nieregularny okres od zawsze - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Ginekologia

Notka

Ginekologia Miejsce, w którym rozmawiamy o ginekologii. Tutaj znajdziesz pytania i odpowiedzi związane ze zdrowiem intymnym kobiety. Rozmawiamy np. o antykoncepcji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-09-15, 14:57   #1
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Exclamation

nieregularny okres od zawsze


Witam!
Mam 18lat. Od przeszło 6lat mam miesiączkę. Niestety od kiedy pamiętam nie miałam okresu w regularnych odstępach czasu i krwawienie trwało nawet do kilkunastu dni. Od lutego 2007 chodzę do ginekologa. Na początek przez 3 miesięce brałam gravistat czy coś w tym rodzaju. Cykle uregulowały się i nie miałam tak strasznie bolesnych miesiączek. Później przez 8miesięcy brałam duphastol. Wtedy miałam w miare regularne cykle ale zaczęłocoś się dziać koło 6 opakowania. Znowu wszystko zaczęło mi się rozregulowywać. Przestałam chodzić do lekarza bo straciłam nadzieję. Proszę pomóżcie!
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-15, 18:29   #2
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Alonko, jestem od Ciebie 2 razy starsza i całe życie mam nieregularny okres!!! I to nie raz za długi, raz za krótki! Moja średnia życiowa to chyba około 40 dni, no chyba, że akurat biorę pigułki antykoncepcyjne lub kilka miesięcy po zaprzestaniu! W ciążę zaszłam bez problemu mimo tego. Nie wiem co Twój ginekolog wymyśli, ale nie przejmuj się za bardzo!
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:05   #3
bianeczkaa
Zakorzenienie
 
Avatar bianeczkaa
 
Zarejestrowany: 2007-10
Wiadomości: 13 955
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Ja biorę tabletyki antykoncepcyjne i wtedy mam regularny
__________________
Pozdro

Zapraszam na mojego BLOGA KOSMETYCZNEGO
http://carlacosmetics.blogspot.com/

22.08.2015 - Nasza Jagodzianka

Wspólnie zamawiamy buty
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=778031


bianeczkaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-16, 19:53   #4
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Ja też mam regularny tylko przy tabletkach...
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 10:53   #5
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez bianeczkaa Pokaż wiadomość
Ja biorę tabletyki antykoncepcyjne i wtedy mam regularny
Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Ja też mam regularny tylko przy tabletkach...

ja tak samo

moj rekord cyklu to 56 dni, a jestem w pelni zdrowa
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 13:37   #6
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Słyszałam że tabletki nie są zdrowe i nie wiem dlaczego ale kiedy moja znajoma zaszła w ciążę to ginekolog pytał się jej czy przed ciążą brała pigułki. Mam chłopaka z którym współżyję od pewnego czasu i kiedy mija 30 dzień cyklu zaczynam się denerwować pomimo tego że wiem że się zabezpieczamy. Kola 40 dnia każe mi robić test ciążowy. Kiedy wyjdzie negatyw i kolo 50 dnia dalej nie mam okresu robię drugi test. Jest to dla mnie droga przez mękę.
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 13:57   #7
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez alonka00 Pokaż wiadomość
Słyszałam że tabletki nie są zdrowe i nie wiem dlaczego ale kiedy moja znajoma zaszła w ciążę to ginekolog pytał się jej czy przed ciążą brała pigułki. Mam chłopaka z którym współżyję od pewnego czasu i kiedy mija 30 dzień cyklu zaczynam się denerwować pomimo tego że wiem że się zabezpieczamy. Kola 40 dnia każe mi robić test ciążowy. Kiedy wyjdzie negatyw i kolo 50 dnia dalej nie mam okresu robię drugi test. Jest to dla mnie droga przez mękę.
Co to znaczy, że tabletki nie są zdrowe? Jeśli są odpowiednio dobrane to wszystko jest okay.
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2008-09-17, 14:23   #8
dziwnezycie
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Reda
Wiadomości: 30
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Ja tez mam 18 lat i tez mniej więcej miesiączkuje jak ty. Zawsze mi przeszkadzało to ze mam nieregularny i przy ostatniej wizycie ginekolog kazała zrobić prolaktynę i okazało sie podwyższoną.dziś jak poszłam z wynikami przypisała mi bromergon i liczy na regulacje pozimu prolaktyny oraz okresu. Choc moja mama zawsze mi mówiła że jej sie wyregulował wmiarę jak urodziła 1 dziecko.
dziwnezycie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-17, 17:21   #9
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że tabletki nie są zdrowe? Jeśli są odpowiednio dobrane to wszystko jest okay.
nie są zdrowe znaczy że występuje problem później z zajściem w ciążę no i zażywa się sztuczne hormony jak powszechnie wiadomo
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 10:32   #10
benia1169
Zadomowienie
 
