Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - Strona 50 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-05-21, 11:44   #1471
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
dziękuję
Już wiem, dlaczego napisałaś, że jojoba nie potrzebuje lodówki - mój się przespał w lodówce właśnie, wyciągnęłam go przed chwilą, żeby na włosy nałożyć, a on zamarznięty na kamień.

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Paranoja, z olejem konopnym polecam uważać i trzymać go w lodówce, zużyć w ciągu miesiąca, gdyż po tym czasie zwyczajnie jelczeje. Chyba, że go zmieszasz z innym stabilniejszym olejem, albo dodasz wit E.
Zapas trzymam w lodówce oczywiście. Ale na moim jest sygnaturka, żeby zużyć 12 miesięcy od otwarcia.

d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 12:04   #1472
hey
Wtajemniczenie
 
Avatar hey
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 2 097
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27044030]
Zapas trzymam w lodówce oczywiście. Ale na moim jest sygnaturka, żeby zużyć 12 miesięcy od otwarcia.

[/QUOTE]

Szybkość jełczenia oleju konopnego zależy od jakości i stopnia przeróbki, twój co prawda jest nierafinowany ale pewnie dobrej jakosci i z dodatkiem witaminy E. Wydaje mi sie ze we wszystkich sklepach z półproduktami sprzedają oleje już z dodatkiem wit. E lub innego antyoksydanta.
__________________
Szukam i wymienię

Kadzidła (z paczulami, skórami, przyprawami, drzewami w tym oudami)
hey jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 14:41   #1473
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27040000]
A ja mam inne pytanie na temat tego mydła - czy woda po nim jest czarna? Albo szara?[/QUOTE]
czarna nie jest, ale delikatnie zabarwiona na szaro to i owszem ale naprawdę delikatnie, piana powstająca z mydła tez taka lekko szarawa
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 14:49   #1474
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
czarna nie jest, ale delikatnie zabarwiona na szaro to i owszem ale naprawdę delikatnie, piana powstająca z mydła tez taka lekko szarawa
Czyli trzeba się pobrudzić, żeby się umyć?
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 16:07   #1475
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27046801]Czyli trzeba się pobrudzić, żeby się umyć? [/QUOTE]
Wychodzi na to, że tak
Ale nie martw się, ja uzywam już kilka dni, a mulatką jeszcze nie jestem w sumie to szkoda, bo trochę opalenizny by mi sie przydało ...... z tego co napisali na stronnie producenta, to działanie mydła węglowego idzie w zupełnie odwrotnym kierunku - systematyczne stosowanie rozjasnia naskórek. Ciekawe z jednej strony - mydło czarne, ale skórę rozjasnia

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Wyrwałam dzisiaj siłą moją przesyłkę z tangle teezer z poczty - paczka leżała tam od 3 dni, ale po co mi ja przynosić albo chociaż zostawiać awizo? Dziwne mam wymagania....

Oczywiście od razu poleciałam do łazini umyc włosy
POwiem tak - bez ciągnięcia włosów sie nie obyło, ale w porównaniu z grzebieniem lub szczotką to.....nie, tego nie można porównywać. Różnica jest ogromniasta!!! Wcześniej dzieliłam włosy na pasma, trzymałam ręką przy skórze i dopiero rozczesywałam, ściskając mocno, żeby sie z bólu nie posikać... Teraz 1 minutak i włosy rozczesane nawet zębów z bólu nie musiałam zaciskać.

Dziewczyny, chyba Was ozłocę za podpowiedź kupna tej szczotki
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 16:16   #1476
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość

