Rower czy samochód w mieście? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-01-20, 20:31   #1
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116

Rower czy samochód w mieście?


Właśnie kończe studia i tak myslałam, że po studiach chciałabym sobie kupić jakieś małe, tanie autko. Prawo jazdy mam, ale w ciągu tych kilku lat mało jeździłam, bo wiadomo, że w większym mieście to głównie tramwajem. No i tak się zastanawiam, czy jest sens kupować samochód, bo szczerze mówiąc jazda samochodem po takiej przerwie mnie stresuje, więc wiem, że musiałabym wykupić kilka jazd po mieście ( zdawałam w małym mieście, bez tramwajów). I dlatego też pomyślałam, że zamiast tego może kupię sobie ładny, miejski rower i poszukam mieszkania do 3km od mojej pracy.

Dodam, że mój chłopak z którym mieszkam ma samochód i razem jeździmy na zakupy itp wzięło mnie na rozmyślanie, bo ostatnio coś trzeba było naprawić w samochodzie i widzę jak chłopak jest podłamany( to 2 wkład finansowy w samochód w ciągu 6 miesięcy) i gdybym ja nie kupiła za pół roku samochodu tylko za 2-3 lata to myślałam, żeby się dołożyć z 300-400zł do naprawy(chłopak cały czas sam płaci za paliwo i jakieś ulepszenia, więc praktycznie jeżdżę na jego koszt, składam się tylko jak jedziemy daleko do mnie; chłopak dostał samochód od taty na zakończenie studiów mimo, że nie pochodzi z bogatej rodziny, to jego tata odkładał kilka lat, aby mu sprawić tę przyjemność; on to docenia, ale już frustruje się jak musi znowu tak dużo wyłożyć ( naprawa wyjdzie ok 2tys)dodam, że absolutnie nie czuje presji ze strony chłopaka, żebym się dołożyła, nawet żadnych aluzji). Tym bardziej, że naprawdę nie wiem, czy jest sens abyśmy w wieku 24,25 lat mieli już po 2 samochody:P a tak to rowerkiem zdrowiej i jak dla mnie mniej stresu:P ale z drugiej strony, żebym się nie odzwyczaiła od prowadzenia.

Edytowane przez Raspberry19
Czas edycji: 2016-01-20 o 20:37
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 20:56   #2
Calla001
Raczkowanie
 
Avatar Calla001
 
Zarejestrowany: 2014-01
Wiadomości: 383
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Właśnie kończe studia i tak myslałam, że po studiach chciałabym sobie kupić jakieś małe, tanie autko. Prawo jazdy mam, ale w ciągu tych kilku lat mało jeździłam, bo wiadomo, że w większym mieście to głównie tramwajem. No i tak się zastanawiam, czy jest sens kupować samochód, bo szczerze mówiąc jazda samochodem po takiej przerwie mnie stresuje, więc wiem, że musiałabym wykupić kilka jazd po mieście ( zdawałam w małym mieście, bez tramwajów). I dlatego też pomyślałam, że zamiast tego może kupię sobie ładny, miejski rower i poszukam mieszkania do 3km od mojej pracy.

Dodam, że mój chłopak z którym mieszkam ma samochód i razem jeździmy na zakupy itp wzięło mnie na rozmyślanie, bo ostatnio coś trzeba było naprawić w samochodzie i widzę jak chłopak jest podłamany( to 2 wkład finansowy w samochód w ciągu 6 miesięcy) i gdybym ja nie kupiła za pół roku samochodu tylko za 2-3 lata to myślałam, żeby się dołożyć z 300-400zł do naprawy(chłopak cały czas sam płaci za paliwo i jakieś ulepszenia, więc praktycznie jeżdżę na jego koszt, składam się tylko jak jedziemy daleko do mnie; chłopak dostał samochód od taty na zakończenie studiów mimo, że nie pochodzi z bogatej rodziny, to jego tata odkładał kilka lat, aby mu sprawić tę przyjemność; on to docenia, ale już frustruje się jak musi znowu tak dużo wyłożyć ( naprawa wyjdzie ok 2tys)dodam, że absolutnie nie czuje presji ze strony chłopaka, żebym się dołożyła, nawet żadnych aluzji). Tym bardziej, że naprawdę nie wiem, czy jest sens abyśmy w wieku 24,25 lat mieli już po 2 samochody:P a tak to rowerkiem zdrowiej i jak dla mnie mniej stresu:P ale z drugiej strony, żebym się nie odzwyczaiła od prowadzenia.
jeśli chodzi tylko o odzwyczajenie się od prowadzenia, to nie możesz od czasu do czasu Ty prowadzić samochodu jak gdzieś z chłopakiem jedziecie?
Calla001 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:13   #3
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Rower + bilet miesięczny na komunikacje miejską.
Dojedziesz wszędzie w obrebie miasta, o każdej porze, pogodzie i na dodatek tanio.

