Wegetarianizm - plusy i minusy - Strona 5 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-24, 18:53   #121
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
oj Wyrak albo Cię stringi cisną albo masz nieudane życie seksualne
Widze, ze z poziomu zenujacego zeszlas na zalosny

Bo oczywiscie, wytkniecie Tobie, zupelnie milo nawiasem mowiac, ze piszesz bzdety, czy w ogole nie zgadzanie sie z Toba, musi oznaczac, ze ktos ma problemy, jakze inaczej
Argumentow za grosz nie masz, tylko na takie beznadziejne teksty Cie stac

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
zalecam trochę luzu
Sobie zalec, ja zupelnie luzno i merytorycznie odnioslem sie do Twojego postu, a Ty to wielce przezywasz, zachowujesz sie jakbym Ci rodzine conajmniej zwyzywal i jeszcze jakies zalosne podjazdy pod moim adresem wypisujesz.

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
jeśli sprawi Ci to przyjemność to fakt, popełniłam błąd pisząc nie jem mięsa tylko ryby
Pewnie, ze poplenilas blad, ale ja zeby to wiedziec nie potrzebuje Twojego potwierdzenia
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-24, 18:56   #122
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

zmykam stad tam gdzie Cie nie ma(może to być trudne) ech..... szkoda słów
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 09:44   #123
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

wiesz co jesteś załosna! tyle tylko ci moge powiedzieć! i wynika z tego że masz bardzo dobre serce naprawde!! Nic a nic nie wiesz a piszesz swoje mądre słówka;/ bez komentarza to zostawię.
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-25, 12:20   #124
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
wiesz co jesteś załosna!
Nastepna co czyta 5te przez 10te

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
tyle tylko ci moge powiedzieć!
No jak widac, tylko tyle, argumentow zadnych

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
i wynika z tego że masz bardzo dobre serce naprawde!!
Co ma piernik do wiatraka ? Czy to po prostu proba przykopania dodatkowo
Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
Nic a nic nie wiesz a piszesz swoje mądre słówka;/
Bla bla bla
Ja sobie moge wklejac artykuly i wypowiedzi naukowcow, odnosic sie do kwestii typu: jakosc i ilosc bialka, wit B12 itd. itp., a w zamian dostaje takie czerstwe teksty.
Jestes kolejna osobka, co to argumentow nie znalazla i jedzie mi ad personam.

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
bez komentarza to zostawię.
Skoro nie masz wiedzy i argumentow, to ciezko, zebys to mogla zostawic z komentarzem przeciez
Tylko jakies czerstwe pseudofilozoficzne (to oczywiscie jeno moja subiektywna opinia nt natury tychze) podpisy, ale wiedzy i argumentow 0.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.

Edytowane przez Wyrak
Czas edycji: 2010-03-25 o 12:22
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 08:01   #125
Czarniuszkowa
Raczkowanie
 
Avatar Czarniuszkowa
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 117
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nastepna co czyta 5te przez 10te



No jak widac, tylko tyle, argumentow zadnych



Co ma piernik do wiatraka ? Czy to po prostu proba przykopania dodatkowo


Bla bla bla
Ja sobie moge wklejac artykuly i wypowiedzi naukowcow, odnosic sie do kwestii typu: jakosc i ilosc bialka, wit B12 itd. itp., a w zamian dostaje takie czerstwe teksty.
Jestes kolejna osobka, co to argumentow nie znalazla i jedzie mi ad personam.



Skoro nie masz wiedzy i argumentow, to ciezko, zebys to mogla zostawic z komentarzem przeciez
Tylko jakies czerstwe pseudofilozoficzne (to oczywiscie jeno moja subiektywna opinia nt natury tychze) podpisy, ale wiedzy i argumentow 0.

no jakaś ty mądra!!! szok po prostu! ja też sobie mogę powklejać artykuły i wypowiedzi naukowców.nie wiem po co na siłę chcesz udowodnić swoje racje! i tym jesteś żałosna.chcesz jeść padline to jedz,krzyż na drogę i zachowaj swoje naukowe odkrycia dla siebie.to że ktoś nie je miesa to jego sprawa i tyle.mądralińska się znalazła co myśli że wszystko wie a to guzik prawda.
__________________
jestem głosem tych,którzy nie potrafią mówić.

