Wizzair bagaż - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-07-06, 15:20   #1
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500

Wizzair bagaż


Nie wiem gdzie zapytać dlatego umieszczam tu bo pewnie wiele z was korzystało z usług Wizzair

W sierpniu pierwszy raz lecę do UK no i pierwszy raz w ogóle samolotem. Mogę spakować jedną torbę bagażu rejestrowalnego i jedną podręcznego.Czytałam regulamin ale nie do końca wszystko łapię.
Czy mogę przewieźć leki jak np środki anty czy przeciwbólowe?
Kosmetyki "twarde" pewnie w rejestrowalnym ale np te które są płynne? jak pianka do mycia twarzy która ma więcej niz 100ml? Niedozwolona?
Krem jest płynny czy nie?

według regulaminu nie wolno w rejestrowalnym przewozić sprzętu technicznego( z podpisem ze przewoźnik nie odpowiada za uszkodzenia)? a skoro chcę wziąć ze sobą "dermoroller" i takie tam? do podręcznego? czy jednak tego drugiego licząc że się mimo wszystko nie zepsuje dobrze zabezpieczony?

Może jakieś inne istotne info czego w ogole nie pakować z rzeczy które mogą się wydawać nie oczywiste (no wiadomo broni palnej, nozy i takich tam nie biorę

Jadę na stałe/długo wiec wolałabym mieć wszystko co potrzebne od razu a nie biegać tam i szukać licząc ze w ogole znajdę to co chce

Edytowane przez CruelOrchid
Czas edycji: 2011-07-06 o 15:22
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 15:32   #2
dominiczkab
Rozeznanie
 
Avatar dominiczkab
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: utopia :)
Wiadomości: 593
Dot.: Wizzair bagaż

najlepiej wszystkie kosmetyki spakuj do duzej torby, ostatnio na lotnisku powiedzieli mi ze pianka do golenia i pasta do zebow saa uwazane przez nich jako plyny tabletki itp tez w duzej walizce lepiej

---------- Dopisano o 16:32 ---------- Poprzedni post napisano o 16:31 ----------

a wszystkie rzeczy techniczne typu aprat laptop i podobne do bagazu podrecznego, bo wiadomo jak oni rzucaja tymi walizkami...
__________________
Follow your dreams, they know the way ♥
dominiczkab jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 16:04   #3
sjoanna
Zakorzenienie
 
Avatar sjoanna
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Jędrzejów/Latina
Wiadomości: 6 082
Dot.: Wizzair bagaż

Pilniki do paznokci, nozyczki, nozyki wszystko najlepiej do rejestrowanego.

Poza tym jest watek - Pierwszy raz samolotem https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=56171 warto go przeczytac.
__________________
Przykładna żonka od 15 i 24 VII 2010


“Your dresses should be tight enough to show you're a woman
and loose enough to show you're
a LADY.”

Edith Head
sjoanna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 16:31   #4
CruelOrchid
Wtajemniczenie
 
Avatar CruelOrchid
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 500
Dot.: Wizzair bagaż

oo dziękuję bardzo za odpowiedzi i za linka... nie przyszło mi do głowy ze może taki temat być już
CruelOrchid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-06, 17:19   #5
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Wizzair bagaż

Mi też się przydał dziękuję
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-08, 09:15   #6
Soso
Zakorzenienie
 
Avatar Soso
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 12 728
Dot.: Wizzair bagaż

W bagażu rejestrowanym możesz przewieźć prawie wszystko, a już na pewno płyny o dowolnej pojemności (choć proponuję je zabezpieczyć przed rozlaniem się). Co do sprzętu to ja w rejestrowanym zazwyczaj wożę rzxeczy typu prostownica, przy dłuzszych wyjazdach depilator, czasem notbooka, choć droższe rzeczy warto wziąć do podręcznego. Leki wożę zazwyczaj w rejestrowanym, poza jakimiś tabletkami przeciwbólowymi, kroplami do oczu, czy np ostatnio fenistilem.
Soso jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-07-20, 15:50   #7
marg0tka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: od siebie
Wiadomości: 42
Dot.: Wizzair bagaż

Teoretycznie zgodnie z regulaminem Wizzaira, nie wolno przewozić w bagażu rejestrowanym elektroniki, ale w tym samym miejscu wpisano też płyny, leki czy biżuterię. Chodzi tylko o to, że jeśli włożysz takie rzeczy do bagażu, to w przypadku uszkodzeń takich przedmiotów, linie lotnicze nie ponoszą za to odpowiedzialności.

Co do Wizzaira - zdecydowanie najlepsza linia jeśli mamy do przewiezienia dużo bagażu. 32kg na walizkę i możliwość przewiezienia do 6 walizek, z których każda może ważyć do 32kg to warunki niespotykane w żadnej innej linii lotniczej w Europie w sensownych cenach.
marg0tka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-07-25, 15:47   #8
nicoletia
Raczkowanie
 
Avatar nicoletia
 
Zarejestrowany: 2007-05
Lokalizacja: Liverpool, UK
Wiadomości: 99
Dot.: Wizzair bagaż

Do podrecznego (do tego w samolocie) mozesz wsadzic wszystko oprocz ostrych narzedzi a plyny, zele, pianki w pojemnikach do 100ml w osobnej, plastikowej torebce w rozmariach podanych na stronie przewoznika. Ogolnie to w Polsce sie nie czepiaja czy jest ta torebka czy nie, gorzej jak lecisz z UK -wtedy to wszystko musi byc wrecz podrecznikowe . Pamietaj, ze bagaz podreczny musi byc jeden (torebka musi wejsc do srodka na czas przejscia przez odprawe) o okreslonych wymiarach, bo moga ci kazac wsadzic go do specjalnej kratki na lotnisku
__________________
Moj blog
http://happyfitandbeautiful.blogspot.co.uk/

Z gory przepraszam za brak polskich znakow- mam tylko angielska klawiature
nicoletia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-08-14, 08:45   #9
Milena20
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 37
Dot.: Wizzair bagaż

Dziewczyny mam wielki problem z odprawą online. Cały czas jak próbuję wyświetla się: Użytkownik nie możne zobaczyć tego planu podróży.

Według posiadanych przez nas informacji, użytkownik nie dokonał rezerwacji tego planu podróży. Można zobaczyć jedynie plany podróży zarezerwowane po zalogowaniu do własnego konta.
Wiecie może o co chodzi?
Milena20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 21:16   #10
narvia
Raczkowanie
 
Avatar narvia
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 438
GG do narvia
Dot.: Wizzair bagaż

proponuję żebyś wszystkie rzeczy elektroniczne wsadziła do bagażu podręcznego, a wszelkie kosmetyki, przybory, pilniczki i wszystko takie do głównego. Oszczędzisz sobie stresu, na bramkach lubią przetrzepać bagaże zawierające kosmetyki czy inne podejrzane rzeczy, a to nic miłego.. Pamiętaj też, że wszystkie elektroniczne i metalowe rzeczy trzeba wyjąć do kontroli, więc poukładaj je sobie tak, żeby było to szybkie i łatwe do zrobienia.
Wszystko co możesz mieć na sobie- zegarki, drobne w kieszeniach itd warto sprawdzić, bo jak zapiszczysz na bramce to pani będzie Cię sprawdzać 'dotykowo"
narvia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:10.