Podyplomowe studia z PR - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja

Notka

Szkoła i edukacja Szkoła i edukacja, to forum dla osób, które chcą się uczyć. Tu dowiesz się wszystkiego o szkołach, uczelniach, kursach. Na forum NIE odrabiamy prac domowych!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2004-08-22, 17:42   #1
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158

Podyplomowe studia z PR


Chciałabym zacząć studiować podyplomowo public relatons. Czy możecie mi może polecić jakieś studia w tym kierunku?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-23, 21:21   #2
tala
Zadomowienie
 
Avatar tala
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 543
Re: Podyplomowe studia z PR

jesli chodzi o stolice to moze wyzsza szkola zarzadzania i finansow na pawiej
__________________
Wymiana
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...1#post40598071
Zapraszam do wymiany!
tala jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-24, 19:14   #3
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Podyplomowe studia z PR

A czy któraś z was kończyła może takie studia na UW? Jestem zainteresowana ich ofertą, ale chciałabym znać opinie, czy warto zanim wydam ponad 8 tys. na samo czesne.
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-24, 19:24   #4
Martynka21
Raczkowanie
 
Avatar Martynka21
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
GG do Martynka21
Re: Podyplomowe studia z PR

Ja też Joanno myśle o tych studiach..a mam je "po sąsiedzku"...bo jestem na IV roku stosowanych nauk społecznych na UW, ten sam budynek, Ci sami wykładowcy (nie wszyscy-ale jednak),podobna lista zajęć..a cena zaporowa na PR. Może znajdzie się jakaś Wizażanka, która ta studiuje? Podpinam się więc pod Twoje zapytania i pozdrawiam
__________________
KOSMETYKI: --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=376631
Martynka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-24, 19:57   #5
missEdith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: chwilowo Gdańsk
Wiadomości: 37
GG do missEdith
Re: Podyplomowe studia z PR


W październiku zaczynam ostatni semestr (V) magisterskich studiów uzupełniających z zakresu socjologii na UW. Początkowo miał być ze specjalością PR, ale z powodu małej ilości chętnych zrezygnowano. Dodam tylko,że 2 lata temu semestr ze specjalnością PR kosztował 6 tys. Stanowczo za drogo.

Pozdrawiam
missEdith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-24, 19:57   #6
missEdith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: chwilowo Gdańsk
Wiadomości: 37
GG do missEdith
Re: Podyplomowe studia z PR


W październiku zaczynam ostatni semestr (V) magisterskich studiów uzupełniających z zakresu socjologii na UW. Początkowo miał być ze specjalością PR, ale z powodu małej ilości chętnych zrezygnowano. Dodam tylko,że 2 lata temu semestr ze specjalnością PR kosztował 6 tys. Stanowczo za drogo.

Pozdrawiam
missEdith jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-24, 19:58   #7
missEdith
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: chwilowo Gdańsk
Wiadomości: 37
GG do missEdith
Re: Podyplomowe studia z PR

Sorry, komputerek mi zwariował chyba
missEdith jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2004-08-24, 19:59   #8
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Podyplomowe studia z PR

A masz może Martyno jakieś doświadczenie zawodowe związane z PR? Pytam z ciekawości, bo moja obecna praca nie ma nic wspólnego z PR, a myślę sobie, że wieszkość ludzi, którzy wybiorą te studia, pracuje już w powyższym zawodzie i troche przeraża mnie mój brak doświadczenia.
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-24, 21:25   #9
Martynka21
Raczkowanie
 
Avatar Martynka21
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 363
GG do Martynka21
Re: Podyplomowe studia z PR

Niestety też nie mam doświadczenia w PR, bo ta branża jest dość hermetyczna, ciężko jest się dostać do działu który zajmuje się tylko PR nie mówiąc już o dużych firmach specializujących sie w tym..nie biorą "zielonych" osób..błędne koło- jak mam niby zdobyć doświadczenie skoro nie chca dać nawet szansy na bezpłatną praktykę? Pranoja
__________________
KOSMETYKI: --> https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=376631
Martynka21 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2004-08-26, 19:29   #10
joaska22
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2002-11
Wiadomości: 158
Re: Podyplomowe studia z PR

Skoro tak trudno dostać pracę w PR, to czy jest wogóle sens pójścia na takie studia? Może któraś z Wizażanek pracuje w tym zawodzie i powie coś o swoich doświadczeniach?
joaska22 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-06, 17:37   #11
magdulaaa
Rozeznanie
 
