Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn czy cc? - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Pokaż wyniki sondy: Czy uważasz, ze kobieta powinna mieć wybór w jaki sposób urodzi swoje dziecko?
Tak, kobieta powinna mieć wybór czy chce rodzić przez cc czy sn 82 83,67%
Nie, kobieta nie powinna mieć wyboru sposobu rodzenia, jeśli nie ma wskazań do cc, powinna rodzić sn 16 16,33%
Głosujący: 98. Nie możesz głosować w tej sondzie

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-08-31, 15:01   #31
cal
Raczkowanie
 
Avatar cal
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: twin peaks
Wiadomości: 352
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

ja to odebrałam jako apel - polki nie róbcie sobie nie potrzebnie krzywdy.
a Wy odbieracie to jako atak na wasze prawa i niezależność.
a już mieszanie do tego prawa do głosowania i myślenia (co już sie pojawiło) jest co najmniej dziwne.
cal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 15:10   #32
Aardat Lilth
Zakorzenienie
 
Avatar Aardat Lilth
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 6 798
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez cal Pokaż wiadomość
ja to odebrałam jako apel - polki nie róbcie sobie nie potrzebnie krzywdy.
a Wy odbieracie to jako atak na wasze prawa i niezależność.
a już mieszanie do tego prawa do głosowania i myślenia (co już sie pojawiło) jest co najmniej dziwne.
hmmm... w takim razie odebrałaś to trochę inaczej niz wszyscy inni
to raczej wątek o tym, że w Polsce w coraz to większej ilości spraw, które powinny być prywatnym wyborem człowieka, wmiesza sie prawo i ZAKAZUJE lub NAKAZUJE pewne działania, które, moim zdaniem, jeden człowiek nie ma prawa nakazac innemu

A później, niestety, co majętniesza kobieta wyjeżdża na Zachód, aby tam korzystać z zabiegów o których wiem że w ojczyźnie nie można sie doprosić

No, ale w końcu jesteśmy obywatelami UE wiec może to po prostu powinna być norma?
Aardat Lilth jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 16:36   #33
Tusio
Wtajemniczenie
 
Avatar Tusio
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 2 631
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

w pelni popieram posty szajajaby, mysle tak samo.
zaglosowalam oczywiscie na to, ze kobieta powinna miec wybor.
Tusio jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 16:56   #34
precious_81
Wtajemniczenie
 
Avatar precious_81
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 2 447
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Również wybrałam opcję, że kobieta powinna mieć prawo wyboru. Wiadomo, że obie formy porodu mają pewne konsekwencje, więc najlepiej gdyby lekarz podchodził do każdej pacjentki indywidualnie i decyzja o formie porodu podjęta byłaby wspólnie z lekarzem po omówieniu wszelkich za i przeciw.

Co do "oszpecania" przez cc to obecnie te blizny są praktycznie niewidoczne.
precious_81 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-31, 17:39   #35
amika79
Wtajemniczenie
 
Avatar amika79
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 511
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Zagłosowałam na nie. CC to poważna operacja i powinien o tym decydować jedynie lekarz, a nie często rozhisteryzowana przyszła mama....

Natomiast jestem przeciwna ostatnim pomysłom na ograniczenie lekarzom możliwości wykonywania cesarskiego cięcia, ale to jest temat innego wątku...
__________________
How many eyes does Lord Bloodraven have? - A thousand eyes and one.
amika79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:33   #36
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

podnosze temat!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-01, 09:38   #37
Jeanette83
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanette83
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 104
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez ŁAJKA Pokaż wiadomość
Widzę,ze dyskusja toczy się dalej

A ja znów uważam ,ze sonda jest bardzo źle sformuowana.

Rzecz przecież nie tyczy tu i teraz ( teraz kobieta jak najbardziej o tym decyduje) tylko co będzie po wprowadzonych ewentualnych zmianach.
Przypominam dyskusja rozgorzała na temat pomysłu ktory moze /a nie musi/ wejść w zycie.
Więc sonda powinna brzmieć :

Czy jeśli cc na życzenie zostanie uznane jako błąd w sztuce lekarskiej * kobieta ma prawo dalej się tego domagać ?
-tak
-nie


To tak jak sie domagac uzycia niewysterylizowanych,brud nych narzędzi-a co tam ,najwyżej bakterie będą w moim ciele i mnie będzie bolało,....

