Dbamy o stopy - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki

Notka

Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki Miejsce, w którym rozmawiamy o pielęgnacji twarzy i ciała oraz sprawdzonych kosmetykach. Masz pytanie? Zadaj je kosmetyczce.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-06-06, 14:00   #91
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Nie powinno się zwiększać częstotliwości. To przynosi tylko krótkotrwały efekt.
Niestety, o modzelach i odciskach wiem tylko tyle, ile dopytałam się lekarza, a na źródłach internetowych opierać się nie chcę, bo to jak dla mnie zbyt poważna sprawa. Moim zdaniem będzie się nasilało, jeśli będziesz nosiła mało wygodne buty. Może pomogą ci żelowe wkładki do butów, takie poduszeczki?
Ja mimo wszystko zalecałabym ograniczenie obcasów do minimum Wiem, że to trudne, sama w nich śmigam, ale już nie tak często, jak kiedyś. Zainwestowałam też w miękkie wkładki i owe poduszeczki, są w CCC, przynajmniej kiedyś były trochę pomagają.

I tak, to ten krem Tylko teraz na opakowaniu jest zdjęcie większej ilości stóp
Koniecznie te wkładki sobie kupię - chodzi o takie żelowe, tak? to już zużyłam jedną parę i naprawdę pomagają.

Kochana, a z tym złuszczaniem już tak jak należy - dwa razy w tygodniu używałam peelingu Evree. Odciski mi zniknęły ale STWARDNIAŁA skóra na piętach wciąż jest... Czy pilnik spokojnie codziennie mogę używać delikatnie z mydłem?

Jeśli chodzi o krem nawilżający, na następny ogień pójdzie polecany Cerkoderm (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-mlekowym.html albo 30-tka mocznika) albo Gewohl (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...dro-creme.html
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 14:04   #92
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Koniecznie te wkładki sobie kupię - chodzi o takie żelowe, tak? to już zużyłam jedną parę i naprawdę pomagają.

Kochana, a z tym złuszczaniem już tak jak należy - dwa razy w tygodniu używałam peelingu Evree. Odciski mi zniknęły ale STWARDNIAŁA skóra na piętach wciąż jest... Czy pilnik spokojnie codziennie mogę używać delikatnie z mydłem?

Jeśli chodzi o krem nawilżający, na następny ogień pójdzie polecany Cerkoderm (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-mlekowym.html albo 30-tka mocznika) albo Gewohl (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...dro-creme.html
Wydaje mi się, że pilnik to max raz w tygodniu...
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-06, 15:42   #93
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Koniecznie te wkładki sobie kupię - chodzi o takie żelowe, tak? to już zużyłam jedną parę i naprawdę pomagają.

Kochana, a z tym złuszczaniem już tak jak należy - dwa razy w tygodniu używałam peelingu Evree. Odciski mi zniknęły ale STWARDNIAŁA skóra na piętach wciąż jest... Czy pilnik spokojnie codziennie mogę używać delikatnie z mydłem?

Jeśli chodzi o krem nawilżający, na następny ogień pójdzie polecany Cerkoderm (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...-mlekowym.html albo 30-tka mocznika) albo Gewohl (https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...dro-creme.html
Boję się, że będzie narastała identycznie, bo delikatne używanie działa jak peeling. Też złuszcza skórę. Skóra na stopach zawsze będzie trochę twardsza i bedzie grubiała, ponieważ jest to naturalna ochrona i reakcja skóry na tak naturalny proces, jak chodzenie. Dlatego nie można jej zetrzeć "za mocno"- ja chcę moje doprowadzić do takiego stanu, by była ona cienka, podobna do skóry na wewnętrznej stronie dłoni (bo zawsze będzie jednak twardsza). Przyznam szczerze, że ja używam pilnika tylko i wyłącznie do pedicure (raz na półtorej tygodnia) i wtedy, gdy... szczoteczka (taka zwykła, mała, kosmetyczna do czyszczenia paznokci) nie radzi sobie z "domyciem" moich stóp Kremuj je, spróbuj znaleźć sobie krem w formie żelu albo jakiś bardzo szybko się wchłaniający i używaj go rano, a mocno nawilżający na wieczór. Potrzeba cierpliwości, bo co z tego, że zetrzesz raz, jak za 3 dni będziesz miała to samo. Dopiero nawilżona, zadbana skóra będzie mniej i wolniej narastała, ale do tego potrzeba cierpliwości, tym bardziej, że wykonujesz pedicure w domu.
Poza tym zrezygnuj z samego mydła i moczenia w nim stóp. Ja też popełniałam ten błąd, ale dziewczyny mnie nawróciły i skóra rzeczywiście jest mniej sucha. Podczas codziennego prysznicu skóra mięknie pod wpływem wody (także są w niej różne środki, jak nasz spływający żel pod prysznic), a ja czyszczę ją najpierw gąbką z odrobiną żelu pod prysznic(tak, miękką, specjalnie przeznaczoną tylko do mycia stóp, nie trę) a gdy nie mogę ich doczyścić, używam szczoteczki, bez mydła, z dodatkiem żelu pod prysznic, dopiero w ostateczności pilnik.

