łysina u 19-latka - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-06-14, 10:58   #1
nieogar_pospolity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Question

łysina u 19-latka


Witam. Ostatnio moj 19-letni chlopak zaczyna narzekac na zakola, ktore w jego mniemaniu staja sie wieksze i wieksze. Faktycznie, na zdjeciach z poprzednich lat, jego czolo nie konczylo sie tak wysoko Sama nie wiem co z tym fantem zrobic, jakies kosmetyki kupic? Czym może to byc spowodowane? Jest barrrdzo atrakcyjny fizycznie i mówie mu to. Te zakola nawet dodaja mu uroku w mojej ocenie. Jednak oboje sie zastanawiamy czy łysienie nie bedzie nadal postepowac, czego on bardzo by nie chcial. Ostatnio mi na mysl przyszlo zeby na urodziny kupic mu jakies apteczne specyfiki, tylko sama nie wiem czy to dobry pomysl na prezent Jak zażartowalam ze mu kupie tone kosmetykow to sie nie sprzeciwial nawet, wiec chyba tak właśnie zrobie. Poleccie mi, prosze, jakies dobre, sprawdzone mikstury, albo domowe sposoby na łysinke
nieogar_pospolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 11:26   #2
Ona_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 222
Dot.: łysina u 19-latka

A jak z włosami "stoi" ojciec Twojego chłopaka? Może to jest uwarunkowane genetycznie i w takiej sytuacji niestety żadne kosmetyki nie pomogą. Mój kuzyn też ma taki problem odziedziczony po tatusiu i nie może z tym nic zrobić
Ona_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:24   #3
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: łysina u 19-latka

Ja nie sądzę, żeby cokolwiek mogło mu pomóc. U facetów takie łysienie jest zazwyczaj genetyczne, a no nie ma rady. Może dałoby się to minimalnie opóźnić, ale czarno to widzę
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:37   #4
nieogar_pospolity
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 3
Dot.: łysina u 19-latka

Cytat:
Napisane przez Ona_87 Pokaż wiadomość
A jak z włosami "stoi" ojciec Twojego chłopaka?
Ojciec ma 50 lat, i ma na czubku głowy takie "gniazdo", czy jak to tam się nazywa, wiec łysieje całkiem inaczej niż mój TŻ, któremu z kolei póki co widać tylko zakola.

Czy sposób, w jaki sie łysieje, tez sie dziedziczy?
Co z tymi wszystkimi specyfikami na porost włosów? Myślicie, ze naturalnych skłonnosci nie da sie oszukac...?
nieogar_pospolity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 13:43   #5
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 22 549
Dot.: łysina u 19-latka

Sposób łysinia też się dziedziczy. A specyfiki na porost włosów działają różnie. Trzeba próbować. Tylko wyobraź sobie faceta testującego na przykład maseczki do włosów
18d73f41c1c01aef8fdf04b5e3282c14752c25f5_62181c6d1d29a jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:42   #6
Ona_87
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 222
Dot.: łysina u 19-latka

Można próbować różnych kosmetyków tylko nie wiadomo czy to coś da. Przynajmniej jest poczucie, że się coś robi a nie bezsilnie patrzy w lustro na coraz większe zakola.
Ona_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 14:53   #7
Elewyn
Zakorzenienie
 
Avatar Elewyn
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Pszczyna
Wiadomości: 3 007
Dot.: łysina u 19-latka

a używa/używał gumy do włosów? dużo moich znajomych skarży się na większe wypadanie włosów od kiedy zaczęli używać gumy zamiast żelu
__________________
www.ellewyn.soup.io
Elewyn jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 15:22   #8
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: łysina u 19-latka

Co prawda facetem nie jestem, ale mam zakola tak jak mój ojciec Oczywiście nie aż takie duże, ale mam. Używam od ok 2,5 miesiąca Seboradin Niger Lotion - na dzień dzisiejszy widzę baby hair czyli nowe, odrastające włosy Jest też seria dla mężczyzn Hair Protect, Intensywna kuracja przeciw przedwczesnemu wypadaniu włosów.
Tak to wygląda: http://www.he.com.pl/Hair_Protect_Me...tykul-969.html
Może warto spróbować?
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 18:35   #9
_Blacky_
Raczkowanie
 