Avatar magdulaaa
 
Zarejestrowany: 2006-06
Lokalizacja: Misthaven
Wiadomości: 638
Dot.: Podyplomowe studia z PR

ja mam takie pytanie odnośnie studiowania PR, bo są specjalizacje PR przy socjologi ale też przy marketingu i zarządzaniu.... to co mam wybrac jeżeli chcę później zajmować się PR'em?
wlaściwie to wybieram się na chemię z elementami marketingu i zarządzania ale później poszłabym na coś dodatkowego tylko nie wiem wtedy gdzie się udać :|
pozdrawiam
__________________
Nihil fit sine causa
magdulaaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-07-06, 17:44   #12
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez Martynka21 Pokaż wiadomość
Niestety też nie mam doświadczenia w PR, bo ta branża jest dość hermetyczna, ciężko jest się dostać do działu który zajmuje się tylko PR nie mówiąc już o dużych firmach specializujących sie w tym..nie biorą "zielonych" osób..błędne koło- jak mam niby zdobyć doświadczenie skoro nie chca dać nawet szansy na bezpłatną praktykę? Pranoja
Nie zgodzę się z Tobą. Owszem jest dużo chętnych, ale dostanie sie na praktyki wcale nie graniczy z cudem. Nie wiem skąd jesteś, ale z pewnością najłatwiej w tej branży jest w Warszawie. Jest to branża, w której przepływ osób jest niesamowicie duży. Proponuje zacząć od stażu/pracy w agencji pr, wtedy do korporacji jest łatwiej przejść.
Ad. studia - moim zdaniem nie warto, mam znajomych, którzy skończyli podyplomowe i mówią, że to strata kasy, w sumie jedynnie tyle, że maja papier. Jeżeli nie zalezy Wam na papierku (który o dziwo czaem sie przydaje, widziałam w ofertach pracy z tej branzy jako jeden z kierunków studiów idelanego kandydata właśnie pr) na pewno lepiej postrarać sie o staż, bo na pewno więcej sie nauczycie w praktyce, zwłaszcza, że jest to dziedzina baaaardzo praktyczna. Pozdrawiam. i Walczcie o staże
Co jeszcze - niestety cv nie powinno być puste, jakies doświadczenie musi być, ale niekoniecznie związane z prWięc próbujcie. Ja zaczynałam od praktyk, później staż i praca, więc da sięAha i jeszcze jedno - zanim zainwestujecie pieniądze w studia podyplomowe, staż da Wam pewność, że to jest własnie to co chcecie robić. Ja szczerze mówiąc trochę złudzeń straciłam dzięki pracy i sama nie wiem czy to chce robic w życiu. Pozdrawiam.
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-07-10, 13:42   #13
AgataM86
Rozeznanie
 
Avatar AgataM86
 
Zarejestrowany: 2006-05
Lokalizacja: Wawa
Wiadomości: 501
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Hej, agencje pr bardzo chetnie przyjmuja na bezplatne praktyki z ewentualna mozliwoscia pozniejszego zatrudnienia. Ja sama mam kilka takich ofert, mimo że kierunek studiow jest zupelnie inny. Zastanawiam sie nad 2 letnimi magisterskimi z tej dziedziny, no ale jak odradzacie to bede musiala to przemyslec
__________________
AgataM86 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2008-08-01, 09:54   #14
Samoa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 5 768
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez AgataM86 Pokaż wiadomość
Zastanawiam sie nad 2 letnimi magisterskimi z tej dziedziny, no ale jak odradzacie to bede musiala to przemyslec
Jeżeli to sa 2-letnie magisterskie, np. specjalizacja przy dziennikarstwie to ok, wydaje się być sensowne ja odradzam podyplomowe, ze względu na ich treść merytoryczną - równie dobrze można przeczytać ksiązke Krystyny Wojcik, ew. paru innych i wystarczy. Jeżeli już decydowac się na studia tego typu to polecam sprawdzenie kadry i prywatne uczelnie.
Najgorsze jest to, że wypada mieć podyplomowe (chyba, że masz mgr) i mimo, że mam doświadczenie w PR, pewnie i tak wydam te 5 tysięcy jeśli będę chciała zostać w branży. Chociaż zastanawiam się nad innymi studiami podyplomowymi związanymi z branżą, bo same podyplomowe z PR mnie odpychają... Tak jak pisałam, znajmo, którzy skonczyli te studia sa rozczarowani, ale co jak co, papier mają, więc jest kwestia wyboru. I tak studia nie nauczą tego, czego nauczycie się w praktyce. Pozdrawiam.
Samoa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 12:36   #15
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Odświeżam wątek Wiem, że takich tematów jest ostatnio wysyp i nie spotykają się tego typu pytania z Waszym uznaniem, ale mam nadzieję, że znajdą się osoby, które mi doradzą.

