Ranking = rzeczywistość? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Perfumy

Notka

Perfumy Fora, na których znajdziesz porady w zakresie perfum. Zapraszamy do dyskusji.
Zanim napiszesz post zapoznaj się z FAQ oraz Przewodnikiem po perfumach.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2006-09-12, 11:53   #1
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118

Ranking = rzeczywistość?


Czesto przegladam rankingi najlepiej sprzedajacych sie zapachow. Ostatnio sa to Code Armani, Allure Sensuelle, Euphoria, czasem Light blue, Be delicious... Zauwazylam jednak, ze to nijak ma sie do rzeczywistosci. Moze obracam sie w srodowisku nielubiacym perufm albo za rzadko wychdoze na ulice ale w ogole nie czuje tych zapachow na ludziach. Hypnose? Euphoria? Code? Nic z tych rzeczy. Czasem tylko spotykam Light blue... A czy Wy gdzies wyczuwacie te "hity"?
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:56   #2
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Ranking=rzeczywistosc?

I owszem. W biurze....
zwłaszcza ostatnio code, euphoria, be delicious
light blue mniej i allure sensuelle tez troche mniej, ale sie pojawia
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 11:57   #3
Nakretka
Raczkowanie
 
Avatar Nakretka
 
Zarejestrowany: 2005-03
Wiadomości: 433
Dot.: Ranking=rzeczywistosc?

dodam, ze przez biuro gdzie pracuje przewija sie mnóóóóóstwo ludzi - dużo tam pracuje, ale też dużo przychodzi / przyjeżdża konsultantów i innych takich
Nakretka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:18   #4
demonik
Zakorzenienie
 
Avatar demonik
 
Zarejestrowany: 2004-06
Wiadomości: 4 594
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez ropuszka Pokaż wiadomość
A czy Wy gdzies wyczuwacie te "hity"?
Ja w ogóle rzadko cokolwiek na ludziach wyczuwam .
W mojej firmie (w jednym budynku) pracuje ok. 200 osób, głównie kobiety i rzadko dolatują do mnie jakieś miłe dla nosa wonie. Jakiekolwiek wonie . Jedynie moja szefowa, kobieta elegancka i zamożna, szczodrze zlewa się ukochanym od lat Wild Musk. Nie lubię tego zapachu, kilka razy próbowałyśmy z koleżankami dać jej delikatnie do zrozumienia, że istnieją inne, piękniejsze zapachy, ale bezskutecznie - skusiła się jedynie na czerwony Rush, który też przypadł jej do gustu.
Codziennie przychodzi do mnie wiele osób z zewnątrz i mało osób czymkolwiek pachnie. Najczęściej (i najładniej) pachną mężczyźni .

A słowo "bestseller" w perfumerii działa na mnie odstraszająco .

demonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 12:40   #5
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez demonik Pokaż wiadomość
A słowo "bestseller" w perfumerii działa na mnie odstraszająco .
To zupelnie tak jak na mnie nie jest moim celem pachniec jak polowa Polski/Europy wole oryginalniejsze, zadziej kupowane i uzywane wonie. A bestseller kojarzy mi sie z tandeta (chociaz nie zawsze oczywiscie tym jest), masowka i uwielbieniem "ludu"
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:06   #6
evee
Wtajemniczenie
 
Avatar evee
 
Zarejestrowany: 2004-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 2 997
GG do evee
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

czuje - Euphorie, Hypnose ,L.B, Addicta i B.C .. poza tym to meskie, bo pracuje raczej wsrod meskiego grona
evee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 13:09   #7
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

A ja czuje jedynie wszechobecne LB... To tak skutecznie zniechecilo mnie do tego zapachu, ze tego lata nie jestem w stanie go tknac poczekam, jak ta moda przeminie a wtedy sie z nim na nowo zaprzyjaznie mam nadzieje, ze to nastapi juz za rok
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 13:15   #8
charlotta21
Raczkowanie
 
Avatar charlotta21
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Rybnik
Wiadomości: 235
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Z rankingami to jest tak, że ludzie kupują często perfumy np. na prezenty i coż, wtedy raczej nikt nie chce inwestować w drogi, niszowy zapach, który może się nie spodobać, więc kupują zapachy "sprawdzone" przez pół Polski

Druga sprawa, że jeśli ktoś nie jest specjalnie wybredny i też nie za bardzo jest obeznany w temacie, to wchodząc do takiej np. Sephory, zostaje od razu zasypany ofertami masowymi np. przez ekspedientki. Ktoś, kto wie, czego chce raczej nie ma takich problemów, bo niekoniecznie musi ufać gustom zbiorowym lub poradom ekspedientek.

