Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III - Strona 151 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2012-01-17, 14:17   #4501
Kamila_Blondi
Zadomowienie
 
Avatar Kamila_Blondi
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 1 808
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam Kochane!
Chciałabym zasięgnąć rady. Mianowicie czy ten szampon jest łagodny? Czy nie zawiera drażniących substancji?

Botanics Gentle & Mild Baby Shampoo
Aqua (Water), Cocamidopropyl betaine, PEG-18 glyceryl oleate/cocoate, Lauryl glucoside, Sodium cocoamphoacetate, Sodium chloride, Propylene glycol, Citric acid, Phenoxyethanol, Sodium methylparaben, Parfum (Fragrance), Sodium ethylparaben, Dipropylene glycol, Tetrasodium EDTA, Sorbitol, Calendula officinalis flower extract, Tilia cordata flower extract
__________________
7.11.2011- nie farbuję i zapuszczam włosy
2.12.2011- olejuję

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=579956
Śmierć jest spokojna...Łatwa. Życie jest trudniejsze...
Kamila_Blondi jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-17, 22:09   #4502
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: Ocena pielęgnacji początkujących z filtrami, kwasami i generalnie biochemią

Witam wszystkich mam prośbę, chodzi mi o przeanalizowanie składu moich kosmetyków. Sama sie na tym za bardzo nie znam, a wiem że tu są osoby, które moga mi pomóc Chodzi mi głównie o kosmetyki których podaje składy. Używałam tego kremu ziaja med i nawet nie było tak źle, ale przeczytałam że ziaja specjalizuje się w zapychaczach, więc zmieniłam na sorayę, której kiedyś używałam i mi nic żłego nie zrobiła, a tym razem coś się stało i nie wiem dokładnie od czego.

Ogólnie mam cerę trądzikową, czasem jakiś ropny pryszcz mi wyskoczy, cera mieszana, teraz właściwie mam kaszkę prawie na całej twarzy, na jednym policzku zmiany naczyniowe od trądziku (tak stwierdziła p. dermatolog).

Ziaja Med, trądzik różowaty, skład:
Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany

soraya, care control, skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene

Używam od niedawna podkładu affinitone i nie wiem czy aby przypadkiem on tego nie zrobił:

Maybeline, skaład:
aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica] (28.04.2008)

Aha, dodam jeszcze że acne derm używam na codzień- smaruję na noc,
skład:
Kwas azelainowy 20,0 g
Substancje pomocnicze
glikol propylenowy, glicerol, kwas beznzoesowy, Arlatone 983S (samoemulgujący się monostearynian glicerolu), Cutina CBS, PCL w płynie, woda oczyszczona.

Do mycia używam mydełka bambino (tylko nie krzyczcie na mnie za to mydełko, bo zużyję i mam zamiar kupić coś innego)
skład Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Lanolin, Parfum, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, PEG-14M, CI 77891, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol.

Myślicie, że to dobry pomysł przerzucić się na: Babydream skład:
Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum. ??
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 00:20   #4503
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 922
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Czy taki skład nie zapcha i nie wysuszy:

DCL Oil-free Ultra Light Hydrator:

Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Myristate, PEG-8 Distearate, PEG-40 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Carbomer, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Propylparaben, Tetrasodium EDTA ?

Edytowane przez 71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f
Czas edycji: 2012-02-13 o 12:04
71f1a49ccdda6499050838d6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff1a659f jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 11:46   #4504
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

przepraszam, już znalazłam analizę.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016

Edytowane przez One_LoVe
Czas edycji: 2012-01-18 o 11:47
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 14:43   #4505
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Serdecznie proszę o analizę. Bardzo mi na tym zależy.

Czy poniższy krem byłby odpowiedni dla cery trądzikowej a zarazem naczynkowej (nie zapycha, nie podrażnia)?

Eucerin, DermoPurifyer, Matujący krem nawilżający
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, Polyethylene, Lactic Acid, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyquaternium-10, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Mannitol, Microcrystalline Cellulose, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Laureth-2, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 77289.

__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-18, 16:22   #4506
reniferrudolf
Zadomowienie
 
Avatar reniferrudolf
 
Zarejestrowany: 2010-01
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 144
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę o opinię o składzie przeciwzmarszczkowego kremu Balea z Q10 na dzień - kupilam pod wpływem pozytywnych opinii na KWC. Lista INCI dość długa, na moje oko trochę chemiczna, ale nie wiem jak to się ma dla skóry i dla jakiej będzie najlepszy.
Skład:
aqua, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, caprylic/capric triglyceride, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, myristyl alcohol, carthamus tinctorius seed oil, cetyl alcohol, stearyl alcohol, tocopheryl acetate, cetearyl glucoside, titanium dioxide, panthenol, ascorbyl tetraisopalmitate, ubiquinone, parfum, stearic acid, myristyl glucoside, palmitic acid, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, xan-than gum, silica, disodium edta, phenoxyethanol, caprylyl glycol, butylphenyl, methylpriopional, alpha-isomethyl ionone, limonene, linalool.

Będę wdzięczna za opinie.
reniferrudolf jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-19, 16:34   #4507
rotten_lilly
Rozeznanie
 
Avatar rotten_lilly
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: znienacka
Wiadomości: 704
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bioderma, Matriciane Serum (Serum regenerujące) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ane-serum.html


Skład: Aqua/Water/Eau, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lauroyl Lysine, Triolein, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Creatine, Carnosine, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Aminoethanesulfinic Acid, Sodium Phytate, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lactis Proteinum/Whey Protein/Proteine Du Petit-Lait, Caprylic/Capric Triglyceride, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Fragrance (Parfum), Sodium Chloride, Glucose, Alanyl Glutamine, Arginine Hcl, Sodium Acetate, Disodium Phosphate, Serine, Leucine, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Valine, Sodium Pyruvate, Lysine Hcl, Histidine Hcl, Proline, Cysteine Hcl, Hydroxyproline, Glutamic Acid, Asparagine, Threonine, Inositol, Adenine, Alanine, Aspartic Acid, Glycine, Methionine, Tyrosine, Phenylalanine, Tryptophan, Isoleucine, Sodium Sulfate, Folic Acid, Ferrous Sulfate, Calcium Pantothenate, Thiamine Hcl, Pyridoxine Hcl, Niacinamide, Ascorbic Acid, Thymidine, Cyanocobalamin, Thioctic Acid, Riboflavin, Sodium Metasilicate, Zinc Sulfate, Adenosine, Guanine, Ribose, Biotin, Ammonium Molybdate, Ammonium Vanadate, Copper Sulfate, Manganese Chloride.