Avatar benia1169
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 1 162
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Co to znaczy, że tabletki nie są zdrowe? Jeśli są odpowiednio dobrane to wszystko jest okay.
Wszystko jest OK jeśli chodzi o miesiączki. A nie słyszałaś nigdy o skutkach ubocznych? O nadciśnieniu, wątrobie itp? Jeżeli bieżesz tabletki antykoncepcyjne, to poczytaj dobrze ulotkę. Zresztą tak jest z każdym lekiem: na jedno pomaga ale na coś innego często szkodzi.
benia1169 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 10:53   #11
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: nieregularny okres od zawsze

dodam że mój rekord to ok 90dni
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2008-09-18, 12:46   #12
Asienka187
Zakorzenienie
 
Avatar Asienka187
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 6 660
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez alonka00 Pokaż wiadomość
nie są zdrowe znaczy że występuje problem później z zajściem w ciążę no i zażywa się sztuczne hormony jak powszechnie wiadomo
Wiele razy była już o tym mowa. Nic takiego nie zostało udowodnione (tzn problem z zajciem w ciaze). Nie chce mi się rozpisywać na ten temat.
Spójrz tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=274592

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
Wszystko jest OK jeśli chodzi o miesiączki. A nie słyszałaś nigdy o skutkach ubocznych? O nadciśnieniu, wątrobie itp? Jeżeli bieżesz tabletki antykoncepcyjne, to poczytaj dobrze ulotkę. Zresztą tak jest z każdym lekiem: na jedno pomaga ale na coś innego często szkodzi.
Owszem jest ryzyko wystapienia np. zakrzepowego zapalenia żył, ale przy każdym leku mogą wystapić tzw. objawy niepożadane. Ja jednak uważam, że jesli tabletki są odpowiednio dobrane i jest się pod stała opieką lekarza (a w przypadku brania tabletek na pewno tak jest) to nic złego sie stać nie moze i pewnie wiele dziewczyn się ze mna zgodzi...
__________________
"Z uśmiechem traktuj siebie, swoje niedociągnięcia, swoją duchową nieporadność. Miej poczucie humoru."
Hume G.B.
Asienka187 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:04   #13
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez Asienka187 Pokaż wiadomość
Wiele razy była już o tym mowa. Nic takiego nie zostało udowodnione (tzn problem z zajciem w ciaze). Nie chce mi się rozpisywać na ten temat.
Spójrz tu https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=274592



Owszem jest ryzyko wystapienia np. zakrzepowego zapalenia żył, ale przy każdym leku mogą wystapić tzw. objawy niepożadane. Ja jednak uważam, że jesli tabletki są odpowiednio dobrane i jest się pod stała opieką lekarza (a w przypadku brania tabletek na pewno tak jest) to nic złego sie stać nie moze i pewnie wiele dziewczyn się ze mna zgodzi...

zgadzam sie

nawet aspiryna przedawkowana moze doprowadzic do wizyty w szpitalu, jako pancjenta ofc a nie goscia
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-18, 18:47   #14
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
nawet aspiryna przedawkowana moze doprowadzic do wizyty w szpitalu
no cóż, ja nie ośmieliłabym porównać aspiryny do środków hormonalnych jakimi są bez wątpienia pigułki anty...

