Trądzik - cz. 3 - Strona 157 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-04-30, 10:13   #4681
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik - cz. 3

Obwiniałabym reakcję na słońce...
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 10:39   #4682
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Dość długo tutaj nie zaglądałam, ale sytuacja skłoniła mnie do ponownego śledzenia wątku. Mam pytanie. Czy ktoś również zauważa pogorszenie stanu cery na wiosnę ? W moim przypadku, odkąd świeci słoneczko coś niedobrego dzieje się z moją skórą. Wieczorem zauważam nowe wypryski, krostki. Podkład, który używam na pewno nie zapycha, używałam go całą jesień, zimę i nie było takich problemów. Pielęgnacji nie zmieniłam, odżywiam się bez zmian.
W zeszłym roku o tej porze miałam identyczny problem. Obsypało mnie niesamowicie i wyszłam z tego dopiero na początku tego roku.
Jakiego podkładu używasz? U mnie też jest gorzej, zwłaszcza na czole, które zawsze miałam czyste Mam grzywkę, ale praktycznie cały czas noszę spiętą. Zakończyłam kuracje liściem oliwnym i chyba wrócę do niego, bo jak go brałam buzia była czysta i tylko blizny były.
Teraz znowu syfy, przebarwienia pozapalne i blizny.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 11:11   #4683
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Jakiego podkładu używasz? U mnie też jest gorzej, zwłaszcza na czole, które zawsze miałam czyste Mam grzywkę, ale praktycznie cały czas noszę spiętą. Zakończyłam kuracje liściem oliwnym i chyba wrócę do niego, bo jak go brałam buzia była czysta i tylko blizny były.
Teraz znowu syfy, przebarwienia pozapalne i blizny.

Vichy Dermablend. Jest on b. dobrze kryjący ale w ciepłe dni używam go minimalnie i pełni on bardziej funkcje korektora. Na zime używałam go na całą buzie i nic złego mi z cerą nie robił - wręcz przeciwnie. Stąd wiem, że to nie jego wina. Czasami używam też bourjouis 123, jest on lekki, korygujący i też nigdy wcześniej nie zatykał porów.
Obstawiam więc uczulenie na słońce. Krostki, które się pojawiają są swędzące i zazwyczaj powstają po ekspozycji na słońcu. To chyba wszystko wyjaśnia. Trzeba ponownie odwiedzić dermatologa

Może też Ci słońce nie pasuje? Jakich kosmetyków używasz?
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 11:56   #4684
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Vichy Dermablend. Jest on b. dobrze kryjący ale w ciepłe dni używam go minimalnie i pełni on bardziej funkcje korektora. Na zime używałam go na całą buzie i nic złego mi z cerą nie robił - wręcz przeciwnie. Stąd wiem, że to nie jego wina. Czasami używam też bourjouis 123, jest on lekki, korygujący i też nigdy wcześniej nie zatykał porów.
Obstawiam więc uczulenie na słońce. Krostki, które się pojawiają są swędzące i zazwyczaj powstają po ekspozycji na słońcu. To chyba wszystko wyjaśnia. Trzeba ponownie odwiedzić dermatologa

Może też Ci słońce nie pasuje? Jakich kosmetyków używasz?
Też używam Deramblendu, ale myślę żeby się przerzucić na La roche Tolariane. Bardzo rzadko używam podkładu, bo siedzę w domu
Podejrzewam jakąś reakcję na ogórki, które wciągam ze skórką. Akurat jak mnie wypryszczyło, to moja twarz nie widziała słońca.
A kosmetyki wciąż te same, żel babydream, płyn micelarny AA.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:06   #4685
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Też używam Deramblendu, ale myślę żeby się przerzucić na La roche Tolariane. Bardzo rzadko używam podkładu, bo siedzę w domu
Podejrzewam jakąś reakcję na ogórki, które wciągam ze skórką. Akurat jak mnie wypryszczyło, to moja twarz nie widziała słońca.
A kosmetyki wciąż te same, żel babydream, płyn micelarny AA.
Po Twoim poście też obstawiam ogórki
Myślałam o tym podkładzie, ale widziałam kilka zdjęć dziewczyn, które miały La roche Tolariane na twarzy i szczerze wydawał mi się on mało estetyczny. Chciałam próbki, ale ciężko dostać, obeszłam 4 apteki w moim mieście i żadna nie prowadzi Wzięłam więc próbki Pharmacerisa intensywnie kryjącego i byłby spoko, gdyby nie fakt, że buzia się po nim dość szybko świeci. Miałaś go może ?
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:08   #4686
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik - cz. 3