Dziewczyny, chyba Was ozłocę za podpowiedź kupna tej szczotki

Fajnie, że się u ciebie sprawdziła, bo się trochę martwiłam, czy będziesz zadowolona.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-21, 16:23   #1477
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27047957]
Fajnie, że się u ciebie sprawdziła, bo się trochę martwiłam, czy będziesz zadowolona.[/QUOTE]
Jak ją zobaczyłam to trochę zwątpiłam - nie wygląda, jakby mogła cokolwiek zrobć, a już napewno nie włosy rozczesać a jednak! Jestem strasznie zadowolona!!
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-05-21, 20:44   #1478
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dostałam kiedyś ten peeling w prezencie. Jak dla mnie był beznadziejny i jak na taką beznadziejność za drogi. W ogóle nie peelingował, brudził wszystko, co się dało, jest mało wydajny i ta dziwna konsystencja... Zdecydowanie lepszy jest z Joanny.
O popatrz, bo ja zadowolona jestem bardzo
Ani drogi specjalnie nie był - ale i w promocji kupowałam - chociaż ok. 18.00 za 225 ml, to nie jest jakoś strasznie dużo.
Co do brudzenia, to nie bardzo rozumiem jak mógłby, bo on się przecież na skórze w takie białe mleczko?oliwkę zamienia... no chyba, że chodzi Ci o to, że to mleczko tłuści. Konsystencję ma gęstą i drapie jak gruby cukier, bo z niego głównie się składa...
Kurcze, albo Ci się trafił jakiś "nieteges", albo o dwóch rożnych produktach rozmawiamy, albo coś zmienili (ja swój kupowałam zimą, więc jeśli Ty wcześniej, to na plus zmiana).
A peelingi Joanny lubię, ale dla mnie właśnie one troszkę słabo drapią
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 02:02   #1479
Miss Puppet
Zadomowienie
 
Avatar Miss Puppet
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 567
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

a co sądzicie o tej nowej organicznej serii TBS ?
http://blog.en.chatelaine.com/wp-con...utriganics.jpg

widziałam tutaj do tej pory opinię jednej z was na temat, zdaje się, kremu pod oczy

czy te kosmetyki można już kupić w Polsce?l
__________________
Cytat:
Napisane przez madana Pokaż wiadomość
Nie goni się facetów i autobusów
wielbicielka wody mineralnej, herbat, ziółek i kawusi

zakupoholizm pomniejszony

If you always do what you always did, you'll always get what you always got.

Edytowane przez Miss Puppet
Czas edycji: 2011-05-22 o 02:04 Powód: lit.
Miss Puppet jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 06:40   #1480
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
a co sądzicie o tej nowej organicznej serii TBS ?
http://blog.en.chatelaine.com/wp-con...utriganics.jpg

widziałam tutaj do tej pory opinię jednej z was na temat, zdaje się, kremu pod oczy

czy te kosmetyki można już kupić w Polsce?l
Tak, są dostępne Ja jeszcze nie próbowałam, bo z tego co pamiętam, są dla skóry z oznakami starzenia, a ja mam inne problemy skórne
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 07:55   #1481
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Wczoraj użyłam pelingu kawowego według Waszych wskazówek Na początek nie kombinowałam - łyżka kawy i cukru wymieszana z żelem. Konsystencja wyszła mi idealna - nie za gęsta, nie za rzadka. I powiem, że efekt... no, no Podoba mi się!

Wiecie co, te mydełka tuli strasznie szybko się zużywają - chyba nie mam wyjscia i muszę po mału kompletowac nowe zamówienie mydlane jak mus, to mus
Tym razem chyba zdecyduję się na pierwszą randkę z lawendową farmą, to przy okazji kupię twardy balsam.
__________________
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 09:15   #1482
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Wychodzi na to, że tak
Ale nie martw się, ja uzywam już kilka dni, a mulatką jeszcze nie jestem w sumie to szkoda, bo trochę opalenizny by mi sie przydało ...... z tego co napisali na stronnie producenta, to działanie mydła węglowego idzie w zupełnie odwrotnym kierunku - systematyczne stosowanie rozjasnia naskórek. Ciekawe z jednej strony - mydło czarne, ale skórę rozjasnia

---------- Dopisano o 17:07 ---------- Poprzedni post napisano o 17:00 ----------

Wyrwałam dzisiaj siłą moją przesyłkę z tangle teezer z poczty - paczka leżała tam od 3 dni, ale po co mi ja przynosić albo chociaż zostawiać awizo? Dziwne mam wymagania....