alonka00,
czy kiedykolwiek robiłaś sobie badania poziomu hormonów?
Może zamiast do ginekologa warto by było się wybrać do endokrynologa? Ginekolodzy często idą na łatwiznę. Żadna to sztuka "wyregulować" cykl tabletkami anty... wtedy owszem cykle stają się regularne ale w całości są sterowane sztucznymi hormonami... no i miesiączka nie jest też prawdziwą miesiączka tylko krwawieniem z odstawienia, a to różnica.
Może być tak, że masz jakieś niedobory lub namiar jakiegoś hormonu, ale może też tak być, że taka jest "uroda" twojego cyklu, że jest nieregularny.
W każdym razie nie pozwalaj sobie ładować hormonów na "piękne oczy" tylko najpierw zrób badania.
To ważne. Życzę powodzenia.
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-09-22, 12:58   #15
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez w_isienka Pokaż wiadomość
no cóż, ja nie ośmieliłabym porównać aspiryny do środków hormonalnych jakimi są bez wątpienia pigułki anty...

alonka00,
czy kiedykolwiek robiłaś sobie badania poziomu hormonów?
Może zamiast do ginekologa warto by było się wybrać do endokrynologa? Ginekolodzy często idą na łatwiznę. Żadna to sztuka "wyregulować" cykl tabletkami anty... wtedy owszem cykle stają się regularne ale w całości są sterowane sztucznymi hormonami... no i miesiączka nie jest też prawdziwą miesiączka tylko krwawieniem z odstawienia, a to różnica.
Może być tak, że masz jakieś niedobory lub namiar jakiegoś hormonu, ale może też tak być, że taka jest "uroda" twojego cyklu, że jest nieregularny.
W każdym razie nie pozwalaj sobie ładować hormonów na "piękne oczy" tylko najpierw zrób badania.
To ważne. Życzę powodzenia.
Wyobraźcie spbie że pani doktor nie kazała mi robić badania na poziom hormonów. Ona próbowała wyregulować te moje "skoki" tylko i wyłącznie tabletkami. Miałam tylko robione badanie krwi kilka razy i usg ginekologiczne raz
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-29, 18:46   #16
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: nieregularny okres od zawsze

poszłam jeszcze raz do lekarza. przypisała mi orgametril. Biorę go od 3 miesięcy od 16 do 25 dnia cyklu i UWAGA: mam regularny okres od tego czasu. Równo co 4 tygodnie. Po prostu jestem w szoku bo za duphaston(op. 20 tabl.) płaciłam 30 zł a za orgametril (30tabl.) płacę 7.5zł i okazał się o wiele lepszy od tego pierwszego( po raz pierwszy w życiu mam przez kilka miesięcy z rzedu regularny okres!) a na początku zdecydowałam się na ten droższy bo Pani doktor powiedeziała że będzie lepszy ale jak nie stać mnie na niego to może być i ten tańszy.
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-30, 22:02   #17
Neciak89
Zakorzenienie
 
Avatar Neciak89
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: Suwałki
Wiadomości: 12 007
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez benia1169 Pokaż wiadomość
Wszystko jest OK jeśli chodzi o miesiączki. A nie słyszałaś nigdy o skutkach ubocznych? O nadciśnieniu, wątrobie itp? Jeżeli bieżesz tabletki antykoncepcyjne, to poczytaj dobrze ulotkę. Zresztą tak jest z każdym lekiem: na jedno pomaga ale na coś innego często szkodzi.
Tak na prawdę to gdybyś sprawdziła każdy produkt to stwierdziłabyś, że wszystko szkodzi. Leki, alkohol na wątrobę, jabłko na szkliwo, coś tam na żołądek itp.. :|
__________________

