Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010 - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Być rodzicem > Poczekalnia - będę mamą

Notka

Poczekalnia - będę mamą Forum dla przyszłych rodziców. Poczekalnia - będę mamą to miejsce, w którym podzielisz się tematami związanymi z oczekiwaniem na potomstwo.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-02-03, 11:26   #31
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Oczywiście wpadaj śmiało

A tak poważnie, to czasem wkurzam się, ze tak daleko wszystkie od siebie mieszkamy Nawet nie wiecie jak bardzo chciałabym się z Wami spotkać tak na żywca Ale chyba mało prawdopodobne, tym bardziej, jak juz będa nasze maleństwa na świecie...
takie spotkania beda mozliwe raczej jak ktos sie gdzies wybierze, my np. z malym bedziemy w Wawie we wrzesniu- u tescia
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:28   #32
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez izaizula Pokaż wiadomość
A ja dzisiaj nie śpie już od czwartej bo mi zrobili pobudke z security że prądu nie ma w domu i myślałam ze ich zamorduje
Na obiadek właśnie skończyłam gotować spaghetti bo moje dziecko je uwielbia wiec wykorzystalam dzień kiedy nie idzie do przedszkola.
Jeszcze zostało mi sprzątanie ale tak mi sie nie chce że chyba zwariuję, na dywanie masakra w kuchni maskara a tu chęci brak.
Mnie ten wątek tak rozleniwił, że nic mi się nie chce robić... nie mogę się oderwać od komputera. Od razu widać to w rachunkach za prąd Właczam zawsze o 8 jak tz idzie do pracy i tak siedzę, siedzę i siedzę... i nic nie robię Wszystko przez Was!!!
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:30   #33
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

w ogole to moj tz wczoraj o wpoldo drugiej sie obudzil, z takim usmiechem ze jakby nie uszy mialby go na okolo glowy, ja sie na niego patrze i pytam co mu sie poprzestawialo, a on " synus mi sie snil i to dwa razy raz jak wyszliscie ze szpitala a pozniej pierwsza kapiel i byl taki malutki taki sliczny i mu zmienialem srocha:P
no po prostu facet mnie tym srochem rozbroil
a pozniej sie bawil a dzidziulem przez godzine zanim wyszedl do pracy pukal mi w brzuch a malemu sie chyba bardzo podobalo bo za kazdym razem albo sie wypinal albo mu odpukiwal

---------- Dopisano o 12:30 ---------- Poprzedni post napisano o 12:29 ----------

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Mnie ten wątek tak rozleniwił, że nic mi się nie chce robić... nie mogę się oderwać od komputera. Od razu widać to w rachunkach za prąd Właczam zawsze o 8 jak tz idzie do pracy i tak siedzę, siedzę i siedzę... i nic nie robię Wszystko przez Was!!!
jasne ze przez nas ;D
ale jakbys sie nudzila bez watku;D
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:31   #34
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
takie spotkania beda mozliwe raczej jak ktos sie gdzies wybierze, my np. z malym bedziemy w Wawie we wrzesniu- u tescia
A ja często jak jeszcze nie mieszkałam w Toruniu tylko jeździłam na weekendy do tż, to zawsze wracałam rano w poniedziałek do kalisza od razu na zajęcia na uczelnię. I miałam przesiadkę w Zduńskiej Woli i czekałam prawie 3 godziny :/ Więc teraz bym wysiadła w Sieradzu i Ciebie odwiedziła... ale te czasy się skończyły a ten pociąg zlikwidowali...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:32   #35
aneczkkaa
Zakorzenienie
 
Avatar aneczkkaa
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 3 353
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Witam w nowym wątku

Coś ostatnio źle się czuję .... Taka jestem do d... ciągle zmęczona brzuch mnie pobolewa raz na dole potem na górze , n ogi mi popuchły mam mdłości jutro zrobie sobie mocz i krew tak dla własnego spokoju. Badania miałam robione 2 tyg temu i było wszystko ok
Dobrze że w piątek idę do lekarza

