Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2011-12-31, 20:11   #1741
mariolasl
Zakorzenienie
 
Avatar mariolasl
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 10 668
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Szczęśliwego naturalnego Nowego Roku

__________________
O książkach
mariolasl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2011-12-31, 21:23   #1742
MysiaJadwisia
Zakorzenienie
 
Avatar MysiaJadwisia
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 3 694
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Najlepszego 2012!!!!!!!!!!!!!

Kakulinka, dasz radę!!
MysiaJadwisia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 08:35   #1743
2016100512001
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 1 114
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Jesteście wspaniałe. Dziękuje za kazde dobre słowo. Każdy dzień przynosi mniej płaczu i łez a więcej nadziei. Chce wierzyć że ten związek miał jakiś konkretny cel w moim życiu, ze to nie stało się bez przyczyny, że za rok będę wdzięczna mu że podjął taką decyzję...Wachlarzyku masz rację że to jest lekcja, ogromna lekcja pokory. Muszę przełączyć się na tryb przyszłość a nie przeszłość, ale to taki kawał mojego życia. całe studia. To facet z którym rozumiem się bez słów, który szanował mnie taką jaka jestem, który mi nigdy niczego nie odmówił. On był niedojrzały do takiego związku. Wierzę że poznam kiedyś faceta, za którego będę dziękowała Bogu tak jak dziękowałam za to że miałam jego. Potrzebuje drugiego człowieka, bo widzę że jemu jest znacznie łatwiej, bo zamyka drzwi od mieszkania i zostawia w nim problemy i idzie, a z drugiej strony sparzyłam się i rana jest bardzo świeża. Najgorsze jest to że mieszkamy jeszcze razem... będę musiała powoli zabijać w sobie przywiązanie i szukać pokoju gdzie poczuję się dobrze.
Martwi mnie jeszcze fakt że nie potrafię się zmusić do jedzenia, to był taki stres, wkładam coś do ust i nie umiem przełknąć. Boli mnie żołądek....

Z całego serca życzę Wam aby ten nowy rok był cudowny, abyście zrealizowały w nim swoje plany, aby przyniósł wiele takich chwil które będą wywoływać uśmiech.
2016100512001 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 08:46   #1744
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Kakulinka, jeść musisz. Jak nie z chęci, to z rozsądku! Jeszcze sie rozchorujesz
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 08:49   #1745
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Dziewczyny
Witam w Nowym Roku
Żeby to był dobry, pomyślny rok - dla nas wszystkich
__________________
Crazy Handful of Nothin






mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 11:18   #1746
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Szczęśliwego Nowego Roku !!!

Kakulinka widzisz ja mam ponad 21 lat, a nigdy nie miałam jeszcze partnera. Czasami myślę, że tak już będzie zawsze, bo mam problemy ze sobą i z tym jak odbieram świat, ale jakoś to leci. Bardziej przejmuje się tym moja mama. No i pomijam plotki na mój temat, że jestem lesbijką. Kiedyś ktoś o tym raczył poinformować moją mamę i miałam ciężką rozmowę w domu.

Dziewczyny, odpowiedziała mi Pani z LF. Jednego jestem pewna, ja tam nic nie zamówię.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100

SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 11:47   #1747
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Dziewczyny, odpowiedziała mi Pani z LF. Jednego jestem pewna, ja tam nic nie zamówię.

a co odpowiedziała?
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-01, 11:48   #1748
zai
Organizatorka
 
Avatar zai
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: jak zwykle nie tam gdzie powinnam
Wiadomości: 2 217
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Wachlarzyku a możesz nam napisać co Ci odpisała Pani Ewa?
__________________
zamówienia arkusz
mail w sprawie zamówień: zaimox@gmail.com
zai jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 12:05   #1749
SekretnyWachlarz
Zakorzenienie
 