Idę dziś wykupić kolejne opakowania axotretu przy okazji spytam o jakieś próbki podkładów, nie chcę kupować w ciemno, ale zazwyczaj mówią że nie mają akurat...
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:31   #4687
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Dość długo tutaj nie zaglądałam, ale sytuacja skłoniła mnie do ponownego śledzenia wątku. Mam pytanie. Czy ktoś również zauważa pogorszenie stanu cery na wiosnę ? W moim przypadku, odkąd świeci słoneczko coś niedobrego dzieje się z moją skórą. Wieczorem zauważam nowe wypryski, krostki. Podkład, który używam na pewno nie zapycha, używałam go całą jesień, zimę i nie było takich problemów. Pielęgnacji nie zmieniłam, odżywiam się bez zmian.
W zeszłym roku o tej porze miałam identyczny problem. Obsypało mnie niesamowicie i wyszłam z tego dopiero na początku tego roku.
Stosujesz filtry? Może po prostu słońce tak na Ciebie działa. Jest też tak, że wysoka temperatura sprawia, że skóra wytwarza więcej potu/łoju, wiec to pogarsza cerę. Ja u siebie nie zauważyłam takiej prawidłowości. Tzn. w wyjątkowo silne upały, kiedy chodziłam cały dzień w podkłądzie może było nieznacznie gorzej, ale żaden wysyp.

Aha, dodam, ze ja zawsze w okolicach weekendu majowego robię sobie coś z twarzą- a to rozdrapię, a to coś rozgrzebię. I co roku na 1 maja mam jakieś kuku-ranę na policzku. Tak jest już od 4 lat Dziwne, bo świadomie tego nie robię. Takie majowe fatum
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 12:41   #4688
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Po Twoim poście też obstawiam ogórki
Myślałam o tym podkładzie, ale widziałam kilka zdjęć dziewczyn, które miały La roche Tolariane na twarzy i szczerze wydawał mi się on mało estetyczny. Chciałam próbki, ale ciężko dostać, obeszłam 4 apteki w moim mieście i żadna nie prowadzi Wzięłam więc próbki Pharmacerisa intensywnie kryjącego i byłby spoko, gdyby nie fakt, że buzia się po nim dość szybko świeci. Miałaś go może ?
Mam wrażenie, że podkłady estetycznie wyglądają tylko na idealnych cerach
W każdym razie moja cera jest sucha z nadprodukcją gruczołów łojowych, świecę się jak psu jajca po 15 min. , a blizn nawet najbardziej kryjący podkład mi nie zakryje.
Chyba mamy podobny gust podkładowy, bo o tym intensywnie kryjącym czytałam dobre opinie, ma chyba nie najgorszy skład i jego również rozważałam.

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Idę dziś wykupić kolejne opakowania axotretu przy okazji spytam o jakieś próbki podkładów, nie chcę kupować w ciemno, ale zazwyczaj mówią że nie mają akurat...
Pozostaje allegro, albo w jakiejś gazecie dorwać, ewentualnie pisać do producenta ( i może tak zrobię, kiedyś dostałam w taki sposób próbki kilku kosmetyków)
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:43   #4689
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik - cz. 3

Pisałam kiedyś do producentów, albo mnie zlewali i nie dostawałam odpowiedzi albo że oni próbkami nie dysponują (firmy nie dysponują) i żeby pytać w aptekach. Błedne koło.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 12:52   #4690
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość

Aha, dodam, ze ja zawsze w okolicach weekendu majowego robię sobie coś z twarzą- a to rozdrapię, a to coś rozgrzebię. I co roku na 1 maja mam jakieś kuku-ranę na policzku. Tak jest już od 4 lat Dziwne, bo świadomie tego nie robię. Takie majowe fatum
Właśnie zrobiłam sobie takie coś na poliku. Kładłam codziennie coś innego: tormentiol, olejek z drzewa herbacianego, glinkę , pastę cynkową, w końcu nie wytrzymałam i rozgrzebałam, zasmarowałam tribioticiem.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 13:10   #4691
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że podkłady estetycznie wyglądają tylko na idealnych cerach
W każdym razie moja cera jest sucha z nadprodukcją gruczołów łojowych, świecę się jak psu jajca po 15 min. , a blizn nawet najbardziej kryjący podkład mi nie zakryje.
Chyba mamy podobny gust podkładowy, bo o tym intensywnie kryjącym czytałam dobre opinie, ma chyba nie najgorszy skład i jego również rozważałam.
Zgadzam się.
Najlepiej wziąć sobie próbki Ten pharmaceris naprawdę nie jest zły, lekki dość, wygląda fajnie, ale tak jak pisałam dość szybko się po nim świecę w przeciwieństwie do ciężkiego dermablendu. I co tu wybrać ?

Cytat:
Napisane przez magica Pokaż wiadomość
Stosujesz filtry? Może po prostu słońce tak na Ciebie działa. Jest też tak, że wysoka temperatura sprawia, że skóra wytwarza więcej potu/łoju, wiec to pogarsza cerę. Ja u siebie nie zauważyłam takiej prawidłowości. Tzn. w wyjątkowo silne upały, kiedy chodziłam cały dzień w podkłądzie może było nieznacznie gorzej, ale żaden wysyp.

Aha, dodam, ze ja zawsze w okolicach weekendu majowego robię sobie coś z twarzą- a to rozdrapię, a to coś rozgrzebię. I co roku na 1 maja mam jakieś kuku-ranę na policzku. Tak jest już od 4 lat Dziwne, bo świadomie tego nie robię. Takie majowe fatum
Narazie nie stosowałam żadnych filtrów ( oczywiście to duży błąd), ale głównie dlatego, gdyż mam buzie wysuszoną brevoxylem i stosowałam 2 razy dziennie krem nawilżający, żeby doprowadzić ją do normalnego stanu. Teraz póki co, od kilku dni nie używam żadnych kremów, żeby zbadać co powoduje krostki. I na pewno to nie jest krem, ani podkład. Zwalam więc na słońce.
Zastanawiam się jaki krem z filrem byłby dla mnie dobry: żeby nie zapychał porów, nie powodował świecenia, dla cery tłustej, wrażliwej, trądzikowej
Chyba czeka mnie wiele godzin spędzonych na poszukiwaniu, chyba że któraś z Was ma już sprawdzony specyfik, który spełnia powyższe wymagania?
Byłabym wdzięczna.

PS. ciekawa historia z tym majem

Edytowane przez de_wu
Czas edycji: 2012-04-30 o 13:11
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-04-30, 13:15   #4692
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik - cz. 3

Co do filtrów mam teraz z SVR spf 50, właśnie się wysmarowałam czekam aż się wchłonie bo takie słońce że boję się wyjść bez :P A potem chyba wypróbuję ten https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...34776210_n.jpg
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 13:38   #4693
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Co do filtrów mam teraz z SVR spf 50, właśnie się wysmarowałam czekam aż się wchłonie bo takie słońce że boję się wyjść bez :P A potem chyba wypróbuję ten https://fbcdn-sphotos-a.akamaihd.net...34776210_n.jpg

OOO! Ten Ivostin jest ciekawy zaraz przeczytam opinie na KWC

---------- Dopisano o 14:38 ---------- Poprzedni post napisano o 14:18 ----------

Niestety zbyt przychylnych opinii nie ma, tak samo SVR, ale to pewnie zależy od cery. Moja jest szczególnie wrażliwa, a czytałam, że oba mogą zapychać.

