Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach - Strona 8 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Szkoła i edukacja > Studia

Notka

Studia Miejsce dla osób, które są zainteresowane studiami. Chcesz dowiedzieć się jak wygląda życie studenckie? Dołącz do nas, podziel się doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-09, 17:25   #211
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach

W gre wchodzi tylko Wroclaw, myslalam o uniwersytecie ekonomicznym.
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:01   #212
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach

Cytat:
Napisane przez 19kacha90 Pokaż wiadomość
Czesc Dziewczyny, ja mam troszke pytanie z innej beczki.
Mature zdawalam pare lat temu, zaczelam wtedy studia na zulelnie innym kierunku, nie objela mnie tez obowiazkowa matura z matmy.
W miedzyczasie przerwalam studia i zrobilam szkole policealna na kierunku rachunkowosc. Teraz chcialabym pojsc na studia w tym kierunku (zaoczne, z uwagi na prace), ale obawiam sie, ze bez tej matematyki to czcze marzenia.
Ktos sie orientuje w temacie? Jest sens sie pchac czy strata czasu?
Ze strony UE Wroc:
Cytat:
Rekrutacja na studia niestacjonarne I stopnia ma charakter wolny. Na studia przyjmowani są kandydaci legitymujący się co najmniej maturą, którzy w określonym w harmonogramie rekrutacji terminie:
  • zarejestrują się w systemie rejestracyjnym
  • wniosą opłatę rekrutacyjną
  • złożą wymagane dokumenty
Nie sądzę, żeby wymagali matury aktualnej, najnowszej - bo to by skreślało wielu potencjalnych kandydatów, a na zaoczne czasami idą ludzie nawet po 40 roku życia jak nie dalej. Zresztą ostatnie zmiany na maturze zostały wprowadzone rok temu, więc gdyby rekrutować mogli się tylko Ci z najnowszą maturą, to byłby to tylko jeden rocznik.

A podaną informację znalazłam na stronie rekrutacyjnej uczelni - no kto by się jej tam spodziewał
__________________

Edytowane przez viva91
Czas edycji: 2016-01-10 o 21:04
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:51   #213
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach

Dzieki Viva, przejrzalam strone tej uczelni, ale zwrocilam tez uwage na ilosc punktow przyznawanych za wyniki z matury, z ktorych j polski wymagany, jezyk obcy wymagany, matematyka wymagana i jeden z wybranych (tutaj przerozne, od historii po chemie). Dlatego mnie to zaniepokoilo. Licze sie z taka mozliwoscia, ze z przedmiotami, ktore zdawalam komisja pokiwa glowa z politowanem
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-10, 21:57   #214
viva91
na przekór do celu
 
Avatar viva91
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 39 095
Dot.: Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach

Punkty przyznawane są tylko przy rekrutacji na studia dzienne.

Student zaoczny to dodatkowe wpływy finansowe dla uczelni, komisja pokiwa z aprobatą, nie politowaniem
__________________
viva91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-11, 16:34   #215
19kacha90
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 296
Dot.: Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach

Cytat:
Napisane przez viva91 Pokaż wiadomość
Punkty przyznawane są tylko przy rekrutacji na studia dzienne.

Student zaoczny to dodatkowe wpływy finansowe dla uczelni, komisja pokiwa z aprobatą, nie politowaniem
Oby!
Dzieki wielkie!
19kacha90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 09:43   #216
uewroc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-11
Wiadomości: 1
Dot.: Finanse i Rachunkowość - informacje o różnych uczelniach

Cytat:
Napisane przez 19kacha90 Pokaż wiadomość
Dzieki Viva, przejrzalam strone tej uczelni, ale zwrocilam tez uwage na ilosc punktow przyznawanych za wyniki z matury, z ktorych j polski wymagany, jezyk obcy wymagany, matematyka wymagana i jeden z wybranych (tutaj przerozne, od historii po chemie). Dlatego mnie to zaniepokoilo. Licze sie z taka mozliwoscia, ze z przedmiotami, ktore zdawalam komisja pokiwa glowa z politowanem
Rekrutacja na studia niestacjonarne odbywa się na zasadzie wolnego naboru, tak więc zachęcamy do udziału w procesie rekrutacji. W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości, możesz kontaktować się z Biurem Rekrutacji Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu (dane kontaktowe znajdziesz na naszej stronie internetowej) lub po prostu pytać tutaj - chętnie odpowiemy.
uewroc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-15, 15:04   #217
kominek_ss
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2015-09
Wiadomości: 46
finanse i rachunkowość niestacjonarne - jaka uczelnia?

Witam,
W tym roku kończę studia lecencjackie z kosmetologii i rozpoczynam staż w salonie, jednak czuję potrzebę dalszej edukacji. Ciągnie mnie do tego aby rozpocząć studia na kierunku finanse i rachunkowość i z tym związane jest moje pytanie. Interesują mnie studia niestacjonarne, mam problem z wyborem uczelni, im więcej czytam o różnych uczelniach, różne opinie, im więcej znajduję informacji, tym bardziej czuję się zagubiona. Czy ktoś studiował ten kierunek i może mi coś więcej powiedzieć. Głównei ineteresuje mnie uczelnia w Warszawie, ew. Białystok, ważne jest też dla mnie, aby opłaty za studia nie były jakieś wygurowane, bo najzwyczajniej w świecie mnie na to nie stać, również istotne są dla mnie kryteria przyjęć, gdyż na maturze zdawalam tylko przedmioty podstawowe. Mam nadzieję, że ktoś będzie umiał mi coś doradzić. Z góry bardzo dziękuje
kominek_ss jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-02-19, 10:20   #218
Kuba_Kppc
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 6
Dot.: finanse i rachunkowość niestacjonarne - jaka uczelnia?

Ja mieszkam i studiuję w Krakowie, wkrótce czeka mnie praca dyplomowa i zastanawiam się nad daszlymi studiami. Czym różni się kierunek finanse i rachunkowość od ekonomii?
I która krakowska uczelnia jest najlepsza pod względem nauczania na tych kierunkach?
__________________
Studiuję i ta tematyka (edukacyjna) interesuje mnie najbardziej. A tak akademicko - to pomiar, liczenie, sprawdzanie. Pomiar edukacyjny, narzędzia internetowe itp itd
różnie, różnie.
Lubię:
https://wizaz.pl/Mikroreklama
reszta coming soon
Kuba_Kppc jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-02-23, 13:27   #219
tlenekcynku
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 170
Dot.: finanse i rachunkowość niestacjonarne - jaka uczelnia?

Cytat:
Napisane przez Kuba_Kppc Pokaż wiadomość
Ja mieszkam i studiuję w Krakowie, wkrótce czeka mnie praca dyplomowa i zastanawiam się nad daszlymi studiami. Czym różni się kierunek finanse i rachunkowość od ekonomii?
I która krakowska uczelnia jest najlepsza pod względem nauczania na tych kierunkach?


Takie kierunki jak FiR czy ekonomia najlepiej studiować na uczelni ekonomicznej. Wobec tego w Krakowie masz tylko jedną do wyboru - Uniwersytet Ekonomiczny w centrum miasta ;-) Reszta uczelni to takie studiowanie dla picu.
tlenekcynku jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Studia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-02-23 14:27:53


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:09.