Oczywiście od razu poleciałam do łazini umyc włosy
POwiem tak - bez ciągnięcia włosów sie nie obyło, ale w porównaniu z grzebieniem lub szczotką to.....nie, tego nie można porównywać. Różnica jest ogromniasta!!! Wcześniej dzieliłam włosy na pasma, trzymałam ręką przy skórze i dopiero rozczesywałam, ściskając mocno, żeby sie z bólu nie posikać... Teraz 1 minutak i włosy rozczesane nawet zębów z bólu nie musiałam zaciskać.

Dziewczyny, chyba Was ozłocę za podpowiedź kupna tej szczotki
Ja używam węglowego od 3-4 tygodni i liczyłam na efekt rozjaśnienia,ale takiego nie zauważyłam

Czyli zadowolona jesteś ze szczotki-to i ja muszę chyba ją kupić-ale patrząc na nią to równie dobrze mogę pożyczyć od swojego kotka szczotkę
[
Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Wiecie co, te mydełka tuli strasznie szybko się zużywają - chyba nie mam wyjscia i muszę po mału kompletowac nowe zamówienie mydlane jak mus, to mus
Tym razem chyba zdecyduję się na pierwszą randkę z lawendową farmą, to przy okazji kupię twardy balsam.
A mi węglowe strasznie powoli zużywa-używam tylko do twarzy to może dlatego.Kostka mydła mojej córki już się kończy,a używana też 3-4 tygodnie.

Hehe kostka mydła clinique wystarczała mi na 13 miesięcy!To mydło było nie do zmydlenia
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 09:49   #1483
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Widzialam, że któraś z naturaloholiczek wrzucala fotkę swoich zakupów, na której byl widoczny żel pod prysznic czy też może szampon Born to Bio. Mam pytanko, w którym internetowym sklepie jest najwiekszy wybór kosmetyków tej marki? Znalazlam sporo przez google, ale zdziwilo mnie jedno, bo chcę synkowi kupić ich kosmetyki dla dzieci, ale widzę wszedzie tylko produkty do mycia, a nigdzie nie mają żadnych balsamów i kremów do ciala tej marki. A w ogóle jak się ten żel pod prysznic spisuje?
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 10:24   #1484
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Przedstawiam zestaw mojej perełki:

1 Weleda krem z nagietkiem dla niemowląt na odparzenia (druga tubka, bardzo wydajny, chyba mój najlepszy niemowlęcy eko zakup)
2 Lavera szampon do włosów i ciała Baby Kinder,
po powrocie ze szpitala do ok 6 miesięcy używałam olejku do kąpieli Lavera Baby Kinder Neutral, kremu do twarzy i balsamu do ciała z tej serii, super się sprawdziła do atopowej skóry choć wszyscy pediatrzy i alergolodzy nakłaniali mnie do emolientów.., później przerzuciłam się na zwykłą serię Lavera - Baby &Kinder (tańsza) a następnie na Logona (też się sprawdza )
3 Logona BABY szampon dla niemowląt
4 Logona Baby lotion pielęgnacyjny z nagietka
5 Logona BABY krem pielęgnacyjny z nagietka dla niemowląt
6 Chusteczki nawilżające
, używam sporadycznie, w domu korzystam z wielorazowych
7 posiadam jeszcze spray Lavera Sun 20, strasznie bieli ;/

Mój zestaw:
żel do mycia twarzy eco cosmetics z zielona herbatą i liściem winorośli
i z Ava Laboratorium seria Ecolinea:
tonik, balsam do ciała i krem na noc.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg 1.jpg (75,2 KB, 58 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg 2.jpg (56,6 KB, 51 załadowań)
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 10:39   #1485
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
Przedstawiam zestaw mojej perełki:

1 Weleda krem z nagietkiem dla niemowląt na odparzenia (druga tubka, bardzo wydajny, chyba mój najlepszy niemowlęcy eko zakup)
2 Lavera szampon do włosów i ciała Baby Kinder,
po powrocie ze szpitala do ok 6 miesięcy używałam olejku do kąpieli Lavera Baby Kinder Neutral, kremu do twarzy i balsamu do ciała z tej serii, super się sprawdziła do atopowej skóry choć wszyscy pediatrzy i alergolodzy nakłaniali mnie do emolientów.., później przerzuciłam się na zwykłą serię Lavera - Baby &Kinder (tańsza) a następnie na Logona (też się sprawdza )
3 Logona BABY szampon dla niemowląt
4 Logona Baby lotion pielęgnacyjny z nagietka
5 Logona BABY krem pielęgnacyjny z nagietka dla niemowląt
6 Chusteczki nawilżające
, używam sporadycznie, w domu korzystam z wielorazowych
7 posiadam jeszcze spray Lavera Sun 20, strasznie bieli ;/

Mój zestaw:
żel do mycia twarzy eco cosmetics z zielona herbatą i liściem winorośli
i z Ava Laboratorium seria Ecolinea:
tonik, balsam do ciała i krem na noc.


Bardzo mądra z Ciebie mama Za te wszystkie oilatumy, E45, emollium, balneum itp powinni wieszać producentów, dystrybutorów i jak się okazuje, także slużbę zdrowia. Jedna wielka skorumpowana klaka.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 11:14   #1486
Klolcia
Zadomowienie
 
Avatar Klolcia
 
Zarejestrowany: 2008-10
Lokalizacja: Otwock
Wiadomości: 1 442
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Widzialam, że któraś z naturaloholiczek wrzucala fotkę swoich zakupów, na której byl widoczny żel pod prysznic czy też może szampon Born to Bio. Mam pytanko, w którym internetowym sklepie jest najwiekszy wybór kosmetyków tej marki? Znalazlam sporo przez google, ale zdziwilo mnie jedno, bo chcę synkowi kupić ich kosmetyki dla dzieci, ale widzę wszedzie tylko produkty do mycia, a nigdzie nie mają żadnych balsamów i kremów do ciala tej marki. A w ogóle jak się ten żel pod prysznic spisuje?
Tutaj są jakieś inne produkty oprócz żeli do mycia ciała, ale balsamów nie widzę.
http://www.ekodrogeria.pl/firm-pol-1...rn-to-Bio.html
I tutaj też są http://www.bio-beauty.pl/pl/born-to-bio_p2s4.html
Wpisz po prostu w google "Born to Bio"
Klolcia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 11:33   #1487
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

http://ekosfera24.pl/manufacturer/born-to-bio Ja kupuje tu
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 12:09   #1488
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
(...)Born to Bio. Mam pytanko, w którym internetowym sklepie jest najwiekszy wybór kosmetyków tej marki?
Nie wiem, gdzie kupić Born to Bio, ale wiem, że marka Green People ma fajne serie dla dzieci i niemowląt (na feelunique są, zatem darmowa przesyłka):
- http://www.feelunique.com/brands/gre...anic-baby-care
- http://www.feelunique.com/brands/gre...ganic-children

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
Przedstawiam zestaw mojej perełki:

1 Weleda krem z nagietkiem dla niemowląt na odparzenia (druga tubka, bardzo wydajny, chyba mój najlepszy niemowlęcy eko zakup)
Z Weledy nagietkowej dla niemowląt miałam tylko dwa produkty, ale kocham je normalnie.
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 12:25   #1489
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo mądra z Ciebie mama Za te wszystkie oilatumy, E45, emollium, balneum itp powinni wieszać producentów, dystrybutorów i jak się okazuje, także slużbę zdrowia. Jedna wielka skorumpowana klaka.
dziękuje
chociaż mój mąż uważa że mam trochę eko bzika

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------

[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27058796] Z Weledy nagietkowej dla niemowląt miałam tylko dwa produkty, ale kocham je normalnie.[/QUOTE]
cholercia (upsss) droga ta weleda ;/
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-05-22, 12:29   #1490
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 7 596
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Miss Puppet Pokaż wiadomość
a co sądzicie o tej nowej organicznej serii TBS ?
http://blog.en.chatelaine.com/wp-con...utriganics.jpg

widziałam tutaj do tej pory opinię jednej z was na temat, zdaje się, kremu pod oczy

czy te kosmetyki można już kupić w Polsce?l
Wg mnie oni strasznie z cenami przesadzają. Nie mówię o tej organicznej wersji akurat, tylko ogólnie - z reguły ich kosmetyki kosztują 50-100% więcej niż kosmetyki innych marek (z dobrymi składami w dodatku).


