Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW - Strona 100 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-10-29, 11:45   #2971
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez agaczini Pokaż wiadomość
R wczoraj

I - jajecznica z 2 jajek na oleju winogronowym, z piersią indyka wędzoną i szczypiorkiem, kromka chleba żytniego

II - 2 naleśniki z kapustą i pieczarkami

III - naleśnik z nadzieniem mięsno-warzywnym

godzina zumby

IV - filet z piersi indyka panierowany w jajku i płatkach kukurydzianych, ok. 300 gram mieszanki warzyw na patelnię, kromka chleba żytniego

dzisiejsze R

I - 2 kanapki z pieczywa mieszanego z piersią wędzoną indyka i 2 plasterkami sera żółtego, połowa avocado

II - 2 naleśniki z kapustą i grzybami, surówka

III - barszcz ukraiński, zraz wołowy z surówkami

IV - tu jeszcze zaktualizuję bo nie wiem co tż kupi
Jak na moje oko to dobre posiłki, tylko niepokoją mnie te płatki kukurydziane z panierki, bo pewnie z cukrem?
Poza tym, ok

---------- Dopisano o 12:45 ---------- Poprzedni post napisano o 12:43 ----------

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R

I. jaglanka: 50g kaszy jaglanej, łyżka nasion słonecznika, kilka truskawek, trochę malin, kilka wiśni, 4 łyżki jogurtu naturalnego, 2 orzechy włoskie

II. kanapka z chleba żytniego na zakwasie z białym serkiem, odrobiną pesto, jajkiem i pomidorem

III. 2 jajka na twardo, 2 plasterki szynki, kawałek pomidora

trening:
- 40 min cardio Jillian Michaels
- 40 min aerobów (rowerek stacjonarny)


IV. pierś z kurczaka (100g), ryż (50g), kalafior polany sosem chrzanowym - 2 łyżki jogurtu naturalnego, łyżeczka chrzanu, odrobina mleka, przyprawy


Ostatni posiłek ma węglowodany bo po pierwsze po treningu a po drugie - to mój obiad, zjedzony mniej więcej co najmniej 4h przed snem. Kolacji już nie będzie bo na pewno nie zgłodnieję
Bardzo ładnie

Ostatni posiłek w porządku, węglowodany muszą być bo i trening był dość intensywny, a jeśli zjedzony w takim odstępie czasowym od pójścia spać, to na pewno nie zaszkodzi a mięśnie się ładnie zregenerują

Tylko ten posiłek przed treningiem troszkę za mały i brakuje mi węglowodanów
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 11:46   #2972
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Skoro układane menu przez dietetyczkę, to nie powinnam go podważać, bo ma większą wiedzę niż ja, ale parę rzeczy mi się nie podoba.

I posiłek: Nie byłaś głodna pewnie dlatego, że "trzymał" Cię tłuszcz z sera koziego.

II posiłek: Bardzo dobrze, że dorzuciłaś kilka rzeczy od siebie, bo malutki ten posiłek, nie dziwne, że po nim szybko zgłodniałaś, możesz do takiego posiłku dorzucić np. płatki owsiane

III posiłek: W miare dobry, ale za dużo sera w Twojej diecie, ja bym ser z tego posiłku podmieniła z klopsikami z posiłku V, bo ser jest dobry na noc, bo dłużej się rozkłada(tak w skrócie i prosto )

IV posiłek: też zdecydowanie za mały posiłek, wogóle owoce na redukcji powinno się spożywać raczej w godzinach dopołudniowych, orzechy by tu były jak najbardziej wskazane

V posiłek: Jeśli chodzi o węglowodany w tym ostatnim posiłku to ja bym je odrzuciła (mimo tego, że są to dobre węglowodany). Przeróżne są opinie na ten temat czy jeść czy nie - nawet tu na tym forum, ale uważam, że na noc już nie wykorzystamy energii z nich, przestrzegam tego i no i nie narzekam na moje ciało. Tu bym zostawiła tą zupkę i tak jak pisałam zamieniłabym ser z mięskiem.

Jeśli chodzi o produkty bezglutenowe i bez laktozy, to jeśli chodzi o laktozę to nie odrzucałabym jogurtu naturalnego, bo nie ma jej dużo a jest bardzo zdrowy, najgorsze są sery twarogowe - ale tu byś musiała je zamienić na mięso czy np. soczewicę, no ale wiadomo to drożej wychodzi.
A gluten no to np. z płatków orkiszowych jest dobrze przyswajalny, no i oczywiście bezglutenowe wszelkie kasze, ryże, jeśli chodzi o chleb to już z tym problem, bo te chleby bezglutenowe mają mnóstwo syfu w składzie, ale wiem, że można upiec chleb np. z kaszy jaglanej, a na deser polecam bezglutenową szarlotkę z mojego bloga http://patrisyastyle.blogspot.com/20...lotka-bez.html
No i np. mogłabyś śniadaniowy chleb z glutenem zamienić na placuszki z płatków i otrębów orkiszowych, z których gluten jest lepiej przyswajalny-http://patrisyastyle.blogspot.com/20...sniadanie.html

A i nie zapominaj o jajkach - są świetne !

---------- Dopisano o 12:39 ---------- Poprzedni post napisano o 12:24 ----------


No kochana ! Powiem, że coraz lepiej idą Ci te jadłospisy, no no

No i świetnie, że masz więcej siły na treningi !

Jak badania krwi dobre, to można działać śmiało

Jeśli chodzi o ten posiłek po bieganiu to zarówno ryż z mięsem jak i odżywka białkowa to dobre wybory, możesz po prostu stosować zamiennie, ale mięso ma więcej plusów, bo ma pełnowartościowe białko, tymbardziej, że jesz zdrowszego indyka nie nafaszerowanego syfem jak kurczak.

Hmm jeśli chodzi o te tłuszcze to może faktycznie trochę ich za dużo czyli np. w posiłku III i IV możesz odrzucić jedno źródło tłuszczu, np. w III pestki dynii, a w IV oliwę.

Jeśli chodzi o to wieczorne jedzenie to jak wiesz, że będziesz się kładła później spać to zjedz później kolację, a między kolacją a posiłkiem III wrzuć jakąś przekąskę, nie wiem jakiś jogurt naturalny z pestkami dyni np., tu niewiele przekroczyć zapotrzebowanie dzienne jak odrzucisz tamte tłuszcze z innych posiłków, a jeśli już byś miała przekroczyć czy podjadać przed snem, to zdecydowanie niech to będzie produkt białkowy, bo z pustym żołądkiem nie można się kłaść spać.
A jeśli boisz sie tego przekroczenia wartości to zjedz np. troszeczkę mniej ryżu, czy tej kaszy.
Ok dzięki przygotowuje sobie jedzenie na cały dzień do pracy wiec trochę trudno to ogarnąć ale staram się zrobiłam te posiłki zobaczę jak będę się czuła po takiej ilość tłuszczu ale chcąc odzyskać okres chyba nie powinnam ho unikać. Chociaż fakt sporo go jem. Ale chyba rozkład wegli po równo mi służy bo dłużej jestem syta i nie robię sie taka ospala.

To najwyżej ustne trochę wegli z posiłku 3 i tłuszczu i zrobię z zrobie tego mała przekąskę nast razem albo ustne białka i dodam jakiś twaróg jak będę dłużej siedzieć w nocy
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 11:56   #2973
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

A to przepraszam, źle zrozumiałam to, co napisałaś. Przewrażliwiona jestem na swoim punkcie przez chorobę
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 12:15   #2974
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Wczorajszy CHEAT DAY na R:

I. jaglanka: 50g kaszy jaglanej, małe jabłko, łyżka siemienia lnianego, łyżka nasion słonecznika, kilka łyżek jogurtu naturalnego

II. jogurt naturalny (180g) z "musli" - 2 łyżki prażonego słonecznika, łyżka płatków owsianych, jabłko

III. Pierś z kurczaka (100g), jeden mały ziemniak, łyżka buraczków, surówka z kapusty, marchewki, pora i jabłka, kilka różyczek brokuła

IV.
brzydkie rzeczy kawałek owsianego ciasta z dżemem porzeczkowym, 3 pierniczki, 3 kokosanki, kawa inka

V. 2 jajka na twardo, pół serka wiejskiego



i dzisiejsza R, już grzeczna :


I. jaglanka: 50g kaszy jaglanej, kilka truskawek, łyżka siemienia lnianego, łyżka nasion słonecznika, kilka łyżek jogurtu naturalnego

II. kanapka z białym serkiem, odrobiną pesto, pomidorem i jajkiem

trening: 40 min Cardio z Jillian Michaels

III. makaron pełnoziarnisty (60g) z "sosem" z serka wiejskiego: 150g serka wiejskiego, 50g jogurtu, ok 1/4 szklanki mleka, łyżeczka mąki ziemniaczanej, ząbek czosnku + kawałek papryki i cukinii

IV. 2 jajka na twardo, ok 15-20g ugotowanej piersi z kurczaka, 2 łyżki serka wiejskiego
Cheat day'em się nie przejmuj, u Ciebie to w zasadzie tylko cheat meal więc tymbardziej powodów to stresu nie ma w każdej racjonalnej diecie musi być, na redukcji także, byleby nie powtarzał się za często

Poza tym obydwa dni bardzo w porządku a tylko po treningu lepiej by było zjeść łatwo i szybko przyswajalne białko czyli np. mięso, bo ser się długo rozkłada, więc lepszy jest na wieczór.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Ok dzięki przygotowuje sobie jedzenie na cały dzień do pracy wiec trochę trudno to ogarnąć ale staram się zrobiłam te posiłki zobaczę jak będę się czuła po takiej ilość tłuszczu ale chcąc odzyskać okres chyba nie powinnam ho unikać. Chociaż fakt sporo go jem. Ale chyba rozkład wegli po równo mi służy bo dłużej jestem syta i nie robię sie taka ospala.

