Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI - Strona 69 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Odchowalnia - jestem mamą

Notka

Odchowalnia - jestem mamą Forum dla rodziców. Tutaj porozmawiasz o połogu, karmieniu, wychowaniu dziecka. Wejdź i podziel się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-01-28, 11:45   #2041
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Poziomkowa89 Pokaż wiadomość
Można jeszcze zapytać w sanepidzie.
Mi nie smakowalo to ciastko. Malo kiedy mi przeszkadza taki sztuczny posmak ale w tym bylo to nie do zniesienia i musiałam wywalić. Rano upiekłam mufinki z budyniem i migdalami tak a propo
Chyba bardzo byłam spragniona słodkiego bo nawet dla mnie było ok ale wiadomo ze do prawdziwych babeczek się nie umywa

Zaraz właśnie wyszukam numer do sanepidu i będę dzwonić
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:49   #2042
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
Misia, a dajesz Antosiowi jakieś kropelki? Pamiętam, że były na d, takie co podczas jedzenia się dawało.

Może dostanie okularki? będzie dobrze

Zaczęłam spisywać na kartce słowa Emilki Fajna potem będzie pamiątka
Najbardziej mi się podoba, jak idzie i mówi: butybutybutybuty, tak szybko i przynosi jakieś buty
Debridad, ale on od 6 mc. - chwalony, ale nie przerabialiśmy
Dicoflor kropelki - faaajne i działają
Biogaja też fajne
Esputicon - na gazy
SabSimplex -podobno też dobry, ale nie przerobiłam

Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
czekam aż szwagierka przyjedzie z Niemcowni i poproszę, żeby wysłała sab simplex i jakieś inne. Kornelowi parę razy dałam tylko espumisan.

Jak dostanie okulary to nie wróżę im długiego życia. Słyszałam, że częściej sie zdrowe oko zakleja, żeby chore pracowało.


To Kornel jak biegnie korytarzem krzyczy "kikokikokikokiko" i nikt za cholerę nie wie o co mu chodzi.
Te dzieciowe z tego co kojarzę takie bardziej pancerne i na gumce bywają

Ha, też jestem ciekawa

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Po USG super!
Niepełka ma siusiaka jak złoto.
Zdrowy
Termin co do dnia jak w USG.
304g wagi
Piękny jest


Cytat:
Napisane przez misia332 Pokaż wiadomość
bilet już ma.
Mam nadzieję, że w dwie strony

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Zjadłam właśnie ciacho z kubka to co w minute robi się w mikrofali nie mam wyrzutów, szkoda ze takie małe to, myślałam że wyrośnie tak jak na zdjęciu ponad kubek

Kurcze mam problem bo w aptekach nie ma priorixu i w hurtowniach mi sprawdzają i tez nie ma i co teraz? Hmmm
Ha, strasznie jestem ciekawa tych ciastek, ale nie mam mikrofali

A Sanepid nie ma? We Wro okazało się, że jest w większości przychodni, bo Sanepid akurat teraz to rozwozi
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:50   #2043
bojatoja
Zakorzenienie
 
Avatar bojatoja
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 5 201
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Hej. Nie mam mocy, pije kawke. Miłego dnia
__________________
Filip
Moje trzy Aniołki: 31.03.2012 [8tc]
14.11.2015 [10tc]
29.12.2016 [9tc]
bojatoja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:58   #2044
83monia
Zakorzenienie
 
Avatar 83monia
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: (prawie) Koszalin, ta wiocha obok Mielna
Wiadomości: 12 219
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez your Angel Pokaż wiadomość
Powodzenia na USG!

Dokładnie to samo pomyślałam jak tylko włączyłam tv! Masakra. Taka szczupła babka a zrobili z niej szafę 3-drzwiową Takie spódnice są "niebezpieczne" a jak dali na górę bluzkę oversize, to już w ogóle klękajcie narody jak to atrakcyjnie wygląda

Zaczęłam oglądać MAd Men, serial gdzie akcja ma miejsce w latach 60. Warto zobaczyć jak wtedy pięknie wyglądały kobiety...

