ubój psów na smalec - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-08-06, 15:24   #31
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez tygrysek007 Pokaż wiadomość
być może jestem niesprawiedliwa, ale jednak jedzenie psa a jedzenie kurczaka, świni czy krowy, to jest dla mnie różnica

wielka różnica
Zgadza sie, jestes niesprawiedliwa A juz nic nie usprawiedliwia tekstow o braku sumienia i karze bozej, szczegolnie w swietle faktow.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 15:38   #32
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: ubój psów na smalec

Było do przewidzenia, że w końcu padnie argument, że gdzieś tam, to psy się je i nie różnią się one od świń/krów/kurczaków itp.
Tyle tylko, że dla mnie - osoby wychowanej w domu, gdzie zwierzęta były zawsze obecne - NIE TYLKO jako podstawowy element jadłospisu domowników, ale towarzysze ludzi, coś takiego to bestialstwo.
Ja mięso ograniczam do minimum i w zasadzie wcale nie jestem dumna z faktu, że to minimum wciąż istnieje, ale nie pora się nad tym rozwodzić.
To, że część z nas zareagowała jak zareagowała, wynika chyba z tego właśnie, że pies u nas, to ten przysłowiowy najlepszy przyjaciel człowieka... że te psy mamy w domach, traktujemy je nierzadko jak członków rodziny. A tu nagle taki przejaw okrucieństwa i psi smalec... Nie ma w tym hipokryzji, tylko uwarunkowanie kulturą w jakiej przyszło nam żyć, jak to ktoś już trafnie zauważył.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 15:57   #33
lilijkowa
Rozeznanie
 
Avatar lilijkowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: ...
Wiadomości: 880
Dot.: ubój psów na smalec

Ja was wszystkich pogodze. Przestancie udzielac sie w tym tamcie. Niech on spadnie na 2, 3, itd. strone.
Co wejde na Wizaz to widze psa na smalec! Od rana przez was mnie mdli. Ledwo obiad zjadlam!


temat zamkniety
__________________
Zły postępek czasem okazuje się jedynym słusznym.
lilijkowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:27   #34
Hipnagogia
Wtajemniczenie
 
Avatar Hipnagogia
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: blabla
Wiadomości: 2 008
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Pozwolisz, że się podpiszę pod tym.

Hipokryzją jest, że tak brzydko się wyrażę żreć schabowego na obiad i zapić kurzym tłuszczem (rosołek) i jednocześnie stękać, że jak ktoś mógł zabić i zjeść pieska, tudzież przerobić go na smalec. Albo wszyscy jesteśmy wege i nie zabijamy zwierząt, albo traktujemy je wszystkie na równi (oczywiście humanitarnie).

Obie jesteście nienormalne!! Skąd się biorą tacy ludzie!! Jak można mówić że hodowla psów i świń to to tamo!! Czy świnia i krowa może być domowym zwierzakiem, przyjacielem? Czy możesz je trzymać w domu, siedzieć z nimi na kanapie czy nawet czasem spać w jednym łóżku? Czy świnia i krowa zawsze macha ogonem i cieszy sie jak cię widzi, czy jest tobie oddana i posłuszna? Psy akurat mają inną naturę jak krowy świnie czy już w ogóle kurczaki! Równie dobrze możemy powiedzieć że mucha to też zwierze na równi ze wszystkimi i nie możemy ich zabijać!
Ja wierzę, że psy to zwierzęta wybrane do towarzystwa człowiekowi, strasznie mi żal tych zwierząt, że bez takich okropnych stworzeń jak ludzie nie są wstanie samodzielnie żyć
Nienawidzę ludzi którzy nie szanują psów i nic tego nie zmieni. Możecie o mnie mówic hipokrytka mam to gdzieś. Kocham psy i nie mogę znieść tego, że tak wiele ludzi je męczy, hoduje na ubój, je Jeśli by to ode mnie zależało to skazałabym wszystkich tych hodowców od siemiu boleści na dożywocie ;]

Aaa i żeby nie było, nie jem praktycznie mięsa, szczególnie czerwonego, więc jak dla mnie to wcale nie muszą być też hodowle krów czy świń ;p

Edytowane przez Hipnagogia
Czas edycji: 2009-08-06 o 16:29
Hipnagogia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:50   #35
miss venflon
Zakorzenienie
 
Avatar miss venflon
 
Zarejestrowany: 2005-05
Lokalizacja: bielsko
Wiadomości: 3 607
Dot.: ubój psów na smalec

