Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :) - Strona 56 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-22, 19:05   #1651
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jak widać można A pierścionek już jest?
Jest, ale nie na palcu Przy mojej budowie nie ma szans żeby pasował. Jak przejdzie przez kość to dalej lata jak szalony, a rozmiar mniejszy nie chce się przecisnąć
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 19:10   #1652
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Jest, ale nie na palcu Przy mojej budowie nie ma szans żeby pasował. Jak przejdzie przez kość to dalej lata jak szalony, a rozmiar mniejszy nie chce się przecisnąć
To tak samo pierścionek zaręczynowy u mojej siostry i też go nie nosi ale obrączka pasuje A nie dało się dopasować pierścionka? Nie było wymiaru? No i kiedy ślub ;D
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:01   #1653
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Konkretna i genetyczna na całe zycie- jeśli nie będę o siebie dbać to mogę mieć nawrót

Przeprowadzka.... to jest jakaś myśl ale trzeba mieć kasę by się utrzymać.

Dietetyka?
Uu. Ale w sumoe to i tak dobrze ze udalo sie ją tak uspić w takim razie

Jeśli udało by ci się wtedy znaleźć pracę... Może podkładaj papiery do dalszych firm i jeśli ud aci się coś dostać to wtedy pomyśl o konkretach wyprowadzki.

Technologia żywności



Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Jest, ale nie na palcu Przy mojej budowie nie ma szans żeby pasował. Jak przejdzie przez kość to dalej lata jak szalony, a rozmiar mniejszy nie chce się przecisnąć
Mam podobnie, ale i tak noszę pierścionki

Edytowane przez blax5
Czas edycji: 2016-05-22 o 20:02
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:05   #1654
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
To tak samo pierścionek zaręczynowy u mojej siostry i też go nie nosi ale obrączka pasuje A nie dało się dopasować pierścionka? Nie było wymiaru? No i kiedy ślub ;D
Ślubu jeszcze nie planujemy, bo nie było zaręczyn Wiem, że pierścionek już czeka, ale jeszcze go jako tako nie otrzymałam
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:09   #1655
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Uu. Ale w sumoe to i tak dobrze ze udalo sie ją tak uspić w takim razie
No na szczęście się udało - miałam już nawroty ale zioła w połączeniu z dietą pomogły... zero chemii, konserwantów, przetworzonej żywności.... wszelkie benzoesany, sorbitany itp. odpadają.... żalu nie ma bo i tak przetworzona żywność mi nie smakuje - wolę sama zrobić pastę kanapkową itp. ale też staram się nie popadać w paranoję i "raz na ruski rok"jak mam ochotę to zjem kawałek jakiegoś nowego wafelka ze sklepu by zobaczyć co to za nowosć (dlaczego kawałek? bo cały to dla mnie za słodko), latem jak mnie najdzie to loda (chociaż ogólnie za nimi nie przepadam, czasem sie chce ) albo ciastko jak jestem w gości - gdybym odmówiła tato najprawdopodobniej zaczął by wypominać mi ED chociaż to było dawno a wolę mieć spokój....



Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Ślubu jeszcze nie planujemy, bo nie było zaręczyn Wiem, że pierścionek już czeka, ale jeszcze go jako tako nie otrzymałam
Czyli jeszcze nieoficjalnie Lepiej niech ten Twój chłop się pośpieszy bo ktoś mu Cie jeszcze ukradnie

A gdzie kupiłaś tą łyżeczkę serduszko ?
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-22 o 20:14
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 20:29   #1656
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No na szczęście się udało - miałam już nawroty ale zioła w połączeniu z dietą pomogły... zero chemii, konserwantów, przetworzonej żywności.... wszelkie benzoesany, sorbitany itp. odpadają.... żalu nie ma bo i tak przetworzona żywność mi nie smakuje - wolę sama zrobić pastę kanapkową itp. ale też staram się nie popadać w paranoję i "raz na ruski rok"jak mam ochotę to zjem kawałek jakiegoś nowego wafelka ze sklepu by zobaczyć co to za nowosć (dlaczego kawałek? bo cały to dla mnie za słodko), latem jak mnie najdzie to loda (chociaż ogólnie za nimi nie przepadam, czasem sie chce ) albo ciastko jak jestem w gości - gdybym odmówiła tato najprawdopodobniej zaczął by wypominać mi ED chociaż to było dawno a wolę mieć spokój....