Więc znalazłam Bioderma, Photoderm AKN Mat SPV 40, ma bardzo przyjemnie opinie
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 13:43   #4694
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik - cz. 3

Dla mnie svr jest świetny i ma same dobre opinie na wizażu, poza tym za bardzo opiniami nie ma co się sugerować bo każda skóra zareaguje inaczej.
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 16:10   #4695
de_wu
Rozeznanie
 
Avatar de_wu
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 795
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Dla mnie svr jest świetny i ma same dobre opinie na wizażu, poza tym za bardzo opiniami nie ma co się sugerować bo każda skóra zareaguje inaczej.
No tak masz rację, ale kilka osób pisało o zapchanych porach, więc.. na mnie pewnie też by tak podziałało. Czasem mało pozorny krem potrafi mi zrobić dziwactwa z cerą.
Kupiłam jakąś nowość Pharmacerisa Sun Body Protect +50. Pisze, że jest to balsam do ciała, ale pani w aptece powiedziała, że jak najbardziej można stosować też na twarz. Jest też dla cery wrażliwej. Niestety nie ma jeszcze opinii na wizażu, ale zobaczymy
Mam nadzieję, że nie zrobi mi krzywdy
Podaję link dla zainteresowanych http://extraprodukt.pl/kosmetyki/kos...lsam-do-ciala/
de_wu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-04-30, 19:09   #4696
april_20
Zadomowienie
 
Avatar april_20
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 1 018
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Zastanawiam się jaki krem z filrem byłby dla mnie dobry: żeby nie zapychał porów, nie powodował świecenia, dla cery tłustej, wrażliwej, trądzikowej
Chyba czeka mnie wiele godzin spędzonych na poszukiwaniu, chyba że któraś z Was ma już sprawdzony specyfik, który spełnia powyższe wymagania?
Byłabym wdzięczna.

PS. ciekawa historia z tym majem
Jeśli chodzi o filtry to polecam emulsję Avene SPF50 u mnie sprawdzała się rewelacyjnie. Teraz kupiłam przez pomyłkę krem Avene SPF50, również fajny chociaż emulsja lepiej mi odpowiadała(fajniejsza konsystencja)

Cytat:
Napisane przez de_wu Pokaż wiadomość
Po Twoim poście też obstawiam ogórki
Myślałam o tym podkładzie, ale widziałam kilka zdjęć dziewczyn, które miały La roche Tolariane na twarzy i szczerze wydawał mi się on mało estetyczny. Chciałam próbki, ale ciężko dostać, obeszłam 4 apteki w moim mieście i żadna nie prowadzi Wzięłam więc próbki Pharmacerisa intensywnie kryjącego i byłby spoko, gdyby nie fakt, że buzia się po nim dość szybko świeci. Miałaś go może ?
Jeśli chodzi o podkład LRP Toleriane to używam go bodajże od jesieni i w chłodne dni jest ok, natomiast na lato przeciętny. Jak dla mnie za gęsta konsystencja i zbyt ciężki. Ale najlepiej przetestować samemu, ja na razie nie mam zamiaru z niego rezygnować bo przynajmniej fajnie kryje. Po każdym nałożeniu podkładu muszę ją przypudrować bo inaczej wyglądam jak w masce. Nie za fajnie też się go nakłada. Już tyle podkładów wypróbowałam i stwierdziłam, że dla naszych cer nie ma idealnego.
april_20 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 14:09   #4697
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

A mnie już strasznie denerwuje ten Vichy Dermablend... choćbym nie wiem jak cienko nakładała i tak jest strasznie ciężki. Zastanawiam się nad Pharmaceris matującym:

https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...na-spf-20.html

używała może któraś z Was?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 16:24   #4698
kasieńka_wieesz
Raczkowanie
 
Avatar kasieńka_wieesz
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 279
Dot.: Trądzik - cz. 3

ja dostałam odlewkę w aptece i nie zachwycił mnie. najjaśniejszy odcień był za ciemny na dodatek jeszcze bardziej ciemniał w ciągu dnia! skóra się świeciła po dwóch godzinach. na plus było to, że raczej nie zapchał, ale użyłam tylko dwa razy i trudno stwierdzić. jak dla mnie to za mało jak na podkład
__________________
kasieńka_wieesz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-01, 20:22   #4699
eunchae
Raczkowanie
 