Dziewczyny, ja też nie mogłam oglądać wczoraj tego filmu o Auschwitz (robota), ale wyczaiłam, że jest na Youtube.
https://www.youtube.com/watch?v=zJ5PnzXY1w8
dzieki!!!

wiecei ze nati zasmiewa sie do tych emotek jak je widzi. a czesto siedzi mi na kolanach i np. slucha muzyki czy gra tymi swoimi zabawkami i patryz na to co pisze

---------- Dopisano o 12:58 ---------- Poprzedni post napisano o 12:56 ----------

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość

Je natomiast w krzesełku, ale nie do końca udało mi się oduczy zabawiania w czasie jedzenia. Jak jest dobrze głodny albo dostaje coś co bardzo lubi, to ładnie je - czasami nawet sam, ale jak się trochę naje, to zaczyna się nudzi i wtedy niestety zabawia ksieciunia trzeba. Dostaje pojemniczek do zamykania, albo łyżkę i miseczkę do grzebania... no, walczymy z tym, walczymy, jakieś tam sukcesy powoli są, ale idealnie jeszcze nie jest
ja czesto musze odsłonic okno bo akurat chce na psa za oknem patrzyc jak je. gorzej wieczorem bo nic nie widac.
__________________
Słoneczka, Gwiazdeczki i Złotka

BLOGUJĘ: http://www.konfabula.pl
83monia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:58   #2045
badzia987
Wtajemniczenie
 
Avatar badzia987
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: 11 m2
Wiadomości: 2 886
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cześć. Nadrobiłam

inwersja- ja też niewiele robię przy Gosi. Z tym, że ja częściowo pracuję w domu więc jak jest drzemka to przeważnie muszę załatwić swoje rzeczy z pracy (czyli faktury, dzwonienie do klientów, pisma). Obiad robię najczęściej przy TŻ-cie gdy przejmuję Małą. Sprzątam też wieczorem. Nie jestem perfekcyjna i mam to w nosie. Co z tego, że posprzątam a za 2 godziny będzie to samo- ograniczyłam robienie niepotrzebnych rzeczy. Jak Mała w łazience dotyka szafki z chemią to głośno mówię NIE. Jak piąty raz tam sięga to wychodzę z nią i już.

Mała też miała taki okres że przez 2 tygodnie jadła w dużej mierze tylko cycka. Nie powiem- schudło jej się. Potem miała rota, znów 2 tygodnie tylko cyc. Jak ją myłam to tak bardzo widać jej było łopatki , kolana. Szyjkę miałą chudą.Ale doszła do siebie i teraz wcina jak szalona


Wyluzuj- we wtorek jak zostawiłam na cały dzień Gosię z moją mamą to Mała miała taki dzień, że moja mama zjadła tylko śniadanie ...i też siedziała z dzieckiem nad zabawkami.

ladan- przytulam mocno z powodu tej przepukliny.

czaszka- ale Julka dużo mówi !!!

tassia, Lulla- cudowne wieści !!!

aamelka- a wy jak się czujecie?

misiu- ja jak miałam 2,5 roku to dostałam zeza. Miałam operację i potem nosiłam właśnie takie okularki. Nie wiem jak jest teraz ale ja miałam raz jedno oko zaklejone raz drugie.
__________________
Krzyś 19.02.2016 r.

Małgosia 06.10.2013 r.
badzia987 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 11:59   #2046
inwersja
dryfuję słowami
 
Avatar inwersja
 
Zarejestrowany: 2008-09
Wiadomości: 4 143
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
SabSimplex -podobno też dobry, ale nie przerobiłam
lepsze Bobotic forte, ta sama substancja tylko wyższe steżenie i taniej, bo z polskiej apteki
a tak w ogole to nie można u noworodków stosować żadnych z takich kropel
na każdym opakowaniu piszą, że od 28 dnia życia
__________________
"Gdybym tylko mógł przekazać Ci choć cząstkę własnego szczęścia, abyś już na zawsze była wolna od smutku i melancholii."
Albert Einstein
inwersja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:05   #2047
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez 83monia Pokaż wiadomość
ja czesto musze odsłonic okno bo akurat chce na psa za oknem patrzyc jak je. gorzej wieczorem bo nic nie widac.
Kurcze, ja na 4 piętrze mieszkam A taki widok na psy baaardzo by się przydał