Poprosze pod kątem przeciw zmarszczkowym i liftingującym, moja mamą się nim podnieca, a coś czuje że trochę nabijają w butelke.
Dzięki za poprzednią
__________________
Wymianka
rotten_lilly jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-01-20, 14:24   #4508
Juliszka
Rozeznanie
 
Avatar Juliszka
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 941
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Creme Ultra Riche Visage Ultra Rich Face Cream - L'occitane

Aqua, Butyrospermum parkii (Shea butter), Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Corn Starch Modified, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Butyrospermum parkii (Shea butter) extract, PEG-100 stearate, sorbitol, sodium PCA, Castanea Sativa (Chestnut) Seed Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus officinalis Leaf Extract, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Xanthan gum, Ceteareth-33, Phenoxyethanol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Benzoic acid, Tetrasodium EDTA, Trisodium NTA, Dehydroacetic Acid, Tocopherol, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Linalool, Citronellol, Coumarin, Limenone, Geraniol;

Szukam kremu nawilzajacego, ktory nie bedzie komedogenny, mam sucha, ale problematyczna skora (moze przesuszona?). Ten krem jest dosyc drogi, wiec wolalabym cos innego - ale probka byla nieziemska. Szukac dalej, czy zainwestowac?
__________________
Juliszka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-21, 23:03   #4509
MaRySiAa666
Raczkowanie
 
Avatar MaRySiAa666
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 100
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam na forum,prosiłabym bardzo o analizę podkładów ,mam cerę mieszaną i zastanawiam się które składniki mogą mnie zapchać ,a które przyśpieszyć starzenie skóry.Proszę o analizę:

Verona fluid
Skład: Water, Cyclopentasiloxane , Polyglyceryl-4 Isostearate , Cetyl PEG PPG-10 1 Dimethicone, Hexyl Laurate, Isohexadecane, Hydrogenated Polydecene, Isocetyl Stearoyl Stearate, Glycerin, Dimethicone, Ozokerite, Magnesium Sulfate, Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Methylpraben, Butylpraben, Ethylpraben, Propylpraben, Isobutylpraben, Tocopheryl Acetate, Polyisobuterne, Triethoxycaprylylsilane, Benzyl Alcohol, Methylchloroisothiazolino ne, Methylisothiazolinone, +/- Cl 77891, Cl 77492, Cl 77491, Cl 77499 (20.09.2011)

Astor 16h Mineral match
kład: Cyclopentasiloxane, Aqua/Water/Eau, Titanium Dioxide, Butylene Glycol, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Polyethylene, Trimethylsiloxysilicate, Talc, Mica, Magnesium Sulfate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Bis-PEG/PPG-14/14 Dimethicone, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Laureth-7, Lecithin, Tribehenin, Disteardimonium Hectorite, Dimethiconol, Disodium Stearoyl Glutamate, Phenoxyethanol, Trihydroxystearin, Chlorphenesin, Xanthan Gum, Propylene Carbonate, Pentylene Glycol, Tocopheryl Acetate, Disodium Edta, Aluminum Hydroxide, Silica, Laureth-4, Propylene Glycol, Saccharomyces Silver Ferment, Saccharomyces Platinum Ferment,Saccharomyces Gold Ferment, Saccharomyces Manganese Ferment,Saccharomyces Potassium Ferment, Saccharomyces Zinc Ferment, Saccharomyces/Calcium Ferment, Saccharomyces/Copper Ferment, Saccharomyces/Iron Ferment, Saccharomyces/Magnesium Ferment, Bht, Caprylyl Glycol, Sorbic Acid [May Contain/Peut Contenir/+/-: Iron Oxides (CI 77491, CI 77492, CI 77499)]. (08.01.2012)

Proszę o odpowiedź czy któryś podkład jest wart kupienia czy składy są zabójcze ,dziękuje
PS.doczytałam się ,że podkład astor jest odradzany a mogę prosić o dokładniejszą analizę składników

Edytowane przez MaRySiAa666
Czas edycji: 2012-01-21 o 23:06
MaRySiAa666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 14:04   #4510
n123
Raczkowanie
 
Avatar n123
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: łdz
Wiadomości: 63
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
interesuje mnie analiza składu tego toniku:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1

Corine de Farme, tonik oczyszczający.

Skład: Aqua, Polysorbate 20, Peg-60 Almond Glycerides, Parfum, Methylisothiazolinone, Polyaminopropyl, Biguanide, Sodium Hydroxide, Citric Acid.


Producent twierdzi że to 99% naturalnych składników,
ja sie na tym nie znam a chciałabym wiedzieć czy rzeczywiście ten tonik jest taki naturalny
n123 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-22, 18:14   #4511
Madelaine
Raczkowanie
 
Avatar Madelaine
 
Zarejestrowany: 2005-12
Wiadomości: 308
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam,
prosiłabym o analizę tych kremów :

Yes To, Yes To Carrots, Moisturizing Day Cream

Skład: Water (Aqua), Daucus Carota (Carrot) Seed Oil, Daucus Carota (Carrot) Juice, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Isopropyl Myristate, Propylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Dead Sea Water(Maris Aqua), Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Disodium EDTA, Squalane, Caprylic / Capric Triglyceride, Peg-40 Stearate, Potassium Cetyl Phosphate, Sorbitan Tristearate, Tocopheryl Acetate, Fragrance (Parfum), Ginkgo Biloba Leaf Extract, Hyaluronic Acid, Cucumis Sativa (Cucumber) Fruit Water, Hamamelis Virginiana Flower (Witch Hazel) Water, Camellia Sinensis (Green Tea) Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Niacinamide, Spirulina Maxima Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil, Silt (Maris Limus), Imidazolidinyl Urea, Salicylic Acid, Punica Granatum (Pomegranate) Peel Extract.

Sylveco, Krem brzozowo-nagietkowy z betuliną

INCI: Aqua, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil, Beeswax, Grapeseed Oil, Betulin, Sodium Stearate, Calendula Officinalis Flower Extract, Citric Acid.

Corine de Farme, Krem nawilżający

Skład: aqua, glycerin, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii butter, cetearyl glucoside, sodium polyacrylate, parfum, bisabolol, methylisothiazolinone, polyaminopropyl biguanide, tocopherol.

Czy któryś z nich byłby odpowiedni dla skóry trądzikowej?
__________________


Edytowane przez Madelaine
Czas edycji: 2012-01-22 o 22:55
Madelaine jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-01-23, 01:25   #4512
mag2012
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 9
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

witajcie
mam pytanie - czy krem NA NOC moge stosowac takze w dzien? czy faktycznie uzyte w nim skladniki nadaja sie jedynie do stosowania w nocy? czy nie jest za ciezki i nie zapcha mnie?

podaje sklad kremu i bede wdzieczna za odp

AnneMarie Börlind ROSENTAU NA NOC

Skład
AQUA (WATER), ETHYLHEXYL STEARATE, SQUALANE, ZEA MAYS (CORN) OIL, POLYGLYCERYL-3 OLEATE, GLYCERIN, BUTYROSPERMUM PARKII (SHEA BUTTER), PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) OIL, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, TRIBEHENIN, GLYCINE, MAGNESIUM SULFATE, SORBITOL, TRITICUM VULGARE (WHEAT) GERM OIL, UREA, PHENOXYETHANOL, CERA ALBA (BEESWAX), BENZYL ALCOHOL, PANTHENOL, TOCOPHERYL ACETATE, ZINC OXIDE, ALCOHOL, ALLANTOIN, BRASSICA CAMPESTRIS (RAPESEED) STEROL, ASCORBYL DIPALMITATE, ROSA CENTIFOLIA FLOWER WAX, CITRONELLOL, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACT, PHYTANTRIOL, GERANIOL, MICA, AROMA (FRAGRANCE), HUMULUS LUPULUS (HOPS) EXTRACT, ACHILLEA MILLEFOLIUM EXTRACT, CUCUMIS SATIVUS (CUCUMBER) FRUIT EXTRACT, EQUISETUM ARVENSE EXTRACT, SALVIA OFFICINALIS (SAGE) LEAF EXTRACT, CI 77491 (IRON OXIDES), GINKGO BILOBA LEAF EXTRACT, LINALOOL, ASCORBYL PALMITATE, HYDROGENATED PALM GLYCERIDES CITRATE, TOCOPHEROL, LIMONENE, ROSA DAMASCENA FLOWER DISTILLATE, EUGENOL, LECITHIN
mag2012 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-23, 19:34   #4513
vanillaaasky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 2
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cześć dziewczyny nie jestem jeszcze doświadczona w składach, a zaintrygował mnie krem Delia Bio Krem Nawilżający, oto jego skład:
aqua,ethylhexyl cocoate, glycerin, glyceryl, glyceryl stearate, peg-100 stearate, isopropyl palmitate, hydrogenated polydecene, prunus amygdalus dulcis oil, cetearyl alcohol, propylene glycol, hydrolyzed caesalpinia spinosa gum, caesalpinia spinosa gum, methylparaben, propylparaben, DMDM hydantoin, phenoxyethanol, sodium lactate, sodium pca, glycine, fructose, urea, niacinamide, inositol, sodium benzoate, lactic acid, tocopheryl acetate, allantoin, polyacrylate-13, polyisobutene, polysorbate 20, parfum, xanthan gum, disodium EDTA, peg-8 (and) tocopherol (and) ascorbyl palmitate (and) ascorbic acid (and) citric acid, caprae lac extract.
Bio to on napewno nie jest, ale jestem ciekawa jak mają się te składniki do cery skłonnej do zapychania?
Z góry dzięki za pomoc
vanillaaasky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 09:23   #4514
QueenOfDamned
Raczkowanie
 