Avatar _Blacky_
 
Zarejestrowany: 2007-09
Wiadomości: 302
Dot.: łysina u 19-latka

Problem Twojego chłopaka może też być spowodowany nieprawidłowym wydzielaniem się hormonów (któregoś/którychś z nich za mało lub za wiele). Jeśli tak jest,żadne kosmetyki nie pomogą. Jeżeli problem postępuje powinien zbadać krew (poziom hormonów). Innym powodem może być złe odżywianie się.
_Blacky_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 19:49   #10
Moderatorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: łysina u 19-latka

Jedyny ratunek, to sumplementy diety i szampon NISIM Fast, znajdziesz go na KWC na wizażu. Belissa itd, oraz tak jak radziły koleżanki wizyta u lekarza i spr. poziomu hormonów i krwi. I zakaz używania gum, lakierów, brylantyn i wszystkiego do włosów. Kup mu skrzyp polny w saszetkach do herbatki np. Receptury Natury, znajdziesz w aptekach a kosztuje jakieś 5-6 zł. Albo użyj starych babcinych metod tzn. weź jajko , rozbij skorupkę, a jego zawartość na włosy
Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-14, 20:25   #11
Ewakuacja69
Rozeznanie
 
Avatar Ewakuacja69
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Olsztyn
Wiadomości: 664
Dot.: łysina u 19-latka

Cytat:
Napisane przez Moderatorka Pokaż wiadomość
Jedyny ratunek, to sumplementy diety i szampon NISIM Fast, znajdziesz go na KWC na wizażu. Belissa itd, oraz tak jak radziły koleżanki wizyta u lekarza i spr. poziomu hormonów i krwi. I zakaz używania gum, lakierów, brylantyn i wszystkiego do włosów. Kup mu skrzyp polny w saszetkach do herbatki np. Receptury Natury, znajdziesz w aptekach a kosztuje jakieś 5-6 zł. Albo użyj starych babcinych metod tzn. weź jajko , rozbij skorupkę, a jego zawartość na włosy
watpie, zeby akurat nisim pomogl. faceci lysieja z powodu bardzo wysokiego poziomu testosteronu.
__________________
tyle rzeczy do sfotografowania, a tak mało czasu...

-15kg!
Ewakuacja69 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-06-14, 21:15   #12
Moderatorka
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 5
Dot.: łysina u 19-latka

Cytat:
Napisane przez Ewakuacja69 Pokaż wiadomość
watpie, zeby akurat nisim pomogl. faceci lysieja z powodu bardzo wysokiego poziomu testosteronu.

Podałam Nisim jako przykład, gdyż nie wiadomo, czy to wzmożone tworzenie się zakoli u chłopaka założycielki tematu jest spowodowane hormonami, czy genetyką itd. Jeśli nie, a jest to spowodowane złą dietą lub nadmierną stylizacją, to Nisim jak najbardziej polecam, mojemu mężowi bardzo pomógł. Przy problemach z hormonami też słyszałam, że pomaga, więc trzeba wypróbować, ja tak zrobiłam i śmiało mogę się na ten temat wypowiedzieć, nie wiem jak Ty.
Moderatorka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 08:37   #13
mysia m
Zakorzenienie
 
Avatar mysia m
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: z mojego świata
Wiadomości: 3 020
Dot.: łysina u 19-latka

na łysienie u męzczyzn moze pomóc tylko dermatolog. Jest to łysienie o podłozu genetycznym i hormonalnym. Żadne wcierki itp nie zatsopują tego na dłuzej, bo mieskzi mają zakodowane, zeby obumrzec. Specjalne preparaty oraz kuracje hormonalne pomoga, ale na krótko. Jeden łysieje w wieku lat 19 ale powoli a inny po 30 natychmiastowo. Nie ma reguły. Męzyczyzni pod tym względem maja przekichane.

nisim przyspiesza porost a nie hamuje łysienie, tym bardziej tego pochodzenia androgenowego. a zakola do takiego się kwalifikują.
__________________
Włosy