Edytowane przez fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Czas edycji: 2013-06-06 o 15:52
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 06:25   #94
cinnamon cookie
Raczkowanie
 
Avatar cinnamon cookie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Varmia & Masuria
Wiadomości: 209
Dot.: Dbamy o stopy

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;41155640]Także o tym słyszałam, ale chyba zabiłoby mnie łaskotanie [/QUOTE]

U mnie w mieście dopiero 1 salon to ma, bodajże 15min - 30zł. Robiła któraś, są efekty? Też się boję, że nie wytrzymałabym łaskotania, mam wrażliwe stopy na to
__________________
... Amore Qui Merentur ...

O szczęście trzeba walczyć każdego dnia!
(o długie włosy też)
cinnamon cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 09:44   #95
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez cinnamon cookie Pokaż wiadomość
U mnie w mieście dopiero 1 salon to ma, bodajże 15min - 30zł. Robiła któraś, są efekty? Też się boję, że nie wytrzymałabym łaskotania, mam wrażliwe stopy na to
Nie robiłam, ale słyszałam, że po jednym razie nie ma jakiś wielkich efektów - coś jak peeling.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-07, 12:30   #96
Maladive
Zadomowienie
 
Avatar Maladive
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 1 392
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez maybelline Pokaż wiadomość
normalna osoba która się szanuje nie pójdzie i nie włoży syrów z grzybicą.

Z resztą przed zabiegiem skóra stóp lub dłoni jest całkowicie i dokładnie oczyszczana. I przychodzą tam ludzie i chorzy i zdrowi. Rybki pomagają w chorobie łuszczycy a w pojemnikach woda jest filtrowana i dezynfekowana przez lampy bakteriobójcze.
zarazki mogą przenieść tez rybki, bo ich przecież nie zdezynfekują. Są różni ludzie i nie patrzą na innych, a do dopiero myślą, że mogą kogoś zarazić.
Maladive jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 15:30   #97
maybelline
Zakorzenienie
 
Avatar maybelline
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: z Honolulu :)
Wiadomości: 9 499
Dot.: Dbamy o stopy

gdybym tak miała patrzeć na każde zarazki, to już dawno nie robiłabym nic
__________________
ból jest przejściowy. duma trwa wiecznie.
maybelline jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-08, 16:30   #98
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Kupiłam sobie dziś krem z Dax, ponieważ rosmanowy skończył się dwa dni temu. W poniedziałek czas na pedicure

A propos skarpetek złuszczających, zastanawiam się nad Mizon Miracle Peeling. Kosztuje 49 zł, a działaniem przypomina ten środek, który wrzucałyście wcześniej wrzucam http://azjatyckicukier.blogspot.com/...-azji-tym.html

Edytowane przez fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Czas edycji: 2013-06-08 o 17:18
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 18:10   #99
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Dbamy o stopy

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;41222734]Kupiłam sobie dziś krem z Dax, ponieważ rosmanowy skończył się dwa dni temu. W poniedziałek czas na pedicure

A propos skarpetek złuszczających, zastanawiam się nad Mizon Miracle Peeling. Kosztuje 49 zł, a działaniem przypomina ten środek, który wrzucałyście wcześniej wrzucam http://azjatyckicukier.blogspot.com/...-azji-tym.html[/QUOTE]