Czyli jeszcze nieoficjalnie Lepiej niech ten Twój chłop się pośpieszy bo ktoś mu Cie jeszcze ukradnie

A gdzie kupiłaś tą łyżeczkę serduszko ?
Dostałam od mojego"chłopa" Zamówił raz w Avonie - kiedyś przed Walentynkami były w ofercie dwie sztuki w komplecie
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-22, 22:52   #1657
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No na szczęście się udało - miałam już nawroty ale zioła w połączeniu z dietą pomogły... zero chemii, konserwantów, przetworzonej żywności.... wszelkie benzoesany, sorbitany itp. odpadają.... żalu nie ma bo i tak przetworzona żywność mi nie smakuje - wolę sama zrobić pastę kanapkową itp. ale też staram się nie popadać w paranoję i "raz na ruski rok"jak mam ochotę to zjem kawałek jakiegoś nowego wafelka ze sklepu by zobaczyć co to za nowosć (dlaczego kawałek? bo cały to dla mnie za słodko), latem jak mnie najdzie to loda (chociaż ogólnie za nimi nie przepadam, czasem sie chce ) albo ciastko jak jestem w gości [COLOR=Silver]- gdybym odmówiła tato najprawdopodobniej zaczął by wypominać mi ED chociaż to było dawno a wolę mieć spokój....
A to co to za choroba? Ten model leczenia to standardowy sposób?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 05:39   #1658
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Dostałam od mojego"chłopa" Zamówił raz w Avonie - kiedyś przed Walentynkami były w ofercie dwie sztuki w komplecie
A gdyby promocji nie było to by nie zamówił ?
Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
A to co to za choroba? Ten model leczenia to standardowy sposób?
Wybacz ale nie chcę więcej pisać o tym publicznie na forum i na razie w ogóle w internecie... co do leczenia to choroba jest nieuleczalna do końca życia - nie ma na to lekarstw... to co dało się zrobić już się zrobiło, ale pozostawiło po sobie skutki a i sama choroba wiąże się z pewnymi "śladami", które będą mi towarzyszyć do końca zycia... teraz tylko co rok kontrola czy nie ma nowych - najgorszych objawów
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-23 o 05:48
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 07:25   #1659
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Ty to masz fajnie.. tak jak nie lubię lodów tak te śliwkowe (swoją drogą mocno słodkie?) i mus z bardzo gorzkiej czekolady bym zjadła a w szczególnosci już ten mus/sorbet - im więcej goryczy w gorzkiej czeko tym lepiej
Boziuuu, co ja czytam - jak mozna lodow nie lubic?


ja jestem lodozerca i w sezoie letnim moglabym pochlaniac duze ilosci lodow (co w ubieglym roku spowodowalo przybranie na wadze ;D)

ja mam ostatnio straszny problem z jadlospisem swoim - niestety ale prawdopodobnie mam ZJD, bylam miesiac na diecie fodmap i troche mi sie polepszylo jesli chodzi o gazy i wzdecia, ale pojawily sie inne objawy
ide do gastroenterologa za tydzien, bo na prawde nie wiem co jesc

chleba nie moge (a szczegolnie mojego ulubionego zytniego na zakwasie, czy ogolnie wszelakie ciemne, pelnoziarniste )
do tej pory zylam na produktach mlecznych, a teraz nie moge laktozy (dobrze, ze produkty nabialowe bez laktozy sa coraz latwiej dostepne, znow wrocilam do serkow wiejskich i jogurtow naturalnych - bez laktozy)
brakuje mi tez wielu warzyw - brokulow, kapusty (aaaaa uwielbiam golabki, bigos, kapustke do obiadu), kalafiora, ciecierzycy, soczewicy itp

biedna teraz jestem i ciagle glodna
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 07:41   #1660
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A gdyby promocji nie było to by nie zamówił ?