Avatar eunchae
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 370
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez kasieńka_wieesz Pokaż wiadomość
ja dostałam odlewkę w aptece i nie zachwycił mnie. najjaśniejszy odcień był za ciemny na dodatek jeszcze bardziej ciemniał w ciągu dnia! skóra się świeciła po dwóch godzinach. na plus było to, że raczej nie zapchał, ale użyłam tylko dwa razy i trudno stwierdzić. jak dla mnie to za mało jak na podkład
A jak z kryciem i trwałością tego podkładu?
eunchae jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-02, 08:43   #4700
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Trądzik - cz. 3

No właśnie Dziewczyny jakich kremów używacie?
U mnie AA nawilżający, do cery wrażliwej się nie sprawdził, chociaż mieszam go z żelem hialuronowym. Nie wiem czy się na jakiś olejek przerzucić...
Z lekkich podkładów lubię Affinitone. Nie jestem jakimś wybitnym znawcą analizy składów, ale pod względem nie zapychania wydaje mi się ok.
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 09:04   #4701
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ja używam póki co maski-kremu z Orientany z wyciągiem z alg morskich. Stosuję ją jako maseczkę na noc. Nie zapycha, jest lekka, dobrze się wchłania.

http://wieczniemloda.com/azjatycka-p...orientana-464/

Na dzień filtr LRP AC 30.
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 09:39   #4702
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Ostatnio miałam pogorszenie
Ale już się chyba z tym uporałam. Moje sposoby:
* myje twarz pianką oczyszczającą Pharmaceris T, do pianki dosypuję odrobinę błota termalnego z siarką zakupionego na mazidłach, robi sie z tego zielonkawa papka, dobrze zmywa twarz i tonizuje
* na noc krem z kwasem migdałowym 10% Pharamaceris T na całą twarz, na większe zmiany Benzacne punktowo

Zastanawiam się, czy nie wrócić to kuracji Acnedremem, bo pamiętam jaki kiedyś dobrze na mnie działał kwas azealinowy... migdałowy jednak chyba nie do końca jest dla mnie, już sama nie wiem

---------- Dopisano o 10:39 ---------- Poprzedni post napisano o 10:30 ----------

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
Mam wrażenie, że podkłady estetycznie wyglądają tylko na idealnych cerach
W każdym razie moja cera jest sucha z nadprodukcją gruczołów łojowych, świecę się jak psu jajca po 15 min. , a blizn nawet najbardziej kryjący podkład mi nie zakryje.
Chyba mamy podobny gust podkładowy, bo o tym intensywnie kryjącym czytałam dobre opinie, ma chyba nie najgorszy skład i jego również rozważałam.
A jakich kryjących używałaś? I jakie masz blizny? Bruzdy czy przebarwienia pozapalne?
Uwierz mi, że są podkłady idealnie kryjące, chociażby minerały. Anecka z Wizażu:



Ewentualnie ja sobie chwalę podkłady z MACa, lubie też Revlona, ale on może zapychać no i ma alkohol w składzie, więc nie jest dla każdego.
Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
No właśnie Dziewczyny jakich kremów używacie?
Ja mam chyba z 10 kremów do twarzy
Pharmaceris T intensywnie nawilżające
AA jakiś półtłusty do cery nadwrażliwej, antyalergiczny
Ziaja z zieloną herbatą
Acne Line
Emolium
Humektan

Edytowane przez visionAM
Czas edycji: 2012-05-02 o 09:46
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 09:43   #4703
prettysimple
Zadomowienie
 
Avatar prettysimple
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: tam gdzie nie sięga wzrok;)
Wiadomości: 1 818
Dot.: Trądzik - cz. 3

Gwoli ścisłości, to nie Agabil z Wizażu
__________________
Młodość to...
prettysimple jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 09:45   #4704
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Trądzik - cz. 3