Fajna alternatywa ale myślę, że jednak bardziej na okres jesienny... za kilka dni mam nadzieję przywdziać sandały, więc nie chciałabym, żeby mi skóra z pięt schodziła płatami
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-08, 20:31   #100
witch_18
Zakorzenienie
 
Avatar witch_18
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 11 059
Dot.: Dbamy o stopy

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;41222734]Kupiłam sobie dziś krem z Dax, ponieważ rosmanowy skończył się dwa dni temu. W poniedziałek czas na pedicure

A propos skarpetek złuszczających, zastanawiam się nad Mizon Miracle Peeling. Kosztuje 49 zł, a działaniem przypomina ten środek, który wrzucałyście wcześniej wrzucam http://azjatyckicukier.blogspot.com/...-azji-tym.html[/QUOTE]
Kurczę no kuszą mnie te skarpetki i tym podobne,tylko czemu to takie drogie jest
__________________
książki: 27/100 w 2018
blog: inulec reads
instagram: inulec87
zapraszam
witch_18 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-09, 15:49   #101
cinnamon cookie
Raczkowanie
 
Avatar cinnamon cookie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: Varmia & Masuria
Wiadomości: 209
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Kurczę no kuszą mnie te skarpetki i tym podobne,tylko czemu to takie drogie jest
No właśnie
__________________
... Amore Qui Merentur ...

O szczęście trzeba walczyć każdego dnia!
(o długie włosy też)
cinnamon cookie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-10, 15:04   #102
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez witch_18 Pokaż wiadomość
Kurczę no kuszą mnie te skarpetki i tym podobne,tylko czemu to takie drogie jest
Też bym spróbowała, ale za taką cenę wolę iść do kosmetyczki.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:22   #103
asiuulkaa
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 1 250
Dot.: Dbamy o stopy

Czytałam gdzieś ostatnio, że maść ochronna z wit. A pomaga na suchą stopy i pięty. Stosowałyście może ?
asiuulkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 17:40   #104
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś ostatnio, że maść ochronna z wit. A pomaga na suchą stopy i pięty. Stosowałyście może ?
Nie próbowałam, ale też o tym słyszałam Myślę, że warto wypróbować... taka maść to wydatek rzędu zaledwie kilku złotych
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:03   #105
sylvia_doll
CORELIPS
 
Avatar sylvia_doll
 
Zarejestrowany: 2010-11
Lokalizacja: wwa
Wiadomości: 8 342
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Boję się, że będzie narastała identycznie, bo delikatne używanie działa jak peeling. Też złuszcza skórę. Skóra na stopach zawsze będzie trochę twardsza i bedzie grubiała, ponieważ jest to naturalna ochrona i reakcja skóry na tak naturalny proces, jak chodzenie. Dlatego nie można jej zetrzeć "za mocno"- ja chcę moje doprowadzić do takiego stanu, by była ona cienka, podobna do skóry na wewnętrznej stronie dłoni (bo zawsze będzie jednak twardsza). Przyznam szczerze, że ja używam pilnika tylko i wyłącznie do pedicure (raz na półtorej tygodnia) i wtedy, gdy... szczoteczka (taka zwykła, mała, kosmetyczna do czyszczenia paznokci) nie radzi sobie z "domyciem" moich stóp Kremuj je, spróbuj znaleźć sobie krem w formie żelu albo jakiś bardzo szybko się wchłaniający i używaj go rano, a mocno nawilżający na wieczór. Potrzeba cierpliwości, bo co z tego, że zetrzesz raz, jak za 3 dni będziesz miała to samo. Dopiero nawilżona, zadbana skóra będzie mniej i wolniej narastała, ale do tego potrzeba cierpliwości, tym bardziej, że wykonujesz pedicure w domu.
Poza tym zrezygnuj z samego mydła i moczenia w nim stóp. Ja też popełniałam ten błąd, ale dziewczyny mnie nawróciły i skóra rzeczywiście jest mniej sucha. Podczas codziennego prysznicu skóra mięknie pod wpływem wody (także są w niej różne środki, jak nasz spływający żel pod prysznic), a ja czyszczę ją najpierw gąbką z odrobiną żelu pod prysznic(tak, miękką, specjalnie przeznaczoną tylko do mycia stóp, nie trę) a gdy nie mogę ich doczyścić, używam szczoteczki, bez mydła, z dodatkiem żelu pod prysznic, dopiero w ostateczności pilnik.
Ponownie dziękuję za pomoc, jestem niereformowalna chyba...
Bo tak powiem Ci szczerze, że jakoś nie mogę sobie wyobrazić bez pilnika mycia codziennego. naprawdę bardzo delikatnie z nim się obchodzę, mając na uwadze żeby nie ścierać za mocno, gorzej na pewno nie jest ale i lepiej raczej też nie... jeszcze calutki krem nawilżający mam z oriflame na noc i już czuję problem z wybraniem spośród tych: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1 / https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...me.html&next=1 / https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ym.html&next=1