dla mnie nie ma różnicy z czego jest mięso-czy z psa z czy konia czy z krowy -żadnego nie jem
nie dzielę zwierząt na te do kochania i te do jedzenia
i nie jojcze -tylko w swoim zyciu staram sie wprowadzac takie zmiany i tak postepowac by braciom mniejszym krzywdy nie czynic
obrzydliwe jest ludzkie zachowanie-i hipokryzja
a przypadkow takich jak ta fabryczka smierci sa dziesiatki
__________________
MISS VENFLON PORTFOLIO
miss venflon jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:53   #36
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Było do przewidzenia, że w końcu padnie argument, że gdzieś tam, to psy się je i nie różnią się one od świń/krów/kurczaków itp.
Tyle tylko, że dla mnie - osoby wychowanej w domu, gdzie zwierzęta były zawsze obecne - NIE TYLKO jako podstawowy element jadłospisu domowników, ale towarzysze ludzi, coś takiego to bestialstwo.
Ja mięso ograniczam do minimum i w zasadzie wcale nie jestem dumna z faktu, że to minimum wciąż istnieje, ale nie pora się nad tym rozwodzić.
To, że część z nas zareagowała jak zareagowała, wynika chyba z tego właśnie, że pies u nas, to ten przysłowiowy najlepszy przyjaciel człowieka... że te psy mamy w domach, traktujemy je nierzadko jak członków rodziny. A tu nagle taki przejaw okrucieństwa i psi smalec... Nie ma w tym hipokryzji, tylko uwarunkowanie kulturą w jakiej przyszło nam żyć, jak to ktoś już trafnie zauważył.
Pewnie, ze padnie, bo jest niedopodwazenia (przynajmniej wg mnie).

A ja miesa nie ograniczam do minimum, a tym bardziej nie zamierzalbym byc z tego powodu dumny Ludzie sa wszystkozerni, maja uklady pokarmowe dobrze przystosowane do trawienia miesa, potrzebuja go jako zrodla pelnowartosciowego bialka i sa dobrym zrodlem innych zwiazkow i pierwiatkow (zelazo, cynk, fosfor, witaminy z grupy B, witamina A, D).

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Obie jesteście nienormalne!! Skąd się biorą tacy ludzie!!
Na wstepie - daruj sobie takie teksty. To, ze masz inne zdanie nie zwalnia Cie z zasad kultury i nieusprawiedliwia obrazania innych.

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Jak można mówić że hodowla psów i świń to to tamo!! Czy świnia i krowa może być domowym zwierzakiem, przyjacielem? Czy możesz je trzymać w domu, siedzieć z nimi na kanapie czy nawet czasem spać w jednym łóżku? Czy świnia i krowa zawsze macha ogonem i cieszy sie jak cię widzi, czy jest tobie oddana i posłuszna? Psy akurat mają inną naturę jak krowy świnie czy już w ogóle kurczaki! Równie dobrze możemy powiedzieć że mucha to też zwierze na równi ze wszystkimi i nie możemy ich zabijać!
Ja wierzę, że psy to zwierzęta wybrane do towarzystwa człowiekowi, strasznie mi żal tych zwierząt, że bez takich okropnych stworzeń jak ludzie nie są wstanie samodzielnie żyć
Nienawidzę ludzi którzy nie szanują psów i nic tego nie zmieni. Możecie o mnie mówic hipokrytka mam to gdzieś. Kocham psy i nie mogę znieść tego, że tak wiele ludzi je męczy, hoduje na ubój, je Jeśli by to ode mnie zależało to skazałabym wszystkich tych hodowców od siemiu boleści na dożywocie ;]

Aaa i żeby nie było, nie jem praktycznie mięsa, szczególnie czerwonego, więc jak dla mnie to wcale nie muszą być też hodowle krów czy świń ;p
Nikt nie mowi, ze to samo, ale koniec koncow - i jedno i drugie jest zwierzeciem.

Pogrubione - bez sensu - to Ty mowisz, ze jednych zwierzat nie mozna zabijac, a inne juz tak, a nie ze ktos mowi, ze zwierzat nie mozna zabijac

Porownujesz psy do krow - w Indiach krowy sa swiete i traktuje sie je zupelnie inaczej niz w Polsce. To a propos jak to mozna porownywac krowe do psa

Koniec koncow, to psow nie jemy nie dlatego, ze byly od zarania dziejow "najlepszymi przyjaciolmi czlowieka", tylko ze byly psami obronnymi, strazniczymi, pasterskimi, a dopiero pozniej pojawila sie ta cala otoczka zwierzecia domowego.

Cytat:
Jeśli by to ode mnie zależało to skazałabym wszystkich tych hodowców od siemiu boleści na dożywocie ;]
Dla mnie takie i jakiekolwiek inne stawianie zwierzat ponad ludzmi jest obrzydliwe.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 16:58   #37
rabid
Zadomowienie
 
Avatar rabid
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 1 711
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Obie jesteście nienormalne!! Skąd się biorą tacy ludzie!! Jak można mówić że hodowla psów i świń to to tamo!! Czy świnia i krowa może być domowym zwierzakiem, przyjacielem? Czy możesz je trzymać w domu, siedzieć z nimi na kanapie czy nawet czasem spać w jednym łóżku? Czy świnia i krowa zawsze macha ogonem i cieszy sie jak cię widzi, czy jest tobie oddana i posłuszna? Psy akurat mają inną naturę jak krowy świnie czy już w ogóle kurczaki! Równie dobrze możemy powiedzieć że mucha to też zwierze na równi ze wszystkimi i nie możemy ich zabijać!
Ja wierzę, że psy to zwierzęta wybrane do towarzystwa człowiekowi, strasznie mi żal tych zwierząt, że bez takich okropnych stworzeń jak ludzie nie są wstanie samodzielnie żyć
Nienawidzę ludzi którzy nie szanują psów i nic tego nie zmieni. Możecie o mnie mówic hipokrytka mam to gdzieś. Kocham psy i nie mogę znieść tego, że tak wiele ludzi je męczy, hoduje na ubój, je
Tak, hodowla psów i świń to to samo. Cała różnica wynika z tego jak Cię wychowano. To, że świnia jest mniej inteligentna, a mucha mniejsza i ani z jednym, ani z drugim nie sypiasz, nie znaczy, że są obiektywnie mniej warte jako żywe istoty. To Ty kochasz pieski, więc traktuj je jak chcesz, ale głos wrażliwego serduszka zostaw dla siebie i nie oceniaj na podstawie swoich wartości kto jest normalny, a kto nie.

