Proszę o pomoc w odchudzaniu :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka > Wspólne odchudzanie

Notka

Wspólne odchudzanie Forum dla osób, które się odchudzają grupowo. Pamiętaj: diety muszą być zgodne z zasadami zdrowego odżywiania. Pisz o dietach powyżej 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-03-20, 18:54   #1
motylaaanoga
Przyczajenie
 
Avatar motylaaanoga
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10

Proszę o pomoc w odchudzaniu :)


Witam wszystkich
Zarejestrowałam się tu z nadzieją, że dostanę rady i wsparcie. Oczywiście chodzi o zrzucenie zbędnych kilogramów :P
Nigdy przed dłuższy czas nie stosowałam kosmicznych diet, raczej ćwiczyłam. Ale po zrzuceniu 2-3 kilogramów rezygnowałam. Nie mam w sobie w ogóle wytrwałości i chyba brak mi większej motywacji
Od od tamtego czasu już niestety kilogramy wróciły Zostało mi tylko tylko, że nauczyłam się pić tylko wodę, słodzić tylko łyżeczkę cukru, jeść mało, ale częściej. Lecz nadal mam ogromny problem ze słodyczami
Ale postanowiłam to w końcu zmienić Źle się czuje w swoim ciele, kompletnie się nie akceptuje, jestem nieśmiała i niepewna siebie. A to wszystko te kilogramy
Więc tak:
Ważę 63kilo przy wzroście 163cm. Chciałabym do lipca zrzucić około 8 kilogramów. Nie mam pojęcia, czy mi się uda, oczywiście takimi sposobami, aby po tygodniu mi nie wrócił tłuszczyk
Bardzo proszę Was o rady!
motylaaanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-20, 19:17   #2
ista89
Raczkowanie
 
Avatar ista89
 
Zarejestrowany: 2011-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 289
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Hej

Może przyłączysz się o nas na tym wątku:

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=600664

Wspólnie z dziewczynami, właśnie zaczynamy walkę z uporczywym tłuszczem Mobilizujemy się i staramy unikać grzeszków. Jeśli masz ochotę stawaj z nami do walki
ista89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 12:55   #3
Aaerin
Raczkowanie
 
Avatar Aaerin
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 108
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Nie jesteś gruba, raczej mięciutka więc kilogramy nie będą lecieć jak oszalałe, musisz próbować i wybrać dietę dla siebie. Jest ich pełno! Ja ważę teraz 65kg przy 165cm i wybrałam dietę turbo. Wcześniej schudłam na Dukanie ale mam go serdecznie dość. Jeżeli lubisz ćwiczyć to nie powinnaś z tego rezygnować, idzie wiosna i szybciej zrzucisz zbędne kilogramy.
__________________
Dukan - srukan

Dieta Turbo! było 82 jest 67 - 66 - 65 - 64 - 63 - 62 - 61 - 60

Bańki chińskie! Cudo na cellu!
Aaerin jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-21, 22:19   #4
PannaMigotkaa20
Zadomowienie
 
Avatar PannaMigotkaa20
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 1 950
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Cytat:
Napisane przez Aaerin Pokaż wiadomość
Nie jesteś gruba, raczej mięciutka więc kilogramy nie będą lecieć jak oszalałe, musisz próbować i wybrać dietę dla siebie. Jest ich pełno! Ja ważę teraz 65kg przy 165cm i wybrałam dietę turbo. Wcześniej schudłam na Dukanie ale mam go serdecznie dość. Jeżeli lubisz ćwiczyć to nie powinnaś z tego rezygnować, idzie wiosna i szybciej zrzucisz zbędne kilogramy.
Co to za dieta turbo? Nigdy o takiej nie słyszałam Widzę, że dużo już udało Ci się zgubić
__________________
Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje.


PannaMigotkaa20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 09:12   #5
hiacynta007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 80
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Zobaczcie, jak działają moje znajome odchudzinki

Żartują, wymieniają się przepisami, trochę siebie na wzajem pilnują. Fajna sprawa

Edytowane przez hiacynta007
Czas edycji: 2012-04-06 o 10:21
hiacynta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 19:20   #6
motylaaanoga
Przyczajenie
 