---------- Dopisano o 12:29 ---------- Poprzedni post napisano o 12:26 ----------

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość


cholercia (upsss) droga ta weleda ;/
Droga. Ale znalazłam u siebie sklep, gdzie mogę kupić lotion do ciała i szampon za 8 euro (ok. 32zł).

P.S. Masz strasznie kontrowersyjny podpis.

Edytowane przez d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab
Czas edycji: 2011-05-22 o 12:31
d61abbce58b52fe45ffe444afc51ca0ea3c11859_65540a44484ab jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 12:35   #1491
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Bardzo mądra z Ciebie mama Za te wszystkie oilatumy, E45, emollium, balneum itp powinni wieszać producentów, dystrybutorów i jak się okazuje, także slużbę zdrowia. Jedna wielka skorumpowana klaka.
Ja teraz jak mam już świadomość co jest w czym to też wszystkie żele dla mojego dziecka zostawiłam do mycia wanny itp.a wręcz nawracam inne mamy-ale jednak w większośći to walka z wiatrakami"bo przecież w reklamie chwalą i mówią,że np.jonson najlepszy dla dziecka"a ja jeszcze zyskuje miano
Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
dziękuje
chociaż mój mąż uważa że mam trochę eko bzika

---------- Dopisano o 13:25 ---------- Poprzedni post napisano o 13:23 ----------


;/
Mój też tak uważa i jeszcze mi mówi"że i tak wszyscy poumieramy bez względu na to czy mniej czy więcej chemii na siebie nałożymy"
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 13:31   #1492
Korah
Zakorzeniona Zmorah
 
Avatar Korah
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Gdzieś na pograniczu Śląska i Małopolski
Wiadomości: 11 697
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Klolcia Pokaż wiadomość
Tutaj są jakieś inne produkty oprócz żeli do mycia ciała, ale balsamów nie widzę.
http://www.ekodrogeria.pl/firm-pol-1...rn-to-Bio.html
I tutaj też są http://www.bio-beauty.pl/pl/born-to-bio_p2s4.html
Wpisz po prostu w google "Born to Bio"
Dziękuję, ale już szukalam przez google i patrzylam, widocznie nie ma ten producent niczego dla dzieci oprócz 3 rzeczy do mycia.

Cytat:
Napisane przez zai Pokaż wiadomość


[1=d61abbce58b52fe45ffe444 afc51ca0ea3c11859_65540a4 4484ab;27058796]Nie wiem, gdzie kupić Born to Bio, ale wiem, że marka Green People ma fajne serie dla dzieci i niemowląt (na feelunique są, zatem darmowa przesyłka):
- http://www.feelunique.com/brands/gre...anic-baby-care
- http://www.feelunique.com/brands/gre...ganic-children
[/QUOTE]


Dzięki paranoja, poznalam już ten sklep, Sicilia też go chwali

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
dziękuje
chociaż mój mąż uważa że mam trochę eko bzika
Cytat:
Napisane przez anakazar Pokaż wiadomość
Ja teraz jak mam już świadomość co jest w czym to też wszystkie żele dla mojego dziecka zostawiłam do mycia wanny itp.a wręcz nawracam inne mamy-ale jednak w większośći to walka z wiatrakami"bo przecież w reklamie chwalą i mówią,że np.jonson najlepszy dla dziecka"a ja jeszcze zyskuje miano

Mój też tak uważa i jeszcze mi mówi"że i tak wszyscy poumieramy bez względu na to czy mniej czy więcej chemii na siebie nałożymy"

