NPR-sposób na życie - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Intymnie

Notka

Intymnie Forum intymnie, to wyjątkowe miejsce, w którym podzielisz się emocjami, uczuciami, związkami oraz uzyskasz wsparcie i porady społeczności.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-07-04, 13:24   #1
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786

NPR-sposób na życie


Dziś stało się coś, co spowodowało, że w końcu postanowiłam założyć ten wątek. Z takim zamiarem nosiłam się już dawno, ale jakoś do tej pory się nie składało.

Chciałabym zaprosić do rozmowy dziewczyny/pary, które nie stosują antykoncepcji, a ich npr jest ważną sprawą w ich życiu. Jestem przekonana, że jest nas tu sporo-myślę, że i my powinnyśmy mieć swoje miejsce na wizażu, by spokojnie dzielić się problemami, radościami, wątpliwościami.

Dziś akurat szukam rady i pomocy, szczególnie dziewczyn mieszkających w UK.
Do jutra jestem na urlopie w Polsce.Chciałam tu kupić zwykły termometr rtęciowy, tak na zapas, bo w UK od jakiegoś czasu nie też nie mogę go kupić, ale okazało się, że od kwietnia wycofano je ze sprzedaży. I tu moje pytanie: jaki termometr stosować, skoro nie ma rtęciowych? Gdzieś w sieci znalazłam informację o termometrach bezrtęciowych (np. tutaj). Nie wiem tylko, czy w UK są one dostępne?

Zapraszam do rozmowy Nie tylko o termometrach, oczywiście

PS. Skorzystałam z wyszukiwarki i znalazłam taki wątek. W tym jednak chodzi mi o to, by wypowiadały się osoby mające pojęcie czym jest npr oraz je stosujące.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 14:34   #2
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: NPR-sposób na życie

Jeśli chodzi o termometr do mierzenia temperatury w ustach/pochwie w celu ustalania dni płodnych/niepłodnych, to polecam bardzo taki:
http://www.allegro.pl/item669300336_...gt_b_dokl.html

Osobiście go używam do mierzenia temperatury kiedy jestem chora, ale kiedyś interesowałam się nieco NPR (ale nie prymiywnym kalendarzykiem, tylko obserwacją swojego organizmu ) i czytałam co polecają kobiety, które stosuną NPR na co dzień.

Ten termometr z linka mierzy bardzo dokładnie, szybko i wiele kobiet stosujących NPR go używa. W UK też na pewno są termometry elektroniczne

http://28dni.pl/
Pod tym linkiem można się sporo dowiedzieć o w miarę skutecznych metodach naturalnych. Można też prowadzić sobie kartę cyklu, zapisywać różne rzeczy, jest forum.

Edytowane przez Lexie
Czas edycji: 2009-07-04 o 14:39
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 15:23   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: NPR-sposób na życie

Myslalem, ze bedzie o neurolingwistycznym programowaniu czy innych bzdurach hy

hanjah - widzialem wpisy osob uzywajacych tej metody antykoncepcji, wiec z pewnoscia tutaj sa
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:25   #4
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Jeśli chodzi o termometr do mierzenia temperatury w ustach/pochwie w celu ustalania dni płodnych/niepłodnych, to polecam bardzo taki:
http://www.allegro.pl/item669300336_...gt_b_dokl.html

Osobiście go używam do mierzenia temperatury kiedy jestem chora, ale kiedyś interesowałam się nieco NPR (ale nie prymiywnym kalendarzykiem, tylko obserwacją swojego organizmu ) i czytałam co polecają kobiety, które stosuną NPR na co dzień.

Ten termometr z linka mierzy bardzo dokładnie, szybko i wiele kobiet stosujących NPR go używa. W UK też na pewno są termometry elektroniczne

http://28dni.pl/
Pod tym linkiem można się sporo dowiedzieć o w miarę skutecznych metodach naturalnych. Można też prowadzić sobie kartę cyklu, zapisywać różne rzeczy, jest forum.
Właśnie o to chodzi, że w NPR powinno się używać termometrów rtęciowych (względnie bezrtęciowych), a nie elektronicznych. I nie jestem pewna, czy mogłabym mierzyć nim temperaturę w ustach...?
Dziękuję też za link, znam tę stronę
Ja obserwacje stosuję od 8 lat, wiadomo że ciągle się uczę, ale tu chciałabym się wymienić doświadczeniem z dziewczynami, które też stosują tę metodę.

