Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-01-03, 13:56   #1
cienci
Przyczajenie
 
Avatar cienci
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4

Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin


Czesc dziewczyny. Mam klopot. Na grudzien razem z narzeczonym planujemy wziac slub cywilny. I tutaj wlasnie pojawia sie ten problem. Nie chcę wesela. Wolę male przyjecie na ok. 30 najblizszych osob i zupelnie nie wiem jak by to mialo wygladac ? Zamowic obiad i zimna plyte w restauracji?? A jak goscie maja zamiar siedziec do rana ? Mam zamowiac jakiegos dj ? Nie lubię tanczyc zadnych oczepin o polnocy nie chcę. Nie cieszy mnie to po prostu. I nie wiem jak to wszytsko zorganizowac. Myslalam tez zeby wziac tylko rodzicow i swiadkow ale znowu siostry z mojej mamy strony z ktorymi utrzymujemy kontakt sie obraza a u narzeczonegojak zaprosimy rodzicow i swiadka jego brata to dziadka ktory z nimi mieszka tez trzeba ajak dziadka to i babcie bo mieszka obok w domu razem ze swoim synem i z zona i dziecmi . JAK Z TEGO WYBRNAC ? naprawde nie wiem co zrobic
cienci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:04   #2
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

Cytat:
Napisane przez cienci Pokaż wiadomość
Czesc dziewczyny. Mam klopot. Na grudzien razem z narzeczonym planujemy wziac slub cywilny. I tutaj wlasnie pojawia sie ten problem. Nie chcę wesela. Wolę male przyjecie na ok. 30 najblizszych osob i zupelnie nie wiem jak by to mialo wygladac ? Zamowic obiad i zimna plyte w restauracji?? A jak goscie maja zamiar siedziec do rana ? Mam zamowiac jakiegos dj ? Nie lubię tanczyc zadnych oczepin o polnocy nie chcę. Nie cieszy mnie to po prostu. I nie wiem jak to wszytsko zorganizowac. Myslalam tez zeby wziac tylko rodzicow i swiadkow ale znowu siostry z mojej mamy strony z ktorymi utrzymujemy kontakt sie obraza a u narzeczonegojak zaprosimy rodzicow i swiadka jego brata to dziadka ktory z nimi mieszka tez trzeba ajak dziadka to i babcie bo mieszka obok w domu razem ze swoim synem i z zona i dziecmi . JAK Z TEGO WYBRNAC ? naprawde nie wiem co zrobic
Po pierwsze najpierw zastanów się, kogo tak naprawdę chcesz zaprosić. Potem będziesz rozmyślać nad formą wesela. Gdy dojdziesz do punktu drugiego możesz poczytać, jak to wygląda u innych np. tutaj: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=736323
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 14:33   #3
red high heels
Rozeznanie
 
Avatar red high heels
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 613
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

Ważne jest też skąd będą Twoi goście. Jeśli mieszkają tam gdzie Wy lub w niedalekiej okolicy, to skromny obiad jest w porządku, ale jeśli mieliby jechać z daleka na 15-minutową uroczystość i 1,5-godzinny obiad, to licz się z tym, że nie podejmą wysiłku.
I jeszcze jedno - jeśli wynajmiesz DJ zasugerujesz w ten sposób, że to klasyczne wesele, z tańcami, a więc i do rana.
__________________
Prawdziwi mężczyźni nie jedzą miodu, oni żują pszczoły.
red high heels jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 16:46   #4
cienci
Przyczajenie
 
Avatar cienci
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

Cytat:
Napisane przez red high heels Pokaż wiadomość
Ważne jest też skąd będą Twoi goście. Jeśli mieszkają tam gdzie Wy lub w niedalekiej okolicy, to skromny obiad jest w porządku, ale jeśli mieliby jechać z daleka na 15-minutową uroczystość i 1,5-godzinny obiad, to licz się z tym, że nie podejmą wysiłku.
I jeszcze jedno - jeśli wynajmiesz DJ zasugerujesz w ten sposób, że to klasyczne wesele, z tańcami, a więc i do rana.
Wszyscy z tej samej miejscowosci lub miejscowosci obok. Czytalam w jednym z watkow ze dziewczyna miala dj i przyjecie do 24 i kto chcial to tanczyl a kto nie no to nie. Kompletnie juz jestem zdezorientowaana
cienci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 17:03   #5
ysia
Zadomowienie
 
Avatar ysia
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 100
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

Myśle ze spokojnie możesz zamówić obiad i zimna płytę , do tego jakieś wino czy szampan . Gości wcześniej poinformuj o której godzinie planujesz zakończenie imprezy , żeby się nie nastawiali na wesele do rana i żebyś nie musiała ich wypraszac. Jeżeli będzie w gronie rodziny i znajomych to na pewno nie będzie drętwo i nikt nie będzie się nudził
__________________
blog http://whitepointeshoes.blogspot .com Boyfriend Jeans