To najwyżej ustne trochę wegli z posiłku 3 i tłuszczu i zrobię z zrobie tego mała przekąskę nast razem albo ustne białka i dodam jakiś twaróg jak będę dłużej siedzieć w nocy
No dokladnie, musisz po prostu sprawdzic jak bedziesz sie czula po takiej ilosci, zdrowych tluszczy generalnie nikt nie powinien unikac, jesli chodzi o ten okres to tu chodzi o to ze musisz nabrac troszke tkanki tluszczowej, a to niekoniecznie z tluszczu, ale ogolnie z nadmiaru jedzenia
Weglowodany te zdrowe i zlozone to super sprawa, tak jak zauwazylas dluzej sie jest po nich sytym no i ta ospalosc wiaze sie takze z tym ze nie spada poziom cukru we krwi tak gwaltownie jak po weglowodanach prostych
No musisz sobie to jakos rozplanowac, skoro przygotowujesz na caly dzien to np. Jeden wiekszy posilek podziel sobie na dwa
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 12:40   #2975
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Cheat day'em się nie przejmuj, u Ciebie to w zasadzie tylko cheat meal więc tymbardziej powodów to stresu nie ma w każdej racjonalnej diecie musi być, na redukcji także, byleby nie powtarzał się za często

Poza tym obydwa dni bardzo w porządku a tylko po treningu lepiej by było zjeść łatwo i szybko przyswajalne białko czyli np. mięso, bo ser się długo rozkłada, więc lepszy jest na wieczór.

---------- Dopisano o 13:15 ---------- Poprzedni post napisano o 12:58 ----------



No dokladnie, musisz po prostu sprawdzic jak bedziesz sie czula po takiej ilosci, zdrowych tluszczy generalnie nikt nie powinien unikac, jesli chodzi o ten okres to tu chodzi o to ze musisz nabrac troszke tkanki tluszczowej, a to niekoniecznie z tluszczu, ale ogolnie z nadmiaru jedzenia
Weglowodany te zdrowe i zlozone to super sprawa, tak jak zauwazylas dluzej sie jest po nich sytym no i ta ospalosc wiaze sie takze z tym ze nie spada poziom cukru we krwi tak gwaltownie jak po weglowodanach prostych
No musisz sobie to jakos rozplanowac, skoro przygotowujesz na caly dzien to np. Jeden wiekszy posilek podziel sobie na dwa
Dziękuję
Po tygodniu takiego jedzenie zobaczę jak zmienia się waga i ewentualnie będę modyfikować tzn pewnie zwiększać węglowodany bo jak dołożył am to bieganie to zobaczymy co się będzie działo.

Ale to cudowne uczucie jeść więcej zdrowiej i mieć siłę na to co się kocha tj. Bieganie i inne zajęcia
Kiedyś miałam obsesje z warzeniem produktów jadlam wtedy b malo ale teraz wagę postrzegam jako b przydatne urządzenie gdy mam godzinę na przygotowanie 5 posiłków na nast dzień jak jestem w domu to gotuje na bieżąco i się brak nie rozdrabniam ale mimo wszystko chce wiedzieć ile czego jest żeby poznać w końcu jak to jedzenie wpływa na sile biegową i zdrowe ogólnie

A i do każdego posiłku dużo warzyw mam i ziół wiec posiłki są smaczne

A takich śladowych ilości jak np trochę jogurtu czy musztardy db jakości to już nie wyliczam...

I pomyśleć że kiedyś jadłam 1 tys. A teraz na 1800 momentami chodzę głodna

W przyszłości może pon prostu dołożę jeden posiłek. Żeby było ponad 2 tys

---------- Dopisano o 13:40 ---------- Poprzedni post napisano o 13:39 ----------

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
A to przepraszam, źle zrozumiałam to, co napisałaś. Przewrażliwiona jestem na swoim punkcie przez chorobę
Rozumiem Cię doskonale. Nic się nie stało słuchaj mądrych tu osób one naprawdę chcą pomóc rób tak jak mówią to będzie ci łatwiej wyjść z choroby.
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 12:47   #2976
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość

[/COLOR]

Rozumiem Cię doskonale. Nic się nie stało słuchaj mądrych tu osób one naprawdę chcą pomóc rób tak jak mówią to będzie ci łatwiej wyjść z choroby.
Dlatego właśnie napisalam na tym forum, dziekuje za wsparcie. Z tego co czytam tez masz podobne problemy, ale jakos wychodzisz z tego Gratuluje!
Ja okresu nie mam od stycznia
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 15:22   #2977
marteczkowo
Raczkowanie
 
Avatar marteczkowo
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: śląskie
Wiadomości: 280
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsza eRka:
I owsianka: płatki, cynamon, kropelka aromatu waniliowego na wodzie z dodatkiem mleczka kokosowego, wkręcone jajko, trochę stewii dla osłody
trening siłowy
II mała kromka żytniaka z krakowską drobiową, pomidorem + parówka z szynki
III przekąska - grejpfrut zielony
IV potrawka z kurczaka z pieczarkami, mlekiem kokosowym, czosnkiem, cebulką, doprawiona kurkumą, słodką papryką, gałką muszkatołową, duuużą ilością pieprzu i bardzo dużo natki + kasza gryczana
V najprawdopodobniej kanapka jak w II (bez parówki) lub omlet
marteczkowo jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 15:30   #2978
poppy seed
Zakorzenienie
 
Avatar poppy seed
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 7 036
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez dezett Pokaż wiadomość
Na pewno nie jesz więcej
Jeśli cię to uspokoii.
Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Na wstępie - mam anoreksję, BMI=13. Lat 24 Także dieta na przytycie, ale z chora psychika to bardzo trudne. Praca siedząca, jedyny ruch to ok 1,5 km do pracy i z pracy po drodze zakupy). Mam problem z określeniem porcji, bo nie mam wagi kuchennej. Błagam o pomoc, bo trudno tyć, kiedy wszyscy wokół chcą się odchudzać jak czytam co Wy jecie, to wydaje mi się, ze ja za dużo zjadam. Daje przykładowe jadłospisy z kilku ostatnich dni:

[P]:
25/10
9.25 kasza jaglana na mleku z kostka czekolady gorzkiej i połową banana
10.50 połowa banana, kawa z mlekiem
12.15 surówka z białej kapusty
12 50 kalafiorowa z kurczakiem i kasza jaglana
14.45 sok warzywny
16 jabłko, naleśnik z serem i czekoladą
18.15 - 3 kromki chleba z pastą z ciecierzycy, pomidor

26/10
8.20 – 2 łyżki płatków orkiszowych, szklanka mleka, banan
10.20 kawa z mlekiem, pomarańcz
12.20 zupa kalafiorowa z kaszą jaglaną
12.45 kotlet mielony z sosem pomidorowym i kasza kuskus
15.40 jabłko, budyń bananowy na mleku sojowym
18 - 3 kromki chleba słonecznikowego, ogórek, omlet z jajka i 2 plasterków wędliny
19. kilka mini wafli pszenno-ryżowych, jogurt naturalny

27/10/2014
7.25 – 2 kromki chleba słonecznikowego, ser biały, dżem „leśny”
9 marchewka
10.25 - owsianka z mlekiem i jabłkiem
10.50 – 11.00 - kawa z mlekiem
13.15 – 2 Placuszki z cukinii, jogurt naturalny
15.45 marchewka, pomarańcz
16.30 jabłko
18 bułka z ziarnami, liściem sałaty, plasterkiem pomidora, 4 plasterki wędliny, 3 pomidorki koktajlowe
19.15 ok. 50 gram białego twarogu, kilka mini wafli pszenno-ryżowych

