Wykresy - kalendarzyk małżeński :/ - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum ślubne > Jeszcze przed ślubem

Notka

Jeszcze przed ślubem Na tym forum rozmawiamy o tym co powinno zadziać się jeszcze przed ślubem, czyli o wieczorku panieńskim, prezentach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-04-02, 08:36   #211
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Dziewczyny prawda jest taka, że Kościół zawsze czegoś zabraniał, a potem chyłkiem się z tego wycofywał. Tak samo może być i z antykoncepcją. Ja biorę tabletki ze względów zdrowotnych, ale nie ukrywam, że wcale nie przeszkadza mi w nich działanie antykoncepcyjne.
Droga ivonka7 - moja mama całe życie bierze tabletki antykoncepcyjne, z takich powodów co ja, zrobiła sobie jedną przerwę i od razu wyszłam z tego ja. I nie widzę, żeby było coś ze mną nie tak. mama ma dziś 50 lat i bierze te same środki co wtedy jak miała 20 i wszystko jest ok, bo pod kontrolą lekarza.
także nie mów, że będzie miało to jakiś wpływ na potencjalne dzieci bo nie ma takich dowodów, gdyby pigułka szkodziła na płód lekarze by jej nie przepisywali tak wielu kobietom.

Myślę, też że
lepiej być odpowiedzialną osobą i brać tabletki, niż potem zastanawiać się co z niechcianym dzieckiem z wpadki. Samą miłością dziecka nie nakarmię, a Kościowi zależy na tym , żeby wszyscy stosowali kalendarzyki, ochrzcili swoje dzieci a potem nara... radźcie sobie sami. taka jest rzeczywistość, że nie ma żadnej polityki prorodzinnej , a dziecko jest w tych czasach luksusem, na który nie każdy może sobie pozwolić, tymbardziej w młodym wieku.


---------- Dopisano o 09:36 ---------- Poprzedni post napisano o 08:46 ----------

A tak przy okazji - jak to jest???
moi znajomi nie mogą mieć dzieci, więc zdaniem Kościoła nie mogą się kochać ze sobą??? są małżeństwem przecież, a ja tak z ciekawości się pytam
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:22   #212
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Tak uważam i nie tylko ja, chodzi tutaj o niedobory kwasu foliowego, którego brak może być przyczyną wad wrodzonych a b.często poronień-ale o tym powie Ci każdy lekarz ginekolog.

Ja nie uważam że stosowanie antykoncepcji hormonalnej jest złe, ale jest to forum o metodach naturalnych. Więc skoro znam się na nich, to podaje fakty, które wg. mnie są szansą na zdrowsze życie. To wszystko.

Jest wiele wątków o plusach i minusach ant.hormonalej i tam można w ten sposób polemizować.
Ja tylko krytykuje podejście do spirali + ślubu kościelnego. Ale to już temat zamkniety.
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 14:45   #213
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Każdy ma prawo do swojego zdania- z tym się zgadzam oczywiście. I nie mam nic do stosowania metod naturalnych.
A co do złych stron stosowania tabletek to jestem pod kontrolą lekarza, więc w dobrych rękach Po za tym każda kobieta przyjmująca tabletki hormonalne powinna przyjmować kwas foliowy - i to wiem od lekarza, więc nie ma obaw co do zdrowia moich dzieci w przyszłości
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 16:44   #214
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez 85beata Pokaż wiadomość
Kościowi zależy na tym , żeby wszyscy stosowali kalendarzyki, ochrzcili swoje dzieci a potem nara... radźcie sobie sami.
A tak przy okazji - jak to jest???
moi znajomi nie mogą mieć dzieci, więc zdaniem Kościoła nie mogą się kochać ze sobą??? są małżeństwem przecież, a ja tak z ciekawości się pytam
Nie jestem Papieżem, ale odpowiem w swoim imieniu i w miarę swojej wiedzy-kościół stawia sprawę jasno- niepłodność nie jest przeszkodą do zawarcia małżeństwa, taką notatkę znajdziemy w Prawie Kanonicznym, nie wiem dlaczego myślisz że nie mogą kochać się ze sobą, chyba nie myślisz o tym samym kościele co ja. Dar seksualności ludzkiej jest bardzo cenny i wg.kościoła jest darem Boga, i małżonkowie powinny się nim dzielić nie tylko w ramach rozmnażania. Skąd takie skostniałe poglądy u Ciebie?

