Efekty olejowania paznokci - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Paznokcie

Notka

Paznokcie Forum, w którym rozmawiamy o pielęgnacji paznokci. Podyskutujmy o malowaniu, kształcie, stylizacji i dominujących trendach w zdobieniu paznokci.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2014-01-20, 19:18   #3211
zetuzetia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 3 926
GG do zetuzetia
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Ms_E Pokaż wiadomość
Jakich używacie rękawiczek do olejowania? Lepsze takie jak np. te z rossmanna ktore wchlona olejek czy jakies gumowe, lateksowe?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Ja mam z ecotools



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
zetuzetia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:19   #3212
rysz4rd
Raczkowanie
 
Avatar rysz4rd
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 100
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Ms_E Pokaż wiadomość
Jakich używacie rękawiczek do olejowania? Lepsze takie jak np. te z rossmanna ktore wchlona olejek czy jakies gumowe, lateksowe?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ja używam bawełnianych, w sumie tylko na noc. Co do nieprzepuszczajacych powietrza to bym nie ryzykowała, chyba za na 5-10 min, dłużej bym sie bała.


Wysłane z mojego iPhone za pomocą Tapatalk Pro
rysz4rd jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:23   #3213
Ms_E
Zadomowienie
 
Avatar Ms_E
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 326
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Na pewno takie bawelniane sa dobre na noc bo nie powycieramy olejku wszedzie a tak w ciagu dnia co daje lepszy efekt, pozostawienie olejku do wchloniecia czy zalozenie rekawiczek?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Ms_E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:23   #3214
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Nitrylowe,lateksowe, gumowe - do sprzątania.
Bawełniane - do olejowania.

Choć nie wiem ja mam wrażenie, że bawełniane mi większość olejku wchłania dlatego nie ubieram
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:24   #3215
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Rękawiczki tylko bawełniane, albo bambusowe (oba typy w rossmanie), na pewno nie lateks ani żadne sztuczne.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:27   #3216
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Ms_E Pokaż wiadomość
Na pewno takie bawelniane sa dobre na noc bo nie powycieramy olejku wszedzie a tak w ciagu dnia co daje lepszy efekt, pozostawienie olejku do wchloniecia czy zalozenie rekawiczek?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:39   #3217
MassieDran
Zakorzenienie
 
Avatar MassieDran
 
Zarejestrowany: 2013-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 8 095
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Dotka90 Pokaż wiadomość
Rękawiczki tylko bawełniane, albo bambusowe (oba typy w rossmanie), na pewno nie lateks ani żadne sztuczne.
A wiesz może czy te bambusowe będą mniej pożerały olejku niż bawełniane?
__________________





MassieDran jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 19:47   #3218
(:Iza:)
Wtajemniczenie
 
Avatar (:Iza:)
 
Zarejestrowany: 2006-12
Lokalizacja: moon
Wiadomości: 2 344
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Moja ulubiona Alterra w promocji? Muszę koniecznie jechać do Rossmanna

Dziewczyny mam jakiś kryzys Przez przymrozki moje dłonie wyglądają koszmarnie, przesuszone, podrażnione. Smaruje ciągle kremami, maściami, olejami. Już nie wiem co mam z nimi zrobić. Wcale nie spędzam dużo czasu na dworze, noszę rękawiczki, ale one są strasznie wrażliwe na niskie temperatury Już nie wiem, co mam z nimi robić
Paznokcie też mi się cięgle łamią, zadzierają
ja mam to samo... tragedia jakaś, zadne kremy nie działają, a jeszcze mam atopowe zapalenie skóry na dłoniach i strasznie rozdrapaną skrórę
bo sie drape w nocy

gdzie mozna dostac ten olejek Alverde? ;> edit: juz widze ze jakies drogerie markt, pierwsze słysze
(:Iza:) jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 19:53   #3219
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
gdzie mozna dostac ten olejek Alverde? ;> edit: juz widze ze jakies drogerie markt, pierwsze słysze
Jeszcze na Allegro można go dostać i na jakichś stronach z zagranicznymi kosmetykami chyba.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:04   #3220
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez rysz4rd Pokaż wiadomość
Ja mam tak samo, dłonie z daleka wyczuwają przymrozek i zanim temperatura spadnie poniżej zera już zaczynaja byc suche. Kiedyś na noc i przed wyjściem używałam kremu Anida, ale chyba dłonie sie przyzwyczaiły i juz tak fajnie nie działa (teraz używam tylko w ciagu dnia), wiec zmieniłam na maść ochronna z witaminą A. Smaruje na noc grubsza warstwę, a przed wyjściem jakieś 10 min wcześniej i jak narazie daje radę