Samochód to miesięczny koszt: benzyna, oraz rozłozone na każdy miesiąc koszty ubezpieczenia, przegladów, zmiany opon letnie/zimowe, oleju, płynów do spryskiwaczy + nigdyniewiadomocowyskoczy czy zarzy sie jakaś stłuczka/przytarcie.

Dla pary "na dorobku" i juz z 1 samochodem, IMO- zbędny koszt.
A jak ma być byle był, to szkoda kasy na to, zeby głownie stał i się starzał, cy tam raz w tygodniu robił 20 km do mamy na obiad.

A pojeździć czasami mozesz samochodem chłopaka.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:21   #4
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Calla001 Pokaż wiadomość
jeśli chodzi tylko o odzwyczajenie się od prowadzenia, to nie możesz od czasu do czasu Ty prowadzić samochodu jak gdzieś z chłopakiem jedziecie?
jego samochód jest duży, jeździ się nim zupełnie inaczej niż małym, którym do tej pory jeździłam:P
tzn może źle się wyraziłam, nie mam problemu z prowadzeniem, bardziej z poruszaniem się po mieście- ronda, światła, korki, trąbiący kierowcy

---------- Dopisano o 22:21 ---------- Poprzedni post napisano o 22:14 ----------

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Rower + bilet miesięczny na komunikacje miejską.
Dojedziesz wszędzie w obrebie miasta, o każdej porze, pogodzie i na dodatek tanio.

Samochód to miesięczny koszt: benzyna, oraz rozłozone na każdy miesiąc koszty ubezpieczenia, przegladów, zmiany opon letnie/zimowe, oleju, płynów do spryskiwaczy + nigdyniewiadomocowyskoczy czy zarzy sie jakaś stłuczka/przytarcie.

Dla pary "na dorobku" i juz z 1 samochodem, IMO- zbędny koszt.
A jak ma być byle był, to szkoda kasy na to, zeby głownie stał i się starzał, cy tam raz w tygodniu robił 20 km do mamy na obiad.

A pojeździć czasami mozesz samochodem chłopaka.
do mamy na obiad jechałabym 350km więc mój samochód byłby wyłącznie do pracy. Ale tak myślę, że mogłabym pogadać z chłopakiem, że chciałabym się dołożyć do naprawy, wstrzymać z kupnem mojego samochodu, ale żebyśmy mieszkania szukali nie bardzo daleko od mojej pracy.

Uważacie, że powinnam się dołożyć?;p bo sama nie wiem. Jeździmy co miesiąc (czasami częściej) do rodziców chłopaka ( dystans 130km w jedną stronę) i jego rodzice dają nam dużo jedzenia do domu i ja się wtedy nie dokładam, do niczego się nie dokładam w sumie w tym samochodzie, oprócz wspomnianej przeze mnie wyprawy do rodziców.
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:30   #5
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Bez sensu kupować drugi samochód w takiej sytuacji.
Auto się przydaje, ja sobie nie wyobrażam go nie mieć - ale to koszta.
Żeby się nie odzwyczajać, możesz czasem poprowadzić samochód chłopaka.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:37   #6
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Uważacie, że powinnam się dołożyć?;p bo sama nie wiem. Jeździmy co miesiąc (czasami częściej) do rodziców chłopaka ( dystans 130km w jedną stronę) i jego rodzice dają nam dużo jedzenia do domu i ja się wtedy nie dokładam, do niczego się nie dokładam w sumie w tym samochodzie, oprócz wspomnianej przeze mnie wyprawy do rodziców.
Nie powiedziałąbym że powinnaś, ale że byłoby fajnie. Kozystasz z tego samochodu, chłopak Cię ozi.
Jesli jesteście krok dalej niz randkowanie, skoro pizesz że będziecie szukac mieszkania, to tak. ja bym się dołozyła i w razie co, nie zabiegałą o zwrot, bo to jakby na twój komfort kozystania.


