Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :) - Strona 57 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-05-23, 20:31   #1681
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Najlepsza jest moja siostra... ostatnio dostała od mojej chrzestnej używaną bluzę i buty Adidasa... Od razu do wszystkich koleżanek zadzwoniła i im powiedziała za ile kasy ma ubrania
A kto to będzie wiedział, że używane
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 20:39   #1682
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A kto to będzie wiedział, że używane
Wiadomo ze nikt. Ale jak ona już teraz zwraca taką uwagę na to, żeby tylko "mieć" to co będzie później Monia jest pod tym względem moim całkowitym przeciwieństwem. Ja oszczędna, wszystko tylko tanie a ta ma złotówkę i już kombinuje co lecieć za nią kupić
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 20:43   #1683
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Wiadomo ze nikt. Ale jak ona już teraz zwraca taką uwagę na to, żeby tylko "mieć" to co będzie później Monia jest pod tym względem moim całkowitym przeciwieństwem. Ja oszczędna, wszystko tylko tanie a ta ma złotówkę i już kombinuje co lecieć za nią kupić
Spokojnie - zycie ją nauczy...zwłaszcza jak będzie już na swoim
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 20:45   #1684
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Spokojnie - zycie ją nauczy...zwłaszcza jak będzie już na swoim
Do tego czasu to ona pójdzie z torbami Zresztą nawet mamcia jest zdania, że jeśli Monia zostanie przy takim zachowaniu to w życiu do niczego nie dojdzie. No ale co by nie było to też wina rodziców, że jej tak na wszystko pozwalają.
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 20:49   #1685
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Do tego czasu to ona pójdzie z torbami Zresztą nawet mamcia jest zdania, że jeśli Monia zostanie przy takim zachowaniu to w życiu do niczego nie dojdzie. No ale co by nie było to też wina rodziców, że jej tak na wszystko pozwalają.
Jeśli mama widzi, że coś jest nie tak to powinna zareagować i trochę skrócić jej cugle.... dzieciaki trzeba uczyć oszczędności lepiej późno niż wcale
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-23, 20:58   #1686
Iwoka
Zakorzenienie
 
Avatar Iwoka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Lokalizacja: Racibórz
Wiadomości: 22 741
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Jeśli mama widzi, że coś jest nie tak to powinna zareagować i trochę skrócić jej cugle.... dzieciaki trzeba uczyć oszczędności lepiej późno niż wcale
Ale to jest córeczka mamusi i tatusia - istna księżniczka. Monia chce to choćby się waliło i paliło to musi mieć. Choćby z zakupem laptopa tylko dlatego, że jej te Simsy nie działały na starym...
__________________
Mów mi "Iwonka"

Mój blog kosmetyczny

Instagram
Iwoka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-24, 05:16   #1687
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Iwoka Pokaż wiadomość
Ale to jest córeczka mamusi i tatusia - istna księżniczka. Monia chce to choćby się waliło i paliło to musi mieć. Choćby z zakupem laptopa tylko dlatego, że jej te Simsy nie działały na starym...
Lekka przesada.... no ale życie ją nauczy prędzej, czy później
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-05-27, 07:33   #1688
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Wczoraj zebrało mi się na wspominki i pamiętam, że jak byłam mała to kiedys na strychu znalazłam części do tej zabawki... a moze to była skarbonka?



I pamiętam, że w moim domu stała taka kuchenka


A to radio jeszcze mamy (tato zabrał na wieś) i chodzi
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-27 o 07:41
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 12:04   #1689
anieleczka92
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 452
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Boziuuu, co ja czytam - jak mozna lodow nie lubic?