i animals-kochaj-pomagaj-nie porzucaj
Czarniuszkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 09:53   #126
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
no jakaś ty mądra!!! szok po prostu! ja też sobie mogę powklejać artykuły i wypowiedzi naukowców.nie wiem po co na siłę chcesz udowodnić swoje racje! i tym jesteś żałosna.chcesz jeść padline to jedz,krzyż na drogę i zachowaj swoje naukowe odkrycia dla siebie.to że ktoś nie je miesa to jego sprawa i tyle.mądralińska się znalazła co myśli że wszystko wie a to guzik prawda.

nie przejmuj się zupełnie,

z tego co wiem,Wyrak to chłop i próbuje brylować na babskich forach

zaraz jeszcze się przez przypadek dowiesz,że nie jesteś wegetarianką hihihih

miłego dzionka, dziś tak ślicznie,że aż zyc się chce pełną parą!
idę pojeździć zaraz z synkiem na rolkach
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:14   #127
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Ale wiecie, dziewczyny... ja nie jestem wege, ale kocham zwierzęta i chcialabym żeby był dobry sposob na całkowite wyeliminowanie mięsa... ale nie ma, przynajmniej u mnie kończy się to kompletną katastrofą. A Wyrak prawidłowo i merytorycznie wytyka rozmaite mity odnośnie wegetarianizmu, bo jak napisał:
"z punktu widzenia dietetyki nie ma zadnego uzasadnienia wegetarianizmu". A etyka to zupełnie inna sprawa, i tutaj już każdy może robić co chce. Więc musze tutaj przyznać że te osobiste wycieczki i rozmaite kpiny, tylko obnażają Waszą a nie jego ignorancje. Sorry.
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 11:24   #128
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
Ale wiecie, dziewczyny... ja nie jestem wege, ale kocham zwierzęta i chcialabym żeby był dobry sposob na całkowite wyeliminowanie mięsa... ale nie ma, przynajmniej u mnie kończy się to kompletną katastrofą. A Wyrak prawidłowo i merytorycznie wytyka rozmaite mity odnośnie wegetarianizmu, bo jak napisał:
"z punktu widzenia dietetyki nie ma zadnego uzasadnienia wegetarianizmu". A etyka to zupełnie inna sprawa, i tutaj już każdy może robić co chce. Więc musze tutaj przyznać że te osobiste wycieczki i rozmaite kpiny, tylko obnażają Waszą a nie jego ignorancje. Sorry.
z punktu widzenia dietetyki- jest uzasadnienie- i u mnie takie było- CHOLESTEROL
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:27   #129
Kalakiria
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 745
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Odpowiednią dietą mięsną też byś mogła go zbić, wege nie ma nic do rzeczy
Kalakiria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 11:42   #130
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

jasne,że można

tyle,że w ten sposób szybciej-radykalnie

no i w efekcie jest mocno poniżej normy
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:14   #131
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
no jakaś ty mądra!!! szok po prostu!
Widze, ze aluzjanse zrozumianse

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
ja też sobie mogę powklejać artykuły i wypowiedzi naukowców.
To powklejaj Dziekuje, nastepna laskawa osoba, co ma mase kontrargumentow na moje, ale ona nie bedzie wklejac, bo po co
Wlasnie o to chodzi, ze nie, nie mozesz powklejac artykulow, bo ich nie masz, bo Ci brakuje wiedzy w temacie, masz tylko jakies wegehaselka

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
nie wiem po co na siłę chcesz udowodnić swoje racje!'
Bo to jest forum dyskusyjne, jak mowi Slownik jezyka polskiego PWN, dyskusja to:
Cytat:

dyskusja «ustna lub pisemna wymiana zdań na jakiś temat mająca prowadzić do wspólnych wniosków»
Wymieniamy zdanie - tj. ja prezentuje argumenty i odnosze sie do faktow, a Ty mnie obrazasz. Wiec to taka jednostronna dyskusja, z mojej strony, z Twojej natomiast obrzucanie blotem; ktore wynika z braku argumentow u Ciebie.

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
i tym jesteś żałosna.
Coz, to przykre (dla Ciebie oczywiscie), ze nie rozumiesz do czego sluzy forum

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
chcesz jeść padline to jedz,
Polecam zapoznanie sie z tym, co to jest "padlina", bo sie doglebnie osmieszasz takimi tekstami.

