Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II - Strona 108 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2010-07-26, 16:32   #3211
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez biedronka091 Pokaż wiadomość
hej!
Mam pytanko czy wam tęż kiedyś się zdarzyło, że soczewka wam pękła po zdjęciu?????????
Sama z siebie to raczej nie pęka. Może paznokciem uszkodziłaś przy zdejmowaniu?
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-26, 22:10   #3212
fiolka85
Wtajemniczenie
 
Avatar fiolka85
 
Zarejestrowany: 2006-11
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 2 492
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Nancy_Franciss Pokaż wiadomość
Ostatnio przecyztałam w internecie,że przy plusach szoczewki dobiera się większe np. o 0,5 czy to prawda?
Bo ja mam dobrane mniejsze niż moc w okularach i myślałam ,że moze przez to gorzej widzę?
To zależy jak duża jest wada i jak wyraźnie widzisz w soczewkach.
Przy większych wadach plusowych faktycznie soczewki powinny być mocniejsze niż okulary, a o ile to zależy od wielkości wady.
fiolka85 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 08:13   #3213
poziomka_321
Raczkowanie
 
Avatar poziomka_321
 
Zarejestrowany: 2009-08
Lokalizacja: TST
Wiadomości: 103
GG do poziomka_321
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Mam dobry tusz i również dwufazowy płyn do demakijażu ale słów okulisty nie zmienię, mimo wszystko juz podczas noszenia cały dzień coś się w oku zbiera, a przy demakijażu wszystko się rozpuszcza i drobinki wpadaja do oczu.
Z kropli nawilżających polecam Hyaback, są bez konserwantów i działają naprawdę dobrze.
__________________
Non omnis moriar...
poziomka_321 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 08:26   #3214
kahunia
Zadomowienie
 
Avatar kahunia
 
Zarejestrowany: 2006-07
Wiadomości: 1 550
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez innocencee Pokaż wiadomość

Aha i nie polecam kupowania soczewek przez allegro. Kupiłam,zachęcona niższą ceną niż u optyka i podejrzewam że są podrabiane. Mają inny kolor i brak na nich napisów. Czuć je na oczach. Dobrze, że mam paragon to będę reklamowała.
Ja kupuje na allegro i nie miałam problemu, opakowania takie jak u optyka, soczewki sie dobrze nosza Moze trafilas na kiepskiego sprzedawce, albo po prostu soczewki jakies felerne (nie z winy sprzedawcy)
__________________
Amelka 19.10.2013 r.


kahunia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 17:42   #3215
Noiley
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Witajcie,
Jutro jadę do lekarza, aby dopasował dla mnie soczewki [do tej pory nosiłam okulary]. Jakich badań mogę się spodziewać? Jak się bada tą krzywiznę oka?

Pytam, bo nie wiem, a wolałabym wiedzieć czego się spodziewać
Noiley jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-27, 20:03   #3216
olcia17666
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2005-08
Wiadomości: 327
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Polecam wszystkim soczewki kto ma wade wzroku ale nie przyzwyczai sie nigdy do okularow lub po prostu nie chce ich nosic. soczewki sa wygodne, nie sprawiaja wiekszych problemow i mozna si czuc w nich komfortowo;0
__________________
olcia17666 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 00:59   #3217
MoonMasochist
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 9
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Czy może mi ktoś doradzić? Może miał taki sam problem jak ja albo podobny.

Noszę soczewki PureVision B&L w sumie już od 4 lat B&L, a Pure od jakichś 2. Całą dobę. 30 dni bez zdejmowania. Kupiłam nowe pudełko i zużyłam 2 soczewki z jednego (mam 2 wady, stąd mam 2 pudełka) na początku lipca założyłam 3 soczewkę i tak jakoś dziwnie widziałam, pomyślałam, że się "rozchodzi" bo juz tak kiedyś miałam, ale zaczełam widzieć tym okiem jak przez mgłę, zaczęłam nawilżać kroplami, ale to działa na jakąś godzinę a potem znów widzę za mgłą. Wrzuciłam do płynu na noc, rano ubieram, przez kilka godzin było dobrze, potem znowu to samo. Wkurzyłam się i założyłam nową soczewkę. Też to samo się robi, tylko na jednym oku. Nic mnie nie boli, nie czuje, że mam soczewke na oku. Nie wiem co mam teraz zrobić. Założyć jeszcze kolejną? Czy możliwe jest że to jakaś wada soczewki?

