Brak miesiączki i wzdęty brzuch - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-04-15, 11:33   #1
oliwia345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Question

Brak miesiączki i wzdęty brzuch


Witam. Mam16 lat. Od 3 miesięcy nie mam miesiączki a przy tym bardzo wzdęty i duży brzuch. Wcześnie zaczęłam dojrzewać bo 4 lata temu pojawiła się pierwsza miesiączka, nigdy nie były regularne.
2 tyg temu byłam na wizycie u ginekologa. (Współżyję z zabezpieczeniem) lekarz powiedziała, że budowa wewnętrzna jest w porządku, i przepisała mi tabletki antykoncepcyjne "ATYWIA" 1 tabletka dziennie o tej samej porze na wywołanie miesiączki. Często jestem rozdrażniona, mam huśtawkę nastrojów, nic mi się nie chce. Czuję jakby macica była napuchnięta, lub wypełniona wodą. Czasami też czuję jakby przemieszczały się i pękały jakieś pęcherzyki w podbrzuszu. Uczucie ciężkości. Od zawsze jestem szczupła (44kg) jednak duży brzuch utrzymuję się od 3 miesięcy jest to stałe. Dodam też, że od 6 lat mam trądzik a od 3lat silnie nasilony. (torbiele, guzy ropne na policzku, czole ropne)Dermatolog przepisała "ISODERM" przy czym wskazała antykoncepcje, bo lek jest silny i gdybym była w ciąży co jest wykluczone lek uszkadza płód. Po tym leku trochę ustąpiło tzn już nie mam takich wielkich zmian. cały czas blizny,zaczerwienienia. A teraz pytania jestem w 12 dniu brania tabletek anty. czy jeśli nadejdzie okres wzdęty brzuch i uczucie ciężkości zniknie? czy jeszcze bardziej przytyje? Bardzo proszę o pomoc. +(staram się zdrowo odżywiać)
Jaka jest przyczyna takiego wzdętego brzucha? co zrobić aby zniknął? Czy tam zabierała się woda?
oliwia345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 11:52   #2
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

radzę zbadać poziom hormonów. Mogą byc to zaburzenia pracy tarczycy.
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:15   #3
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cytat:
Napisane przez oliwia345 Pokaż wiadomość
Czasami też czuję jakby przemieszczały się i pękały jakieś pęcherzyki w podbrzuszu. Uczucie ciężkości.
Tez tak miewam...
tak pracują jelita... widocznie coś jesz lub pijesz co Ci nie sprzyja, może to być od leków...
a najlepiej jak pójdziesz do lekarza pierwszego kontaktu i z nim porozmawiasz...
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:28   #4
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cytat:
Napisane przez oliwia345 Pokaż wiadomość
Witam. Mam16 lat. Od 3 miesięcy nie mam miesiączki a przy tym bardzo wzdęty i duży brzuch. Wcześnie zaczęłam dojrzewać bo 4 lata temu pojawiła się pierwsza miesiączka, nigdy nie były regularne.
2 tyg temu byłam na wizycie u ginekologa. (Współżyję z zabezpieczeniem) lekarz powiedziała, że budowa wewnętrzna jest w porządku, i przepisała mi tabletki antykoncepcyjne "ATYWIA" 1 tabletka dziennie o tej samej porze na wywołanie miesiączki. Często jestem rozdrażniona, mam huśtawkę nastrojów, nic mi się nie chce. Czuję jakby macica była napuchnięta, lub wypełniona wodą. Czasami też czuję jakby przemieszczały się i pękały jakieś pęcherzyki w podbrzuszu. Uczucie ciężkości. Od zawsze jestem szczupła (44kg) jednak duży brzuch utrzymuję się od 3 miesięcy jest to stałe. Dodam też, że od 6 lat mam trądzik a od 3lat silnie nasilony. (torbiele, guzy ropne na policzku, czole ropne)Dermatolog przepisała "ISODERM" przy czym wskazała antykoncepcje, bo lek jest silny i gdybym była w ciąży co jest wykluczone lek uszkadza płód. Po tym leku trochę ustąpiło tzn już nie mam takich wielkich zmian. cały czas blizny,zaczerwienienia. A teraz pytania jestem w 12 dniu brania tabletek anty. czy jeśli nadejdzie okres wzdęty brzuch i uczucie ciężkości zniknie? czy jeszcze bardziej przytyje? Bardzo proszę o pomoc. +(staram się zdrowo odżywiać)
Jaka jest przyczyna takiego wzdętego brzucha? co zrobić aby zniknął? Czy tam zabierała się woda?
Na pewno od razu wszystkie objawy nie znikną, ale myślę, że po tabletkach się wszystko unormuje,tzn. okres a co za tym idzie uczucie ciężkości i wzdęty brzuch, jeśli nie to może zacznij brać coś na wzdęcia np. espumisan, możesz też spróbować codziennie jeść aktivie , gimnastykować się, w aptece pojawiły się także jakieś środki na zatrzymywanie wody w organizmie. To czy przytyjesz po tabletkach, zależy od Twojego organizmu i trybu życia. Bądź dobrej myśli, bo to jest najważniejsze
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 12:46   #5
oliwia345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Objawami niedoczynności tarczycy są:

  • zmęczenie,
  • brak energii,
  • ciągłe odczuwanie chłodu,
  • włosy stają się cienkie i zaczynają wypadać,
  • mogą występować zaparcia.
U miesiączkujących kobiet pojawiają się zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Mam takie objawy, tak samo jak PMS (problemy z koncentracją, płaczliwość, zaparcia, wzdęcia)
Próbowałam mieć skierowanie na badania hormonów, jednak lekarz rodzinny nie chciał się zgodzić.
oliwia345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 13:05   #6
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cytat:
Napisane przez oliwia345 Pokaż wiadomość
Objawami niedoczynności tarczycy są:

  • zmęczenie,
  • brak energii,
  • ciągłe odczuwanie chłodu,
  • włosy stają się cienkie i zaczynają wypadać,
  • mogą występować zaparcia.
U miesiączkujących kobiet pojawiają się zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Mam takie objawy, tak samo jak PMS (problemy z koncentracją, płaczliwość, zaparcia, wzdęcia)
Próbowałam mieć skierowanie na badania hormonów, jednak lekarz rodzinny nie chciał się zgodzić.
To idz do innego lekarza i powiedz, że masz takie objawy.
A tak na marginesie dziękuję Ci za nakierowanie bo ja oprócz zaparć mam też te wszystkie objawy i jutro idę do lekarza po skierowanie na badania.
__________________
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 13:40   #7
oliwia345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Mam nadzieję, że wystąpi miesiączka i "obciążony brzuch" ustąpi. Dziękuję za rady
oliwia345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-04-15, 13:48   #8
simonee
Zakorzenienie
 
Avatar simonee
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 4 399
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cytat:
Napisane przez oliwia345 Pokaż wiadomość
Objawami niedoczynności tarczycy są:

  • zmęczenie,
  • brak energii,
  • ciągłe odczuwanie chłodu,
  • włosy stają się cienkie i zaczynają wypadać,
  • mogą występować zaparcia.
U miesiączkujących kobiet pojawiają się zaburzenia cyklu miesiączkowego.

Próbowałam mieć skierowanie na badania hormonów, jednak lekarz rodzinny nie chciał się zgodzić.
Ja mam wszystkie te objawy a tarczyce mam ok...
Lekarz pierwszego kontaktu może Ci tylko dać na hormony tarczycy a na reszte hormonów tylko ginekolog( i endokrynolog) u którego skierowanie na TSH też dostaniesz.
Biorąc antyki mie ma sensu robienia hormonów, nie wliczając TSH.
__________________
simonee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 14:01   #9
oliwia345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Bardziej szukam odpowiedzi na temat tego brzucha, jest cały czas duży jak by przed okresem, którego nie ma. Zdaję sobie sprawę że tu odpowiedniej diagnozy nie znajdę.
oliwia345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-15, 18:12   #10
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Nie masz okresu 3 miesiące, współżyjesz. Robiłaś sobie choć jeden test ciążowy przez ten czas żeby wykluczyć ciążę na 10000% ?
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 10:26   #11
Wenaa
Raczkowanie
 
Avatar Wenaa
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 467
GG do Wenaa
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cytat:
Napisane przez Jeannee Pokaż wiadomość
Nie masz okresu 3 miesiące, współżyjesz. Robiłaś sobie choć jeden test ciążowy przez ten czas żeby wykluczyć ciążę na 10000% ?
Autorka napisała, że 2 tyg temu była u ginekologa więc chyba by jej powiedział gdyby była w ciąży inie przepisała by jej raczej tabletek anty...
__________________

Edytowane przez Wenaa
Czas edycji: 2014-04-16 o 10:28
Wenaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-04-16, 14:14   #12
oliwia345
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2014-04
Wiadomości: 5
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Racja, ginekolog przecież by stwierdziła czy to ciąża, robiłam test-negatywny
Problem rzeczywiście może tkwić w złym funkcjonowaniu tarczycy.
oliwia345 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 16:18   #13
Jeannee
Zakorzenienie
 
Avatar Jeannee
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 5 107
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cytat:
Napisane przez Wenaa Pokaż wiadomość
Autorka napisała, że 2 tyg temu była u ginekologa więc chyba by jej powiedział gdyby była w ciąży inie przepisała by jej raczej tabletek anty...