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
krzyż na drogę i zachowaj swoje naukowe odkrycia dla siebie.
Co ja bede zachowywal a co pisal, to moja sprawa, nic Ci do tego

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
to że ktoś nie je miesa to jego sprawa i tyle.
Pewnie, ze jego sprawa. Gdybys zechciala poczytac moje posty, to bys zwrocila uwage ze sam to wielkrotnie pisalem Twoja sprawa, tyle, ze nie ma ku temu zadnego uzasadnienia z punktu widzenia dietetyki

Cytat:
Napisane przez Czarniuszkowa Pokaż wiadomość
mądralińska się znalazła co myśli że wszystko wie a to guzik prawda.
Wow, to zes mi pojechala. Zostalas merytorycznie zmiazdzona i jeszcze piszesz teksty, jakbys miala jakiekolwiek mocne argumenty. Urocze
Tyle gadania (bzdur oczywiscie), jak to jedzenie miesa czyni agresywnym , a tutaj takie zioniecie tolerancja pod adresem mej skromnej osoby.


Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
nie przejmuj się zupełnie,

z tego co wiem,Wyrak to chłop i próbuje brylować na babskich forach

zaraz jeszcze się przez przypadek dowiesz,że nie jesteś wegetarianką hihihih

miłego dzionka, dziś tak ślicznie,że aż zyc się chce pełną parą!
idę pojeździć zaraz z synkiem na rolkach
Marsi11, ja tego nie pisze zlosliwie, ale - skoro jesz ryby, to nie jestes wegetarianka. Jakby na to nie patrzec

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
z punktu widzenia dietetyki- jest uzasadnienie- i u mnie takie było- CHOLESTEROL
Cytat:
Napisane przez Kalakiria Pokaż wiadomość
Odpowiednią dietą mięsną też byś mogła go zbić, wege nie ma nic do rzeczy
Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
jasne,że można

tyle,że w ten sposób szybciej-radykalnie

no i w efekcie jest mocno poniżej normy

Przepraszam, ale to jak rozumiem wynika z niezrozumienia roli cholesterolu. Cholesterol ma role w syntezie witaminy D i wielu hormonow w ogranizmie. Niedobor cholesterolu moze prowadzic do zaklocenia tych procesow - to nie tak, ze im mniej cholesterolu, tym lepiej (dlatego sa wlasnie normy...). Zarowno zbyt niski poziom jak i nadmiar cholesterolu sa zle, z roznymi skutkami.
Tak wiec, jesli chodzi o cholesterol - to jest argument za dieta zbilansowana, z udzialem miesa, wbrew temu co Ci sie wydawalo
W efekcie, zamiast dawac argument na poparcie swojej tezy, uzasadniasz to o czym ja pisze.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-26, 12:23   #132
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Boże, widzisz i nie grzmisz, nigdzie nie napisałam,że jestem wegetarianką, napisałam,że nie jem mięsa za wyjątkiem ryb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!


Bo mi kuźwa śmierdzi
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:31   #133
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
Boże, widzisz i nie grzmisz, nigdzie nie napisałam,że jestem wegetarianką, napisałam,że nie jem mięsa za wyjątkiem ryb!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

Bo mi kuźwa śmierdzi

Marsi11, ale czego Ty sie ciskasz? Ja Ci tylko stwierdzilem, ze jesz mieso wbrew temu co twierdzisz.
Jedyne odniesie do wegetarianizmu w Twoim kontekscie bylo tylko w odpowiedzi na Twoj tekst:
Cytat:
zaraz jeszcze się przez przypadek dowiesz,że nie jesteś wegetarianką hihihih
Wiec laskawie nie wciskaj kitu, ze ja pisalem gdzies, ze Ty twierdzilas ze jestes wege
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 12:46   #134
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Marsi11, ale czego Ty sie ciskasz? Ja Ci tylko stwierdzilem, ze jesz mieso wbrew temu co twierdzisz.
Jedyne odniesie do wegetarianizmu w Twoim kontekscie bylo tylko w odpowiedzi na Twoj tekst:


Wiec laskawie nie wciskaj kitu, ze ja pisalem gdzies, ze Ty twierdzilas ze jestes wege
ten cytat dotyczy wypowiedzi koleżanki-Czarniuszkowa, nie mnie mój drogi

naprawdę ja się nie ciskam, mam w sobie wiele luzu i tolerancji dla świata

lepiej idz walcz o swoją ematoikonkę, serio serio
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:21   #135
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
ten cytat dotyczy wypowiedzi koleżanki-Czarniuszkowa, nie mnie mój drogi
Ja wiem czego sie tyczy, imputujesz, ze jakiemus/jakiejs wege bym mowil, ze nie sa wege - wskaz prosze jakim moj post, ktory pozwala Ci na snucie takiej tezy. No chyba, ze mam to uznac za kolejna nedzna probe przykopania