Avatar QueenOfDamned
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 262
Dot.: Poszukuję składu INCI

Nie wiem gdzie o to zapytać,by ktoś mi powiedział czy to mydło różni się czymkolwiek od takich zwykłych za 2 złote.Opłaca się kupować?Drogie to to nie jest,ale nie lubię przepłacać za buble
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ym.html&next=1
QueenOfDamned jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 22:15   #4515
anttreee
Raczkowanie
 
Avatar anttreee
 
Zarejestrowany: 2011-03
Wiadomości: 337
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez n123 Pokaż wiadomość
Witam,
interesuje mnie analiza składu tego toniku:
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...cy.html&next=1

Corine de Farme, tonik oczyszczający.

Skład: Aqua, Polysorbate 20, Peg-60 Almond Glycerides, Parfum, Methylisothiazolinone, Polyaminopropyl, Biguanide, Sodium Hydroxide, Citric Acid.


Producent twierdzi że to 99% naturalnych składników,
ja sie na tym nie znam a chciałabym wiedzieć czy rzeczywiście ten tonik jest taki naturalny
Też się nad nim zastanawiałam, ale chyba nie warto, oto co znalazłam, na godnej zufania stronie, wiadomo nie u każdego może to wystąpić, ale:
Polysorbate 20 Emulgator, stabilizator emulsji. Powodują reakcje alergiczne i świąd skóry. Skóra staje się sucha i spękana.
Parafum Pochodzenia różnego. Skomplikowana mieszanina naturalnych i syntetycznych środków zapachowych, która dodawana jest do preparatów kosmetycznych w celu nadania im określonej, przyjemnej woni lub pokrycia zapachów innych składników (z reguły substancji o charakterystycznym lub niemiłym zapachu).
Methylisothiazolinone Pochodzenia chemicznego. Środek konserwujący przeznaczony dla kosmetyków. Bardzo dobrze rozpuszczalny w wodzie. Stosowany w mieszaninie z Methylchloroisothiazolino ne, gdzie razem maksymalne dopuszczalne stężenie wynosi 0,0015%.
Środek często wywołujący alergie.
Polyaminopropyl Biguanide Pochodzenia chemicznego. - to jest substancja właściwie działająca, jest prawie na końcuSkładnik o właściwościach antyseptycznych, który niezwykle skutecznie niszczy drobnoustroje. Dobrze tolerowany przez skórę, oczy i włosy.
Citric Acid - wydaje się, że jest to ta właściwie działająca substancja w toniku, tylko dlaczego jest na samym końcu?? (czyli prawie wczale jej nie ma) Pochodzenia roślinnego. Naturalny ekstrakt owoców cytrusowych. Bezbarwne, przeźroczyste kryształy (lub krystaliczny proszek) bardzo dobrze rozpuszczalne w wodzie, alkoholu i eterze. Substancja występująca we wszystkich organizmach żywych.
Szeroko stosowany w kosmetyce jako środek wspomagający działanie innych składników aktywnych. Składnik pomocniczy w ustawieniu wartości pH. Substancja maskująca (związki organiczne), którą dodaje się do środków kosmetycznych, aby mogła wytworzyć z jonami metali kompleks (całość) przez co może wpłynąć na stabilność i/lub wygląd kosmetyków.
Citric Acid należy do kwasów AHA i działa na skórę lekko złuszczająco, dlatego też używany często w peelingach jako jeden ze składników.
Jak dla mnie? Pełno utrzymywaczy równomiernego rozmieszczenia substancji w roztworze, przeplecionych konserwantem , pewnie dla mnie by nie był dobrym wyborem. Zaznacze, że od niedawna siedzę w składach i mogę się mylić.

Aaa, PEG to też nic dobrego: http://www.zdrowe-kosmetyki.pl/niebe..._subst.php#peg

Edytowane przez anttreee
Czas edycji: 2012-01-28 o 22:19
anttreee jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 14:16   #4516
jolkas1paula
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 308
sklad Galenic-prosze o pomoc

chcialam kupic sobie ten kremik ale nie znam sie na skaldzie kosmetycznym, prosze o przejzenie jego skladu...mam mieszana cere sklonna do zapychania i boje sie pryszczy;/
oto sklad:
Skład: Water (Aqua), Cyclopentasiloxane, Propanediol, Dimethicone, Titanium Dioxide (CI 77891), Betaine, Simmondsia Chinensis Seed Oil (Jojoba Chinensis Seed Oil), PEG/PPG-18/18 Dimethicone, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Sodium Chloride, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), M Caprylyl Glycol, Chlorphenesin, Citric Acid, Disodium EDTA, Fragrance (Parfum), Hydrogenated Lecithin, Iron Oxides (CI 77492, CI 77491, CI 77499), Mica, PEG-10 Dimethicone, Potassium Sorbate, Ribes Rubrum Fruit Extract (Currant Fruit Extract), Rubus Idaeus Fruit Extract (Raspberry Fruit Extract), Sodium Benzoate, Sodium Stearoyl, Glutamate, Tocopheryl Acetate, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract

prosze o odpowiedz- z tego co wiem sodium chloride jest zdolny do zpaychania;/
jolkas1paula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 15:37   #4517
lucciola
Zakorzenienie
 
Avatar lucciola
 
Zarejestrowany: 2011-07
Wiadomości: 5 208
Thumbs up Dot.: analiza składu kosmetyków bez tajemnic

bardzo proszę o analizę jest to krem Auriderm XO mający zmniejszać zaczerwienienie skóry a także wszelkie zasinienia np. po zabiegach medycyny estetycznej

skład: Aqua, Alcohol, Ethoxydiglycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Propylene Glycol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer/Polyisobutene/Caprylyl/Capryl Glucoside, Styrene/Acrylate Copolymer, Phytonadione Oxide, Carbomer, Triethanolamine, Lecithin, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Disodium EDTA

czy witaminy K i innych substancji czynnych działających na naczynka jest tu na tyle dużo, że krem będzie działać?

