Zawód księgowa/księgowy - Strona 51 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Praca i biznes

Notka

Praca i biznes W tym miejscu rozmawiamy o pracy i biznesie. Jeśli szukasz pracy, planujesz ją zmienić lub prowadzisz własny biznes, to miejsce jest dla ciebie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-08-01, 08:09   #1501
Anita121
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 2
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Zapraszam na mojego bloga o tematyce księgowej. Znajdziesz tam m.in. informacje na temat faktur w formie elektronicznej. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania w komentarzach
/reklama/

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-08-01 o 21:36 Powód: reklama
Anita121 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-03, 07:15   #1502
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez visionAM Pokaż wiadomość
A ja mam pytanie w temacie faktur elektronicznych, bo gubię się w tym. Firma wystawia fakturę elektroniczna, z elektronicznym podpisem i bez pieczątki i wysyła ja do kontrahenta mailem. Czy kontrahent w świetle obecnie obowiązujących przepisów może zarządac wysyłki oryginału pocztą, z pieczątką i podpisem? Przecież nie ma już rozróżnienia na kopie i oryginał, a pieczątki nie są wymagane... Czy jest na to jakiś konkretny zapis w ustawie?
Nie, od 2014 roku funkcjonują faktury elektroniczne i są tak samo ważne jak papierowe, żadne podpisy i pieczątki nie są wymagane. Ewentualnie można ją podpisać podpisem elektronicznym ale nie ma takiej potrzeby. A co do wyrażenia zgody na otrzymywanie takich faktur, to faktycznie trzeba, z tym że wystarczy zgoda ustna albo domniemana, tzn. że jeśli kontrahent otrzymał fakturę i ją zapłacił, to znaczy że się zgadza na otrzymywanie w formie elektronicznej.
__________________
32/40
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 17:40   #1503
Panna_Prym_
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Prym_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny, poproszę o jakieś wskazówki - jestem początkująca w zawodzie, mam okazję teraz poprowadzić samodzielnie kpir - mój facet będzie otwierał działalność gospodarczą, czy polecacie jakiś program księgowy? A może wystarczy tylko Excel? Na co zwrócić uwagę? Od czego zacząć? :P
__________________
Krew leci mi z nosa, na mój nienaganny makijaż. Na mojej pięknie wytapetowanej, delikatnej twarzy krew, która nie miesza się z winem, jak to zapowiedział Jezus Chrystus.
Panna_Prym_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 18:23   #1504
samantagrey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 254
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Od siebie polecam Mala Księgowość Rzeczpospolitej. Dosyć tani program. KPiR poprowadzisz spokojnie, kadry, magazyn również 😉
__________________
" Piekło jest puste. Wszystkie diabły są tutaj. "
samantagrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 21:23   #1505
Panna_Prym_
Raczkowanie
 
Avatar Panna_Prym_
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 203
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A czy da się w nim od razu sporządzać deklaracje podatkowe?
__________________
Krew leci mi z nosa, na mój nienaganny makijaż. Na mojej pięknie wytapetowanej, delikatnej twarzy krew, która nie miesza się z winem, jak to zapowiedział Jezus Chrystus.
Panna_Prym_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-08, 22:02   #1506
samantagrey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 254
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ja robię to w Platniku
__________________
" Piekło jest puste. Wszystkie diabły są tutaj. "
samantagrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 06:26   #1507
line_87
Rozeznanie
 
Avatar line_87
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 867
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Deklaracje podatkowe w Płatniku? :-o Ja korzystam z różnych programów do KPiR, dla początkujących polecam wfirma (platforma online), dużo rzeczy robi się tam automatycznie, deklaracje do US i ZUS same się generują. Do tego jest pomoc techniczna i księgowa, dość szybko odpowiadają na pytania.
__________________
32/40
line_87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-08-09, 08:08   #1508
samantagrey
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2013-03
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 254
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

O kurde, co ja piszę. Wybaczcie, zmęczenie i takie głupotki wyskakują 😐
__________________
" Piekło jest puste. Wszystkie diabły są tutaj. "
samantagrey jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 13:43   #1509
_mariolka_
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Poszukaj też na YT jest dużo filmików o programach księgowych.
_mariolka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-09, 22:38   #1510
Buscar71
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-07
Wiadomości: 7
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny mam pytanie. Niedlugo przechodze na tzw. Duzy zus. Czy spolka zoo w markazu ze spolka komandytowa pozwoli uniknac skladek na zus? Prezes z powolania w sp. Zoo, wspolnik sp.k.
__________________
Miłego dnia

