Zadbaj o swoje zdrowie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Wirtualna Redakcja > Artykuły i newsy

Notka

Artykuły i newsy Dyskusje o artykułach i newsach zamieszczanych na naszym portalu.

 
 
Narzędzia
Stary 2012-01-27, 14:07   #1
redakcja
(ro)BOT
 
Avatar redakcja
 
Zarejestrowany: 2001-10
Lokalizacja: Wizażankowo
Wiadomości: 25 437

Zadbaj o swoje zdrowie


Wiele z nas odsuwa od siebie nieprzyjemne myśli: o chorobie, kalectwie czy śmierci. Sądzimy, że jeśli jesteśmy młode i zdrowe, ta tematyka nas nie dotyczy. Tymczasem pośród krajów Unii Europejskiej to w Polsce najwięcej z nas umiera na raka szyjki macicy - bez względu na wiek. Czy możemy sprawić, aby ta kwestia nie stała się naszym problemem? czytaj więcej
redakcja jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-28, 21:30   #2
atkka
Raczkowanie
 
Avatar atkka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 258
Dot.: Zadbaj o swoje zdrowie

Dwa razy probowalam zrobic cytologie i dwa razy ginekolog odeslal mnie z kwitkiem. Raz stwierdzil, ze mi tak z marszu nie zrobi i musze mu dac znac wczesniej, a drugim razem to bylo w grudniu i powiedzial, ze on przed koncem roku badan nie wykonuje, bo cos tam z nfz nie tak. Dodam, ze jego gabinet jest na liscie gabinetow wykonujacych nieodplatnie cytologie, ktora jest podana na stronach nfz. Zatem nie zrobilam badania, bo nie bede wiecej marnowac czasu, a jak zachoruje, to niech nfz wtedy wywali 10 razy wiecej na moje leczenie...
__________________
Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?
atkka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-01-30, 14:26   #3
Michunka
Wtajemniczenie
 
Avatar Michunka
 
Zarejestrowany: 2012-01
Lokalizacja: Mazury
Wiadomości: 2 486
Dot.: Zadbaj o swoje zdrowie

jestem przerażona wynikami ankiety w sprawie cytologii. Kobietki, badajcie się! Możecie uratować swoje życie!
Michunka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-01, 15:54   #4
lilkana
Zakorzenienie
 
Avatar lilkana
 
Zarejestrowany: 2012-01
Wiadomości: 7 821
Dot.: Zadbaj o swoje zdrowie

mam 24 lata do ginekologa chodzę średnio raz na 8 miesięcy od 18 roku życia. Cytologię miałam raz, pół roku temu ginekolog stwierdził , że trzeba by zrobić , ale... to jak przyjdę następnym razem. Chory jest nasz system ,że ginekolog nie proponuje takich rzeczy. W ogóle sądzę, że trafić na dobrego ginekologa jest trudno.
lilkana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-02-08, 23:22   #5
ewika84
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2
Unhappy Dot.: Zadbaj o swoje zdrowie

Moja SP tesciowa regularnie robila cytologie raz do roku,nigdy nie odpuszczala!Niestety trafila na beznadziejnego ginekologa ktory,albo nie wysylal jej probek albo zle pobieral ,bo miala raka szyjki.Dowiedziala sie o tym kiedy zaczelo ja bolec a jej gin twierdzil ze wszystko jest ok-zmienila lekarza i wyszlo ze nie ma szans...zmarla po 10miesiacach....Nie ufajcie tylko jednemu lekarzowi.A szczegolnie uwazajcie na tego ginekologa z Ciechocinka....
ewika84 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 12:06   #6
Showmenkaaa
Przyczajenie
 
Avatar Showmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Zadbaj o swoje zdrowie

Ja, jestem zadowolona ze swojego ginekologa. Bywam u niego, średnio, 4 razy do roku, chyba że coś mnie zaniepokoi,. Zawsze patrzy w moją kartę, i zleca cytologię, jeśli kończy się ważność poprzedniej. Jakieś 4 lata temu zaszczepiłam się na HPV, i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolona. Mimo że szczepionka jest dedykowana młodszym dziewczynom, mój ginekolog już przy pierwszej cytologii dostrzegł różnice. Dotąd, zawsze miałam II, od szczepionki natomiast I. Jedno jest pewne, o zdrowie należy dbać.. Nawet przesadnie,.
__________________
Mocno stąpająca po ziemi głowa w chmurach
Showmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2012-03-13, 12:54   #7
Showmenkaaa
Przyczajenie
 
Avatar Showmenkaaa
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 16
Dot.: Zadbaj o swoje zdrowie

Ja, jestem zadowolona ze swojego ginekologa. Bywam u niego, średnio, 4 razy do roku, chyba że coś mnie zaniepokoi,. Zawsze patrzy w moją kartę, i zleca cytologię, jeśli kończy się ważność poprzedniej. Jakieś 4 lata temu zaszczepiłam się na HPV, i muszę powiedzieć że jestem bardzo zadowolona. Mimo że szczepionka jest dedykowana młodszym dziewczynom, mój ginekolog już przy pierwszej cytologii dostrzegł różnice. Dotąd, zawsze miałam II, od szczepionki natomiast IJ. Jedno jest pewne, o zdrowie należy dbać.. Nawet przesadnie,.
__________________
Mocno stąpająca po ziemi głowa w chmurach
Showmenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora  
 

Nowe wątki na forum Artykuły i newsy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:57.