Poza tym przestrzegam przez chodzeniem jedynie do okulistki. (u mnie jest tak, że jak dzwonisz się zarejestrować, to długo czekasz - jakbym teraz zadzwoniła, to może w grudniu się dostanę) Chodzę co roku, co półtora. Cały czas wada mi się powiększała. jak byłam przedostatni raz to zapisała mi OL -4 OP - 3,5 ale z zaznaczeniem że mogę sobie soczewki zwiększyć o,25 jakbym źle widziała. I zwiększyłam Ok. Po półtora roku przychodze do niej bo znowu słabo widzę a ona kazała mi czytać rząd wyżej niż zazwyczaj i mimo że mówiłam, że dalej (szczególnie lewe) nie widzę całkiem wyraźnie, ona stwierdziła, że jeżeli mogę przeczytać, to jest ok. ale ale wypisała receptę na OL - 4 a OP -5 ale ok, pomyslałam że jak tamte oko było całkiem słabe to może przez to, przecież jest okulistką, nie? kupiłam soczewki i dalej nie widziałam na lewe, za to na prawe bardzo dobrze, po 2 miesiącach się wkurzyłam i założyłam odwrotnie i co? przy -5 dalej nie widziałam dobrze na lewe oko.
wkurzona na maksa byłam akurat w realu i zajrzałam do optyka, a mieli badanie wzroku i co wyszło? że na lewym mam astygmatyzm -0,75 i oś 30, -4,5 D, a prawe? 3,5 zostało. ale powiedziała mi że powinnam mieć bardziej wyrównaną moc i noszę na obu 4,5. zastanawiam sie czy nie kupic 1 sztuki -4 żeby zobaczyć jak się patrzy. optyczka jeszcze powiedziała, że dobrze że zamieniłam soczewki bo bym całkiem przesilała oko.


a tak apropo makijażu, co prawda okazjonalnie robie makijaż oczu (mam tłustą cerę i z powiek to szybko spływa) ale jak tuszuje rzęsy czy maluję czarną kredką, to zmywam bez zdejmowania soczewek

przed pojawieniem sie tego problemu z okiem, to nosząc 24h czasami zapominałam że w ogóle mam wadę wzroku. wrócić do okularów? nieeee. poza tym po 3 dniach noszenia robią mi sie rany na nosie.
MoonMasochist jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 06:42   #3218
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

MoonMasochist - przy soczewkach trzeba kontrolować oczy co pół roku i nie tylko pod kątem wady, ale głównie tego jak znoszą one soczewki i czy nic niepokojącego (a jeszcze nie odczuwalnego) się nie dzieje - a więc wizyta u optometrysty a nie okulisty.
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 11:23   #3219
Black Vinyl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 100
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Przede mną pierwszy dzień dlugiego noszenia soczewek ( ok.12h ). Chciałabym się jakoś przygotować, na ewentualną suchość oka. Mam takie kropelki nawilżające AQuify, czy mogę rano przed założeniem soczewki zakroplić sobie oko, czy lepiej jak już ją założe. Wieczorem wrazie kłopotów ze zdjęciem soczewki, też mogę zakroplic oko? Troche się martwię, bo zazwyczaj nosiłam soczewkę nie dłużej niż 6,7 h .
Black Vinyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 19:11   #3220
Nancy_Franciss
Zadomowienie
 
Avatar Nancy_Franciss
 
Zarejestrowany: 2007-06
Lokalizacja: Polska
Wiadomości: 1 120
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja mam dużą wadę przy plusach ,ale byłam już u kilku optometrystów i wszyscy zapisują mi o pół mniejsze NO niby trochę inaczej widzę niż w okularach ,wszystko mniejsze ale mogę spokojnie w nich chodzić tylko czy od takiego czegos wzrok mi się nie pogorszy>?
__________________


Nancy_Franciss jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 19:27   #3221
maartuchaa
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-08
Wiadomości: 119
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez MoonMasochist Pokaż wiadomość
Czy może mi ktoś doradzić? Może miał taki sam problem jak ja albo podobny.