Edytowane przez lucciola
Czas edycji: 2012-02-08 o 13:36
lucciola jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 12:40   #4518
Celine5
Raczkowanie
 
Avatar Celine5
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 325
GG do Celine5
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Uprzejmie proszę o analizę : Laboina Stem 5000 krem na dzień

Skład : Aqua, Cetearyl Isononanoate, Paraffinum Liquidum, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate SE, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Decyl Oleate, HD/Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer, Catyl Alkohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium Hyaluronate, Phenoxyethanol, Parfum, Imidazolidinyl Urea, Butylene Glycol, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Tocopheryl Acetate, Euglena Gracilis Extract, Benzophenone-3, Benzophenone-4, Hydrolyzed Halzenut Protein, Ethylparaben, Methylparaben, Malus Domestica Fruit Cell Culture Extract, Glyceryl Oleate, Glycerin, Arbutin, Butylparaben, Propylparaben, Magnesium Gluconate, Limonene, Linalool, Laureth-3, Pimpinella Anisum (Anise) Extract, BHT, BHA, Buddleja Davidii Meristem Cell Culture, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Alcohol, Hexyl Cinnamal, Hydroxyethylcellulose, Diethylene Glycol, Hexylene Glycol, Camelia Sinensis Extract, Xanthan Gum, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Citronellol, Hydrolyzed Viola Tricolor Extract, Sodium Chloride, Steareth-20, Pentapeptide-3, Coumarin, Teprenone, Citral, Leccithin, Silica, Acetyl Hexapeptide-8, Citric Acid, Acetyl Octapeptide-3, Ascorbyl Palmitoyl Tetrapaptide-7, Vitex Agnus Castus Extract.

Ziaja 50+ krem odżywczy z peptydami na noc (sucha skora)

Skład : Aqua, Paraffinum Liquidum, Cera Microcristallina, Paraffin, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Gossypium Herbaceum Seed Oil, Squalane, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Sorbitan Sesquioleate, Cetearyl Ethylhexanoate, Dimethicone, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Hydrogenated Coco-Glyceride, Magnesium Sulfate, Lysine HCl, Lecithin, Caprylyl Glycol, Tripeptide-10 Citrulline, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ceresin, Cera Microcristallina, Hydrogenated Castor Oil, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citronellol, Limonene. Citric Acid.
__________________


__________________
Wymiana :
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1156001

Szukam : Balenciaga B edp, Sublime Balkiss The Different Company, BALENCIAGA PARIS EDP

Edytowane przez Celine5
Czas edycji: 2012-02-02 o 10:40
Celine5 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-02, 17:52   #4519
aqa99
Raczkowanie
 
Avatar aqa99
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 156
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Madelaine Pokaż wiadomość

Corine de Farme, Krem nawilżający

Skład: aqua, glycerin, caprylic/capric triglyceride, dicaprylyl carbonate, cetearyl alcohol, butyrospermum parkii butter, cetearyl glucoside, sodium polyacrylate, parfum, bisabolol, methylisothiazolinone, polyaminopropyl biguanide, tocopherol.

Czy któryś z nich byłby odpowiedni dla skóry trądzikowej?
Podbijam czy nie zapcha trądzikowej cery? Szukam czegoś mocno nawilżającego, ale żeby mnie nie zapchało...

Tutaj link do KWC
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...cy.html&next=1

I prośba o ocenę innego kremiku: Oceanic AA Eco, Krem łagodzący (z rokitnikiem)

Skład: Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Parfum, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Glycerin, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Hippophae Rhamnoides Oil, Cucurbita Pepo Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.

Czy to masło shea bardzo może zaszkodzić trądzikowej cerze...?
Szukam czegoś bardziej nawilżającego do przesuszonej cery, ale trądzikowej, więc skłonnej do zapychania i wyprysków... Ktoś pomoże?

Edytowane przez aqa99
Czas edycji: 2012-02-02 o 19:02
aqa99 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-02-03, 15:43   #4520
welmas
Raczkowanie
 
Avatar welmas
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 273
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Ostatnio zakupiłam taki oto balsam do ust i bardzo proszę o analizę jego składu. Czy nawilży usta i ochroni je przed mrozem?

Honey Lip Balm Accentra Kosmetik
Petrolatum, Cera Alba, Cera Microcristallina, Cetearyl Ethylhexanoate, Isopropyl Myristate, Ozokerite, Hydrogenated Coconut Oil, Hydrogenated Jojoba Oil, Tocopheryl Acetate, Phenoxyethanol, Parfum (Fragrance), Benzyl Alcohol, Cinnamyl Alcohol, Hydroxycitronellal, Linalool, Benzyl Benzoate, Hexyl Cinnamal.
welmas jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-04, 19:57   #4521
kmb1
Zakorzenienie
 
Avatar kmb1
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 5 417
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam, prosiłabym o analizę pod kątem potencjalnych zapychaczy:

Pharmena, Accos, Krem matujący do skóry trądzikowej

Skład: AQUA, GLYCERYL STEARATE, CETEARETH-20. CETEARETH-12. CETEARYL ALCOHOL, CETYL PATMITATE, C12-15 ALKYL BENZOATE, TITANIUM DIOXIDE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, POLYGLYCERYL-6 POLYHYDROXYSTEARATE, GLYCERYL STEARATE, CETYL ALCOHOL, DICAPRYLYL CARBONATE, PROPYLHEPTYL CAPRYLATE, PROPYLENE GLYCOL, LAMINARIA SACCHARINA EXTRACT, METHYL METHAXRYLATE CROSSPOLYMER, SODIUM ACRYLATE, ACRYLODIMETHYL TAURATE COPOLYMER, ISOHEXADECANE, POLYSORBATE 80, BUTYLENE GLYCOL, 10-HYDROXYDECANOIC ACID, SEBACIC ACID, 1,10-DODECANOL, CYCLOMETHICONE, ISOPROPYL PALMITATE, SALIX ALBA BARK EXTRACT, GLYCERIN, TOCOPHERYL ACETATE, DMDM HYNDATOIN, METHYLPARABEN, PHENOXYETHANOL, PROPYLPARABEN, ALLANTOIN, 1-METHYLNICOTINAMIDE, CHLORIDE, PARFUM, XANTHAN GUM, DISODIUM EDTA, BHA, HEXYL CINNAMAL, BENZYL SALICYLATE, BOTHYLPHENYL METHYLPROPIONAL, HYDROXYISOHEXYL 3-CYCLOHEXENE CARBOXALDEHYDE, APLHA-ISOMETHYLIONONE, LINALOOL, CITRONELLOL
kmb1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-05, 12:01   #4522
One_LoVe
Zakorzenienie
 
Avatar One_LoVe
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 9 754
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

hej mogę prosić o analizę tego kremu pod oczy? warto go kupić?
mam cerę skłonną do zapychania, ciekawi mnie również czy np. gliceryna w składzie która źle działa na moją cerę może również źle działać na miejsce pod oczami?


AA Eco Krem pod oczy i na powieki Dzika róża
Aqua, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Dicaprylyl Carbonate, Cetyl Alcohol, Myristyl Myristate, Octyldodecanol, Glyceryl Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Passiflora Incarnata Seed Oil, Parfum, Rosa Canina Fruit Oil, Tocopheryl Acetate, Cucurbita Pepo Seed Extract, Xanthan Gum, Citric Acid, Glyceryl Caprylate.
__________________
..że SŁOWA mogą budzić nowy dzień!