Kosmetycznie

Cytat:
Z kobietami nigdy nic nie wiadomo, bo są jak fizyka kwantowa. Znając położenie kobiety nie jesteś w stanie stwierdzić co ona myśli a znając jej myśli nie jesteś w stanie stwierdzić gdzie ona jest.
(...)Kobieta jest dla siebie taką samą zagadką jak dla świata zewnętrznego.
Neciak89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 11:15   #18
asia3
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 7
Dot.: nieregularny okres od zawsze

a wogle to ja mam pytanie trochę nie na temat ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Więc dostałam pierwsyz raz 28 grudnia trwało to do kilku dni stycznia i teraz czekam i czekam na tę drugą i nic!! i nie wiem co mam zrobic, jeszcze nikomu nie mowilam , a do ginekologa to się boję ... pomozcie
asia3 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-03-31, 11:43   #19
st_ella
Wtajemniczenie
 
Avatar st_ella
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: moje miasto
Wiadomości: 2 239
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Mój rekord to 90 dni. jeden z lekarzy podejrzewał nawe t Zespół Policystycznych Jajników co drugi lekarz wysmiał... i jeśli nie podoba Ci sie opinia jednego lekarza to koniecznie idź do innego!
dla Własnego spokoju i przestań mówić ze wogóle nie bedziesz chodziła do lekarza....

Cytat:
Napisane przez asia3 Pokaż wiadomość
... Więc dostałam pierwsyz raz 28 grudnia trwało to do kilku dni stycznia i teraz czekam i czekam na tę drugą i nic!! i nie wiem co mam zrobic, jeszcze nikomu nie mowilam , a do ginekologa to się boję ... pomozcie
a czemu boisz się ginekologa?
nie bój się..
po pierwsze zrób wywyad który ginekolog jest przyjemny sympatyczny po drugie idz i powiedz, ze jesteś pierwszy raz... i np ze nie chcesz tym razem byc zbadana... że chcesz przełamać lody i na nastepnej wizycie prosisz o badanie...

a okres.. no cóż jeszcze długo organizm będzie sie przystosowywał ...
__________________

st_ella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-03-31, 17:12   #20
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez asia3 Pokaż wiadomość
a wogle to ja mam pytanie trochę nie na temat ale mam nadzieję że ktoś mi pomoże. Więc dostałam pierwsyz raz 28 grudnia trwało to do kilku dni stycznia i teraz czekam i czekam na tę drugą i nic!! i nie wiem co mam zrobic, jeszcze nikomu nie mowilam , a do ginekologa to się boję ... pomozcie
nie martw się bo to jest normalne. Co druga moja kolezanka miała drugą miesiączkę z opóźnieniem. Najlepiej powiedz o tym mamie i poproś żeby umówiła cię na wizytę do lekarza( najlepiej do kobiety bo nie powinnaś się wtedy bardzo stresować i zrozum że ona wie że czujesz się niezręcznie). też bałam się pierwszej wizyty u ginekologa, ale obyło się bez ofiar i żyję
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-01, 11:39   #21
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: nieregularny okres od zawsze

zanim zaczelam brac tabletki antykoncepcyjne, czyli do 18 stego roku zycia zawsze mialam okres co 2 miesiace, zamiast co miesiac.

odkad zaczelam brac tabsy, 5 lat , wszystko jest jak w zegarku.
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 09:07   #22
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: nieregularny okres od zawsze

tabletki anty nie wywpołują miesiączki tylko krwawienie a to jest różnica poczejkaj jak odstawisz dopero będziesz miała problemy. Ja też tak myślałam tabsy brała przez 8 lat a jak odstawiłam to po miesiączce ślad zaginął. Tabsy nie są dobrym rozwiązaniem a napewno nie regulują okresu.
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-04, 14:23   #23
alonka00
Zakorzenienie
 
Avatar alonka00
 
Zarejestrowany: 2008-05
Lokalizacja: Roztocze
Wiadomości: 3 547
GG do alonka00
Dot.: nieregularny okres od zawsze

i co do tabletek to właśnie mój ginekolog nie chciał przypisywać ich na dłuższy czas bo powiedział dosłownie :"Nie chce ci dawać więcej tych tabletek antykoncepcyjnych bo pewnie też kiedyś będziesz chciała zostać mamą". Nie polecała ich przed urodzeniem dziecka.
__________________
Mama pamięta...
6.12.2011