Cytat:
Jeśli by to ode mnie zależało to skazałabym wszystkich tych hodowców od siemiu boleści na dożywocie ;]
Świetnie, a ja wszystkich Arabów, wegetarian i feministki. Bo mi nie pasują.
__________________
I could surf the earth on a banana peel
rabid jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-08-06, 17:12   #38
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: ubój psów na smalec

Zgadzam sie z Klarissą. Jakbym miała przyjaciółke świnke, to tez bym jej nie pozwoliła zabic i zjesc, tak jak przyjaciela pieska. Choc przyznam szczerze,ze pieska wogole bym nie zjadła, nawet nieprzyjaciela. Rozumiem jednak,ze w innych kulturach ludzie rozrózniaja inaczej i są przyzwyczajeni do jedzenia psów, podobnie jak my do jedzenia świnek.
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:13   #39
201607291951
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 3 200
Dot.: ubój psów na smalec

Pod tym względem jestem hipokrytką i dobrze mi z tym , jem mięso nie jem psów, dla mnie pies był jest i zawsze będzie przyjacielem , czasem lepszym od człowieka.
I jestem obrzydliwa bo stawiam wyżej psiaki nad ludźmi , którzy się nad nimi znęcają .
201607291951 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:14   #40
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, ze padnie, bo jest niedopodwazenia (przynajmniej wg mnie).

A ja miesa nie ograniczam do minimum, a tym bardziej nie zamierzalbym byc z tego powodu dumny Ludzie sa wszystkozerni, maja uklady pokarmowe dobrze przystosowane do trawienia miesa, potrzebuja go jako zrodla pelnowartosciowego bialka i sa dobrym zrodlem innych zwiazkow i pierwiatkow (zelazo, cynk, fosfor, witaminy z grupy B, witamina A, D).
Tu nie o budowę anatomiczną chodzi czy przystosowanie, ale o pewne przekonania i zasady - o tym teraz mówimy. Każdy ma inne - wiadomo, a od przekonań zależą nasze reakcje. Na Wizażu od zawsze były spory, w których porozumienie czy kompromis nie pojawiły się nigdy. Tutaj też się nie pojawią.
Bo dla mnie (i pewnie części dziewczyn również) argumenty Twoje nie są argumentami przekonującymi. Niedopodważenia, mówisz? No cóż, w moim odczuciu moje własne zdanie na ten temat, w moich oczach już je podważyło. Subiektywizm postrzegania tego tematu nie pozwoli na przyznanie racji zasadom, w myśl których mięso, to mięso i nieważne - z psa czy kurczaka... Owszem, mięso jest mięsem, ale to my decydujemy o pewnych sprawach, czyż nie? Nie przemawia do mnie spłaszczanie tematu do fizjologii, anatomii, budowy chemicznej czy czego tam jeszcze...
Tak, podchodzę do tego emocjonalnie i nikt mi nie zabroni.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:15   #41
Gwiazdeczka1978
Zakorzenienie
 
Avatar Gwiazdeczka1978
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 8 299
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Obie jesteście nienormalne!! Skąd się biorą tacy ludzie!! Jak można mówić że hodowla psów i świń to to tamo!! Czy świnia i krowa może być domowym zwierzakiem, przyjacielem? Czy możesz je trzymać w domu, siedzieć z nimi na kanapie czy nawet czasem spać w jednym łóżku? Czy świnia i krowa zawsze macha ogonem i cieszy sie jak cię widzi, czy jest tobie oddana i posłuszna? Psy akurat mają inną naturę jak krowy świnie czy już w ogóle kurczaki! Równie dobrze możemy powiedzieć że mucha to też zwierze na równi ze wszystkimi i nie możemy ich zabijać!
Ja wierzę, że psy to zwierzęta wybrane do towarzystwa człowiekowi, strasznie mi żal tych zwierząt, że bez takich okropnych stworzeń jak ludzie nie są wstanie samodzielnie żyć
Nienawidzę ludzi którzy nie szanują psów i nic tego nie zmieni. Możecie o mnie mówic hipokrytka mam to gdzieś. Kocham psy i nie mogę znieść tego, że tak wiele ludzi je męczy, hoduje na ubój, je Jeśli by to ode mnie zależało to skazałabym wszystkich tych hodowców od siemiu boleści na dożywocie ;]

Aaa i żeby nie było, nie jem praktycznie mięsa, szczególnie czerwonego, więc jak dla mnie to wcale nie muszą być też hodowle krów czy świń ;p
A dlaczego uwazasz,ze świnia nie moze byc takim samym przyjacielem jak pies? Bo wolisz psy?To ma byc argument?
Gwiazdeczka1978 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:28   #42
amistad.k.m.s
Zakorzenienie
 
