Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-08, 17:15   #1
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Question

Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?


Hej dziewczyny! Pytanie jak w tytule wątku Mam taki właśnie problem, gdyż mam 18, mój chłopak 22, znamy się 4 miesiące (ale spotykamy się praktycznie codziennie od dnia poznania, chciałabym wyjechać z nim w sierpniu na 4 dni w góry, ale moja mama jest temu zdecydowanie przeciwna, uważa że to nie wypada dziewczynie w moim wieku, co o tym sądzicie?
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:22   #2
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

ja tam nie widzę w tym nic nie stosownego, pod warunkiem że jesteś odpowiedzialna itp

ale znam ból bo ja mam 21 lat i o dłuższym wyjeździe gdzieś z moim tżtem nie ma mowy, mój ojciec jest ciągle na nie, a nie chce robić nic wbrew jego woli.
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:24   #3
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

No właśnie o to chodzi, że nigdy wcześniej nie zawiodłam zaufania mojej mamy ;] poza tym szczerze z nią rozmawiałam, i zapewniłam że nie zamierzam iść do łóżka z chłopakiem którego znam tak krótko. Po prostu są wakacje i nie chcemy siedzieć w domu ;]
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:30   #4
justi699
Zakorzenienie
 
Avatar justi699
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: wschód....
Wiadomości: 8 507
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?



my też planujemy wyjechać z tżtem na kilka dni w te wakacje o ojciec będzie musiał to jakoś przełknąć
__________________



Nasz Ślub

Jesteś z nami
11.05.2015, godz. 13.30
justi699 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:33   #5
novakia
Zakorzenienie
 
Avatar novakia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 9 660
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

ja mialam 19 lat i bez problemu pojechalam na wpsolne wakacje. moja kolezanka miala 15 i juz jezdzila na domek ze znajomymi i Tztem, wiec zalezy ale jestes dorosla, masz te 18 lat i powinnas jechac
novakia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:49   #6
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Masz 18 lat, więc naprawdę możesz już spokojnie sama decydować o tym co Ci wypada a co nie.

Ja pierwszy raz wyjechałam na wakacje z facetem jak miałam 17 lat i nie widzę w tym nic niestosownego.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:53   #7
revontulet_
Zadomowienie
 
Avatar revontulet_
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 117
GG do revontulet_
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

A ja się nie dziwię Twojej mamie. I myślę, że wcale nie chodzi jej o Twój wiek. Ty znasz swojego chłopaka 4 miesiące tylko! Jesteś zakochana - ok, fajnie, nie widzisz jego ewentualnych wad i masz już do niego pełne zaufanie (jak mniemam). Ale Twoja mama go nie zna zapewne za dobrze i nie ufa mu. Ja gdybym była matką nie puściłabym nigdzie córki z obcym (dla mnie) facetem, tym bardziej, że 18 lat to wcale nie tak dużo jak się wydaje - wiem, bo sama tyle mam
__________________





revontulet_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 17:59   #8
anka_85
Zakorzenienie
 
Avatar anka_85
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 201
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Pytanie jak w tytule wątku Mam taki właśnie problem, gdyż mam 18, mój chłopak 22, znamy się 4 miesiące (ale spotykamy się praktycznie codziennie od dnia poznania, chciałabym wyjechać z nim w sierpniu na 4 dni w góry, ale moja mama jest temu zdecydowanie przeciwna, uważa że to nie wypada dziewczynie w moim wieku, co o tym sądzicie?
hehe, twoja matka ma chyba problem z przyjęciem do wiadomości że masz już 18 lat.
dalej widzi w tobie swoje małe, kochane dziecie
albo boi się że "wpadke" zaliczysz.

wypada, czemu nie
__________________
Sometimes the smallest things take up the most room in your heart.

Zdrowia dla małej, ale silnej kruszynki
Ani

anka_85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:59   #9
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Pierwszy raz byłam sama na wakacjach z eks chłopakiem jak miałam 17 lat (wczesniej zdarzały sie wypady ze znajomymi, ale nigdy sam na sam)

Teraz mam niecałe 20 lat i bez problemu wyjezdzam z obecnym Tż na 2 tyg niedługo

Porozmawiaj z mama w koncu pełnoletnia juz jesteś, ale rozumiem, że nie chcesz robic nic wbrew jej woli.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 17:59   #10
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez revontulet_ Pokaż wiadomość
A ja się nie dziwię Twojej mamie. I myślę, że wcale nie chodzi jej o Twój wiek. Ty znasz swojego chłopaka 4 miesiące tylko! Jesteś zakochana - ok, fajnie, nie widzisz jego ewentualnych wad i masz już do niego pełne zaufanie (jak mniemam). Ale Twoja mama go nie zna zapewne za dobrze i nie ufa mu. Ja gdybym była matką nie puściłabym nigdzie córki z obcym (dla mnie) facetem, tym bardziej, że 18 lat to wcale nie tak dużo jak się wydaje - wiem, bo sama tyle mam