1.07.2013
alonka00 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-06, 20:43   #24
pajka26
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 104
Dot.: nieregularny okres od zawsze

i tylko + dla gina za rozsądek
pajka26 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-10-30, 12:48   #25
marynka42
Zakorzenienie
 
Avatar marynka42
 
Zarejestrowany: 2007-08
Wiadomości: 10 311
Dot.: nieregularny okres od zawsze

mam podobny problem - nigdy nie miałam regularnych miesiaczek (miesiaczkuję od 10 lat) - z tym, że teraz jest trochę lepiej, ale zastanawiam się, czy nie pojsc z tym problemem do ginekologa(podczas dotychczasowych wizyt nie poruszałam tego tematu) w tym roku moje cykle wynosiły: 24, 21, 29, 31, 21,30,30,32,34,29.czy mozna to uznac za cykle nieregularne ?
marynka42 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-12-30, 19:56   #26
Iluzja Istnienia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Podbijam ostatnią wypowiedź. Ja mam podobnie. Mój cykl waha się 28-35 dni, co jest mega uciążliwe, szczególnie podczas planowania jakichkolwiek wyjazdów, imprez itd. :/ 7 dni to dla mnie mega rozbieżność. Też od zawsze mam nieregularnie...
Iluzja Istnienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 10:21   #27
w_isienka
Zadomowienie
 
Avatar w_isienka
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 1 069
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Cytat:
Napisane przez Iluzja Istnienia Pokaż wiadomość
Podbijam ostatnią wypowiedź. Ja mam podobnie. Mój cykl waha się 28-35 dni, co jest mega uciążliwe, szczególnie podczas planowania jakichkolwiek wyjazdów, imprez itd. :/ 7 dni to dla mnie mega rozbieżność. Też od zawsze mam nieregularnie...
Jest na to rada:
przeważnie w takich wypadkach warto mierzyć temperaturę według zasad NPR. Liczba dni "po skoku" powinna być stała (11-14 dni), a przed samą @ temperatura spada - co znacznie ułatwia przewidywanie @.

Brałaś może Cyclodynon???
w_isienka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-01, 13:35   #28
201704210903
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 12 461
Dot.: nieregularny okres od zawsze

ja mam nieregularne cykle (27-35) i dzięki mierzeniu temp zawsze wiem kiedy dostanę
201704210903 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-01-02, 14:28   #29
Iluzja Istnienia
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 13
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Nie brałam, ponieważ stram się unikać jakichkolwiek leków.
U lekarza nie byłam, bo niektórzy mówią że sporo kobiet tak ma, poza tym wciąż wierzę że to się ureguluje...
Wszystko fajnie z tym mierzeniem temperatury, tylko co w wypadku, kiedy JUŻ chcę zaplanować wyjazd na wakacje?
Iluzja Istnienia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-04-03, 14:25   #30
maggga16
Przyczajenie
 
Avatar maggga16
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 15
Dot.: nieregularny okres od zawsze

Ja mam nieregularny okres od zawsze. Czasem nie mam 6 miesiecy, innym razem 10...
Mi pani doktor zaleciła branie Cyclodynonu. Mam zbyt duże TSH, prolaktynę i inne zawirowania hormonalne. Strasznie przytyłam (przez dwa lata 20kg więcej), nie mam okresu od kilku miesięcy... Kiedyś brałam Duphaston, potem przez dwa miesiące Cyprest... Nie bardzo mi to pomogło... No i teraz dostałam ten Cyclodynon. Wątpię żeby pomogło i tym razem... Byłam u wielu lekarzy, na wielu badaniach, chyba taka moja uroda. Co Wy sądzicie na ten temat? Może miałyście podobne doświadczenia?

Edytowane przez maggga16
Czas edycji: 2013-04-03 o 15:41
maggga16 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Ginekologia


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-03-06 01:47:08


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:12.