Avatar amistad.k.m.s
 
Zarejestrowany: 2003-07
Wiadomości: 3 827
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Klarissa Pokaż wiadomość
Wy się tutaj dziewczyny litujecie, a ubój psów na smalec jest w Polsce legalny o ile właściciel ubojni zapewni odpowiednie warunki dla zwierząt przed ubojem. Tę ubojnię z pierwszego postu zamknięto tylko dlatego, że nie spełniono wymogów - zwierzęta nie miały wolnego dostępu do wody, sama ubojnia była nielegalna - czyli nie zgłoszona do US, ZUS-u, GUS-u itd. nie płacili podatków więc im interes zamknięto. Tak samo postąpiono by z nielegalnym sklepem z alkoholem (czyli np. takim, gdzie właściciel nie otrzymał koncesji). Dodawanie do zwrotu "zamknięto nielegalną ubojnię psów" końcówki "na smalec" jest manipulowaniem informacjami i ma na calu sugerować, ze zabijanie psów na smalec jest nielegalne, co jest nieprawdą. Taką ubojnię można założyć, zalegalizować i normalnie prowadzić czerpiąc z niej dochody.
A dlaczego mamy się nie litować? Tylko dlatego, że to jest legalne?
Nie uważam, żeby to była manipulacja. Mało kto wie, że coś takiego jest legalne, a nagłośnienie pomoże tego typu rzeczy eliminować. Zabijanie zwierząt rzeźnych powinno być jak najmniej stresujące i bolesne dla nich. Jesteśmy kulturowo uwarunkowani i dlatego ograniczamy niektóre rzeczy... m.in. dlatego nie gotuje na obiad udek sąsiada.
amistad.k.m.s jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:31   #43
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez amistad.k.m.s Pokaż wiadomość
A dlaczego mamy się nie litować? Tylko dlatego, że to jest legalne?
Nie uważam, żeby to była manipulacja. Mało kto wie, że coś takiego jest legalne, a nagłośnienie pomoże tego typu rzeczy eliminować. Zabijanie zwierząt rzeźnych powinno być jak najmniej stresujące i bolesne dla nich. Jesteśmy kulturowo uwarunkowani i dlatego ograniczamy niektóre rzeczy... m.in. dlatego nie gotuje na obiad udek sąsiada.
Dokładnie tak.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:37   #44
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Tu nie o budowę anatomiczną chodzi czy przystosowanie, ale o pewne przekonania i zasady - o tym teraz mówimy.
Oczywiscie, ze chodzi o budowe anatomiczna, przystosowanie i mowiac oglednie - biologie. Jak ktos chce, moze sobie w imie wlasnych przekonan robic krzywde, ale dla mnie sie to wlasnie do biologii sprowadza.


Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Każdy ma inne - wiadomo, a od przekonań zależą nasze reakcje. Na Wizażu od zawsze były spory, w których porozumienie czy kompromis nie pojawiły się nigdy. Tutaj też się nie pojawią.
Bo dla mnie (i pewnie części dziewczyn również) argumenty Twoje nie są argumentami przekonującymi. Niedopodważenia, mówisz? No cóż, w moim odczuciu moje własne zdanie na ten temat, w moich oczach już je podważyło. Subiektywizm postrzegania tego tematu nie pozwoli na przyznanie racji zasadom, w myśl których mięso, to mięso i nieważne - z psa czy kurczaka... Owszem, mięso jest mięsem, ale to my decydujemy o pewnych sprawach, czyż nie? Nie przemawia do mnie spłaszczanie tematu do fizjologii, anatomii, budowy chemicznej czy czego tam jeszcze...
Tak, podchodzę do tego emocjonalnie i nikt mi nie zabroni.
No dla mnie niepodwazalne. Tym bardziej, ze te osoby zapominaja, ze zwierzeta udomowiano w konkretnym celu - nie po to, zeby sobie ktos mogl z nimi spac, tylko do pilnowania (psy), tepienia gryzoni (koty), jedzenia/wytwarzania ubran (drob, swinie, krowy, owce, kozy itd.).

To ze Canisy familiarisy sie zachowuja tak a nie inaczej i maja tyle miesa ile maja itd., przesadzilo o tym jakie zajmuja miejsce w zyciu ludzkim, a nie jakies arbitralne i niespojne zasady.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 17:53   #45
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Oczywiscie, ze chodzi o budowe anatomiczna, przystosowanie i mowiac oglednie - biologie. Jak ktos chce, moze sobie w imie wlasnych przekonan robic krzywde, ale dla mnie sie to wlasnie do biologii sprowadza.

No dla mnie niepodwazalne. Tym bardziej, ze te osoby zapominaja, ze zwierzeta udomowiano w konkretnym celu - nie po to, zeby sobie ktos mogl z nimi spac, tylko do pilnowania (psy), tepienia gryzoni (koty), jedzenia/wytwarzania ubran (drob, swinie, krowy, owce, kozy itd.).

