Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;) cz.VI - Strona 120 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2015-02-25, 20:08   #3571
MeiMisaki
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-05
Wiadomości: 93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Cześć,

to znów ja.
Potrzebuję porady: dziś biorę ostatnią tabletkę z blistra, w czwartek powinnam zacząć 7-dniową przerwę. Jednak od poniedziałku biorę antybiotyk, który niestety wpływa na antykoncepcję. Powiedzcie mi, czy zatem robić przerwę czy nie? Kiedyś miałam podobną sytuację, zrobiłam przerwę, ale dziewczyny zasugerowały mi tutaj, że mogłam nie robić przerwy i rozpocząć nowy blister + brać antybiotyk. Jakieś rady w tej sytuacji?
A kiedy kończysz antybiotyk? W czasie przerwy, czy już po? Nie wiem na ile to ma znaczenie, a na ile nie, ale ja bym na Twoim miejscu albo nie robiła przerwy, albo ją skróciła, tj. skończyła antybiotyk i od razu zaczęła tabletki anty. Oczywiście i tak musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni po skończeniu antybiotyku, niezależnie od tego, czy zrobisz przerwę, czy nie, po prostu jakoś intuicyjnie mam wrażenie, że skoro i tak zaburzyłaś działanie tabletek antybiotykiem, to im mniej spadnie poziom hormonów z powodu przerwy tym lepiej. Ale to intuicyjne rozumienie "na zdrowy rozum", być może nie ma to żadnego znaczenia tak, czy inaczej, w czasie brania antybiotyku i 7 dni po zabezpieczaj się prezerwatywą, albo wstrzymaj od seksu.
MeiMisaki jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 20:22   #3572
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez MeiMisaki Pokaż wiadomość
A kiedy kończysz antybiotyk? W czasie przerwy, czy już po? Nie wiem na ile to ma znaczenie, a na ile nie, ale ja bym na Twoim miejscu albo nie robiła przerwy, albo ją skróciła, tj. skończyła antybiotyk i od razu zaczęła tabletki anty. Oczywiście i tak musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni po skończeniu antybiotyku, niezależnie od tego, czy zrobisz przerwę, czy nie, po prostu jakoś intuicyjnie mam wrażenie, że skoro i tak zaburzyłaś działanie tabletek antybiotykiem, to im mniej spadnie poziom hormonów z powodu przerwy tym lepiej. Ale to intuicyjne rozumienie "na zdrowy rozum", być może nie ma to żadnego znaczenia tak, czy inaczej, w czasie brania antybiotyku i 7 dni po zabezpieczaj się prezerwatywą, albo wstrzymaj od seksu.
Nie ma znaczenia czy zrobi przerwę czy nie.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 20:28   #3573
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez MeiMisaki Pokaż wiadomość
A kiedy kończysz antybiotyk? W czasie przerwy, czy już po? Nie wiem na ile to ma znaczenie, a na ile nie, ale ja bym na Twoim miejscu albo nie robiła przerwy, albo ją skróciła, tj. skończyła antybiotyk i od razu zaczęła tabletki anty. Oczywiście i tak musisz się dodatkowo zabezpieczać przez 7 dni po skończeniu antybiotyku, niezależnie od tego, czy zrobisz przerwę, czy nie, po prostu jakoś intuicyjnie mam wrażenie, że skoro i tak zaburzyłaś działanie tabletek antybiotykiem, to im mniej spadnie poziom hormonów z powodu przerwy tym lepiej. Ale to intuicyjne rozumienie "na zdrowy rozum", być może nie ma to żadnego znaczenia tak, czy inaczej, w czasie brania antybiotyku i 7 dni po zabezpieczaj się prezerwatywą, albo wstrzymaj od seksu.
Cytat:
Napisane przez pffe Pokaż wiadomość
Nie ma znaczenia czy zrobi przerwę czy nie.
Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi i pomoc
Skoro nie ma to znaczenia, to będę brała tabletki "normalnie" - zrobię przerwę i rozpocznę nowy blister w przyszłym tygodniu.

Antybiotyk skończę brać w niedzielę. A nowe opakowanie rozpocznę w przyszły czwartek. Zatem 7 dni dodatkowego zabezpieczania liczyć od niedzieli?
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-25, 20:34   #3574
pffe
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 19 306
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Dziewczyny, dzięki za odpowiedzi i pomoc
Skoro nie ma to znaczenia, to będę brała tabletki "normalnie" - zrobię przerwę i rozpocznę nowy blister w przyszłym tygodniu.