Avatar SekretnyWachlarz
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 13 378
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Właściwie długa to była wiadomość. Najpierw, że niby przypadkiem mi nie odpisała, potem, że co to są w ogóle organiczne składniki (ale tak (dla mnie) ironicznie to zabrzmiało). Poza tym skoro w składzie mydła jogurtowego jest napisane, że to naturalny jogurt to tego oczekuję. A tym czasem dostaję wiadomość treści, że co jest złego w zwykłym jogurcie ze sklepu. No niby nic poza listą E, barwnikami czy czymś tam. Tak samo pyta się mnie, co to są olejki z domieszkami chemicznymi. bo jak wiecie olejki Kej nie mają domieszek czegoś tam. Kiedyś wąchałam olejek herbaciany z domieszkami i on pachniał cytrusowo, zupełnie inaczej. Teraz mam w domu olejek do kominka zapachowego i tam jak byk jest napisane, że są jeszcze domieszki chemiczne. Poza tym wyszło, że pani Ewa nie wszystkie ziółka bierze ze swojego ogródka. Poza tym napisała jeszcze, że trzeba brać realia w jakich żyjemy. Pamiętam jak ktoś kiedyś tutaj się zastanawiał czy za 9 zł da się zrobić naturalne, w pełni mydło, ze składnikami pochodzenia organicznego czy bio (nie pamiętam kto to był) i jak widać chyba do końca się nie da. Aaa i na końcu oczywiście zachęta do kupna i wypróbowania.
__________________
"Któregoś dnia zrozumiesz, że szukasz tego, co już posiadasz".

Treningi
2016: 117/100
2017: 71/100


Edytowane przez SekretnyWachlarz
Czas edycji: 2012-01-01 o 12:08
SekretnyWachlarz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 12:50   #1750
aga89s
Rozeznanie
 
Avatar aga89s
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: w-wa
Wiadomości: 887
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez kakulinka Pokaż wiadomość

Martwi mnie jeszcze fakt że nie potrafię się zmusić do jedzenia, to był taki stres, wkładam coś do ust i nie umiem przełknąć. Boli mnie żołądek....
to nie były chyba zmarnowane lata? wyciśnij z nich to co było dobre, jak z cytrynki i wykorzystaj. Żyj, baw się, spotykaj nowych ludzi, a apetyt przyjdzie sam.


Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Pamiętam jak ktoś kiedyś tutaj się zastanawiał czy za 9 zł da się zrobić naturalne, w pełni mydło, ze składnikami pochodzenia organicznego czy bio (nie pamiętam kto to był) i jak widać chyba do końca się nie da. Aaa i na końcu oczywiście zachęta do kupna i wypróbowania.
no ale chyba nikt nie obiecywał nigdy, że to jest mydło bio czy organiczne. od kosmetyku naturalnego do organicznego jeszcze długa droga. Ja tam się spodziewałam, że to jest zwykły naturalny jogurt ze sklepu i właśnie nie oczekiwałabym ze 9zł mydła bio, zresztą jakby miało być bio to byłoby to zaznaczone. Nie dajmy się zwariować, jakby pani Ewa używała jogurtów bio, to nie wiem kto by je kupował bo cena nie byłaby zachęcająca. Zresztą ile z nas je jogurty certyfikowane? Bo przecież to co jemy oddziałuje bardziej na organizm niż to czym się smarujemy.
__________________
Smile! life is beautiful

5w1 [SIZE=1]

Żywienie - praca, pasja, całe życie
http://przepisnik-vita.blogspot.com/
aga89s jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 12:58   #1751
gayenka
Zakorzenienie
 
Avatar gayenka
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 3 269
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez aga89s Pokaż wiadomość