ja jestem lodozerca i w sezoie letnim moglabym pochlaniac duze ilosci lodow (co w ubieglym roku spowodowalo przybranie na wadze ;D)

ja mam ostatnio straszny problem z jadlospisem swoim - niestety ale prawdopodobnie mam ZJD, bylam miesiac na diecie fodmap i troche mi sie polepszylo jesli chodzi o gazy i wzdecia, ale pojawily sie inne objawy
ide do gastroenterologa za tydzien, bo na prawde nie wiem co jesc

chleba nie moge (a szczegolnie mojego ulubionego zytniego na zakwasie, czy ogolnie wszelakie ciemne, pelnoziarniste )
do tej pory zylam na produktach mlecznych, a teraz nie moge laktozy (dobrze, ze produkty nabialowe bez laktozy sa coraz latwiej dostepne, znow wrocilam do serkow wiejskich i jogurtow naturalnych - bez laktozy)
brakuje mi tez wielu warzyw - brokulow, kapusty (aaaaa uwielbiam golabki, bigos, kapustke do obiadu), kalafiora, ciecierzycy, soczewicy itp

biedna teraz jestem i ciagle glodna
Mam dokładnie tak samo, lekarze pierwszego kontaktu nic nie wymyślili, dostałam skierowanie do alergologa, idę za miesiąc. Do tego miałam powracające zapalenie spojówek i wyszło podejrzenie, że to też może być przez jedzenie. Na próbę prawie 3 miesiące temu odstawiłam gluten i nabiał, bo sama lektoza nie dała za bardzo różnicy, jaką jem, a teraz poprawa jest bardzo duża. Brak problemu z gazami, wzdęciami, bólami brzucha, zapalenie oczu też zniknęło. Jedynie gdy naprawdę mam na coś ochotę i jestem w domu, to pozwalam sobie na jakieś ciastka czy pizzę, ale tego samego dnia znów mi jeździ w brzuchu. Mam nadzieję, że też będzie Ci lepiej 😊
anieleczka92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-27, 12:09   #1690
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Nasze codzienne jadłospisy cz. XXI - OCENA JADŁOSPISÓW

Cytat:
Napisane przez anieleczka92 Pokaż wiadomość
Mam dokładnie tak samo, lekarze pierwszego kontaktu nic nie wymyślili, dostałam skierowanie do alergologa, idę za miesiąc. Do tego miałam powracające zapalenie spojówek i wyszło podejrzenie, że to też może być przez jedzenie. Na próbę prawie 3 miesiące temu odstawiłam gluten i nabiał, bo sama lektoza nie dała za bardzo różnicy, jaką jem, a teraz poprawa jest bardzo duża. Brak problemu z gazami, wzdęciami, bólami brzucha, zapalenie oczu też zniknęło. Jedynie gdy naprawdę mam na coś ochotę i jestem w domu, to pozwalam sobie na jakieś ciastka czy pizzę, ale tego samego dnia znów mi jeździ w brzuchu. Mam nadzieję, że też będzie Ci lepiej 😊
Współczuję
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 11:27   #1691
Malinkna1986
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2015-01
Wiadomości: 2 205
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Alergia na gluten jest straszna. Mam taką koleżankę która praktycznie niczego nie może jeść.
Malinkna1986 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-28, 12:13   #1692
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Niektórzy chcieliby coś zjeść a nie moga a inni przechodzą na tą dietę bez najmniejszych podstaw bo taka jest moda....
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-28, 19:37   #1693
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Aj nie wiem, czy to dobry temat, ale szukam porady.

cos jest nie tak, nie wiem czy z moja dieta, czy z psychika ale wieczorem ostatnio strasznie podjadam. Zazwyczaj jadam kolacje ok 18. a potem jeszcze z 3 razy musze cos przegryzc. Moim zdaniem kaloryczność to druga kolacja

i tak dziś np. po kolacji wypiłam jeszcze ok 300 ml soku marchewkowego, zjadłam grykę ekspandowana z mlekiem ryżowym (na szczęście miałam resztkę tej gryki, takze byla to taka mala miseczka) + dojadłam resztki z kolacji: serka wiejskiego (ok. polowy czyli 100 g) i pół olbrzymiego pomidora.