Wybacz ale nie chcę więcej pisać o tym publicznie na forum i na razie w ogóle w internecie... co do leczenia to choroba jest nieuleczalna do końca życia - nie ma na to lekarstw... to co dało się zrobić już się zrobiło, ale pozostawiło po sobie skutki a i sama choroba wiąże się z pewnymi "śladami", które będą mi towarzyszyć do końca zycia... teraz tylko co rok kontrola czy nie ma nowych - najgorszych objawów
No to w sumie dobrze kojarzyłam że czegoś ze swojego życia nie chciałaś ujawniać Pozostaje tylko mieć nadzieję, że remisja będzie jak najdłuższa (a może i trwała)
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 07:58   #1661
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
No to w sumie dobrze kojarzyłam że czegoś ze swojego życia nie chciałaś ujawniać Pozostaje tylko mieć nadzieję, że remisja będzie jak najdłuższa (a może i trwała)
Bo to takie już bardziej osobiste i nie ma co rozpowiadać.
Masz rację - trzeba mieć nadzieję Będzie co ma być - niezbadane są wyroki boskie... ja już będąc dzieckiem pogodziłam sie z tą chorobą (mimo iż rodzice nie mówili mi wszystkiego, wiedziałam, że jest powazna i że to nic "dobrego" - zaufałam lekarzom) i nawet gdybym ponownie miała nawrót to się nie załamie... gorzej z moimi rodzicami Oni chyba tego nie przeżyją (pamiętam jak bardzo przeżyli to jak w gimnazjum miałam nawrót ) Jednak na co dzień o tym w ogóle nie myślę, nie wspominam, nie wypominam bo po co. Sama nigdy nie użalałam się nad swoim losem, nigdy nie chciałam i nie chcę by ktoś to robił. Ludzie nie mają rąk, nóg i są szczęśliwi, dlatego czasem nie rozumiem tych, którzy z małych błahostek robią nie wiadomo jak wielkie halo, litują się nad sobą, użalają i wypominają coś co było dawno temu...a tych co chodzą do programów w telewizji i płaczą z powodu małych cycków to już na prawdę (ja to w ogóle bym chciala mieć jakieś cycki a nie mam w ogóle a kobity lamentują, że mają za małe)

Dziękuję za miłe słowa
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-23 o 08:00
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 08:09   #1662
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Boziuuu, co ja czytam - jak mozna lodow nie lubic?


ja jestem lodozerca i w sezoie letnim moglabym pochlaniac duze ilosci lodow (co w ubieglym roku spowodowalo przybranie na wadze ;D)

ja mam ostatnio straszny problem z jadlospisem swoim - niestety ale prawdopodobnie mam ZJD, bylam miesiac na diecie fodmap i troche mi sie polepszylo jesli chodzi o gazy i wzdecia, ale pojawily sie inne objawy
ide do gastroenterologa za tydzien, bo na prawde nie wiem co jesc

chleba nie moge (a szczegolnie mojego ulubionego zytniego na zakwasie, czy ogolnie wszelakie ciemne, pelnoziarniste )
do tej pory zylam na produktach mlecznych, a teraz nie moge laktozy (dobrze, ze produkty nabialowe bez laktozy sa coraz latwiej dostepne, znow wrocilam do serkow wiejskich i jogurtow naturalnych - bez laktozy)
brakuje mi tez wielu warzyw - brokulow, kapusty (aaaaa uwielbiam golabki, bigos, kapustke do obiadu), kalafiora, ciecierzycy, soczewicy itp

biedna teraz jestem i ciagle glodna
Jak widać można

Oj bidulka mam nadzieję, że lekarz Ci pomoze.. Wracaj szybko do zdrowia
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 08:31   #1663
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Boziuuu, co ja czytam - jak mozna lodow nie lubic?