W ogóle w tamtym tygodniu zamówiłam pościel i do tej pory jej nie mam wkurzyłam się bo ten sprzedawca robi sobie jaja z kupujących. Płaciłam płatnościami allegro i przelew doszedł od razu dostałam info od allegro kiedy doszło itd a ten mi pisze że doszło 2 dni później <kłamca> Sama sprzedaje na allegro i nie wyobrażam sobie tak ściemniać ludzi. Na aukcjach pisze że błyskawiczna wysyłka no ale zastrzega do 3 dni roboczych ja też tak mam ale najpóźniej wysyłam na nastepny dzień po otrzymaniu wpłaty. Po moich interwencjach wczoraj łaskawie napisał że wysłał paczkę zobaczymy kiedy dojdzie i co dojdzie.

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Ja już dziś wpałaszowalam 5 kanapek, jogurt, 4 rurki w czekoladzie, jabłko, banana, pomarańczko a teraz pałaszuję serek wiejski ze szczypiorkiem Ciekawe co po tym wymyślę

A na obiad mam od wczoraj kebaba Znaczy sie mięsko z kurczaczka podsmazone w przyprawach z Knorra, sosik czosnkowy, pomidorki, sałatka i cebulka i to wszystko wkładam do naleśników tortilla mniammm...
No brawo kochana to masz melodie do jedzenia Mi się nic nie chce jeść tylko dużo piję
__________________
'...Życie nie daje nam tego, czego chcemy, lecz to, co dla nas ma..."
Maciuś 10-04-10
7-06-05 11 tc
20-12-14 10 tc
aneczkkaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:32   #36
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

szalejecie dziewczyny, spodziewałam sie nowego wątku ale w godzinach popołudniowych a tu prosze
ale melduje sie tyz
ja juz ubrana i nawet po drugim sniadaniu, ide sie zaraz malowac troszke co by ludzi nie straszyc i do miasta z moja mama uderzam, jesli oczywiscie przebijemy sie przez góóóóry sniegu ... masakra
praktycznie z kłodzka nie mozna teraz nigdzie wyjechac, w kudowie zeszła na droge jakas lawina, na złoty stok i zabkowice lezą tiry na wyjezdzie z kłodzka autobus ... a mąz dzwonił ze w radiu dopiero zapowiadaja śniegi bo idze jakis front miriam czy cós takiego
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764

gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:35   #37
ita83
Wtajemniczenie
 
Avatar ita83
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Dublin
Wiadomości: 2 076
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

PRzepraszam bardzo ale ja na nogach od 6:30 - w pracy dzielnie siedze od 8:00
A jak mi na dzis autka nie zrobia to jutro pobudka o 5:30 i bedzie jazda autobuskiem do pracy - bo dzis mial mnie jeszcze ktos podwiezc ale jutro juz ta osoba tez auta nie bedzie miala
A i tak poltora godzinki z powrotem do domku na bank bede jechac o ile zalapie sie na autobus o 16:35
a jak nie to do 19:20 musze czekac - bajer nie
__________________
Xawery mały zbój ale mój - 24.03.2010
Leon kochany klusek - 22.08.2013
ita83 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 11:37   #38
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
A ja często jak jeszcze nie mieszkałam w Toruniu tylko jeździłam na weekendy do tż, to zawsze wracałam rano w poniedziałek do kalisza od razu na zajęcia na uczelnię. I miałam przesiadkę w Zduńskiej Woli i czekałam prawie 3 godziny :/ Więc teraz bym wysiadła w Sieradzu i Ciebie odwiedziła... ale te czasy się skończyły a ten pociąg zlikwidowali...
no do Torunia jest kawalek z Sieradza, ale moze akurat bedziesz przejezdzala;D;D;D zapraszam zawsze i o kazdej porze chyba ze bede akurat na porodówce;D hehehe