28/10
7.25 2 Kromki chleba słonecznikowego z białym twarogiem i dżemem
9.40 kawa z mlekiem
10.15 pół bułki z sałata, ogórkiem, pasztetem
12 marchewka
13. kotlet mielony, sok warzywny ( ok 100 ml), 2 łyżki kaszy kuskus
14 kawa z mlekiem
16 banan
17 – 2 jabłka
18 - 3 kromki chleba żytniego z orzechem włoskim, omlet z jednego jajka i dwóch plasterków wędliny, 3 ogóreczki kiszone

a i dzisiaj zjadłam do tej pory:
7.40 jajko, 2 kromki chleba żytniego z orzechem, pół pomidora
i już jestem głodna, a nie chce ciągle podjadać

dodatkowo co rano piję wodę z sokiem z cytryny i łyżeczką miodu, ponadto w ciągu dnia dużo zielonej herbaty i herbat ziołowych (rumianek, mięta, melisa, na pracę jelit)
przy tak rozpisanym jadłospisie wydaje się, że masz dużo posiłków, więc możesz mięć (najzupełniej mylne!) wrażenie, że dużo jesz, a tak naprawdę tego jedzenia jest bardzo mało. bo same owoce albo warzywa nie mogą stanowić pełnowartościowego posiłku. oczywiście, że są zdrowe i dobrze, że je jesz, ale dodaj do nich chociaż serek z orzechami albo kanapkę.

pisałaś, że pijesz herbatki na pracę jelit, odczuwasz dolegliwości trawienne? jak tak, to możesz spróbować chwilowo zamienić pełnoziarniste pieczywo na białe, jest bardziej lekkostrawne.

no i tłuszcze, mało u Ciebie tłuszczu, a on odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej i ogólnie całego organizmu, przydałyby się jakieś orzechy, tłuste ryby, awokado itp.

w ogóle nie chciałabym straszyć ani być niemiła, ale przy takiej wadze nie ma czasu na spokojne przełamywanie się do jakichś produktów i zwiększanie jedzenia na zasadzie dodania połowy kromki chleba do posiłku, niedowaga jest naprawdę dużym obciążeniem dla organizmu. mam nadzieję, że oprócz chęci przytycia korzystasz z pomocy psychologa?
trzymam za Ciebie kciuki, dasz sobie radę, można sobie z chorobą poradzić, jestem na to żywym przykładem

aaa i jeszcze bardzo zachęcam do nieużywania określenia anorektyczka, bo ono bardzo silnie utożsamia osobę chorującą z jej chorobą, zaczyna ją poniekąd definiowac. niby nazwa, drobnostka, ale uświadomienie sobie takiego faktu może byc pomocne kiedyś
__________________

poppy seed jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 16:10   #2979
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
przy tak rozpisanym jadłospisie wydaje się, że masz dużo posiłków, więc możesz mięć (najzupełniej mylne!) wrażenie, że dużo jesz, a tak naprawdę tego jedzenia jest bardzo mało. bo same owoce albo warzywa nie mogą stanowić pełnowartościowego posiłku. oczywiście, że są zdrowe i dobrze, że je jesz, ale dodaj do nich chociaż serek z orzechami albo kanapkę.

pisałaś, że pijesz herbatki na pracę jelit, odczuwasz dolegliwości trawienne? jak tak, to możesz spróbować chwilowo zamienić pełnoziarniste pieczywo na białe, jest bardziej lekkostrawne.

no i tłuszcze, mało u Ciebie tłuszczu, a on odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej i ogólnie całego organizmu, przydałyby się jakieś orzechy, tłuste ryby, awokado itp.

w ogóle nie chciałabym straszyć ani być niemiła, ale przy takiej wadze nie ma czasu na spokojne przełamywanie się do jakichś produktów i zwiększanie jedzenia na zasadzie dodania połowy kromki chleba do posiłku, niedowaga jest naprawdę dużym obciążeniem dla organizmu. mam nadzieję, że oprócz chęci przytycia korzystasz z pomocy psychologa?
trzymam za Ciebie kciuki, dasz sobie radę, można sobie z chorobą poradzić, jestem na to żywym przykładem

aaa i jeszcze bardzo zachęcam do nieużywania określenia anorektyczka, bo ono bardzo silnie utożsamia osobę chorującą z jej chorobą, zaczyna ją poniekąd definiowac. niby nazwa, drobnostka, ale uświadomienie sobie takiego faktu może byc pomocne kiedyś
Rewelacyjnie to ujęłaś
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 17:46   #2980
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

witam się
Trzeci tydzien cwicze z jillian -troche mało zgubiłam do tej pory i powoli ucze sie układac diete-na ten czas chce schudnąc jakies 7kg .Moja dzisiejsza rozpiska z jadłospisu:

R
śn.3 kromki ciemnego pieczywa z słonecznikiem+ biały serek do smarowania(łżka)+ łyżeczka miodu herbata zielona , kawa z mlekiem

trening Banish z Jillian (ok 55 min)(cardio)

śn.II placuszki z :2 jajka + 4 łyżki płatków owsianych+ 1 jabłko+ cynamon smażone na łyżce oleju rzepakowego (tutaj zjadłam 3/4 bo synus sie podpiął)

obiad: 20 dkg łososia z pary, sos na bazie szpinaku i sera plesniowego Lazur+ łyzka śmietanki 12%, makaron pełnoziarnisty (ugotowane 3 łyzki nie wiem ile to gr)

Kolacja (będzie dopiero) ser mozarella, pomidor, rukola, oliwki czarne ,oliwa z oliwek, przyprawy

I jak nada się?
Wiem,że produktów mlecznych dużo ale to dzisiaj taki dzien, a poza tym tak lubie i wiem,że mi to nie szkodzi(tzn żadnych rewolucji żołądkowych etc)

Edytowane przez cocos1
Czas edycji: 2014-10-29 o 18:05
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 18:21   #2981
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
przy tak rozpisanym jadłospisie wydaje się, że masz dużo posiłków, więc możesz mięć (najzupełniej mylne!) wrażenie, że dużo jesz, a tak naprawdę tego jedzenia jest bardzo mało. bo same owoce albo warzywa nie mogą stanowić pełnowartościowego posiłku. oczywiście, że są zdrowe i dobrze, że je jesz, ale dodaj do nich chociaż serek z orzechami albo kanapkę.
Trafnie to ujęłaś - tak właśnie jest, co chwilę coś jem, jakiś owoc,warzywo (dzisiaj np. 2 jabłka, około 7 rzodkiewek, pomarańczę - to moje przekąski w ciągu dnia) przez co mam wrażenie, że dużo jem. A głównych, większych posiłków tylko 3 dzisiaj było - rano śniadanie, tak jak wspomniałam - jajko, 2 kromki pieczywa, pół pomidora; obiad - 5 pierogów ruskich; kolacja - 3 kromki pieczywa, kabanosik wieprzowy, twarożek (ok.50-70 gram) z pomidorkiem i trochę kurczaka (podkradłam z jutrzejszego obiadu ;-)).
Zawsze na kolacje zjadam najwięcej, bo jestem strasznie głodna....

Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
pisałaś, że pijesz herbatki na pracę jelit, odczuwasz dolegliwości trawienne? jak tak, to możesz spróbować chwilowo zamienić pełnoziarniste pieczywo na białe, jest bardziej lekkostrawne.
tutaj też ma 100% racji zapewne - mam wzdęcia, zapewne przez to pieczywo, ale ja już nie potrafię zjeść białego.... w dodatku po jabłkach,które uwielbiam, mam brzuch jak balon. A potrafię zjeść 2 jabłka na raz. W ogóle mam takie napady obżarstwa, że nie potrafię się powstrzymać.
Cytat:
Napisane przez poppy seed Pokaż wiadomość
no i tłuszcze, mało u Ciebie tłuszczu, a on odgrywa bardzo ważną rolę w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej i ogólnie całego organizmu, przydałyby się jakieś orzechy, tłuste ryby, awokado itp.
cały czas mówię sobie, że zacznę jeść orzechy, bo je uwielbiam i wiem, że są zdrowe,ale.... po 1.przeraża mnie ich kaloryczność, a po 2. boje się, że nie będę znała umiaru w ich jedzeniu, tzn. zjem za dużo na raz.Ponadto boję się zaparć ... bo chyba od nadmiaru orzechów można mieć zaparcia. Mam od 2 miesięcy kupioną paczkę orzechów laskowych i jeszcze jej nie otworzyłam,ponadto kilka włoskich z domu przywiozłam i też leżą, wciąż w łupinach.