ja jestem lodozerca i w sezoie letnim moglabym pochlaniac duze ilosci lodow (co w ubieglym roku spowodowalo przybranie na wadze ;D)

ja mam ostatnio straszny problem z jadlospisem swoim - niestety ale prawdopodobnie mam ZJD, bylam miesiac na diecie fodmap i troche mi sie polepszylo jesli chodzi o gazy i wzdecia, ale pojawily sie inne objawy
ide do gastroenterologa za tydzien, bo na prawde nie wiem co jesc

chleba nie moge (a szczegolnie mojego ulubionego zytniego na zakwasie, czy ogolnie wszelakie ciemne, pelnoziarniste )
do tej pory zylam na produktach mlecznych, a teraz nie moge laktozy (dobrze, ze produkty nabialowe bez laktozy sa coraz latwiej dostepne, znow wrocilam do serkow wiejskich i jogurtow naturalnych - bez laktozy)
brakuje mi tez wielu warzyw - brokulow, kapusty (aaaaa uwielbiam golabki, bigos, kapustke do obiadu), kalafiora, ciecierzycy, soczewicy itp

biedna teraz jestem i ciagle glodna
Oj biedna.

Ja jakoś bardzo za lodami tak w ogóle to nie szaleje. Większości w ogóle nie lubię.
Np. nigdy nie pojęłam fenomenu lodów Hgen Dazs na opisie fajnie się zapowiada, po spróbowaniu... tragicznie za słodkie. :/
Wszelkie algidy, milki, magnumy, włoskie...

Ale jak podchodzę do stoiska Grycana lub Sowy, to dostaję oczopląsu i zawsze mam problem co wziąć i na ogół biorę smak, jakiego jeszcze nie jadłam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-23 o 15:41
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 08:33   #1664
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jak widać można

Oj bidulka mam nadzieję, że lekarz Ci pomoze.. Wracaj szybko do zdrowia
Jakbyś zjadła lody u Myszki w Rzeszowie - waniliowe w dużym, cukrowym wafelku, polane gęstą czekoladą rozpływające się w ustach to zmieniłabyś zdanie
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:02   #1665
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Jakbyś zjadła lody u Myszki w Rzeszowie - waniliowe w dużym, cukrowym wafelku, polane gęstą czekoladą rozpływające się w ustach to zmieniłabyś zdanie
Pewnie padłabym na miejscu trupem z przesłodzenia
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:29   #1666
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A gdyby promocji nie było to by nie zamówił ?
Nie sądzę, aby były w promocji. Były w specjalnej ofercie - tylko na Walentynki

Dzisiaj przechodziłam obok sklepu z używaną odzieżą i była promocja 2 zł/sztuka. Wzięłam różowe jeansy i tunikę Swoją drogą, chodzicie w takie miejsca czy uważacie je za jakieś "wieśniackie" czy coś w tym stylu?Znam wiele osób, które uważają innych za gorsze, bo ubierają się w takich miejscach...
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:31   #1667
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Pewnie padłabym na miejscu trupem z przesłodzenia

To sorbety u Grycana- np. czarna porzeczka.


Sorbety też ma obłędne, choć dla mnie hitem u Grycana są smaki: pinakolada, likier pomarańczowy, kokosowe, biała czekolada, ciemna czekolada, sorbet z mango, i teraz ta śliwka w czekoladzie.
Natomiast chyba rok temu, wypatrzyłam chałwowe, napaliłam się jak szczerbaty na suchary i... kompletna klapa ten smak. Kurcze, chyba bym wolała sezamowe po prostu. Tak samo piernikowe mnie zawiodły a też się aż ośliniłam jak zobaczyłam.