Skończyłam w tym roku filologię polską ze specjalizacją komunikacja publiczna. Czyli polonistyka z elementami dziennikarstwa i PR. Plan był taki by po studiach pracować jako dziennikarz. Mam za sobą dwie próby bycia dziennikarką, mniej i bardziej udane. Myślę więc o jakichś studiach podyplomowych; planie B, w razie, gdyby jednak z dziennikarstwem nie wypaliło.

"Kręci" mnie promocja, PR, reklama; praca w dziale promocji w Urzędzie Gminy lub jakiejś firmie, może w mediach, również organizacja imprez, itp.

W mieście, które biorę pod uwagę są następujące kierunki studiów podyplomowych: Komunikacja społeczna i Public Relations (nowe media i techniki promocji) oraz Komunikacja społeczna. Marketing polityczny. Programy studiów przedstawionych na stronach internetowych szkół są jednak mało czytelne i niewiele z nich wynika.
Np.
autoprezentacja i wystąpienia medialne
budowanie strategii promocyjnej
istota i funkcje public relations
komunikowanie interpersonalne i społeczne
komunikacja, public relations w sytuacjach kryzysowych
kontakty z mediami
kreowanie wizerunku organizacji, marki, osoby
kultura języka
prawne aspekty public relations
psychologiczne aspekty komunikowania i public relations
public relations w polityce
seminarium dyplomowe
strategie i techniki negocjacji

Część przedmiotów pokrywa się z programem moich poprzednich studiów. I tu pojawia się pytanie, warto czy nie warto? Czy dla pracodawcy ważniejsze będzie moje doświadczenie, czy studia podyplomowe? Czy na tego typu kierunkach dowiem się czegoś nowego, nauczę jakichś przydatnych i praktycznych rzeczy? Czy wystarczy sama filologia polska ze specjalizacją? Jakie są Wasze doświadczenia w tej dziedzinie?
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 12:57   #16
Rarita
Wtajemniczenie
 
Avatar Rarita
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 2 675
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
Odświeżam wątek Wiem, że takich tematów jest ostatnio wysyp i nie spotykają się tego typu pytania z Waszym uznaniem, ale mam nadzieję, że znajdą się osoby, które mi doradzą.

Skończyłam w tym roku filologię polską ze specjalizacją komunikacja publiczna. Czyli polonistyka z elementami dziennikarstwa i PR. Plan był taki by po studiach pracować jako dziennikarz. Mam za sobą dwie próby bycia dziennikarką, mniej i bardziej udane. Myślę więc o jakichś studiach podyplomowych; planie B, w razie, gdyby jednak z dziennikarstwem nie wypaliło.

"Kręci" mnie promocja, PR, reklama; praca w dziale promocji w Urzędzie Gminy lub jakiejś firmie, może w mediach, również organizacja imprez, itp.

W mieście, które biorę pod uwagę są następujące kierunki studiów podyplomowych: Komunikacja społeczna i Public Relations (nowe media i techniki promocji) oraz Komunikacja społeczna. Marketing polityczny. Programy studiów przedstawionych na stronach internetowych szkół są jednak mało czytelne i niewiele z nich wynika.
Np.
autoprezentacja i wystąpienia medialne
budowanie strategii promocyjnej
istota i funkcje public relations
komunikowanie interpersonalne i społeczne
komunikacja, public relations w sytuacjach kryzysowych
kontakty z mediami
kreowanie wizerunku organizacji, marki, osoby
kultura języka
prawne aspekty public relations
psychologiczne aspekty komunikowania i public relations
public relations w polityce
seminarium dyplomowe
strategie i techniki negocjacji