Avatar motylaaanoga
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 10
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Cytat:
Napisane przez PannaMigotkaa20 Pokaż wiadomość
Co to za dieta turbo? Nigdy o takiej nie słyszałam Widzę, że dużo już udało Ci się zgubić
Wydaje mi się, że turbo to to samo co south beach. Dzisiaj ją zaczęłam i mam nadzieje, ze wytrwam w pierwsze fazie przez te dwa tygodnie
http://www.dietasouthbeach.biz.pl/ tu możecie o niej poczytać
motylaaanoga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-22, 20:42   #7
isabela7
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2011-02
Wiadomości: 5
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Kochana, kluczem do sukcesu jest akceptacja siebie a kg same spadną, i nie myśl, że jesteś gruba, wmów sobie, że jesteś szczupla i uwierz w to a wówczas podswiadomośc uzna to za rzeczywistość i tak się stanie, co Ci szkodzi spróbować, to wymaga troszkę czasu i determinacji , myślę ,że warto. Wszystko i odchudzanie zaczyna się od glowy(odpowiedniego myślenia). Uwierz ,że dasz radę Zmień nawyki żywieniowe, przez ok 2 tyg. wyklucz chleb nawet ciemny i zastąp twarożkiem ziarnistym + siemię lniane, jakieś dodatki pestki dyni slonecznika, podjadaj migdaly orzechy - mają pelnowartościowe bialko i nie tluczą mimo sporo kcal , w dodoatku oczyszczaja organizm , regularna toaleta . Więcej owoców i warzyw , nie jedz po 18 , pij kawę , wodę z cytryną, urozmaicaj posilki , salatki, surówki, nie lącz bialka ze skrobią, dodaj ruch na świeżym powietrzu , chociaż spacer i rower (rewelacja)i się nie poddawaj , 1-sze efekty powinny Cię bardziej motywować. Napisz przykladowy jadlospis , postaram się pomóc, acha jedz 3 razy w tyg kaszę najlepiej gryczaną, świetnię wplywa na trawienie i odchudza, i zwiększ ilość bialka gdyż syci i nie tluczy, powodzenia , pozdrawiam i napisz czy jakie efekty. Acha pij herbatę z pokrzywy (3 szkl dziennie) odwadnia, usuwa toksyny wp lywa na przemiane materii na mnie dziala , poczytaj tu na forum tez jest poruszany ten wątek , i poczytaj o peelingu kawowym również tu na forum jest świetny, pa 3 mam kciuki i przepraszam za chaotyczność
isabela7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-03-22, 22:20   #8
zielonykotek
Raczkowanie
 
Avatar zielonykotek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 308
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Jeśli chodzi o słodycze to wiem, że ciężko ich unikać bo sama mam z tym problem... ja osobiście próbuję przerzucić się na takie zastępniki jak owoce i jogurty albo mało kaloryczne batoniki np: knopers czy milkyway. Mała rzecz a cieszy
zielonykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-23, 21:32   #9
cytrozwierz
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

jeśli masz straszną ochotę na coś słodkiego, musisz znaleść słodki odpowiednik czekolad i batoników... ja np też mam czasami ochotę na słodycze, a stosuję dietę 1000 kcal. wcinam wtedy batonika Cini Minis ma tylko 104 kcal a jest bardzo słodki. i mam spokój na kilka dni. innym sposobem na coś słodkiego był mój pyszny deserek. tak go nazywałam jak byłam na dukanie. brałam jogurt naturalny.. do całego jogurtu (był to zazwyczaj mały kubeczek) dodawałam 2 tabletki słodzika i pół łyżeczki cynamonu.... niebo w gębie. wtedy ratowało mi to życie ogólnie powinnaś zamienić cukier na słodzik.. do lipca kupę czasu. postaraj się zamiast gdzieś jechać, wybrać się tam szybkim spacerem. jeździć na rowerze, rolkach. staraj się najkaloryczniejsze dania zjadać w pierwszej połowie dnia. DUŻO WARZYW PRZEDE WSZYSTKIM. a motywacja... hm. mnie motywuje np to.. że dzisiaj coś jeszcze wpierdzielę i będzie mi fajnie przez godzinkę, dwie... a jutro o tym zapomnę. takie zadowalanie się na chwile które ma duże konsekwencje i oczywiście motywacją jest mina koleżanek gdy zobaczą nas po dłuższym okresie. bezcenne!!
cytrozwierz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-25, 12:29   #10
zielonykotek
Raczkowanie
 
Avatar zielonykotek
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 308
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

Cytat:
Napisane przez cytrozwierz Pokaż wiadomość
brałam jogurt naturalny.. do całego jogurtu (był to zazwyczaj mały kubeczek) dodawałam 2 tabletki słodzika i pół łyżeczki cynamonu.... niebo w gębie. wtedy ratowało mi to życie
Dobrym słodkim przysmakiem jest też jabłko pokrojone na cząstki i polane jogurtem z dodatkiem cynamonu - pychota!!! Po dłuższym nie-jedzeniu słodyczy smakuje prawie jak szarlotka
zielonykotek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-26, 13:55   #11
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

tak , to prawda ...