Wysłane z mojego iPhone za pomocą Tapatalk Pro
Właśnie też mam wrażenie, że dłonie się przyzwyczajają do kremu i po jakimś czasie nie działa już na przesusz. Maści z wit. A używam i jeszcze tego kremu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...trefy-40-.html
Po posmarowaniu czuję ulgę, ale niestety nie trwa długo

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------

Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
A wiesz może czy te bambusowe będą mniej pożerały olejku niż bawełniane?
Mam bambusowe, niestety też wchłaniają w siebie kremy i oleje

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
ja mam to samo... tragedia jakaś, zadne kremy nie działają, a jeszcze mam atopowe zapalenie skóry na dłoniach i strasznie rozdrapaną skrórę
bo sie drape w nocy

gdzie mozna dostac ten olejek Alverde? ;> edit: juz widze ze jakies drogerie markt, pierwsze słysze
U mnie wszystkie kremy działają chwilowo Używasz czegoś specjalnie dla atopowców? Ja już nie wiem, co mam kupić na te dłonie...
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:08   #3221
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Efekty olejowania paznokci

w które olejki warto się zaopatrzyć? Nie licząc Alterry i innych z rossmana

Edytowane przez Kiwaczka
Czas edycji: 2014-01-20 o 20:10
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 20:33   #3222
Haggat
Zakorzenienie
 
Avatar Haggat
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Katowice/Kraków
Wiadomości: 16 218
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam jakiś kryzys Przez przymrozki moje dłonie wyglądają koszmarnie, przesuszone, podrażnione. Smaruje ciągle kremami, maściami, olejami. Już nie wiem co mam z nimi zrobić. Wcale nie spędzam dużo czasu na dworze, noszę rękawiczki, ale one są strasznie wrażliwe na niskie temperatury Już nie wiem, co mam z nimi robić Paznokcie też mi się cięgle łamią, zadzierają
Może spróbuj moczyć dłonie i paznokcie w ciepłej oliwie? Na noc gruba warstwa treściwego kremu. Co do paznokci to mi też, mimo ciągłego dbania, kremowania, olejowania i chuchania nadłamują się. Ja mam pecha że zawsze w coś uderzę tym paznokciem
__________________
Jesteśmy razem
Zaręczyny - 16.10.2012 r.
Haggat jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:41   #3223
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
w które olejki warto się zaopatrzyć? Nie licząc Alterry i innych z rossmana
Ja polecam kokos, słodkie migdały, drzewo herbaciane, rycynę (ale nie musi się sprawdzić, bo zdarza się że wysusza z tego co czytałam), arganowy, z pestek malin...
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 20:55   #3224
Kiwaczka
Wtajemniczenie
 
Avatar Kiwaczka
 
Zarejestrowany: 2012-11
Lokalizacja: Wodzisław śląski
Wiadomości: 2 158
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Ja polecam kokos, słodkie migdały, drzewo herbaciane, rycynę (ale nie musi się sprawdzić, bo zdarza się że wysusza z tego co czytałam), arganowy, z pestek malin...
dzięki w któryś będę musiała się zaopatrzyć a ceny ich są znośne??
Kiwaczka jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 21:01   #3225
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Olej kokosowy widzialam juz za kilkanascie zlotych za 250 (albo 400) ml.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 21:20   #3226
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Kiwaczka Pokaż wiadomość
dzięki w któryś będę musiała się zaopatrzyć a ceny ich są znośne??
Z kokosem to zależy gdzie kupisz, ale ja polecam jakiś sklep z ekologiczną zdrową żywnością - zapłacisz za słoiczek 250 ml około 25 zł. Słodkie migdały 12 zł w aptece, drzewo herbaciane około dyszki 10 ml, rycyna 2-3 zł za 30 ml, arganowy jest jak dla mnie dość drogi, bo 50 ml kosztuje jakieś 20-30 zł (chyba że super ekologiczny to jeszcze drożej). A z pestek malin kupiłam kiedyś na Biochemii Urody za 10 chyba zł 15 ml.

