Szampon z zasadowym ph - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2014-02-27, 12:20   #1
Martysia1988
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-09
Wiadomości: 6

Szampon z zasadowym ph


Hej.
Mam nietypowy problem zwracam sie do uzytkownikow, ktorzy byli/sa w Holandii i wiedza gdzie mozna kupic tu szampon z ph zasadowym lub taki przeznaczony do mycia wlosow po zabiegach chemicznych. Jestem w Holandii i mam zamiar zrobic sobie dekoloryzacje wlosow, a jak wiadomo aby sie to udalo dekoloryzator nalezy zmyc z wlosow szamponem o wysokim ph. Czy ktos zna nazwy takich szamponow dostepnych w Holandii w drogeriach typu etos, kruidvat? Moze ktos z Was zna nazwe takiego szamponu dostepnego w Polsce (moze w nl uda mi sie znalezc taki sam). Przy okazji: interesuje mnie rowniez jakie produkty spozywcze posiadaja zasadowe ph, jesli ktos z Was wie rowniez prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
Martysia1988 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 13:50   #2
chimay
Zakorzenienie
 
Avatar chimay
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Niemcy
Wiadomości: 25 326
Dot.: Szampon z zasadowym ph

Nie przypominam sobie takiego szamponu dostępnego w holenderskich drogeriach. Musiałabyś znaleźć sklep z kosmetykami fryzjerskimi i tam pytać np o takie coś Artego (pH 8)
http://www.thehairproject.eu/nl/news...2.aspx?prod=31
Albo w salonie.
W sumie nie dziwię się, że takich rzeczy nie ma w drogerii, bo wiele osób nie czyta etykiety kosmetyków, a regularnym używaniem alkalicznego szamponu można sobie krzywdę zrobić.
chimay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-02-27, 21:04   #3
truskawkowawiosna
Zakorzenienie
 
Avatar truskawkowawiosna
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 9 384
Dot.: Szampon z zasadowym ph

Cytat:
Napisane przez Martysia1988 Pokaż wiadomość
Hej.
Mam nietypowy problem zwracam sie do uzytkownikow, ktorzy byli/sa w Holandii i wiedza gdzie mozna kupic tu szampon z ph zasadowym lub taki przeznaczony do mycia wlosow po zabiegach chemicznych. Jestem w Holandii i mam zamiar zrobic sobie dekoloryzacje wlosow, a jak wiadomo aby sie to udalo dekoloryzator nalezy zmyc z wlosow szamponem o wysokim ph. Czy ktos zna nazwy takich szamponow dostepnych w Holandii w drogeriach typu etos, kruidvat? Moze ktos z Was zna nazwe takiego szamponu dostepnego w Polsce (moze w nl uda mi sie znalezc taki sam). Przy okazji: interesuje mnie rowniez jakie produkty spozywcze posiadaja zasadowe ph, jesli ktos z Was wie rowniez prosze o odpowiedz. Pozdrawiam
Wiesz, wydaje mi się, że musiało Ci coś pomylić, potrzebujesz niskiego pH a nie wysokiego.

Kosmetyki o zasadowym odczynie (wysokim pH) łuskę podnoszą. Szampon o niskim pH sprawdzi się raczej do głębokiego oczyszczania np. przed zabiegiem silnie regenerującym. Kazda szanująca się firma zazwyczaj ma w swojej ofercie mocno oczyszczający szampon i ma on zazwyczaj lekko wyższe pH niż standardowy szampon

Po zabiegach fryzjerskich np po farbowaniu czy dekoloryzacji używa się kosmetyków z niskim pH (czyli kwaśnych), aby domknąć łuskę włosa.

Zerknij do wątku o dekoloryzacji, dziewczyny tam polecają konkretne sposoby na dokwaszenie włosów po dekoloryzatorze. Ja ze swojej strony mogę polecić kosmetyki Stapiz z serii Acid Balance: szampon i emulsję zakwaszającą

Edytowane przez truskawkowawiosna
Czas edycji: 2014-02-27 o 21:07
truskawkowawiosna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-02-27 22:04:54


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 12:59.