I pierwsze pytanie: Kościół nie propaguje czegoś takiego jak "kalendarzyk" bo nie ma takiej metody.
Zaleca jedynie stosowanie metody termiczno-objawowej, która jest tworem lekarzy medycyny i poparta wieloma latami badań z udowodnioną skutecznością i nie ma nic wspólnego z kalendarzem.
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-02, 19:09   #215
85beata
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 121
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Droga ivonko 7

Pisząc kalendarzyk miałam na myśli metodą objawowo- termiczna właśnie, tylko uprościłam trochę;p
Co do tego, że pary bezpłodne nie mogą się kochać usłyszałam tu na forum, oraz dziś (także) będąc w poradni rodzinnej. pani powiedziała, że seks jest po to, by mieć dzieci, a jak się nie może ich mieć to nie powinno się seksu uprawiać... Dla mnie to jest dziwne co najmniej.
Podobno też jak się bierze tabletki antykoncepcyjne (tak jak ja z powodów zdrowotnych, nie będę się już rozwijać z tym) też nie można się kochać. i to nie są wymysły, tak mówią ludzie w poradniach!!!
Dlaczego ja dostając hormony na moją dolegliwość nie mogę się kochać z przyszłym mężem??? Moje zdanie jest takie, jak pisałam wcześniej na forum.
85beata jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-03, 19:42   #216
iwa.4
Raczkowanie
 
Avatar iwa.4
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 95
GG do iwa.4
Talking Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
Nie jestem Papieżem, ale odpowiem w swoim imieniu i w miarę swojej wiedzy-kościół stawia sprawę jasno- niepłodność nie jest przeszkodą do zawarcia małżeństwa, taką notatkę znajdziemy w Prawie Kanonicznym, nie wiem dlaczego myślisz że nie mogą kochać się ze sobą, chyba nie myślisz o tym samym kościele co ja. Dar seksualności ludzkiej jest bardzo cenny i wg.kościoła jest darem Boga, i małżonkowie powinny się nim dzielić nie tylko w ramach rozmnażania. Skąd takie skostniałe poglądy u Ciebie?

I pierwsze pytanie: Kościół nie propaguje czegoś takiego jak "kalendarzyk" bo nie ma takiej metody.
Zaleca jedynie stosowanie metody termiczno-objawowej, która jest tworem lekarzy medycyny i poparta wieloma latami badań z udowodnioną skutecznością i nie ma nic wspólnego z kalendarzem.

polecam stronę http://www.szansaspotkania.net/



tu nie ma mowy, że kocha sie tylko po to, by mieć dzieci :P
iwa.4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-02-18, 09:53   #217
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Odświeżam wątek...
dziewczyny gdzie mogę zdobyć wszystkie tabelki, wykresiki potrzebne do uzupełnienia zeszytów do kalendarzyka?? pomóżcie!!
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-18, 19:10   #218
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

http://iner.pl/?x=6
karty do metody termiczno-objawowej prof. Rotzera
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 14:23   #219
Natka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 1
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

dziewczyny w następnym tygodniu muszę oddać wypełniony kalendarzyk i jestem w kropce, gdzie mogę znaleźć wykres temperatur całego cyklu?
Natka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-23, 21:05   #220
aanukaa
Raczkowanie
 
Avatar aanukaa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Krosno
Wiadomości: 462
GG do aanukaa
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez Natka1985 Pokaż wiadomość
dziewczyny w następnym tygodniu muszę oddać wypełniony kalendarzyk i jestem w kropce, gdzie mogę znaleźć wykres temperatur całego cyklu?
Ja mam wypełnione temp z całego cyklu jeśli masz ochotę to mogę Ci napisać na PW i sobie przerysujesz je ...
__________________

Nasz najpiękniejszy dzień - 14.08.2010


aanukaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 18:33   #221
tineczka1985
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 16
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez Natka1985 Pokaż wiadomość
dziewczyny w następnym tygodniu muszę oddać wypełniony kalendarzyk i jestem w kropce, gdzie mogę znaleźć wykres temperatur całego cyklu?
czesc ja na swoja indywidualna wizyte w poradni miałam taki wykres temperatur. Zrobiłam go na podstawie swojej temperaturki lecz nie bede na nim polegać wole bardziej "pewne" metody :P
tineczka1985 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-30, 17:06   #222
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

tineczka1985 to napewno sa Twoje tamperatury?
jezeli tak to chyba jestes troche chora...