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
naprawdę ja się nie ciskam, mam w sobie wiele luzu i tolerancji dla świata
Wlasnie widze, ile macie z Czarniuskowa tolerancji - obrazanie kogos, kto ma inne zdanie, tolerancja i luz psia mac

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
lepiej idz walcz o swoją ematoikonkę, serio serio
Dzieki, wole zostac tutaj i pisac merytorycznie, pomimo zenujacych podjazdow osobistych i braku argumentow u adwersarzy
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 13:33   #136
marsi11
Zakorzenienie
 
Avatar marsi11
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 9 982
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez marsi11 Pokaż wiadomość
zmykam stad tam gdzie Cie nie ma(może to być trudne) ech..... szkoda słów

j.w

ignor
marsi11 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:24   #137
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Widze, ze aluzjanse zrozumianse



To powklejaj Dziekuje, nastepna laskawa osoba, co ma mase kontrargumentow na moje, ale ona nie bedzie wklejac, bo po co
Wlasnie o to chodzi, ze nie, nie mozesz powklejac artykulow, bo ich nie masz, bo Ci brakuje wiedzy w temacie, masz tylko jakies wegehaselka



Bo to jest forum dyskusyjne, jak mowi Slownik jezyka polskiego PWN, dyskusja to:


Wymieniamy zdanie - tj. ja prezentuje argumenty i odnosze sie do faktow, a Ty mnie obrazasz. Wiec to taka jednostronna dyskusja, z mojej strony, z Twojej natomiast obrzucanie blotem; ktore wynika z braku argumentow u Ciebie.



Coz, to przykre (dla Ciebie oczywiscie), ze nie rozumiesz do czego sluzy forum



Polecam zapoznanie sie z tym, co to jest "padlina", bo sie doglebnie osmieszasz takimi tekstami.



Co ja bede zachowywal a co pisal, to moja sprawa, nic Ci do tego



Pewnie, ze jego sprawa. Gdybys zechciala poczytac moje posty, to bys zwrocila uwage ze sam to wielkrotnie pisalem Twoja sprawa, tyle, ze nie ma ku temu zadnego uzasadnienia z punktu widzenia dietetyki



Wow, to zes mi pojechala. Zostalas merytorycznie zmiazdzona i jeszcze piszesz teksty, jakbys miala jakiekolwiek mocne argumenty. Urocze
Tyle gadania (bzdur oczywiscie), jak to jedzenie miesa czyni agresywnym , a tutaj takie zioniecie tolerancja pod adresem mej skromnej osoby.




Marsi11, ja tego nie pisze zlosliwie, ale - skoro jesz ryby, to nie jestes wegetarianka. Jakby na to nie patrzec








Przepraszam, ale to jak rozumiem wynika z niezrozumienia roli cholesterolu. Cholesterol ma role w syntezie witaminy D i wielu hormonow w ogranizmie. Niedobor cholesterolu moze prowadzic do zaklocenia tych procesow - to nie tak, ze im mniej cholesterolu, tym lepiej (dlatego sa wlasnie normy...). Zarowno zbyt niski poziom jak i nadmiar cholesterolu sa zle, z roznymi skutkami.
Tak wiec, jesli chodzi o cholesterol - to jest argument za dieta zbilansowana, z udzialem miesa, wbrew temu co Ci sie wydawalo
W efekcie, zamiast dawac argument na poparcie swojej tezy, uzasadniasz to o czym ja pisze.