Po trzecie, zapachy masowe są przede wszytskim nieinwazyjne i bezpieczne. I dlatego też wybierane przez większość.
charlotta21 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 17:48   #9
m23p31
Raczkowanie
 
Avatar m23p31
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 396
GG do m23p31
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

A ja powiem tak, to dosyc paradoksalne, ale czesciej czulam dobre perfumy na innych, kiedy byly synonimem luksusu i nie byly tak ogolnodostepne jak dzis. Pamietam moja ciotke pachnaca LouLou, Sotto Voce, All about Eve, Joop!, inna pachniala Samsara (wujek przywozil z Niemiec), kolejna pachniala Roma, jeszcze inna Sabattini. Panowie to oczywiscie Joop pour homme, Fahrenheit. Pamietam zalew Vanilia Fields... a dzis, czesciej czuje podrabiane Chanel piatki, light blue, Angel...
To smutne, ale nawet moj szef z zona, osoby "majace kase" pachna rynkowo. naprawde rzadko sie zdaza, ze czuje na kims ladny zapach, i naprawde jak juz, sa to mezczyzni:/
__________________
ele me le dudki
m23p31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 17:52   #10
m23p31
Raczkowanie
 
Avatar m23p31
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 396
GG do m23p31
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

A i jeszcze cos, bardzo mile wspominam moja poprzednia szefowa, pachniala Cristobalem, kiedy ja poznalam, zafascynowal mnie ten zapach, chociaz pierwszy raz mialam z nim stycznosc, znalam jedynie reklame. Pozniej sprawila sobie T girl, naprawde pachnie wybornie (sprawilam sobie ostatnio), Versace Woman, Baby doll... To zastanawiajace, ale oprocz Versace mam je wszystkie A poznalysmy sie, kiedy mialam 20 lat
__________________
ele me le dudki
m23p31 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 18:45   #11
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

No wlasnie, czesto ekspedientki, chcac zachecic do zakupu nowosci, mowia, ze swietnie sie sprzedaje. Ja tez na to nie "lece", bo lubie byc oryginalna.
Zreszta, nie jestem przekonana czy akurat TOP 10 to zapachy neutralne, ktore (prawie) kazdemu pasuja, a jesi tak jest, to zastanawiam sie, w czym tkwi ich tajemnica...
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 18:45   #12
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Aha, co obstawiacie jako hit tego sezonu? Bo wlasnie spojrzalam w najnowszy ranking:
1.Armani Code
2. Light blue
3. Uwaga uwaga Nina Nina Ricci
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 19:13   #13
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Ja mam zawsze wątpliwości co do "rankingu" sephory. Mam wrażenie, że perfumy stojące na półkach z sygnaturą "bestseller" jest to po prostu reklama zapachu. Może się mylę, ale wydaje mi się, że niektóre produkty stoją tam bardziej w celach przypomnienia zapachu i w związku z tym liczy się na ich lepszy zbyt, niż wygranej rywalizacji w sprzedaży.

A w życiu rzadko czuję topowe zapachy na osobach.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 19:19   #14
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 147
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

No to Niny na pewno nie będzie czuć, bo ten zapach znika po 5 minutach

A tak na temat, to ja czuję na ludziach przeważnie Light Blue (czy to nigdy nie przestanie być popularne ???) i pojedyncze przypadki innych - np. Be Delicious, Euphoria, Addict; jakieś słodziaki i landrynki, których nie potrafię zidentyfikować.
Nie czuje już zbyt często Coco Mademoiselle (co to się stało ?)
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 19:26   #15
lalesia
Zakorzenienie
 
Avatar lalesia
 
Zarejestrowany: 2005-02
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 5 080
GG do lalesia
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez Szarada Pokaż wiadomość
No to Niny na pewno nie będzie czuć, bo ten zapach znika po 5 minutach
oooo, z Ciebie tez? ze mnie wyparowal w oka mgnieniu, ale inne Wizazanki pisaly, ze na nich jest bardzo trwaly
lalesia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 19:37   #16
nebraska
Zakorzenienie
 