---------- Dopisano o 18:06 ---------- Poprzedni post napisano o 17:57 ----------

Cytat:
Napisane przez 85beata Pokaż wiadomość

Pisząc kalendarzyk miałam na myśli metodą objawowo- termiczna właśnie, tylko uprościłam trochę;p
nie troche a wogole minelas sie z prawda. Jezeli widzisz roznice miedzy kalendarzykiem a metoda objawowo-termiczna to pisz npr, wszyscy beda wiedziec o co chodzi, piszac kalendarzyk utwierdzasz rzesze niewtajemniczonych w tym ze kalendarzyk ma cos wspolnego z metoda objawowo-termiczna lub chocby z termiczna albo chociaz objawowa.

Edytowane przez secura
Czas edycji: 2010-03-30 o 19:03
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-31, 08:09   #223
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Jestem instruktorem metody termiczno-objawowej, i ten wykres jest bardzo podejrzany. Druga faza cyklu-po owulacji jest u zdrowej kobiety fazą temperatur wyższych, tutaj temperatura stopniowo opada, co jest bardzo zastanawiające. Może warto skonsultować się z lekarzem w celu wykonania badań krwi-zwłaszcza poziomu progesteronu, bo to właśnie ten hormon reguluje temperaturę ciała w 2 fazie cyklu.Pozdrawiam!
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-01, 06:14   #224
ewa2207
Raczkowanie
 
Avatar ewa2207
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 275
GG do ewa2207
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cześć Dziewczyny.
Jutro idziemy z TŻ na drugą wizytę do poradni i mam przynieść tę tabelkę i będziemy robić wykresy. Kurcze też mam problem. Temperaturę mierzyłam codziennie, ale nie wiem, czy dobrze, bo coś mi dziwnie wyszło - codziennie mam 36,3 stopnie, dodam tylko, że zaczęłam mierzyć temperaturę od 17 marca, a 0d 18 miałam okres ( przez tydzien ). Śluzu też nie zaobserwowałam, dopiero w ostatnich trzech dniach coś tam się pojawia. Ale tu też mam problem z określeniem jego konsystencji ( lepki, gęsty, przezroczysty.... ).

A w sumie to nawet się przylozylam do tych obserwacji i pomiarów bo chcialam sie tego nauczyc.

A takm juz calkiem na marginesie dodam, że pani, która prowadzi tą poradnię, to chyba powinna zostać wymieniona na kogoś młodszego ( ma przeszlo 50 lat ) Siedzieliśmy tam 1,5 godziny z czego może 5 poświęciła na omawianie tej metod, a reszte czasu gadala o tym, że mamy wychowywac dzieci po katolicku. A jak mój TŻ zadal jej jakies pytanie to w ogole nie umiala odpowiedziec.
ewa2207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 08:40   #225
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

dobry masz wykres. Nie sugeruj sie tym co widzisz trzy cztery posty wyzej bo dziewczyna strzelala, cos slyszala, cos jej sie wydawalo a najlepsze jest to ze myslala ze w poradni sie nie zorientuja ze ma bzdurny wykres.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 08:51   #226
ivonka7
Rozeznanie
 
Avatar ivonka7
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 519
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

ewa2207 -podczas okresu nie mierzy się temperatury.
Zaczyna się zaraz po jego zakończeniu.
Pierwszy dzień cyklu-to pierwszy dzień okresu, w Twoim przypadku 18.03-to znaczy że w dniu dzisiejszym jesteś w 16 dniu cyklu i możesz właśnie w nadchodzących dniach spodziewać się śluzu.
Śluz najbardziej płodny to taki o konsystencji białka jaja kurzego-prawie przeźroczysty i rozciągliwy.Jeśli się pojawi, na pewno go rozpoznasz.Mierz temperaturę dalej, bo powinna się zmienić (na wyższą) dopiero po owulacji, dzięki temu że będziesz mierzyła- poznasz siebie, i przekonasz się czy Twoje cykle są owulacyjne.
Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam na prv.
ivonka7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 12:41   #227
ewa2207
Raczkowanie
 
Avatar ewa2207
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 275
GG do ewa2207
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
ewa2207 -podczas okresu nie mierzy się temperatury.
Zaczyna się zaraz po jego zakończeniu.
Pierwszy dzień cyklu-to pierwszy dzień okresu, w Twoim przypadku 18.03-to znaczy że w dniu dzisiejszym jesteś w 16 dniu cyklu i możesz właśnie w nadchodzących dniach spodziewać się śluzu.
Śluz najbardziej płodny to taki o konsystencji białka jaja kurzego-prawie przeźroczysty i rozciągliwy.Jeśli się pojawi, na pewno go rozpoznasz.Mierz temperaturę dalej, bo powinna się zmienić (na wyższą) dopiero po owulacji, dzięki temu że będziesz mierzyła- poznasz siebie, i przekonasz się czy Twoje cykle są owulacyjne.
Jeśli masz jakieś pytania, zapraszam na prv.
Dzięki na pewno skorzystam z Twojej pomocy, bo jak pisałam już wcześniej, ta pani, do której jeździmy nie do końca wszystko tłumaczy. Woli raczej rozmawiać o Bogu i sprawach kościoła niż odpowiadać na nasze pytania i wyjaśniać nasze wątpliwości.
Dzisiaj jedziemy na drugą wizytę i będziemy analizować moje obserwacje.
ewa2207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 14:55   #228
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez ivonka7 Pokaż wiadomość
ewa2207 -podczas okresu nie mierzy się temperatury.
Zaczyna się zaraz po jego zakończeniu.
pierwsze slysze ze sie nie mierzy.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 15:08   #229
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