Co do cholesterolu, nie zgodzę sie. Organizm jest w stanie zsyntetyzować go tyle, ile potrzebuje. Pula składa się z egzo- i endogennego CH. Dodatkowo, ten z żywnosci hamuje synteze w organizmie. Jak wiadomo, te hormony steroidowe takze ulegaja degradacji wlasnie do cholesterolu. Nie tylko one- takze kwasy zolciowe etc. Przypadki niedoboru w diecie sa bardzo zadkie, wlasciwie prawie niespotykane.
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-26, 21:54   #138
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Co do cholesterolu, nie zgodzę sie. Organizm jest w stanie zsyntetyzować go tyle, ile potrzebuje. Pula składa się z egzo- i endogennego CH. Dodatkowo, ten z żywnosci hamuje synteze w organizmie. Jak wiadomo, te hormony steroidowe takze ulegaja degradacji wlasnie do cholesterolu. Nie tylko one- takze kwasy zolciowe etc. Przypadki niedoboru w diecie sa bardzo zadkie, wlasciwie prawie niespotykane.
Skad wniosek, ze skoro jest endo i egzogenne zrodlo, to od razu znaczy, ze jest w stanie podjac wystarczajaca synteze ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 09:04   #139
franczesqua
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 81
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Jest to dość oczywiste Substratów do produkcji nigdy nie zabraknie -acetyloCoA (chyba, ze na skrajnym wyczerpaniu). Dostosowanie syntezy do podazy to w tym wypadku kluczowa regulacja tego procesu. Zalecam literature, nawet podstawy biochemii.


Pozdro.
franczesqua jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-03-28, 13:21   #140
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez franczesqua Pokaż wiadomość
Jest to dość oczywiste Substratów do produkcji nigdy nie zabraknie -acetyloCoA (chyba, ze na skrajnym wyczerpaniu). Dostosowanie syntezy do podazy to w tym wypadku kluczowa regulacja tego procesu. Zalecam literature, nawet podstawy biochemii.

Pozdro.
Z tego co pamietam, to takie przypadki sa, ale faktycznie wtedy cos jest nie tak z produkcja endogenna. W kazdym razie, mniejsza o to, bo to jest po boku od pointy - cholesterol ma swoja role w organizmie i prowadzenie do jak najnizszego poziomu nie ma zasadnosci.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-28, 13:54   #141
rozwydrzona
Zadomowienie
 
Avatar rozwydrzona
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 1 673
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

poza dyskusją: czy mogę prosić o wypełnienie ankiety kilka osób?
http://www.moje-ankiety.pl/wypelnij/...nariusz/13128/
z góry bardzo dziękuję
__________________
16.07 - 37
11.11 - 41
rozwydrzona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 11:09   #142
kknapur
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Witam forumowiczów!
Trafiłam na ten wątek zupełnie przypadkiem i choć nieczęsto to robię postanowiłam się wypowiedzieć.
Wegetarianką (nie jem mięsa - tylko i wyłącznie) jestem od 5 lat. Na początku (heh...początek był dość długi bo trwał prawie 4,5 roku;P) nie przejmowałam się jakoś szczególnie swoją dietą i organizmem. Po prostu, ot wyeliminowałam mięso nie zastępując go niczym (nie wspominam o B12 w tabletkach łykanym od czasu do czasu). Moja dieta nigdy nie była zachwycająca, bo żywiłam się głownie batonami (aż się sama sobie dziwie, że wyglądam przy tym wszystkim w miarę normalnie). Hemoglobina była niska (w granicach 9-10) mimo to prócz ogólnej senności (spowodowanej w głównej mierze tragicznym odżywianiem się), bladości (to w opinii innych - samej ciężko mi to stwierdzić i łamiących się paznokci (nigdy nie były w najlepszym stanie) wszystko było w porządku. Moja odporność jest doskonała. Nawet nie pamiętam kiedy ostatni raz byłam chora. Nie liczę oczywiście kilku dniowego kataru raz w roku, który bardzo szybko mija po Xylometazolinie. Minusy jedzenia mięsa w moim wypadku: trudności z wypróżnianiem, ociężałość, poposiłkowa senność, wzdęcia, nieprzyjemne uczucie w ustach, ogólna drażliwość. Po wykluczeniu mięsa wszystkie te objawy ustąpiły. Od pół roku łykam suplementy z tym czego pozbawiłam się nie jedząc mięsa, a od dwóch miesięcy zajęłam się swoją dietą. Poprawa jest widoczna. Włosy i paznokcie są w świetnym stanie, czuję się pełna energii.
Dziś idę na badanie krwi, o wynikach napiszę więc wkrótce.
Po co to piszę? Ano po to, żeby uświadomić innym, że mimo iż wegetarianizm nie jest dla wszystkich, to niektórym NAPRAWDĘ służy. Ważnym jest o czym już niejedna osoba napisała odpowiednio zbilansowana dieta (o czym ja niestety nie zawsze chcę pamiętać - z lenistwa. Jedzenie jest dla mnie mało istotnym elementem codzienności i dlatego było tak, a nie inaczej).