Cytat:
Napisane przez inwersja Pokaż wiadomość
lepsze Bobotic forte, ta sama substancja tylko wyższe steżenie i taniej, bo z polskiej apteki
a tak w ogole to nie można u noworodków stosować żadnych z takich kropel
na każdym opakowaniu piszą, że od 28 dnia życia
O Boboticu nie wiedzialam - nie znam tego leku.
Co do Esputiconu, nam pediatra pozwolił ze względu na silne kolki i fakt, że się nie wchłania
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 12:13   #2048
mostly_cloudly
Raczkowanie
 
Avatar mostly_cloudly
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 323
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Debridad, ale on od 6 mc. - chwalony, ale nie przerabialiśmy
Dicoflor kropelki - faaajne i działają
Biogaja też fajne
Esputicon - na gazy
SabSimplex -podobno też dobry, ale nie przerobiłam

Debridad - przerabiałam, nam nie pomógł, jeszcze kupy zrobił takie bardziej kwaśne i było chyba gorzej...
SabSimplex - nie spostrzegłam żadnej poprawy, tak jak przy Infacolu polskim
Lefax - tu było lepiej, jakby coś działał
Generalnie polecali mi ściągać laktatorem pierwsze mleko, jako te najcięższe i najsłodsze, a potem karmić dalej.
mostly_cloudly jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:20   #2049
Larysa88
Zakorzenienie
 
Avatar Larysa88
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: południe
Wiadomości: 3 559
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Zadzwoniłam do przychodni mojej osiedlowej i szczepia teraz priorixem wiec juz dzwoniłam do Dawida żeby z ośrodka wybrał kartę szczepień i zapisze ja tutaj i zaszczepie
(nie zmieniam przychodni specjalnie dla tego szczepienia tylko po prostu skoro jestem tutaj od kwietnia i nie wracam tam wiec w razie choroby po co mam jeździć 30km do lekarza tak jak to miało miejsce w sylwestra)


Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Debridad, ale on od 6 mc. - chwalony, ale nie przerabialiśmy
Dicoflor kropelki - faaajne i działają
Biogaja też fajne
Esputicon - na gazy
SabSimplex -podobno też dobry, ale nie przerobiłam



Te dzieciowe z tego co kojarzę takie bardziej pancerne i na gumce bywają

Ha, też jestem ciekawa







Mam nadzieję, że w dwie strony



Ha, strasznie jestem ciekawa tych ciastek, ale nie mam mikrofali

A Sanepid nie ma? We Wro okazało się, że jest w większości przychodni, bo Sanepid akurat teraz to rozwozi
Juz sprawa załatwiona będzie szczepiona priorixem





Cytat:
Napisane przez bojatoja Pokaż wiadomość
Hej. Nie mam mocy, pije kawke. Miłego dnia
Ciężka nocka? ja też właśnie skończyłam pić kawę
__________________
02.09.2013
Aleksandra
Larysa88 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:45   #2050
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Kciuki za usg dziewczyny choć tassia pewnie już po, ciekawe o której Lula ma



Może spróbuję i z poduszka? choć nie najgorsze są te nasze noce ale wiadomo ze lepiej śpi się bez pobudek
A poduszka klin to już nie dla naszych dzieci? Bo tylko taka mam

a raz lepiej raz gorzej powiem Ci ale w końcu musi wyjść na prostą i będzie dobrze... Na to czekam







Oj brzmi jak kolka ale nie musi to tego oznaczać, ale zaopatrz się w razie w w kropelki właśnie

---------- Dopisano o 12:34 ---------- Poprzedni post napisano o 12:28 ----------



Super!!








yyyy..