Kosmetyki na wymianę:
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=929016
One_LoVe jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 09:50   #4523
aqa99
Raczkowanie
 
Avatar aqa99
 
Zarejestrowany: 2011-11
Wiadomości: 156
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Simple, Clear Skin, Oil Balancing Moisturiser (Krem nawilżający i matujący na dzień i na noc)

Skład: Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Propylene Glycol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Nylon-12, Dimethicone, Panthenol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Cetearyl Alcohol, Corn Starch Modified, Zinc PCA, PEG-100 Stearate, Sodium Hydroxide, Sodium Hydroxymethylglycinate, Benzophenone-4, Bisabolol, Methylparaben, Tocopheryl Acetate, Dipropylene Glycol, Phytosphingosine, Aloe Barbadensis Extract, Anthemis Nobilis Oil, Lavandula Angustifolia Oil, Citric Acid, Potassium Sorbate, Sodium Benzoate


Czy nada się jako nawilżacz do trądzikowej cery? co może w nim zapychać...?
aqa99 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-06, 10:53   #4524
aderia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 7
Question Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Bardzo proszę kompetente osoby o próbę analizy składu farb herbatint. Czy rzeczywiście są mniej agresywne niż tradycyjne farbt do włosów?
Farba ziołowa Herbatint
laureth-5
propylene glycol
aqua
PEG-2 oleamine
ethanolamine
p-phenylenediamine
aloe barbadensis extract
PEG-75 meadowfoam oil
echinacea angustifolia extract
2-amino3 hydroxypiridine
betula alba leaf extract
p-aminophenol
hamamelis virginiana extract
4-chlororesorcinol
2-methylresorcinol
sodium metabisulfite
tetrasodium EDTA
cetrimonium chloride


Pozdrawiam
aderia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 11:01   #4525
szejkowana
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: niewiadoma
Wiadomości: 5
Skład odżywki Garnier Nutri- gładki -analiza

Witam Mam problem z analizą składu odzywki Garnier nutri-gładki. pomożecie wyjaśnić niektóre nazwy? proszę
INCI:
aqua/water, cetearyl alcohol, elaeis guineensis oil/palm oil, behentrimonium chloride, niacinamide, saccharum officinarum extract/sugar cane extract, stearamidopropyl dimethylamine, chlorhexidine dihydrochloride, camellia sinensis extract/camellia sinensis leaf extract, benzyl salicylate, isopropyl alcohol, pyrus malus extract/apple fruit extract, persea gratissima extract/avocado oil, pyridoxine HCl, citrid acid, citrus medica limonium peel extract/lemon peel extract, prunus armeniaca kernel oil/apricot kernel oil, hexyl cinnamal, glycerin, oryza sativa bran oil/ rice bran oil, parfum/fragrance. (f.i.l c39614/3)


totalnie nie umiem rozróżnić czy tu są jakieś silikony, parabeny czy jakieś inne substancje, które mogą źle służyć włosom. chcę zacząć olejowac włosy i zależy mi na naturalnym składzie kosmetyków. to jak ? pomożecie dziewczyny?
szejkowana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 21:21   #4526
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez Lilith36 Pokaż wiadomość
Czy mogłabym prosić o analizę tej emulsji...? Czy nadaje się dla mieszanej, trądzikowej cery? Czy będzie nawilżać, czy to raczej takie serum pod krem? Co ewentualnie może w niej zapychać? Z góry dziękuję

Sanoflore, Emulsion Fraiche Anti - Imperfections (Orzeźwiający krem - fluid przeciw niedoskonałościom skóry z olejkiem eterycznym)

Skład: Aquq/Water, Mentha Piperita Leaf Water/ Peppermint Leaf Water*, Alcohol*, Dicaprylyl Carbonate, Octyldodecanol, Glycerin, Silica, Glyceryl Stearate Citrate, Behenyl Behenate, Arachidyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Arginine, Salicylic Acid, Capryloyl Glycine, Arachidyl Glucoside, Potassium Sorbate, Parfum/Fragrance, Xanthan Gum, Linalool, Limonene, Sodium Phytate, Cymbopogon Flexuosus Oil*, Citral, Rosmarinus Officinalis Leaf Oil/ Rosemary Leaf Oil*, Citronellol, Geraniol, Satureia Montana Oil*, Eugenol, Cymbopogon Nardus Oil/ Clove Flower Oil*, Nepeta Cataria Oil*, Origanum Heracleoticum Flower Oil*, Thymus Vulgaris Oil- Thyme Flower/Leaf Oil*, Melissa Officinalis Leaf Oil*, Citric Acid, Tocopherol, Alcohol.
*składniki z kontrolowanych upraw ekologicznych


link do KWC: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...rfections.html
juz analizowalam te emulsje wczesniej post 4332- mozesz stosowac samodzielnie.

---------- Dopisano o 20:34 ---------- Poprzedni post napisano o 20:30 ----------


szampon z biedronki ale nie wiem jaki
Cytat:
Napisane przez ulotnosc Pokaż wiadomość
bardzo proszę o rozszyfrowanie tego szamponu, zastanawiam się czy nadaje sie do oczyszczenia włosów przed farbowaniem, SLS ma, ale nie jestem pewna czy nie zawiera silikonów... skład w załączniku
noooo...... nadaje sie do oczyszczania przed farbowaniem... jak kazdy szampon...
nie zawiera silikonow

b prosze o podawanie nazwy produktu i producenta oraz korzystanie z wyszukiwarki

---------- Dopisano o 20:42 ---------- Poprzedni post napisano o 20:34 ----------

Cytat:
Napisane przez ckin2u Pokaż wiadomość
czy ten podklad ma okropny sklad?? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...do-twarzy.html glownie pod wzgledem zapychania
zanalizowalam go kilka postow wyzej

---------- Dopisano o 20:52 ---------- Poprzedni post napisano o 20:42 ----------

Cytat:
Napisane przez Dewjani Pokaż wiadomość
Hej Dziewczynki

bardzo proszę jakąś Mądrą Główkę o rozszyfrowanie dla mnie dwóch preparatów do włosów + podsumowanie czy Waszym zdaniem jest to dobra rzecz. Będę bardzo wdzięczna

Ziaja. Odżywka intensywne odżywianie. Do włosów delikatnych. Witaminy A E F, prowitamina B5, aloes.

Aqua, Cetearyl Alcohol*, Cetrimonium Chloride, Dimethicone, Isopropyl Myristate*, Paraffinum Liquidum (Mineral oil), Panthenol, Tocopheryl Acetate, Ethyl Linoleate, Ethyl oleate, Ethyl Linolenate, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis leaf Extract*, retinyl Palmitate, Trilaureth-4 Phosphate, Cyamopsis Tetragonolobus Gum, Sodium Benzoate*, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Citric Acid*

*surowiec zaaprobowany przez ECOCERT


Ziaja. Szampon do włosów suchych. Aloesowy. Wit B5 B3 B6 E C

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Propylene Glycol, Aloe Barbadensis leaf Extract, Panthenol, Polyquaternium-10, Hydrolyzed Wheat Gluten, hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Niacinamide, Calcium Pantothenate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCI, Maltodextrin, Sodium Starch Octenylsuccinate, Silica, C12-13 Alkyl Lactate, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3_Diol, Parfum, Linalool, Citric Acid.

szampon jak szampon, umyje wlosy . zawiera m. in. ekstrakt z aloesu, witb5, e, b3, odzywka tez ok, nawilzajaca - nie wiem czy nie obciazy wlosa. zawiera silikon. zapobiegnie utracie wody z wlosa itd ale nie jest super odzywcza. duze lepsze analizy produktow do wlosow sa w watku sklady kosmetykow do wlosow bez tajemnic ale jak na moje oko jest dobrze

---------- Dopisano o 21:10 ---------- Poprzedni post napisano o 20:52 ----------

Cytat:
Napisane przez vanilia1985 Pokaż wiadomość
Witam serdecznie
Bardzo proszę o analizę kremów. Czy nadają się na zimę dla cery mieszanej(w kierunku tłustej), skłonnej do zapychania, problemowej. Bardzo zależy mi na nawilżeniu i minimalnej ochronie. Czy któryś z tych kremów będzie nadawał się do codziennego użytku? Będę niezmiernie wdzięczna

Iwostin Sensitia, Krem intensywnie nawilżający spf 20
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Mineral Oil (Liquid Paraffin), Octocrylene, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Soybean (Glycine Soya) Protein: Oxido Reductases, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Sodium Acrylate/acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum.