I zastanawiam się, czy to podjadanie wynika z tego, że nie jem pieczywa w ogóle (przez co nie czuje sie taka syta), ewentualnie chlebopodobne wypieki zwane "bezglutenowymi" czy jednak coś z psycha po ED

kolejne podejrzenie to moja dieta low fodmap.
do tej pory jadalam rzeczy po ktorych bylam meeega wzdeta - wiec wydawalo mi sie ze jestem przejedzona. Teraz mam bardziej plaski brzuch (przez to ostatnie podjadanie troche tluszczyku przybylo ;/)
ale nie jest wzdety, wiec wydaje mi sie, ze jestem glodna wciaz.
a po tym ED strasznie boje sie byc glodna wieczorem

pomozecie cos?

Edytowane przez anka1892
Czas edycji: 2016-05-28 o 19:38
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 05:30   #1694
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

A mi się wydaje, że w ciągu dnia jesz za mało, poza tym kolację jesz za wcześnie... kolacja o 18 to mit i głupota... chodzisz spać ok. 20? To normalne, że potem jeszcze coś zjesz zwłaszcza jeśli w ciągu dnia tych kalorii było za mało - organizm po prostu chce je nadrobić, bo chce sprawnie funkcjonować. Druga a właściwie trzecia sprawa to to, ze Twoje posiłki są nie tylko zbyt skromne, jesz za mało a kolację za wczesnie - mogą mieć też za mało tłuszczu a on też syci (nadaje też smak). Jedząc za mało niż potrzebujesz rozregulowujesz sobie metabolizm i po czasie będziesz tyć na mikroskopijnej ilości jedzenia bo organizm będzie magazynował na czarną godzinę...

A długo chorowałaś na ED?

PS. Twój post przekopiuje jeszcze do innego działu - poznasz więcej opinii
__________________

Książki potrzebują nowego domu



Edytowane przez Ervisha
Czas edycji: 2016-05-29 o 05:59
Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 06:04   #1695
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Aj nie wiem, czy to dobry temat, ale szukam porady.

cos jest nie tak, nie wiem czy z moja dieta, czy z psychika ale wieczorem ostatnio strasznie podjadam. Zazwyczaj jadam kolacje ok 18. a potem jeszcze z 3 razy musze cos przegryzc. Moim zdaniem kaloryczność to druga kolacja

i tak dziś np. po kolacji wypiłam jeszcze ok 300 ml soku marchewkowego, zjadłam grykę ekspandowana z mlekiem ryżowym (na szczęście miałam resztkę tej gryki, takze byla to taka mala miseczka) + dojadłam resztki z kolacji: serka wiejskiego (ok. polowy czyli 100 g) i pół olbrzymiego pomidora.

I zastanawiam się, czy to podjadanie wynika z tego, że nie jem pieczywa w ogóle (przez co nie czuje sie taka syta), ewentualnie chlebopodobne wypieki zwane "bezglutenowymi" czy jednak coś z psycha po ED

kolejne podejrzenie to moja dieta low fodmap.
do tej pory jadalam rzeczy po ktorych bylam meeega wzdeta - wiec wydawalo mi sie ze jestem przejedzona. Teraz mam bardziej plaski brzuch (przez to ostatnie podjadanie troche tluszczyku przybylo ;/)
ale nie jest wzdety, wiec wydaje mi sie, ze jestem glodna wciaz.
a po tym ED strasznie boje sie byc glodna wieczorem