Mikroreklama
Buscar71 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 14:36   #1511
monachee
Raczkowanie
 
Avatar monachee
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 454
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Bry po dłuuugiej przerwie widzę, że wątek cały czas tętni życiem, i dobrze

Koleżanki księgowe, robiła któraś z Was kurs w skwp "specjalista ds. podatków" albo "specjalista ds. rachunkowości podatkowej" ? bo mam dylemat - opis kursów jest strasznie lakoniczny i nie wiele z niego wynika. A podatki mnie ciągną. No i są ważne w naszej pracy. Może któraś z Was może mi podpowiedzieć coś na ich temat?
__________________
-----------------
Mój Blog o zmianach zawodowych

Biblioteczka
Zapisz
monachee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-10, 16:03   #1512
201704060907
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 1 244
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

.

Edytowane przez 201704060907
Czas edycji: 2016-08-10 o 16:04
201704060907 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-10, 16:12   #1513
nyoraienne
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Wiadomości: 113
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez Buscar71 Pokaż wiadomość
Dziewczyny mam pytanie. Niedlugo przechodze na tzw. Duzy zus. Czy spolka zoo w markazu ze spolka komandytowa pozwoli uniknac skladek na zus? Prezes z powolania w sp. Zoo, wspolnik sp.k.
Czyli będziesz jako osoba fizyczna wspólnikiem w spółce komandytowej, w której drugim wspólnikiem będzie spółka z o.o.? Jeśli tak, to z tytułu bycia wspólnikiem sp. komandytowej będziesz podlegać pełnym składkom, jeśli nie masz innego tytułu do ubezpieczeń. Jeśli masz inny tytuł do ubezpieczeń społecznych, to z tyt.bycia wspólnikiem w komandytowej tylko zdrowotne.
__________________
Cel 1 - Triathlon 2018
Cel 2 - 15 lat, 15 języków
Książki 2017 - 3
Filmy 2017 - 21
nyoraienne jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 11:59   #1514
PatrycjaMilwicz
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-03
Wiadomości: 16
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Gdzie w Warszawie najlepiej zapisać się na kurs księgowości? Ile taki kurs kosztuje? Robił ktoś z Was kurs w xxx? Jakie macie opinie?

Edytowane przez Trzepotka
Czas edycji: 2016-09-01 o 11:53 Powód: Reklama.
PatrycjaMilwicz jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 14:08   #1515
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Dziewczyny, czy któraś z was robiła kurs kadr i płac i może powiedzieć, czy są na nim jakieś podstawy księgowości?

Biorę udział w projekcie unijnym - ponad miesiąc szkolenia z kadr i płac i po tym staż. Ostatnio jednak doradca zawodowy stwierdził, że moje cechy osobowości bardziej predysponują mnie do księgowości. Problem w tym, że kurs z księgowości jest w innym mieście, więc pani stwierdziła, że zrobię kadry i płace a na staż jednak w księgowości.
Jestem po matematyce, miałam kiedyś jedynie podstawy rachunkowości, nie znam się ani na kadrach, płacach ani wspomnianych finansach i księgowości. Zastanawiam się czy ja to wszystko ogarnę
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-18, 14:31   #1516
samotny_t
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 3 244
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Jestem po matematyce
Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Zastanawiam się czy ja to wszystko ogarnę
Ogarniesz spokojnie Zasady księgowości są znacznie prostsze niż kohomologie de Rhama albo teoria kategorii
Zresztą gdybym ja miał rekrutować księgowego, to 100 razy bardziej wolałbym kogoś po matematyce (jeśli tylko była na porządnej uczelni) niż kogoś z kierunkowym wykształceniem, ale wyraźnie głupszego (a sorry, ale większość absolwentów uczelni ekonomicznych jest głupsza od absolwentów matematyki).
samotny_t jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-20, 10:41   #1517
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez samotny_t Pokaż wiadomość
Ogarniesz spokojnie Zasady księgowości są znacznie prostsze niż kohomologie de Rhama albo teoria kategorii
Zresztą gdybym ja miał rekrutować księgowego, to 100 razy bardziej wolałbym kogoś po matematyce (jeśli tylko była na porządnej uczelni) niż kogoś z kierunkowym wykształceniem, ale wyraźnie głupszego (a sorry, ale większość absolwentów uczelni ekonomicznych jest głupsza od absolwentów matematyki).
Tak, matematyka bardzo rozwija umysł, w sumie poszłam na te studia z pasji, ale jak zaczęłam czytać piąte przez dziesiąte ten wątek, to się trochę przeraziłam ilością wszelkiej maści dokumentów. Może niepotrzebnie
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 10:19   #1518
kardinkaaa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-02
Wiadomości: 2
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez MsLizard Pokaż wiadomość
Dziewczyny, czy któraś z was robiła kurs kadr i płac i może powiedzieć, czy są na nim jakieś podstawy księgowości?

