OCM a trądzik - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dermatologia

Notka

Dermatologia Forum dla osób, które interesują się dermatologią lub mają problemy ze skórą. Masz trądzik lub atopowe zapalenie skóry? Dołącz do nas, pomóż sobie i innym.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-07-14, 19:46   #1
Florame
Raczkowanie
 
Avatar Florame
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 245

OCM a trądzik


Niedawno dowiedziałam się o metodzie OCM. Dużo o tym czytałam, wiele dziewczyn pisze, że im ta metoda pomaga na trądzik. Ja osobiście jeszcze jej nie stosuję, ale nie ukrywam, że mam sporą chęć. Na razie od ponad roku chodzę do dermatologa i moja twarz wygląda 100 razy lepiej. Jednak ciągle muszę stosować leki, bo gdy tylko na chwilę je odstawię, to zaraz przybywa pryszczy.
Chciałabym, abyście napisały o waszych doświadczeniach z OCM przy trądziku. Czy wam pomogło, czy nie, jakie oleje stosujecie itp.
Florame jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 01:20   #2
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: OCM a trądzik

Niektórym pomaga innym nie, to sprawa indywidualna. Musisz sama sprawdzić na sobie. Jednak pamiętaj, że jeśli stosujesz jakieś kremy od dermatologa to stosowanie OCM może (nie musi) Ci zaszkodzić lub dojść do jakiejś interakcji z kremami/maściami od dermatologa.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 11:54   #3
Paula_95
Wtajemniczenie
 
Avatar Paula_95
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: okolice Warszawy
Wiadomości: 2 538
Dot.: OCM a trądzik

Cytat:
Napisane przez szatynka_# Pokaż wiadomość
Niektórym pomaga innym nie, to sprawa indywidualna. Musisz sama sprawdzić na sobie. Jednak pamiętaj, że jeśli stosujesz jakieś kremy od dermatologa to stosowanie OCM może (nie musi) Ci zaszkodzić lub dojść do jakiejś interakcji z kremami/maściami od dermatologa.
Piszesz o maściach/lekach od dermatologa, ale OCM nie koliguje z oczyszczaniem u kosmetyczki, prawda? Błagam, powiedz że nie...
__________________
Studentka psychologii. Jak szaleć, to szaleć

Kierowca 09.03.2015 rok, godz. 10.25
Paula_95 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-17, 16:57   #4
Piekna_
Raczkowanie
 
Avatar Piekna_
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Ostrowiec Świetokrzyski
Wiadomości: 38
Dot.: OCM a trądzik

A co to jest w ogóle to OCM ? o.O
__________________
Od początku wiedziałam że bd osobą której trudno bd sie pozbyc z mojej głowy
Piekna_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 10:30   #5
OlejmyJutro
Raczkowanie
 
Avatar OlejmyJutro
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: podlasie
Wiadomości: 186
GG do OlejmyJutro Send a message via Skype™ to OlejmyJutro
Dot.: OCM a trądzik

https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=437723

Tutaj jest wszystko.
OlejmyJutro jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-07-18, 16:31   #6
szatynka_#
Raczkowanie
 
Avatar szatynka_#
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 363
Dot.: OCM a trądzik

Cytat:
Napisane przez Paula_95 Pokaż wiadomość
Piszesz o maściach/lekach od dermatologa, ale OCM nie koliguje z oczyszczaniem u kosmetyczki, prawda? Błagam, powiedz że nie...
Tego nie wiem, mówię tylko na podstawie własnego doświadczenia.
szatynka_# jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-08-17, 21:27   #7
magdaxxx
Rozeznanie
 
Avatar magdaxxx
 
Zarejestrowany: 2006-10
Lokalizacja: rzeszów
Wiadomości: 667
GG do magdaxxx
Dot.: OCM a trądzik

Cytat:
Napisane przez szatynka_# Pokaż wiadomość
Tego nie wiem, mówię tylko na podstawie własnego doświadczenia.
A mogłabyś napisać coś więcej na ten temat ?

Ja osobiście leczę trądzik zaskórnikowy maściami od dermatologa, ale przecież zmywać makijaż i tak czymś muszę, więc pomyślałam, że może warto spróbować tego...


I błagam, niech się ktoś wypowie, czy komuś OCM pomogło w kłopotach z cerą ? ? ?
magdaxxx jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-10-14, 21:39   #8
Hiromi_Ise
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: PL
Wiadomości: 297
Dot.: OCM a trądzik

OK, to ja się wypowiem I powiem, że mnie baaaaaaaardzo pomogło OCM na kłopoty z cerą, dokładniej chodzi o trądzik ropny. Parę miesięcy temu zaczęłam OCM, wg instrukcji w artykule na wizażu. Ale ponieważ z tymi okładami z ręcznika jest masa zabawy, więc nie robiłam tego zbyt regularnie, co za tym idzie efektów brak. Ostatnio, zupełnie przez przypadek, znalazłam na jakimś forum posta osoby, która OCM wykonuje tak: odrobina oleju z pestek winogron (podobno jest dobry na trądzik), rozcieramy w rękach, wcieramy dokładnie w twarz, moczymy waciki kosmetyczne w ciepłej wodzie i ścieramy z twarzy olej, razem z makijażem, aż waciki są czyste. Potem, ewentualnie, krem przeciwtrądzikowy lub nawilżający, zależnie od kondycji cery danego dnia. Zaczęłam to robić ponad dwa tygodnie temu i muszę przyznać, że jeszcze nigdy nie pozbyłam się trądziku tak szybko. Do niedawna nie mogłam na twarz nałożyć podkładu, bo zaraz miałam masę nowych syfów, teraz codziennie maluję się na całego i tylko czasem wyskoczy mi mały syf, który bardzo łatwo daje się leczyć. Ponadto, im dłużej tak oczyszczam twarz, tym mniej nowych syfów, a o wielkich ropniakach, to już można powiedzieć, że nie pamiętam Btw mnie się to nie zdarzyło, ale często czytałam opinie, że po zaczęciu OCM dostaje się wysypu; no i jeszcze dodam, że teraz nie używam już podkładu, tylko krem BB od skin79, bo trochę boję się wrócić do podkładów, po moich wcześniejszych doświadczeniach, ale i tak mi nie szkodzi, ani nie zapycha, a czytałam, że często wizażanki mają problemy z zapchaną cerą po BB kremach.
Hiromi_Ise jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dermatologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:47.