Generalnie ceny są znośne, bo olejki wystarczają na długo, naprawdę na długo. No i zależy gdzie zrobisz zakupy.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 22:05   #3227
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
ja mam to samo... tragedia jakaś, zadne kremy nie działają, a jeszcze mam atopowe zapalenie skóry na dłoniach i strasznie rozdrapaną skrórę
bo sie drape w nocy

gdzie mozna dostac ten olejek Alverde? ;> edit: juz widze ze jakies drogerie markt, pierwsze słysze
Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Jeszcze na Allegro można go dostać i na jakichś stronach z zagranicznymi kosmetykami chyba.
Tutaj jest duży wybór olejków Alverde http://drogeriajoanna.bazarek.pl/cat...-do-ciala.html

Edit.- link już działa

---------- Dopisano o 23:05 ---------- Poprzedni post napisano o 22:27 ----------

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Właśnie też mam wrażenie, że dłonie się przyzwyczajają do kremu i po jakimś czasie nie działa już na przesusz. Maści z wit. A używam i jeszcze tego kremu: https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,6...trefy-40-.html
Po posmarowaniu czuję ulgę, ale niestety nie trwa długo

---------- Dopisano o 21:04 ---------- Poprzedni post napisano o 20:57 ----------


Mam bambusowe, niestety też wchłaniają w siebie kremy i oleje


U mnie wszystkie kremy działają chwilowo Używasz czegoś specjalnie dla atopowców? Ja już nie wiem, co mam kupić na te dłonie...
Cytat:
Napisane przez (:Iza:) Pokaż wiadomość
ja mam to samo... tragedia jakaś, zadne kremy nie działają, a jeszcze mam atopowe zapalenie skóry na dłoniach i strasznie rozdrapaną skrórę
bo sie drape w nocy
Podobno krem Burt's Bees bananowy jest dobry na takie problemy
Cytat:
6.Burt’s bees banana hand crème - świetny kosmetyk popularnej amerykańskiej marki, w Polsce chyba bywa na allegro. Zawiera wosk pszczeli i olej migdałowy. Bardzo tłusty, używam go na noc- ale to on ratuje mnie w okresach, kiedy cierpię na ostra egzemę skory rak. Bananowy zapach. 8 funtów za 50 ml.
Więcej na: http://www.zeberka.pl/art/wasze-kosm...&s=&b=1#koment



Cytat:
Napisane przez MassieDran Pokaż wiadomość
Znalazłam nowy sposób na olejowanie moich pazurkuów :P Chciałam sprawdzic jak w tym celu będzie się sprawował olej kokosowy, a że ma konsystencję stałą, to każdym paznokciem "drapałam" olejek, tak, żeby pod paznokciami się on znalazł Oczywiście przed tym "drapaniem" wmasowałam kokosa w macierz i skórki Nałożyłam na to bawełniane rękawiczki, a że zrobiłam to szybko i olej nie zdążył mi się jeszcze rozpuścić, to nie było trudne wsadzić paluchy w rękaiwczki tak, żeby po drodze olejek nie wytarł się w rękawiczki

Ale zagmatwałam

Za miesiąc napiszę jakie efekty przynosi na pazurkach kokos
Jeszcze masło shea dobrze się wpasowuje w tą technikę olejowania i mam wrażenie, że nieco dłużej zostaje pod paznokciami niż kokos

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-01-20 o 23:22
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 22:19   #3228
Ms_E
Zadomowienie
 