U sowy chyba jadłam raz coś obłędnego: solony karmel? Karmel ze słonymi fistaszkami?
Coś w ten deseń.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:38   #1668
beatiska
Zakorzenienie
 
Avatar beatiska
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Tychy
Wiadomości: 13 110
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To sorbety u Grycana- np. czarna porzeczka.


Sorbety też ma obłędne, choć dla mnie hitem u Grycana są smaki: pinakolada, likier pomarańczowy, kokosowe, biała czekolada, ciemna czekolada, sorbet z mango, i teraz ta śliwka w czekoladzie.
Natomiast chyba rok temu, wypatrzyłam chałwowe, napaliłam się jak szczerbaty na suchary i... kompletna klapa ten smak. Kurcze, chyba bym wolała sezamowe po prostu. Tak samo piernikowe mnie zawiodły a też się aż ośliniłam jak zobaczyłam.

U sowy chyba jadłam raz coś obłędnego: solony karmel? Karmel ze słonymi fistaszkami?
Coś w ten deseń.
Aż sobie skopiowalam, które lody polecasz
__________________
Zdognie z perzporawdzomyni baniadmai nie ma zenacznia kojnolesc ltier przy zpiasie dengao solwa. Nwajzanszyeim jest, aby prieszwa i otatsnia lteria byla na siwom mijsecu, ptzosałoe mgoą być w niaedziłe i w dszalym cąigu nie pwinono to sawrztać polbemórw ze zozumierniem tksetu.

Narysuj mi coś

23/6
beatiska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:41   #1669
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Nie sądzę, aby były w promocji. Były w specjalnej ofercie - tylko na Walentynki

Dzisiaj przechodziłam obok sklepu z używaną odzieżą i była promocja 2 zł/sztuka. Wzięłam różowe jeansy i tunikę Swoją drogą, chodzicie w takie miejsca czy uważacie je za jakieś "wieśniackie" czy coś w tym stylu?Znam wiele osób, które uważają innych za gorsze, bo ubierają się w takich miejscach...
No to skorzystał z okazji ale tak czy siak pewnie by się Tobie oświadczył

Ja czasem zaglądam ale ciuchland w małym miasteczku a w większym mieście to całkiem co innego.. Jak kiedys byłam w szpitalu to dziewczyna opowiadała, ze za grosze kupiła markowe spodnie z metką... nówki nie używane Czasem można coś ciekawego wypatrzeć
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-23, 11:43   #1670
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
To sorbety u Grycana- np. czarna porzeczka.


Sorbety też ma obłędne, choć dla mnie hitem u Grycana są smaki: pinakolada, likier pomarańczowy, kokosowe, biała czekolada, ciemna czekolada, sorbet z mango, i teraz ta śliwka w czekoladzie.
Natomiast chyba rok temu, wypatrzyłam chałwowe, napaliłam się jak szczerbaty na suchary i... kompletna klapa ten smak. Kurcze, chyba bym wolała sezamowe po prostu. Tak samo piernikowe mnie zawiodły a też się aż ośliniłam jak zobaczyłam.

U sowy chyba jadłam raz coś obłędnego: solony karmel? Karmel ze słonymi fistaszkami?
Coś w ten deseń.
Kusisz a ja nie mam możliwości kupienia bo tej lodziarni w moim mieście nie ma Najbardziej to kusisz kwaśną porzeczką i gorzką czekoladą... pierwszy raz słyszę o sorbecie z czekolady No dobra drugi - wczoraj usłyszałam po raz pierwszy
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:45   #1671
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Też się skuszę choć lody z grycana chyba drogie bo koło 10zł takie pudełeczko
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 11:51   #1672
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Też się skuszę choć lody z grycana chyba drogie bo koło 10zł takie pudełeczko
Zastanawiam się czy te w pudełku smakują tak samo jak z lodziarni
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 12:05   #1673
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy te w pudełku smakują tak samo jak z lodziarni