BTW- 3km to bym piechota dla zdrowia chodziła do pracy. By mi się nie chciało roweru wyciagać czy nawet na autobus czekać ani samochodem kolebać.
Wolałbym się przewietrzyć i rozruszać.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:39   #7
201604301943
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 7 169
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
jego samochód jest duży, jeździ się nim zupełnie inaczej niż małym, którym do tej pory jeździłam:P
tzn może źle się wyraziłam, nie mam problemu z prowadzeniem, bardziej z poruszaniem się po mieście- ronda, światła, korki, trąbiący kierowcy
To nawet dobrze, że jest duży - nauczysz się czegoś nowego i nie będzie paniki jak np. sytuacja cię zmusi do jazdy takim samochodem. (Pierwsze moje auto było spore i bez wspomagania - świetna nauka parkowania, teraz nie mam z tym problemu.) Tak samo ogarniesz ronda, światła, korki i trąbienie. Na nikogo nie zstępuje nagłe oświecenie i nie potrafi tego wszystkiego od tak. Nie ma innego wyjścia jak ćwiczenie w praktyce. Im dłuższa przerwa tym gorzej wrócić do jeżdżenia.
201604301943 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 21:41   #8
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
Nie powiedziałąbym że powinnaś, ale że byłoby fajnie. Kozystasz z tego samochodu, chłopak Cię ozi.
Jesli jesteście krok dalej niz randkowanie, skoro pizesz że będziecie szukac mieszkania, to tak. ja bym się dołozyła i w razie co, nie zabiegałą o zwrot, bo to jakby na twój komfort kozystania.


BTW- 3km to bym piechota dla zdrowia chodziła do pracy. By mi się nie chciało roweru wyciagać czy nawet na autobus czekać ani samochodem kolebać.
Wolałbym się przewietrzyć i rozruszać.
No może przesadziłam z 3 km:P jesteśmy ze sobą 2 lata i mamy poważne plany względem siebie. Mam trochę oszczędności, więc na pewno przez to bym nie głodowała czy coś

tak uważam, że to by było fajnie gdybym się dołożyła
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:56   #9
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Tanie autko + drogie naprawy + płatne parkingi... Rower lub komunikacja miejska to moim zdaniem lepsze wyjście.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 21:59   #10
Raspberry19
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-06
Wiadomości: 116
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Przekonaliście mnie

To teraz pytanie- dokładać się do naprawy?
Raspberry19 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 22:03   #11
201606270916
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-03
Wiadomości: 5 832
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Dołóż się albo zaproponuj że np. jakieś inne wspólne wydatki w miesiącu naprawy bierzesz na siebie Ty.
201606270916 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-01-20, 22:08   #12
Lexie
Przyjaciel wizaz.pl
 
Avatar Lexie
 
Zarejestrowany: 2004-06
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 33 873
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Ja bym się raczej dołożyła, gdybym regularnie korzystała z tego samochodu.
Lexie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 22:11   #13
Sophia12
Raczkowanie
 
Avatar Sophia12
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 55
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Zdecydowanie lepszy pomysł jakis fajny rower i fajniejsze mieszkanie. Dla młodych ludzi 2 samochody i koszty oc, ac, przeglądów, jeszcze jeżeli to by nie był nowy samochód to na pewno by były naprawy i to nie tanie + paliwo - mi np. wychodzi 4 razy więcej niż komunikacja miejska (a mam autko na gaz). Moim zdaniem szkoda kasy. A rower jeszcze dla zdrowia dobry....
__________________
Dążę do szczęścia... Tylko czy ono dąży do Mnie?
Sophia12 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 22:19   #14
MyBurzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Sam to przerabiałem. Jak sobie policzyłem ile musiałbym wydawać na dojazdy do pracy samochody to zwątpiłem. To się zupełnie nie opłaca. Natomiast nie wyobrażam sobie życia bez samochodu, bo bez niego czułbym się jak bez ręki. Co nie zmienia faktu, że do pracy jeżdżę rowerem, a jak muszę gdzieś pojechać to jednak korzystam z auta.

Ale biorąc pod uwagę Twoją sytuację to na pewno nie kupiłbym drugiego samochodu dla swojej dziewczyny i bym ją przekonywał, żeby nie kupowała samochodu.
MyBurzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-20, 23:47   #15
wordila
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-12
Wiadomości: 2 784
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Przekonaliście mnie

To teraz pytanie- dokładać się do naprawy?
To Twój chłopak, niby przyszły małżonek, a piszesz, że kasę masz, to mogłabyś z 500 zeta dorzucić, nieważne czy używasz mało, dużo, tak po prostu, żeby go wesprzeć i mieć gest.
wordila jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 00:09   #16
Kiciunia21
Zadomowienie
 
Avatar Kiciunia21
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 1 903
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez wordila Pokaż wiadomość
To Twój chłopak, niby przyszły małżonek, a piszesz, że kasę masz, to mogłabyś z 500 zeta dorzucić, nieważne czy używasz mało, dużo, tak po prostu, żeby go wesprzeć i mieć gest.
Dokładnie
__________________
Czarodziejka