Dziewczyny, ja zauważylam to samo. Mam jedną bliską koleżankę, która na początku stwierdzila, że przesadzam, że co teraz nie jest rakotwórcze, że wszystko to mydlenie oczu, a tak naprawdę, gdyby wszystko bylo tak szkodliwe, jak to opisuję, to by tego nie dopuszczono do obrotu.
No ale teraz ostatnio mnie zapytala jaki kupić dziecku filtr na lato, to jej poslalam link do paru eko sklepów, stwierdzila, że już nie wie co ma o tym wszystkim sądzić ( pierwszy raz w życiu widziala te nazwy kosmetyków, firmy), że mi nie wierzy. Węc jej dosadnie powiedzialam, że niech robi co chce, jeśli nie widzi problemu w nakladaniu na dziecko w upale ropy, silikonów i konserwantów, to jej sprawa, mnie to rybka, no i chyba po tym trochę dala się przekonać, bo zamierza wlaśnie taki filtr kupić, tylko szukamy razem czegos niedrogiego.
Korah jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 13:45   #1493
violka42
Raczkowanie
 
Avatar violka42
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

ja jeszcze niedawno nakładałam te wszystkie paści na siebie, teraz jak się przy Was podszkoliłam to mnie drogerie nie ruszają, przyznam się, że też nie miałam pojęcia o tych naturalnych firmach, pierwszy raz odwiedzam te sklepy internetowe i wszystko jest dla mnie nowością i chcę to mieć, wybór jest niesamowity
__________________
zapraszam
natura i ja
violka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 13:52   #1494
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja zauważylam to samo. Mam jedną bliską koleżankę, która na początku stwierdzila, że przesadzam, że co teraz nie jest rakotwórcze, że wszystko to mydlenie oczu, a tak naprawdę, gdyby wszystko bylo tak szkodliwe, jak to opisuję, to by tego nie dopuszczono do obrotu.
No ale teraz ostatnio mnie zapytala jaki kupić dziecku filtr na lato, to jej poslalam link do paru eko sklepów, stwierdzila, że już nie wie co ma o tym wszystkim sądzić ( pierwszy raz w życiu widziala te nazwy kosmetyków, firmy), że mi nie wierzy. Węc jej dosadnie powiedzialam, że niech robi co chce, jeśli nie widzi problemu w nakladaniu na dziecko w upale ropy, silikonów i konserwantów, to jej sprawa, mnie to rybka, no i chyba po tym trochę dala się przekonać, bo zamierza wlaśnie taki filtr kupić, tylko szukamy razem czegos niedrogiego.
jestem chemikiem, pracowałam też troche w kosmetykach, głównie sprzedawałam ale miałam wiele szkoleń z różnych marek i śmiało mogę stwierdzić, że większość ogólnie dostępnych kosmetyków robiona jest jak najniższym kosztem, inwestuje się w marketing.
myślę, że po prostu warto czytać składy i edukować się, dzięki internetowi większość składników można samemu rozszyfrować i warto to robić

---------- Dopisano o 14:52 ---------- Poprzedni post napisano o 14:48 ----------

trochę masło maślane napisałam, wybaczcie, uczę się na test z księgowości i troszku już słabo myślę a jeszcze jeden dział przede mną
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.

Edytowane przez misspsychobunny
Czas edycji: 2011-05-22 o 13:50
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 13:54   #1495
violka42
Raczkowanie
 
Avatar violka42
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 183
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

właśnie, płaci się za reklamę a nie za jakość produktu, podobają mi się naturalne kosmetyki i przestawiam powoli TŻ i dzieci na naturalną pielęgnację
__________________
zapraszam
natura i ja
violka42 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 16:08   #1496
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez violka42 Pokaż wiadomość
ja jeszcze niedawno nakładałam te wszystkie paści na siebie, teraz jak się przy Was podszkoliłam to mnie drogerie nie ruszają, przyznam się, że też nie miałam pojęcia o tych naturalnych firmach, pierwszy raz odwiedzam te sklepy internetowe i wszystko jest dla mnie nowością i chcę to mieć, wybór jest niesamowity
Ja kiedyś nie wyobrażałam sobie wyjścia do Douglasa i zostawienia tam naprawdę grubej forsy.Potem podniecona w domu rozkładałam wszystkie"cuda"na honorowych miejscach w łazience...a potem przyszedł dzień,że wlazłam na zbiorczy i Korah napisała mi co zawiera mój ulubiony i strasznie drogi krem...i potem tak ze wszystkimNo,ale grunt,że człowiek już o niebo mądrzejszy i wie co na twarz i ciało nakłada
Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
jestem chemikiem, pracowałam też troche w kosmetykach, głównie sprzedawałam ale miałam wiele szkoleń z różnych marek i śmiało mogę stwierdzić, że większość ogólnie dostępnych kosmetyków robiona jest jak najniższym kosztem, inwestuje się w marketing.
myślę, że po prostu warto czytać składy i edukować się, dzięki internetowi większość składników można samemu rozszyfrować i warto to robić