Noszę soczewki PureVision B&L w sumie już od 4 lat B&L, a Pure od jakichś 2. Całą dobę. 30 dni bez zdejmowania. Kupiłam nowe pudełko i zużyłam 2 soczewki z jednego (mam 2 wady, stąd mam 2 pudełka) na początku lipca założyłam 3 soczewkę i tak jakoś dziwnie widziałam, pomyślałam, że się "rozchodzi" bo juz tak kiedyś miałam, ale zaczełam widzieć tym okiem jak przez mgłę, zaczęłam nawilżać kroplami, ale to działa na jakąś godzinę a potem znów widzę za mgłą. Wrzuciłam do płynu na noc, rano ubieram, przez kilka godzin było dobrze, potem znowu to samo. Wkurzyłam się i założyłam nową soczewkę. Też to samo się robi, tylko na jednym oku. Nic mnie nie boli, nie czuje, że mam soczewke na oku. Nie wiem co mam teraz zrobić. Założyć jeszcze kolejną? Czy możliwe jest że to jakaś wada soczewki?
Nosze te same soczewki i mialam ten sam problem. W sumie nie wiem czy to wada soczewki. Ja mialam za mgłą oboje oczu więc wtedy musialyby mi sie trafic 2 felerne soczewki (jedna wada) i jeszcze musialabym je dziwnym przypadkiem złączyć w jedna pare ; p. Krople nawilżające też mi nic nie pomagały. Męczyłam się tak dwa tygodnie, az tu nagle pewnego dnia cud! Nic się nie działo . I wyraźnym światem ciesze się do dziś ; D.
maartuchaa jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-28, 21:56   #3222
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Dziewczyny a kupowała któraś z Was soczewy na stronie twojesoczewki?
I mam pytanko, bo okulista powiedział mi, że do każdych soczewek (nowych) mam mieć nowe opakowanko. Dotychczas miałam nowe opakowanka ale zakupiłam płyn duży, który mi wystarcza na 3 miesiące a jest w nim tylko 1. Wiem, ze to standard ale zastanawia mnie czy ja rzeczywiście muszę sobie zamawiać z allegro czy innej stronki te opakowania - bo w normalnych stacjonarnych sklepach powiedziano mi, ze opakowanie dostaje tylko do zakupu płynu. Strasznie zagmatwałam przepraszam W skrócie: czy i gdzie dokupujecie pojemniczki?
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 22:14   #3223
anka.d
Wtajemniczenie
 
Avatar anka.d
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 2 679
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

bajeczka - kupowalam tam, ale stacjonarnie, sa dosc drodzy.
maja pojemniczki za 5 zł.
ja zmieniam pojemniczek ze zmiana plynu, wiec nie dokupuje.
anka.d jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-28, 22:31   #3224
201701300931
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 8 254
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Ja kupowałam przez internet z odbiorem w salonie - szybko i bezproblemowo Skusiłam się, bo dawali gratisowo płyn do dwóch opakowań soczewek. Ale niestety przez płyn miałam uczulenie i jakieś paskudztwa na rogówce, więc poszedł w świat...
201701300931 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-29, 22:05   #3225
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Drogie wizażystki, po wielu miesiącach namysłu dzisiaj udałam się do okulisty z prośbą o dobranie soczewek Moje wrażenia ?
- przez pewien czas czułam że mam "coś" w oku, taki lekki dyskomfort. Lepiej było po ponownym włożeniu soczewki do oka.
- kiedy czytałam gazete rozmazywały mi sie literki.
- oczy łzawiły, i czułam że są takie suche.
-i nie wiem dlaczego ;( ale soczewka zsunęła mi sie z oka.

Dzisiaj miałam je ponosić chwile, jutro 4h, i z każdym dniem dwie godz. dłużej.

Soczewki mam (chyba) miesięczne, dostałam cały zestaw (płyn, pojemniczki,krople do oczu) z firmy Ciba Vision - zapłaciłam 60zł.

