trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :) - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie

Notka

Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie Forum dla osób, które lubią aktywność fizyczną i chcą spalić zbędne kalorie. Wejdź, poznaj świat fitnessu i różne rodzaje aktywności fizycznej np. joga, pilates czy zumba.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-01-21, 22:28   #1
monic167
Rozeznanie
 
Avatar monic167
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 691

trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)


no wiec tak,drogie Wizazanki od dzisiaj mam karnet na silownie chcialabym stracic jakies hm5kg minimum, no i moje pytanie jest takie-co powinnam cwiczyc,jak czesto,jak duzo,zeby moc je stracic w ciagu miesiaca?(jest to wogole wykonalne?)
lubię się ruszac-zwlaszcza biegac ,na silownie moge poswiecic duzo czasu.czy cwiczenia powinnam miec na duzej predkosci,duzym obciazeniu?

dodam,ze staram sie dobrze jesc-tj 4-5 posilkow dziennie,duzo warzywek,piersi z kuczaka,zdarzy sie jakis ryż czy makaron,albo pierogi,ale nie tak zeby sie napchać mam 20 lat,ważę 60kg i nie czuje sie z tym dobrze,chce zrobic cos dla siebie,i swojego zdrowia zarazem.
tak wiec proszę o sugestie
__________________

Edytowane przez monic167
Czas edycji: 2010-01-21 o 22:32 Powód: zmiana tresci
monic167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 19:43   #2
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)

Bieganie z silownia to ma malo wspolnego chyba, ze w ramach rozgrzewki
Skoro masz karnet na silownie, to skorzystaj i cwicz silowo 2-3 razy w tygodniu.
Najlepiej trening obejmujacy cale cialo 6-8-10 cwiczen, raczej nie wiecej, dobierz odpowiednio obciazenia i jazda. Na poczatku trening obwodowy bedzie fajny.
Do tego mozesz dolozyc aeroby i/lub interwaly 2-3 razy w tygodniu
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:21   #3
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)

Cytat:
Napisane przez monic167 Pokaż wiadomość
no wiec tak,drogie Wizazanki od dzisiaj mam karnet na silownie chcialabym stracic jakies hm5kg minimum, no i moje pytanie jest takie-co powinnam cwiczyc,jak czesto,jak duzo,zeby moc je stracic w ciagu miesiaca?(jest to wogole wykonalne?)
lubię się ruszac-zwlaszcza biegac ,na silownie moge poswiecic duzo czasu.czy cwiczenia powinnam miec na duzej predkosci,duzym obciazeniu?

dodam,ze staram sie dobrze jesc-tj 4-5 posilkow dziennie,duzo warzywek,piersi z kuczaka,zdarzy sie jakis ryż czy makaron,albo pierogi,ale nie tak zeby sie napchać mam 20 lat,ważę 60kg i nie czuje sie z tym dobrze,chce zrobic cos dla siebie,i swojego zdrowia zarazem.
tak wiec proszę o sugestie
Wyobrazilem sobie kogos biegajacego na silownie z dwoma hantelkami 15kg w reku
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-22, 21:27   #4
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Wyobrazilem sobie kogos biegajacego na silownie z dwoma hantelkami 15kg w reku
Komandosi trenuja biegajac z ekwipunkiem a jak wygladaja wiec pomysl wydaje sie nieglupi
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 13:20   #5
monic167
Rozeznanie
 
Avatar monic167
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 691
Dot.: trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)

hahah,faktycznie smiesznie to musialo zabrzmiec; )
mialam na mysli obciazenie mowiac o orbitreku,czy jakichs innych cwiczeniach.Przede wszystkim zalezy mi na stracie tego co mi przybyło,a nie na rzezbieniu tego co mam.

trening zaczynam zawsze od biegaina tj-15-20 min na predkosci 10km/h (nawiasem mowiac -to naprawde nic nie daje?)

boje sie podnosic jakies duze ciezary przez to ze nie chce zbudowac tkanki,tylko ją stracic (tluszcz oczywiscie)
czy to nie jest tak ze jak sie podnosi hantle i rozne takie tam,to sie rozrasta tkanka?
__________________
monic167 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-23, 13:27   #6
Rzabba
Rzabbocop
 
Avatar Rzabba
 
Zarejestrowany: 2002-07
Lokalizacja: Guernsey
Wiadomości: 18 528
GG do Rzabba
Dot.: trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)

Od podnoszenia ciezarow tluszcz Ci nie urosnie moga urosnac miesnie ale do tego potrzebna jest odpowiednia dieta a przede wszystkim dodatni bilans kaloryczny.
Jesli bedziesz cwiczyc silowo na redukcji to mozesz jedynie zminimalizowac utrate miesni (pamietaj, ze to miesnie spalaja tluszcz) ale troche i tak spadnie.