pomozecie cos?
Jeśli potrzeba więcej opinii... To mogę dodać swoją, choć jest ona raczej pokrewna z powyższą.
Skoro to podjadanie stanowi równowartość kolacji to jesz stanowczo za mało przede wszystkim. Podaj może tutaj lub na NJC swój jadłospis do oceny, hmm?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 06:12   #1696
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Jeśli potrzeba więcej opinii... To mogę dodać swoją, choć jest ona raczej pokrewna z powyższą.
Skoro to podjadanie stanowi równowartość kolacji to jesz stanowczo za mało przede wszystkim. Podaj może tutaj lub na NJC swój jadłospis do oceny, hmm?
Jestem za
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 08:47   #1697
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
A mi się wydaje, że w ciągu dnia jesz za mało, poza tym kolację jesz za wcześnie... kolacja o 18 to mit i głupota... chodzisz spać ok. 20? To normalne, że potem jeszcze coś zjesz zwłaszcza jeśli w ciągu dnia tych kalorii było za mało - organizm po prostu chce je nadrobić, bo chce sprawnie funkcjonować. Druga a właściwie trzecia sprawa to to, ze Twoje posiłki są nie tylko zbyt skromne, jesz za mało a kolację za wczesnie - mogą mieć też za mało tłuszczu a on też syci (nadaje też smak). Jedząc za mało niż potrzebujesz rozregulowujesz sobie metabolizm i po czasie będziesz tyć na mikroskopijnej ilości jedzenia bo organizm będzie magazynował na czarną godzinę...

A długo chorowałaś na ED?

PS. Twój post przekopiuje jeszcze do innego działu - poznasz więcej opinii

od poczatku: prowadze taki tryb zycia, ze przewaznie o 21 juz leze w lozku probjac zasnac ale to taki zimowy tryb zycia, teraz latem moze cos sie zmieni (mam 26 lat, wiec moze ktos stwierdzi,ze to wegetacja a nie życie )
wlasciwie w miesiacach zimowych wygladalo to tak, ze wracalam z pracy ok 17.40, jadlam kolacje a potem juz nie wychodziłam z domu, czesto od 19.30, 20 leząc w łózku i czytając, oglądając tv

ED - zawsze mam problem z okresleniem kiedy to sie zaczelo pewniejakos na studziach ok 2. roku (bo na 1. roku mi sie przytylo - tak, tak samo sie przytylo ) wiec w glowie moglo zaczac cos kielkowac, ze trzeba by sie odchudzic
stwierdzono mi anoreksje 2 lata temu (poszlam do psychiatry sadzac, ze mam depresje, ryczalam praktycznie 3/4 dnia nawet w pracy przed kompem, zbieglo to sie z koncem studiow i obrona magisterki)

moja min waga to ok 34 kg (nawet jakos tak 33.8 waga pokazywala )
troche sie odbilam w ciagu ostatniego roku, nawet było ok 41-42 kg, potem w marcu nasiliły się problemy z jelitami (wzdęcia, gazy ), przeszłam na miesięczna dietę fodmap i teraz ważę na czczo ok. 38 kg. (wzrost 162 cm, sylwetka to typowa gruszka, nogi i ręce to patyki, zero biustu, za to tyłek i brzuszek otłuszczone)
nie jem za dużo pieczywa wcześniej żywiłam się chlebkiem żytnim na zakwasie lub orkiszowym ze słonecznikiem.
obecnie moje śniadania to owsianki, kasza jaglana bądź gryczana, chyba ze kupie/zrobię jakis wypiek bezglutenowy (sam gluten mi nie szkodzi, ale ogolnie pszenica, jeczmien i zyto tak - szkodza mi fermentujące cukry i ogólnie blonnik )

jadłospis wrzucę na odpowiedni watek (który notabene sledze od dobrego roku).
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 09:32   #1698
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

I dlaczego nic nie robisz ze swoim zyciem? Dlaczego się nie leczysz skoro jest Ci ciężko i jesteś świadoma zaburzeń odżywiania... Masz rację Twoje życie to wegetacja - nie chcesz zacząć normalnie żyć? Poza tym na tak niskiej wadze przy Twoim wzroście Twój organizm długo nie pociągnie i w końcu się sprzeciwi, wysiądzie... Jeśli pierwsze leki Ci nie pomogły, powinnaś poprosić o inne a tak w ogóle jeśli wiesz, że to wszystko siedzi w głowie przydałaby się terapia
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 18:36   #1699
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Byłam u psychologa, troche mnie nakierowała babeczka. Jednak ja wiem, ze sama musze sie z tym uporać, gdyż to siedzi wewnątrz: samotność, brak akceptacji siebie, brak przyjaciół, wsparcia, perfekcjonizm niszczący moje życie. Niedowartościowanie...