Ogólnie to jestem baardzo zielona w tych sprawach, dlatego chciałam zapytać czy któraś z was nosi bądz nosiła soczewki z tej firmy ? Co o nich sądzicie?
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 11:15   #3226
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez anka.d Pokaż wiadomość
bajeczka - kupowalam tam, ale stacjonarnie, sa dosc drodzy.
maja pojemniczki za 5 zł.
ja zmieniam pojemniczek ze zmiana plynu, wiec nie dokupuje.
No właśnie na tej stronce znalazłam moje soczewki taniej niż gdzie indziej ( o jakieś 9-10 zł). Jeżeli dobrze zrozumiałam, to jak płyn masz średnio na 3 miesiące to nie zmieniasz pojemniczka tak? Przepraszam, że tak wypytuję ale jeszcze jestem 'zielona'

Cytat:
Napisane przez migdaska Pokaż wiadomość
Drogie wizażystki, po wielu miesiącach namysłu dzisiaj udałam się do okulisty z prośbą o dobranie soczewek Moje wrażenia ?
- przez pewien czas czułam że mam "coś" w oku, taki lekki dyskomfort. Lepiej było po ponownym włożeniu soczewki do oka.
- kiedy czytałam gazete rozmazywały mi sie literki.
- oczy łzawiły, i czułam że są takie suche.
-i nie wiem dlaczego ;( ale soczewka zsunęła mi sie z oka.

Dzisiaj miałam je ponosić chwile, jutro 4h, i z każdym dniem dwie godz. dłużej.

Soczewki mam (chyba) miesięczne, dostałam cały zestaw (płyn, pojemniczki,krople do oczu) z firmy Ciba Vision - zapłaciłam 60zł.

Ogólnie to jestem baardzo zielona w tych sprawach, dlatego chciałam zapytać czy któraś z was nosi bądz nosiła soczewki z tej firmy ? Co o nich sądzicie?
Ja noszę ich Air Optix'y ale ja mam toryczne i jestem bardzo zadowolona. Noszę soczewki ok. 12-14 godzin i czuję je dopiero późnym wieczorem jak już jestem w domu. Na początku zawsze jest troche dziwnie bo to ciało obce w oku, oczy łzawią albo są suche, obraz jest czasem taki zamazany ale to wszystko mija bo oczko się przyzwyczaja.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 19:09   #3227
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

bajeczka000 bardzo dziękuje za odp

I prosze jeszcze o pomoc, otóż dzisiaj założyłam soczewkę na prawe oko- bez większych problemów i próbowałam na lewe, ale robiło sie coś takiego, że po założeniu soczewka sie tak dziwnie marszczyła i zsuwała się z oka, jestem pewna że strona byłam prawidłowa ( widziałam cyferki, i napis OK) próbowałam pare razy i za każdym razem było tak samo. Nie wiem co robić, w czym tkwi problem ? Pomocy !
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 19:49   #3228
Arashy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka.
Wiadomości: 249
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ja nosze Cibe, ale niestety jednodniowa. nosi mi sie je calkiem niezle.

moze skoro masz taki dziwny problem, ze sie zsuwa i marszczy to zle dobrana jest?
__________________
W imię dysku i stacji i monitora ciekłokrystalicznego.
Enter!


Arashy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-30, 19:58   #3229
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Też sie nad tym zastanawiałam, ale na prawym oku jest wszystko w porządku. Wprawdzie moce soczewki są różne, ale to chyba nie ma znaczenia bo bardziej istotna jest średnica, krzywizna a ta w obu soczewkach jest taka sama.
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2010-07-30, 22:06   #3230
onlythebest
Raczkowanie
 
Avatar onlythebest
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: mazowieckie
Wiadomości: 490
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hej.

Postanowiłam zacząć swoja przygodę z soczewkami i mam pytanie czy znacie jakiś dobry, polecany gabinet w którym mogłabym dobrać soczewki w Warszawie?
Znalazłam gabinet na Złotej, wraz z ich oddziałem w podziemiach BUW-u gdzie jest fajna promocja dla studentów (badanie okulistyczne, para miesięcznych soczewek, 10 soczewek jednodniowych, płyn do konserwacji soczewek oraz krople nawilżające w cenie 50 zł). Tylko nie wiem jak tam z jakością obsługi...
Niedługo będę świadkową na ślubie przyjaciółki i chciałabym wszystko widzieć wyraźnie bez konieczności zakładania okularów...
__________________