To ze Canisy familiarisy sie zachowuja tak a nie inaczej i maja tyle miesa ile maja itd., przesadzilo o tym jakie zajmuja miejsce w zyciu ludzkim, a nie jakies arbitralne i niespojne zasady.
No właśnie o tym mowa - zajmują w życiu ludzkim takie, a nie inne miejsce (przy boku człowieka - i tego też nie można podważyć akurat). Więc dlaczego nasze oburzenie i potępienie dla takich zachowań jak opisane w artykule, nagle spotkało się z tak znaczącym... no nie wiem jak to nazwać - sprzeciwem i lawiną argumentów w stylu "mięso, to mięso"?
Gdyby chodziło tu o krowy czy też świnie, z pewnością dyskutowalibyśmy o nagannym sposobie ich przetrzymywania, bo zwierze to nie rzecz - odczuwa ból i w zamian za to, że od wieków są źródłem pożywienia, należy im się chociaż humanitarne traktowanie przed śmiercią (chociaż pewnie i tu by się znaleźli tacy, którzy albo z przekonania, albo dla zasady postanowiliby zaprotestować).
Ale pies w świadomości człowieka (Polaka) to co innego niż ta świnka czy krówka... - to w moim odczuciu też jest niepodważalne.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 18:11   #46
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Było do przewidzenia, że w końcu padnie argument, że gdzieś tam, to psy się je i nie różnią się one od świń/krów/kurczaków itp.
Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Pewnie, ze padnie, bo jest niedopodwazenia
A ja uważam, że nie można oceniać tylko z punktu widzenia biologii. Z punktu widzenia naszej kultury nienormalne jest jedzenie: psów, kotów, owadów oraz wyklucza się kanibalizm. Normalną reakcją jest szok gdy któraś z tych zasad zostaje naruszona.

Z punktu widzenia samej biologii moglibyśmy zjadać łożyska i martwe płody, a jednak jakoś ludzie tego nie robią. Czynnika kulturowego nie da się pominąć powoduje takie reakcje, a nie inne.
__________________
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 18:34   #47
Madaleinee
Zadomowienie
 
Avatar Madaleinee
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: WlKP
Wiadomości: 1 504
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
A ja uważam, że nie można oceniać tylko z punktu widzenia biologii. Z punktu widzenia naszej kultury nienormalne jest jedzenie: psów, kotów, owadów oraz wyklucza się kanibalizm. Normalną reakcją jest szok gdy któraś z tych zasad zostaje naruszona.

Z punktu widzenia samej biologii moglibyśmy zjadać łożyska i martwe płody, a jednak jakoś ludzie tego nie robią. Czynnika kulturowego nie da się pominąć powoduje takie reakcje, a nie inne.
porównanie ludzkiego płodu do psa jest strzałem w dziesiątkę, naprawdę...
__________________
Szczęśliwa...


Madaleinee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 18:47   #48
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
No właśnie o tym mowa - zajmują w życiu ludzkim takie, a nie inne miejsce (przy boku człowieka - i tego też nie można podważyć akurat). Więc dlaczego nasze oburzenie i potępienie dla takich zachowań jak opisane w artykule, nagle spotkało się z tak znaczącym... no nie wiem jak to nazwać - sprzeciwem i lawiną argumentów w stylu "mięso, to mięso"?
Gdyby chodziło tu o krowy czy też świnie, z pewnością dyskutowalibyśmy o nagannym sposobie ich przetrzymywania, bo zwierze to nie rzecz - odczuwa ból i w zamian za to, że od wieków są źródłem pożywienia, należy im się chociaż humanitarne traktowanie przed śmiercią (chociaż pewnie i tu by się znaleźli tacy, którzy albo z przekonania, albo dla zasady postanowiliby zaprotestować).
Ale pies w świadomości człowieka (Polaka) to co innego niż ta świnka czy krówka... - to w moim odczuciu też jest niepodważalne.
Jakim znowu sprzeciwem? Jaka lawina? Oraz, kto mowi - mieso to mieso. Jesli ktos nie zakumal, do czego zmierzalem - do zwierzat byl stosunek uzytkowy, co wcale nie oznacza od razu jedzenia.

W swiadomosci Polaka, to jeszcze jeszcze, ale rozni ludzie rozne rzeczy Ci powiedza o swinkach, krowkach i pieskach. Co nie zmienia faktu, ze gdyby faktycznie ta swiadomosc by byla niepodwazalna, to chyba by takiego procederu w ogole nie bylo, czyz nie? Rzeczywistosc podwaza Twoja teorie...

Cytat:
Napisane przez stasiek Pokaż wiadomość
A ja uważam, że nie można oceniać tylko z punktu widzenia biologii. Z punktu widzenia naszej kultury nienormalne jest jedzenie: psów, kotów, owadów oraz wyklucza się kanibalizm. Normalną reakcją jest szok gdy któraś z tych zasad zostaje naruszona.

Z punktu widzenia samej biologii moglibyśmy zjadać łożyska i martwe płody, a jednak jakoś ludzie tego nie robią. Czynnika kulturowego nie da się pominąć powoduje takie reakcje, a nie inne.
A kto tu mowi o jedzeniu psow ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 19:19   #49
larva
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 434
Dot.: ubój psów na smalec

Nie naskakujcie od razu, jeśli ktoś się oburza - akurat w naszej kulturze nie jada się psów, zatem wydaje się to co najmniej dziwne. Każdy przywyczajony jest do tego, że piesek jest do machania ogonem i "bycia".
W Indiach wszyscy oburzyliby się, gdyby ktoś zabił krowę - byłby jakiś dziwny? Nie - po prostu tak nauczyła go kultura, w której się obraca.
larva jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 19:33   #50
Grzesiowa
Raczkowanie
 