Ponadto dziękuję za wsparcie. A Ty też walczyłaś z zaburzeniami odżywiania?
Z porad psychologa oczywiście korzystam, ale po kilku wizytach za dużej różnicy nie widzę, właściwie przez to wspominanie przeszłości zawsze wychodzę od niej załamana Nie wiem co zrobić ze swoim życiem, nie potrafię go zmienić. Coraz bardziej się izoluje. To nie ja kontroluję jedzenie - to jedzenie przejęło kontrolę nade mną.
Jeśli mogłabyś coś jeszcze poradzić to będę wdzięczna.

Edytowane przez anka1892
Czas edycji: 2014-10-29 o 18:25
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-29, 19:15   #2982
drogakuzdrowiu
Przyczajenie
 
Avatar drogakuzdrowiu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej, dołączam do Waszego grona

U/P:
1. kasza jaglana gotowana na wodzie z 2 bananami, 2 łyżkami słonecznika, łyżeczką miodu, cynamonem, imbirem
2. kasza gryczana biała z piersią indyka grillowaną w oregano i bazylii, z brokułami, pomidorem malinowym, sałatą masłową, oliwą, świeżymi ziołami, solą morską
3. 2 jajka sadzone, z ziemniakami, gotowanymi brokułami i gotowaną marchewką + duszone pół cukinii z 2 ząbkami czosnku + sałata masłowa, oliwa, świeże zioła, sól morska (porcja mega)
+ reszta marchewki (surowa) i herbata z miodem wielokwiatowym (przewaga lipy z bławatkiem)
4. wyjątkowo dzisiaj puszka sardynek w oliwie z 2 pomidorami malinowymi, sałatą masłową i solą morską

Edytowane przez drogakuzdrowiu
Czas edycji: 2014-10-29 o 20:02
drogakuzdrowiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 19:54   #2983
Linka07
Rozeznanie
 
Avatar Linka07
 
Zarejestrowany: 2007-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 960
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Patrisya dziękuję Ci bardzo za komentarz, biorę sobie twoje rady do serca i będę się starała wcielić je w życie Pokombinuje z tymi posiłkami i wrzucę własny jadłospis.

Nie daj mi to żarcie spokoju, więc może jutro zrobię tak (R):

I kromka chleba żytniego, jajko, pomidor, 3 małe ogórki, kawałek melona

II pół paczki brązowego ryżu, jabłko, cynamon, trochę żurawiny i słonecznika, twaróg (to już mam na jutro przygotowane)

III jogurt, płatki jaglane, 2 orzechy włoskie, trochę ananasa (też już mam podszykowane)

IV 17:00 kurczak duszony w warzywach z np. kawałkiem chleba

około 18:30 bieganie

V 19:30 pół serka wiejskiego i jakieś warzywo np. rzodkiewka (po ćwiczeniach nie mam za bardzo apetytu, zmuszam się trochę)

Edytowane przez Linka07
Czas edycji: 2014-10-29 o 20:18 Powód: jadłospis
Linka07 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 21:13   #2984
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez drogakuzdrowiu Pokaż wiadomość
Hej, dołączam do Waszego grona

U/P:
1. kasza jaglana gotowana na wodzie z 2 bananami, 2 łyżkami słonecznika, łyżeczką miodu, cynamonem, imbirem
2. kasza gryczana biała z piersią indyka grillowaną w oregano i bazylii, z brokułami, pomidorem malinowym, sałatą masłową, oliwą, świeżymi ziołami, solą morską
3. 2 jajka sadzone, z ziemniakami, gotowanymi brokułami i gotowaną marchewką + duszone pół cukinii z 2 ząbkami czosnku + sałata masłowa, oliwa, świeże zioła, sól morska (porcja mega)
+ reszta marchewki (surowa) i herbata z miodem wielokwiatowym (przewaga lipy z bławatkiem)
4. wyjątkowo dzisiaj puszka sardynek w oliwie z 2 pomidorami malinowymi, sałatą masłową i solą morską
Według mnie posilki jak najbardziej ok podziwiam Cie ze dasz wcisnac w siebie dwa banany uff, ja ledwo calego jem, zle toleruje ilosc cukru w nim i staraj sie nie naduzywac soli, bo w nadmiarze szkodzi, ale małe ilości jak najbardziej sa organizmowi potrzebne podoba mi sie to ze uzywasz ziol, super !

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------

Cytat:
Napisane przez Linka07 Pokaż wiadomość
Patrisya dziękuję Ci bardzo za komentarz, biorę sobie twoje rady do serca i będę się starała wcielić je w życie Pokombinuje z tymi posiłkami i wrzucę własny jadłospis.

Nie daj mi to żarcie spokoju, więc może jutro zrobię tak (R):

I kromka chleba żytniego, jajko, pomidor, 3 małe ogórki, kawałek melona

II pół paczki brązowego ryżu, jabłko, cynamon, trochę żurawiny i słonecznika, twaróg (to już mam na jutro przygotowane)

III jogurt, płatki jaglane, 2 orzechy włoskie, trochę ananasa (też już mam podszykowane)

IV 17:00 kurczak duszony w warzywach z np. kawałkiem chleba

około 18:30 bieganie

V 19:30 pół serka wiejskiego i jakieś warzywo np. rzodkiewka (po ćwiczeniach nie mam za bardzo apetytu, zmuszam się trochę)
Po intensywnych cwiczeniach z reguly nie ma apetytu, wiec po prostu odczekaj troche po tym bieganiu, ale nie wiecej niz godzine i dobrze zebys zjadala raczej caly serek wiejski, bo wazne jest zeby uzupelnic przed bieganiem owoc moze byc bo i tak ta energie z niego wykorzystasz podczas biegania wiec ok

Poza tym posilki bardzo okej
Mozna by sie bylo czepic tego sera po bieganiu, bo tak jak wspominalam bialko z sera dlugo sie wchlania, ale to raczej powinni na to zwracac uwage osoby, ktore chca zbudowac miesnie i cwicza silowo, wiec ty mozesz smialo ten serek jesc

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
witam się
Trzeci tydzien cwicze z jillian -troche mało zgubiłam do tej pory i powoli ucze sie układac diete-na ten czas chce schudnąc jakies 7kg .Moja dzisiejsza rozpiska z jadłospisu:

R
śn.3 kromki ciemnego pieczywa z słonecznikiem+ biały serek do smarowania(łżka)+ łyżeczka miodu herbata zielona , kawa z mlekiem

trening Banish z Jillian (ok 55 min)(cardio)

śn.II placuszki z :2 jajka + 4 łyżki płatków owsianych+ 1 jabłko+ cynamon smażone na łyżce oleju rzepakowego (tutaj zjadłam 3/4 bo synus sie podpiął)

obiad: 20 dkg łososia z pary, sos na bazie szpinaku i sera plesniowego Lazur+ łyzka śmietanki 12%, makaron pełnoziarnisty (ugotowane 3 łyzki nie wiem ile to gr)

Kolacja (będzie dopiero) ser mozarella, pomidor, rukola, oliwki czarne ,oliwa z oliwek, przyprawy

I jak nada się?
Wiem,że produktów mlecznych dużo ale to dzisiaj taki dzien, a poza tym tak lubie i wiem,że mi to nie szkodzi(tzn żadnych rewolucji żołądkowych etc)
Super skomponowane posilki, jesli nie szkodza Ci produkty mleczne to smialo je zjadaj i staraj sie jesc nie tylko makaron, ale tez wszelakie kasze i ryz - szczegolnie brazowy. I podczas kolacji zrezygnowalabym juz z oliwy, bo mozarella jest serem tlustym, wiec, zeby teo tluszczu nie bylo za duzo to mozna odrzucic ta oliwe
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 21:26   #2985
drogakuzdrowiu
Przyczajenie
 
Avatar drogakuzdrowiu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Według mnie posilki jak najbardziej ok podziwiam Cie ze dasz wcisnac w siebie dwa banany uff, ja ledwo calego jem, zle toleruje ilosc cukru w nim i staraj sie nie naduzywac soli, bo w nadmiarze szkodzi, ale małe ilości jak najbardziej sa organizmowi potrzebne podoba mi sie to ze uzywasz ziol, super !