do niejedzenia słodyczy można się przyzwyczaić

a nagrodą może być od czasu do czasu kawałek ciasta

ja tak robię od 14 sierpnia 2011 roku i jakoś mnie to nie boli
niejedzenia słodyczy (tzn. batoników i wszelkiej maści pokrewnych słodkości)
można się oduczyć ... wystarczy trochę siły , zapału i wiary w siebie

ja jestem tego żywym przykładem
pa,pa
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-03-29, 15:58   #12
2ann18
Przyczajenie
 
Avatar 2ann18
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 22
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

hej mogę dołączyć ?
dokładnie od 1 stycznia staram się mniej, częsciej i regularnie jeść, ale nie prowadzę żadnej diety.
co do sportu, biegam co drugi dzień przez godzinę ..taki marszobieg, ale wychodzi ok 8,5-9 km. Ponadto 2- czasami 3 razy w tygodniu basen. Codziennie rano po przebudzeniu jeżdzę 20 minut na rowerku stacjonarnym i robiee 250 brzuszków. Moje menu : 7.00 zawsze przed śniadaniem zielona herbatka ( nie słodzę) potem miseczka owsianki, w szkole o 10.30 jabłko oraz ok 13. jogurt pitny, po szkole po 15 zjem obiad niestety to jedzą inni domownicy i zazwyczaj nie jestem głodna, ale wciskam w siebie ten obiad na siłę i zielona herbata, kolacja zawsze o 18.30 i zazwyczaj bialko: jajecznica, serek wiejski itp.
staram się nie jeść chleba, ale czasami wpadnie.. moim problemem są ciastka, ciasta i cukierki !! batony, paluszki, chipsy i inne rzeczy mogą nie istnieć, ale jak się dosadzę do ciastek i cukierków to końca nie ma na szczęście zdarza się to tylko raz=dwa na jakieś dwa tygodnie, ale jednak dlatego od stycznia schudłam tylko 4 kg ! pomożecie ?
2ann18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 13:53   #13
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

ann18

podziwiam

daj sobie czas i luz

wszystko musi być na spokojnie , bez pośpiechu
a te ciastka i ciasta .... no cóż , musisz wykazać się siłą i wytrwałością
aby z czasem zmienić swój stosunek do tego

poza tym idzie Ci super : bieganie , ćwiczenia , brzuszki
po prostu extra !

----------------------------
ann18 napisz ile chciałabyś " zjechać " (waga)
i jakie są Twoje wymiary
jestem pewna że ciuchy już są na Tobie o wiele luźniejsze
----------------------------

Edytowane przez kumat
Czas edycji: 2012-03-30 o 13:54
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-03-30, 16:22   #14
2ann18
Przyczajenie
 
Avatar 2ann18
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 22
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

mam 1.60 wzrostu, waga z 57 spadła mi na 53 od stycznia, ale strasznie wolno .. tak uważam nogi są teraz super i pupa i na buzi, piersiach bardzo widać ten spadek, ale na brzuchu prawie wcale
2ann18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-04, 09:37   #15
kumat
Raczkowanie
 
Avatar kumat
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: z mojego miejsca na ziemi
Wiadomości: 438
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

hej, hej

to dobrze że wolno spadają kg , uwierz mi

jeśli masz około 1,60m to dobrze wyglądałabyś z wagą +/- 50 kg

(ja mam 1,60m i ważę 50kg ale marzy mi się 48kg)


nie będę Ci dawała wielkich rad , bo każdy z nas walczy sam z sobą ,
przede wszystkim mniejsze posiłki , dużo wody , jakikolwiek sport
jeśli widzisz że najciężej jest z brzuchem , włącz brzuszki - codziennie dodaj po troszku , będą rezultaty ale na to potrzeba czasu
polecam używać dobry balsam ujędrniający na bazie kofeiny i alg (rewelacja ATW niebieska tuba XXL - ale dość drogi ok. 60zł , z tańszych EVELINE serum)

Edytowane przez kumat
Czas edycji: 2012-04-04 o 09:45
kumat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-04-05, 09:18   #16
hiacynta007
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 80
Dot.: Proszę o pomoc w odchudzaniu :)

2ann18 A spróbuj z innej strony, przestaw się na zdrowszy tryb odżywiania. Zobacz w necie dietę Kokolidka, może coś dla siebie weźmiesz

Edytowane przez hiacynta007
Czas edycji: 2012-04-06 o 10:10
hiacynta007 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Wspólne odchudzanie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:39.