Gładkie 'lejące się' włosy - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-28, 12:23   #31
G12acka
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: z nienacka
Wiadomości: 230
Dot.: Gładkie 'lejące się' włosy

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
Czemu nazywasz jedwab i balsam prostujący świństwami? Chyba trochę przesadzasz... tym bardziej, że silikony mają swoje dobre strony.
nazywam je świństwami (osobisty afekt wynikający z doświadczeń. na pewno nie chciałam nikogo urazić ani negować jego zdania), ponieważ producenci zazwyczaj reklamują produkt jako cudownie regenerujący i ktoś się może na tym mocno przejechać (ja to samo, wiele moich koleząnek również). chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, ze silikon oblepia włos nie dopuszczając do niego odżywczych substancji, a to jest przynajmniej dla mnie - i myślę, że dla większości osób mających bzika na punkcie odżywania włosów trochę hm... niehumanitarne :P ale mam w domu buteleczkę jedwabiu - żeby nie było - raz na pół roku pozwalam sobie na nałożenie kropli na włosy; oczywiście później to starannie oczyszczzam.

Cytat:
Napisane przez weegirl Pokaż wiadomość
A, no i czemu niby nie należy nakłądać jednocześnie jedwabiu i balsamu prostującego? Balsam prostujący zazwyczaj mniej obciąża włosy i można go nakładać na całą długość, podczas gdy cięży jedwab- na końcówki włosów.

spróbuj nałożyć balsam (termoochronne zwsze zawierają mnóstwo silikonu) i jedwab jak odżywkę. ktoś bez pojęcia otumaniony przez reklamę i wierzący w napisy na opakowaniu ma prawo tak zrobić. jeszcze raz odwołam się do tego, że to wszystko oblepia włos. wybacz, ale ja nie mam zamiaru chodzić z foliową reklamówką na głowie, bo za bardzo dbam o włosy. chciałam tylko dobrze doradzić, żeby ktoś za bardzo nie obciążył włosów bo wtedy nici z gładkich i lejących. a przecież O TYM JEST TEN TEMAT.
__________________
Hey you don't take me seriously please cause I don't take life seriously.

odstawiam detergenty
G12acka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 12:40   #32
anwen
Zadomowienie
 
Avatar anwen
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Zamość<->Kraków
Wiadomości: 1 185
GG do anwen
Dot.: Gładkie 'lejące się' włosy

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
nazywam je świństwami (osobisty afekt wynikający z doświadczeń. na pewno nie chciałam nikogo urazić ani negować jego zdania), ponieważ producenci zazwyczaj reklamują produkt jako cudownie regenerujący i ktoś się może na tym mocno przejechać (ja to samo, wiele moich koleząnek również). chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, ze silikon oblepia włos nie dopuszczając do niego odżywczych substancji, a to jest przynajmniej dla mnie - i myślę, że dla większości osób mających bzika na punkcie odżywania włosów trochę hm... niehumanitarne :P ale mam w domu buteleczkę jedwabiu - żeby nie było - raz na pół roku pozwalam sobie na nałożenie kropli na włosy; oczywiście później to starannie oczyszczzam.



spróbuj nałożyć balsam (termoochronne zwsze zawierają mnóstwo silikonu) i jedwab jak odżywkę. ktoś bez pojęcia otumaniony przez reklamę i wierzący w napisy na opakowaniu ma prawo tak zrobić. jeszcze raz odwołam się do tego, że to wszystko oblepia włos. wybacz, ale ja nie mam zamiaru chodzić z foliową reklamówką na głowie, bo za bardzo dbam o włosy. chciałam tylko dobrze doradzić, żeby ktoś za bardzo nie obciążył włosów bo wtedy nici z gładkich i lejących. a przecież O TYM JEST TEN TEMAT.
nie jestem na 100% pewna czy mam rację, więc jesli się mylę bardzo proszę niech mnie ktoś poprawi
ale do tej pory wydawało mi się, że o ile masz racje co do tego, że silikony oblepiają włos, to mylisz się co do tego, że nie dopuszczają do niego substancji odżywczych...
Na pewno błędem jest używanie jedwabiu jako odżywki- moja koleżanka wierzyła, że jedwab naprawdę naprawia jej włosy i nie używała już nic innego- ani masek ani odżywek. Po roku obudziła się z okropnie zniszczonymi włosami (używała codziennie prosownicy).
Ale z drugiej strony właśnie ten oblepiający włos silikon zabezpiecza go przed mechanicznymi urazami- co w przypadku długich włosów, które ciągle ocierają się o ubranie jest wręcz niezbędne. Ja przez jakiś czas przestałam całkowicie używać silikonów i o ile podobał mi się efekt nieposklejanych włosów to już ciągle rozdwajające się końcówki nie- więc wróciłam do używania jedwabiu i tym podobnych.
__________________
Włosomaniaczka - od 1.12.2009

od 06.2010 piję pokrzywę i olej z wiesiołka
27.10.11 -Prawo Jazdy

od 18.06.12 ćwiczę z Ewą Chodakowską

Włosy 2011-2012



Blog - Jak dbać o długie włosy?
www.anwena.blogspot.com
anwen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 13:20   #33
caskada
Zakorzenienie
 