Avatar Ms_E
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 326
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Lavi92 Pokaż wiadomość
Bo właśnie się zastanawiałam czy te rękawiczki to taka opcja awaryjna kiedy nie mamy czasu na czekanie, aż olejek się wchłonie czy może to, że rękawiczki wchłaniają olejek i w nich pochodzimy z kilka godzin potęguje działanie, bo jakby działa dłużej

I jeszcze tak kombinując... Wiem, że na włosy nie można za dużo olejków nakładać, a czy na paznokcie zbyt duża ilość i częstość olejowania może szkodzić? Jest coś takiego jak przeolejowanie? :P


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Ms_E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 22:31   #3229
Lavi92
Zakorzenienie
 
Avatar Lavi92
 
Zarejestrowany: 2007-04
Wiadomości: 9 405
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Ms_E Pokaż wiadomość
Bo właśnie się zastanawiałam czy te rękawiczki to taka opcja awaryjna kiedy nie mamy czasu na czekanie, aż olejek się wchłonie czy może to, że rękawiczki wchłaniają olejek i w nich pochodzimy z kilka godzin potęguje działanie, bo jakby działa dłużej

I jeszcze tak kombinując... Wiem, że na włosy nie można za dużo olejków nakładać, a czy na paznokcie zbyt duża ilość i częstość olejowania może szkodzić? Jest coś takiego jak przeolejowanie? :P


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Wiesz, ja czasem nie mam czasu w pracy i "między pacjentami" smaruję polecaną tu maścią Retimax 1500 wchłania się szybciutko a ręce są cuudowne. A muszę mieć szybko ręce gotowe do pracy Także polecam!

Myślę, że jeśli rękawiczki wchłonął to już nie "oddadzą" olejku z powrotem Ale mogę się mylić
Poza tym skóra wchłonie ile może i więcej nie przyjmie.

Jak we wszystkim należy zachować umiar moim zdaniem.
__________________
...
Lavi92 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2014-01-20, 22:49   #3230
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Nie wydaje mi się, żeby możliwe było "przeolejowanie"... Ale to tylko moja opinia, nie poparta żadnymi dowodami naukowymi ;-) Zastanawia mnie natomiast, czy pazurki się do olejowania nie przyzwyczjają z czasem do tego stopnia, że jak się olejowanie przerwie, bidaki zostawione same sobie nie zaczną się łamać na potęgę.
__________________




kalima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 22:54   #3231
poison.iv
Wtajemniczenie
 
Avatar poison.iv
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 465
Dot.: Efekty olejowania paznokci

[1=9d7b7132c96a8dd7d39f4ca 1b65b4d26fef991fe_65a5443 115010;44713248]

Podobno krem Burt's Bees bananowy jest dobry na takie problemy

Więcej na: http://www.zeberka.pl/art/wasze-kosm...&s=&b=1#koment
[/QUOTE]
Szkoda, że cena taka zaporowa. Opakowanie na allegro 59 złoty + przesyłka :/
Na razie smaruję ciągle Mixą, którą wcześniej pokazywałam i retimaxem 1500. Mam nadzieję, że stan się poprawi.
poison.iv jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 22:54   #3232
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Ms_E Pokaż wiadomość
I jeszcze tak kombinując... Wiem, że na włosy nie można za dużo olejków nakładać, a czy na paznokcie zbyt duża ilość i częstość olejowania może szkodzić? Jest coś takiego jak przeolejowanie? :P
Ja nawet przeglądając ten wątek trafiłam na kilka postów dotyczących "przedobrzenia" w olejowaniu i to się chyba objawiało rozdwajaniem paznokci u paru dziewcząt, ale w sumie przyczyny tego rozdwajania nie były do końca jasne... Ja nakładam olejki kiedy mam czas i kiedy nic nie robię manualnie z papierkami na przykład, czyli na noc na pewno i w weekend kiedy siedziałam w domu pomaziałam coś za dnia.

