Pierwsze buciki do chodzenia? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem

Notka

Być rodzicem Forum dla osób, które starają się o dziecko, czekają na poród lub już posiadają potomstwo. Rozmawiamy o blaskach i cieniach macierzyństwa.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-08-11, 18:26   #31
Shawnee
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 23
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

U nas było boso w domu i butki z firmy Tombut na dwór. Po dwóch miesiącach kupiliśmy trzewiki za kostkę.
Shawnee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-07, 17:40   #32
kropka75
Zakorzenienie
 
Avatar kropka75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Ślunsk :)
Wiadomości: 27 535
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez malgogaj Pokaż wiadomość
W niektórych sklepach są świetne skarpetki antypoślizgowe firmy Sterntaler. Mają porządną powłokę z silikonu, są cieplejsze na zimę i cieńsze na lato.
Napaliłam się na te skarpety jak szczerbaty.

W końcu przyszły. I jednak trochę rozczarowują. Te z całą gumową powierzchnią mają dziwną wysokość - do pół łydki. Łatwo się zsuwają.
A przez to, że cały spód jest zwarty i usztywniony bardzo łatwo je zdjąć. Mój syn pozbywa się ich w ułamku sekundy.
__________________

"Masz świra to go hoduj."



kropka75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:11   #33
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Może moje pytanie jest głupie, ale co się stanie gdy kupi się dziecku zwyczajne buty? Coś nie tak z kręgosłupem, ze stopami? Tak pytam, bo ja jako dziecko latałam w butach z gumy lub sandałach z plastiku bo tylko takie wtedy były (i to w ogóle szczęście było jak się je udało kupić w dobrym rozmiarze a nie np. 3 numery za duże) i jakoś nie odnotowałam większych problemów.
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 13:27   #34
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Może moje pytanie jest głupie, ale co się stanie gdy kupi się dziecku zwyczajne buty? Coś nie tak z kręgosłupem, ze stopami? Tak pytam, bo ja jako dziecko latałam w butach z gumy lub sandałach z plastiku bo tylko takie wtedy były (i to w ogóle szczęście było jak się je udało kupić w dobrym rozmiarze a nie np. 3 numery za duże) i jakoś nie odnotowałam większych problemów.
Czasem nawet nie wiesz, że problemy są, bo na razie ich nie odczuwasz. Podstawowy problem to to, że od złych butów dziecko może mieć płaskostopie, ale także problemy z kręgosłupem, stawami biodrowymi itd. Poza tym zwłaszcza kiedy dziecko jest małe i dopiero uczy się chodzić, buty muszą być dobre, żeby prawidłowo trzymały stópkę- wtedy stopy są bardziej stabilne, sprzyjają dobremu stawianiu stopy i prawidłowej postawie. "Zwykłe" buty też często nie są dokładnie wyprofilowane i sprzyjają chorobom stóp, np. powodują modzele.
Tu nie chodzi, żeby kupować drogie butki- tańsze też potrafią być fajne. Tylko trzeba zwrócić uwagę z czego są wykonane, czy podeszwa dobrze się zgina i jest elastyczna, piętka wzmocniona itd. Z drugiej strony- nie wszystkie drogie buty są ok. Fizjoterapeuci zalecają też, żeby jednak nie kupować butów na rzepy, chociaż to jest wygodne zwłaszcza dla starszaka i przyznam, że ja ten błąd popełniam u starszego syna. Teraz chcę go nauczyć wiązać i nowe buty będzie miał już ze sznurówkami.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 14:18   #35
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Czasem nawet nie wiesz, że problemy są, bo na razie ich nie odczuwasz. Podstawowy problem to to, że od złych butów dziecko może mieć płaskostopie, ale także problemy z kręgosłupem, stawami biodrowymi itd. Poza tym zwłaszcza kiedy dziecko jest małe i dopiero uczy się chodzić, buty muszą być dobre, żeby prawidłowo trzymały stópkę- wtedy stopy są bardziej stabilne, sprzyjają dobremu stawianiu stopy i prawidłowej postawie. "Zwykłe" buty też często nie są dokładnie wyprofilowane i sprzyjają chorobom stóp, np. powodują modzele.
Tu nie chodzi, żeby kupować drogie butki- tańsze też potrafią być fajne. Tylko trzeba zwrócić uwagę z czego są wykonane, czy podeszwa dobrze się zgina i jest elastyczna, piętka wzmocniona itd. Z drugiej strony- nie wszystkie drogie buty są ok. Fizjoterapeuci zalecają też, żeby jednak nie kupować butów na rzepy, chociaż to jest wygodne zwłaszcza dla starszaka i przyznam, że ja ten błąd popełniam u starszego syna. Teraz chcę go nauczyć wiązać i nowe buty będzie miał już ze sznurówkami.
Pod wszystkim się podpisuję zresztą jak mamy wybór to lepiej kupić te lepsze/zdrowsze niż gorsze
Mnie wady kręgosłupa zaczęły wychodzić po 34 r.ż. się pochwalę
oczywiście zdaję sobie sprawę, że na to składa się wiele czynników przez całe życie, ale... no właśnie o wszystkie te czynniki trzeba zadbać.