Avatar caskada
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: BXL
Wiadomości: 9 124
Dot.: Gładkie 'lejące się' włosy

na lejace gladkie proste blyszczace wlosy i jednoczesnie nie spalone jest tylko jedna rada ktos wyzej podal juz ja ale zostala niezauwazona jak widze
prostowanie keratynowe
po co samemu wydziwaic palic wlosy jak mozna to zrobic raz i porzadnie
__________________
dlugosc 74 /cel 80 cm
blond przyciemniony(7wn)
caskada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:51   #34
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: Gładkie 'lejące się' włosy

cannelle
Dziękuje za link.
Fakt cena poraża to raz :P
a dwa, ze odradzają paniom, które mają dłuższe włosy.
A Ty jaką długość posiadasz ? :P

miiisiek
Oj babo babo
Mi nie raz spadła z biurka, ze stolika Ale stanąć nie stanęłam :P
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 17:58   #35
miiisiek
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 707
Dot.: Gładkie 'lejące się' włosy

.
__________________







Edytowane przez miiisiek
Czas edycji: 2010-09-23 o 17:49
miiisiek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-28, 18:24   #36
weegirl
Zakorzenienie
 
Avatar weegirl
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 5 126
Dot.: Gładkie 'lejące się' włosy

Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
chyba nie trzeba nikomu tłumaczyć, ze silikon oblepia włos nie dopuszczając do niego odżywczych substancji, a to jest przynajmniej dla mnie - i myślę, że dla większości osób mających bzika na punkcie odżywania włosów trochę hm... niehumanitarne :P ale mam w domu buteleczkę jedwabiu - żeby nie było - raz na pół roku pozwalam sobie na nałożenie kropli na włosy; oczywiście później to starannie oczyszczzam.
No bez przesady, film pozostawiony przez silikony nie jest aż taki nieprzepuszczalny, tym bardziej, że niektóre z nich odparowują w z włosa. A do "starannego" oczyszczenia włosów z silikonów wystarczy najzwyklejszy szampon


Cytat:
Napisane przez G12acka Pokaż wiadomość
spróbuj nałożyć balsam (termoochronne zwsze zawierają mnóstwo silikonu) i jedwab jak odżywkę. ktoś bez pojęcia otumaniony przez reklamę i wierzący w napisy na opakowaniu ma prawo tak zrobić. jeszcze raz odwołam się do tego, że to wszystko oblepia włos. wybacz, ale ja nie mam zamiaru chodzić z foliową reklamówką na głowie, bo za bardzo dbam o włosy. chciałam tylko dobrze doradzić, żeby ktoś za bardzo nie obciążył włosów bo wtedy nici z gładkich i lejących. a przecież O TYM JEST TEN TEMAT.
Ja zawsze, gdy prostuję/suszę włosy nakładam balsam prostujący albo jedwab. Albo jedno i drugie. Do tego odżywkę bez spłukiwania i trochę oleju. Pielęgnacja nie wyklucza stosowania silikonów A co do ludzi "otumanionych przez reklamę i wierzacych w napisy na opakowaniu", to na forum dotyczącym pielęgnacji włosów chyba nie ma ich aż tak dużo, żeby ich straszyć hasłami, jakie to silikony są be

Co do porównania kosmetyków z silikonami do foliowej reklamówki... jest ono odrobinę nietrafione. Silikony nie tworzą tak szczelnego filmu. A co do obciążenia- fakt, czasami silikony mogą je spowodować, ale nie pogorszy to kondycji włosa, co najwyżej jego wygląd- do następnego mycia.

Cytat:
Napisane przez anwen Pokaż wiadomość
nie jestem na 100% pewna czy mam rację, więc jesli się mylę bardzo proszę niech mnie ktoś poprawi
ale do tej pory wydawało mi się, że o ile masz racje co do tego, że silikony oblepiają włos, to mylisz się co do tego, że nie dopuszczają do niego substancji odżywczych...
Na pewno błędem jest używanie jedwabiu jako odżywki- moja koleżanka wierzyła, że jedwab naprawdę naprawia jej włosy i nie używała już nic innego- ani masek ani odżywek. Po roku obudziła się z okropnie zniszczonymi włosami (używała codziennie prosownicy).
Ale z drugiej strony właśnie ten oblepiający włos silikon zabezpiecza go przed mechanicznymi urazami- co w przypadku długich włosów, które ciągle ocierają się o ubranie jest wręcz niezbędne. Ja przez jakiś czas przestałam całkowicie używać silikonów i o ile podobał mi się efekt nieposklejanych włosów to już ciągle rozdwajające się końcówki nie- więc wróciłam do używania jedwabiu i tym podobnych.
Otóż to. Niektórym pielęgnacja bezsilikonowa naprawdę służy, ale też po co się ich bać, skoro nieświadomie stosujemy kosmetyki z innymi substancjami błonotwórczymi?

Cytat:
Napisane przez caskada Pokaż wiadomość
na lejace gladkie proste blyszczace wlosy i jednoczesnie nie spalone jest tylko jedna rada ktos wyzej podal juz ja ale zostala niezauwazona jak widze
prostowanie keratynowe
po co samemu wydziwaic palic wlosy jak mozna to zrobic raz i porzadnie
No można, można, ale nie u każdego wyjdzie aż taki efekt, aczkolwiek zabieg najprawdopodobniej mocno wygładzi włosy. Z innej strony, nie każdy chce się skusić na zabieg, który nie ma szans na atest w Polsce Chociaż przy częstym prostowaniu włosów warto się na tę keratynę skusić- wychodzi taniej i mniej się męczy włosy.
weegirl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 21:41.