Też właśnie słyszałam o tym, że nieźle sobie radzi ze stopami maść z witaminą A
sylvia_doll jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-10, 18:19   #106
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Też właśnie słyszałam o tym, że nieźle sobie radzi ze stopami maść z witaminą A
Używałam, działa dobrze na zadzierającą się skórę, wygładza, ale moja maść trudno się wchłaniała, dlatego zrezygnowałam z niej na rzecz kremów z pathenolem i mocznikiem, a samą maść obecnie używam do skórek u dłoni
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 06:39   #107
mysiaczeq
Rozeznanie
 
Avatar mysiaczeq
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 589
Dot.: Dbamy o stopy

jesli chodzi o mascz wit A sa tez masci dobrze wchlaniajace sie popytac farmaceuty
__________________
Instruktor Stylizacji rzęs Anna Chrostowska

Blog: Beauty Makes Sense
Fanpage: Sense of Beauty Studio Białystok
mysiaczeq jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 12:38   #108
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez mysiaczeq Pokaż wiadomość
jesli chodzi o mascz wit A sa tez masci dobrze wchlaniajace sie popytac farmaceuty
Ok, dziękuję
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-11, 22:00   #109
lusiabambusia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-08
Wiadomości: 348
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez sylvia_doll Pokaż wiadomość
Ponownie dziękuję za pomoc, jestem niereformowalna chyba...
Bo tak powiem Ci szczerze, że jakoś nie mogę sobie wyobrazić bez pilnika mycia codziennego. naprawdę bardzo delikatnie z nim się obchodzę, mając na uwadze żeby nie ścierać za mocno, gorzej na pewno nie jest ale i lepiej raczej też nie... jeszcze calutki krem nawilżający mam z oriflame na noc i już czuję problem z wybraniem spośród tych: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,4...ja.html&next=1 / https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...me.html&next=1 / https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...ym.html&next=1

Też właśnie słyszałam o tym, że nieźle sobie radzi ze stopami maść z witaminą A
Jeśli chodzi o te kremy to mnie Green Pharmacy nie zachwycił, nie był zły, ale też nie robił nic dobrego.
O Gehwolu nasłuchałam się samych dobrych rzeczy. Z pewnością zakupię jak będę miała przypływ gotówki

Maśc z wit. A jest świetna, tylko zastanawiam się czy po dłuższym stosowaniu jej kremy będą wystarczac.
lusiabambusia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-06-12, 10:10   #110
kaledonia
zielony stworek
 
Avatar kaledonia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: z miasta Łodzi kot pochodzi :D
Wiadomości: 16 977
Dot.: Dbamy o stopy

Dziewczyny, a piszcie może też w czym chodzicie/ jakie buty nosicie na co dzień. To może mieć znaczenie w skuteczności terapii stóp.

Odkąd wróciłam do adidasków i traperków stopy wyglądają dużo lepiej.
Mnie żadne poduszeczki do butów nie pomagały w eleganckich butach, które do pracy nosiłam.
Cytat:
Napisane przez Kamiliah Pokaż wiadomość
Przeszukałam forum, jednak nie udało mi się znaleźć wątku zbiorczego.

Szalenie zazdroszczę dziewczynom, które mają piękne, wypielęgnowane, gładkie stopy. Ja odkąd pamiętam, jeszcze we wczesnych nastoletnich latach znagałam się z problemem mocnego rogowacenia naskórka, przez co prawie nigdy nie chodziłam (i nie chodzę) do tej pory w sandałkach, a o butach z odkrytą piętą mogę tylko pomarzyć.
Chciałabym, by w tym wątku znalazło się wiele waszych sposobów na pielęgnację stóp, miejsce na dyskusję o kosmetykach, sposobach utrzymania dobrego stanu swoich stóp.
Sama dopiero zaczynam, z zazdrością spoglądam na piękne stopy i sama o takich marzę...