Pamiętam jak rok temu się wkurzalas tylko nie pamiętam czy to nie o Twoja kuzynke chodziło
W każdym razie.. Świetna informacja :/








---------- Dopisano o 12:36 ---------- Poprzedni post napisano o 12:34 ----------

Zjadłam właśnie ciacho z kubka to co w minute robi się w mikrofali nie mam wyrzutów, szkoda ze takie małe to, myślałam że wyrośnie tak jak na zdjęciu ponad kubek


Kurcze mam problem bo w aptekach nie ma priorixu i w hurtowniach mi sprawdzają i tez nie ma i co teraz? Hmmm
dzwoń do sanepidu
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 12:47   #2051
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja nie oglądałam wczoraj tego dokumentu. Wysiadłam przy tych górach poplatanych zwłok i te zbliżenia nie to nie na moje nerwy. Musiałam sie upić zeby w ogole zasnąć.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 13:00   #2052
angelikada
Wtajemniczenie
 
Avatar angelikada
 
Zarejestrowany: 2009-06
Wiadomości: 2 155
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam do przychodni mojej osiedlowej i szczepia teraz priorixem wiec juz dzwoniłam do Dawida żeby z ośrodka wybrał kartę szczepień i zapisze ja tutaj i zaszczepie
(nie zmieniam przychodni specjalnie dla tego szczepienia tylko po prostu skoro jestem tutaj od kwietnia i nie wracam tam wiec w razie choroby po co mam jeździć 30km do lekarza tak jak to miało miejsce w sylwestra)




Juz sprawa załatwiona będzie szczepiona priorixem







Ciężka nocka? ja też właśnie skończyłam pić kawę
zrobiłabym dokładnie tak samo lepiej jak masz pod nosem lekarza niz musisz jeździć w tę i z powrotem
__________________
Lenka
angelikada jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:01   #2053
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam do przychodni mojej osiedlowej i szczepia teraz priorixem wiec juz dzwoniłam do Dawida żeby z ośrodka wybrał kartę szczepień i zapisze ja tutaj i zaszczepie
(nie zmieniam przychodni specjalnie dla tego szczepienia tylko po prostu skoro jestem tutaj od kwietnia i nie wracam tam wiec w razie choroby po co mam jeździć 30km do lekarza tak jak to miało miejsce w sylwestra)
super, jak dzwoniłam jakiś miesiąc/dwa temu do sanepidu, to powiedzieli, że jest problem z priorixem i w całej małopolsce nie ma
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:02   #2054
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Lulka, Tassia brawa za wizyty

Dziewczyny, ja podejrzewałam ostatnio alergię u Julka na proszek. Przeprałam wszystko w Loveli a jest coraz gorzej. W sobotę miał wysypane tylko czoło, a dziś rano się przeraziłam. Cała buźka, najwięcej przy oczkach, naokoło ust, za uszami, cały brzuszek w drobnych pryszczykach. Czasem bledną, a czasem są różowe. Zmierzyłam tempkę i ma 37,5 czyli chyba jakiś wirus... Jutro mamy pediatrę.

Byłam na usg u mojego doktorka i waga Okruszka różni się od tej z usg połówkowego i to znacznie. Raczej ta u mojego lekarza jest ok, bo wątpie żeby w 3 tygodnie przybrał tylko 60g. Młlody waży już 750 gram i jest wielkością jak dzieciaczki dwa tygodnie starsze... Chyba mały koksik mi się szykuje Mam tylko nadzieję, że dam radę urodzić sn... No i wyszła mała torbiel w główce, ale ponoć tak czasem jest i jeszcze w brzuszku powinna się wchłonąć...
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:14   #2055
bajka1807
Zakorzenienie
 
Avatar bajka1807
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 8 269
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez vea7 Pokaż wiadomość
Debridad, ale on od 6 mc. - chwalony, ale nie przerabialiśmy
Dicoflor kropelki - faaajne i działają
Biogaja też fajne
Esputicon - na gazy
SabSimplex -podobno też dobry, ale nie przerobiłam