Zaręczona i przeszczęśliwa od 3.01.2011 r.
onlythebest jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 10:45   #3231
Lavanda
Rozeznanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 556
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez migdaska Pokaż wiadomość
I prosze jeszcze o pomoc, otóż dzisiaj założyłam soczewkę na prawe oko- bez większych problemów i próbowałam na lewe, ale robiło sie coś takiego, że po założeniu soczewka sie tak dziwnie marszczyła i zsuwała się z oka, jestem pewna że strona byłam prawidłowa ( widziałam cyferki, i napis OK) próbowałam pare razy i za każdym razem było tak samo. Nie wiem co robić, w czym tkwi problem ? Pomocy !
moze wysycha Ci soczewka od tej strony którą kładziesz na oczko i dlatego się marszczy...?
ja gdy zakładałam na początku soczewkę musiałam mieć całkiem suchy palec którym ją zakładałam, ale w soczewce musiała być kropelka płynu żeby była "nawilżona" - i mi się od razu do oczka "przyklejała" (noszę soczewki od bardzo niedawna i tak sobie kombinuję, ale już mi idzie coraz lepiej i bez problemów soczewka wskakuje na swoje miejsce )

i na lewe oko trudniej mi było założyć soczewkę

ewentualnie może soczewka po prostu jest jakaś.. uszkodzona czy coś..

Cytat:
Napisane przez onlythebest Pokaż wiadomość
Hej.

Postanowiłam zacząć swoja przygodę z soczewkami i mam pytanie czy znacie jakiś dobry, polecany gabinet w którym mogłabym dobrać soczewki w Warszawie?
Znalazłam gabinet na Złotej, wraz z ich oddziałem w podziemiach BUW-u gdzie jest fajna promocja dla studentów (badanie okulistyczne, para miesięcznych soczewek, 10 soczewek jednodniowych, płyn do konserwacji soczewek oraz krople nawilżające w cenie 50 zł). Tylko nie wiem jak tam z jakością obsługi...
Niedługo będę świadkową na ślubie przyjaciółki i chciałabym wszystko widzieć wyraźnie bez konieczności zakładania okularów...
to ja Ci tylko nie polecę optyk computer na stokłosach
strata czasu, więcej się dowiedziałam o soczewkach itd od pani u której je kupowałam

a kupuję też przez allegro, jak część z Was, z odbiorem osobistym w Warszawie



i kupiłam sobie kropelki hylo-comod, ale jeszcze nie użyłam, więc nie wiem jak się sprawują
sprytny mają ten aplikator, fajne rozwiązanie przy takim produkcie
__________________

Edytowane przez Lavanda
Czas edycji: 2010-07-31 o 10:46
Lavanda jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 13:30   #3232
bajeczka000
Wtajemniczenie
 
Avatar bajeczka000
 
Zarejestrowany: 2007-07
Wiadomości: 2 737
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Hylo - comod są super. Mnie ten aplikator na początku przerażał. Teraz już sporadycznie ich używam a szkoda, bo ich ważność się kończy i do wywalenia. Nie wiem czy to tylko moje odczucie, ale odniosłam wrażenie, że jak zakraplam oczy to soczewka się mocniej przysysa i ciężej ją zdjąć.
__________________


Cytat:
Napisane przez marrellic
Jeżeli Wizaż jest bezradny, to nic tylko skakać z mostu


bajeczka000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-07-31, 14:33   #3233
migdaska
Raczkowanie
 
Avatar migdaska
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 309
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Na soczewce jest kropelka płynu, myślę że to raczej bedzie wadliwa soczewka ;(
W pon. zadzwonie do okulistki zapytać, dziękuje za pomoc
migdaska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 14:38   #3234
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Znacie jakiegoś dobrego okulistę / optometryste w Toruniu ?