-15




Kiciunia21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-21, 03:05   #17
laisla
Zakorzenienie
 
Avatar laisla
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 21 825
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Raspberry19 Pokaż wiadomość
Przekonaliście mnie

To teraz pytanie- dokładać się do naprawy?
Jeśli regularnie będziesz używać, to oczywiście dokładać się, a chociaż to zaproponować. Tak jest uczciwie jeśli on na kasie nie śpi
Samochód miło mieć ale niestety to skarbonka, tym bardziej jeśli miałby być to tani samochód, wtedy najczęściej coś tam trzeba częściej przy nim majstrować, wymieniać, naprawiać. A koszta czasami prostych ingerencji mechanika to raczej nigdy nie są małe kwoty.
laisla jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-01-25, 23:16   #18
MyBurzy
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-01
Wiadomości: 3
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez wordila Pokaż wiadomość
To Twój chłopak, niby przyszły małżonek, a piszesz, że kasę masz, to mogłabyś z 500 zeta dorzucić, nieważne czy używasz mało, dużo, tak po prostu, żeby go wesprzeć i mieć gest.
Możesz go wspierać, a przy okazji kupić rower
MyBurzy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-14, 22:37   #19
Eriss34
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 4
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Rower. Bez dwóch zdań. Samochodem to można jeździć jak się daleko mieszka. A i tak zostawiałabym auto gdzieś i jeździłabym rowerem cały czas.
Eriss34 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-14, 22:46   #20
mc266
Zakorzenienie
 
Avatar mc266
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 6 479
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Samochodem po mieście nigdy nie jeździłam, ale rowerem już tak i to jest super opcja. Wszędzie sobie dojedziesz, nie ma problemu z korkami, z miejscem parkingowym (w Krakowie np. stojaków na rowery jest pełno, a o parking często bywa trudno), nie musisz płacić za paliwo, trochę dodatkowej aktywności fizycznej nie zaszkodzi. Dla mnie to jest jeszcze dodatkowo duża przyjemność. A na kiepską pogodę komunikacja miejska.
__________________

mc266 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 09:50   #21
agulko
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 11
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Na samochód jeszcze przyjdzie czas, a rower to jest wbrew pozorom wygodna opcja, jedyny wydatek jaki się z nim wiąże to jego zakup. Wsiadasz, jedziesz, nie patrzysz na korki, kończące się paliwo, nie jeździsz 15 minut po parkingu szukając miejsca, a do tego dbasz o zdrowie same korzyści
agulko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:21   #22
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Ja nigdy nie zrezygnowałabym z samochodu. I nie widzę rowera jako zamiennika samochodu, a raczej jako dodatek.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:33   #23
Karolkaaa1990
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-11
Wiadomości: 5
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Osobiście uwielbiam rower i dla dystansów do 5 km to najlepszy środek transportu. Teraz jest troche zimno ale gdy temperatura jest powyżej 0 wole jeździć rowerem jak samochodem.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Karolkaaa1990 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:38   #24
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:44   #25
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ja z własnego doświadczenia wiem, że niby się jedzie tylko do pracy, a potem po fakcie okazuje się, że trzeba jeszcze podjechać po większe zakupy, odebrać partnera z pracy i jechać zamówić tort do cukierni.
A korki są naturalne i każdy, kto w mieście żyje, traktuje je (a przynajmniej powinien) jako niezbywalną część istnienia ;p
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 11:53   #26
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 13:45   #27
olenkasz
Zakorzenienie
 
Avatar olenkasz
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 5 809
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Cytat:
Napisane przez Timon i Pumba Pokaż wiadomość
Treść usunięta
Ale ona nie ma I być może by się jej przydał na takie i inne sytuacje. Niekoniecznie musi chcieć zawsze polegać na chłopaku, którego może kiedyś zabraknąć :P Warto mieć w życiu też coś swojego.
__________________
Nie było nas, był las, nie będzie nas, będzie las.
olenkasz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 14:46   #28
201712071518
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 11 487
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Idealną opcją na korki i dojazdy po mieście byłby skuter, gdyby kierowcy samochodów zostawiali jednośladom miejsce na światłach...
201712071518 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-11-15, 14:53   #29
Timon i Pumba
hakuna matata
 
Avatar Timon i Pumba
 
Zarejestrowany: 2016-06
Wiadomości: 22 754
Dot.: Rower czy samochód w mieście?

Treść usunięta

Edytowane przez Timon i Pumba
Czas edycji: 2023-12-19 o 19:53
Timon i Pumba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-11-15 15:53:52


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 18:27.