Na włosach efekty takiego przedobrzenia widać stosunkowo prędko, a na paznokciach takie rzeczy wychodzą później i dlatego ja będę uważała.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 23:04   #3233
Ms_E
Zadomowienie
 
Avatar Ms_E
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 1 326
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez razdwapiec Pokaż wiadomość
Ja nawet przeglądając ten wątek trafiłam na kilka postów dotyczących "przedobrzenia" w olejowaniu i to się chyba objawiało rozdwajaniem paznokci u paru dziewcząt, ale w sumie przyczyny tego rozdwajania nie były do końca jasne... Ja nakładam olejki kiedy mam czas i kiedy nic nie robię manualnie z papierkami na przykład, czyli na noc na pewno i w weekend kiedy siedziałam w domu pomaziałam coś za dnia.

Na włosach efekty takiego przedobrzenia widać stosunkowo prędko, a na paznokciach takie rzeczy wychodzą później i dlatego ja będę uważała.
Bo ja olejuje od kilku dni dopiero i wczoraj zmyłam lakier, a tam 4 paznokcie zaczęły się rozdwajać. Nie wiem czy to możliwe żeby tak szybko to zadziałało ale jak to początkująca potrafię 10 razy dziennie stosować olejek...

Czyli takie max. to 2-3 dziennie pewnie?


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk
Ms_E jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 23:20   #3234
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Efekty olejowania paznokci

nie.... po kilku dniach to olejki jeszcze dopiero się rozkręcają w swoim działaniu. Rozdwajanie musi mieć inną przyczynę. Ja moczę w olejkach min. 2x na tydzień, czasem, jak mnie wena najdzie to częściej i maziam przynajmniej kilkanaście razy dziennie i stan paznokci poprawił się niesamowicie. Ostatnie łamanie było jakoś pod koniec 2giego miesiąca olejowania, później już co najwyżej jakiś mały uszczerbek, za każdym razem spowodowany własną głupotą (podważanie czegoś paznokciem przy otwieraniu, np.). Dlatego nie wydaje mi się, żeby z dobrze dobraną mieszanką można było przesadzić. Inna sprawa z olejkiem rycynowym solo. Dziewczyny niektóre się na nim przejechały.
__________________




kalima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 23:23   #3235
razdwapiec
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: kuj-pom
Wiadomości: 3 374
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Ms_E Pokaż wiadomość
Bo ja olejuje od kilku dni dopiero i wczoraj zmyłam lakier, a tam 4 paznokcie zaczęły się rozdwajać. Nie wiem czy to możliwe żeby tak szybko to zadziałało ale jak to początkująca potrafię 10 razy dziennie stosować olejek...

Czyli takie max. to 2-3 dziennie pewnie?
Tak na moją dziwną filozofię to może paznokcie jakoś się bronią, może coś tam się zatyka przez te olejki i temu się rozdwajają. Jeśli widzisz takie skutki to ogranicz się właśnie do 2-3 razy dziennie, a według mnie nawet olejowanie tylko na noc byłoby jak najbardziej ok - no i jest najwygodniejsze.

Ja nakładam olejki nieregularnie, dopiero od zeszłego tygodnia co wieczór i tak jak napisałam wyżej i póki co żadnych rozdwojeń nie zaobserwowałam.

---------- Dopisano o 00:23 ---------- Poprzedni post napisano o 00:20 ----------

Cytat:
Napisane przez kalima Pokaż wiadomość
nie.... po kilku dniach to olejki jeszcze dopiero się rozkręcają w swoim działaniu. Rozdwajanie musi mieć inną przyczynę. Ja moczę w olejkach min. 2x na tydzień, czasem, jak mnie wena najdzie to częściej i maziam przynajmniej kilkanaście razy dziennie i stan paznokci poprawił się niesamowicie. Ostatnie łamanie było jakoś pod koniec 2giego miesiąca olejowania, później już co najwyżej jakiś mały uszczerbek, za każdym razem spowodowany własną głupotą (podważanie czegoś paznokciem przy otwieraniu, np.). Dlatego nie wydaje mi się, żeby z dobrze dobraną mieszanką można było przesadzić. Inna sprawa z olejkiem rycynowym solo. Dziewczyny niektóre się na nim przejechały.
Kilkanaście razy dziennie? Wow.
__________________
razdwapiec jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 23:36   #3236
kalima
Raczkowanie
 