Część przedmiotów pokrywa się z programem moich poprzednich studiów. I tu pojawia się pytanie, warto czy nie warto? Czy dla pracodawcy ważniejsze będzie moje doświadczenie, czy studia podyplomowe? Czy na tego typu kierunkach dowiem się czegoś nowego, nauczę jakichś przydatnych i praktycznych rzeczy? Czy wystarczy sama filologia polska ze specjalizacją? Jakie są Wasze doświadczenia w tej dziedzinie?
A ty zatrudniłabyś kogoś, kto sobie coś tam poczytał w książkach i może był a może nie był na wykładach, czy kogoś, kto wie jak coś się robi, robił to już nie raz i nie będzie się pytał jak się do tego zabrać? Doświadczenie jest zawsze ważniejsze, myślę że więcej możesz się nauczyć jeśli przeczytasz sobie od deski do deski kilka porządnych publikacji - wszystko zależy od tego czy chcesz mieć papierek, czy wiedze ja zdecydowanie szukałabym chociaż jakiegoś stażu albo próbowała zaczepić się w branży niż ładować pieniądze w kolejne studia, które właściwie nie podnoszą Twojej pozycji na rynku pracy zbyt bardzo...
Rarita jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 13:00   #17
szprotka_
Zakorzenienie
 
Avatar szprotka_
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 550
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

warto się dowiedzieć, czy dane studia składają się tylko z części teoretycznej, czy mają również jakieś warsztaty/ćwiczenia gdzie można potrenować omawiane wcześniej techniki czy zagadnienia. bo jak sama teoria, to tak bezsensu.
szprotka_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-02, 22:35   #18
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez Rarita Pokaż wiadomość
A ty zatrudniłabyś kogoś, kto sobie coś tam poczytał w książkach i może był a może nie był na wykładach, czy kogoś, kto wie jak coś się robi, robił to już nie raz i nie będzie się pytał jak się do tego zabrać? Doświadczenie jest zawsze ważniejsze, myślę że więcej możesz się nauczyć jeśli przeczytasz sobie od deski do deski kilka porządnych publikacji - wszystko zależy od tego czy chcesz mieć papierek, czy wiedze ja zdecydowanie szukałabym chociaż jakiegoś stażu albo próbowała zaczepić się w branży niż ładować pieniądze w kolejne studia, które właściwie nie podnoszą Twojej pozycji na rynku pracy zbyt bardzo...
No w sumie mam podobne zdanie do Twojego, tzn. wydaje mi się, że doświadczenie jest ważniejsze od kolejnego papierka. Od października zamierzam iść na jakiś staż, ale wiele osób- znajomych sugeruje mi, że lepiej robić też podyplomówkę. Z jednej strony nie chcę wywalić 3 tysięcy, żeby dowiedzieć się, że jestem tak samo bezrobotna jak teraz, bo mam małe doświadczenie, z drugiej strony, mimo wszystko, filologia polska to taki kierunek o wszystkim i o niczym, więc zastanawiam się, czy nie zrobić czegoś dodatkowo. Stąd moje dylematy.

PS. Odnośnie wpisu na Twoim blogu, no właśnie, staże i praktyki.... Ja przepracowałam za darmo już tyleeee czasu, a dla pracodawców to nadal za mało.

Edytowane przez kathy8998
Czas edycji: 2013-08-02 o 22:38
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-03, 16:20   #19
karolinamagowir
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-04
Lokalizacja: łódź
Wiadomości: 42
Dot.: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez joaska22 Pokaż wiadomość
Chciałabym zacząć studiować podyplomowo public relatons. Czy możecie mi może polecić jakieś studia w tym kierunku?
miałam ostatnio taki sam pomysł. w sumie nie podjęłam jeszcze decyzji, ale myślałaś może jednak o studiach licencjackich, ale online? tak się zastanawiam, czy nie jest to jakąś alternatywą. z jednej strony będzie dyplom, a z drugiej nie tracę kasy na dojazdy, a to cenne na bezrobociu... Jak myślicie, studia online są w ogólne warte uwagi?

ps. widziałam, że mają takie studia jakieś uczelnie z warszawy, ale najdłużej istnieje podobno PUW w Łodzi.
__________________
uczymy się całe życie...