Zgadzam się z Tobą, ale ciężko jest sprawić aby mama poznała mojego chłopaka, bo niby jak ? Spotkania z teściową są niekoniecznie fajne :P
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:14   #11
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez revontulet_ Pokaż wiadomość
A ja się nie dziwię Twojej mamie. I myślę, że wcale nie chodzi jej o Twój wiek. Ty znasz swojego chłopaka 4 miesiące tylko! Jesteś zakochana - ok, fajnie, nie widzisz jego ewentualnych wad i masz już do niego pełne zaufanie (jak mniemam). Ale Twoja mama go nie zna zapewne za dobrze i nie ufa mu. Ja gdybym była matką nie puściłabym nigdzie córki z obcym (dla mnie) facetem, tym bardziej, że 18 lat to wcale nie tak dużo jak się wydaje - wiem, bo sama tyle mam
Co z tego ile ona go zna albo ile ma lat?
Jest pełnoletnia, więc powinna brać za siebie odpowiedzialność. Ufa sobie i wie, że jest na tyle odpowiedzialna, żeby z nim wyjechać - to czemu nie? Sama powinna o tym zdecydować.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 18:19   #12
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez novakia Pokaż wiadomość
ja mialam 19 lat i bez problemu pojechalam na wpsolne wakacje. moja kolezanka miala 15 i juz jezdzila na domek ze znajomymi i Tztem, wiec zalezy ale jestes dorosla, masz te 18 lat i powinnas jechac
Ona jest pelnoletnia a nie dorosla...

Faktycznie juz wieksza obiekcje u mnie by wywolal fakt, ze jestescie krotko razem niz wiek...

Cytat:
Napisane przez anka_85 Pokaż wiadomość
hehe, twoja matka ma chyba problem z przyjęciem do wiadomości że masz już 18 lat.
dalej widzi w tobie swoje małe, kochane dziecie
albo boi się że "wpadke" zaliczysz.

wypada, czemu nie
Co z tego ze ma 18 lat? Przeciez to, ze jest sie wg prawa pelnoletnim nie zmienia automatycznie nic w relacjach z rodzicami.

Niby wypada, ale z drugiej strony, jesli sie wczuc w sytuacje rodzice, to obiekcje jakos specjalnie nie dziwia...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:23   #13
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Zgadzam się z Tobą, ale ciężko jest sprawić aby mama poznała mojego chłopaka, bo niby jak ? Spotkania z teściową są niekoniecznie fajne :P
Jak to jak? Zapraszaj go do siebie, wypijcie jakas kawke z mama albo jakis obiad, niekoniecznie elegancki i oficjalny. Po prostu usiasc i chwile pogadać.

Ja tam lubie bardzo moja teściowa, a moj Tż lubi moja mame z wzajemnością
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:25   #14
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Wyrak, od jakiego wieku według Ciebie jest się dorosłym?
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:33   #15
Kiniolek91
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 329
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Nie uważam żeby 18 lat było nieodpowiednim wiekiem na wyjazd z TŻ. Sama tyle mam i w te wakacje jadę pierwszy raz na dłuższy wyjazd z moim TŻ (wcześniej zdarzało się, że nocowałam u nigo po jakies imprezie czy coś podobnego)... Nie jest to zły wiek o ile potrafi się wziąśc odpowiedzialność za siebie i swoje czyny. Moi rodzice długo nie mogli się równiez przekonać do tego wyjazdu (TŻ jest 6 lat starszy), bo bali się, że wrócę z ciążą i skończy się beztroska... Ale okazali mi zaufanie, widzą, że staram się zachowywac rozsądnie. wazna jest rozmowa... Chociaż nie dziwię się Twojej mamie, bo jesteś krótko z tym chłopakiem. I pomimo codziennych spotkań nie znasz go dobrze. Być może boi się, że ten chłopak nie jest godzien zaufania lub Cię wykorzysta i skrzywdzi... Mimo wszystko porozmawiaj z nią jeszcze raz, spokojnie...

Pozdrawiam =)
__________________

"Trudno jest złapać wiatr,
brać na żarty ten szalony świat.
Trudno jest, przecież wiem,
wierzyć w bajki, jeszcze w życie wplatać je..."