Biorę udział w projekcie unijnym - ponad miesiąc szkolenia z kadr i płac i po tym staż. Ostatnio jednak doradca zawodowy stwierdził, że moje cechy osobowości bardziej predysponują mnie do księgowości. Problem w tym, że kurs z księgowości jest w innym mieście, więc pani stwierdziła, że zrobię kadry i płace a na staż jednak w księgowości.
Jestem po matematyce, miałam kiedyś jedynie podstawy rachunkowości, nie znam się ani na kadrach, płacach ani wspomnianych finansach i księgowości. Zastanawiam się czy ja to wszystko ogarnę
Hmm... Jeśli chodzi o kadry, płace, księgowość i ogólnie pracą w finansach to na pewno jest to dobry ruch. Warto robić kursy, jednakże musisz wziąć pod uwagę to, że każde z przedsiębiorstw ma swój /reklama/. Według mnie najlepszym rozwiązaniem są studia ekonomiczne, nawet lic lub po prostu technikum ekonomiczne, a następnie szkolenia z konkretnych oprogramowań księgowych. Pracodawcy zależy na wiedzy praktycznej (najlepiej jeśli od razu po przyjściu umiałabyś obsługiwać dany program), a nie na teorii, czyli dopiero uczenia się programu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-08-22 o 22:28 Powód: reklama
kardinkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-08-22, 14:39   #1519
MsLizard
Zadomowienie
 
Avatar MsLizard
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 1 296
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez kardinkaaa Pokaż wiadomość
Hmm... Jeśli chodzi o kadry, płace, księgowość i ogólnie pracą w finansach to na pewno jest to dobry ruch. Warto robić kursy, jednakże musisz wziąć pod uwagę to, że każde z przedsiębiorstw ma swój /reklama/ Według mnie najlepszym rozwiązaniem są studia ekonomiczne, nawet lic lub po prostu technikum ekonomiczne, a następnie szkolenia z konkretnych oprogramowań księgowych. Pracodawcy zależy na wiedzy praktycznej (najlepiej jeśli od razu po przyjściu umiałabyś obsługiwać dany program), a nie na teorii, czyli dopiero uczenia się programu.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Moje szkolenie będzie trwało ponad miesiąc i będę mieć na nim obsługę programów kadrowo-płacowych. Studiów nie biorę pod uwagę, jedynie kursy księgowości i własną naukę. Znam kilka dziewczyn po kierunkach ekonomicznych, które w między czasie wydały dużo pieniędzy na kursy księgowości, a i tak mają problem ze znalezieniem pracy w zawodzie. Być może to specyfika mojego miasta, ale wszędzie potrzebują ludzi z doświadczeniem, a takich zaczyna brakować, bo pracodawca zwyczajnie nie chce szkolić młodych, co uważam za duży błąd.

Edytowane przez 21kasia21
Czas edycji: 2016-08-22 o 22:28 Powód: cytat z ukrytą reklamą
MsLizard jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-08-26, 13:56   #1520
Mezmerajza
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-08
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ePIT dostarczany jako uzupełnienie simple.erp pozwala na skrócenie papierkowej roboty do kilku minut. Zwłaszcza w przypadku PIT-40 i PIT-11.
Mezmerajza jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-09-27, 13:39   #1521
angelika1205
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 1
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

W moim przypadku decyzja o podjęciu kierunków studiów nie okazała się do końca pozytywna. Pracowałam w zawodzie, który przynosił mi tylko nerwy i stres. Podjęłam decyzję o przekwalifikowaniu się. Ukończyłam kurs w SEKA. Profesjonalni trenerzy, dużo zdobytej wiedzy w bardzo przystępny sposób. Kurs świetnie przygotował mnie do podjęcia pracy w tym zawodzie.
xxxx