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------

Cytat:
Napisane przez ita83 Pokaż wiadomość
PRzepraszam bardzo ale ja na nogach od 6:30 - w pracy dzielnie siedze od 8:00
A jak mi na dzis autka nie zrobia to jutro pobudka o 5:30 i bedzie jazda autobuskiem do pracy - bo dzis mial mnie jeszcze ktos podwiezc ale jutro juz ta osoba tez auta nie bedzie miala
A i tak poltora godzinki z powrotem do domku na bank bede jechac o ile zalapie sie na autobus o 16:35
a jak nie to do 19:20 musze czekac - bajer nie
ja to i tak cie podziwiam ze ty jeszcze kobito pracujesz!!
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:40   #39
Mysia1234
Raczkowanie
 
Avatar Mysia1234
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 476
GG do Mysia1234
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

A ja jeszcze w pidzamce siedze Postaram się udzielac jak najczęsciej U nas jest wszystko ok Wizyta u gina za tydzien, zobaczymy ile mała wazy A ja mam juz 16 KG na +. Ale czego sie nie robi dla kruszynki
__________________
Wiktoria 21.03.2010 4190g, 57cm

Razem od 18.03.2005
Zaręczyny 29.07.2009
Ślubowaliśmy 12.02.2011
Mysia1234 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:40   #40
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez Darusiaaaa Pokaż wiadomość
no do Torunia jest kawalek z Sieradza, ale moze akurat bedziesz przejezdzala;D;D;D zapraszam zawsze i o kazdej porze chyba ze bede akurat na porodówce;D hehehe

---------- Dopisano o 12:37 ---------- Poprzedni post napisano o 12:35 ----------


ja to i tak cie podziwiam ze ty jeszcze kobito pracujesz!!
Dzięki za zaproszenie, na pewno bym skorzystała, ale wątpliwe, że będę jeszcze jechala do rodziców. Z tym brzuchem i w taka pogodę nie bedę ryzykować, bo wiesz jakie te nasze koleje są cudowne Już raz jechałam jak ostatnio były te cyrki, że pociągi miały opóźnienia po kilka godzin i najadłam się strachu więc juz podziękuję...
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:40   #41
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
Dokładnie... taka dłuuuuga lista a udzielające się wciąż te same najbardziej wytrwałe
Cytat:
Napisane przez Izumi Pokaż wiadomość
No ja już kiedyś poszukiwałam wpisów tych mamusi. Myślałam nawet czy by nie napisać do nich PW choćby z zapytaniem jak się mają, czy wszystko ok itd.

a
Dziewczyny ja od 15 minut wysyłam wiadomości do kazdej z mamus z listy poza tymi które sie czesto udzielaja ale moge przegapic i mozecie tez dostac...
Mysia nam juz sie ładnie zameldowała czyli działa
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 11:46   #42
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

no kolej jest fajowa, nie da sie ukryc;/
ale gdybys byla przejazdem albo ktoras z was w tym jakze PIĘĘĘĘĘKNYM , ROZBUUUDOOOWANYM, WIELKIIIIM MIESCIE to jak najbardziej ZAPRASZAMY
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:49   #43
tylkooliwka
Wtajemniczenie
 
Avatar tylkooliwka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 2 037
GG do tylkooliwka
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010


ale miła niespodzianka a tylko na troszke mi sie komputer rozladowal
a tu juz nowy wąteczek oby szczęśliwy dla Nas wszystkich
wlasnie czytalam tamten jeszcze i sie dziwilam,ze nie mogę cytowac hihi

Baobabek super,ze powiedzialas o tym termoforze,nawet nie myslalam ze jest cos takiego a rzeczywiscie moze byc bardzo przydatny,urocze sa te maskotki
Ita podziwiam Cie,ze jeszcze masz siłe do pracy chodzic.