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------



Po intensywnych cwiczeniach z reguly nie ma apetytu, wiec po prostu odczekaj troche po tym bieganiu, ale nie wiecej niz godzine i dobrze zebys zjadala raczej caly serek wiejski, bo wazne jest zeby uzupelnic przed bieganiem owoc moze byc bo i tak ta energie z niego wykorzystasz podczas biegania wiec ok

Poza tym posilki bardzo okej
Mozna by sie bylo czepic tego sera po bieganiu, bo tak jak wspominalam bialko z sera dlugo sie wchlania, ale to raczej powinni na to zwracac uwage osoby, ktore chca zbudowac miesnie i cwicza silowo, wiec ty mozesz smialo ten serek jesc

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------



Super skomponowane posilki, jesli nie szkodza Ci produkty mleczne to smialo je zjadaj i staraj sie jesc nie tylko makaron, ale tez wszelakie kasze i ryz - szczegolnie brazowy. I podczas kolacji zrezygnowalabym juz z oliwy, bo mozarella jest serem tlustym, wiec, zeby teo tluszczu nie bylo za duzo to mozna odrzucic ta oliwe
Dzięki za ocenę ;-)
Sól używam tylko morską i pozwalam sobie na nią, dlatego, że nie dostarczam soli w ogóle w innym pożywieniu, gdyż nie jem przetworzonego jedzenia (oferowane przez tysiące półek w sklepach )
drogakuzdrowiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 21:33   #2986
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez drogakuzdrowiu Pokaż wiadomość
Dzięki za ocenę ;-)
Sól używam tylko morską i pozwalam sobie na nią, dlatego, że nie dostarczam soli w ogóle w innym pożywieniu, gdyż nie jem przetworzonego jedzenia (oferowane przez tysiące półek w sklepach )
Ok rozumiem i bardzo dobrze, ze jej uzywasz
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 21:35   #2987
cocos1
Zakorzenienie
 
Avatar cocos1
 
Zarejestrowany: 2011-04
Wiadomości: 4 387
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Według mnie posilki jak najbardziej ok podziwiam Cie ze dasz wcisnac w siebie dwa banany uff, ja ledwo calego jem, zle toleruje ilosc cukru w nim i staraj sie nie naduzywac soli, bo w nadmiarze szkodzi, ale małe ilości jak najbardziej sa organizmowi potrzebne podoba mi sie to ze uzywasz ziol, super !

---------- Dopisano o 22:08 ---------- Poprzedni post napisano o 22:01 ----------



Po intensywnych cwiczeniach z reguly nie ma apetytu, wiec po prostu odczekaj troche po tym bieganiu, ale nie wiecej niz godzine i dobrze zebys zjadala raczej caly serek wiejski, bo wazne jest zeby uzupelnic przed bieganiem owoc moze byc bo i tak ta energie z niego wykorzystasz podczas biegania wiec ok

Poza tym posilki bardzo okej
Mozna by sie bylo czepic tego sera po bieganiu, bo tak jak wspominalam bialko z sera dlugo sie wchlania, ale to raczej powinni na to zwracac uwage osoby, ktore chca zbudowac miesnie i cwicza silowo, wiec ty mozesz smialo ten serek jesc

---------- Dopisano o 22:13 ---------- Poprzedni post napisano o 22:08 ----------



Super skomponowane posilki, jesli nie szkodza Ci produkty mleczne to smialo je zjadaj i staraj sie jesc nie tylko makaron, ale tez wszelakie kasze i ryz - szczegolnie brazowy. I podczas kolacji zrezygnowalabym juz z oliwy, bo mozarella jest serem tlustym, wiec, zeby teo tluszczu nie bylo za duzo to mozna odrzucic ta oliwe
bardzo dziękuję zrezygnuje z oliwy na rzecz octu balsamico -chyba może byc
cocos1 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 21:40   #2988
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cocos1 Pokaż wiadomość
bardzo dziękuję zrezygnuje z oliwy na rzecz octu balsamico -chyba może byc
O wlasnie tak, swuetny pomysl:
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-29, 22:04   #2989
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Bardzo ładnie

Ostatni posiłek w porządku, węglowodany muszą być bo i trening był dość intensywny, a jeśli zjedzony w takim odstępie czasowym od pójścia spać, to na pewno nie zaszkodzi a mięśnie się ładnie zregenerują

Tylko ten posiłek przed treningiem troszkę za mały i brakuje mi węglowodanów
Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Cheat day'em się nie przejmuj, u Ciebie to w zasadzie tylko cheat meal więc tymbardziej powodów to stresu nie ma w każdej racjonalnej diecie musi być, na redukcji także, byleby nie powtarzał się za często

Poza tym obydwa dni bardzo w porządku a tylko po treningu lepiej by było zjeść łatwo i szybko przyswajalne białko czyli np. mięso, bo ser się długo rozkłada, więc lepszy jest na wieczór.
Dziękuję za wszystkie uwagi i ocenę Jesteś nieoceniona, naprawdę i zawsze czekam na Twoje kilka groszy odnośnie mojego jadłospisu

Ten posiłek przed treningiem (2 jajka, 2 plasterki szynki) to był taki "ratunkowy" Bo w tym czasie jestem u babci (!) bo mam długie okienko na uczelni, muszę oprzeć się namowom babuni na ciasto, kokosanki, słodycze, chlebek (biały oczywiście bo babcia taki je), bułeczkę... więc sama rozumiesz, że miałam ograniczone zasoby bo babcia raczej takich rzeczy jak ja jem w lodówce nie ma, ani jogurtu, ani serka wiejskiego, ani bananów, ani ciemnego pieczywa a też jak tam przychodzę to nie chcę tu robić wielkiego zamieszania bo jestem na diecie Więc postarałam się znaleźć optimum a i tak jak babcia zobaczyła ten mój talerz to zaczęła się litować że co tak mało, że ja się nie najem, ona mi ukroi chleba do tego, ryż i kaszę od wczoraj ma to mi odsmaży, zupka też jest, podgrzeje i sobie zjem...

Cheat meal, no był jeden w tygodniu, nawet ponad tygodniu. Taki jest mój plan, że jeden w tygodniu maksymalnie, raczej kiedy przypada na to jakaś okazja (w tym przypadku odwiedzili nas dziadkowie i było ciacho) jak na przykład teraz w sobotę, na Wszystkich Świętych też wiem, że będzie bo taką mamy tradycję, że po cmentarzu jedziemy do dziadków na taki fajny, już jesienny obiad, pierwszy bigos i takie tam Mam bardzo miłe z tym wspomnienia. No a jak w tygodniu nie będzie żadnej okazji to będę sobie prawdopodobnie odpuszczać (chyba że wpadnie mi coś nieplanowanego to wtedy sobie ten dzień odhaczę już jako cheat).

Wiem wiem ale u mnie jest tak, że patrzę bardziej na "typy obiadów" jak "obiad" "kolacja" itp a nie jak pasuje mi to pod trening. Tego dnia trening mi przypadł akurat przed obiadem (muszę pogodzić treningi z uczelnią, jak wpasować pomiędzy posiłki, żebym miała czas na spotkanie z chłopakiem itp) a że miałam zalegający serek wiejski i cukinię to akurat zrobiłam makaron z nimi - bardziej patrzę na stan mojej lodówki niż trening, oczywiście zwracam uwagę na to żeby było białko itp po nim ale nie chcę dać się zwariować żeby myśleć cały dzień o jedzeniu


Dzisiejsze R:

I.
jaglanka: 50g kaszy jaglanej, łyżka słonecznika, 3 orzechy włoskie, pół małego jabłka, kilka łyżek jogurtu naturalnego, cynamon (moje śniadanie właściwie zawsze wygląda tak samo tylko czasem dodatki się zmieniają )

II. jogurt (180g) z "musli": 2 łyżki nasion słonecznika, łyżka płatków owsianych (oba podprażone na suchej patelni), kilka truskawek, trochę nasion chia

trening:
-40min cardio Jillian Michaels
-40min aerobów (rowerek stacjonarny)


III. 80g piersi z kurczaka, 60g ryżu, pół małej cukinii, pół papryki, groszek + 3 cienkie ciasteczka z kaszy jaglanej (nie wiem dokładnie z czego robione bo siostra robiła ale na pewno "dietetyczne" tudzież zdrowe, na pewno bez mąki, bez cukru, bez tłuszczu, podejrzewam, że kasza, trochę kakao, trochę żurawiny i jakieś słodzidło - na pewno mojej diecie to nie zaszkodziło )

IV. przygotowałam sobie pół twarogu z pomidorem, chrzanem i jajkiem ale wyszło tak paskudne, że wydłubałam z tego pomidora i większe kawałki jajka (ale bez żółtka bo żółtko uciekło i zcaliło się z twarogiem) a reszta wylądowała w koszu Więc dojadłam drugie jajko i wypiłam trochę maślanki więc summa summarum: białko jednego jajka na twardo, jajko na twardo, pomidor, ok pół szklanki maślanki. Ale byłam niezadowolona z tej kolacji

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------

Cytat:
Napisane przez PatrisyaStyle Pokaż wiadomość
Według mnie posilki jak najbardziej ok podziwiam Cie ze dasz wcisnac w siebie dwa banany uff, ja ledwo calego jem, zle toleruje ilosc cukru w nim i staraj sie nie naduzywac soli, bo w nadmiarze szkodzi, ale małe ilości jak najbardziej sa organizmowi potrzebne podoba mi sie to ze uzywasz ziol, super !
Jest jedna vlogerka która na śniadanie zjada koktajl z 10 bananów i masła orzechowego Nie dałabym rady w życiu. Ona dużo biega i jest chudzinką, też bardzo dobrze się odżywia więc myślę, że wie co robi. Ale jak sobie myślę, że na śniadanie tak na oko zjada tyle kalorii co ja prawie w ciągu całego dnia... Bo ponad 1000kcal lekko wychodzi.

btw. ja też używam dużo ziół tylko raczej o tym nie piszę bo nie wliczają się do bilansu
__________________
Working out
is your drug
get addicted.