Edytowane przez aniolek-tasmanski
Czas edycji: 2016-09-27 o 15:27 Powód: reklama
angelika1205 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 18:12   #1522
olabyola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 20
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Witam dziewczyny, dziś zaczęłam pracę w biurze rachunkowym. Pod koniec dnia pracy klient biura wysłał mi maila,że chce zatrudnić pracownika na umowę o pracę od 18.10. 2016 r. na cały etat. W świetle przepisów powinnam zgłosić tego pracownika do ubezpieczeń w przeciągu 7 dni od tej daty 18.10.2016. Czyli dziś minął termin tj 25.10.2016 r. Nie wysłałam do ZUSu formularza ZUS ZUA bo myślałam, że trzeba zgłosić w ciągu 7 dni roboczych, a nie kalendarzowych :-( Jakie konsekwencje ZUS może wyciągnąć za nieterminowe złożenie ZUS ZUA ?
olabyola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 19:32   #1523
maddd
Wtajemniczenie
 
Avatar maddd
 
Zarejestrowany: 2010-06
Wiadomości: 2 027
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Cytat:
Napisane przez olabyola Pokaż wiadomość
Witam dziewczyny, dziś zaczęłam pracę w biurze rachunkowym. Pod koniec dnia pracy klient biura wysłał mi maila,że chce zatrudnić pracownika na umowę o pracę od 18.10. 2016 r. na cały etat. W świetle przepisów powinnam zgłosić tego pracownika do ubezpieczeń w przeciągu 7 dni od tej daty 18.10.2016. Czyli dziś minął termin tj 25.10.2016 r. Nie wysłałam do ZUSu formularza ZUS ZUA bo myślałam, że trzeba zgłosić w ciągu 7 dni roboczych, a nie kalendarzowych :-( Jakie konsekwencje ZUS może wyciągnąć za nieterminowe złożenie ZUS ZUA ?

Zgłoś tego pracownika jak najszybciej. Też mi się kiedyś tak zdarzyło, jakieś 2-3 lata temu, że zgłosiłam pracownika do ZUS 8-ego dnia, i do dziś na szczęście nic się nie stało, mimo że miałam w tym roku kontrolę w firmie z ZUS właśnie. Zgłaszaj jutro z samego rana, nic innego nie zrobisz
maddd jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-25, 23:04   #1524
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

ZUS zazwyczaj nic nie robi w takich przypadkach, przynajmniej tak wynika z mojego doświadczenia. Też miałam kontrole. Tylko jakby coś się temu człowiekowi stało np dziś wieczorem, to jest bez ubezpieczenia, bo nie zgłosiłaś go w terminie. Jeżeli zgłoszenie jest po terminie, to obowiązuje od dnia zgłoszenia, nawet jak zaznaczysz w zua datę 18.10. Składkę oczywiście trzeba będzie zapłacić od 18.10.
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 19:21   #1525
olabyola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 20
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Hej dziewczyny muszę się poradzić. Od lipca do 20 września byłam na stażu w biurze rachunkowym. Księgowałam faktury VAT i numerowałam faktury głownie,ale księgowość spodobała mi się na tyle że chciałabym w tym pracować i się rozwijać w tej dziedzinie.Atmosfera miedzy pracownikami też mi się podobała.
Moglam liczyć na pomoc, jak czegoś nie wiedziałam itd.Po skończeniu stażu przez prawie 3 tygodnie siedziałam w
domu bo nie mogłam znaleźć innej pracy. Tydzień temu z tego tego biura zwolniła się jedna dziewczyna i mi zaproponowano zajęcie jej stanowiska. Zgodziłam się bo na stażu było fajnie i atmosfera ok.
Od wtorku przejełam obowiązki tej dziewczyny i w tym problem.
Nikt mnie nie przyucza do wykonywania nowych obowiązków. Z niektorymi programami wogole wczesniej nie miałam stycznosci.
Dostalam do samodzilenego prowadzenia kilka firm, a nie czuję się na siłach by sama sobie z tym poradzic. Atmosfera po odejsciu tamtej dziewczyny zrobiła się beznadziejna, niby moge liczyc na pomoc kolezanek, ale widzę że robią to niechętnie.One przyjaźniły się z tamtą kobietą co sie zwolniła i chyba myślą,że gdyby szefowa nie miała alternatywy w postaci mnie to by tamta ksiegowa dostałaby podwyżkę i nie odeszła z pracy. Wiekszosc rzeczy ktore teraz mam robić w pracy robię po raz pierwszy, deklaracje VAT,sporządzanie list płac,przygotowanie umów o prace i dokumentów z nią związanych, zusy. Nikt mnie nie nadzoruje.
Ja naprawdę szybko się uczę, ale potrzebuję by najpierw ktoś przy mnie był i wdrożył mnie w nowe obowiązki. Ostatnio miałam zgłosić do ubezpieczeń w "Płatniku" nowego pracownika firmy którą przejęłam po tej koleżance.To była moja pierwsza styczność z "Płatnikiem" i nie bardzo wiedziałam co i jak zrobić. Poprosiłam o pomoc kolegę księgowego pomógł mi, ale z łaską.Oni w tym biurze chyba wychodzą z założenia, ze skoro to samodzielne stanowisko to powinnam umieć już wszystko.Boję się że popełnię jakiś błąd.Z jednej strony zależy mi na tej pracy, z drugiej przerasta mnie kompletny brak wsparcia
Poważnie zaczynam myśleć o rezygnacji z tej pracy :-(
olabyola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 19:24   #1526
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