Avatar Grzesiowa
 
Zarejestrowany: 2009-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 208
GG do Grzesiowa
Dot.: ubój psów na smalec

Powiem tak - na wsiach te praktyki są jak najbardziej praktykowane, wiele słyszałam o cudownych uzdrowieniach po zjedzeniu tego typu smalcu. Ogólnie to przecież na wsiach praktykuje się również zabijanie małych ledwo narodzonych kotów i psów. Wielu ludzi nie stać na wychowywanie potomstwa ich pupilów, które mają cieczkę nawet 3 razy w roku. Psom również odcina się ogonki - po kiego - tego mi jeszcze nie było dane poznać. Brutalne ale prawdziwe.
Grzesiowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 19:46   #51
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jakim znowu sprzeciwem? Jaka lawina? Oraz, kto mowi - mieso to mieso. Jesli ktos nie zakumal, do czego zmierzalem - do zwierzat byl stosunek uzytkowy, co wcale nie oznacza od razu jedzenia.

W swiadomosci Polaka, to jeszcze jeszcze, ale rozni ludzie rozne rzeczy Ci powiedza o swinkach, krowkach i pieskach. Co nie zmienia faktu, ze gdyby faktycznie ta swiadomosc by byla niepodwazalna, to chyba by takiego procederu w ogole nie bylo, czyz nie? Rzeczywistosc podwaza Twoja teorie...



A kto tu mowi o jedzeniu psow ?
Ale ja nie muszę się na tę rzeczywistość godzić - w tym sęk właśnie i to tutaj każdy potępiający ten proceder zamanifestował. I pozwól, że to zakończy tą jałową dyskusję. Ja nie przyjmę Twoich poglądów, Ty nie przyjmiesz moich.

Dziękuję za dyskusję.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 19:56   #52
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Ale ja nie muszę się na tę rzeczywistość godzić - w tym sęk właśnie i to tutaj każdy potępiający ten proceder zamanifestował. I pozwól, że to zakończy tą jałową dyskusję. Ja nie przyjmę Twoich poglądów, Ty nie przyjmiesz moich.

Dziękuję za dyskusję.
Powaznie to piszesz?

Nikt Ci nie kaze sie na nic godzic, tyle ze nie chodzi o godzenie sie nie na to, tylko na wmawianie sobie co sadza inni Gdyby wszyscy Polacy uwazali cos takiego jak twierdzisz, ze uwazaja, nigdy by taki proceder nie wystepowal

Dyskusja nie jest jalowa, jeno Tobie argumentow zabralko

Ja tam poglady innych przyjmuje, szkoda ze mylisz poglady z faktami
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:00   #53
Voodia
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 2 832
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Hipnagogia Pokaż wiadomość
Obie jesteście nienormalne!! Skąd się biorą tacy ludzie!! Jak można mówić że hodowla psów i świń to to tamo!! Czy świnia i krowa może być domowym zwierzakiem, przyjacielem? Czy możesz je trzymać w domu, siedzieć z nimi na kanapie czy nawet czasem spać w jednym łóżku? Czy świnia i krowa zawsze macha ogonem i cieszy sie jak cię widzi, czy jest tobie oddana i posłuszna? Psy akurat mają inną naturę jak krowy świnie czy już w ogóle kurczaki! Równie dobrze możemy powiedzieć że mucha to też zwierze na równi ze wszystkimi i nie możemy ich zabijać!
Ja wierzę, że psy to zwierzęta wybrane do towarzystwa człowiekowi, strasznie mi żal tych zwierząt, że bez takich okropnych stworzeń jak ludzie nie są wstanie samodzielnie żyć
Nienawidzę ludzi którzy nie szanują psów i nic tego nie zmieni. Możecie o mnie mówic hipokrytka mam to gdzieś. Kocham psy i nie mogę znieść tego, że tak wiele ludzi je męczy, hoduje na ubój, je Jeśli by to ode mnie zależało to skazałabym wszystkich tych hodowców od siemiu boleści na dożywocie ;]

Aaa i żeby nie było, nie jem praktycznie mięsa, szczególnie czerwonego, więc jak dla mnie to wcale nie muszą być też hodowle krów czy świń ;p
Świnie to jedne z najinteligentniejszych zwierząt, często się czyta, że są inteligentniejsze od psów (np.
http://www.ekologia.pl/artykuly/14_A...nizmu-p1235l1; niektóre odmiany świń są trzymane w domu jako zwierzaki do towarzystwa, tak samo jak psy czy koty.

W 100% podzielam zdanie Klarissy.

Edytowane przez Voodia
Czas edycji: 2009-08-06 o 20:04
Voodia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:10   #54
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Powaznie to piszesz?

Nikt Ci nie kaze sie na nic godzic, tyle ze nie chodzi o godzenie sie nie na to, tylko na wmawianie sobie co sadza inni Gdyby wszyscy Polacy uwazali cos takiego jak twierdzisz, ze uwazaja, nigdy by taki proceder nie wystepowal

Dyskusja nie jest jalowa, jeno Tobie argumentow zabralko

Ja tam poglady innych przyjmuje, szkoda ze mylisz poglady z faktami
Ja piszę o przerabianiu psów na smalec.
Ty zaczynasz, że psy się nie różnią, od świń/krów/kurczaków.
Ja udowadniam, że w moim mniemaniu jednak się różnią.
Ty zaczynasz o tym, że rola zwierzęcia jest rolą użytkową, a pies ma takie, a nie inne miejsce w życiu ludzi.
Ja mówię, że z racji tego, że ma takie, a nie inne miejsce, to każdy się tak bulwersuje.
No to, Ty - zdziwiony stwierdzasz, że nie mówisz wcale o jedzeniu psów... a jedynie o ich roli użytkowej...