Chwała za ten internet i wizaż,bo gdyby nie to to pewnie połowa z nas zielonego pojęcia by o niczym nie miała
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 16:11   #1497
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Wczoraj użyłam pelingu kawowego według Waszych wskazówek Na początek nie kombinowałam - łyżka kawy i cukru wymieszana z żelem. Konsystencja wyszła mi idealna - nie za gęsta, nie za rzadka. I powiem, że efekt... no, no Podoba mi się!

Wiecie co, te mydełka tuli strasznie szybko się zużywają - chyba nie mam wyjscia i muszę po mału kompletowac nowe zamówienie mydlane jak mus, to mus
Tym razem chyba zdecyduję się na pierwszą randkę z lawendową farmą, to przy okazji kupię twardy balsam.
Też mam takie wrażenie niestety Ciekawa jestem tego balsamu twardego, jak kupisz daj znać
Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
Przedstawiam zestaw mojej perełki:

1 Weleda krem z nagietkiem dla niemowląt na odparzenia (druga tubka, bardzo wydajny, chyba mój najlepszy niemowlęcy eko zakup)
2 Lavera szampon do włosów i ciała Baby Kinder,
po powrocie ze szpitala do ok 6 miesięcy używałam olejku do kąpieli Lavera Baby Kinder Neutral, kremu do twarzy i balsamu do ciała z tej serii, super się sprawdziła do atopowej skóry choć wszyscy pediatrzy i alergolodzy nakłaniali mnie do emolientów.., później przerzuciłam się na zwykłą serię Lavera - Baby &Kinder (tańsza) a następnie na Logona (też się sprawdza )
3 Logona BABY szampon dla niemowląt
4 Logona Baby lotion pielęgnacyjny z nagietka
5 Logona BABY krem pielęgnacyjny z nagietka dla niemowląt
6 Chusteczki nawilżające, używam sporadycznie, w domu korzystam z wielorazowych
7 posiadam jeszcze spray Lavera Sun 20, strasznie bieli ;/

Mój zestaw:
żel do mycia twarzy eco cosmetics z zielona herbatą i liściem winorośli
i z Ava Laboratorium seria Ecolinea:
tonik, balsam do ciała i krem na noc.
Super zbiór
Czy możesz coś więcej napisać o toniku i balsamie z Avy?
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 16:24   #1498
_Czarodzielnica_
Rozeznanie
 
Avatar _Czarodzielnica_
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 664
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez Korah Pokaż wiadomość
Dziewczyny, ja zauważylam to samo. Mam jedną bliską koleżankę, która na początku stwierdzila, że przesadzam, że co teraz nie jest rakotwórcze, że wszystko to mydlenie oczu, a tak naprawdę, gdyby wszystko bylo tak szkodliwe, jak to opisuję, to by tego nie dopuszczono do obrotu.
No ale teraz ostatnio mnie zapytala jaki kupić dziecku filtr na lato, to jej poslalam link do paru eko sklepów, stwierdzila, że już nie wie co ma o tym wszystkim sądzić ( pierwszy raz w życiu widziala te nazwy kosmetyków, firmy), że mi nie wierzy. Węc jej dosadnie powiedzialam, że niech robi co chce, jeśli nie widzi problemu w nakladaniu na dziecko w upale ropy, silikonów i konserwantów, to jej sprawa, mnie to rybka, no i chyba po tym trochę dala się przekonać, bo zamierza wlaśnie taki filtr kupić, tylko szukamy razem czegos niedrogiego.
Zrelacjonuj co wybierzecie Ja właśnie poszukuję dobrego filtra.
__________________
Świadomie dbam o siebie z wizażem