Avatar nebraska
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: cozy place
Wiadomości: 4 996
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

jest też tak, co tutaj może nam sie wydać nie do pomyślenia, ze kobiety nie zawsze wybierają perfumy świadomie.Tak jak napisała Charlotta - dostaja zapach w prezencie i go używają, bo relatywnie rzadko się zdarza, ze cos odrzuca na kilometr.
A że te prezenty kupują mężczyźni, którzy nie zawsze się znają totez dają sobie wcisnąć "bestsellery" ekspedientce.
__________________
Pielęgnujmy przypadkową życzliwość i piękne czyny pozbawione sensu.


Fragrantica








nebraska jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 20:03   #17
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Na mnie Nina tez jest potwornie nietrwala. W recenzji pisalam, ze za pierwszym razem zniknela blyskawicznie, wiec przy drugim tescie psiknelam sie solidniej. I co? To samo:/
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 20:33   #18
Pomadka
Zakorzenienie
 
Avatar Pomadka
 
Zarejestrowany: 2003-08
Lokalizacja: Wizaż. Tu mnie zawsze znajdziesz! :)
Wiadomości: 14 119
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Mam jak Demonik-rzadko wyczuwam perfumy na innych, albo się bardzo oszczędnie psikają, albo jakieś ulotne te perfumy, albo ja mam nos do yhy...

Niestety mam o wiele lepszy nos do wyczuwania zjełczałego smoru-typu frytura, przesmarzony olej, kobieta cuchnąca cebulą, plackami ziemniaczanymi... Naprawdę NIE chciałabym wyłapywać takich zapachów, ale robię to mimowolnie.

Ale zapomniałam o sednie sprawy.
Ja się nigdy nie sugeruję rankingami/mało na nie zwracam uwagę, bo myślę że firmy płacą za to, aby zapach X był podany na pierwszym, czy drugim miejscu sprzedaży.
Mam dziwne wrażenie, że jest to element kampani reklamowej, kiedy perfumy są już na rynku od jakiegos czasu, rynek się nieco zasycił, wtedy robią taką "sztuczną" listę najlepiej sprzedających się zapachów... Byle zachęcić klientki do kupna.
__________________
♪♪♪♪♪♪ ♪♪♪♪♪♪
Pomadka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 20:40   #19
rawita
Zakorzenienie
 
Avatar rawita
 
Zarejestrowany: 2005-07
Wiadomości: 8 064
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Ja tam na ulicy nie czuję nawet Light Blue. Może jestem zbyt zaabsorbowana własnym zapachem
rawita jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2006-09-12, 20:42   #20
Szarada
Zakorzenienie
 
Avatar Szarada
 
Zarejestrowany: 2003-04
Wiadomości: 5 147
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez lalesia Pokaż wiadomość
oooo, z Ciebie tez? ze mnie wyparowal w oka mgnieniu, ale inne Wizazanki pisaly, ze na nich jest bardzo trwaly
No... rekordzistka w znikaniu ))
Szarada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-12, 22:42   #21
sabi
Zadomowienie
 
Avatar sabi
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: Gdynia
Wiadomości: 1 399
GG do sabi
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez ropuszka
w ogole nie czuje tych zapachow na ludziach. Hypnose? Euphoria? Code? Nic z tych rzeczy. Czasem tylko spotykam Light blue... A czy Wy gdzies wyczuwacie te "hity"?
Owszem. Dwie koleżanki z pracy pachną Euphorią, (jedna z nich także L'or de Torrente), inna na służbowych wyjazdach używa Lou Lou lub OI. Mój szef pachnie ładnie, ale nie mam pojęcia czym [to zdanie nie ma podwójnego dna ]. Kolega z pokoju obok pachnie Platinum Egoiste Chanel.