By ułatwić nieco zadanie, jak i rozwiązanie problemu, pozostawiam do odpowiedzi kilka pytań:
1. Jak często wykonujesz pedicure?
2. Jakich przyrządów używasz do jego wykonania?
3. Jakich kosmetyków używasz, dodając je do wody, w której moczysz stópki?
4.Jakich kosmetyków (kremów, maści) używasz po zaraz wykonanym pedicure?
5. Jakich kosmetyków używasz na co dzień (rano, wieczorem) by stopy były gładkie, nawilżone, miękkie?

1) Pedicure u kosmetyczki niestety tylko raz na pół roku
2) W domu używam pilnika Oriflame i delikatnego pumeksu (takiego co się ściera, nie tego twardego)
3) Polecam sól do stóp z Bingo albo Online
4) Kremy, które używałam i mi słyżyły:
Neutrogena
Gehwol lipidro
Scholl

ale równie dobrze sprawdzają się tańsze
Pollena-Ewa, Eva Natura Len, Krem do stóp na pękające pięty
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,1...atura-len.html
Fusswohl , Intensiv Creme
https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...me.html&next=1

5) co dzień kremuję stopy, ale tylko raz na tydzień tarka/pilnik czy pumeks- pedicurzystka odradzała mi codzienne zdrapywanie zrogowaceń.
__________________
18 lat z Wizażem


Moda przemija, styl pozostaje

Jestem
tutaj
kaledonia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 10:24   #111
abrakatabra
Zakorzenienie
 
Avatar abrakatabra
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 3 767
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez asiuulkaa Pokaż wiadomość
Czytałam gdzieś ostatnio, że maść ochronna z wit. A pomaga na suchą stopy i pięty. Stosowałyście może ?
Ja stosowałam i bardzo polecam szybko regeneruje skórę, natłuszcza i wygładza. Po niej zauważyłam najlepsze efekty, stosowałam różne kremy i problem nie znikał (suche odstające skórki, twarda skóra dookoła stopy). Teraz mam polecany krem z Rossmanna (10% urea) i stopy są gładkie ale jednak efekt jest mniej zadowalający. Ale pewnie na każdego podziała coś innego Warta spróbowania bo i koszt jest niski
abrakatabra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-12, 10:45   #112
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez kaledonia Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a piszcie może też w czym chodzicie/ jakie buty nosicie na co dzień. To może mieć znaczenie w skuteczności terapii stóp.
Ja chodzę w skórzanych balerinach na niewysokim obcasie (3 cm), mam takich butów trzy pary i to są ewidentnie moje codzienne "cichobiegi" Także obecnie w mocniej odkrytych sandałkach na płaskim obcasie, które są bardzo wygodne. W obcasach znacznie rzadziej, ale raz, dwa razy w tygodniu się zdarza.
Jednak największy problem ze stopami miałam w czasach gimnazjalnych, licealnych, gdzie królowały tylko trampki, adidasy a dopiero później baleriny. Tak że nie wysokie obcasy są bezpośrednią przyczyną tych zrogowaceń, bo pamiętam jeszcze z podstawówki, że gdy mieliśmy jakąś gimnastykę i musieliśmy zdjąć skarpetki, to bardzo się wstydziłam "pomarańczowych stóp".

---------- Dopisano o 11:45 ---------- Poprzedni post napisano o 11:42 ----------

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
Fajna alternatywa ale myślę, że jednak bardziej na okres jesienny... za kilka dni mam nadzieję przywdziać sandały, więc nie chciałabym, żeby mi skóra z pięt schodziła płatami
A ja się właśnie poważnie nad tym zastanawiam, teraz, ponieważ wyjść z tymi stopami w sandałkach... masakra.
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-09, 17:35   #113
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Dbamy o stopy

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;41281270]
A ja się właśnie poważnie nad tym zastanawiam, teraz, ponieważ wyjść z tymi stopami w sandałkach... masakra.[/QUOTE]

I kupiłaś?;>

Coś się tutaj cicho zrobiło
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 08:55   #114
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
I kupiłaś?;>