Zespół TŻ, zapraszam miłośniczki ciężkiego brzmienia: http://www.reverbnation.com/nilfgaard

Czarodzielnica na blogspocie
_Czarodzielnica_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 16:37   #1499
misspsychobunny
Raczkowanie
 
Avatar misspsychobunny
 
Zarejestrowany: 2009-11
Wiadomości: 418
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez kotwilka Pokaż wiadomość
Czy możesz coś więcej napisać o toniku i balsamie z Avy?
przede wszystkim przystępna cena
tonik delikatny raczej dla cery suchej albo po prostu na lato, jest w spreju, psikam na wacik a czasem na cerę bezpośrednio.
balsam konsystencji mleczka, opakowanie z pompką, zapach jakby imbirowy delikatnie natłuszcza ale szybko się wchłania więc jestem zadowolona i raczej serie powtórzę.
Postaram się wystawić opinie na KWC (jeżeli kosmetyków nie ma wrzucę ze składem)
a teraz wracam do nauki..

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

dziewczyny planuje zakup kosmetyków kolorowych, może macie jakieś sprawdzone, chętnie poczytam

---------- Dopisano o 17:37 ---------- Poprzedni post napisano o 17:34 ----------

aaaaa i jakieś olejki zapachowe zamiast perfum mi się marzą
__________________
Macierzyństwo jest najpełniejszą realizacją kobiecości.
misspsychobunny jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-05-22, 16:43   #1500
kotwilka
Wtajemniczenie
 
Avatar kotwilka
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 2 167
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna

Cytat:
Napisane przez misspsychobunny Pokaż wiadomość
przede wszystkim przystępna cena
tonik delikatny raczej dla cery suchej albo po prostu na lato, jest w spreju, psikam na wacik a czasem na cerę bezpośrednio.
balsam konsystencji mleczka, opakowanie z pompką, zapach jakby imbirowy delikatnie natłuszcza ale szybko się wchłania więc jestem zadowolona i raczej serie powtórzę.
Postaram się wystawić opinie na KWC (jeżeli kosmetyków nie ma wrzucę ze składem)
a teraz wracam do nauki..

---------- Dopisano o 17:34 ---------- Poprzedni post napisano o 17:32 ----------

dziewczyny planuje zakup kosmetyków kolorowych, może macie jakieś sprawdzone, chętnie poczytam
Dzięki za odpowiedź, toniki w sprayu bardzo lubię Na pewno jak mi się wszystko po kończy (czyli pewnie po wakacjach ) to go kupię.

Jeśli chodzi o kolorowe kosmetyki, to ja dopiero zaczynam z naturalnymi, na pewno mogę polecić podkłady mineralne.

Dziewczyny, zauważyłyście, że próbki podkładów Lumiere są do kupienia na allegro za 3, 40 zł bodajże? Jest przedstawiciel Lumiere w Polsce i boję się, że za jakiś czas może byc jak z EDM, że nie będzie można zamawiać z USA, a u nas będą zbójeckie ceny

Użyłam kilka razy masła do ciała BeEco z Flos-Leku i niestety nie jestem zachwycona. Konsynstencja jest raczej jak balsam, a nie jak masło (za mało gęsta). Zapach mi totalnie nieodpowiada, jakiś taki.. nieokreślony, oliwkowo-cytrusowy, ale nieładny Nawilża/natłuszcza raczej przeciętnie, trochę się maże przy wcieraniu, wchłania się w porządku. Ja raczej już nie powtórzę zakupu, głównie ze względu na to przeciętne nawilżanie i zapach. Masło żurawinowe z TBS o wiele bardziej mi się podobało (choć ma 1 silikon w składzie).
__________________

kotwilka jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:26.