no ale chyba nikt nie obiecywał nigdy, że to jest mydło bio czy organiczne. od kosmetyku naturalnego do organicznego jeszcze długa droga. Ja tam się spodziewałam, że to jest zwykły naturalny jogurt ze sklepu i właśnie nie oczekiwałabym ze 9zł mydła bio, zresztą jakby miało być bio to byłoby to zaznaczone. Nie dajmy się zwariować, jakby pani Ewa używała jogurtów bio, to nie wiem kto by je kupował bo cena nie byłaby zachęcająca. Zresztą ile z nas je jogurty certyfikowane? Bo przecież to co jemy oddziałuje bardziej na organizm niż to czym się smarujemy.
Zgadzam się z Agą A jogurt naturalny w tym wypadku to po prostu jogurt bez dodatków, to jego nazwa a nie specyfikacja. A olejki do kominków to nie są olejki eteryczne, tylko zapachowe i z naturalnością nie mają wiele wspólnego. Właśnie dlatego są przeznaczone do kominków
I ja się nie spodziewałam, że Pani Ewa stosuje ziółka ze swojego ogródka, wręcz przeciwnie, z góry zakładałam, że w masowej produkcji, nawet takiej jaką jest LF jest to mało prawdopodobne Więc ja dalej będę kupowała te mydełka ciesząc się ich właściwościami i składem, który jak dla mnie jest bardzo dobry
__________________
Se spánky z břidlicových střech
se zády rtutě na oknech,
páry z broušenýho skla,
se stehny váhy, tě každej zná,
tě každej zná, tě každej zná
a když Tě ochutná,
ví, že víš, že...



gayenka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-01, 13:03   #1752
mentha
Zadomowienie
 
Avatar mentha
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 247
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez SekretnyWachlarz Pokaż wiadomość
Właściwie długa to była wiadomość. Najpierw, że niby przypadkiem mi nie odpisała, potem, że co to są w ogóle organiczne składniki (ale tak (dla mnie) ironicznie to zabrzmiało). Poza tym skoro w składzie mydła jogurtowego jest napisane, że to naturalny jogurt to tego oczekuję. A tym czasem dostaję wiadomość treści, że co jest złego w zwykłym jogurcie ze sklepu. No niby nic poza listą E, barwnikami czy czymś tam. Tak samo pyta się mnie, co to są olejki z domieszkami chemicznymi. bo jak wiecie olejki Kej nie mają domieszek czegoś tam. Kiedyś wąchałam olejek herbaciany z domieszkami i on pachniał cytrusowo, zupełnie inaczej. Teraz mam w domu olejek do kominka zapachowego i tam jak byk jest napisane, że są jeszcze domieszki chemiczne. Poza tym wyszło, że pani Ewa nie wszystkie ziółka bierze ze swojego ogródka. Poza tym napisała jeszcze, że trzeba brać realia w jakich żyjemy. Pamiętam jak ktoś kiedyś tutaj się zastanawiał czy za 9 zł da się zrobić naturalne, w pełni mydło, ze składnikami pochodzenia organicznego czy bio (nie pamiętam kto to był) i jak widać chyba do końca się nie da. Aaa i na końcu oczywiście zachęta do kupna i wypróbowania.
Możesz przytoczyć najważniesze fragmenty? To korespondencja służbowa, więc chyba nie będzie to nadużyciem. Być może odpowiedź jest ironiczna, bo Twoje pytania są zbyt ogólne albo nie zrozumiała o co Ci chodzi.

Akurat w jogurcie naturalnym (czyli bez dodatku owoców i innych dodatków smakowych) stosuje się chyba "E" pochodzenia naturalnego - E410 – mączka chleba świętojańskiego, E1422 – skrobia modyfikowana, E440 – pektyna, E412 – guma guar.

Co do rozpoznawania naturalności olejku z drzewa herbacianego na podstawie zapachu, to było już wieeele na ten temat. Zajrzyj, proszę, do materiałów, na ten temat w wątku na kosmetyczce.
mentha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 19:41   #1753
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III


Szczęśliwego, zdrowego i spokojnego 2012 roku!

Kosmetykowo rozpoczęłam 2012 rok mydłem jogurtowym z LF i kosmetykami do włosów Yes to Carrots.