Impersono
droga, a dlaczego nie na rzepy? Czytałam w książce jednego znanego fizjoterapeuty, pana Z. , że nie ma znaczenia czy rzepy czy sznurówki.... Jest to jakoś umotywowane? Ciekawam....
__________________
Cosmesfera

Edytowane przez sheryl
Czas edycji: 2011-03-08 o 14:20
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-08, 15:31   #36
MotyleX
Raczkowanie
 
Avatar MotyleX
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 61
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez sheryl[B
Impersono[/B] droga, a dlaczego nie na rzepy? Czytałam w książce jednego znanego fizjoterapeuty, pana Z. , że nie ma znaczenia czy rzepy czy sznurówki.... Jest to jakoś umotywowane? Ciekawam....
przepraszam , że się wtrącę ale z tego co słyszłąam ostatnio sznurowane lepiej dopasowac do stopy

też jestem na etapie kupowania odpowiednich bucików, ostatnio szczegółowo obmacałam jakies z ccc niby skóka w srodku ale atestu brak boje się żeby złym wyborem córci nie zaszkodzić
MotyleX jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:44   #37
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Impersono dziękuję za wyjaśnienia.
Wprawdzie chodzenie przed nami dopiero jesienią jak sądzę, ale warto wcześniej wiedzieć
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 09:52   #38
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Impersono dziękuję za wyjaśnienia.
Wprawdzie chodzenie przed nami dopiero jesienią jak sądzę, ale warto wcześniej wiedzieć
Nie ma za co A jesienne trzewiczki zwykle są piękne. Z mojej strony mogę polecić np. Antylopę. To polska firma, która robi buciki bardzo podobne do Bartków, ale połowę tańsze

Cytat:
Napisane przez MotyleX Pokaż wiadomość
przepraszam , że się wtrącę ale z tego co słyszłąam ostatnio sznurowane lepiej dopasowac do stopy
Dokładnie - lepiej dopasować do stopy i lepiej się trzymają nogi, więc nóżka prawidłowo pracuje, nie przeciążając stawów skokowych.

sheryl- masz na myśli pana Pawła Z.? Bo jeśli tak, to jest to dla mnie bardzo dziwne- między innymi od niego usłyszałam, że na zimę buty wybieramy koniecznie sznurowane, a rzepy ogólnie najlepiej sobie odpuścić.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 09:55   #39
malgogaj
Zadomowienie
 
Avatar malgogaj
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Szczecin/Warszawa
Wiadomości: 1 171
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Dla przedszkolaka nadjają sie tylko buty na rzepy. 3-4 letnie dziecko nie zawiąże sobie sznurówek.