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2009-07-04 o 16:30
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:27   #5
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: NPR-sposób na życie

a ja bym chciała zapytać, czy ktoś korzystał z Persony, zamiast (termometra i jakie były tego korzystania efekty
http://www.persona.info.pl/
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:37   #6
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

Microlife MT1622 jaki i mój MT16C2 są termometrami specjalnie przeznaczonymi do NPR. O tym by nie używać elektronicznych pisało się kiedy te mierzyły tylko do jednego miejsca po przecinku. Ja z mojego jestem bardzo zadowolona. Nie potrafiłabym się przekonać to termometrów rtęciowych i czasu mierzenia. A tak to NPR zajmuje mi 2 min dziennie.
Ja jestem bardzo początkująca, bo tylko sześć miesięcy i to samych obserwacji bez seksu. Za miesiąc wychodzę za mąż to sobie będę w praktyce sprawdzać.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 16:42   #7
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Microlife MT1622 jaki i mój MT16C2 są termometrami specjalnie przeznaczonymi do NPR. O tym by nie używać elektronicznych pisało się kiedy te mierzyły tylko do jednego miejsca po przecinku. Ja z mojego jestem bardzo zadowolona. Nie potrafiłabym się przekonać to termometrów rtęciowych i czasu mierzenia. A tak to NPR zajmuje mi 2 min dziennie.
Ja jestem bardzo początkująca, bo tylko sześć miesięcy i to samych obserwacji bez seksu. Za miesiąc wychodzę za mąż to sobie będę w praktyce sprawdzać.
Właśnie wydawało mi się, że elektronicznych w ogóle się nie stosuje, ale z drugiej strony nie słyszałam o termometrach, o których Ty wspominasz. Mnie tam mierzenie temperatury też dużo czasu nie zajmuje, bo najwyżej 8 minut A do tego dochodzi jeszcze obserwacja śluzu i badanie szyjki. Przed ślubem obserwowałam się 6 lat, a teraz 2 lata po ślubie stwierdzam, że to metoda jak najbardziej skuteczna Ale dużo też zależy od tego, jakie podejście ma partner.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 16:43   #8
Gloire
Zadomowienie
 
Avatar Gloire
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 1 219
GG do Gloire
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Myslalem, ze bedzie o neurolingwistycznym programowaniu czy innych bzdurach hy

hanjah - widzialem wpisy osob uzywajacych tej metody antykoncepcji, wiec z pewnoscia tutaj sa
"bzdurach" - pfff (musiałam hehe)
__________________
w końcu czuję spokój ducha
Gloire jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 17:13   #9
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Właśnie o to chodzi, że w NPR powinno się używać termometrów rtęciowych (względnie bezrtęciowych), a nie elektronicznych. I nie jestem pewna, czy mogłabym mierzyć nim temperaturę w ustach...?
Kwestia dokładności (są już elektroniczne z dokładnością do 0.01 stopnia), teraz ogólnie się odchodzi od stosowania jakichkolwiek termometrów rtęciowych ze względu na toksyczność rtęci...
W ustach z tego co wiem można mierzyć, ale jest to bardziej "ryzykowne" bo w różnych miejscach w ustach temperatura nieznacznie się różni, więc należy wtedy dbać o to żeby mierzyć w dokładnie tym samym miejscu, a to jak wiadomo może być trudne

No to ja znikam, bo doświadczeniami się nie mam jak podzielić
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 18:38   #10
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Kwestia dokładności (są już elektroniczne z dokładnością do 0.01 stopnia), teraz ogólnie się odchodzi od stosowania jakichkolwiek termometrów rtęciowych ze względu na toksyczność rtęci...
W ustach z tego co wiem można mierzyć, ale jest to bardziej "ryzykowne" bo w różnych miejscach w ustach temperatura nieznacznie się różni, więc należy wtedy dbać o to żeby mierzyć w dokładnie tym samym miejscu, a to jak wiadomo może być trudne

No to ja znikam, bo doświadczeniami się nie mam jak podzielić
Jeśli nie znajdę nigdzie bezrtęciowych, to zastanowię się nad elektronicznym'