Edytowane przez mysia m
Czas edycji: 2010-06-15 o 09:01
mysia m jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-15, 11:40   #14
rapunzel8
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 1 111
Dot.: łysina u 19-latka

popieram- tylko dermatolog i to najlepiej taki, który się na tym zna. a skłonność do łysienia niekoniecznie dziedziczy się po ojcu- mamy w sobie mix genów i nie wiadomo, które dojdą do głosu. znam chłopaka, którego ojciec ma bardzo bujną czuprynę, to samo jego rodzeństwo, a on ma ogromne zakola i łysy placek na czubku głowy w wielu 22 lat
rapunzel8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-16, 11:16   #15
kotka20093
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: małopolska
Wiadomości: 941
Dot.: łysina u 19-latka

w przypadku łysienia męskiego androgenicznego jednym skutecznym lekiem jest Loxon do kupienia w aptece za ok 25 zł. w łysieniu androgenicznym żadne skrzypy, belissy nie pomoga, szkoda kasy.
Loxon
Preparat pobudza porost włosów w łysieniu typu męskiego u mężczyzn i u kobiet. W łysieniu androgenowym korzystnie wpływa na mieszki włosowe. Wg producenta efekt leczniczy występuje u 55-80% leczonych: początek zahamowania wypadania włosów po około 2 miesiącach, porost pojawia się po 4 miesiącach a maksymalny efekt - po około 12 miesiącach systematycznego stosowania preparatu. Uważa się, że poprawa owłosienia związana jest ze zwiększeniem przepływu krwi przez skórę. Wyniki leczenia są w znacznym stopniu uzależnione od systematycznego stosowania preparatu.
kotka20093 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-19, 22:06   #16
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: łysina u 19-latka

Niech spróbuje używać ampułek przeciwko wypadaniu włosów. Joanna albo Radical. Może mu brakuje jakiś witamin ? To powinien brać suplementy...(jak to podkreślila moderatorka) a w ostateczności dermatolog.
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-20, 14:37   #17
Snufki
Rozeznanie
 
Avatar Snufki
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 758
Dot.: łysina u 19-latka

Tylko wizyta u dermatologa może pomóc. Domowe sposoby nic tu nie pomogą.
Snufki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-21, 20:25   #18
skarb Q
Raczkowanie
 
Avatar skarb Q
 
Zarejestrowany: 2009-03
Lokalizacja: Szczytno
Wiadomości: 79
GG do skarb Q
Question Dot.: łysina u 19-latka

Hej Kobietki.
Ech te włosyy....
Zapuszczam już dosyć długo i cały czas maluje na odcienie czerwieni < R15 Palette > i ostatnimi czasy strasznie dużo włosów mi zaczęło się sypać z głowy...
Stosowałam odżywki przeróżniaste i nadal to samo. Aktualnie zmieniłam szampon na Dove therapy z tym odbudowującym serum . Może coś pomoże...
No ale właśnie piszę żeby się Was kochane zapytać czy konieczne jest odrzucenie farbowania włosów...
Kiedyś miałam takie grube gęste włosy, teraz przedzuiałek mam taki przeżedzony , że jestem w szoku...
Podobno dobra jest skrzypowita . Farbuję włosy dość częęsto, stwierdziłam, że teraz będę odnawiać kolor szamponetkami czerwonymi, zobaczę czy się poprawi...
Ech mam nadzieję, ze pomożeciee i napiszecie "Kochana nie musisz porzucać swoich czerwieni ! "
Naturalny mam ciemny blond więc do tego musiałabym rozjaśniać tzn przez conajmniej tydzień-dwa chodzić na rudo. :P
Help.!
__________________
`AduŚś.
skarb Q jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-22, 19:00   #19
bernadka20
Wtajemniczenie
 
Avatar bernadka20
 
Zarejestrowany: 2010-02
Lokalizacja: Dębica / Aleksandrów Kujawski
Wiadomości: 2 722
Dot.: łysina u 19-latka

Skarb Q
Przede wszystkim jak ja farbowałam Palette to mi podobnie włosy wypadały...Może w mniejszej ilości, ale jeśli bym to robiła cały czas jak Ty to na pewno bym miała tak samo.
Skończ z farbami przynajmniej z Palette i farbuj Szamponetkami np. Casting...Włosom daj odpocząć i je odżywiaj, nawilżaj ...
Ampułki Joanny bądź Radicala polecają inni. Ja osobiście jak mi włosy w nadmiernych ilościach wypadały to piłam herbate z pokrzywy i stosowałam błoto z glinką Bielenda cena ok 13 zł w Drogerii Naturze. Polecam...
__________________
Narzeczona 11.10.2013
Dbam o włosy
Mój typ-2C. Od końca lipca 2010 dbam o swoje loczki !!
Stop suszarce od końca czerwca 2010
Kantorzyca/Kantorka Zakonu Curlitanek
Masz naturalne, kręcone włosy?Zajrzyj koniecznie: FaQ, Pigułka
bernadka20 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:44.