Tak samo.
To znaczy, ja tam różnicy nie czuję.
No tanie nie są, ale raz spróbować można, tym bardziej ze wypuścili w tym roku takie mini kubeczki. No w ogóle wychodzą drogo jak przeliczyć na kg, ale raz można sobie na spróbowanie kupić kubeczek za 3 zł.
No ja wolę np. kupić coś droższego, małego, czego jeszcze nie jadłam, niż kupić tańsze co jadłam już 100 razy.
Lubię nowe, choć nie ukrywam, ze czasami się trafi... zbuka.

Ginarella,
My to na ogół rozjadamy jedno na 4 osoby.(no chyba ze młodsze dziecko wytropi w zamrażalniku, ta to połknie na raz i to z opakowaniem )

O kurcze, wlazłam na stronę Grycana i widzę sorbet śliwkowy!
I imbirowe. Tez nie jadłam.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams

Edytowane przez cava
Czas edycji: 2016-05-23 o 12:07
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 12:09   #1674
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Oj biedna.

Ja jakoś bardzo za lodami tak w ogóle to nie szaleje. Większości w ogóle nie lubię.
Np. nigdy nie pojęłam fenomenu lodów Hgen Dazs na opisie fajnie się zapowiada, po spróbowaniu... tragicznie za słodkie. :/
Wszelkie algidy, milki, magnumy, włoskie...

Ale jak podchodzę do stoiska Grycana lub Sowy, to dostaję oczopląsu i zawsze mam problem co wziąć i na ogół biorę smak, jakiego jeszcze nie jadłam.
Dzieki dziewczyny za wsparcie. Ja zaczelam szalec, odkad nastala moda na" lody naturalne" - czyli ponad rok temu. Od tego czasu we Wroclawiu naroslo tych punktow co nie miara. Ja juz w ogole nie jadam lodow "sklepowych" wlasciwie, tylko te "naturalne" na galki
mam swoje ulubione i sprawdzone punkty. Ostatnio jadlam sorbet z zurawiny - faktycznie bylo czuc owoce, a nie sztucznosc i mocno kwasny byl ten sorbet;D takze nie dla milosnikow slodkosci
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 12:34   #1675
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Ja uwielbiam też takie gałki, te sklepowe mniej ewentualnie magnum. Ale mam taki problem, że nie lubię tych wafelków w lodziarniach tych suchych jak andrut... ohyda jak dla mnie. Jedynie kocham te grube cukrowe!
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 12:48   #1676
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Tak samo.
To znaczy, ja tam różnicy nie czuję.
No tanie nie są, ale raz spróbować można, tym bardziej ze wypuścili w tym roku takie mini kubeczki. No w ogóle wychodzą drogo jak przeliczyć na kg, ale raz można sobie na spróbowanie kupić kubeczek za 3 zł.
No ja wolę np. kupić coś droższego, małego, czego jeszcze nie jadłam, niż kupić tańsze co jadłam już 100 razy.
Lubię nowe, choć nie ukrywam, ze czasami się trafi... zbuka.

Ginarella,
My to na ogół rozjadamy jedno na 4 osoby.(no chyba ze młodsze dziecko wytropi w zamrażalniku, ta to połknie na raz i to z opakowaniem )

O kurcze, wlazłam na stronę Grycana i widzę sorbet śliwkowy!
I imbirowe. Tez nie jadłam.
Dla mnie liczy się nie tylko smak ale i jakość... jesli lody są droższe ale nie mają chemii albo mają jej o wiele mniej to warto Właśnie widze w ich ofercie sorbet śliwkowy i śliwkę w czekoladzie (recenzja) , którą zachwalalaś ale sorbety z gorzkiej czeko nie ma