Co do wakacji i morza to juz sie nie moge doczekac uwielbiam plażę i wodę,mam nadzieje,ze nam sie uda zrealizowac nasze plany
tylkooliwka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:50   #44
ASIULEK_23
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 5 553
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

A może któraś chętna odwiedzić "Piernikowo"?? Zapraszamy!!
__________________
Weroniczka (05.04.2010r)

"Ktoś" ( tp. 3.12.2014 )
ASIULEK_23 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:54   #45
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Ja kocham i morze i góry, ale w te wakacje odpuścimy, bo wydaje nam sie ze Kacper bedzie troszke za mały.
Jedyne gdzie pojedziemy to we wrzesniu do Wawy "dziadziusia" odwiedzic.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 11:56   #46
Anusia479
Zakorzenienie
 
Avatar Anusia479
 
Zarejestrowany: 2009-02
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Wiadomości: 3 374
GG do Anusia479
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Witajcie. Mogę do Was dołączyć?
__________________
Kiedyś będziesz miał dorosłą duszę, ale dzisiaj jesteś mały jak okruszek

Gracjanek

Fabianek
Anusia479 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:05   #47
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

kobietoooo gdzie ty bylas?;D

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 12:59 ----------

z checia bym odiwedzila mowiac szczerze bo ze 2 lata w toruniu nie bylam,ale 3 tyg pod rzad szkola, pozniej malz pracuje w sobote a pozniej chyba juz nie za bardzo...;/

---------- Dopisano o 13:00 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------

anusia napisz nam cos o sobie wiecej gdzie sie uchowalas?

---------- Dopisano o 13:05 ---------- Poprzedni post napisano o 13:00 ----------


Niekorzystne zjawiska w organizmie kobiety i płodu zachodzące w wyniku bólu porodowego.


W czasie porodu dochodzi do naprzemiennych okresów szybkiego i wolnego oddychania. Gdy matka wskutek bólu oddycha za szybko, wtedy prowadzi to do pogorszenia parametrów krwi matki i dziecka. U matki powstaje tzw. zasadowica krwi, natomiast u dziecka kwasica krwi. To dlatego w czasie porodu położna każe oddychać Ci powoli i głęboko. W czasie zasadowicy krew łatwo pobiera tlen w płucach, ale niestety, trudno oddaje go w łożysku - płód otrzymuje za mało tlenu. Prowadzi to do przejściowego niedotlenienia płodu.

Zasadowica krwi matki prowadzi do pogorszenia dostarczania tlenu nie tylko do łożyska, ale i do macicy (poprzez zwężenie naczyń macicznych). Powoduje to pogorszenie czynności skurczowej mięśnia macicy w czasie trwania porodu
Zasadowica krwi matki prowadzi także do obkurczenia naczyń mózgowych i zaburzeń ukrwienia mózgu. Dlatego niekiedy może dojść do utraty przytomności, zwłąszcza przy bardzo silnych bólach porodowych.
Ból powoduje wzrost aktywności układu współczulnego, a to z kolei skutkuje obkurczeniem naczyń maciczno-łożyskowych. Skutkiem jest dodatkowy spadek przepływu krwi przez łożysko i zmniejszenie dostarczania tlenu dla dziecka.
Zwiększony stres matki. Stres przyczynia się do wyrzutu hormonów stresowych, zwężenia naczyń łożyskowych i spadku przepływu krwi przez nie. Główną rolę odgrywają tutaj adrenalina i noradrenalina.
Ból i następujący po nim wyrzut hormonów, a zwłaszcza adrenaliny przyczynia się do spadku czynności skurczowej mięśnia macicy. Rezultatem jest przedłużanie, a nawet zahamowanie porodu.
Ból prowadzi do zwiększenia przemiany materii w organizmie matki i do zwiększonego zużycia tlenu. Skutkiem tego jest zmniejszenie dowozu substancji odżywczych dla dziecka poprzez łożysko i kwasica płodu.
Zwiększone ryzyko choroby zakrzepowo-zatorowej. Wyczerpanie i zmęczenie matki bólem. Uraz psychiczny spowodowany bólem porodowym - "Już nie chcę mieć następnego dziecka, bo to tak strasznie boli."Ból towarzyszy szyciu naciętego krocza.