Te dzieciowe z tego co kojarzę takie bardziej pancerne i na gumce bywają

Ha, też jestem ciekawa







Mam nadzieję, że w dwie strony



Ha, strasznie jestem ciekawa tych ciastek, ale nie mam mikrofali

A Sanepid nie ma? We Wro okazało się, że jest w większości przychodni, bo Sanepid akurat teraz to rozwozi
Amela dostawała Debridad po pierwszym miesiącu juz.
Cytat:
Napisane przez angelikada Pokaż wiadomość


dzisiaj chyba była dobra noc, chyba, bo nie kojarzę żebym Lenie podawała smoczka/wode a tym bardziej nie szłam po mleko allee poszła spać po 20 bo padła jak kawka no i tu już po pół godzinie sie obudziła i jeszcze tak z 4 razy do 24 dostała mleko i spała żałuje że nie odłożyłam jej do łózeczka :/ może by spala albo by sie obudziła albo nie... a ogole to musze sprobowac tak jak bajka z normalna poduchą...

bajka jaki masz rozmiar poduszki dla Amelki ??
Nie mam pojęcia jaki rozmiar szerokość ma całego łóżeczka a długość może z 40 cm. ale to jeszcze od kompletu do spania co Blance kupowałam
w domu od Amelki kompletu mam napewno bardziej płaska jak ta na której teraz śpi.

Tassia super ze Niepełna zdrów jak rybka.
Lula trzymam kciuki


ja dziś z dziewczynami byłam w labie krew pobrać.... trauma! moja i ich.baba jakąś mega nieudolna zamiast z palca to koniecznie z zyly chciała. Blanka mało co mi nie zemdlala. babiszon źle się wkul i nic nie leciało gmerala igla a Blanka się darla jak opetana drugiej ręki nie pozwoliłam dziabac to poszło z palca a Młoda blada i po pobraniu mi się aż położyła na kozetke.

Ameli to samo źle w jedna rękę i z drugiej jakoś dało rade ale też pod górę było. tak mocno ja trzymałam żeby się nie wyyrywala ze myślałam że ja polamie. za to ma teraz wybroczyny na nadgarstku I przedramieniu
okropienstwo.
__________________
02.08.2010 Blanka
23.08.2013
Amelka
Mel B 14/14 ✓
bajka1807 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:16   #2056
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

żyję W nocy parę razy obudził mnie skurcz, w dzień było ok aż do teraz, a od niedawna znowu tak jak wczoraj, nie wiem, czy to jest jakaś taka pora dnia, czy co ehh. przyjmuję, że to skurcze B-H i obym miała rację

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Lulka, Tassia brawa za wizyty

Dziewczyny, ja podejrzewałam ostatnio alergię u Julka na proszek. Przeprałam wszystko w Loveli a jest coraz gorzej. W sobotę miał wysypane tylko czoło, a dziś rano się przeraziłam. Cała buźka, najwięcej przy oczkach, naokoło ust, za uszami, cały brzuszek w drobnych pryszczykach. Czasem bledną, a czasem są różowe. Zmierzyłam tempkę i ma 37,5 czyli chyba jakiś wirus... Jutro mamy pediatrę.

Byłam na usg u mojego doktorka i waga Okruszka różni się od tej z usg połówkowego i to znacznie. Raczej ta u mojego lekarza jest ok, bo wątpie żeby w 3 tygodnie przybrał tylko 60g. Młlody waży już 750 gram i jest wielkością jak dzieciaczki dwa tygodnie starsze... Chyba mały koksik mi się szykuje Mam tylko nadzieję, że dam radę urodzić sn... No i wyszła mała torbiel w główce, ale ponoć tak czasem jest i jeszcze w brzuszku powinna się wchłonąć...
Oj biedny Julek, ciekawe co go za choróbsko dopadło Co do usg, to najważniejsze, że wszystko dobrze z maluszkiem, a torbiel na pewno się wchłonie. Mój też jest 2-3 tygodnie większy niż wychodzi z OM

Ladan za Julcie. Może jednak nie będzie potrzebna operacja? Skąd się bierze ta przepuklina?

---------- Dopisano o 14:16 ---------- Poprzedni post napisano o 14:15 ----------

Bajka masakra, biedne dziewczynki
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:35   #2057
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Lulka, Tassia brawa za wizyty

Dziewczyny, ja podejrzewałam ostatnio alergię u Julka na proszek. Przeprałam wszystko w Loveli a jest coraz gorzej. W sobotę miał wysypane tylko czoło, a dziś rano się przeraziłam. Cała buźka, najwięcej przy oczkach, naokoło ust, za uszami, cały brzuszek w drobnych pryszczykach. Czasem bledną, a czasem są różowe. Zmierzyłam tempkę i ma 37,5 czyli chyba jakiś wirus... Jutro mamy pediatrę.