Edytowane przez minthema
Czas edycji: 2014-10-29 o 22:06
minthema jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-10-30, 10:02   #2990
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Trafnie to ujęłaś - tak właśnie jest, co chwilę coś jem, jakiś owoc,warzywo (dzisiaj np. 2 jabłka, około 7 rzodkiewek, pomarańczę - to moje przekąski w ciągu dnia) przez co mam wrażenie, że dużo jem. A głównych, większych posiłków tylko 3 dzisiaj było - rano śniadanie, tak jak wspomniałam - jajko, 2 kromki pieczywa, pół pomidora; obiad - 5 pierogów ruskich; kolacja - 3 kromki pieczywa, kabanosik wieprzowy, twarożek (ok.50-70 gram) z pomidorkiem i trochę kurczaka (podkradłam z jutrzejszego obiadu ;-)).
Zawsze na kolacje zjadam najwięcej, bo jestem strasznie głodna....


tutaj też ma 100% racji zapewne - mam wzdęcia, zapewne przez to pieczywo, ale ja już nie potrafię zjeść białego.... w dodatku po jabłkach,które uwielbiam, mam brzuch jak balon. A potrafię zjeść 2 jabłka na raz. W ogóle mam takie napady obżarstwa, że nie potrafię się powstrzymać.


cały czas mówię sobie, że zacznę jeść orzechy, bo je uwielbiam i wiem, że są zdrowe,ale.... po 1.przeraża mnie ich kaloryczność, a po 2. boje się, że nie będę znała umiaru w ich jedzeniu, tzn. zjem za dużo na raz.Ponadto boję się zaparć ... bo chyba od nadmiaru orzechów można mieć zaparcia. Mam od 2 miesięcy kupioną paczkę orzechów laskowych i jeszcze jej nie otworzyłam,ponadto kilka włoskich z domu przywiozłam i też leżą, wciąż w łupinach.

Ponadto dziękuję za wsparcie. A Ty też walczyłaś z zaburzeniami odżywiania?
Z porad psychologa oczywiście korzystam, ale po kilku wizytach za dużej różnicy nie widzę, właściwie przez to wspominanie przeszłości zawsze wychodzę od niej załamana Nie wiem co zrobić ze swoim życiem, nie potrafię go zmienić. Coraz bardziej się izoluje. To nie ja kontroluję jedzenie - to jedzenie przejęło kontrolę nade mną.
Jeśli mogłabyś coś jeszcze poradzić to będę wdzięczna.
Wiesz to nie są napady obżarstwa... Twój organizm jest wygłodzony, wyniszczony, on błaga Cię o jedzenie a Ty jeszcze w ciągu dnia tego pokarmu dostarczasz niewiele. Organizmowi brakuje kalorii, czyli energii i ciepła. Nie możesz też bać się tłuszczy... Od orzechów nie przytyjesz a są bogate w zdrowe tłuszcze które są potrzebne nie tylko Tobie ale i każdemu człowiekowi I nie waż jedzenia bo to Ciebie zgubi... Musisz zapomnieć o kalorii, ważeniu produktów...
Pieczywo jedz urozmaicone. W ogóle jedz urozmaicone jedzenie by nie było nudne, kolorowe, smaczne
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2014-10-30 o 10:04
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 14:26   #2991
dezett
Zadomowienie
 
Avatar dezett
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 1 405
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Wiesz to nie są napady obżarstwa... Twój organizm jest wygłodzony, wyniszczony, on błaga Cię o jedzenie a Ty jeszcze w ciągu dnia tego pokarmu dostarczasz niewiele. Organizmowi brakuje kalorii, czyli energii i ciepła. Nie możesz też bać się tłuszczy... Od orzechów nie przytyjesz a są bogate w zdrowe tłuszcze które są potrzebne nie tylko Tobie ale i każdemu człowiekowi I nie waż jedzenia bo to Ciebie zgubi... Musisz zapomnieć o kalorii, ważeniu produktów...
Pieczywo jedz urozmaicone. W ogóle jedz urozmaicone jedzenie by nie było nudne, kolorowe, smaczne
Święte słowa Ervisha
__________________
Cytat:
Napisane przez Poa alpina Pokaż wiadomość
Kolejny dzień jest nowym rozdziałem
poza schemat.
dezett jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 14:44   #2992
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Jejku dziękuję Wam dziewczyny za wsparcie. Staram sie jesc normalnie, tak jak dawniej, na razie nie jakos bardzo duzo, bo tez moj organizm by tego nie przyjal. Ale mam takie wyrzuty sumienia wieczorami i czesto nie moge spac, bo mam wzdęty (czytaj pełny) brzuch.
Własnie, jedzenie ma byc kolorowe i smaczne, a ja sobie sama gotuje i nie wyglada to za dobrze nie mam za duzo czasu, ani umiejetnosci do gotowania.

Ponadto brakuje mi tego urozmaicenia - jestem uzalezniona od znanych mi produktow, psycholog nazywa to "bezpiecznymi produktami"
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 15:35   #2993
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Jejku dziękuję Wam dziewczyny za wsparcie. Staram sie jesc normalnie, tak jak dawniej, na razie nie jakos bardzo duzo, bo tez moj organizm by tego nie przyjal. Ale mam takie wyrzuty sumienia wieczorami i czesto nie moge spac, bo mam wzdęty (czytaj pełny) brzuch.
Własnie, jedzenie ma byc kolorowe i smaczne, a ja sobie sama gotuje i nie wyglada to za dobrze nie mam za duzo czasu, ani umiejetnosci do gotowania.

Ponadto brakuje mi tego urozmaicenia - jestem uzalezniona od znanych mi produktow, psycholog nazywa to "bezpiecznymi produktami"
Jak to by nie przyjął ??? Co Ty gadasz???? BMI ma bardzo niskie... Twój organizm potrzebuje wszystkiego, tu nie ma czasu na zabawy... Chodzi o TWOJE ŻYCIE !!!

Co do wyrzutów sumienia to pojawiają się one przy zbyt niskim poziomie cukru we krwi oraz niskiej wadze...
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 15:43   #2994
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jak to by nie przyjął ??? Co Ty gadasz???? BMI ma bardzo niskie... Twój organizm potrzebuje wszystkiego, tu nie ma czasu na zabawy... Chodzi o TWOJE ŻYCIE !!!

Co do wyrzutów sumienia to pojawiają się one przy zbyt niskim poziomie cukru we krwi oraz niskiej wadze...
chodzi mi o to, ze jakbym nagle gwaltownie zwiekszyla porcje jedzenia do organizm moglby sobie nie poradzic, np. z trawieniem. Slyszalam, ze serce, ktore zapewne mam w kiepskim stanie, tez mogloby nie wytrzymac.
Ale prosze poradzcie co mam jesc? Jak czesto? Ile kcal?
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 15:54   #2995
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
chodzi mi o to, ze jakbym nagle gwaltownie zwiekszyla porcje jedzenia do organizm moglby sobie nie poradzic, np. z trawieniem. Slyszalam, ze serce, ktore zapewne mam w kiepskim stanie, tez mogloby nie wytrzymac.
Ale prosze poradzcie co mam jesc? Jak czesto? Ile kcal?
Powinnaś jeść 5-6 posiłków co 3-4 godziny+ jakieś przekąski (orzechy, owoce). O kaloriach zapomnij i o ważeniu produktów bo Cię do zgubi.... Pamiętaj o warzywach, owocach, zdrowych tłuszczach, cukrach.. Przejrzyj sobie jadłospisy na P innych dziewczyn
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 16:40   #2996
201605161428
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 5 219
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Hej, dziewczyny. Czy możecie mi coś doradzić? Ostatnio staram się wprowadzić zdrową dietę. Podam mój dzisiejszy jadłospis:

8.00 - kromka z chleba orkiszowego z pestkami dyni + 2 plasterki szynki
12.30 - 30dag kurczaka w papryce + mieszanka warzyw z patelni (nie odmierzałam, wrzucam na oko około 1/3 opakowania)
14.30 - talerz rosołu z małą ilością makaronu, za to z dwoma marchewkami i kapustą
16.00 - podjadłam kilka orzechów

Na 19 planuję kromkę z chleba orkiszowego z serkiem almette, sałatką lodową i papryką.
Przerwa tak duża wynika z tego, że od 15 do 18 mam ciągiem zajęcia na uczelni, z przerwami 5 minutowymi, gdzie nie zdążę nic zjeść.