__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus

Edytowane przez Darusiaaaa
Czas edycji: 2010-02-03 o 12:10
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:08   #48
catro
Rozeznanie
 
Avatar catro
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 796
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

No ładnie, człowiek przez tydzień nic nie napisze i już o nim zapominają i wrzucą do worka "nieodzywających się wcale"

Ja was dziewuszki podczytuję, ale mam taki humor do dupki, że weny na pisanie nie mam.
23 lutego mam konsultację w Instytucie Matki i Dziecka w Wawie i się dowiem, czy muszę tam rodzić. Im dłużej o tym myślę i im więcej się dowiaduję to jednak wolałabym u siebie w mieście.
__________________
Ola - 07.03.2010



catro jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:10   #49
agnieszka09
Wtajemniczenie
 
Avatar agnieszka09
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 2 389
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

czesc dziewczyny
MADZIWNIA dzieki za inf

zglaszam sie na nowym watku
ja caly czas,codziennie czytam to co napisalyscie,takze jestem na bierzaco z wiadomosciami...gorzej z pisaniem

u nas dobrze po malutku.
ostatniow pezciagu miesiaca dowiedzialam sie,ze mam anemieno i z ostatniej wizyty,wczorajeszej doszla infekcja z drog moczowych
16-tego lutego ide znowu do poloznej takze sie juz chyba dowiem co dalej.na razie mocz zostal wyslany do laboratorium...
termin mam na 27 marca...
dla malutkiej wszystko juz zakupione i przygotowane
pozdrawiam Was mamuski
__________________
MOJA PRINCESSA 26.03.2010

http://s6.suwaczek.com/201003261565.png



ADRIANEK 11.10.2011



NASZ SLUB 11.08.2012
agnieszka09 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-02-03, 12:11   #50
izaizula
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 504
GG do izaizula
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

O rany wy tu piszecie o wkacjach i wyprawach, a ja jak sobie pomyślę, ze teraz każdy wyjazd to już naprawdę wielka wyprawa (bo z trójką dzidziolo łatwo napewno nie bedzie) to troche mi tego żal. Do tej pory z moim mężem jeżdziliśmy gdzie chcieliśmy i kiedy a teraz juz niestety - przynajmniej przez najbliższy okres.

A tu mój brzuchol zrobiony przed chwilą mam wrazenie że jest masakrycznie wielki
izaizula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:11   #51
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez catro Pokaż wiadomość
No ładnie, człowiek przez tydzień nic nie napisze i już o nim zapominają i wrzucą do worka "nieodzywających się wcale"

Ja was dziewuszki podczytuję, ale mam taki humor do dupki, że weny na pisanie nie mam.
23 lutego mam konsultację w Instytucie Matki i Dziecka w Wawie i się dowiem, czy muszę tam rodzić. Im dłużej o tym myślę i im więcej się dowiaduję to jednak wolałabym u siebie w mieście.
ale my tylko z troski no już już nie płakaj a jak maleństwo??mialaś ostatni wizytę, czy od tego razu jak nam pisałaś nic się nie zmieniło??
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:12   #52
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Wpływ znieczulenia zewnątrzoponowego na poród, matkę i dziecko.

Brak bólu to prawidłowe oddychanie. Prawidłowe oddychanie to brak zasadowicy u matki i kwasicy u dziecka, a to powoduje prawidłowe parametry krwi matki i dziecka. Inaczej - w czasie porodu w znieczuleniu zo brak jest zaburzeń natlenienia krwi matki. Nie dochodzi też do kwasicy krwi płodu. Jeśli do macicy dopływa krew o prawidłowych parametrach , to skutkuje to prawidłowa czynnością skurczową ciężarnej macicy.Brak bólu to brak zasadowicy i następowego obkurczenia naczyń mózgowych - cały czas jest zachowana pełna świadomość matki w czasie porodu.
Znieczulenie zo zapobiega wzrostowi aktywności układu współczulnego. Rezultat to polepszenie przepływu krwi przez łożysko.Likwidacja bólu przez znieczulenie zo. Brak bólu to brak stresu , brak wyrzutu hormonów - lepszy przepływ krwi przez łożysko - lepsze dostarczanie tlenu do płodu.Znieczulenie zo poprzez eliminację bólu może zapobiec przedłużaniu się porodu.Likwidacja bólu w znieczuleniu zo prowadzi do tego, że metabolizm matki jest prawidłowy, zużycie tlenu również. Wskutek tego dziecko otrzymuje odpowiednią ilość substancji odżywczych i odpowiednią ilość tlenu.Zmniejszenie częstości powikłań zakrzepowo-zatorowych po założeniu znieczulenia zewnątrzoponowego. Brak powikłań zakrzepowo-zatorowych to krótszy pobyt w szpitalu. Z kolei im krótszy pobyt w szpitalu tym mniejsze ryzyko "złapania" szpitalnych zakażeń, b. ciężkich w leczeniu.
Dobre samopoczucie po odbytym porodzie. Matka może zająć się noworodkiem i przeżywać pełnię macierzyństwa. Szybki kontakt z ojcem dziecka. Szybkie karmienie dziecka.