Antybiotyk skończę brać w niedzielę. A nowe opakowanie rozpocznę w przyszły czwartek. Zatem 7 dni dodatkowego zabezpieczania liczyć od niedzieli?
Od poniedziałku. Jak weźmiesz ostatni raz antybiotyk w niedzielę to jest to ostatni dzień jego przyjmowania a poniedziałek pierwszym dniem po jego przyjmowaniu czyli od poniedziałku licz te 7 dni.
pffe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-02-27, 17:22   #3575
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Tak wracając do tematu... skontaktowałam się z moją panią ginekolog, opisałam jej, jak wygląda sytuacja i uwaga, dostałam zalecenie, aby nie robić przerwy. Także tak też uczyniłam
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 10:02   #3576
olaunia
Raczkowanie
 
Avatar olaunia
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 389
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Mam takie pytanie, dzisiaj przyjmuje ostatni tabletke, czyli od jutra mam przerwę i generalne już nie mam zamiaru wracać do tego rodzaju antykoncepcji, dlatego rozumiem ze jak dzisiaj się będę kochać i wezmę ostatnia tabletke o 22 to jeszcze jestem zabezpieczona, a od jutra już nie?
olaunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 10:08   #3577
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez olaunia Pokaż wiadomość
Mam takie pytanie, dzisiaj przyjmuje ostatni tabletke, czyli od jutra mam przerwę i generalne już nie mam zamiaru wracać do tego rodzaju antykoncepcji, dlatego rozumiem ze jak dzisiaj się będę kochać i wezmę ostatnia tabletke o 22 to jeszcze jestem zabezpieczona, a od jutra już nie?
Tak, przerwa na krwawienie z odstawienia jest bezpieczna tylko wówczas, gdy po niej rozpoczniesz branie kolejnego blistra.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2015-03-04, 10:32   #3578
xniji
Raczkowanie
 
Avatar xniji
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 291
GG do xniji
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Zwymiotowałam w dniu brania 6 tabletkiz blistra, jednak zwymiotowałam ją po około 3h 30 minut od przyjęcia, dlatego też nie brałam następnej tabletki, bo uznałam, że pierwsza miała czas żeby się wchłonąć. Wieczór później doszło do stosunku, niestety nie pomyślałam o ryzyku i nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo. Im coraz dłużej o tym myślę, to dochodzę do wniosku, że trochę nie pomyślałam, głupio zrobiłam i obawiam się ciąży. Czy według was istnieje realna szansa na to? Czy ktoś był w podobnej sytuacji?
xniji jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-04, 12:01   #3579
loneliness_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez xniji Pokaż wiadomość
Zwymiotowałam w dniu brania 6 tabletkiz blistra, jednak zwymiotowałam ją po około 3h 30 minut od przyjęcia, dlatego też nie brałam następnej tabletki, bo uznałam, że pierwsza miała czas żeby się wchłonąć. Wieczór później doszło do stosunku, niestety nie pomyślałam o ryzyku i nie zabezpieczaliśmy się dodatkowo. Im coraz dłużej o tym myślę, to dochodzę do wniosku, że trochę nie pomyślałam, głupio zrobiłam i obawiam się ciąży. Czy według was istnieje realna szansa na to? Czy ktoś był w podobnej sytuacji?


Witaj,
Niestety nikt z nas nie potrafi powiedzieć czy tabletka się wchłonęła, ponieważ każda osoba ma indywidualnie różne tempo procesów trawiennych. Informacja o czasie potrzebnym do wchłoniecia tabletki znajduje się w ulotce. Natomiast jeśli zwymiotowałaś przed czasem niezbędnym do wchłonięcia to powinnaś przyjąć kolejną.
6 tab. to jest pierwszy tydzień. Nic więcej powiedzieć nie mogę. Przyjmuj resztę tabletek regularnie do końca blistra. Mam nadzieję że krwawienie z odstawienia pojawi się w 7dniowej przerwie i wszystko będzie ok.
Trzymaj się cieplutko i nie schizuj za wczasu
loneliness_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-05, 09:21   #3580
Arwen_a
Raczkowanie
 
Avatar Arwen_a
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: warmia i mazury :)
Wiadomości: 38
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Witajcie.