Przepraszam, źle popatrzyłam w wątku mineralnym, zaraz poprawię
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 09:59   #4705
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez lotta_983 Pokaż wiadomość
No właśnie Dziewczyny jakich kremów używacie?
U mnie AA nawilżający, do cery wrażliwej się nie sprawdził, chociaż mieszam go z żelem hialuronowym. Nie wiem czy się na jakiś olejek przerzucić...
Obecnie mam: SVR xerialine z mocznikiem, SVR rubialine spf50, Avene kojący, Topicrem intensywnie nawilżający, Iwostin lipidia, Aquatonale na noc, jakiś z lirene matujący się wala i NoScar którego już od kilku mies nie używałam Trochę tego jest ale większość to wygrane z konkursów
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 10:17   #4706
magica
Wtajemniczenie
 
Avatar magica
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: mój własny świat
Wiadomości: 2 222
GG do magica
Dot.: Trądzik - cz. 3

Cytat:
Napisane przez Visez Pokaż wiadomość
Obecnie mam: SVR xerialine z mocznikiem, SVR rubialine spf50, Avene kojący, Topicrem intensywnie nawilżający, Iwostin lipidia, Aquatonale na noc, jakiś z lirene matujący się wala i NoScar którego już od kilku mies nie używałam Trochę tego jest ale większość to wygrane z konkursów
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...y-i-ciala.html

ja używam tego hippa od jakichś paru miesięcy. Jak na razie jestem zadowolona. Wcześniej używałam wielu różnych, m.in zielony Babydream, który wycofali niestety. Ten Hippa tez coraz rzadziej widuję, ostatnio dorwałam go w Almie jakimś cudem, bo w Rossmanach zero . Ładnie nawilża, pięknie pachnie, wchłania się do matu i spokojnie nadaje się pod makijaż. Na noc kłądę za to olejek z wiesiołka lub jeśli mam kapsułki Dermogal A+E, które są swietne . Poza tym polecam, tak jak koleżanka wyżej, kwasy PHA, ,np. glukonolakton, delikatnie złuszczają, jednocześnie nawilżając.
__________________
http://pustamiska.pl/

JESTEŚ PIĘKNIEJSZA NIŻ CI SIĘ WYDAJE-klik

to słowo(nie "te słowo")
bynajmniej=wcale, w ogóle
magica jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 10:20   #4707
lotta_983
Zakorzenienie
 
Avatar lotta_983
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: planeta Ziemia
Wiadomości: 4 884
Dot.: Trądzik - cz. 3

Kurcze to tylko ja taka oszczędna w kremach, ta maseczka Orientany wydaje się niezła. Zaraz sobie przeczeszę resztę Waszych cudów na kwc.
Vision AM z kryjących podkładów lubię Deramblend Vichy, Revlon Colorstay miał przepiękny kolor, ale podkreślał mi zmarchy i jego zapach mnie drażnił. Podkłady mineralne u mnie wyglądają brzydko Ważą się i podkreślają suche skórki. Przebarwień pozapalnych mam kilka, aktualnie najbardziej mnie męczą mnie blizny ubytkowe, dziurki ( tego podkład nie zakryje).
__________________
http://www.pmiska.pl/
lotta_983 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 10:52   #4708
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: Trądzik - cz. 3

dziewczyny macie może jakiś dobry sposób na zaskórniki? Zamknięte i otwarte? To moja największa zmora bo trądziku już prawie się pozbyłam... Nie wiem od czego mi zaczęły wychodzić bo jakiś czas temu ich nie miałam Czytając Wasze wcześniejsze posty to możliwe żebym dostała je od słońca? Ostatnio dużo się opalałam
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 11:00   #4709
Visez
Zakorzenienie
 
Avatar Visez
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: Trele Morele
Wiadomości: 14 318
Dot.: Trądzik - cz. 3

Mi na zaskórniki najbardziej pomógł epiduo
__________________
*Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.
Visez jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-05-02, 11:13   #4710
dyciaa
Raczkowanie
 
Avatar dyciaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 461
Dot.: Trądzik - cz. 3

Wcześniej używałam już acnemycin+tabletki z cynkiem (słaby efekt, ale zawsze) no i najbardziej pomógł mi duac+tetralysal-od ukończenia kuracji niewiele syfów mi wychodzi tylko te zaskórniki mnie męczą
8 maja idę znowu do dermatologa, spytam o epiduo a używała któraś z Was benzacne? Koleżanka mi mówiła że jej pomogło
dyciaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:52.