Wprawdzie Owsiany bobas nadal jest moim mydlanym faworytem, Jogurtowe równie delikatnie myje, nie wysuszając i drażniąc podrażnionej po mydełkach Tuli skóry. Teraz mam już pewność, że z Tuli moja skóra się nie lubi. Drapałam się do tego stopnia, że porobiły się siniaki i zadrapania do krwi. Wyglądam jakbym walczyła z tygrysem Myślałam, że to AZS, lub wina suchego od ogrzewania powietrza, ale podrażnienie zaczęło zanikać wraz z odstawianiem Tuli. Szkoda, myślałam że wszystkie mydełka są tak na prawdę takie same. Co do odpowiedzi pani Ewy, spodziewałam się tego. Mimo wszystko ma we mnie wierną klientkę. Nie znalazłam lepszych mydełek. Myślę, że lepsze takie mydełka niż tradycyjne w kostce, czy płynie. Na mydełka z LF ponadto moja jak widać trudna skóra zaskakująco dobrze reaguje.

Co do Yes to Carrots, użyłam szamponu i maski. Muszę po tym jednorazowym użyciu stwierdzić, że szału nie ma. Zdecydowanie lepiej nawilżają kosmetyki do włosów Alverde winogrono-awokado i do nich zdaje się grzecznie wrócę. Oczywiście "Carrotek" nie wyrzucę i będę nadal testowała

Zapomniałabym o jeszcze jednej recenzji. Kredki i cienia do powiek dr.Hauschka. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Miałam kiedyś paletę, której to trwałość i napigmentowanie były średnie. W przypadku pojedynczego cienia jestem bardzo zadowolona. Piękny kolor (szaro-brązowo-może trochę śliwkowy ?) i przede wszystkim trwałość. Wytrzymał śnieg, śmiechy i płaczki w operze i pozostałą część wieczoru. Podobnie sprawowała się kredka. Choć mogłaby być troszkę bardziej miękka, jestem zadowolona
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl

Edytowane przez margoltka
Czas edycji: 2012-01-01 o 19:56
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 21:49   #1754
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Witajcie Perełki w Nowym Roku Najlepszego!
Kakulinko, oby ten rok przyniósł Ci mnóstwo szczęścia
Pewnie już ten temat się u Was przewijał... Czy macie ulubione mieszanki olejowe do stosowania na twarz/ciało? To, że tak powiem ankieta, bo o olejach i ich właściwościach coś tam wiem, chciałabym poznać Wasze zdanie.
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 22:06   #1755
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Mieszanki= gotowe produkty?
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 22:11   #1756
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Mieszanki= gotowe produkty?
Nie, to raczej do tych, co lubią sobie same coś wymieszać, ukręcić... :P
Ja zostałam tylko przy robieniu toniku z kwasem migdalowym:P Teraz mam chęć, żeby zrobić sobie jakaś oliwkę do twarzy lub ciała i może jakiś balsam.... Zobaczymy:P
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 22:43   #1757
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Ja szykuję się do ukręcenia serum z wit. C, ale chyba prędzej kupię to z Avalon Cosmetics na iHerbie..
(ale krem do rzęs na wzór tego z L'biotici sobie zrobię sama!)

Co do olejków, to mój ulubiony do ciała to BD dla mam albo Hipp, a do twarzy uzywam pachnotki z kroplą olejku herbacianego/grejfrutowego, ale chyba nie o taką odpowiedź Ci chodzi

I przypomniałaś mi, ze muszę swój kw. migdałowy zuzyc. I ukręcić tonik depigmentacyjny, do którego kupiłam wszystkie polprodukty, a o którym kompletnie zapomnialam
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-01, 23:25   #1758
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

o pochwal się kremem do rzęs!
Taniej i przyjemniej jest robić kosmetyki samemu A te serum Avalon jest chyba strasznie drogie co?
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 06:06   #1759
mhm0808
Obcy 8 pasażer Nostromo
 