Edytowane przez 201605161428
Czas edycji: 2014-10-30 o 16:43
201605161428 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:29   #2997
Bjouq
Raczkowanie
 
Avatar Bjouq
 
Zarejestrowany: 2014-02
Lokalizacja: Małopolskie
Wiadomości: 94
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Moja dzisiejsza erka:
I. Owsianka na mleku z bananem i syropem klonowym + czarna kawa
II. Jabłko + jogurt naturalny
III. Zupa krem ze szaparagów
IV. 2 ciasteczka jęczmienne sante
V. 2 kromki razowca z twarożkiem, wędzonym łososiem, jajkiem na twardo i pomidorkiem

Co myślicie? Dobrze?
__________________
Być FIT do wakacji!
44 kg
Bjouq jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:37   #2998
minthema
Zakorzenienie
 
Avatar minthema
 
Zarejestrowany: 2011-12
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 7 358
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Dzisiejsze R:

I. jaglanka: 50g kaszy jaglanej, łyżka nasion słonecznika, pół jabłka, kilka łyżek jogurtu naturalnego

II. jogurt (180g) z "musli": 2 łyżki nasion słonecznika, łyżka płatków owsianych, łyżeczka wiórków kokosowych, łyżeczka chia, kilka truskawek

trening:
- 40min cardio Jillian Michaels
- 40min aerobów (rowerek stacjonarny)

III. pierś z kurczaka (100g), ryż (50g), kalafior, sos chrzanowy: 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 2 łyżeczki chrzanu, pół szklanki mleka, trochę buraczków

IV. twarożek (125g) z kakao (2 łyżeczki) i serkiem wiejskim (2 łyżeczki)
__________________
Working out
is your drug
get addicted.

minthema jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 19:55   #2999
drogakuzdrowiu
Przyczajenie
 
Avatar drogakuzdrowiu
 
Zarejestrowany: 2014-10
Wiadomości: 10
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

moje U ze zdjęciami potraw

1. kasza jaglana gotowana na wodzie z jabłkiem, 2 łyżkami słonecznika, łyżką miodu, cynamonem, imbirem
2. pudełkowe: kasza gryczana biała z całym awokado, duszoną cukinią (pół), pomidorem malinowym, świeżą natką pietruszki i świeżym koperkiem, solą morską
3. 2 kostki dorsza grillowane w curry z grillowanym () czosnkiem, ziemniaki, szpinak, świeże zioła, kapusta kiszona z kminkiem mielonym + wszystko polane łychą oliwy + sól morska
+herbata ziołowa z miodem wielokwiatowym
4. zupa warzywna (seler, por, pietruszka, brokuł) z kaszą jaglaną, łyżką oleju lnianego, świeżymi ziołami, solą morską
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg w1.jpg (175,1 KB, 23 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w2.jpg (169,2 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w3.jpg (176,3 KB, 22 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg w4.jpg (104,1 KB, 14 załadowań)

Edytowane przez drogakuzdrowiu
Czas edycji: 2014-10-30 o 19:57
drogakuzdrowiu jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-10-30, 21:33   #3000
PatrisyaStyle
Raczkowanie
 
Avatar PatrisyaStyle
 
Zarejestrowany: 2012-03
Lokalizacja: Dębica
Wiadomości: 221
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XX - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Dziękuję za wszystkie uwagi i ocenę Jesteś nieoceniona, naprawdę i zawsze czekam na Twoje kilka groszy odnośnie mojego jadłospisu

Ten posiłek przed treningiem (2 jajka, 2 plasterki szynki) to był taki "ratunkowy" Bo w tym czasie jestem u babci (!) bo mam długie okienko na uczelni, muszę oprzeć się namowom babuni na ciasto, kokosanki, słodycze, chlebek (biały oczywiście bo babcia taki je), bułeczkę... więc sama rozumiesz, że miałam ograniczone zasoby bo babcia raczej takich rzeczy jak ja jem w lodówce nie ma, ani jogurtu, ani serka wiejskiego, ani bananów, ani ciemnego pieczywa a też jak tam przychodzę to nie chcę tu robić wielkiego zamieszania bo jestem na diecie Więc postarałam się znaleźć optimum a i tak jak babcia zobaczyła ten mój talerz to zaczęła się litować że co tak mało, że ja się nie najem, ona mi ukroi chleba do tego, ryż i kaszę od wczoraj ma to mi odsmaży, zupka też jest, podgrzeje i sobie zjem...

Cheat meal, no był jeden w tygodniu, nawet ponad tygodniu. Taki jest mój plan, że jeden w tygodniu maksymalnie, raczej kiedy przypada na to jakaś okazja (w tym przypadku odwiedzili nas dziadkowie i było ciacho) jak na przykład teraz w sobotę, na Wszystkich Świętych też wiem, że będzie bo taką mamy tradycję, że po cmentarzu jedziemy do dziadków na taki fajny, już jesienny obiad, pierwszy bigos i takie tam Mam bardzo miłe z tym wspomnienia. No a jak w tygodniu nie będzie żadnej okazji to będę sobie prawdopodobnie odpuszczać (chyba że wpadnie mi coś nieplanowanego to wtedy sobie ten dzień odhaczę już jako cheat).

Wiem wiem ale u mnie jest tak, że patrzę bardziej na "typy obiadów" jak "obiad" "kolacja" itp a nie jak pasuje mi to pod trening. Tego dnia trening mi przypadł akurat przed obiadem (muszę pogodzić treningi z uczelnią, jak wpasować pomiędzy posiłki, żebym miała czas na spotkanie z chłopakiem itp) a że miałam zalegający serek wiejski i cukinię to akurat zrobiłam makaron z nimi - bardziej patrzę na stan mojej lodówki niż trening, oczywiście zwracam uwagę na to żeby było białko itp po nim ale nie chcę dać się zwariować żeby myśleć cały dzień o jedzeniu


Dzisiejsze R:

I.
jaglanka: 50g kaszy jaglanej, łyżka słonecznika, 3 orzechy włoskie, pół małego jabłka, kilka łyżek jogurtu naturalnego, cynamon (moje śniadanie właściwie zawsze wygląda tak samo tylko czasem dodatki się zmieniają )

II. jogurt (180g) z "musli": 2 łyżki nasion słonecznika, łyżka płatków owsianych (oba podprażone na suchej patelni), kilka truskawek, trochę nasion chia

trening:
-40min cardio Jillian Michaels
-40min aerobów (rowerek stacjonarny)


III. 80g piersi z kurczaka, 60g ryżu, pół małej cukinii, pół papryki, groszek + 3 cienkie ciasteczka z kaszy jaglanej (nie wiem dokładnie z czego robione bo siostra robiła ale na pewno "dietetyczne" tudzież zdrowe, na pewno bez mąki, bez cukru, bez tłuszczu, podejrzewam, że kasza, trochę kakao, trochę żurawiny i jakieś słodzidło - na pewno mojej diecie to nie zaszkodziło )

IV. przygotowałam sobie pół twarogu z pomidorem, chrzanem i jajkiem ale wyszło tak paskudne, że wydłubałam z tego pomidora i większe kawałki jajka (ale bez żółtka bo żółtko uciekło i zcaliło się z twarogiem) a reszta wylądowała w koszu Więc dojadłam drugie jajko i wypiłam trochę maślanki więc summa summarum: białko jednego jajka na twardo, jajko na twardo, pomidor, ok pół szklanki maślanki. Ale byłam niezadowolona z tej kolacji

---------- Dopisano o 23:04 ---------- Poprzedni post napisano o 23:01 ----------