*Błędem w sztuce lekarskiej nazywamy takie postępowanie, które jest obiektywnie sprzeczne z powszechnie uznanymi zasadami wiedzy i praktyki medycznej.
zgadzam sie, sonda jest tendencyjna Sprawa nie dotyczy tylko wyboru, ale wyboru przy zalozeniu, ze CC na zyczenie zostalo uznane za blad - czyli sytuacji dzialania wbrew opiniom specjalistow, ktorej to informacji brakuje a ktora to informacja jest SEDNEM calej sprawy. W zwiazku z tym sonda nijak sie ma do watku o CC na zyczenie, bo tak rozmawiamy o CC na zyczenie w swietle uznania jej za blad w sztuce lekarskiej.
Wynik tej sondy jest tak pewny do przewidzenia ze rozumiem ze dziewczyny ktore sa za CC na zyczenie beda jej bronic do upadlego... Podobnie latwy do przewidzenia bylby wynik kazdej sondy "czy uwazasz ze powinnas miec wplyw na..." bo w sumie dlaczego tego wplywu nie miec? Na glod na swiecie, wojny, choroby tez uwazam ze powinnam miec wplyw...

Zarzut ten skierowaly do autorki juz 3 osoby (na 37 postow), to chyba dosc sporo - moze warto zalozyl jednak wiarygodna sonde...

Fresa, co do sondy "jak wolalabys rodzic" - nie jest to sonda tendencyjna, fakt ze wynik nie zgadza sie z Twoja opinia nie oznacza ze nie jest wiarygodny. Twoim zarzutem co do tamtej sondy jest to, ze napisalam ze "porod SN moze przebiegac przy znieczuleniu lub bez niego" - zarzut baaaardzo powazny i sluszny Wciaz czekam na Twoje odniesienie sie do jej wynikow...
__________________


Jeanette83 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-01, 18:01   #38
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez Aardat Lilth Pokaż wiadomość
hmmm... w takim razie odebrałaś to trochę inaczej niz wszyscy inni
to raczej wątek o tym, że w Polsce w coraz to większej ilości spraw, które powinny być prywatnym wyborem człowieka, wmiesza sie prawo i ZAKAZUJE lub NAKAZUJE pewne działania, które, moim zdaniem, jeden człowiek nie ma prawa nakazac innemu

A później, niestety, co majętniesza kobieta wyjeżdża na Zachód, aby tam korzystać z zabiegów o których wiem że w ojczyźnie nie można sie doprosić

No, ale w końcu jesteśmy obywatelami UE wiec może to po prostu powinna być norma?
Takie sa wytyczne WHO. W Wlk Brytanii nie ma czegos takiego jak cc na zyczenie W Hiszpanii jest dyskusja, czy cc na zyczenie jest wskazane.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 06:57   #39
madzia.a
Użytkownik ma kliknąć w link aktywujący (mail)
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 198
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

zapraszam do dalszewj dyskusji!
madzia.a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 09:13   #40
Fresa
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 26 228
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez madzia.a Pokaż wiadomość
zapraszam do dalszewj dyskusji!
W wątku "kobieta to nie walizka" Niv_ podała informację, że minister zdrowia była dziś w DDTVN i cesarka na życzenie nie będzie zakazana.

http://www.wizaz.pl/forum/showpost.p...&postcount=493
Fresa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 09:31   #41
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
W Wlk Brytanii nie ma czegos takiego jak cc na zyczenie
A skad masz takie informacje? Bo wydaje mi sie, ze sa troche niedokladne.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3393005.stm

nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-03, 14:49   #42
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez nask Pokaż wiadomość
A skad masz takie informacje? Bo wydaje mi sie, ze sa troche niedokladne.

http://news.bbc.co.uk/1/hi/health/3393005.stm

Hm, nie jest wprawdzie per se napisane o tym ze sa na zyczenie, ale rozumiem o co Ci chodzi...

Swoja droga, to wnioski ciekawe bardzo...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-03, 16:56   #43
nask
Zadomowienie
 
Avatar nask
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 599
Dot.: Czy uważasz, ze powinnaś mieć wpływ na to w jaki sposób urodzisz dziecko- sn cz

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Hm, nie jest wprawdzie per se napisane o tym ze sa na zyczenie, ale rozumiem o co Ci chodzi...

Swoja droga, to wnioski ciekawe bardzo...

To z Wielkiej Brytanii wzielo sie "too posh to push" to chyba mowi wiele

Pozdrawiam
nask jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:55.