Ginekolog bardzo wczesnej ciąży nie jest w stanie stwierdzić, wysyła na betę

Wiadomo, że po 3 miesiącach już tak, ale po prostu przeoczyłam ten fragment, przepraszam autorko Dobrze, że zrobiłaś test Napuchnięty brzuch może być właśnie od tego, że tak długo nie masz okresu i hormony szaleją
Jeannee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-16, 18:45   #14
smarzyca
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 11
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cześć dziewczyny! Nie wiem komu mam się poradzić, może od Wasz czegoś się dowiem. Ponad miesiąc wykryto u mnie niedoczynność tarczycy i Hashimoto. Przyjmuję Eutyrox 25. Miesiączka spóźnia mi się już 14 dzień, czyli jest tojuż 42 dzień cyku. Robiłam 2 badania z krwi na beta hcg- niestety negatywne. Byłam wczoraj u mojego ginekologa - endokrynologa, ku mojemu zdziwieniu powiedział, że widzi siną szyjke macicy, śluz ciązowy i powiększoną ciązową macicę. Ale nie zuważył nic na usg. zrobiłam beta Hcg 0,1. Czy jest to puste jajo płodowe? Przyjmuję od dzisiaj duphaston na wywołanie miesiączki. Co o tym myślicie?
smarzyca jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-04-17, 12:56   #15
Daytoona
Przyczajenie
 
Avatar Daytoona
 
Zarejestrowany: 2014-04
Lokalizacja: Biesy i Czady
Wiadomości: 8
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Oliwio, tabletki antykoncepcyjne nie wywołują okresu. One tylko regulują cykl krwawienia, a nie miesiączki
Do wywoływania okresu są specjalne hormony. Mi podawano luteine - 2 tabletki pod język przez 5 dni.
W Twoim wieku również zaczęłam brać tabsy antykoncepcyjne. Żałuję tego strasznie, bo minęło 5 lat, a okres jeszcze bardziej rozregulował się przez faszerowanie się hormonami.

Prawda jest taka - jeśli miałaś nieregularne to będziesz miała cały czas W przyszłość będziesz musiała się obserwować kiedy występuje owulacja żeby takowej nie przeoczyć jeśli będziesz planowała dzidzie.

Pierwsze co to maszeruj bo skierowanie na badania hormonalne. To powinnaś zrobić zanim zaczęłaś jeść tabsy.

Mi ginekolożka przepisywała ziółka ( !!! ) w Twoim wieku.. na regulowanie okresu. Zdzierała mnie 2 razy w miesiącu po 80 zł za jedną wizytę. Dopiero jak zmieniłam lekarza dostałam luteinę.
Teraz chodzę do bardzo fajnej Pani doktor, która z ludzkim podejściem wytłumaczyła mi, że nic nie zrobie już w tym temacie. A hormony jeśli są zdrowe nie potrzebują ingerencji innych


Głowa do góry i zrób badanie pochwal się koniecznie!

Edytowane przez Daytoona
Czas edycji: 2014-04-17 o 12:59
Daytoona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 10:17   #16
madzia114
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2018-01
Wiadomości: 1
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Witam mam ten sam problem nie mam miesiączki juz z pol roku robiłam testy w ciąży nie jestem brzuch jest tak jak by wzdęty nie wie co się dzieje jeśli można to proszę o jakieś porady bo już nie wiem co robić. Zaczynam się martwić.
madzia114 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2018-01-02, 13:53   #17
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Cytat:
Napisane przez madzia114 Pokaż wiadomość
Witam mam ten sam problem nie mam miesiączki juz z pol roku robiłam testy w ciąży nie jestem brzuch jest tak jak by wzdęty nie wie co się dzieje jeśli można to proszę o jakieś porady bo już nie wiem co robić. Zaczynam się martwić.
Jeśli aż tak długo nie masz miesiączki, to musisz iść do lekarza.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2019-01-16, 22:10   #18
berlusconi
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Brak miesiączki i wzdęty brzuch

Czy wiesz już co było przyczyną?

---------- Dopisano o 23:10 ---------- Poprzedni post napisano o 23:07 ----------

Cytat:
Napisane przez madzia114 Pokaż wiadomość
Witam mam ten sam problem nie mam miesiączki juz z pol roku robiłam testy w ciąży nie jestem brzuch jest tak jak by wzdęty nie wie co się dzieje jeśli można to proszę o jakieś porady bo już nie wiem co robić. Zaczynam się martwić.

Czy wiesz już co było przyczyną?
berlusconi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-01-16 23:10:28


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 05:27.