Byłam na usg u mojego doktorka i waga Okruszka różni się od tej z usg połówkowego i to znacznie. Raczej ta u mojego lekarza jest ok, bo wątpie żeby w 3 tygodnie przybrał tylko 60g. Młlody waży już 750 gram i jest wielkością jak dzieciaczki dwa tygodnie starsze... Chyba mały koksik mi się szykuje Mam tylko nadzieję, że dam radę urodzić sn... No i wyszła mała torbiel w główce, ale ponoć tak czasem jest i jeszcze w brzuszku powinna się wchłonąć...
oby szybko znikły krosteczki
Nie przejmuj się wagą, bo ona jest raczej orientacyjna, a co to ta torbiel na główce?
Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
ja dziś z dziewczynami byłam w labie krew pobrać.... trauma! moja i ich.baba jakąś mega nieudolna zamiast z palca to koniecznie z zyly chciała. Blanka mało co mi nie zemdlala. babiszon źle się wkul i nic nie leciało gmerala igla a Blanka się darla jak opetana drugiej ręki nie pozwoliłam dziabac to poszło z palca a Młoda blada i po pobraniu mi się aż położyła na kozetke.

Ameli to samo źle w jedna rękę i z drugiej jakoś dało rade ale też pod górę było. tak mocno ja trzymałam żeby się nie wyyrywala ze myślałam że ja polamie. za to ma teraz wybroczyny na nadgarstku I przedramieniu
okropienstwo.
masakra jakaś nieudolna pielęgniarka
Cytat:
Napisane przez papalinka83 Pokaż wiadomość
żyję W nocy parę razy obudził mnie skurcz, w dzień było ok aż do teraz, a od niedawna znowu tak jak wczoraj, nie wiem, czy to jest jakaś taka pora dnia, czy co ehh. przyjmuję, że to skurcze B-H i obym miała rację
odpoczywaj
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:47   #2058
vea7
Zakorzenienie
 
Avatar vea7
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Wroclove
Wiadomości: 4 546
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez Larysa88 Pokaż wiadomość
Zadzwoniłam do przychodni mojej osiedlowej i szczepia teraz priorixem wiec juz dzwoniłam do Dawida żeby z ośrodka wybrał kartę szczepień i zapisze ja tutaj i zaszczepie
(nie zmieniam przychodni specjalnie dla tego szczepienia tylko po prostu skoro jestem tutaj od kwietnia i nie wracam tam wiec w razie choroby po co mam jeździć 30km do lekarza tak jak to miało miejsce w sylwestra)
No to super

Cytat:
Napisane przez pszczoua Pokaż wiadomość
Lulka, Tassia brawa za wizyty

Dziewczyny, ja podejrzewałam ostatnio alergię u Julka na proszek. Przeprałam wszystko w Loveli a jest coraz gorzej. W sobotę miał wysypane tylko czoło, a dziś rano się przeraziłam. Cała buźka, najwięcej przy oczkach, naokoło ust, za uszami, cały brzuszek w drobnych pryszczykach. Czasem bledną, a czasem są różowe. Zmierzyłam tempkę i ma 37,5 czyli chyba jakiś wirus... Jutro mamy pediatrę.

Byłam na usg u mojego doktorka i waga Okruszka różni się od tej z usg połówkowego i to znacznie. Raczej ta u mojego lekarza jest ok, bo wątpie żeby w 3 tygodnie przybrał tylko 60g. Młlody waży już 750 gram i jest wielkością jak dzieciaczki dwa tygodnie starsze... Chyba mały koksik mi się szykuje Mam tylko nadzieję, że dam radę urodzić sn... No i wyszła mała torbiel w główce, ale ponoć tak czasem jest i jeszcze w brzuszku powinna się wchłonąć...
O kurcze, oby jednak wirus
Heh, koksik rośnie, ale to na szczęście tylko orientacyjna waga

Cytat:
Napisane przez bajka1807 Pokaż wiadomość
ja dziś z dziewczynami byłam w labie krew pobrać.... trauma! moja i ich.baba jakąś mega nieudolna zamiast z palca to koniecznie z zyly chciała. Blanka mało co mi nie zemdlala. babiszon źle się wkul i nic nie leciało gmerala igla a Blanka się darla jak opetana drugiej ręki nie pozwoliłam dziabac to poszło z palca a Młoda blada i po pobraniu mi się aż położyła na kozetke.