"To, czego tylko chcę - ja z Tobą w chłodnym deszczu"
Kiniolek91 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:37   #16
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Kiniolek91 Pokaż wiadomość
Nie uważam żeby 18 lat było nieodpowiednim wiekiem na wyjazd z TŻ. Sama tyle mam i w te wakacje jadę pierwszy raz na dłuższy wyjazd z moim TŻ (wcześniej zdarzało się, że nocowałam u nigo po jakies imprezie czy coś podobnego)... Nie jest to zły wiek o ile potrafi się wziąśc odpowiedzialność za siebie i swoje czyny. Moi rodzice długo nie mogli się równiez przekonać do tego wyjazdu (TŻ jest 6 lat starszy), bo bali się, że wrócę z ciążą i skończy się beztroska... Ale okazali mi zaufanie, widzą, że staram się zachowywac rozsądnie. wazna jest rozmowa... Chociaż nie dziwię się Twojej mamie, bo jesteś krótko z tym chłopakiem. I pomimo codziennych spotkań nie znasz go dobrze. Być może boi się, że ten chłopak nie jest godzien zaufania lub Cię wykorzysta i skrzywdzi... Mimo wszystko porozmawiaj z nią jeszcze raz, spokojnie...

Pozdrawiam =)

Łatwo powiedzieć, porozmawiaj, ale nie wiem jakich argumentów używać, konserwatyzm mojej mamy jest nie do zniesienia... I nawet tłumaczenie, że za rok, gdy pójdę na studia, nie będzie miała nade mną żadnej kontroli, nie przynosi rezultatów ;] "Teraz jesteś pod moją opieką i ja za ciebie odpowiadam" i koniec tematu ;]
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:41   #17
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Hej dziewczyny! Pytanie jak w tytule wątku Mam taki właśnie problem, gdyż mam 18, mój chłopak 22, znamy się 4 miesiące (ale spotykamy się praktycznie codziennie od dnia poznania, chciałabym wyjechać z nim w sierpniu na 4 dni w góry, ale moja mama jest temu zdecydowanie przeciwna, uważa że to nie wypada dziewczynie w moim wieku, co o tym sądzicie?
Uścislijmy. Jakie ma argumenty? Jak swoją decyzję umotywowała?
Bo jeśli to jest hasło: co ludzie powiedzą, to ja nie widze wielkich szans na negocjacje
Jeżeli sie boi o Ciebie, to sa niewielkie szanse, ale niewielkie.

Ja nie wiem jak bym się zachowała, zależałoby to od tego czy jeszcze z kims jedziecie (i czy znam te osoby, chocby ze słyszenia), gdzie będziecie mieszkać i ogólnie jakie macie plany.
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-07-08 o 18:44
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:43   #18
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Powinnas porozmawiac z mama. Jak mialam 18 lat to pojechalam z chlopakiem na wakacje na cale 3 miesiace i rodzice nie robili problemow. Mama sie boi 2 rzeczy: ze bedziecie uprawiac seks i ze mozesz zajsc w ciaze oraz tego co ludzie powiedza. Moim zdaniem pomoc moze jedynie rozmowa. Musisz mamie wytlumaczyc, ze jestes odpowiedzialna i zdajesz sobie sprawe z powagi sytuacji. Mysle, ze majac 18 lat nie ma sensu klocic sie z mama i jechac na sile, bo potem odbije sie to na waszych stosunkach.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:43   #19
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Argumenty są przezabawne, typu "Ja w Twoim wieku wstydziłabym się zapytać matki o taki wyjazd !" albo " Wrócisz z brzuchem i to ja będę miała problem!" ;] Powtarzam, że nigdy nie zawiodłam jej zaufania, nie ma powodów żeby mi nie ufać i zapewniłam ją że nie pójdę z chłopakiem do łóżka... Co zresztą jest prawdą ;]
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-08, 18:47   #20
emememsik
po prostu Em :)
 
Avatar emememsik
 
Zarejestrowany: 2005-06
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 29 527
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Powtarzam, że nigdy nie zawiodłam jej zaufania, nie ma powodów żeby mi nie ufać i zapewniłam ją że nie pójdę z chłopakiem do łóżka... Co zresztą jest prawdą ;]
I właśnie tym spróbuj ją przekonać.
__________________
od maja 2012 przejechałam na rolkach 488 km
emememsik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:48   #21
Fela Von Helvete
Zakorzenienie
 
Avatar Fela Von Helvete
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Południe
Wiadomości: 4 955
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