Co do mierzenia temperatury w ustach, to powinno się to robić pod językiem. A jeśli zawsze robi się to w tym samym miejscu (czyli usta, pod językiem), to to nie jest trudne
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 18:39   #11
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

Hanjah dlaczego NPR? Bo my przede wszystkim ze względu na religie a jakby pominąć wiarę to narzeczony prezerwatyw by nie chciał a ja tabletek antykoncepcyjnych brać nie mogę.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 18:43   #12
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Hanjah dlaczego NPR? Bo my przede wszystkim ze względu na religie a jakby pominąć wiarę to narzeczony prezerwatyw by nie chciał a ja tabletek antykoncepcyjnych brać nie mogę.
My też przede wszystkim ze względu na religię
Innych metod nie stosowaliśmy i stosować nie zamierzamy, ale gdyby nie wiara, to tak: tabletki to dla mnie zbyt duża ingerencja chemii w naturę, a seks z prezerwatywą, to jak całowanie się przez szybę albo jedzenie czekolady przez papierek (porównania wg mojego TŻ)
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 18:49   #13
Askatasuna
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Dirty South
Wiadomości: 554
Dot.: NPR-sposób na życie

Przepraszam,za off top, ale chciałam przy okazji zapytać: czy możecie polecić jakąś ogólnie dostępną książkę lub stronę internetową (poza wspomnianą już 28dni.pl, którą znam),która w rzetelny i obiektywny sposób opisuje NPR, jak stosować,jak zacząć,jak to wygląda w praktyce itp itd? NPR interesuje mnie ze względu na to,że rozważam jego stosowanie i także z zawodowej ciekawości,ale ogromnie trudno znaleźć obiektywną informację- albo źródła katolickie piszą o niej w samych superlatywach,albo źródła powiązane z koncernami famraceutycznymi piszą,że jest to zupełnie beznadziejna metoda... Dzięki za pomoc.
Askatasuna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 18:54   #14
dorotadud
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 306
Question Dot.: NPR-sposób na życie

hej witam Was wszystkich mam nadzieje że mnie miło przyjmiecie Jeszcze nie stosuje tej metody ale mam zamiar ... głównie chodzi o względy religijne ale także dlatego że tabletek nie moge przyjmować ....
__________________
wakacje ......

O NAS
http://s9.suwaczek.com/200801042438.png
dorotadud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 19:09   #15
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Przepraszam,za off top, ale chciałam przy okazji zapytać: czy możecie polecić jakąś ogólnie dostępną książkę lub stronę internetową (poza wspomnianą już 28dni.pl, którą znam),która w rzetelny i obiektywny sposób opisuje NPR, jak stosować,jak zacząć,jak to wygląda w praktyce itp itd? NPR interesuje mnie ze względu na to,że rozważam jego stosowanie i także z zawodowej ciekawości,ale ogromnie trudno znaleźć obiektywną informację- albo źródła katolickie piszą o niej w samych superlatywach,albo źródła powiązane z koncernami famraceutycznymi piszą,że jest to zupełnie beznadziejna metoda... Dzięki za pomoc.
"Sztuka planowania rodziny" Rötzer Ale i tak o plusach i minusach można dowiedzieć się jak już zacznie się stosować.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 19:17   #16
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Askatasuna Pokaż wiadomość
Przepraszam,za off top, ale chciałam przy okazji zapytać: czy możecie polecić jakąś ogólnie dostępną książkę lub stronę internetową (poza wspomnianą już 28dni.pl, którą znam),która w rzetelny i obiektywny sposób opisuje NPR, jak stosować,jak zacząć,jak to wygląda w praktyce itp itd? NPR interesuje mnie ze względu na to,że rozważam jego stosowanie i także z zawodowej ciekawości,ale ogromnie trudno znaleźć obiektywną informację- albo źródła katolickie piszą o niej w samych superlatywach,albo źródła powiązane z koncernami famraceutycznymi piszą,że jest to zupełnie beznadziejna metoda... Dzięki za pomoc.
Polecam stronę http://www.npr.pl/, jest tam też forum pomocy. Myślę, że trudno będzie znaleźć coś obiektywnego, bo ile ludzi, tyle poglądów. Dla mnie ta metoda ma i plusy, i minusy. Ale stosuję ją, bo uważam, że jest dla mnie najlepsza i przede wszystkim zgodna z moim sumieniem.
Jak dotrę do rzetelnych pozycji książkowych, to dam Ci znać, bo w tej chwili nie pamiętam (ale może na tej stronie, którą Ci podałam coś znajdziesz).