W takim razie w zasadzie o co Ci chodzi? Bo powiem szczerze, że już nie wiem.
Ja cały czas mówię o tym, że nie jest niczym dziwnym fakt, że wiele z nas bulwersuje coś takiego, a Ty starasz mi się władować własne poglądy, które mylnie nazywasz faktami, które tak w zasadzie nijak się mają do tego, o czym ja mówię... Rola użytkowa, rolą użytkową, a robienie czegoś, co część społeczeństwa uważa za naganne, to druga sprawa...
Argument masz cały czas ten sam i ja odpowiadam Ci też jednym i tym samym. Więc po co? Spierać bym się mogła, ale widzisz, nie wchodzę tutaj po to, żeby się kłócić, a już na pewno nie na temat, który jest dla mnie tak... powiedzmy drażliwy. Na okrucieństwo wobec zwierząt jestem szczególnie uczulona.
Także ani mi to przyjemności nie sprawi, ani nie wniesie niczego. Dlatego jeśli chcesz - proszę bardzo, możesz myśleć, że skończyły mi się argumenty
Ja i tak za dyskusję dziękuję, bo powiem szczerze, jesteś jedną z niewielu osób, które potrafią dyskutować nie urażając innych w jakiś szczególny sposób.
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:27   #55
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Ja piszę o przerabianiu psów na smalec.
Ty zaczynasz, że psy się nie różnią, od świń/krów/kurczaków.
Nie roznia sie w tym ze sa zwierzatami, a nie sie "nie roznia". Przeciez wrecz podkreslalem roznice ich rol.

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Ja udowadniam, że w moim mniemaniu jednak się różnią.
Ty zaczynasz o tym, że rola zwierzęcia jest rolą użytkową, a pies ma takie, a nie inne miejsce w życiu ludzi.
Ja mówię, że z racji tego, że ma takie, a nie inne miejsce, to każdy się tak bulwersuje.
No to, Ty - zdziwiony stwierdzasz, że nie mówisz wcale o jedzeniu psów... a jedynie o ich roli użytkowej...
Nie, ja pisalem ze pies ma takie a nie inne miejsce w zyciu ludzi ze wzgledu na pierwotna role uzytkowa.

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
W takim razie w zasadzie o co Ci chodzi? Bo powiem szczerze, że już nie wiem.
O to, ze co niektorzy powinni pomyslec, zanim beda jechac z tekstami typu "ludzie bez sumienia" czy pisac ni z gruszki ni z pietruszki o karze bozej - to tak ogolnie. Natomiast w dyskusji z Toba, to sprawa sprowadzala sie do tego na ile dane odczucia powinna warunkowac biologia, a na ile kultura.

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Ja cały czas mówię o tym, że nie jest niczym dziwnym fakt, że wiele z nas bulwersuje coś takiego, a Ty starasz mi się władować własne poglądy, które mylnie nazywasz faktami, które tak w zasadzie nijak się mają do tego, o czym ja mówię... Rola użytkowa, rolą użytkową, a robienie czegoś, co część społeczeństwa uważa za naganne, to druga sprawa...
Dobre. Nie no, pewnie ze czesc spoleczenstwa to uwaza za naganne, z tym sie zgodze. Tyle ze Ty przkrecasz kota (tudziez psa ) ogonem, bo przedtem pisalas ze Polakow to bulwersuje; to Ci wytknalem blad logiczny - gdyby Polakow, jak leci bulwersowalo, to by takiego procederu nie bylo. To jest Twoim zdaniem moj poglad czy fakt? Teraz piszesz o czesci spoleczenstwa i z tym sie zgodze.

Cytat:
Napisane przez Syringa Pokaż wiadomość
Argument masz cały czas ten sam i ja odpowiadam Ci też jednym i tym samym. Więc po co? Spierać bym się mogła, ale widzisz, nie wchodzę tutaj po to, żeby się kłócić, a już na pewno nie na temat, który jest dla mnie tak... powiedzmy drażliwy. Na okrucieństwo wobec zwierząt jestem szczególnie uczulona.
Także ani mi to przyjemności nie sprawi, ani nie wniesie niczego. Dlatego jeśli chcesz - proszę bardzo, możesz myśleć, że skończyły mi się argumenty
Ja i tak za dyskusję dziękuję, bo powiem szczerze, jesteś jedną z niewielu osób, które potrafią dyskutować nie urażając innych w jakiś szczególny sposób.
No i spoko, trzeba bylo od razu to napisac, a nie wchodzic w rozkminki (ktore ja radosnie pociagnalem, to swoja droga), jaka jest rola kultury a jaka biologii itd.