Nurtuje mnie jedno pytanie. Otóż za niecałe 2 tyg. mam obronę pracy dyplomowej. Od dłuższego czasu już się tym denerwuje przez co często chodzę do łazienki. Nie mam biegunki, ale luźniejsze stolce. Ale zdarza się to m.in. w okolicach czasu wzięcia tabletki (pół godzinki po wzięciu, albo godzinę itp.). Czy utrzymujący się np. przez tydzień taki stan może wpłynąć w jakiś sposób na tabletki antykoncepcyjne i obniżyć ich skuteczność? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
__________________
Arwen_a jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 14:54   #3581
loneliness_
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 82
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Arwen_a Pokaż wiadomość
Witajcie.

Nurtuje mnie jedno pytanie. Otóż za niecałe 2 tyg. mam obronę pracy dyplomowej. Od dłuższego czasu już się tym denerwuje przez co często chodzę do łazienki. Nie mam biegunki, ale luźniejsze stolce. Ale zdarza się to m.in. w okolicach czasu wzięcia tabletki (pół godzinki po wzięciu, albo godzinę itp.). Czy utrzymujący się np. przez tydzień taki stan może wpłynąć w jakiś sposób na tabletki antykoncepcyjne i obniżyć ich skuteczność? Bardzo dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Po pierwsze to trzeba zdefiniować co rozumiemy pod pojęciem biegunki:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Biegunka
Po drugie to warto się zoorientować, że jeśli już stwierdzamy " o kurdę chyba mam biegunkę..." to wpływ na antykonpcecję będzie jeśli wypróżnienia się pojawiaja kilkakrotnie w krótkim czasie po przyjęcia tabsa, a poza tym : wszystko na temat biegunki i wymiotów jest w ulotce warto poczytać co tam nabaźgrali
http://www.ochoroba.pl/4272-uniwersa...ykoncepcyjnych

Edytowane przez loneliness_
Czas edycji: 2015-03-06 o 15:00
loneliness_ jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-06, 20:26   #3582
Agaciok xD
Wtajemniczenie
 
Avatar Agaciok xD
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 2 647
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dziewczyny, mam takie pytanie stosuje swoje pierwsze w zyciu opakowanie tabletek anty. Teoretyczna pora o jakiej zaplanowalam je brac kazdego dnia to 19.30. Powiedzmy, ze przez pierwsze dwa dni wlasnie tak wzielam, ale juz np w trzecim wzielam o 20.30, w 4 o 19 a w piatym o 21. Przez nastepne trzy dni znowu o odpowiedniej porze itd. Czy taka stosunkowo niewielka roznica czasu w braniu tabletek ma wplyw na ich wlasciwe dzialanie? W sensie, czy zwieksza prawdopodobienstwo zajscia w ciaze?
Z gory dziekuje za odpowiedzi
__________________

Agaciok xD jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 20:34   #3583
201610170910
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-12
Wiadomości: 5 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Agaciok xD Pokaż wiadomość
Dziewczyny, mam takie pytanie stosuje swoje pierwsze w zyciu opakowanie tabletek anty. Teoretyczna pora o jakiej zaplanowalam je brac kazdego dnia to 19.30. Powiedzmy, ze przez pierwsze dwa dni wlasnie tak wzielam, ale juz np w trzecim wzielam o 20.30, w 4 o 19 a w piatym o 21. Przez nastepne trzy dni znowu o odpowiedniej porze itd. Czy taka stosunkowo niewielka roznica czasu w braniu tabletek ma wplyw na ich wlasciwe dzialanie? W sensie, czy zwieksza prawdopodobienstwo zajscia w ciaze?
Z gory dziekuje za odpowiedzi
Pytałam o to niedawno panią ginekolog i mówiła, że nic się nie dzieje, bo te różnice nie są wielkie. Ja też nigdy nie biorę co do minuty, u mnie to się często waha +/- 1h.
201610170910 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-06, 20:48   #3584
overmind
Rozeznanie
 
Avatar overmind
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 614
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jeszcze jedno pytanie, biorąc pigułki, można 'bez obaw" pić np. czerwoną czy zieloną herbatę? Chodzi o 2-4 kubki którejś z herbat na dzień.

W ulotce nic nie piszą na ten temat, fakt. Podejrzewam, że nie wpływa. Ale hmm, w ulotkach nie pisze się nic np. o popularnym węglu. Stąd też to "głupie" pytanie....
overmind jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-07, 19:00   #3585
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez overmind Pokaż wiadomość
Jeszcze jedno pytanie, biorąc pigułki, można 'bez obaw" pić np. czerwoną czy zieloną herbatę? Chodzi o 2-4 kubki którejś z herbat na dzień.