Jest jedna vlogerka która na śniadanie zjada koktajl z 10 bananów i masła orzechowego Nie dałabym rady w życiu. Ona dużo biega i jest chudzinką, też bardzo dobrze się odżywia więc myślę, że wie co robi. Ale jak sobie myślę, że na śniadanie tak na oko zjada tyle kalorii co ja prawie w ciągu całego dnia... Bo ponad 1000kcal lekko wychodzi.

btw. ja też używam dużo ziół tylko raczej o tym nie piszę bo nie wliczają się do bilansu
Hehe dzięki za miłe słowa

A no tak to rozumiem, ahh te nasz babcie... Ale akurat ryż czy kaszę mogłaś zjeść, byłby wiekszy power podczas ćwiczeń

Wiesz co nie odpuszczaj sobie cheat meala, chyba, że faktycznie nie będziesz czuła potrzeby, żeby zjeść coś "niedozwolonego". Cheat meal naprawdę potrafi pomóc utrzymać dietę, chyba że po prostu wogóle nie masz problemu z jej utrzymaniem to ok. Ale trzeba uważać na to, że jeżeli nie będziesz sobie dopuszczać cheat meala to organizmowi po jakimś czasie może zabraknąć tych zakazanych składników i wiesz może się zrobić niebezpiecznie i jak się rzucisz na niezdrowe jedzenie to nie będziesz wiedziała kiedy skończyć

Oczywiście rozumiem, też nie ma co wariować z przestrzeganiem stricte wszystkiego, jedzenie nie może rządzić naszym życiem, nie jesteś kulturystą przygotowującym się do zawodów i nie musi być wszystko na 100 % dopracowane

CO do jadłospisu:
I posiłek - super
II posiłek - troszeczkę za mały tymbardziej, że jest to posiłek przedtreningowy, tu bym po prostu zwiększyła ilość płatków owsianych z jednej łyżki na trzy
III posiłek - też ok - ciasteczka sama bym chętnie wypróbowała
IV posiłek - no to sama już dobrze go skomentowałaś - ogólnie mówiąc za mały

To świetnie, zioła rządzą

---------- Dopisano o 22:14 ---------- Poprzedni post napisano o 22:13 ----------

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R:

I. jaglanka: 50g kaszy jaglanej, łyżka nasion słonecznika, pół jabłka, kilka łyżek jogurtu naturalnego

II. jogurt (180g) z "musli": 2 łyżki nasion słonecznika, łyżka płatków owsianych, łyżeczka wiórków kokosowych, łyżeczka chia, kilka truskawek

trening:
- 40min cardio Jillian Michaels
- 40min aerobów (rowerek stacjonarny)

III. pierś z kurczaka (100g), ryż (50g), kalafior, sos chrzanowy: 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 2 łyżeczki chrzanu, pół szklanki mleka, trochę buraczków

IV. twarożek (125g) z kakao (2 łyżeczki) i serkiem wiejskim (2 łyżeczki)
Super
Tylko tak jak w dniu poprzednim dodałabym więcej płatków owsianych, żeby mieć więcej siły na trening

---------- Dopisano o 22:16 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez minthema Pokaż wiadomość
Dzisiejsze R:

I. jaglanka: 50g kaszy jaglanej, łyżka nasion słonecznika, pół jabłka, kilka łyżek jogurtu naturalnego

II. jogurt (180g) z "musli": 2 łyżki nasion słonecznika, łyżka płatków owsianych, łyżeczka wiórków kokosowych, łyżeczka chia, kilka truskawek

trening:
- 40min cardio Jillian Michaels
- 40min aerobów (rowerek stacjonarny)

III. pierś z kurczaka (100g), ryż (50g), kalafior, sos chrzanowy: 2 łyżeczki mąki ziemniaczanej, 2 łyżeczki chrzanu, pół szklanki mleka, trochę buraczków

IV. twarożek (125g) z kakao (2 łyżeczki) i serkiem wiejskim (2 łyżeczki)
I wiesz co jeszcze tak się zastanawiam, bo wydaje mi się, że za mało kalorii w ciągu dnia zjadasz, liczyłaś sobie? Bo dość intensywnie ćwiczysz, więc musisz dobrze odżywić organizm mimo że jesteś na redukcji

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:16 ----------

Cytat:
Napisane przez Bjouq Pokaż wiadomość
Moja dzisiejsza erka:
I. Owsianka na mleku z bananem i syropem klonowym + czarna kawa
II. Jabłko + jogurt naturalny
III. Zupa krem ze szaparagów
IV. 2 ciasteczka jęczmienne sante
V. 2 kromki razowca z twarożkiem, wędzonym łososiem, jajkiem na twardo i pomidorkiem

Co myślicie? Dobrze?
Za MAŁO, zdecydowanie. Dwa największe Twoje posiłki to śniadanie i kolacja - śniadanie ok, w porządku, wogóle się do niego nie można przyczepic, ale potem w ciągu dnia zjadasz strasznie małe ilości. I kolacja w porównaniu do pozostałych trzech posiłków jest za duża.
Musisz jeść większe porcje i jakieś porządniejsze rzeczy, bo na jabłku, jogurcie i warzywach to padniesz kochana.
Gdzie jakiś ryż? Kasza? Węglowodany muszą być, już nie mówiąc o znikomych ilościach białka w Twojej diecie. Jadasz mięso?

A ćwiczysz coś?

---------- Dopisano o 22:26 ---------- Poprzedni post napisano o 22:21 ----------

Cytat:
Napisane przez drogakuzdrowiu Pokaż wiadomość
moje U ze zdjęciami potraw

1. kasza jaglana gotowana na wodzie z jabłkiem, 2 łyżkami słonecznika, łyżką miodu, cynamonem, imbirem
2. pudełkowe: kasza gryczana biała z całym awokado, duszoną cukinią (pół), pomidorem malinowym, świeżą natką pietruszki i świeżym koperkiem, solą morską
3. 2 kostki dorsza grillowane w curry z grillowanym () czosnkiem, ziemniaki, szpinak, świeże zioła, kapusta kiszona z kminkiem mielonym + wszystko polane łychą oliwy + sól morska
+herbata ziołowa z miodem wielokwiatowym
4. zupa warzywna (seler, por, pietruszka, brokuł) z kaszą jaglaną, łyżką oleju lnianego, świeżymi ziołami, solą morską
Mniam, mniam jakie smakowite zdjęcia !

Podoba mi się, że nie boisz się zdrowych tłuszczy

I posiłek - super
II posiłek - dodałabym jakieś źrodło białka - jajko, mięso (chyba, że go nie jadasz), pozatym super
III posiłek - super, ale ziemniaków nie jedz codziennie, zamień je czasem na ryż brązowy
IV posiłek - super, ale tu także dodałabym jakieś źródło białka

---------- Dopisano o 22:28 ---------- Poprzedni post napisano o 22:26 ----------

Cytat:
Napisane przez TheUnlike Pokaż wiadomość
Hej, dziewczyny. Czy możecie mi coś doradzić? Ostatnio staram się wprowadzić zdrową dietę. Podam mój dzisiejszy jadłospis:

8.00 - kromka z chleba orkiszowego z pestkami dyni + 2 plasterki szynki
12.30 - 30dag kurczaka w papryce + mieszanka warzyw z patelni (nie odmierzałam, wrzucam na oko około 1/3 opakowania)
14.30 - talerz rosołu z małą ilością makaronu, za to z dwoma marchewkami i kapustą
16.00 - podjadłam kilka orzechów

Na 19 planuję kromkę z chleba orkiszowego z serkiem almette, sałatką lodową i papryką.
Przerwa tak duża wynika z tego, że od 15 do 18 mam ciągiem zajęcia na uczelni, z przerwami 5 minutowymi, gdzie nie zdążę nic zjeść.
Napisz jeszcze czy chcesz schudnąć, przytyć czy utrzymać wagę, bo to ważne I widzę, że ćwiczysz?

---------- Dopisano o 22:33 ---------- Poprzedni post napisano o 22:28 ----------

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
chodzi mi o to, ze jakbym nagle gwaltownie zwiekszyla porcje jedzenia do organizm moglby sobie nie poradzic, np. z trawieniem. Slyszalam, ze serce, ktore zapewne mam w kiepskim stanie, tez mogloby nie wytrzymac.
Ale prosze poradzcie co mam jesc? Jak czesto? Ile kcal?
Jeśli chcesz to ja Ci coś mogę poradzić ale to nie jest temat na 5 minut i muszę mieć więcej czasu, żebym Ci mogła odpisać.
A póki co nie martw się, na pewno sobie z tym poradzimy
__________________
Mój blog -> KLIK
- zdrowe odzywianie, fit przepisy i stylizacje

PatrisyaStyle jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2015-07-12 15:59:57


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:42.