I tak już sporo zmieniłam. Chociaż nie wiem czy na lepsze.
Nie chodzę już do psychologa, bo uważam, że to strata pieniędzy.
A leków od psychiatry nie chcę.

Chciałabym, żeby mi ktoś powiedział co i ile mam jeść. Wiem, że sama mam zaburzony obraz jedzenia. Stąd to obserwowanie wątku NCJ.
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-05-29, 18:59   #1700
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
od poczatku: prowadze taki tryb zycia, ze przewaznie o 21 juz leze w lozku probjac zasnac ale to taki zimowy tryb zycia, teraz latem moze cos sie zmieni (mam 26 lat, wiec moze ktos stwierdzi,ze to wegetacja a nie życie )
wlasciwie w miesiacach zimowych wygladalo to tak, ze wracalam z pracy ok 17.40, jadlam kolacje a potem juz nie wychodziłam z domu, czesto od 19.30, 20 leząc w łózku i czytając, oglądając tv
A o której wstajesz? To też ma znaczenie...
Zawsze byłaś domatorką?


ED - zawsze mam problem z okresleniem kiedy to sie zaczelo pewniejakos na studziach ok 2. roku (bo na 1. roku mi sie przytylo - tak, tak samo sie przytylo ) wiec w glowie moglo zaczac cos kielkowac, ze trzeba by sie odchudzic
stwierdzono mi anoreksje 2 lata temu (poszlam do psychiatry sadzac, ze mam depresje, ryczalam praktycznie 3/4 dnia nawet w pracy przed kompem, zbieglo to sie z koncem studiow i obrona magisterki)
O, i udało Ci się wybronić mimo to? * tak tylko z ciekawości pytam

(...) sylwetka to typowa gruszka, nogi i ręce to patyki, zero biustu, za to tyłek i brzuszek otłuszczone - czyli chyba typowa figura widziana w lustrze przez pół-świadome swoich zaburzeń osoby

jadłospis wrzucę na odpowiedni watek (który notabene sledze od dobrego roku).
Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
Chciałabym, żeby mi ktoś powiedział co i ile mam jeść. Wiem, że sama mam zaburzony obraz jedzenia. Stąd to obserwowanie wątku NCJ.
Skoro obserwujesz go już rok, to zmieniłaś coś na podstawie tego?
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 19:53   #1701
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez blax5 Pokaż wiadomość
Skoro obserwujesz go już rok, to zmieniłaś coś na podstawie tego?
odpowiadając na pytania:
1. w tygodniu do pracy wstaje ok. 7
w dni wolne różnie, ale zazwyczaj między 8 a 9
2. magisterka obroniona w drugim terminie (listopadowym) na szczęście jakoś przez studia przebrnęłam, ale ostatni rok był straszny. Nie mogłam się skupić na nauce, ciągle myśląc o jedzeniu i niejednokrotnie będąc głodna (taki sobie wtedy rygor narzuciłam, żeby jeść o stałych porach co 3 h, za nic miałam uczucie głodu ;/)

3. eh te gruszki ale odkryłam ostatnio jedną rzecz - że do tej pory miałam po prostu WZDĘTY brzuch. Teraz przy diecie fodmap i wykluczeniu produktów wzdymających brzuch jest zdecydowanie mniejszy. A tłuszcz to wynik braku ruchu i tu akurat jest bledne kolo - po prostu nie mam aktualnie sily by ćwiczyć

no i ostatecznie - zmienić jadłospis - moim zdaniem cały czas to robię dla porównania mam jadlospis z okresu kiedy "pracowalam" z psycholog i prowadziłam dziennik. Oto ten jadłospis:

25.09.2014
7.50 2 kromki chleba słonecznikowego, 2 plasterki sera twarogowego, plasterek pieczonej piersi z indyka (wędlina)
10. kawa z mlekiem
11.30 gruszka, nektarynka
13.00 ryz, sos pomidorowy, gotowana pierś z kurczaka
15 rzodkiewka
15.20 kawa z mlekiem
16 nektarynka
17.15 2 rzodkiewki
18.00 żurek, 3 kromki chleba, kabanos
19.45 - 2 jabłka
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-29, 20:03   #1702
blax5
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2012-03
Wiadomości: 1 221
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
odpowiadając na pytania:
1. w tygodniu do pracy wstaje ok. 7
w dni wolne różnie, ale zazwyczaj między 8 a 9
10-12 godzin snu to chyba jednak dużo, nie sądzisz? No chyba że faktycznie tyle potrzebujesz(?)
2. magisterka obroniona w drugim terminie (listopadowym) na szczęście jakoś przez studia przebrnęłam, ale ostatni rok był straszny. Nie mogłam się skupić na nauce, ciągle myśląc o jedzeniu i niejednokrotnie będąc głodna (taki sobie wtedy rygor narzuciłam, żeby jeść o stałych porach co 3 h, za nic miałam uczucie głodu ;/)

3. eh te gruszki ale odkryłam ostatnio jedną rzecz - że do tej pory miałam po prostu WZDĘTY brzuch. Teraz przy diecie fodmap i wykluczeniu produktów wzdymających brzuch jest zdecydowanie mniejszy. A tłuszcz to wynik braku ruchu i tu akurat jest bledne kolo - po prostu nie mam aktualnie sily by ćwiczyć
+ głodzony organizm raczej niechętnie będzie pozbywał się zapasów jeśli nie będzie to niezbędne
A brzuch nie zmniejszył się przypadkiem od zmniejszenia porcji?


no i ostatecznie - zmienić jadłospis - moim zdaniem cały czas to robię dla porównania mam jadlospis z okresu kiedy "pracowalam" z psycholog i prowadziłam dziennik. Oto ten jadłospis:

25.09.2014
7.50 2 kromki chleba słonecznikowego, 2 plasterki sera twarogowego, plasterek pieczonej piersi z indyka (wędlina)
10. kawa z mlekiem
11.30 gruszka, nektarynka
13.00 ryz, sos pomidorowy, gotowana pierś z kurczaka
15 rzodkiewka
15.20 kawa z mlekiem
16 nektarynka
17.15 2 rzodkiewki
18.00 żurek, 3 kromki chleba, kabanos
19.45 - 2 jabłka
Kojarząc tak mniej-więcej jadłospis z NJC byłabym w stanie uznać, że to dwa niezbyt odległe, bo podobne, dni...
blax5 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 18:20   #1703
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Przechodzę tutaj, żeby nie było tego długiego spamu

Ervisha Niestety kocioł na studiach będzie trwał aż do końca czerwca, a teraz chyba najgorszy czas...
W czwartek mam pierwszy egzamin z farmakologii i tego wszystkiego jest multum, jestem przerażona bo nazwy tych wszystkich leków są nie do zapamiętania...
Potem muszę zacząć powtarzać fizjologię na egzamin i anatomię I kolejne zaliczenia w tym z biochemii której nie mogę pojąć, bromatologii, mikrobiologii i alergologii. Ale potem za to będę odpoczywać przez 3 miesiące pora nadrobić seriale
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 18:24   #1704
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Skarbie.. spokojnie i bez nerwów bo schudniesz, osłabisz koncentracje i wszystko pozapominasz... dasz sobie radę - wiele osób w Ciebie wierzy ale Ty również musisz uwierzyć, że dasz radę Pamiętaj o dobrej diecie i będzie dobrze

Jeśli chodzi o masło orzechowe to potem mi napisz, czy miałam rację i jak to maslo w smaku

A jakie seriale lubisz?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 18:39   #1705
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

tak calkiem offtopowo - jadlam dzis pyszne lody galkowe jeden z lepszych smakow, czyli maslo orzechowe do tej kwasny sorbet z malinki i ananasa
a potem kaloryczna kielbaska z patelni, bo grill za mna chodzi od miesiaca a nikt mnie nie zaprasza:P
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 18:46   #1706
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