Avatar kalima
 
Zarejestrowany: 2007-02
Lokalizacja: Starr School, Mt.
Wiadomości: 416
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez razdwapiec;44715054[COLOR=Silver
]
[/COLOR]
Kilkanaście razy dziennie? Wow.
Pracuję z domu, głównie przy kompie, to sobie maziam ;-) Plus wieczorkiem, kiedy jakis filmik sobie oglądam, to w trakcie seansu potrafię maziać, masować, maziać, masować i tak w kółko przez ponad godzinę... i tak wychodzi te kilkanaście
Ale zdarzają się tez dni, kiedy aplikuję olejki jedynie na wieczór albo wcale.

W każdym razie - wydaje mi się, że szodzić w nadmiarze może najwyżej jeden z takich "mocniejszych" olejków aplikowany solo. (Jak rycynowy), natomiast, kiedy są one porozcieńczane oliwą z oliwek np, w mieszance itp, nic złego nie powinno się dziać.
__________________




kalima jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-20, 23:49   #3237
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 3 605
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez poison.iv Pokaż wiadomość
Szkoda, że cena taka zaporowa. Opakowanie na allegro 59 złoty + przesyłka :/
Na razie smaruję ciągle Mixą, którą wcześniej pokazywałam i retimaxem 1500. Mam nadzieję, że stan się poprawi.
A próbowałaś już masła shea- podobno też jest bardzo dobre dla atopowców i cenowo chyba dużo korzystniej wypada; w ogóle kremy na te problemy je zawierają, ale raczej w niewielkiej ilości, a czyste shea będzie dużo bardziej wydajne;- zapytaj o próbkę w tym sklepie- ja dostałam kiedyś do zakupów słoiczek 6 ml- zapach jest bardzo "naturalny", ale nie przeszkadza zbytnio; są jednak też shea z dodatkami zapachowymi, ale tu trzeba uważać, żeby nic nie podrażniło...( na stronie wiecejnizeco w zakładce Masło Shea-naturalne kosmetyki).

Edytowane przez 9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010
Czas edycji: 2014-01-21 o 00:01
9d7b7132c96a8dd7d39f4ca1b65b4d26fef991fe_65a5443115010 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 06:07   #3238
Papillon_
Raczkowanie
 
Avatar Papillon_
 
Zarejestrowany: 2011-08
Lokalizacja: Podlasie
Wiadomości: 338
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Olejujecie codziennie? Jak później z pomalowaniem paznokci?
__________________
23.01.2011
01.06.2013

Papillon_ jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 07:23   #3239
Mojwa
zuy mod
 
Avatar Mojwa
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 23 352
GG do Mojwa
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Cytat:
Napisane przez Papillon_ Pokaż wiadomość
Olejujecie codziennie? Jak później z pomalowaniem paznokci?
O malowaniu bylo wielokrotnie - wiekszosc olejuje pomalowane paznokcie, bo pazurek i tak wchlonie - przez skorki m.in.

wysłano z mojej Xperii SP
__________________


L'amore scalda il cuore.




Do. Or do not. There is no try.

23.05.2011
22.05.2017
02.12.2017
Mojwa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2014-01-21, 08:31   #3240
babeczki
Zakorzenienie
 
Avatar babeczki
 
Zarejestrowany: 2013-02
Lokalizacja: Lbn
Wiadomości: 5 168
Dot.: Efekty olejowania paznokci

Dziewczyny, ja nie wiem co się dzieję

nigdy w życiu nie miałam problemów ze skórkami, zawsze miałam piękne zadbane i nic mi się nie zadzierało...od tygodnia olejuję paznokcie na noc alterrą mango i papaja i od 2 dni na 3 palcach zadzierają mi się skórki do krwi... wydaje mi się, że to od olejków bo nigdy wcześniej nawet razu tak nie miałam, a tutaj na 3 palcach

nie wiem czy przestać używać olejków czy to przetrzymać jeszcze
miała któraś taki problem?
__________________
Życie jest w kolorze, który ma Twoja wyobraźnia

babeczki jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Paznokcie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-07-30 20:54:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 15:05.