Ameli to samo źle w jedna rękę i z drugiej jakoś dało rade ale też pod górę było. tak mocno ja trzymałam żeby się nie wyyrywala ze myślałam że ja polamie. za to ma teraz wybroczyny na nadgarstku I przedramieniu
okropienstwo.
O kurcze
Tez byliśmy pobrac Żukowi i niestety żelazo tylko z żyły... i też problemy i ryk... morfologie już z palca i tu praktycznie bez problemu - jednak naklejki działają cuda
Mam nadzieję, że wyniki u dziewczyn będą dobre
__________________
Żyję, myślą żegluję...

WYMIENIĘ

2012... liczenie poszło w koperczaki

vea7 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 13:47   #2059
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

zastanawiam się nad tym wózkiem http://allegro.pl/baby-design-wozek-...tml#tabsAnchor fajny?
I ten fotelik http://allegro.pl/coneco-fotel-fotel...012295635.html do samochodu teściów
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-01-28, 13:57   #2060
tassia
Zakorzenienie
 
Avatar tassia
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 7 141
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Wózek spoko bardzo - ja ika
__________________
Maciej





[/RIGHT]
tassia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:00   #2061
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez tassia Pokaż wiadomość
Wózek spoko bardzo - ja ika
no to fajnie mamy już wózek parasolkę, ale bez budki i nierozkładany, taki na krótkie wyjścia, a ten chciałabym na dłuższe spacerki
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:09   #2062
pszczoua
Zakorzenienie
 
Avatar pszczoua
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 3 330
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja-ika wlasnie musze poczytac ale ze moj dziec marudny to pewnie dopiero wieczorem zglebie temat.

U Julka objawy pasuja do rozyczki Ciekawe co powie pediatra jutro. Julek nieszczepiony
__________________
pszczoua jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:15   #2063
papalinka83
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-01
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 3 061
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Cytat:
Napisane przez ja-ika Pokaż wiadomość
zastanawiam się nad tym wózkiem http://allegro.pl/baby-design-wozek-...tml#tabsAnchor fajny?
I ten fotelik http://allegro.pl/coneco-fotel-fotel...012295635.html do samochodu teściów
Ja-ika ja mam ten wózek i jak dla mnie bardzo kiepski, strasznie telepie, ciężko się prowadzi, ale to pewnie kwestia porównania z dużym wózkiem, jakiego się używało. Jak dla mnie on się nie nadaje na dłuższe spacery, ale możliwe, że wszystkie te lekkie spacerówki takie są
__________________
Ola 20.09.2013

Pawełek 20.03.2015
papalinka83 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:44   #2064
Poziomkowa89
Zakorzenienie
 
Avatar Poziomkowa89
 
Zarejestrowany: 2014-03
Lokalizacja: wielkopolska
Wiadomości: 3 044
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Jaika mi sie nim zle jeździło po sklepie wiec go nie wzięłam. Moze głupi egzemplarz... kupiłam bomiko l cena ta sama chcialam szary kolor moj nie śpi w wózku, chodzę z nim tylko jak jeżdżę do miasta, jest w samochodzie przeważnie. Lekki co ważne, kosz duży, buda mniejsza ale tez ujdzie, ja i tak mam zawsze zwinieta i nie spodziewałam sie ale jestem zadowolona z tacki dla leo a chcialam ja od razu zdjąć nasypie mu chrupek, paluszków lub ryżu i siedzi w spokoju jeździ tez po niej autkami.
__________________
Leoś 14.10.2013

Czekamy na dzidziusia
Poziomkowa89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:56   #2065
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Badzia milo ze pytasz,od soboty jestem u rodziców,zajmują się Michalkiem a ja odpoczywam brzuch juz co raz większy,czasem pobolewa mnie wieczorami,ale generalnie jest ok

Bajka oby tylko Bianka nie miała teraz traumy,przeżywa bardzo?