Kropka, ja zakładałam te skarperto-kapcie na skarpetki i wszystko razem wywijałam. Wtedy ładnie sie trzymaja. Ale na zawodowego ściągacza skarpet nie ma mocnych
__________________
Olafkowo 21.12.2006
Olaf
malgogaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 10:13   #40
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

malgogaj- dlatego napisałam wcześniej, że ja punktu o rzepach nie przestrzegam Bo jak piszesz- dla malucha rzepy są wygodniejsze Trzeba tylko pilnować, żeby za luźno ich nie zapinał.
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 12:50   #41
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez MotyleX Pokaż wiadomość
przepraszam , że się wtrącę ale z tego co słyszłąam ostatnio sznurowane lepiej dopasowac do stopy
Aha, dziekuję. Tak też kiedyś myślałam, że sznurówką lepiej dopasuję buta, ale wydawało mi się to minimalną różnicą.

Impersono
, może w innym poradniku to czytałam (tyle się naczytałam tego wszystkiego w ciągu ostatnich 3 lat ). Zajrzałam teraz do tej jego książki i jest tam napisane, że najlepiej sznurowane, ale jak rzepy mocno trzymają to wtedy mogą być.
No ja kupowałam dotąd buty z mocnymi rzepami
Mnie to obojętne w sumie bo to ja jeszcze dziecku buty wiążę, ale ostatnio kupuję mu właściwie tylko na rzepy.
Pierwsze buty miał wiązane.
Kiedy wasze dzieci zaczęły wiązać buty? tak z ciekawości...
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-03-09, 13:13   #42
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
Aha, dziekuję. Tak też kiedyś myślałam, że sznurówką lepiej dopasuję buta, ale wydawało mi się to minimalną różnicą.

Impersono
, może w innym poradniku to czytałam (tyle się naczytałam tego wszystkiego w ciągu ostatnich 3 lat ). Zajrzałam teraz do tej jego książki i jest tam napisane, że najlepiej sznurowane, ale jak rzepy mocno trzymają to wtedy mogą być.
No ja kupowałam dotąd buty z mocnymi rzepami
Mnie to obojętne w sumie bo to ja jeszcze dziecku buty wiążę, ale ostatnio kupuję mu właściwie tylko na rzepy.
Pierwsze buty miał wiązane.
Kiedy wasze dzieci zaczęły wiązać buty? tak z ciekawości...
Mój 6-cio latek jeszcze nie wiąże Ale mam plan w tym tygodniu kupić mu butki na sznurówki i go uczyć, czas najwyższy, zwłaszcza, że co nam się podobają jakieś buty, to mają sznurówki Malutki nosi sznurowane (pierwsze poważne butki).
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-09, 23:11   #43
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
Mój 6-cio latek jeszcze nie wiąże Ale mam plan w tym tygodniu kupić mu butki na sznurówki i go uczyć, czas najwyższy, zwłaszcza, że co nam się podobają jakieś buty, to mają sznurówki Malutki nosi sznurowane (pierwsze poważne butki).
Ja też nauczyłam się w wieku 6 lat. Młodsza koleżanka z podwórka mnie nauczyła , wiec miałam wrażenie, że jakoś późno mi to przyszło i jestem ciekawa w jakim wieku już można to opanować.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 08:14   #44
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Dziewczyny ja też wiązałam dopiero jako 6-latka Pamiętam że byłam chora, musiałam leżeć i mama dała mi długą wstążkę i pokazała jak zawiązać kokardę i leżałam i kombinowałam, a potem nauczyłam się dzięki temu buty wiązać. Nie wiem czy to późno, 6 lat to jeszcze w końcu małe dziecko, czasem mam wrażenie, że trochę zbyt wiele wymagamy od dzieciaków w kwestii szybkości rozwoju
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-10, 23:07   #45
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Nie wiem czy to późno, 6 lat to jeszcze w końcu małe dziecko, czasem mam wrażenie, że trochę zbyt wiele wymagamy od dzieciaków w kwestii szybkości rozwoju
yyy, a kto wymaga?