Roc, hydra+ bio active, Anti-oxidant, krem nawilżający spf 15
Skład: aqua, cyclopentassiloxane, ethylhexyl methoxycinnamate, glycerin, tridecyl salicylate, butylene glycol, butyl methoxydibenzoylmethane, potassium cetyl
phosphate, dimethicone, helianthus annuus seed oil, C12-15 alkyl benzoate, styrene/acrylates copolymer, hydrated silica, hydroxyethyl urea, penthanol,
bisabolol, copper gluconate, zinc gluconate, magnesium aspartate, glyceryl
acrylate/acrylic acid copolymer, propylene glycol, ammonium lactate, isohexadecane, ammonium polyacrylate, acrylates copolymer, acrylates/C10-30 alkyl acrylate crosspolymer, behenyl alcohol, cetearyl alcohol, pentylene glycol, sorbitan oleate, peg-40 castor oil, linseed acid, sodium dodecylbenzenesulfonate, disodium EDTA, sodium hydroxide, tocopherol, BHT, phenoxyethanol, methylparaben, ethylparaben, propylparaben, parfum.
filtr
nie jestem pewna ale ten emulgator moze chyba narobic niezlych zaskornikow

zapychacz
jestem za roc- bedzie lzejszy a poza tym zawiera olej slonecznikowy - bdb dla cery zawiera duuuzo kwasu linolenowego a do tego cery tluste nie musza sie go obawiac oraz pobudzajacy regeneracje komorek bisabolol. iwostin ma za to wyzsza ochrone

---------- Dopisano o 21:12 ---------- Poprzedni post napisano o 21:10 ----------

Cytat:
Napisane przez HelenaTrojańska Pokaż wiadomość
No bez przesady, nawet na tej stronie zadałam pytanie o ten podkład.
Ba, nawet uzyskałam odpowiedź! Wystarczyło wklepać nazwę w wyszukiwarkę w wątku.
https://wizaz.pl/forum/showpost.php?...postcount=4482
no wlasnie.

---------- Dopisano o 21:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:12 ----------

Cytat:
Napisane przez dodus89 Pokaż wiadomość
Witam,

Proszę o rozszyfrowanie składu pod względem ogólnych właściwości oraz zapychania. Czy będzie nadawał się do mieszanej w kierunku suchej skóry po 20 roku ?

Dax Cosmetics, Express Illuminator


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Glucoside, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Isohexadecane, Argania Spinosa Kernel Extract, Sodium Cocoyl Glutamate, Carbomer, Glycerin, Hydrogenated Poly-1-Decene, Lysine Aspartate, Mauritia Flexuosa, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Dimethicone, Pyrus Malus Fruit Extract, Carthamus Tinctorius, Prunus Amygdalus Dulcis, Tocopheryl Acetate, Ascorbyl Palmitate, Linoleic Acid, Disodium EDTA, Triethanolamine, BHA, Ethylparaben, Methylpharaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Parfum, Mica, CI 77891
tak, mieszana mloda cera moze pokusic sie o testowanie tego kremu.
bedzie nawilzal , Isohexadecane moze zapchac. moim zd to przecietny dobry krem nawilzajacy, sprawdzi sie na mlodej cerze zawiera jakies tam ekstrakty m. in z ekstrakt z owocow jablka -źródło alfa-hydroxykwasów (rozjasnia) i wit- e i taki oto antyoksydant - https://wizaz.pl/chemia/view.php?id=1042

---------- Dopisano o 21:27 ---------- Poprzedni post napisano o 21:21 ----------

Cytat:
Napisane przez Kamila_Blondi Pokaż wiadomość
Witam Kochane!
Chciałabym zasięgnąć rady. Mianowicie czy ten szampon jest łagodny? Czy nie zawiera drażniących substancji?

Botanics Gentle & Mild Baby Shampoo
Aqua (Water), Cocamidopropyl betaine, PEG-18 glyceryl oleate/cocoate, Lauryl glucoside, Sodium cocoamphoacetate, Sodium chloride, Propylene glycol, Citric acid, Phenoxyethanol, Sodium methylparaben, Parfum (Fragrance), Sodium ethylparaben, Dipropylene glycol, Tetrasodium EDTA, Sorbitol, Calendula officinalis flower extract, Tilia cordata flower extract
niby zawiera Sodium chloride oraz Phenoxyethanol ale naprawde nie sadze zeby podraznial. oceniam go jako lagodny. bardziej bym sie martwila o to czy nie bedzie platal wlosow- jesli twoje wlosy sa dlugie to bez odzywki sie tu chyba nie obejdzie

---------- Dopisano o 21:45 ---------- Poprzedni post napisano o 21:27 ----------

Cytat:
Napisane przez anttreee Pokaż wiadomość
Witam wszystkich mam prośbę, chodzi mi o przeanalizowanie składu moich kosmetyków. Sama sie na tym za bardzo nie znam, a wiem że tu są osoby, które moga mi pomóc Chodzi mi głównie o kosmetyki których podaje składy. Używałam tego kremu ziaja med i nawet nie było tak źle, ale przeczytałam że ziaja specjalizuje się w zapychaczach, więc zmieniłam na sorayę, której kiedyś używałam i mi nic żłego nie zrobiła, a tym razem coś się stało i nie wiem dokładnie od czego.

Ogólnie mam cerę trądzikową, czasem jakiś ropny pryszcz mi wyskoczy, cera mieszana, teraz właściwie mam kaszkę prawie na całej twarzy, na jednym policzku zmiany naczyniowe od trądziku (tak stwierdziła p. dermatolog).

Ziaja Med, trądzik różowaty, skład:
Aqua (Water), Octocrylene, Octyldodecanol, Cetearyl Ethylhexanoate, Glycerin, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Butyl Methoxydibenzonylmethane, Cetearyl Glucoside*, Cetearyl Alcohol*, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Hydrogenated Coco-Glycerides*, Elaeis Guineensis (Palm) Oli*, Glyceryl Stearate Citrate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Troxerutin, Allantoin, Saccharomyces/Zinc Ferment, Panthenol, Escin, Propylene Glycol, Sodium Polyacrylate, PEG-8, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate, Ascorbic Acid, Phenoxyethanol, Methylparaben, 2-Bromo-2-Nitropropane-1,3-Diol, Propylparaben, Diazolidinyl Urea
* - surowiec ECO-certyfikowany

soraya, care control, skład:
Aqua, Ethylhexyl Stearate, Sorbitan Stearate, Sucrose Cocoate, Propylene Glycol, Squalane, Canola Oil, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Darutoside, 10-Hydroxydecanoic Acid, Sebacic Acid, 1,10-Decanediol, Dimethicone, Allantoin, Cymbopogon Nardus, Carbomer, Methylparaben, Propylparaben, Tetrahydroxypropyl Ethylenediamone, DMDM Hydantoin, Parfum, Benzyl Alcohol, Citral, Eugenol, Iso Eugenol, Benzyl Salicylate, Coumarin, Geraniol, Hydroxyisohexyl 3-Cyclohexene Carboxaldehyde, Benzyl Cinnamate, Buthylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Citronellol, D-Limonene

Używam od niedawna podkładu affinitone i nie wiem czy aby przypadkiem on tego nie zrobił:

Maybeline, skaład:
aqua, isododecane, cyclopentasiloxane, glycerin, cyclohexasiloxane, peg-10 dimethicone, methyl methacrylate, crosspolume, butylene glycol, dimethicone isoeicosane, disterdimonium hectorite, cetyl peg/ppg-10/1dimethicone, sodium chloride, phenoxyethanol, c9-15 fluoroalkohol phosphate, polyglyceryl -4 isostearate, hexyl laurate, butylparaben, tocopherol, panthenol, propylene glycol, royal jelly, chamomilla recutita/matricaria flower extract [+/- may contain ci 77891/titanium dioxide, ci 77499, ci 77491, ci 77492, iron oxides, mica] (28.04.2008)

Aha, dodam jeszcze że acne derm używam na codzień- smaruję na noc,
skład:
Kwas azelainowy 20,0 g
Substancje pomocnicze
glikol propylenowy, glicerol, kwas beznzoesowy, Arlatone 983S (samoemulgujący się monostearynian glicerolu), Cutina CBS, PCL w płynie, woda oczyszczona.