Papalinko wypoczywaj ile się da,jeszcze niech Maleństwo posiedzi w brzuszku.macie imię?

---------- Dopisano o 15:56 ---------- Poprzedni post napisano o 15:52 ----------

Jaika ja mam tę spacerowke,lubię ją ale korzystamy tylko na krótkie trasy,jeździ z nami ww bagażniku,bierzemy do sklepu czy jak jedziemy w gości,na dłuższe i codzienne spacery dalej jedo używamy.bo wiadomo że lepiej i wygodniej się jezdzi dużymi,a parasolki to tylko wtedy gdy trzeba w bagażnik ładować
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 14:59   #2066
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

kurczę, czyli nie polecacie? Tak mi się spodobał ten wózek
Chciałam lekki, zwrotny na dłuższe spacery
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 15:02   #2067
teacherka
Zakorzenienie
 
Avatar teacherka
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 745
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja-iko, ja mam ten wózek i uważam, że nie różni się od innych tego typu spacerówek w porównywalnej cenie. My już spakowaliśmy duży wózek i wywieźliśmy do teściów, bo nam pół przedpokoju zajmował, śniegu i tak nie ma, czas go sprzedać. Wiadomo, piankowe kółka to nie to samo co pompowane, amortyzacja też nie taka jak w dużych wózkach, ale można się przyzwyczaić. PRowadzi się ok, ma bardzo pojemny kosz, budka jest super, lepiej kryje w razie deszczu niż w naszym Tako.

U nas tragiczna noc, nie dość, że cały wieczór musiałam siedzieć przy młodej, bo inaczej się budziła z płaczem, to jeszcze nie spała od 2 do 4... jestem zombie...
teacherka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 15:04   #2068
Aaamelkaa
Zakorzenienie
 
Avatar Aaamelkaa
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Piaseczno
Wiadomości: 3 908
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Ja nie do końca mówię że nie polecam,w tej cenie,jakościowo jest ok,ma fajną bude,kosz na zakupy i porządne pasy,na małych kółkach wszystkie będą ,,telepac" w porównaniu do duzych spacerówek z amortyzacja.
__________________
09-07-2011
06-10-2013 Michaś

07-04-2015 Kamiś



Aaamelkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 15:21   #2069
ja-ika
Zakorzenienie
 
Avatar ja-ika
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 4 404
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

ja duży wózek mam na piankowych kołach, ale większych. Prowadzenie go to tragedia, co Tassia może potwierdzić więc każdy na skrętnych kołach będzie lepszy

---------- Dopisano o 16:21 ---------- Poprzedni post napisano o 16:20 ----------

pozostaje mi tylko znalezienie go w sklepie stacjonarnym i wypróbowanie
__________________
Emilka 3.10.2013
Kamil 9.03.2000
ja-ika jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-01-28, 15:58   #2070
MsLullaby
Zakorzenienie
 
Avatar MsLullaby
 
Zarejestrowany: 2011-09
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 6 573
Dot.: Mamusie wrześniowo-październikowe 2013! cz. XVI

Przez własną głupotę i niedopatrzenie nie miałam usg. Wyobraźcie sobie ze miałam je mieć u mnie w mieście, a ja dostałam list, sprawdziłam datę i z automatu zakodowalo mi się w głowie ze skoro z Bartkiem miałam usg w Yorku to teraz tez. Jutro musze znów jechać do Yorku mam usg na 9 rano bo w moim mieście nie ma już w tym tygodniu miejsc. Prawie się tam popłakałam i jeszcze mnie recepcjonistka przepraszala choć to ja wyszłam na wariata
__________________
Bartuś
9.09.2013

Adrianek
30.07.2015
MsLullaby jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Odchowalnia - jestem mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-04-14 13:03:38


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 23:46.