Avatar mhm0808
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa/Gdańsk
Wiadomości: 19 675
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
Pewnie już ten temat się u Was przewijał... Czy macie ulubione mieszanki olejowe do stosowania na twarz/ciało? To, że tak powiem ankieta, bo o olejach i ich właściwościach coś tam wiem, chciałabym poznać Wasze zdanie.
Się przewija co jakiś czas
Z mojego doświadczenia wynika niezbicie,że oleje "konfekcjonowane" inaczej spisują się niż czyste, naturalne oleje
Nie wiem, dlaczego
Ja znalazłam taki patent na pielęgnację olejową,że kupiłam sobie dość zwykły (co nie znaczy tani, zwykły w sensie,że tylko nawilżający krem, który ma w składzie wody i oleje z róży, migdałów i jojoby - i mieszam sobie naprzemiennie te oleje z kremem na dłoni przed nałożeniem.
Niestety nie umiem używać żelu HA do twarzy
Natomiast do ciała skutecznie używam olejku antycellulitowego Alterry pomieszanego z roślinnym żelem hialuronowym. Bardzo uprzyjemnia aplikację, nawilża (ogrzewanie:/ i w ogóle jest ok.

Poza tym jestem załamana,że już po Świętach Kieracik się zaczyna
__________________
Crazy Handful of Nothin







Edytowane przez mhm0808
Czas edycji: 2012-01-02 o 06:08
mhm0808 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-02, 08:40   #1760
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

I ja witam w Nowym Roku
Niech wszystko co złe, zostanie za grubą kreską z data 2011... teraz zaczynamy od nowa

jp91 do twarzy niekoniecznie, bo odkąd poznałam macerat brzozowy moja buźka niczego więcej nie potrzebuje, ale cały czas mieszam i testuję oleje do włosów.
Ostatnio w ramach remanentu w olejach znalazłam kończący się (w sensie daty ważności) olej z czarnej porzeczki. Wymieszałam go z rycynowym, z orzechów włoskich i maceratem rozmarynowym (home made) i na futro. Po ok. trzech godzinach i dokładnym zmyciu włosy błyszczące, mięciutkie i delikatnie pachnące owocami
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 08:55   #1761
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Ja ostatnio przeżywam zachwyt plukanką octową. Włosy mi się błyszczą jak nigdy. Poza tym, po 2miesięcznym codziennym olejowaniu i stosowaniu kosmetyków o 'ładnym' składzie, moje włosy po samodzielnym wyschnięciu układają sie tak, jak zawsze wyglądały po suszeniu na grubej, okrąglej szczotce!
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 10:35   #1762
jp91
Wtajemniczenie
 
Avatar jp91
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 2 670
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez mhm0808 Pokaż wiadomość
Się przewija co jakiś czas
Z mojego doświadczenia wynika niezbicie,że oleje "konfekcjonowane" inaczej spisują się niż czyste, naturalne oleje
Nie wiem, dlaczego
Ja znalazłam taki patent na pielęgnację olejową,że kupiłam sobie dość zwykły (co nie znaczy tani, zwykły w sensie,że tylko nawilżający krem, który ma w składzie wody i oleje z róży, migdałów i jojoby - i mieszam sobie naprzemiennie te oleje z kremem na dłoni przed nałożeniem.
Niestety nie umiem używać żelu HA do twarzy
Natomiast do ciała skutecznie używam olejku antycellulitowego Alterry pomieszanego z roślinnym żelem hialuronowym. Bardzo uprzyjemnia aplikację, nawilża (ogrzewanie:/ i w ogóle jest ok.

Poza tym jestem załamana,że już po Świętach Kieracik się zaczyna
A jaki to ten zwykły krem nawilżający? Mojej twarzy Ha też się szybko znudził Popróbuj jeszcze dodawać więcej oleju a mniej ha.
A co do olejku alterry, chciałam go wymieszać z kawą, cukrem i cynamonem, żeby zrobić peeling. I teraz zastanawiam się, czy trzeba za każdym razem mieszać ilości do wykorzystania na raz? Czy mogę całe pudełko takiego peelingu zrobić? Nic się nie zepsuje?