W ulotce nic nie piszą na ten temat, fakt. Podejrzewam, że nie wpływa. Ale hmm, w ulotkach nie pisze się nic np. o popularnym węglu. Stąd też to "głupie" pytanie....
Można
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-09, 14:39   #3586
kizdaM
Wtajemniczenie
 
Avatar kizdaM
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 2 768
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Nie myślcie, że schizuję czy coś, ale Tż oglądał wczoraj jakiś filmik i była w nim informacja, ze kofeina może zmniejszać skuteczność tabsów (np gdy wypije się kawę przed lub po wzięciu tabsa). Nie wiem czy mogę wstawić ten filmik, a informacja jest ok 9 min.
http://joemonster.org/filmy/67498/Ko...ergia_w_plynie
__________________
06.06.2012
25.12.2017
17.08.2019
kizdaM jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 13:42   #3587
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cześć. Możecie mi doradzić: biorę tabletki o 17.30 ale ta godzina nie za bardzo mi pasuje. Chcę zacząć brać rano o 9.30. W sosobote mam zacząć nowe opakowanie. Czy mogę zacząć je brać rano w sobotę, czy dopiero rano zacząć brać w niedzielę? Czy zmiana godzin nie ma wpływu na antykoncepcję?
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 15:13   #3588
fiska
Zakorzenienie
 
Avatar fiska
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 3 104
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Wiolkaa93 Pokaż wiadomość
Cześć. Możecie mi doradzić: biorę tabletki o 17.30 ale ta godzina nie za bardzo mi pasuje. Chcę zacząć brać rano o 9.30. W sosobote mam zacząć nowe opakowanie. Czy mogę zacząć je brać rano w sobotę, czy dopiero rano zacząć brać w niedzielę? Czy zmiana godzin nie ma wpływu na antykoncepcję?
Bierzesz normalnie w sobote o 9.30 (a nie o 17.30 jak dotychczas brałaś). Absolutnie nie przesuwaj tego na niedzielę, bo zrobisz sobie dodatkowy 1 dzień przerwy... a wtedy, wiadomo, antykoncepcja może być zachwiana
__________________
PODPISZ SIĘ I POMÓŻ!!!!
http://www.uniteddogs.com/stopkillingdogs/

W mieleckim schronisku mieszka ok. 150 bezdomnych zwierzaków
P
roszę zastanów się nad adopcją.
http://www.mielec.bezdomne.com/
fiska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 16:22   #3589
Wiolkaa93
Wtajemniczenie
 
Avatar Wiolkaa93
 
Zarejestrowany: 2010-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 2 001
GG do Wiolkaa93
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

A może lepiej przeskakiwac ten czas tak o 2 godziny?
Wiolkaa93 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2015-03-10, 16:54   #3590
malootka
Zakorzenienie
 
Avatar malootka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: pomorskie
Wiadomości: 4 567
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Jak zaczynasz opakowanie to przeciez bez stresu mozesz zaczac brac w sb o 9.30. Przerwe zawsze mozesz skrocic. Wydluzyc-nie bardzo
malootka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 18:59   #3591
Ettienette
Raczkowanie
 
Avatar Ettienette
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 352
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Biorę tabletki antykoncepcyjne NARAYA . W drugim tygodniu , wzięłam tabletkę tak jak zawszę o 19, jednak ją zwymiotowałam, szybko przyjęłam następną jednak po dosłownie 5 minutach ponownie wymiotowałam. Położyłam się spać i dopiero gdy wszystko minęło , musiałam wziąć trzecią tabletkę tego samego dnia ... martwię się czy taka ilość nie wpłynie na działanie tabletek i czy jestem zabezpieczona ?
__________________
Teraz czytam : Paulina Wilk ,, Lalki w ogniu "
Ettienette jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-10, 20:47   #3592
Frutti
Zakorzenienie
 
Avatar Frutti
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 12 553
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez Ettienette Pokaż wiadomość
Biorę tabletki antykoncepcyjne NARAYA . W drugim tygodniu , wzięłam tabletkę tak jak zawszę o 19, jednak ją zwymiotowałam, szybko przyjęłam następną jednak po dosłownie 5 minutach ponownie wymiotowałam. Położyłam się spać i dopiero gdy wszystko minęło , musiałam wziąć trzecią tabletkę tego samego dnia ... martwię się czy taka ilość nie wpłynie na działanie tabletek i czy jestem zabezpieczona ?
Nie wpłynie. Możesz normalnie skończyć opakowanie o te 3 dni wcześniej, zrobić normalną przerwę i wszystko będzie ok, bezpieczeństwo zachowane
__________________
Frutti jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 13:08   #3593
201605090937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Biorę 21+7, chcę się upewnić, przerwę powinnam zrobić od następnej środy. Czy mogę zacząć ją już w ten poniedziałek i skończyć oczywiście po 7 dniach(czyli też w poniedziałek)?