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Dzieki dziewczyny za wsparcie. Ja zaczelam szalec, odkad nastala moda na" lody naturalne" - czyli ponad rok temu. Od tego czasu we Wroclawiu naroslo tych punktow co nie miara. Ja juz w ogole nie jadam lodow "sklepowych" wlasciwie, tylko te "naturalne" na galki
mam swoje ulubione i sprawdzone punkty. Ostatnio jadlam sorbet z zurawiny - faktycznie bylo czuc owoce, a nie sztucznosc i mocno kwasny byl ten sorbet;D takze nie dla milosnikow slodkosci
Czyli dla mnie Ja tam lodów nie jem... rok temu kilka razy zjadłam włoskiego ale to tylko dlatego, że z mamą przez wiele godzin łaziłyśmy po Zamościu (wycieczka) i miałyśmy ochotę (jak to mówi mama dodaja energii)... wiem ze to chemia no ale jak sie chcę Zauważyłam, że jak jest dużo chemii w lodach to potem mi się nimi odbija
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-23 o 13:02
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 15:09   #1677
fikifiki
Rozeznanie
 
Avatar fikifiki
 
Zarejestrowany: 2015-06
Wiadomości: 709
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
No to skorzystał z okazji ale tak czy siak pewnie by się Tobie oświadczył

Ja czasem zaglądam ale ciuchland w małym miasteczku a w większym mieście to całkiem co innego.. Jak kiedys byłam w szpitalu to dziewczyna opowiadała, ze za grosze kupiła markowe spodnie z metką... nówki nie używane Czasem można coś ciekawego wypatrzeć
Niby pochodzę z ery NIKE I ADIDAS ale jakoś nie uważam tego za oznakę dna czy coś. Jedyne co u mnie musi być niestety jakośćiowo na 200% to buty gdyż chodzę i szybko ździeram jak kupie za 20 zł ;/ Spodnie, bluza, koszulka wystarczą mi bez znaczka aczkolwiek takimi nie gardzę :P Raz kupiłem bluzę orginał sprowadzoną z anglii na metce co na niej była było w przeliczeniu 260 zł a ja dałem 60 zł xD A wgłębiając sie dalej na inną karteczkę obok ceny sklep jakiś tak splajtował i bluzy do PL sprowadzili/wyprzedawali
fikifiki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 15:56   #1678
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez fikifiki Pokaż wiadomość
Niby pochodzę z ery NIKE I ADIDAS ale jakoś nie uważam tego za oznakę dna czy coś. Jedyne co u mnie musi być niestety jakośćiowo na 200% to buty gdyż chodzę i szybko ździeram jak kupie za 20 zł ;/ Spodnie, bluza, koszulka wystarczą mi bez znaczka aczkolwiek takimi nie gardzę :P Raz kupiłem bluzę orginał sprowadzoną z anglii na metce co na niej była było w przeliczeniu 260 zł a ja dałem 60 zł xD A wgłębiając sie dalej na inną karteczkę obok ceny sklep jakiś tak splajtował i bluzy do PL sprowadzili/wyprzedawali
Mój TŻ też wydaje sporo na buty, ale dlatego że gra w piłkę, więc musi mieć jakieś porządniejsze korki czy co on tam nosi. Ja zaś mam tak, że kupię buty u "chińczyka" za 20-30 zł i mogę w nich śmigać spokojnie przez co najmniej dwa sezony.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 16:36   #1679
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Ja zaś mam tak, że kupię buty u "chińczyka" za 20-30 zł i mogę w nich śmigać spokojnie przez co najmniej dwa sezony.
Ja tak samo
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 18:56   #1680
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Najlepsza jest moja siostra... ostatnio dostała od mojej chrzestnej używaną bluzę i buty Adidasa... Od razu do wszystkich koleżanek zadzwoniła i im powiedziała za ile kasy ma ubrania
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-10 20:38:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:31.