Chcę zabrać głos także w jeszcze jednej kwestii: ryby NIE ROSNĄ na drzewach. Ryby to też mięso!

Pozdrawiam
kknapur jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-29, 14:25   #143
Amens
Raczkowanie
 
Avatar Amens
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 113
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Leci mi już 3 rok na diecie wegańskiej, nadal czuję się świetnie...
Amens jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-18, 21:57   #144
lawisia
Przyczajenie
 
Avatar lawisia
 
Zarejestrowany: 2006-01
Wiadomości: 1
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Ja nigdy nie jadłam mięsa, ponieważ moi rodzice są wegetarianami. Oczywiście nikt nie mógł tego zaakceptować: "Jak można nie dawać dziecku mięsa?!" Pamiętam, moja babcia zawsze powtarzała, że jak nie będę jadła mięsa to nie urosnę i próbowała mi wciskać szynke pod nieobecność rodziców. Kiedy już urosłam zaczeła mi mówić że "zobacze na starość, jaka będę schorowana, kości będą mi się łamać jak zapałki". Warto w tym miejscu dodać, że nigdy nie miałam kłopotów ze zdrowiem, nie mam żadnych alergii i nigdy nie złamałam żadnej kości (co na nieszczęście mojej babci, wytrąca jej argumenty). Pamiętam też, że w przedszkolu i szkole podstawowej nauczycielki dokuczały mi z tego powodu. Nie umiały zaakceptować tego, że ktoś może po prostu nie jeść mięsa. Do przedszkola moja mama zanosiła różne bezmięsne dodatki do kanapek, żeby kucharki przyrządzały mi z nimi śniadania. Oczywiście tego nie robiły, tylko podawały mi kanapki z paprykarzem (do dzisiaj pamiętam ten niemiły zapach :/). Skończyło się tak, że musiałam jeść śniadanie w domu. Natomiast w szkole podstawowej moja wychowawczyni posądzała moją rodzinę o przynależenie do jekiejś sekty z przyczyny naszego niejedzenia mięsa (co jest oczywiście bzdurą). Wygłosiła nawet mowę o sektach na zebraniu rodziców, co zaowocowało tym, że wszystkie dzieciaki i rodzice patrzyli na nas jak na wariatów. No tak.... trudny jest żywot wegetarianina :P
Teraz ja mam dziecko i oczywiście też nie daję mu mięsa. Rozwija się bardzo dobrze, nie ma żadnych problemów z wagą, chorobami czy alergiami. Dodam nawet, że wyróżnia się na tle swoich rówieśników, oczywiście wyróżnia się pozytywami Jest bardzo ruchliwym i przede wszystkim zdrowym dzieckiem.
Polecam każdemu przejść na dietę wegetariańską
lawisia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 15:11   #145
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Właśnie zaczęłam się zastanawiać nad przejściem na wege. Tylko sama się trochę boję, najpierw skonsultuję to z dietetykiem tym bardziej, że nie umiem gotować jak powiedziałam o tym przyjaciółce, to się przeraziła, kazała nie popadać w obłęd i zacząć kupować mięso i nabiał od lokalnych rolników, którzy to nie traktują hodowanych zwierząt niehumanitarnie... wg niej to rozwiązuje problem,a ja nie chcę już przyczyniać się do uśmiercania i okrutnego traktowania zwierząt hodowlanych! Tak samo jak nie używam testowanych kosmetyków... Długo chodziło mi to po głowie, teraz dojrzałam do tej decyzji i najchętniej już bym mięcha nie jadła...
dragi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-04, 16:12   #146
NowaIza
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 410
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez dragi Pokaż wiadomość
jak powiedziałam o tym przyjaciółce, to się przeraziła, kazała nie popadać w obłęd i zacząć kupować mięso i nabiał od lokalnych rolników, którzy to nie traktują hodowanych zwierząt niehumanitarnie... wg niej to rozwiązuje problem,
akurat, mieszkam na wsi i co troche widze, jak rolnicy okladaja krowy czy mlode cielaki widlami po grzbiecie i bokach, bo "bydle" nie chce sie przesunac albo krowy stoja caly dzien na pastwisku na najwiekszym sloncu. Niektorzy rolnicy nie maja wspolczucia, sa prymitywni, w dodatku w dziecinstwie znlazlysmy z kolezanka w rzeczce 3 czy 4 malutkie kociaki zawiniete w reklamowke -tak sie pozbywaja niechcianych kociat
NowaIza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-05, 10:35   #147
ioannah
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: wawa/gdansk
Wiadomości: 178
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez dragi Pokaż wiadomość
kazała nie popadać w obłęd i zacząć kupować mięso i nabiał od lokalnych rolników, którzy to nie traktują hodowanych zwierząt niehumanitarnie...