Za koncowe zdanie dziekuje, milo mi bardzo gdy mozna powymieniac bardzo rozne poglady bez ad personam
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:41   #56
Syringa
Zakorzenienie
 
Avatar Syringa
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Częstochowa
Wiadomości: 4 931
GG do Syringa
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie roznia sie w tym ze sa zwierzatami, a nie sie "nie roznia". Przeciez wrecz podkreslalem roznice ich rol.
Ale to potem dodałeś Stąd ja ciągnęłam rozmowę w kontekście podobieństw nie jako faktu - to zwierzę i to zwierzę, ale na zasadzie - to mięso i to mięso Stąd potem tego użyłam.



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, ja pisalem ze pies ma takie a nie inne miejsce w zyciu ludzi ze wzgledu na pierwotna role uzytkowa.
No tak, a ja o tym, że ta rola użytkowa - spowodowała, że ten pies będąc zawsze blisko ewoluował w pupilka



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
O to, ze co niektorzy powinni pomyslec, zanim beda jechac z tekstami typu "ludzie bez sumienia" czy pisac ni z gruszki ni z pietruszki o karze bozej - to tak ogolnie. Natomiast w dyskusji z Toba, to sprawa sprowadzala sie do tego na ile dane odczucia powinna warunkowac biologia, a na ile kultura.
To na ile powinna? W emocjach nie ma powinna/nie powinna. Każdy ma inaczej



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Dobre. Nie no, pewnie ze czesc spoleczenstwa to uwaza za naganne, z tym sie zgodze. Tyle ze Ty przkrecasz kota (tudziez psa ) ogonem, bo przedtem pisalas ze Polakow to bulwersuje; to Ci wytknalem blad logiczny - gdyby Polakow, jak leci bulwersowalo, to by takiego procederu nie bylo. To jest Twoim zdaniem moj poglad czy fakt? Teraz piszesz o czesci spoleczenstwa i z tym sie zgodze.
Od początku starałam się podkreślić, że chodzi o CZĘŚĆ i wypowiadających się tu, i co za tym idzie także część ogółu... Tutaj sobie uogólniłam po prostu, ale wciąż nie chodziło przecież o wszystkich, bo wyjątki zdarzają się oczywiście wszędzie... Także w sumie wyszło na to, że troszkę się nie zrozumieliśmy



Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No i spoko, trzeba bylo od razu to napisac, a nie wchodzic w rozkminki (ktore ja radosnie pociagnalem, to swoja droga), jaka jest rola kultury a jaka biologii itd.

Za koncowe zdanie dziekuje, milo mi bardzo gdy mozna powymieniac bardzo rozne poglady bez ad personam
A teraz pytanie na koniec takie już poza dyskusją... Masz jakiś emocjonalny stosunek do tego całego procederu ze smalcem? Bo gadaliśmy troszkę wokół tematu, a ja w gruncie rzeczy jestem ciekawa... jesteś na tak, na nie, czy może pełna obojętność?
__________________

------------------------------------------------------------------------------------------
Zapraszam do galerii zdjęć


Syringa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 20:53   #57
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: ubój psów na smalec

No to wszystko wyjasnione

Tak, mam, zdecydowanie negatywny, z tego wzgledu, ze uwazam to za zupelnie niepotrzebne.

Nie wiem na ile to jest okrucienstwem wzgledem psow - z pewnoscia wywoluje choroby ukladu krazenia itd. Nie sadze, zeby ktos to robil dla wlasnej radochy.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:02   #58
stasiek
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 2 206
Dot.: ubój psów na smalec

Cytat:
Napisane przez Madaleinee Pokaż wiadomość
porównanie ludzkiego płodu do psa jest strzałem w dziesiątkę, naprawdę...
nie wiem o czy Ty piszesz, nic nie porównuje tylko udowadniam swoją tezę, posługując się różnymi przykładami.

Swoją drogą to jest naprawdę szokujące, że w obecnych czasach część ludzi wierzy w dobroczynne właściwości takiego smalcu
__________________

Edytowane przez stasiek
Czas edycji: 2009-08-06 o 21:05
stasiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:20   #59
Ata77
Zakorzenienie
 
Avatar Ata77
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: "zawsze tam gdzie Ty" ;)
Wiadomości: 8 836
Dot.: ubój psów na smalec

To jest koszmar, po prostu koszmar.................. ......................... ......................... ...........
__________________
www.pustamiska.pl POMÓŻMY ZWIERZAKOM -KLIKAJMY....



Ata77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-08-06, 21:46   #60
kermitowa
Zadomowienie
 
Avatar kermitowa
 
Zarejestrowany: 2008-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 1 376
Dot.: ubój psów na smalec

jakis czas temu w tv byl program ze we wsi- nazwy nie pamietam notorycznie znikaly psy, co sie okazalo? ze niektorzy madrzy ludzie robili z psow smalec i sprzedawali go na targu, mowiac ze ma wlasciwosci lecznicze, i o dziwo ludzie ktorzy ten smalec jedli wypowiadali sie i mowili ze ten 'przysmak' pomogl im na ich dolegliwosci. Brak slow niby XXIw. a czasami mam wrazenie jakbym zyla w Ciemnogrodzie;/

edit: teraz zobaczylam ze napisalam o tym o czym Wy juz debatujecie, zobaczylam tytul i od razu mi sie przypomnialo to co widzialam w tv, napisalam bez przeczytania postow.
__________________
Nie masz żadnej szansy, ale ją wykorzystaj.
Arthur Schopenhauer

Edytowane przez kermitowa
Czas edycji: 2009-08-06 o 21:49
kermitowa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:11.