Ale jak już jesteśmy przy temacie.... Niestety, też zauważyłam tę niezdrową i bardzo popularna ostatnimi laty tendecję.
Ja akurat jestem jej zagorzałą przeciwniczką.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:26   #46
Klarissa
Zakorzenienie
 
Avatar Klarissa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 16 431
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
yyy, a kto wymaga?

Ale jak już jesteśmy przy temacie.... Niestety, też zauważyłam tę niezdrową i bardzo popularna ostatnimi laty tendecję.
Ja akurat jestem jej zagorzałą przeciwniczką.
Tak napisałam ogólnie bo często widzę właśnie, że mamy przedszkolaków traktują ich zbyt dorosło
__________________
Mam dwoje okruszków - jeden większy, a drugi całkiem malutki
Klarissa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:27   #47
Impersona
Zakorzenienie
 
Avatar Impersona
 
Zarejestrowany: 2005-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 726
GG do Impersona
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
yyy, a kto wymaga?

Ale jak już jesteśmy przy temacie.... Niestety, też zauważyłam tę niezdrową i bardzo popularna ostatnimi laty tendecję.
Ja akurat jestem jej zagorzałą przeciwniczką.
Też mnie to wkurza. Mój syn chodzi do szkolnej zerówki i kiedyś wychowawczyni poprosiła mnie na rozmowę, bo moje dziecko zachowało się nieadekwatnie do sytuacji i histeryzuje. Dlaczego histeryzuje? Bo wywalił się na boisku i podarł nowe spodnie. Według pani to, że 6-cio letni chłopiec w takiej sytuacji płacze, nie jest normalne, bo normalnie chłopcy otrzepią się i biegną dalej Ciągle mam wrażenie, że oczekuje się od niego dorosłych zachowań (nie powiem, że jakbym podarła nowe spodnie, to chyba też bym się popłakała )
Przepraszam za offtop

A żeby trzymać się tematu- kupowała któraś buty dziecięce w Bacie? Jak u nich z jakością?
Impersona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-03-11, 08:55   #48
sheryl
szeryfcio
 
Avatar sheryl
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: waw
Wiadomości: 12 072
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez Impersona Pokaż wiadomość
A żeby trzymać się tematu- kupowała któraś buty dziecięce w Bacie? Jak u nich z jakością?
Nie kupowałam. One chyba dopiero niedawno się pojawiły.
__________________
Cosmesfera
sheryl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 19:05   #49
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Odswiezam watek na wlasne potrzeby
Doradzcie dziewczyny prosze bo nie wiem co zrobic
Wybralam sie wlasnie dzis do sklepu po pierwsze buty dla mlodej ,12 miesiecy,chodzi sama od 2 tyg,po domu mamy paputki (choc wydaje mi sie nie sa dla niej najlepsze,jakos tak skrecaja,przesuwaja do srodka?) bo nie mamy dywanow wszedzie i zimno od podlogi jest, jak cieplej sciagamy i biega na boso
Na zew ma tylko buty do wozka,miekkie zimowe zupelnie nie do chodze ia a ona mi sie wlasnie do chodzenia wyrywa,z wozka ,z rak,jak jestesmy w sklepie,spacerze,restaura cji...
No i dlatego sie po te buty wybralismy a tu zonk nie ma dla niej rozmiaru bo jest mala a rozmiary tu w Uk zaczynaja sie od numeru 2 czyli na polskie bedzie chyba 17, 19? A ona jest drobna i ma malutka stopke
No i nie wiem co robic,kupowac wieksze? Czekac az urosnie? Przeciez jej nie powstrzymam od chodzenia ale nie chce aby nabawa sie jakiejs wady,skrzywienia,czekac az urosnie moge i miesiac albo i wiecej bo to kruszyna i przybiera na wadze/rosnie powoli
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-12-29, 19:44   #50
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez rybkie Pokaż wiadomość
Odswiezam watek na wlasne potrzeby
Doradzcie dziewczyny prosze bo nie wiem co zrobic
Wybralam sie wlasnie dzis do sklepu po pierwsze buty dla mlodej ,12 miesiecy,chodzi sama od 2 tyg,po domu mamy paputki (choc wydaje mi sie nie sa dla niej najlepsze,jakos tak skrecaja,przesuwaja do srodka?) bo nie mamy dywanow wszedzie i zimno od podlogi jest, jak cieplej sciagamy i biega na boso
Na zew ma tylko buty do wozka,miekkie zimowe zupelnie nie do chodze ia a ona mi sie wlasnie do chodzenia wyrywa,z wozka ,z rak,jak jestesmy w sklepie,spacerze,restaura cji...
No i dlatego sie po te buty wybralismy a tu zonk nie ma dla niej rozmiaru bo jest mala a rozmiary tu w Uk zaczynaja sie od numeru 2 czyli na polskie bedzie chyba 17, 19? A ona jest drobna i ma malutka stopke
No i nie wiem co robic,kupowac wieksze? Czekac az urosnie? Przeciez jej nie powstrzymam od chodzenia ale nie chce aby nabawa sie jakiejs wady,skrzywienia,czekac az urosnie moge i miesiac albo i wiecej bo to kruszyna i przybiera na wadze/rosnie powoli
Primigi mają małą rozmiarówkę od 18 zaczyna się (ale wypada mniejsza niż inne). Superfit też nie są wielgaśne. Pytanie czy chcesz pozwolić jej chodzić po śniegu czy nie. Ale za dużych butów kupić nie możesz,luz max 1cm.
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-29, 22:12   #51
rybkie
Rozeznanie
 