W stu procentach zgadzam się z Wyrakiem. Ja mam 18 lat, w tym roku po raz pierwszy jedziemy z TŻtem sami nad morze na ponad 2 tygodnie, ale jesteśmy ze sobą 2,5 roku, moi rodzice znają dobrze zarówno mojego TŻta jak i jego rodziców, więc nie było najmniejszych problemów, wręcz podeszli do tego wyjątkowo entuzjastycznie

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Łatwo powiedzieć, porozmawiaj, ale nie wiem jakich argumentów używać, konserwatyzm mojej mamy jest nie do zniesienia... I nawet tłumaczenie, że za rok, gdy pójdę na studia, nie będzie miała nade mną żadnej kontroli, nie przynosi rezultatów ;] "Teraz jesteś pod moją opieką i ja za ciebie odpowiadam" i koniec tematu ;]
Takimi argumentami to tylko pogarszasz swoją sytuację
__________________
Fela Von Helvete jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:50   #22
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Argumenty są przezabawne, typu "Ja w Twoim wieku wstydziłabym się zapytać matki o taki wyjazd !" albo " Wrócisz z brzuchem i to ja będę miała problem!" ;] Powtarzam, że nigdy nie zawiodłam jej zaufania, nie ma powodów żeby mi nie ufać i zapewniłam ją że nie pójdę z chłopakiem do łóżka... Co zresztą jest prawdą ;]
W takim razie, nie chcę Cię martwić ale nie wróżę Ci powodzenia w przekonywaniu jej, ponieważ na takie poglądy jakie ona ma nie ma własciwe argumentów. A raczej argumenty są, ale osoba do której sie mówi po prostu nas nie słucha, bo wie lepiej. Gdyby bała sie tylko a nie martwiła Twoim "dobrym imieniem" byłaby większa szansa na porozumienie, ponieważ byłaby nadzieja na to, że da sie z nią rzeczowo pogadać i będzie słuchała argumentów.
Możesz próbować brać ją na litość, popłakac się. Możesz sie wykłócić i obrazic. Ale prawde mówiąc w sukces nie wierzę. Nawet jak wygrasz teraz, to problem pozostanie, bo następnym razem będzie to samo. A nie daj bóg! cos Ci sie stanie (nogę skręcisz), to przecież życie będziesz miała zatrute do końca.

Rodzice sa rózni, sa tez tacy na których rozmowa nie działa. Bo nie słuchają. I takich trzeba przeczekac, jeszcze tylko roczek i pójdziesz na studia.

A nie myslałas o wyjeździe jednodniowym?
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!

Edytowane przez Luba
Czas edycji: 2009-07-08 o 18:52
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:50   #23
MdM
in love with life
 
Avatar MdM
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Leśna Kraina
Wiadomości: 25 002
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Argumenty są przezabawne, typu "Ja w Twoim wieku wstydziłabym się zapytać matki o taki wyjazd !" albo " Wrócisz z brzuchem i to ja będę miała problem!" ;] Powtarzam, że nigdy nie zawiodłam jej zaufania, nie ma powodów żeby mi nie ufać i zapewniłam ją że nie pójdę z chłopakiem do łóżka... Co zresztą jest prawdą ;]
Szczerze mowiac nie rozumiem takich rodzicow, ale to pewnie dlatego, ze moi tacy nie byli.
Powinnas jej powiedziec, ze jakbys chciala z nim isc do lozka to juz dawno bys to zrobila w pobliskim lasku, u niego w domu, albo na ulicy za rogiem i juz bys miala niezly brzuszek wiec powinna ci zaufac. Twoja mama jest chyba jeszcze tego tzw 'starego myslenia'. Ja bym probowala ja przekonac ciagle tym samym. Musisz rozmawiac, bo sama chyba nie zmieni zdania.
MdM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:56   #24
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
W takim razie, nie chcę Cię martwić ale nie wróżę Ci powodzenia w przekonywaniu jej, ponieważ na takie poglądy jakie ona ma nie ma własciwe argumentów. A raczej argumenty są, ale osoba do której sie mówi po prostu nas nie słucha, bo wie lepiej. Gdyby bała sie tylko a nie martwiła Twoim "dobrym imieniem" byłaby większa szansa na porozumienie, ponieważ byłaby nadzieja na to, że da sie z nią rzeczowo pogadać i będzie słuchała argumentów.
Możesz próbować brać ją na litość, popłakac się. Możesz sie wykłócić i obrazic. Ale prawde mówiąc w sukces nie wierzę. Nawet jak wygrasz teraz, to problem pozostanie, bo następnym razem będzie to samo. A nie daj bóg! cos Ci sie stanie (nogę skręcisz), to przecież życie będziesz miała zatrute do końca.