I smakowaly masłem orzechowym - słonawe? Gdzie takie cudeńka sprzedają?
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 18:55   #1707
anka1892
Zadomowienie
 
Avatar anka1892
 
Zarejestrowany: 2007-07
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 582
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
I smakowaly masłem orzechowym - słonawe? Gdzie takie cudeńka sprzedają?
nie były słodkie, ale mocno słone też nie, takie dość delikatne, ale dla mnie właśnie idealne - takie mleczne masło orzechowe
a cudeńka takie kupuje w różnych lodziarniach we Wrocławiu, które sprzedają "lody naturalne"
akurat te kupiłam w "Lizing'u"
Słony karmel jest bardziej słony niż to masło
anka1892 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 18:57   #1708
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Skarbie.. spokojnie i bez nerwów bo schudniesz, osłabisz koncentracje i wszystko pozapominasz... dasz sobie radę - wiele osób w Ciebie wierzy ale Ty również musisz uwierzyć, że dasz radę Pamiętaj o dobrej diecie i będzie dobrze

Jeśli chodzi o masło orzechowe to potem mi napisz, czy miałam rację i jak to maslo w smaku

A jakie seriale lubisz?
Dziękuję za wsparcie W czasie egzaminów wspieram się gorzką czekoladą i orzechami

Na pewno dam znać A co do seriali to oglądam ich dość sporo, ale tylko zagraniczne i o przeróżnej tematyce ale teraz mam zastój. Obecnie są to The 100, Pamiętniki wampirów i The containment

---------- Dopisano o 19:57 ---------- Poprzedni post napisano o 19:57 ----------

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
tak calkiem offtopowo - jadlam dzis pyszne lody galkowe jeden z lepszych smakow, czyli maslo orzechowe do tej kwasny sorbet z malinki i ananasa
a potem kaloryczna kielbaska z patelni, bo grill za mna chodzi od miesiaca a nikt mnie nie zaprasza:P
Gdzie takie lody dorwałaś? :P
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 19:47   #1709
Ervisha
Zakorzenienie
 
Avatar Ervisha
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 88 472
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ginarella Pokaż wiadomość
Dziękuję za wsparcie W czasie egzaminów wspieram się gorzką czekoladą i orzechami

Na pewno dam znać A co do seriali to oglądam ich dość sporo, ale tylko zagraniczne i o przeróżnej tematyce ale teraz mam zastój. Obecnie są to The 100, Pamiętniki wampirów i The containment
Będzie dobrze

Pamiętniki katowała moja siostra ja tego nie trawię

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez anka1892 Pokaż wiadomość
nie były słodkie, ale mocno słone też nie, takie dość delikatne, ale dla mnie właśnie idealne - takie mleczne masło orzechowe
a cudeńka takie kupuje w różnych lodziarniach we Wrocławiu, które sprzedają "lody naturalne"
akurat te kupiłam w "Lizing'u"
Słony karmel jest bardziej słony niż to masło
Ciekawe Szkoda, że do Wrocławia mam tak daleko... drugi koniec Polski
__________________

Książki potrzebują nowego domu


Ervisha jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-05-30, 19:59   #1710
Ginarella
Zadomowienie
 
Avatar Ginarella
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 1 004
Dot.: Ploty i ploteczki o jedzeniu i nie tylko :)

Cytat:
Napisane przez Ervisha Pokaż wiadomość
Będzie dobrze

Pamiętniki katowała moja siostra ja tego nie trawię

---------- Dopisano o 20:47 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------


Ciekawe Szkoda, że do Wrocławia mam tak daleko... drugi koniec Polski
Od seriali i tak wolę książki ostatnio to za dużo kasy na nie tracę bo to też takie uzależnienie

Ja też do Wrocławia za daleko a ładne miasto i chętnie bym zobaczyła
__________________
Accept what you cant't change.
Change what you can't accept.


Instagram
Ginarella jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2018-12-10 20:38:07


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:39.