Przeprowadzam się tam na studia i przy najbliższej wizycie w tym mieście chciałabym odwiedzić specjalistę, który odpowiednio dobierze mi soczewki, ponieważ mój dotychczasowy okulista wszystkim pacjentom wciska soczewki eyeye, których moje oczy nie znosiły.
Przy ostatniej wizycie powiedziałam jej, że chciałabym zmienić soczewki, a Pani okulistka powiedziała (niezbyt profesjonalnie), że na rynku jest dużo producentów soczewek od Johnsona po Ciba vision i że sama powinnam sobie dobrać soczewki, które najbardziej będą odpowiadały mi cenowo

Tymczasowo noszę soczewki Biofinity (nie przeszkadzają mi i nie czuję ich na oczach), ale wolę nie dobierać sobie sama soczewek, skoro się na tym nie znam
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 14:40   #3235
sabbatha
Zakorzenienie
 
Avatar sabbatha
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Opole
Wiadomości: 12 078
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ale jeżeli znasz parametry soczewki to sama chyba możesz wybrać
__________________
Blog lakierowy - SpookyNails Zapraszam


sabbatha jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 16:49   #3236
Mademoiselle_Pauline
Wtajemniczenie
 
Avatar Mademoiselle_Pauline
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 2 664
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez sabbatha Pokaż wiadomość
ale jeżeli znasz parametry soczewki to sama chyba możesz wybrać
Tak, ale nie jestem pewna czy obecny okulista dobrze dobrał mi soczewki.
__________________
Oświęcim zaczyna się wszędzie tam, gdzie ktoś patrzy na rzeźnię i myśli: to tylko zwierzęta.
Theodor Adorno
Pomóż : http://www.pustamiska.pl/
karmimy psiaki
Insta
8tracks
Mademoiselle_Pauline jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 17:18   #3237
NicNieMusisz
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: połud.-zachód
Wiadomości: 1 011
GG do NicNieMusisz
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

stanie mi się coś jeśli pochodzę dwa dni po terminie? powinnam założyć nowe w wtorek ale jest właśnie za granicą tzn przedłużył się pobyt i nie mam pojęcia co zrobić!
NicNieMusisz jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 17:32   #3238
Black Vinyl
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2010-03
Wiadomości: 100
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

W jakim sklepie internetowym opłaca sie najkorzystniej zakupić soczewki? Z racji tego, że mam wadę inną na każdym oku musze zakupić 2 opakowania, razem wyjdzie 60 szt. ( jednodniowe). Jak mogę sprawdzic termin ważności na takich soczewkach kupowanych w necie? codziennie ich nosic nie będę, dlatego dobrze by było, aby był dość długi.
Black Vinyl jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 20:50   #3239
Arashy
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2007-03
Lokalizacja: Z popołudniowej herbatki u Smoka.
Wiadomości: 249
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

ja kupowalam jednodniowe przez internet przez szkla.com. Mnie się akurat opłacało. Daty co prawda w zaden sposob nie staralam sie sprawdzac, ale opakowanie mam wazne do 2014-06 - a kupowalam je jakis miesiac temu.
__________________
W imię dysku i stacji i monitora ciekłokrystalicznego.
Enter!



Edytowane przez Arashy
Czas edycji: 2010-08-01 o 20:53
Arashy jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2010-08-01, 21:13   #3240
Ineso
Matka Smoka
 
Avatar Ineso
 
Zarejestrowany: 2007-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 11 937
Dot.: Soczewki kontaktowe - wątek zbiorczy, cz. II

Cytat:
Napisane przez Black Vinyl Pokaż wiadomość
W jakim sklepie internetowym opłaca sie najkorzystniej zakupić soczewki? Z racji tego, że mam wadę inną na każdym oku musze zakupić 2 opakowania, razem wyjdzie 60 szt. ( jednodniowe). Jak mogę sprawdzic termin ważności na takich soczewkach kupowanych w necie? codziennie ich nosic nie będę, dlatego dobrze by było, aby był dość długi.
Niestety sama musisz sprawdzić gdzie interesujące Cię soczewki kosztują najmniej. Nawet my w Krakowie korzystamy z trzech sklepów: szkla, hosz i optiland w zależności od tego, czego potrzebujemy. Najlepiej sprawdź poprzez Ceneo, skoro nie znasz sklepów.
O datę ważności możesz spytać mailem sklep. Jeśli jest porządny i nie ma nic do ukrycia to myślę, że Ci odpowiedzą.

Edytowane przez Ineso
Czas edycji: 2010-08-01 o 21:14
Ineso jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 16:30.