Coś się tutaj cicho zrobiło
Nie, nie kupiłam
Kupię, gdy jednak upały zejdą i będę mogła połazić w skarpetkach, żeby tych jaszczurzych stóp nie pokazywać
Natomiast skończyłam krem Dax z 15% mocznikiem, jednak stwierdzam, że lepszy jest rossmanowy z 10%, ładniej złuszcza, lepiej nawilża.
Stopy niestety wysychają mocno (tzw. problem letniej stopy), ale i tak są w lepszym stanie, niż w poprzednie wakacje
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 10:25   #115
emka_m
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 1
Dot.: Dbamy o stopy

Witam,

szukam bezzapachowego antyperspirantu do stóp.
Obecnie używam kremu EXCLUSIVE COSMETICS (SWIT), ale chętnie zmieniłabym go na jakiś w sprayu (a to z powodu nieprzyjemnego uczucia na dłoniach po jego aplikacji. Mimo umycia rąk oczywiście ).
Te pachnące odpadają, ponieważ nawet najładniejszy zapach po jakimś czasie robi się nieprzyjemny i czuję tylko jego...

Ktoś coś może polecić..?
emka_m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:06   #116
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Dbamy o stopy

Muszę przyznać, że Wasze rady niezastąpione Dzisiaj na basenie koleżanka się mnie spytała co robię ze swoimi stopami, że są takie zadbane

Niestety w drodze powrotnej buty mnie obtarły i mam teraz dużo odcisków
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:30   #117
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Dbamy o stopy

A ja mam problem z codziennym kremowaniem Jakiś czas tak dobrze mi szło, a teraz znów lenistwo bierze górę...;/

Mam taki nawyk, że zawsze kremuję ręce już będąc w łóżku i czasami kremem do rąk smaruję też stopy, ale nie wiem czy to w ogóle cokolwiek daje... a kremem do stóp w łazience nie zawsze mi się chce
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 16:37   #118
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 3 862
Dot.: Dbamy o stopy

Cytat:
Napisane przez DobraDusza88 Pokaż wiadomość
A ja mam problem z codziennym kremowaniem Jakiś czas tak dobrze mi szło, a teraz znów lenistwo bierze górę...;/

Mam taki nawyk, że zawsze kremuję ręce już będąc w łóżku i czasami kremem do rąk smaruję też stopy, ale nie wiem czy to w ogóle cokolwiek daje... a kremem do stóp w łazience nie zawsze mi się chce
Trzymaj go obok łózka, ta, gdzie i krem do rak. Z pokremowanymi stopami z łazienki nie wyjdziesz, bo ubrudzisz podłogę bądź kapcie
Ja trzymam go na półce przy łózku razem z lekami, które muszę przyjąć o odpowiedniej godzinie i bardzo się to u mnie sprawdza
fb24380c66adcd12b33e8f4bdd3c2d486418deb5_5f7f99f1ecd69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:16   #119
DobraDusza88
Zakorzenienie
 
Avatar DobraDusza88
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: śląsk
Wiadomości: 3 392
Dot.: Dbamy o stopy

[1=fb24380c66adcd12b33e8f4 bdd3c2d486418deb5_5f7f99f 1ecd69;41724959]Trzymaj go obok łózka, ta, gdzie i krem do rak. Z pokremowanymi stopami z łazienki nie wyjdziesz, bo ubrudzisz podłogę bądź kapcie
Ja trzymam go na półce przy łózku razem z lekami, które muszę przyjąć o odpowiedniej godzinie i bardzo się to u mnie sprawdza [/QUOTE]

Ale ja strasznie nie lubię uczucia kremu do stóp na rękach;/ zawsze je później muszę umyć... najlepiej chwilę po aplikacji kremu Wiem, że to dziwne
__________________
1.09.2012 (...) i ślubuję Ci...
DobraDusza88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-10, 20:38   #120
Vinnga
Zakorzenienie
 
Avatar Vinnga
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 6 006
Dot.: Dbamy o stopy

Ja też nie lubię... I zawsze na wykremowane stopy zakładam skarpetki, bo nie czuję wtedy tego aż tak
Vinnga jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja - pytania do kosmetyczki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2017-09-11 12:13:43


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 20:17.