Dobra kondycja psychiczna po odbytym porodzie. Brak oporów przed kolejnym zajściem w ciążę. Dobre relacje z partnerem seksualnym i rodziną.
Znieczulenie zo znosi ból przy szyciu krocza.
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:12   #53
gusinek
Rozeznanie
 
Avatar gusinek
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: z domku
Wiadomości: 631
GG do gusinek
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez madziwnia Pokaż wiadomość
Dziewczyny ja od 15 minut wysyłam wiadomości do kazdej z mamus z listy poza tymi które sie czesto udzielaja ale moge przegapic i mozecie tez dostac...
Mysia nam juz sie ładnie zameldowała czyli działa
madziwnia dostałam wiadomosc, ale masz mnie 2 razy na liscie kwietniowej, raz gusiek a raz gusinek to ta sama osoba ja dane są aktualne
__________________
mój skarb Bartuś 30.04.2010 3400 57cm

przeczytaj proszę, może Ty potrafisz pomóc

https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...4#post35342764

gusinek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:13   #54
izaizula
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 504
GG do izaizula
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez catro Pokaż wiadomość
No ładnie, człowiek przez tydzień nic nie napisze i już o nim zapominają i wrzucą do worka "nieodzywających się wcale"

Ja was dziewuszki podczytuję, ale mam taki humor do dupki, że weny na pisanie nie mam.
23 lutego mam konsultację w Instytucie Matki i Dziecka w Wawie i się dowiem, czy muszę tam rodzić. Im dłużej o tym myślę i im więcej się dowiaduję to jednak wolałabym u siebie w mieście.

To jesteśmy w takim razie w jednym worku bo ja też dostałam. Musimy nadrobić i szybko z tego worka wyskoczyć. Przynajmniej na tyle ile mi sie uda bede starała sie systematycznie udzielać Madziwniu. Obiecuje poprawę.
izaizula jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:13   #55
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez ASIULEK_23 Pokaż wiadomość
A może któraś chętna odwiedzić "Piernikowo"?? Zapraszamy!!
a ja nie byłam jeszcze w piernikowie
Cytat:
Napisane przez Anusia479 Pokaż wiadomość
Witajcie. Mogę do Was dołączyć?
O rany gdzies sie przez ten czas podziewała??? Pisz co tam u ciebie i jak chcesz byc na liście mamus to podaj dane wedle wzoru jaki jest na liscie
Cytat:
Napisane przez catro Pokaż wiadomość
No ładnie, człowiek przez tydzień nic nie napisze i już o nim zapominają i wrzucą do worka "nieodzywających się wcale"

Ja was dziewuszki podczytuję, ale mam taki humor do dupki, że weny na pisanie nie mam.
23 lutego mam konsultację w Instytucie Matki i Dziecka w Wawie i się dowiem, czy muszę tam rodzić. Im dłużej o tym myślę i im więcej się dowiaduję to jednak wolałabym u siebie w mieście.
Catro ty łobuzie przeciez było PS.. na dole wiadomości.. jak juz wysałam to dopiero zajarzyłam że do ciebie nie powinnam.. aj ty .. ale nawet na watku tu napisałam ze moge przez przypadek nawet sama do siebie wysłac przypomnienie.. no juz.. nie płakusiaj wybacz
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:14   #56
Darusiaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Darusiaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Sieradz
Wiadomości: 14 341
GG do Darusiaaaa Send a message via Skype™ to Darusiaaaa
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

moze to co napisze dziwnie zabrzmi ale anemia w ciazy to "normalne"