Avatar rybkie
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 969
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Dzieki Glodomorek u nas sniegu nie ma,mieszkam w UK,zaraz sobie sprawdze te firmy
__________________
JAKOS bedzie bo jeszcze nigdy nie bylo zeby JAKOS nie bylo
rybkie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 11:58   #52
boska latynoska
Zadomowienie
 
Avatar boska latynoska
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 1 311
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Czy takie buty będą ok dla malucha który zaczyna chodzić?
http://allegro.pl/bartek-61007-845-b...094554309.html

Na co zwracać uwagę kupując buty dla dziecka? Jak mierzycie buty dziecku, moja ściska paluszki i nie mogę w ogóle włożyć stopy do buta?
boska latynoska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-03-15, 14:31   #53
Glodomorek
Zakorzenienie
 
Avatar Glodomorek
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 8 301
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez boska latynoska Pokaż wiadomość
Czy takie buty będą ok dla malucha który zaczyna chodzić?
http://allegro.pl/bartek-61007-845-b...094554309.html

Na co zwracać uwagę kupując buty dla dziecka? Jak mierzycie buty dziecku, moja ściska paluszki i nie mogę w ogóle włożyć stopy do buta?
Moja jako pierwsze buciki miała Emel, polecam też Primigi i Superfit (to nie każdy model). Trzeba pomacać czy miękkie, podeszwa się zgina, za boki poruszać w przód i w tył. Bartki oglądałam wydawały mi się strasznie sztywne, no i nie było rozmiaru.
Jak mierzyć? Najpierw obie nóżki zmierz, obrysuj na kartce. Do wyniku dodajesz ok 0,5-1 cm zapasu. W bucie palce powinny być wyprostowane , jak dopchasz piętę to musisz wyczuć luz. Daj się przejść dziecku i zobacz czy nie potyka się ani człapie
Glodomorek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-04-21, 10:53   #54
Mondo_Bongo
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 154
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Cytat:
Napisane przez sheryl Pokaż wiadomość
przy meblach - 8-9 miesiąc
pierwsze samodzielne kroczki - 12 miesiąc
normalne chodzenie - 13 miesiąc
moj zaczal wczesniej, jak mial 10 miesiecy zaczal chodzic, teraz ma roczek, lata juz sam, po domu nie zakladam mu zadnych butów, niech sie stópka wyrobi, na zewnątrz ma trzewiki Bartek
Mondo_Bongo jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2015-11-09, 09:15   #55
kasia893
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 2
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

My kupiliśmy pierwsze buty na córeczki jak miała 4 miesiące, takie do zakładania na spacer. Teraz już zaczęła raczkować i też chodzi trzymając się o coś i zamówiłam jej buciki z antypoślizgową powierzchnią w takim xxx.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2015-11-09 o 16:51 Powód: Reklama.
kasia893 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 07:54   #56
b4sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Jakie buciki dla dzieci wybierać?