Do mycia używam mydełka bambino (tylko nie krzyczcie na mnie za to mydełko, bo zużyję i mam zamiar kupić coś innego)
skład Sodium Tallowate, Sodium Cocoate, Aqua, Glycerin, Lanolin, Parfum, Sodium Chloride, Tetrasodium Etidronate, PEG-14M, CI 77891, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Benzyl Salicylate, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol.

Myślicie, że to dobry pomysł przerzucić się na: Babydream skład:
Aqua, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco Glucoside, Sodium Cocopolyglucose Tartrate, Sodium Lactate, Panthenol, Triticum Vulgare, Chamomilla Recutital, Glycerlyl Caprylate, Glyceryl Oleate, Lactic Acid, Parfum. ??
wiec tak- jezeli niedawno wprowadzilas ten podklad to prawdopodobnie on spowodowal wiecej krostek. zreszta- ma duzy potencjal do tego-
jesli chodzi o ziaje to moze byc tak ze Aluminum Starch Octenylsuccinate podraznia lub wysusza twoja cere i ona przez to produkuje wiecej sebum. sorayatez moze zapchac i wgl jakos nie podoba mi sie ten krem- nie potrafie powiedziec dlaczego. ad zelu https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...-waschgel.html to tak, jest to fantastyczny produkt do mycia twarzy- sama go uzywam i nie dosc ze super oczyszcza to nie podraznia . bedzie super dla tlustej cery bo jest delikatny i nie bedzie jej wysuszal czy podraznial

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 21:45 ----------

[1=71f1a49ccdda6499050838d 6b2ef76d32f6aae36_5f5aaff 1a659f;31687154]Czy taki skład nie zapcha i nie wysuszy:

Aqua, Propylene Glycol, Myristyl Myristate, PEG-8 Distearate, PEG-40 Stearate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cetyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Carbomer, Triethanolamine, Diazolidinyl Urea, Hydroxyethylcellulose, Methylparaben, Propylparaben, Tetrasodium EDTA ?[/QUOTE]
prosze podawac nazwe kosmetyku i producenta zeby dziewczyny ktore analizuja wiedzialy co to za produkt. a pozostale uzytkowniczki mogly skorzystac z analizy - przynajmniej te ktore korzystaja z wyszukiwarki

ten krem to dcl ultra light hydrator
moze zapchac. nie wiem czy przesuszy cere ale moim zd na nawilzenie nie ma co liczyc
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 21:56   #4527
pokrzywa
Zadomowienie
 
Avatar pokrzywa
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 104
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Cytat:
Napisane przez --Olka-- Pokaż wiadomość
Serdecznie proszę o analizę. Bardzo mi na tym zależy.

Czy poniższy krem byłby odpowiedni dla cery trądzikowej a zarazem naczynkowej (nie zapycha, nie podrażnia)?

Eucerin, DermoPurifyer, Matujący krem nawilżający
Skład: Aqua, Cocamidopropyl Betaine, Decyl Glucoside, Sodium Myreth Sulfate, Polyethylene, Lactic Acid, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Acrylates/ C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyquaternium-10, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Mannitol, Microcrystalline Cellulose, PEG-90 Glyceryl Isostearate, Laureth-2, Benzophenone-4, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Parfum, CI 77289.

Cocamidopropyl Betaine nie wiem co ten detergent robi w kremie.... ? dalej tez subst o dzialaniu myjacym- ale tu chyba w roli emulgatora... wiesz tego kremu mozesz uzywac jako peeling. i to chyba jest peeling

---------- Dopisano o 22:40 ---------- Poprzedni post napisano o 22:30 ----------

Cytat:
Napisane przez reniferrudolf Pokaż wiadomość
Bardzo proszę o opinię o składzie przeciwzmarszczkowego kremu Balea z Q10 na dzień - kupilam pod wpływem pozytywnych opinii na KWC. Lista INCI dość długa, na moje oko trochę chemiczna, ale nie wiem jak to się ma dla skóry i dla jakiej będzie najlepszy.
Skład:
aqua, glycerin, c12-15 alkyl benzoate, cetearyl alcohol, caprylic/capric triglyceride, butyl methoxydibenzoylmethane, ethylhexyl triazone, myristyl alcohol, carthamus tinctorius seed oil, cetyl alcohol, stearyl alcohol, tocopheryl acetate, cetearyl glucoside, titanium dioxide, panthenol, ascorbyl tetraisopalmitate, ubiquinone, parfum, stearic acid, myristyl glucoside, palmitic acid, bis-ethylhexyloxyphenol methoxyphenyl triazine, xan-than gum, silica, disodium edta, phenoxyethanol, caprylyl glycol, butylphenyl, methylpriopional, alpha-isomethyl ionone, limonene, linalool.

Będę wdzięczna za opinie.
krem bedzie nawilzal, zawiera filtr (ale nie ma co liczyc na ochrone uv) z dobroci ma w sobie olej z krokosza barwierskiego - bdb dla skory szczegolnie tlustej- jest w wizazowym slowniku, wit e, b5, pochodna witaminy C, tytulowy q10 (il raczej sladowe). db dla skory ktora potrzebuje nawilzenia- do testow

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:40 ----------

Cytat:
Napisane przez rotten_lilly Pokaż wiadomość
Bioderma, Matriciane Serum (Serum regenerujące) https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,3...ane-serum.html


Skład: Aqua/Water/Eau, Glycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lauroyl Lysine, Triolein, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Laminaria Ochroleuca Extract, Creatine, Carnosine, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Pentylene Glycol, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Acrylates/Vinyl Isodecanoate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Dimethicone, Aminoethanesulfinic Acid, Sodium Phytate, Cyclopentasiloxane, Trideceth-6, Sodium Hydroxide, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Lactis Proteinum/Whey Protein/Proteine Du Petit-Lait, Caprylic/Capric Triglyceride, Peg/Ppg-18/18 Dimethicone, Fragrance (Parfum), Sodium Chloride, Glucose, Alanyl Glutamine, Arginine Hcl, Sodium Acetate, Disodium Phosphate, Serine, Leucine, Magnesium Chloride, Potassium Chloride, Valine, Sodium Pyruvate, Lysine Hcl, Histidine Hcl, Proline, Cysteine Hcl, Hydroxyproline, Glutamic Acid, Asparagine, Threonine, Inositol, Adenine, Alanine, Aspartic Acid, Glycine, Methionine, Tyrosine, Phenylalanine, Tryptophan, Isoleucine, Sodium Sulfate, Folic Acid, Ferrous Sulfate, Calcium Pantothenate, Thiamine Hcl, Pyridoxine Hcl, Niacinamide, Ascorbic Acid, Thymidine, Cyanocobalamin, Thioctic Acid, Riboflavin, Sodium Metasilicate, Zinc Sulfate, Adenosine, Guanine, Ribose, Biotin, Ammonium Molybdate, Ammonium Vanadate, Copper Sulfate, Manganese Chloride.