To zależy od długości cyklu. Ktoś z krótkimi to wręcz musi. Ja z moimi długimi to sobie odpuszczam.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-04-02, 19:24   #230
ewa2207
Raczkowanie
 
Avatar ewa2207
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 275
GG do ewa2207
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Pani w poradni powiedziala mi dzisiaj ze najprawdopodobniej jestem w ciąży, bo nie miałam skoku temperatury. A ja jej na to, że to jest dopiero mniej więcej połowa cyklu i może owulacja dopiero nadejdzie. A ona : " noo możliwe ". Przecież połowa tych temperatur to były pomiary w trakcie miesiączki.
Porażka. To przecież ona ma mnie nauczyć obserwowania cyklu i rozpoznawania dni płodnych, a ja jej muszę podsuwać odpowiedzi? Dzisiaj uczyliśmy się też robić wykresy. Nie bardzo nam to wytłumaczyła, więc mogę śmialo powiedzieć, że wizyta w poradni nie przydała mi się zbytnio.
ewa2207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-02, 22:50   #231
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

raany, ta kobieta chyba nie ma pojecia o interpretacji wykresu.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-03, 11:19   #232
ewa2207
Raczkowanie
 
Avatar ewa2207
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 275
GG do ewa2207
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez secura Pokaż wiadomość
raany, ta kobieta chyba nie ma pojecia o interpretacji wykresu.
Na szczęście dzisiaj zakonczyliśmy wizyty u niej.
ewa2207 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-04, 15:53   #233
Renatka_2108
Zakorzenienie
 
Avatar Renatka_2108
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: Tu i tam ;)
Wiadomości: 7 463
GG do Renatka_2108
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

My tez chodzilismy na takie porady :/ Koszmar...
chociaz tyle dobrze ze nie musielismy wypelniac bo jestem w ciazy wiec ta "przyjemność" mnie omineła Ale uczyc sie musielismy . Niewiem po co to komu, rozumiem niekrtorzy chcieli by takie cos stosować ale nie wszyscy !
__________________
Renatka_2108 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-05, 06:39   #234
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

po prostu dobrze jest znac swoje cialo. Kobiecie w ciazy rowniez
dzieki mierzeniu temperatury najszybciej dowiesz sie gdy cos bedzie grozic twojemu dziecku swietna sprawa.
W mojej poradni kobieta moze i byla starsza ale byla bardzo madra i umiala wszystko jasno wytlumaczyc.
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-05, 20:50   #235
akazqa
Raczkowanie
 
Avatar akazqa
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 98
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Mi koleżanka kiedyś pokazała tą metodę, stosuję ją od 2 lat. Nie wróciła bym już do tabletek. Może też się do niej przekonacie ;-)
akazqa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-06, 22:56   #236
martus97
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez aanukaa Pokaż wiadomość
Ja mam wypełnione temp z całego cyklu jeśli masz ochotę to mogę Ci napisać na PW i sobie przerysujesz je ...
anuukaa prosze podeslij wykresy martus97@tlen.pl
martus97 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 15:24   #237
picusiowa
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: mazowsze
Wiadomości: 16
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

aanukaa błagam jeśli masz jeszcze te wykresy to proszę prześlij i mi
lena1986@interia.eu
picusiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-07, 19:52   #238
tikida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 530
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

aż tak ciężko znaleźć wykres, że trzeba błagać? żeby nie było, że się naśmiewam - tutaj masz wypełnioną kartę

Moim zdaniem panie z poradni nie powinny wymagać od nas, żebyśmy przynosiły im swój wykres, jeśli same nie chcemy poprosić ją o interpretację. Na takim wykresie znajduje się wiele bardzo prywatnych informacji dotyczących stanu naszego zdrowia, trybu życia, częstości współżycia. Takiej pani w przeciwieństwie do lekarza nie obowiązuje tajemnica zawodowa.