Edytowane przez karolinamagowir
Czas edycji: 2013-08-03 o 16:21
karolinamagowir jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-08-03, 16:44   #20
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez joaska22 Pokaż wiadomość
Skoro tak trudno dostać pracę w PR, to czy jest wogóle sens pójścia na takie studia? Może któraś z Wizażanek pracuje w tym zawodzie i powie coś o swoich doświadczeniach?
Kończyłam Dziennikarstwo i komunikację społeczną na UW, robiłam też drugą specjalizację-właśnie PR. Od 2007 roku pracuję w zawodzie-jestem rzecznikiem prasowym. Wcześniej byłam wolnym strzelcem-dziennikarzem. Jest dużo osób w branży, z dużym doświadczeniem, często się mijam z tymi osobami na różnych imprezach, eventach, konferencjach, szkoleniach...Z mojego doświadczenia (sama przyjmowałam ludzi do działu) wiem, że w pierwszej kolejności przyjmuje się osoby z gruntownym wykształceniem w tej branży i doświadczeniem. Ale nie jest ro regułą. Bywają osoby, które kończyły inne kierunki, podyplomowo robiły PR i były sprytne i dziś sobie świetnie radzą.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-04, 20:14   #21
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez agniesiaa Pokaż wiadomość
Kończyłam Dziennikarstwo i komunikację społeczną na UW, robiłam też drugą specjalizację-właśnie PR. Od 2007 roku pracuję w zawodzie-jestem rzecznikiem prasowym. Wcześniej byłam wolnym strzelcem-dziennikarzem. Jest dużo osób w branży, z dużym doświadczeniem, często się mijam z tymi osobami na różnych imprezach, eventach, konferencjach, szkoleniach...Z mojego doświadczenia (sama przyjmowałam ludzi do działu) wiem, że w pierwszej kolejności przyjmuje się osoby z gruntownym wykształceniem w tej branży i doświadczeniem. Ale nie jest ro regułą. Bywają osoby, które kończyły inne kierunki, podyplomowo robiły PR i były sprytne i dziś sobie świetnie radzą.

No właśnie, ale czy sądzisz, że bez podyplomówki, ale za to po kierunku ze specjalizacją poniekąd z PR i promocją związaną, ma się szanse na rynku pracy, czy jednak dla pracodawcy takie dziennikarstwo lub filologia to za mało? Bo nie napisałaś jednoznacznie ) Bo dla mnie filologia polska lub dziennikarstwo to jednak jest gruntowne wykształcenie
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-05, 07:02   #22
agniesiaa
Naczelna Wizażanka:)
 
Avatar agniesiaa
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 42 846
Dot.: Re: Podyplomowe studia z PR

Cytat:
Napisane przez kathy8998 Pokaż wiadomość
No właśnie, ale czy sądzisz, że bez podyplomówki, ale za to po kierunku ze specjalizacją poniekąd z PR i promocją związaną, ma się szanse na rynku pracy, czy jednak dla pracodawcy takie dziennikarstwo lub filologia to za mało? Bo nie napisałaś jednoznacznie ) Bo dla mnie filologia polska lub dziennikarstwo to jednak jest gruntowne wykształcenie
Sama kończyłam dziennikarstwo, miałam dużo praktyk podczas studiów, pracowałam także w radio. A pracę w ministerstwie dostałam od razu po studiach, bez żadnego doświadczenia-poza pisaniem artykułów. Także nie ma reguły. Jeśli ktoś czuje PRowego bluesa to sobie poradzi.
__________________
All I Have To Do Is Dream...
agniesiaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-06, 19:49   #23
charlotte89
Zakorzenienie
 
Avatar charlotte89
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 6 767
Dot.: Podyplomowe studia z PR

Pracuje w agencji PR, nie mam doświadczenia stricte PR-owego, zresztą jak żaden z moich współpracowników Wprawdzie myślałam kiedyś o studiach podyplomowych z zakresu public relations, ale praca w agencji skutecznie mnie do tego pomysłu zniechęciła.. Wszystkie około-pr'owe kierunki cieszą się dosyć wątpliwą sławą. Tutaj liczą się przede wszystkim umiejętności i doświadczenie, dlatego dużo lepiej poszukać od razu jakiegoś stażu Od razu przekonasz się, czy ta praca spełnia Twoje oczekiwania, bo i z tym, jak pokazuje praktyka, bywa bardzo różnie..
charlotte89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-08-10, 07:18   #24
kathy8998
Rozeznanie
 
Avatar kathy8998
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 756
Dot.: Podyplomowe studia z PR

Dzięki za odpowiedzi dziewczyny Bardzo mi pomogłyście. Pozdrawiam
kathy8998 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Szkoła i edukacja


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:53.