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
I ja witam w Nowym Roku
Niech wszystko co złe, zostanie za grubą kreską z data 2011... teraz zaczynamy od nowa

jp91 do twarzy niekoniecznie, bo odkąd poznałam macerat brzozowy moja buźka niczego więcej nie potrzebuje, ale cały czas mieszam i testuję oleje do włosów.
Ostatnio w ramach remanentu w olejach znalazłam kończący się (w sensie daty ważności) olej z czarnej porzeczki. Wymieszałam go z rycynowym, z orzechów włoskich i maceratem rozmarynowym (home made) i na futro. Po ok. trzech godzinach i dokładnym zmyciu włosy błyszczące, mięciutkie i delikatnie pachnące owocami
Też używałam kiedyś maceratu brzozowego Chyba jeszcze go mam Nakładasz na wilgotną twarz? A olej z porzeczki bardzo źle wspominam, moje oczy prawie, że wybuchły.

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ja ostatnio przeżywam zachwyt plukanką octową. Włosy mi się błyszczą jak nigdy. Poza tym, po 2miesięcznym codziennym olejowaniu i stosowaniu kosmetyków o 'ładnym' składzie, moje włosy po samodzielnym wyschnięciu układają sie tak, jak zawsze wyglądały po suszeniu na grubej, okrąglej szczotce!
A włosy nie śmierdzą octem? Zawsze wydaje mi się, że śmierdzą:P Ja ocet wykorzystuje tylko do mycia łazienki
Zazdroszcze Ci włosów, skoro tak pięknie się układają

Dziękuję, żeście napisały o swoich doświadczeniach z olejami

Przy okazji, powiem Wam, że ostatnie dwa tygodnie, to był czas kiedy w ogóle nie nosiłam makijażu, no może czasami tylko tusz do rzes i korektor pod oczy. i ku mojemu zdziwieniu, cera nie polepszyła się jakoś bardzo widocznie. Miałam wrażenie, że wręcz jej stan się pogorszył. Zdziwiło mnie to, bo był jakiś czas temu szał na tydzień bez makijażu na YT, i wiele dziewczyn mówiło, że ich cery odzyskały blask, są zdrowsze, nie pozapychane itd... Mojej buzi chyba jest wszystko jedno czy jest malowana czy nie
__________________
Justyna

jp91 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 10:42   #1763
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ja ostatnio przeżywam zachwyt plukanką octową. Włosy mi się błyszczą jak nigdy. Poza tym, po 2miesięcznym codziennym olejowaniu i stosowaniu kosmetyków o 'ładnym' składzie, moje włosy po samodzielnym wyschnięciu układają sie tak, jak zawsze wyglądały po suszeniu na grubej, okrąglej szczotce!
Gotową czy ocet jabłkowy?

Ja jakis czas temu kupiłam jabłkowy ocet ekologiczny do toniku octowego i powiem Wam, że póki co mam wrażenie, że ten eko ocet działa na mnie gorzej niż develey....I jeszcze do tego mi sie zepsuł po 1,5 tygodnia - zawsze robiłam jakieś 30 ml toniku i trzymałam w łazience. Wczesniej nigdy sie nie zepsuł.....
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 10:46   #1764
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

jp> co do peelingu, to czytałam gdzieś, że lepiej robić jednorazowe porcje, bo może zapleśnieć.
Octu w ogóle nie czuć, trochę po samym wypłukaniu, ale szybko się ulatniaz (daję około 3łyżki na litr wody).
A moje włosy są cienkie, dość rzadkie i naprawdę nie mogę wyjść z podziwu, że same się układają, bo zazwyczaj niezłe sie z nimi musiałam nameczyc, żeby jakoś wyglądały

---------- Dopisano o 11:46 ---------- Poprzedni post napisano o 11:45 ----------

Anula, z octu jabłkowego Kamisa
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 10:51   #1765
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

No własnie ja nie mogę się dogadać z płukanką octową, ale raczej z braku czasu - myje włosy rano przed pracą i to całe babranie sie z płukaniem odpada.....
Super, że tak Ci włoski wypiękniały

Ja właśnie zamierzam zacząć uzywać mydełko przywrotnik urody LF
Mam nadzieję, że po nim wypieknieje..... chociaz z drugiej strony to tylko przywrotnik, więc musiało by byc cos do przywracania..... Ale nadziei nie trace!!!
A co do mydeł LF to ja tez nie spodziewałam sie cudów w składzie - ale mi odpowiadają bardzo a przecież nic złego w nich nie siedzi....