Bieganie cos daje ale duzo wiecej daje polaczenie treningu silowego z aerobami/interwalami.
skoro masz mozliwosc z tego skorzystac, to dlaczego nie przyspieszyc procesu, tracac mniej cczasu?
__________________
[SIGPIC][/SIGPIC]
Było smaszno, a jaszmije smukwijne
Świdrokrętnie na zegwniku wężały,
Peliczaple stały smutcholijne
I zbłąkinie rykoświstąkały.
10 PŻ
Rzabba jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-01-30, 10:55   #7
AimiA
SPAMER
Nieopłacona reklama
 
Avatar AimiA
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań/Gorzów Wlkp.
Wiadomości: 403
GG do AimiA Send a message via Skype™ to AimiA
Talking Dot.: trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)

hej!

Postanowiłam że pora zacząć o siebie dbać bo lata lecą a kondycję mam taką że za 10lat żeby wejść do siebie na 2 piętro będę musiała robić chyba 4 przystanki na schodach itp.
Nigdy nie ćwiczyłam niczego na serio, na siłowni byłam raz przez 5 minut może. Mam teraz zamiar skorzystać z usług dietetyka, planuje aktywność. Wiem że czas przyszły was odpycha, ale dla mnie podstawą jest dobra motywacja, bo to ona szwankuje więc muszę najpierw wszystko zaplanować dokładnie, spisać i ogłosić światu, żeby to zadziałało. chciałabym poprosić was o pomoc w 2 sprawach:
1) ustalenie treningu docelowego tzn siłownia plus aeroby. Chodzi mi o częstotliwość chodzenia na siłownie, ćwiczenia na niej wykonywane oraz propozycje dodatkowej aktywności pomagającej spalać tłuszcz. Zależy mi przede wszystkim na poprawieniu kondycji, ujędrnieniu ciała i zmianie sylwetki na bardziej zarysowaną mięśniami.
2) zaproponowaniu jakiś ćwiczeń do wykonywania w domu-póki co wyjeżdżam na ferie to 1 a 2 trochę mi wstyd iśc na siłownie i nie wytrzymać rozgrzewki na bieżni

Przepraszam jeśli ktoś uzna tą prośbę za ignorancję i odeśle mnie do wyszukiwarki. Poświęciłam czas na przejrzenie forum i wydaje mi się ze większość osób stosuje A6W + 8minutówki, a to nie są ćwiczenia ani siłowe ani aerobowe, natomiast do poprawienia kondycji zalecane są biegi i basen co jest dla mnie nie wykonalne ze względu na aurę w tej chwili, chociaż generalnie nie mówię im nie. Wiem ze są na forum zestawy ćwiczeń "pro" ale ja "pro" nie jestem i obawiam się ze daleka droga do tego.
AimiA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-01-30, 15:11   #8
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: trening?jesli masz o tym pojecie,wejdz i pomoz :)

Cytat:
Napisane przez AimiA Pokaż wiadomość
hej!

Postanowiłam że pora zacząć o siebie dbać bo lata lecą a kondycję mam taką że za 10lat żeby wejść do siebie na 2 piętro będę musiała robić chyba 4 przystanki na schodach itp.
Nigdy nie ćwiczyłam niczego na serio, na siłowni byłam raz przez 5 minut może. Mam teraz zamiar skorzystać z usług dietetyka, planuje aktywność. Wiem że czas przyszły was odpycha, ale dla mnie podstawą jest dobra motywacja, bo to ona szwankuje więc muszę najpierw wszystko zaplanować dokładnie, spisać i ogłosić światu, żeby to zadziałało. chciałabym poprosić was o pomoc w 2 sprawach:
1) ustalenie treningu docelowego tzn siłownia plus aeroby. Chodzi mi o częstotliwość chodzenia na siłownie, ćwiczenia na niej wykonywane oraz propozycje dodatkowej aktywności pomagającej spalać tłuszcz. Zależy mi przede wszystkim na poprawieniu kondycji, ujędrnieniu ciała i zmianie sylwetki na bardziej zarysowaną mięśniami.
2) zaproponowaniu jakiś ćwiczeń do wykonywania w domu-póki co wyjeżdżam na ferie to 1 a 2 trochę mi wstyd iśc na siłownie i nie wytrzymać rozgrzewki na bieżni

Przepraszam jeśli ktoś uzna tą prośbę za ignorancję i odeśle mnie do wyszukiwarki. Poświęciłam czas na przejrzenie forum i wydaje mi się ze większość osób stosuje A6W + 8minutówki, a to nie są ćwiczenia ani siłowe ani aerobowe, natomiast do poprawienia kondycji zalecane są biegi i basen co jest dla mnie nie wykonalne ze względu na aurę w tej chwili, chociaż generalnie nie mówię im nie. Wiem ze są na forum zestawy ćwiczeń "pro" ale ja "pro" nie jestem i obawiam się ze daleka droga do tego.
1) Jesli bedziesz robic splity tj. dzielic partie ciala, to jakies 4 razy w tygodniu. Tutaj masz atlas cwiczen, co i jak na co:
http://www.kulturystyka.pl/atlas/
Jesli bedziesz robic cwiczenia na cale cialo, np. ACT
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=170730
to 3 razy w tygodniu
2) Do cwiczenia w domu: http://www.kulturystyka.pl/atlas/trening_domatora.htm

Co do diety, to wg mnie mozesz sie obejsc tym, co jest na dietetyce, ale to oczywiscie Twoj wybor.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Fitness, bieganie, joga - spalamy kalorie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 06:48.