A nie możesz porozmawiać z szefową i powiedzieć jej, że potrzebujesz przyuczenia?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 19:42   #1527
olabyola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 20
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Powiedziałam ale szefowa stwierdziła ze nie jestem już na stażu i powinnam wykazywać większą samodzielność, a w razie wątpliwości pytać innych pracowników.A mi dziwnie prosić o pomoc gdy widze że koleżanki nie są chętne do pomocy. Stwierdziła też , że na pewno sobie ze wszystkim poradzę i że ona we mnie wierzy inaczej by mnie nie zatrudniła. Boję się ją rozczarować...
olabyola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 19:46   #1528
visionAM
Zakorzenienie
 
Avatar visionAM
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 32 059
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Ale na stażu nie pokazywali Ci obsługi tych programów, więc czemu ona teraz tego od Ciebie wymaga?
visionAM jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 20:08   #1529
olabyola
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 20
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Nie wiem dlaczego tak jest, odbywałam tam staż to doskonale wie, co umiem i ile umiem. Może ona myśli ze mam większą pomoc ze strony pozostałych pracowników.Moim zdaniem powinna mi wyznaczyć odgórnie jedną konkretną osobę do której powinnam się zgłaszać jak mam jakieś wątpliwości, bo tak to nikt się nie kwapi żeby mi pomóc.
Gdy poproszę o pomoc to wszyscy patrzą po sobie i denerwują się że ich odrywam od pracy.Zastanawiałam się czy jej nie powiedzieć jak wygląda sytuacja na lini ja - pozostali pracownicy, ale obawiam się że atmosfera jeszcze bardziej się zagęści...
olabyola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-10-27, 20:35   #1530
Agnieszka Gie
Rozeznanie
 
Avatar Agnieszka Gie
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 929
Dot.: Zawód księgowa/księgowy

Niestety, takie są realia w biurach rachunkowych. Przynajmniej ja do takich trafiałam. Dostałam pracę po miesiącu praktyk. Zostałam rzucona od razu na głęboką wodę i nikt się nie przejmował, że czegoś nie wiem. Dziewczyny pewnie mają pracy po kokardy i jak poświęcą czas Tobie to potem będą musiały siedzieć po godzinach, bo klienta nie interesuje, że się nie wyrabiają, on chce podatki na czas.
Ja bardzo dużo czytałam, korzystałam z czasopism i portali, za które płaciła szefowa. Szukałam sama informacji i dopiero z gotowym rozwiązaniem szłam do koleżanki lub szefowej. Mówiłam: mam taki i taki problem, znalazłam taki i taki przepis, moim zdaniem to trzeba zrobić tak i tak. Dziewczyny wtedy szybko odpowiadały i nie traciły czasu na tłumaczenie mi, byłam też lepiej traktowana bo widziały, że mi zależy i uczę się, a nie czekam na gotowe.
Co do programów to uczyłam się sama. Metodą prób i błędów klikałam po kolei i sprawdzałam co robią poszczególne funkcje.
Oczywiście siedziałam po godzinach i wracałam do domu wykończona. Robiłam dużo błędów i za głowę się teraz łapię jak sobie pomyślę jak wielu rzeczy wtedy nie wiedziałam.

Na pocieszenie napiszę Ci tylko, że szefowa na pewno wie, że nic nie wiesz. I liczy się z tym. W niektórych biurach tak jest, że wolą zatrudnić kogoś niedoświadczonego niż płacić więcej księgowej z doświadczeniem. A kontrola z urzędu będzie albo nie będzie.

Jedno jest pewne, nauczysz się tam bardzo dużo w bardzo szybkim czasie. Wykorzystaj ten czas do nauki, a potem szukaj pracy w jakiejś dobrej firmie lub dobrym biurze rachunkowym, które stawia na profesjonalizm i wiedzę pracowników.

Ile dostałaś firm? Masz pełną księgowość?
Agnieszka Gie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Praca i biznes


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2024-02-18 22:55:15


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:52.