---------- Dopisano o 19:17 ---------- Poprzedni post napisano o 19:16 ----------

Cytat:
Napisane przez dorotadud Pokaż wiadomość
hej witam Was wszystkich mam nadzieje że mnie miło przyjmiecie Jeszcze nie stosuje tej metody ale mam zamiar ... głównie chodzi o względy religijne ale także dlatego że tabletek nie moge przyjmować ....
Witaj Mam nadzieję, że znajdziesz tu potrzebne Ci informacje i że npr stanie się i Twoim sposobem na życie
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 19:23   #17
dorotadud
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 306
Dot.: NPR-sposób na życie

mam pytanie - jeśli możecie to prosze o odpowieść .... jak przekonałyście swoich partnerów do tej metody ??? czy byli oni chętni do współpracy ??? może mi opowiecie ...
__________________
wakacje ......

O NAS
http://s9.suwaczek.com/200801042438.png
dorotadud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 19:56   #18
moooniaaaa
Zakorzenienie
 
Avatar moooniaaaa
 
Zarejestrowany: 2007-01
Wiadomości: 16 600
Dot.: NPR-sposób na życie

Ktoś pytał czy termometrem elektronicznym można mierzyć temperaturę w ustach. Jak byłam w szpitalu to tak właśnie mi mierzyli,więc wychodzi na to że można
moooniaaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:04   #19
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez dorotadud Pokaż wiadomość
mam pytanie - jeśli możecie to prosze o odpowieść .... jak przekonałyście swoich partnerów do tej metody ??? czy byli oni chętni do współpracy ??? może mi opowiecie ...
Ja akurat z tym nie miałam problemu, bo mój TŻ po prostu sam był do tego przekonany Jak zaczęliśmy o tym rozmawiać, to okazało się, że na tę sprawę mamy taki sam pogląd Myślę, że gdyby nie to, to dziś nie byliśmy razem. Nie wyobrażam sobie, żebym miała z mężem odmienne poglądy w sprawach dotyczących seksu.
Teraz TŻ bardzo mi pomaga, pilnuje mierzenia temperatury, wie jak interpretować wykresy. Bez obopólnej zgody taka metoda nie ma sensu.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-07-04, 20:09   #20
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ktoś pytał czy termometrem elektronicznym można mierzyć temperaturę w ustach. Jak byłam w szpitalu to tak właśnie mi mierzyli,więc wychodzi na to że można
Na pewno można (na pewno niektórymi, nie wiem czy każdym), ja swoim mierzę, zresztą w instrukcji było o mierzeniu w ustach
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:11   #21
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez moooniaaaa Pokaż wiadomość
Ktoś pytał czy termometrem elektronicznym można mierzyć temperaturę w ustach. Jak byłam w szpitalu to tak właśnie mi mierzyli,więc wychodzi na to że można
Cytat:
Napisane przez lexie Pokaż wiadomość
Na pewno można (na pewno niektórymi, nie wiem czy każdym), ja swoim mierzę, zresztą w instrukcji było o mierzeniu w ustach
No to mnie prawie przekonałyście Osobiście nigdy z takim termometrem nie miałam do czynienia, ale kiedy stłucze mi się ostatni rtęciowy, to chyba sięgnę po taki elektroniczny
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:11   #22
Ninquelote
Wtajemniczenie
 
Avatar Ninquelote
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 316
Dot.: NPR-sposób na życie

Mój narzeczony wiążąc się ze mną nie miał wyrobionego zdania na ten temat, nigdy się tym nie interesował. A teraz mnie wspiera, szczególnie jak przychodzą gorsze dni i wszystko mnie boli. I zawsze broni naszego wyboru jak ktoś zarzuca nam nieżyciowość, a to się zdarza nawet wśród ludzi związanych z Kościołem.
__________________
Bo jestem kluską, po prostu kluską
Choć bardzo staram się, wyglądać na istotę ludzką
Tak naprawdę jestem pierogiem
Ninquelote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:15   #23
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Ninquelote Pokaż wiadomość
Mój narzeczony wiążąc się ze mną nie miał wyrobionego zdania na ten temat, nigdy się tym nie interesował. A teraz mnie wspiera, szczególnie jak przychodzą gorsze dni i wszystko mnie boli. I zawsze broni naszego wyboru jak ktoś zarzuca nam nieżyciowość, a to się zdarza nawet wśród ludzi związanych z Kościołem.
To właśnie jest najbardziej bolesne