Profil FB
https://www.facebook.com/whitepointeshoes
ysia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-03, 19:28   #6
paula54
Zakorzenienie
 
Avatar paula54
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Krosno/Kraków
Wiadomości: 5 919
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

Byłam na takim małym, spokojnym przyjęciu poślubnym (dodatkowo bezalkoholowym)- muzykę młodzi puszczali z kompa (wcześniej pomogliśmy im ułożyć playlistę), zaproszonych koło 20 osób, miało być obiad, tort, zimna płyta i żadnych tańców. Ale jakoś tak wyszło, że dzieci zaczęły skakać do jednej z piosenek z boku, obok stołu, do dzieci wyszli młodzi i potem poszło fajnie było, bo z jednej strony bez żadnych szaleństw, z drugiej - kto chciał mógł się poruszać (i nawet sam wybrać do jakiej piosenki ).

Co do zapraszania gości - szczerze mówiąc ja tak uległam na swoim weselu ("zaproś tamtą ciotkę - siódma woda po kisielu - bo się obrazi") i żałuję. Ciotka przyszła, posnuła się, popsuła nam nastrój swoimi komentarzami, a i tak wyszła obrażona (a przynajmniej zniesmaczona...). Teraz bym dużo ostrożniej przemyślała takie decyzje. Dlatego wydaje mi się, że musicie się na spokojnie zastanowić, Ty i Twój przyszły mąż (no i rodzice, jeśli się dokładają do imprezy).
paula54 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-05, 16:12   #7
Deshavi
Przyczajenie
 
Avatar Deshavi
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 9
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

A może w miarę możliwości zorganizować obiad w domu? Zaoszczędzicie koszty restauracji które de facto do tanich nie należą.
Deshavi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-05, 21:25   #8
cienci
Przyczajenie
 
Avatar cienci
 
Zarejestrowany: 2013-06
Wiadomości: 4
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

Cytat:
Napisane przez Deshavi Pokaż wiadomość
A może w miarę możliwości zorganizować obiad w domu? Zaoszczędzicie koszty restauracji które de facto do tanich nie należą.
rodzice narzeczonego maja spory domn bo my mieszkamy w bloku tez o tym myslalam ze przypuszczam ze moja rodzina stwierdzi ze to nie elegancko a rodzica moim wcale nie przypadnie ten pomysl do gustu
cienci jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-06, 02:23   #9
cherry_flamme
Zakorzenienie
 
Avatar cherry_flamme
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 7 367
Dot.: Slub cywilny - co po uroczystosci zaslubin

Jakby była impreza w domu, to i tak trzeba by zamówić katering, bo raczej nikt w trakcie przy kuchni stać nie będzie. Poza tym dojdzie sprzątanie ''po ''.

Restauracja jest o wiele lepszym pomysłem. Trochę droższym, ale nic Cię nie obchodzi, przychodzisz na gotowe. W końcu nie codziennie bierzesz ślub

Gości informujesz, że po ślubie zapraszasz na obiad do restauracji. O ile nie są mało inteligentni, zorientują się, że nie robisz weselicha do rana Dj nie zamawiaj. Potraktuj to jako uroczysty obiad. Chyba, że Dj do obiadu do u Ciebie tradycja Muzykę puszczasz w tle, a może być i w ogóle bez muzyki. Każdy będzie rozmawiał i zrobi sie tylko dodatkowy hałas.

Ciotek ze strony mamy nie zapraszaj. Normalny człowiek zrozumie, że to kameralna impreza i się nie obrazi. Niektórzy w ogóle na ślubie mają tylko świadków, bez rodziców, dziadków i jeszcze nikt z tego powodu nie umarł. Dziadka zaproście. Nie rozumiem babci, która mieszka obok ze swoim synem Ta babcia to żona dziadka? Czyli syn jest wujkiem Twojego partnera? Jeżeli tak, to zaprosiłabym tylko tę babcię. Wujek, tak samo ja Twoje ciotki, zostanie w domu.

A tak w ogóle, jeżeli zapraszasz 30 najbliższych osób, to raczej nie są to tylko rodzice i świadkowie i pewnie ktoś z rodziny się pojawi. Skoro piszesz, że z tymi ciotkami utrzymujecie kontakt, to dlaczego nie chcesz ich zaprosić? Nie przepadasz za nimi?
__________________
Najtrudniejszy jest koniec miesiąca.

Zwłaszcza 30 ostatnich dni.

Edytowane przez cherry_flamme
Czas edycji: 2014-01-06 o 02:31
cherry_flamme jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-06 03:23:01


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:28.