Jak ja byłam w poradni pani spisała moje dane (wiek, wykształcenie, zapytała się czy nie jestem w ciąży, no i zainkasowała kasę za lekcję). Niedługo muszę pójść na kolejne spotkanie. Wykres zaczęłam robić sama dla siebie, ale nie bardzo uśmiecha mi się go pokazywać, bo to dla mnie coś intymnego. Jak będę miała problem z interpretacją, to zapytam anonimowo eksperta o poradę a pani z poradni może sprawdzić moją wiedzę na wykresach ćwiczeniowych!
__________________
Noszę dobrze dobrane staniki, a ty?
64/92=28G

Edytowane przez tikida
Czas edycji: 2010-05-07 o 20:30
tikida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-08, 12:07   #239
secura
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 134
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
aż tak ciężko znaleźć wykres, że trzeba błagać? żeby nie było, że się naśmiewam - tutaj masz wypełnioną kartę
tylko nie zrzynajcie wszystkiego jak leci bo to 9 cykl.
Poza tym wystarczy wejsc na forum portalu npr.pl i wybierac do koloru do wyboru co sie komu podoba.
Alez leniwe jestescie.

Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
Na takim wykresie znajduje się wiele bardzo prywatnych informacji dotyczących stanu naszego zdrowia, trybu życia, częstości współżycia. Takiej pani w przeciwieństwie do lekarza nie obowiązuje tajemnica zawodowa.
jak nie chcesz to nie uzupelniasz pola ze wspolzyciem, zreszta, ja tego pola i dla siebie nie uzupelniam, chyba ze w co_ktoryms_tam cyklu pierwsze wspolzycie po czasie plodnym i tyle.
jezeli wykres jest typowy to rowniez i taka pani z poradni nie bedzie wiedziec o chorobach czy trybie zycia. Pewnie chodzi Ci o te zaklucenia?
nie traktuj tych zaklucen az tak powaznie, jedno dwa piwa nie wplywaja znaczaco na temperature ( w sumie zalezy od organizmu).
Choc przyznaje sie ze bylo mi glupio pokazywac moj wykres pani z poradni, dla mnie bardzo krepujace bylo pokazywanie informacji o moim sluzie.
Cytat:
Napisane przez tikida Pokaż wiadomość
Jak ja byłam w poradni pani spisała moje dane (wiek, wykształcenie, zapytała się czy nie jestem w ciąży, no i zainkasowała kasę za lekcję).
zaplytalas po co jej to?
secura jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-05-09, 21:36   #240
tikida
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 530
Dot.: Wykresy - kalendarzyk małżeński :/

Cytat:
Napisane przez secura Pokaż wiadomość
jak nie chcesz to nie uzupelniasz pola ze wspolzyciem, zreszta, ja tego pola i dla siebie nie uzupelniam, chyba ze w co_ktoryms_tam cyklu pierwsze wspolzycie po czasie plodnym i tyle.
jezeli wykres jest typowy to rowniez i taka pani z poradni nie bedzie wiedziec o chorobach czy trybie zycia. Pewnie chodzi Ci o te zaklucenia?
nie traktuj tych zaklucen az tak powaznie, jedno dwa piwa nie wplywaja znaczaco na temperature ( w sumie zalezy od organizmu).
Choc przyznaje sie ze bylo mi glupio pokazywac moj wykres pani z poradni, dla mnie bardzo krepujace bylo pokazywanie informacji o moim sluzie.
Moim zdaniem to pole ze współżyciem jest istotne, niektóre dziewczyny nawet inne czynności seksualne zaznaczają. Pomaga to w interpretacji śluzu, konkretnie wydzielina z podniecenia ma cechy płodne, więc ważne, żeby nie pomylić jej z naturalną wydzieliną. Jeśli pominę zakłócenia, wtedy wykres nie będzie miał sensu (interpretacja będzie inna).
Ale mi nie chodzi tylko o zakłócenia/współżycie i śluz. Nawet jeśli mój wykres byłby najbardziej typowy i najnudniejszy ze wszystkich, nie mam ochoty na to, żeby ona go oglądała i ona nie ma prawa kazać mi go przynosić.

Cytat:
Napisane przez secura Pokaż wiadomość
zaplytalas po co jej to?
Strasznie nieprzytomna byłam na tej lekcji, nawet mi do głowy nie przyszło, żeby się zapytać
__________________
Noszę dobrze dobrane staniki, a ty?
64/92=28G
tikida jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Jeszcze przed ślubem


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-02-19 09:26:29


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:38.