Ja od koleżanki nie bardzo związanej z kościołem usłyszałam przed ślubem takie "proroctwo": jak stosujecie kalendarzyk (sic! ludzie uporczywie nadal npr nazywają kalendarzykiem ), to co rok będą chrzciny. A prawda jest taka, że mijają prawie dwa lata od naszego ślubu, a dzieci na razie nie mamy. I to nie dlatego, że nie możemy
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:15   #24
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez hanjah Pokaż wiadomość
Jeśli nie znajdę nigdzie bezrtęciowych, to zastanowię się nad elektronicznym'

Co do mierzenia temperatury w ustach, to powinno się to robić pod językiem. A jeśli zawsze robi się to w tym samym miejscu (czyli usta, pod językiem), to to nie jest trudne

Ja z początkujacych bo dopiero 3 miesiace mierzę temperature.
Pierwszy miesiąc mierzyłam pod językiem.Temperatura moze sie róźnić w zależności w której częsci pod jezykiem sie mierzy.
Najlepsze miejsce do badania to pochwa.
Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:17   #25
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez Darianna25 Pokaż wiadomość
Ja z początkujacych bo dopiero 3 miesiace mierzę temperature.
Pierwszy miesiąc mierzyłam pod językiem.Temperatura moze sie róźnić w zależności w której częsci pod jezykiem sie mierzy.
Najlepsze miejsce do badania to pochwa.
Ja mierzę pod językiem na środku (tak mi się wydaje, że to zawsze jest to samo miejsce), ale do mierzenia w pochwie nie mogę się jakoś przekonać...

Darianna, widzę, że ty też z UK-jaki stosujesz termometr?

Edytowane przez hanjah
Czas edycji: 2009-07-04 o 20:18
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:25   #26
dorotadud
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 306
Dot.: NPR-sposób na życie

mój TŻ też o tym nie słyszał w końcu nie jest to metoda reklamowana ... ale mam nadzieje że jak sama się naucze to jego także do tego przekonam
licze że będzie tak samo jak u Was
__________________
wakacje ......

O NAS
http://s9.suwaczek.com/200801042438.png
dorotadud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:27   #27
hanjah
Zakorzenienie
 
Avatar hanjah
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 12 786
Dot.: NPR-sposób na życie

Cytat:
Napisane przez dorotadud Pokaż wiadomość
mój TŻ też o tym nie słyszał w końcu nie jest to metoda reklamowana ... ale mam nadzieje że jak sama się naucze to jego także do tego przekonam
licze że będzie tak samo jak u Was
I ja Ci tego życzę Przede wszystkim: nic na siłę.
hanjah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:29   #28
dorotadud
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Wiadomości: 306
Dot.: NPR-sposób na życie

no właśnie a mój TŻ czasem bywa uparty nawet gdy nie ma racji niestety ... nie wiem czy uda mi się go przekonać
__________________
wakacje ......

O NAS
http://s9.suwaczek.com/200801042438.png
dorotadud jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:34   #29
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 5 514
Dot.: NPR-sposób na życie

temperatury nie mierzę
mierzyłam przez kilka miesięcy, od pn do pt o 5.15 (w weekendy spałam)
nigdy nie mogłam zauważyć skoku temp.
śluz się skończył a tempka stoi ....

polegam na śluzie od 1,5 roku i w ciąży nie jestem

mówicie WIARA
ale jesli Bóg chciał by ludzie stosowali npr
to dlaczego uświadomił to Billingsom dopiero w XX wieku ?
Bóg założył, że człowiek wpadnie na tak perwersyjny pomysł by wkładać termometr do pochwy ?

dla mnie to wygoda, potem wiara:
tabletki - dla mnie dość denerwujące było wyczekiwanie w kolejce po recepty
prezerwatywy - śmierdzą, niewygodne
spirala - brrr, nie dam sobie włożyć w środek
globulki - pieką