Poprosze pod kątem przeciw zmarszczkowym i liftingującym, moja mamą się nim podnieca, a coś czuje że trochę nabijają w butelke.
Dzięki za poprzednią
bylo juz analizowane

---------- Dopisano o 22:44 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------



---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:44 ----------

Cytat:
Napisane przez Juliszka Pokaż wiadomość
Creme Ultra Riche Visage Ultra Rich Face Cream - L'occitane

Aqua, Butyrospermum parkii (Shea butter), Dicaprylyl Carbonate, Glycerin, Corn Starch Modified, Cetearyl Alcohol, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Butyrospermum parkii (Shea butter) extract, PEG-100 stearate, sorbitol, sodium PCA, Castanea Sativa (Chestnut) Seed Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Rosmarinus officinalis Leaf Extract, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Xanthan gum, Ceteareth-33, Phenoxyethanol, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acrylodimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Benzoic acid, Tetrasodium EDTA, Trisodium NTA, Dehydroacetic Acid, Tocopherol, Polysorbate 60, Sorbitan Isostearate, Polyaminopropyl Biguanide, Parfum, Benzyl Alcohol, Alpha-Isomethyl Ionone, Hexyl Cinnamal, Benzyl Benzoate, Linalool, Citronellol, Coumarin, Limenone, Geraniol;

Szukam kremu nawilzajacego, ktory nie bedzie komedogenny, mam sucha, ale problematyczna skora (moze przesuszona?). Ten krem jest dosyc drogi, wiec wolalabym cos innego - ale probka byla nieziemska. Szukac dalej, czy zainwestowac?
ten krem bedzie chyba tresciwy. obawialabym sie zapchania ze str shea . jesli oceniasz krem jako nieziemski to moze warto sprobowac .powinien bdb nawilzac. sprawdzi sie szczegolnie w terazniejsze mrozy

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:54 ----------

Cdn :d
__________________

pokrzywa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-07, 23:52   #4528
wfw
Raczkowanie
 
Avatar wfw
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z Warszawy
Wiadomości: 52
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Witam

Bardzo proszę o analizę kremów pod względem zapychania i nawilżania/odżywiania. Mam suchą i wrażliwą skórę, która wchłania wszystko i ciągle nie ma dosyć, niestety bardzo dużo kremów powoduje wysyp


Interesuje mnie też, czy nie będą się gryzły z minerałkami i czy będą przynajmniej częściowo wykazywały działanie przeciwstarzeiowe, bo jestem przed trzydziestką...

1: SULPHUR ZDRÓJ MINERALNY KREM SIARCZKOWY Z WITAMINĄ A

wg. producenta:
Wyraźnie poprawia nawilżenie skóry
Natłuszcza wzmacniając naturalną, ochronną barierę lipidową skóry
Zmniejsza szorstkość i reguluje proces złuszczania naskórka
Wygładza, ujędrnia i uelastycznia skórę poprawiając jej wygląd
Lekko wyrównuje koloryt skóry zmniejszając widoczność rozstępów

Składniki (INCI): Aqua; Sulphide Sulphide hydrogen salty mineral water; Glyceryl Stearate (and) Ceteareth-20 (and) Ceteareth-12 (and) Cetearyl Alcohol (and) Cetyl Palmitate; Glyceryl Stearate; Cyclometicone; Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin; Isopropyl Palmitate; Orbignya Oleifera Seed Oil; Vaselinum albu; Butyrosperum Parki (Shea Butter) Fruid; Magnifera Indica Seed Oil; PEG-40-Hydrogenated Castor Oil; Retinyl Palmitate (and) Caprylic/Capric Triglyceride (and) Tocopherol; Cetearyl Alcohol; Phenonip; Cholesterol; PEG-8 (and) Tocopherol (and) Ascorbyl Palmitate (and) Ascorbic Acid (and) Citric Acid; Eucaliptus globulus; Parfum; Disodium EDTA.



2: DR DUDA KREMOŻEL NONI PLUS SPA


wg. producenta:
Działa przeciwstarzeniowo ( Anti-Age ), intensywnie nawilża, ujędrnia, pielęgnuje i odmładza cerę suchą, wrażliwą i dojrzałą.
Odżywia i wygładza cerę, oczyszcza naskórek (mini-peeling) i go mineralizuje, powodując wzrost elastyczności skóry, redukuje drobne zmarszczki, zapewnia skórze efekt napięcia jak po liftingu.
Wspomaga naturalne procesy odnowy naskórka, zmniejsza szorstkość skóry, chroni ją przed wolnymi rodnikami tlenowymi (opóźnia fotostarzenie skóry), likwiduje objawy zwiotczenia, zmęczenia i stresu skóry.

Składniki:
Aqua minerale (sulphide-sulphide hydrogen salty mineral water), Polyacrylamide (C-13-14 isoparaffin) laureht-7, Morinda citrifolia juices (Noni juices), Glicerin, Oenothera biennis Oil, Rosa Damascena, Glycerin and Ethyl lauroyl arginate HCL.
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg aaaaaaaa.jpg (8,4 KB, 1 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg aaaa.jpg (12,6 KB, 0 załadowań)
wfw jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 00:19   #4529
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

BIODERMA Cicabio Arnica+ krem regenerujący

AQUA/WATER/EAU, GLYCERIN, DICAPRYLYL CARBONATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, PROPYLENE GLYCOL, BEHENYL ALCOHOL, CAPRYLOYL GLYCINE, CETYL PALMITATE, ARACHIDYL ALCOHOL, SODIUM ACRYLATES COPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ARNICA MONTANA FLOWER EXTRACT, APIGENIN, ACETYL DIPEPTIDE-1 CETYL ESTER, ZINC SULFATE, MANNITOL, XYLITOL, RHAMNOSE, LAMINARIA OCHROLEUCA EXTRACT, FRUCTOOLIGOSACCHARIDES, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL, PHOSPHOLIPIDS, TOCOPHEROL, SODIUM CITRATE, ARACHIDYL GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-10 STEARATE, XANTHAN GUM, LAURETH-3, HYDROXYETHYLCELLULOSE, HYDROGENATED POLYISOBUTENE, BUTYLENE GLYCOL, PENTYLENE GLYCOL, SODIUM HYDROXIDE. [BI 632V1]

Chciałbym się dowiedzieć, co dobrego ten krem może "zrobić" cerze i czy ewentualnie przyczynić się mógłby do pogorszenia stanu cery ????
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 10:46   #4530
dodus89
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Wiadomości: 375
Dot.: ZBIORCZY: Składy kosmetyków - pomoc w ich rozszyfrowywaniu cz.III

Mam jeszcze pytanie co do analizowanego kremu Sensitia spf20/UVA 14.
Czy ochrona jest w miarę stabilna?

"Iwostin Sensitia, Krem intensywnie nawilżający spf 20
Skład: Aqua, Iwonicz Aqua, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Ethoxydiglycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Caprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, Glycerin, Mineral Oil (Liquid Paraffin), Octocrylene, Aluminium Starch Octenylsuccinate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Soybean (Glycine Soya) Protein: Oxido Reductases, Phenoxyethanol, Methylparaben, Propylparaben, Ethylparaben, Butylparaben, Sodium Acrylate/acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Isohexadecane, Polysorbate 80, Disodium EDTA, PEG-8, Tocopherol, Ascorbic Acid, Ascorbyl Palmitate, Citric Acid, Parfum."
dodus89 jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 02:15.