NIE, wcale.. dobry zart..

a tak BTW - przyjaciolka oczywiscie kupuje mieso i nabial od lokalnych rolnikow, ktorych zna i wie, jak traktuja zwierzeta?
ioannah jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-06, 09:55   #148
dragi
Raczkowanie
 
Avatar dragi
 
Zarejestrowany: 2010-06
Lokalizacja: Lublin
Wiadomości: 63
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Cytat:
Napisane przez NowaIza Pokaż wiadomość
akurat, mieszkam na wsi i co troche widze, jak rolnicy okladaja krowy czy mlode cielaki widlami po grzbiecie i bokach, bo "bydle" nie chce sie przesunac albo krowy stoja caly dzien na pastwisku na najwiekszym sloncu. Niektorzy rolnicy nie maja wspolczucia, sa prymitywni, w dodatku w dziecinstwie znlazlysmy z kolezanka w rzeczce 3 czy 4 malutkie kociaki zawiniete w reklamowke -tak sie pozbywaja niechcianych kociat
Otóż to, kiedyś rolnicy traktowali swoje zwierzęta z szacunkiem, bo tylko dzięki nim mogli przeżyć, teraz im wszystko jedno, np. podczas niedawnej powodzi woleli pozwolić zwierzakom się potopić, bo wiedzą że dostaną następne z unijnych dotacji... a topienie kociąt i szczeniaczków to standard, sama niedawno uratowałam jednego od niechybnej śmierci

---------- Dopisano o 10:55 ---------- Poprzedni post napisano o 10:51 ----------

Cytat:
Napisane przez ioannah Pokaż wiadomość
NIE, wcale.. dobry zart..

a tak BTW - przyjaciolka oczywiscie kupuje mieso i nabial od lokalnych rolnikow, ktorych zna i wie, jak traktuja zwierzeta?
Koleżanka powoływała się na swoją krewną, która "traktowała i karmiła swoje świnki lepiej niż człowieka, no ale po to je hodowała żeby w końcu je zabić by wyżywić siebie i dzieci"
Ehh, tak jakby zabicie zwierzęcia było niezbędne do przeżycia w obecnych czasach...bez tego na pewno by zginęli...
dragi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 14:35   #149
ania077
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-12
Wiadomości: 130
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

Nie jem mięsa już od jakiś 3 lat. Na początku było ciężko zrezygnować- nie dlatego, że nie chciałam, bo nie wyobrażałam sobie niedzieli bez kotleta, ale dlatego że wszyscy dookoła próbowali wmówić mi, że:
- nie urosnę,
- będę krzywa,
- moje kości to już w ogóle bedą w paskudnym stanie itp. itp.
stara śpiewka ludzi, którzy nie mają pojęcia o wegetarianiźmie.
Regularnie co pół roku robię badania i muszę się pochwalić, że wyniki mam lepsze niż niejeden mięsożerca.
Otoczenie- zaakceptowało (nie mieli innego wyjścia, poza tym wyniki mówią same za siebie , chociaż nie wszyscy mnie rozumieją, dla niektórych jestem dziwakiem, ale to już ich problem.
Dodam jeszcze, że nienawidzę soi i nie biorę tego świństwa do ust.
W parze z niejedzeniem mięsa poszło niekupowanie skór pod wszystkimi postaciami ( buty, kurtki, torebki, futra itp.), stosowanie kosmetyków nietestowanych na zwierzętach.
ania077 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-07-17, 15:47   #150
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Wegetarianizm - plusy i minusy

jezu!
jednym mieso sluzy bardziej, innym mniej
kto chce niech je, kto nie to nie
kazda dieta ma byc rozsadna i zbilansowana, pisze po raz niewiemktory

zaniechajcie demagogii, szkoda zycia i nerwow
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2021-04-07 16:14:46


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:31.