Edytowane przez 749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573
Czas edycji: 2009-07-04 o 20:36
749d3470e67da5a340716cf11c99d98c9d41692a_5eab587331573 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-07-04, 20:35   #30
pszczolaola
Raczkowanie
 
Avatar pszczolaola
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 142
Dot.: NPR-sposób na życie

Ja też nie polecam rtęciowych termometrów - sama mam elektroniczny i ważne jest by miał dwa miejsca po przecinku. Teraz bardziej się je poleca niż rtęciowe - ja mam tak irtęciowy - co się nawet nazywa owulacyjny, ponieważ mabardziej dokłądną podziałke, ale oczywiście wygodniej jest elektronicznym - mierzy ok 2 minutek i pipczy jak zmierzy Ja tez mierze pod językime i tzreba wepchnąc go jak najdalej pod język z jednej bądź drugiej strony.

A co do stron:
http://woomb.org
tor.org.pl
http://ecolife.npr.pl
http://embrion.pl/npr
http://npr.org.pl
http://lmm.pl

[1=749d3470e67da5a340716cf 11c99d98c9d41692a_5eab587 331573;13091147]temperatury nie mierzę
mierzyłam przez kilka miesięcy, od pn do pt o 5.15 (w weekendy spałam)
nigdy nie mogłam zauważyć skoku temp.
śluz się skończył a tempka stoi ....

polegam na śluzie od 1,5 roku i w ciąży nie jestem

mówicie WIARA
ale jesli Bóg chciał by ludzie stosowali npr
to dlaczego uświadomił to Billingsom dopiero w XX wieku ?
Bóg założył, że człowiek wpadnie na tak perwersyjny pomysł by wkładać termometr do pochwy ?

dla mnie to wygoda, potem wiara:
tabletki - dla mnie dość denerwujące było wyczekiwanie w kolejce po recepty
prezerwatywy - śmierdzą, niewygodne
spirala - brrr, nie dam sobie włożyć w środek
globulki - pieką[/QUOTE]

a czy nasze babki potrzebowały sobie mierzyć temperaturę? po pierwsze... inny był model rodziny - im więcej dzieci tym lepiej poza tym była większa umieralność - mniej wynalezionych leków itp... poza tym seks nie był dla kobiet za bardzo przyjemnością a raczej obowiązkiem - zmienia się świadomość społeczna i dochodzą badania i odkrycia we wszystkich dziedzinach - także w poznawaniu płodności i planowania potomstwa

choć co prawda to prawda , badania robili lekarze ginekolodzy a nie księża Kościół tylko stwierdził, że NPR nie niszczy natury człowieka i nie sprzeciwia się życiu

Cytat:
Napisane przez dorotadud Pokaż wiadomość
no właśnie a mój TŻ czasem bywa uparty nawet gdy nie ma racji niestety ... nie wiem czy uda mi się go przekonać
nie wiem czy to przekonuje tż, ale powiedzmy sobie szczerze - NPR wymaga nauki wsrzemieźliwości, a więc nie robienie z człowieka pieska, któremu się chce i jak widzi suczke co ma cieczkę to musi - po to człowiek dostał wolną wole i rozum by panowac nad swoimi popędami a nie żeby popędy panowały nad nim
taki facet co ma wtedy, kiedy chce... czy on bedzie umiał sie popwtrzymac kiedy dajmy na to wyjedzie na delegację za granice na kilka miesięcy? albo żona bedzie w zagrożonej ciąży i wtedy z seksu tez nici? Co wtedy?
zapłaci jakiejś pani? bo on przeciez zawsze miał wtedy, kiedy chciał
kobeicie łatwiej wtakiej sytuacji czekać niz męzczyźnie - którzy nigdy nie musiał się tego uczyć

a może neich po porstu wypowiedzą się tżci którzy nie maja nic na pzreciwko? co ich przekonuje? tylko przekonania religijne??
__________________

...gdybym mogła... schowałabym Twoje oczy w mojej kieszeni...




Edytowane przez pszczolaola
Czas edycji: 2009-07-04 o 21:00
pszczolaola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Intymnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-08-08 22:41:19


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 04:53.