Edytowane przez anula_ga
Czas edycji: 2012-01-02 o 10:56
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 11:00   #1766
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Ja przygotowuję sobie płukankę wieczorem, w jakiejś starej butelce i rano nie ma problemu
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 11:04   #1767
ckin2u
Zakorzenienie
 
Avatar ckin2u
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 6 361
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

plukanka z octu? a to nie wysusza wlosow??
ckin2u jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 11:05   #1768
margoltka
Wtajemniczenie
 
Avatar margoltka
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 2 187
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Podobnie jak Anula nie radzę sobie z płukanką octową. Coś robię nie tak Czasami moje włosy są tępe i matowe, innym razem niby wszystko ok, ale nie błyszczą się jak po płukance z YR. No i ten zapach
__________________

T. H. P. moje szczęście, moja miłość, moje wszystko


mój naturalny zakątek: przyPoziomkowej.pl
margoltka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 11:15   #1769
anula_ga
Zakorzenienie
 
Avatar anula_ga
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 8 896
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez zetuzetia Pokaż wiadomość
Ja przygotowuję sobie płukankę wieczorem, w jakiejś starej butelce i rano nie ma problemu
hhmmm....... może spróbuje ostatni raz
Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
plukanka z octu? a to nie wysusza wlosow??
nie powinno.
z płukaniem włosów mam małe przeżycia ale za to uwielbiam tonik octowy do paszczy - twarzy nie wysusza, wręcz odwrotnie.
Cytat:
Napisane przez margoltka Pokaż wiadomość
Podobnie jak Anula nie radzę sobie z płukanką octową. Coś robię nie tak Czasami moje włosy są tępe i matowe, innym razem niby wszystko ok, ale nie błyszczą się jak po płukance z YR. No i ten zapach
Ja największy rpoblem miałam z dobraniem proporcji - nie mogłam się wstrzelić w ta własciwą dla moich włosów ale najbardziej chyba mi pasowało 50-60 ml na litr wody. Mniej nic nie dawało, więcej cuchnęłam za bardzo.... Chociaz zapach i tak wyczuwałam i nie podobało mi sie to
anula_ga jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-02, 11:26   #1770
kijanka89
Raczkowanie
 
Avatar kijanka89
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 255
Dot.: Nasze zbiory kosmetyczne - pielęgnacja naturalna, ekologiczna - CZĘŚĆ III

Cytat:
Napisane przez jp91 Pokaż wiadomość
A jaki to ten zwykły krem nawilżający? Mojej twarzy Ha też się szybko znudził Popróbuj jeszcze dodawać więcej oleju a mniej ha.
A co do olejku alterry, chciałam go wymieszać z kawą, cukrem i cynamonem, żeby zrobić peeling. I teraz zastanawiam się, czy trzeba za każdym razem mieszać ilości do wykorzystania na raz? Czy mogę całe pudełko takiego peelingu zrobić? Nic się nie zepsuje?
ja sobie robie peeling taki: mieszam kawe i cynamon z gotoqym peeligiem z morza martwego wellnes and beauty. zamykam go w tym słoiczku co kupiłam ten peeling(jest dosyć szczelny) i trzymam na wannie. mam na pare użyć. nie pleśnieje i mysle że to z powodu soli i dosyć szczelnego słoiczka.
polecam gorąco ten peeling każdemu! moja skóra nigdy nie była taka gładka bomba!

Cytat:
Napisane przez anula_ga Pokaż wiadomość
Gotową czy ocet jabłkowy?

Ja jakis czas temu kupiłam jabłkowy ocet ekologiczny do toniku octowego i powiem Wam, że póki co mam wrażenie, że ten eko ocet działa na mnie gorzej niż develey....I jeszcze do tego mi sie zepsuł po 1,5 tygodnia - zawsze robiłam jakieś 30 ml toniku i trzymałam w łazience. Wczesniej nigdy sie nie zepsuł.....
ja mam właśnie eko ocet jabłkowy z rosa. a po czym poznajesz że sie popsuł?
kijanka89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:33.