---------- Dopisano o 13:14 ---------- Poprzedni post napisano o 13:13 ----------

a wiecie co? my jestesmy ze soba od ponad 4 latach i na zadne wakacje nam sie nie udalo pojechac jeszcze.....
__________________
Oliwcia 05.04.2010r.
Amelcia 02.12.2011r.
"Nie idź za mną, bo nie umiem prowadzić. Nie idź przede mną, bo mogę za Tobą nie nadążyć. Idź po prostu obok mnie i bądź moim przyjacielem. "
A.Camus
Darusiaaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:14   #57
madziwnia
Zakorzenienie
 
Avatar madziwnia
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zachodniopomorskie
Wiadomości: 6 105
Send a message via Skype™ to madziwnia
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez gusinek Pokaż wiadomość
madziwnia dostałam wiadomosc, ale masz mnie 2 razy na liscie kwietniowej, raz gusiek a raz gusinek to ta sama osoba ja dane są aktualne
a dlaczego mam cie dwa razy na liscie??? jak to sie stało??

Prosze jaki odzew szybki...
__________________
Michalina ur. 1 kwietnia 2010 r.

Pola ur. 3 czerwca 2014!
madziwnia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:14   #58
Baobabek
Zakorzenienie
 
Avatar Baobabek
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: świętokrzyskie
Wiadomości: 5 576
GG do Baobabek Send a message via Skype™ to Baobabek
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Cytat:
Napisane przez izaizula Pokaż wiadomość
O rany wy tu piszecie o wkacjach i wyprawach, a ja jak sobie pomyślę, ze teraz każdy wyjazd to już naprawdę wielka wyprawa (bo z trójką dzidziolo łatwo napewno nie bedzie) to troche mi tego żal. Do tej pory z moim mężem jeżdziliśmy gdzie chcieliśmy i kiedy a teraz juz niestety - przynajmniej przez najbliższy okres.

A tu mój brzuchol zrobiony przed chwilą mam wrazenie że jest masakrycznie wielki
uroczy...przepiękny...bra k mi słów...
__________________
K & I

Baobabek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:15   #59
indiria
Raczkowanie
 
Avatar indiria
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 284
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

No dobra, to i ja dam głos, w pierwszym wątku coś tam pisałam, ale potem miesiąc byliśmy bez neta i musiałam skończyc stary wątek i nadrobic 62 strony drugiego, więc trochę to trwało
A w ogóle to ja jestem ciężko się aklimatyzująca, więc wybaczcie

U nas wszystko ok, choc mieliśmy trochę stresujących sytuacji. Młoda rośnie książkowo, mija nam dziś 33 tydz i 2 dzień a ja zaczynam obgryzac paznokcie ze strachu...

Izumi, muszę Cię tylko zasmucic, że ten balsam Palmersa nie jest typowo na rozstępy. Znam 5 rodzajów: kakao, oliwka, bezzapachowy, krem do tortów i mamusiowy. Ten mamusiowy wygląda tak http://www.boots.com/en/Palmers-Coco...n-250ml_24015/ Niestety on pachnie... tak sobie, musiałam go oddac koleżance, bo mnie ten zapach zupełnie nie odpowiadał.
indiria jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-02-03, 12:17   #60
anakazar
Zakorzenienie
 
Avatar anakazar
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 9 276
Dot.: Torby sie pakują-brzuszki się szykują MAMUSIE marzec-kwiecień 2010

Ja już kończe obiadek i jak się rzuce na niego to nie wiem czy coś dla Tża zostawieKurcze u mnie jest tak samo-jak wstaje to cyk i lapek juz chodzi...chodzi...i tak do wieczora-ciekawe jakie będzie rachuneczek za prąd.
__________________
Mój najpiękniejszy uśmiech

"Kiedy decydujesz się na dziecko,zgadasz się,że od tej chwili Twoje serce będzie przebywało poza Twoim ciałem"Katharine Hadley
anakazar jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Poczekalnia - będę mamą


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:26.