Hej, nie mogłam znaleźć takiego wątku więc postanowiłam założyć

Mój mały zaczyna chodzić i zastanawiam się jakie buciki będą dla niego najlepsze. Czy skórzane czy nie, sznurowane czy na rzepę, za kostkę bądź nie? Czym wy się kierowałyście przy wyborze pierwszych bucików? W domu i tak będzie sobie biegał w skarpetkach antypoślizgowych ale robi się co raz cieplej i będziemy wychodzić na spacery
b4sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 09:18   #57
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 52 423
Dot.: Jakie buciki dla dzieci wybierać?

Miękkie, dobrze leżące na stopie, oddychające. Mieliśmy pierwsze z Elefantena (akurat na lato, takie sandałki z zakrytym przodem), ale dobre firmy to np. Emel
ecd9a68db8379fc22aec14635aa2645aca7c721b_6070dc99c9f91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-11, 11:50   #58
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Jakie buciki dla dzieci wybierać?

Cytat:
Napisane przez b4sia Pokaż wiadomość
Hej, nie mogłam znaleźć takiego wątku więc postanowiłam założyć

Mój mały zaczyna chodzić i zastanawiam się jakie buciki będą dla niego najlepsze. Czy skórzane czy nie, sznurowane czy na rzepę, za kostkę bądź nie? Czym wy się kierowałyście przy wyborze pierwszych bucików? W domu i tak będzie sobie biegał w skarpetkach antypoślizgowych ale robi się co raz cieplej i będziemy wychodzić na spacery
Dobrze pasujące do stopy. Nieusztywniające na siłę, ale też nie luźne.
Naturalny "oddychający" materiał: skóra lub tekstylne.

Kierowałam się mierzeniem.
Akurat moje dzieci mają wysokie podbicie? (wysoką stopę w środkowym punkcie) i większość butów na nich nie pasuje.
I tak metodą mierzenia doszliśmy do tego, że ich pierwszymi butami (akurat na lato) były "kapcie" i "sandałki" marek Renbut i Befado, czyli tekstylne.
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-15, 07:43   #59
kasieel
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 35
Dot.: Pierwsze buciki do chodzenia?

Ja może nie pierwsze, ale dla 2.latki kupowałam ostatnio w Ryłko buciki, takie sandałki eleganckie, sama nawet nie wiedziałam że mają kolekcję dla dzieci, a buty bardzo fajne, nie sztywne z fajnego materiału
kasieel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-20, 18:07   #60
b4sia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-04
Wiadomości: 12
Dot.: Jakie buciki dla dzieci wybierać?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Dobrze pasujące do stopy. Nieusztywniające na siłę, ale też nie luźne.
Naturalny "oddychający" materiał: skóra lub tekstylne.

Kierowałam się mierzeniem.
Akurat moje dzieci mają wysokie podbicie? (wysoką stopę w środkowym punkcie) i większość butów na nich nie pasuje.
I tak metodą mierzenia doszliśmy do tego, że ich pierwszymi butami (akurat na lato) były "kapcie" i "sandałki" marek Renbut i Befado, czyli tekstylne.
Dzięki wielkie. Powiem szczerze, że nie słyszałam o tych firmach. Zastanawiałam się nad Bartkiem albo Ryłko. Ostatnio przeglądałam ich buciki i znalazłam takie fajne sandałki z usztywnioną kostką. Wydaje mi, że będą OK ale pojadę z małym i po przymierzamy. Może panie w sklepie będą na tle doświadczone, że mi pomogą w wyborze.
b4sia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Być rodzicem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-07-20 12:22:32


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:45.