Rodzice sa rózni, sa tez tacy na których rozmowa nie działa. Bo nie słuchają. I takich trzeba przeczekac, jeszcze tylko roczek i pójdziesz na studia.

A nie myslałas o wyjeździe jednodniowym?


Myślałam, ale jakoś jednodniowe wycieczki mnie nie kręcą Podejrzewam, że zbuntuję się i pojadę tam bez jej błogosławieństwa ;] Na własną odpowiedzialnośc.
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:57   #25
Luba
Zakorzenienie
 
Avatar Luba
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Bawaria
Wiadomości: 24 548
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez TrujacaRoslina Pokaż wiadomość
Myślałam, ale jakoś jednodniowe wycieczki mnie nie kręcą Podejrzewam, że zbuntuję się i pojadę tam bez jej błogosławieństwa ;] Na własną odpowiedzialnośc.
Jak chcesz, ale wiesz, do tego domu będziesz musiała wrócić...
__________________
Nie jestem na tyle młody żeby wiedzieć wszystko
J.M. Barrie


Afazja, darmowa strona z cwiczeniami!
Luba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 18:59   #26
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez MdM Pokaż wiadomość
Szczerze mowiac nie rozumiem takich rodzicow, ale to pewnie dlatego, ze moi tacy nie byli.
Powinnas jej powiedziec, ze jakbys chciala z nim isc do lozka to juz dawno bys to zrobila w pobliskim lasku, u niego w domu, albo na ulicy za rogiem i juz bys miala niezly brzuszek wiec powinna ci zaufac. Twoja mama jest chyba jeszcze tego tzw 'starego myslenia'. Ja bym probowala ja przekonac ciagle tym samym. Musisz rozmawiac, bo sama chyba nie zmieni zdania.

Twoich argumentów też użyłam, bo okazji faktycznie było mnóstwo, zwłaszcza gdy TŻ miał wolną chatę przez tydzień i spędzaliśmy u Niego wieczory, o czym mama doskonale wiedziała ;] Ale to jakoś jej nie przeszkadzało, bo ludzie nie wiedzieli ;]

---------- Dopisano o 19:59 ---------- Poprzedni post napisano o 19:58 ----------

Cytat:
Napisane przez Luba Pokaż wiadomość
Jak chcesz, ale wiesz, do tego domu będziesz musiała wrócić...

Wiem, ale jak pojadę tam, i udowodnię Jej, że jestem odpowiedzialna i NIE WRÓCĘ z brzuchem, to może w końcu zacznie mi ufać ;]
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:11   #27
201604200942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 19 651
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

ja w wieku 17 lat pojechałam z chłopakiem, siostrą i znajomym na tydzień nad morze. Rodzice nie byli przeciwni, bo miał być to wyjazd do pracy.
Jednak my byliśmy ze soba 3 lata.
Fakt, masz 18 lat, ale 4 miesiące to dla mnie za wcześnie. Może to też jest dla Twoich rodziców ważne?
201604200942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:15   #28
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Kocham konwenanse.
Powiedz jej, że robiliście to już siedemdziesiąt dwa razy, a kiedy opadnie jej szczęka, to zanim zdąży ją pozbierać, wsadź tam miotłę.
BTW, czy wszyscy jeżdżą na wakacje, żeby się rypać?
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:23   #29
TrujacaRoslina
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 129
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez rabid Pokaż wiadomość
Kocham konwenanse.
Powiedz jej, że robiliście to już siedemdziesiąt dwa razy, a kiedy opadnie jej szczęka, to zanim zdąży ją pozbierać, wsadź tam miotłę.
BTW, czy wszyscy jeżdżą na wakacje, żeby się rypać?

krótko i na temat
TrujacaRoslina jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-08, 19:27   #30
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Od jakiego wieku wypada wyjechać z chłopakiem na wakacje?

Cytat:
Napisane przez emememsik Pokaż wiadomość
Wyrak, od jakiego wieku według Ciebie jest się dorosłym?
To nie jest kwestia wieku, tylko zachowania. Dorosla jest osoba samodzielnie sie utrzymujaca i odpowiedzialna za swoje sprawy.

Od biedy, gdy ktos mieszka poza domem np. na studiach, dorabia i rodzice cos dorzuca.

Natomiast osoba, ktora rodzice utrzymuja i ktora mieszka z nimi wg mnie dorosla nie jest.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:24.