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
201605090937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 19:53   #3594
quench
Are you talking to me?!
 
Avatar quench
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 875
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez alicech Pokaż wiadomość
Biorę 21+7, chcę się upewnić, przerwę powinnam zrobić od następnej środy. Czy mogę zacząć ją już w ten poniedziałek i skończyć oczywiście po 7 dniach(czyli też w poniedziałek)?

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
Czyli nie przyjmiesz ostatnich dwóch tabletek, dobrze rozumiem? Jeśli tak, jesteś oczywiście chroniona. Aby być zabezpieczoną trzeba przyjąć minimum 14 tabletek z blistra.
__________________
quench jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-14, 20:48   #3595
201605090937
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-07
Wiadomości: 21
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Dokładnie tak, dzięki

Wysłane z mojego C1505 przy użyciu Tapatalka
201605090937 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 16:43   #3596
angela_6
Rozeznanie
 
Avatar angela_6
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 745
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Hej c:,
Od niedawna zaczęłam brać yasminelle, w sumie to parę dni temu. Tak jak mi powiedziano w pierwszym dniu okresu, a więc jak zobaczyłam krwawienie to wzięłam pierwszą. Normalnie mam okres przez 5 dni, 1-3 dni obfity, a piątego już końcówki, a tutaj przez 2 dni miałam obfity i nagle stop, przestałam drugiego dnia wieczorem kompletnie krwawić, ale następnego dnia popołudniu znowu zaczęłam, z tym, że mniej obficie i tak przez dwa dni. Trochę mnie to niepokoi bo nigdy podobnie nie miałam.
angela_6 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-15, 17:51   #3597
pingwinek=]
Zakorzenienie
 
Avatar pingwinek=]
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wawalove
Wiadomości: 5 468
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Cytat:
Napisane przez angela_6 Pokaż wiadomość
Hej c:,
Od niedawna zaczęłam brać yasminelle, w sumie to parę dni temu. Tak jak mi powiedziano w pierwszym dniu okresu, a więc jak zobaczyłam krwawienie to wzięłam pierwszą. Normalnie mam okres przez 5 dni, 1-3 dni obfity, a piątego już końcówki, a tutaj przez 2 dni miałam obfity i nagle stop, przestałam drugiego dnia wieczorem kompletnie krwawić, ale następnego dnia popołudniu znowu zaczęłam, z tym, że mniej obficie i tak przez dwa dni. Trochę mnie to niepokoi bo nigdy podobnie nie miałam.
bo nigdy nie brałaś tabletek Organizm szaleje, ale się przyzwyczai, spokojnie.
pingwinek=] jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 07:31   #3598
zlosnica12
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 33
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

chce się upewnić dziewczyny musiałam połączyć opakowania ponieważ brałam antybiotyk w 3 tyg. Czy teraz będąc przy 2 opakowaniu mogę bezpiecznie skrócić jego branie o tydzień ? Zawsze jak biore 2 opakowania pod rząd to przy ostatnim tygodniu dostaje normalnie krwawienie więc chce uniknąć tak jakby dwóch krwawien z odstawienia i mieć jedno w przerwie. czy będę normalnie zabezpieczona jak zrobię tą przerwę wcześniej?
zlosnica12 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 08:48   #3599
ilona872
Raczkowanie
 
Avatar ilona872
 
Zarejestrowany: 2013-12
Lokalizacja: Trójmiasto
Wiadomości: 275
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

kiedyś schizowałam się tylko gdy nie brałam tabletek i jechaliśmy na gumkach. Potem brałam tabletki i świetnie was rozumiem, że pojawiają się wkrętki że coś się dzieje. Ja mam dwóch synów z tabletek i teraz seks mi już straszny biore tabletki i używamy gumek bo nie wiem jak być pewną.
__________________
moja sygnaturka
ilona872 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2015-03-16, 08:49   #3600
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Bierzemy tabletki antykoncepcyjne i NIE jesteśmy w ciąży- wątek ANTYschizowy ;)

Tak. Jasne dwoje dzieci z tabletek.
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-05-22 23:51:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:01.