Na uczelni najczęściej czuję LB, Coco Mademoiselle. Wiosną bardzo często czułam Code Armaniego, kiedy wszedł jako wielki hicior. Czasem czuję Miracle, czasem Aqua di Gio. Wczoraj na spacerze z psem minęłam panią, która pachniała pół metra z przodu i ze cztery z tyłu NR for her. Tego zawsze wyczuję bo mnie dusi .
__________________
Hold me now
I'm six feet from the edge and I'm thinking
That maybe six feet
Ain't so far down
sabi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 00:08   #22
tornado
Zadomowienie
 
Avatar tornado
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 1 135
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Pewnego typu ranking tworzą też gwiazdy zdradzające w kolorowych pisemkach czym pachną. Zastanawiam się na ile jest to autentyczne i czy one tych zapachów rzeczywiście używają. Na ich miejscu nie chciałabym, żeby pół Polski pachniało ich zapachem.
tornado jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 00:45   #23
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Na przysłowiowej "ulicy " spotykam Light Blue, Tresor, Euforię z tym , że sporadycznie.

Mója kierownik pachnie Euforią.

W pracy u mnie czesciej spotykam dobrze pachnących meżczyzn : Egoiste Platinium, Dune, Jazz, i inne.

Sporadycznie zdarza mi się wyczuwac zapachy na paniach - poza tymi , którym zaszczepiłam lub pogłębiłam perfumeryjnego bzika

Poza moim pokojem spotkałam słonia, L`OR de Torrente, Champs Elyses, Organzę klasyczną, Pure Poison, Dune, Light Blue, Sabatini granatową. Premier Jour, Chance, Coco mademoiselle, Woman Versace, z niższych Adidasa i Pumę .
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 07:22   #24
maja79
Wtajemniczenie
 
Avatar maja79
 
Zarejestrowany: 2005-08
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 2 065
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Rzeczywiście - mężczyźni bardziej chyba zwracają uwagę na zapach. Praktycznie każdy czymś pachnie.
Ja szukam w zapachu konkretnych nut, więc nie biorę z góry to co komuś się sprzedaje . No i wolę nawet coś starszego, ale nie tak popularnego.
A ostatnio wywąchałam w otoczeniu Happy Heart, Angela, Opium i Shalimara - więc chyba nie jest tak źle, co?

Edytowane przez maja79
Czas edycji: 2006-09-14 o 07:20
maja79 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 07:24   #25
ligia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 335
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Rankingi moim zdaniem mają na celu wyłącznie zwiększanie sprezedaży, na niektórych to działa, szczególnie na zagubionych w perfumerii mężczyzn

W biurze kobiety pachną miracle, LB (sporo), Envy, wyczuwam też Be delicious, zimą słonika kenzo, czasem mignie mi Rush, Champs Elysee oraz Angel
Incydentalnie spotkałam kobiety, które nosiły Shalimar czy Opium

Mężczyźni natomiast noszą boss in motion, chanel allure, kenzo, mam też jednego wielbiciela burberry,
raz spotkałam faceta, który pachniał Pi givenchy(wybornie)
ligia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 07:43   #26
Eenax
Zakorzenienie
 
Avatar Eenax
 
Zarejestrowany: 2006-03
Lokalizacja: Pętla Wron
Wiadomości: 7 141
GG do Eenax
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Ja stwierdzam ze w tych rankingach coś jednak jest. Sadze ze jednak to działa w 2 stronę pierw jest stwarzany sztuczny ranking a społeczenstwo syndromem "owczego pedu", re rankingi urzeczywistnia.
Czytajac rankingi coś w nich jednak jest prawdziwego bo najczesciej wyczuwam na ulicy takie zapachy jak np.: Hypnose, Code, light blue, Lacoste touch of pink, Chance . Również reklamowane sredniopólkowce np.: Storia, Adidas taki pomaranczowy i ciemno rózowy, WaterCostam, Cat Deluxe, czerwona puma i puma Jamaica.
Sporadycznie wyczuwam jakies inne zapachy, nie rankingowe.
Rzadko kiedy wyczuwam zapachy których nie znam lub niszowce i małopopularne (no chyba ze na spotkaniach wizazowych bo wtedy kazda wizazanka pachnie czymś niesamowitym).
__________________
... I chłodną żmiją świt dżunglowy
Wpełza do jamy,
A w dżunglach wilgoć mszy grobowej,
Dym kadzidlany. ...



czarne kredki
Eenax jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 18:39   #27
poissonivy
Zakorzenienie
 
Avatar poissonivy
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: podlaskie
Wiadomości: 6 658
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Ostatnio Euforia na topie u mnie, gdzie się nie ruszę, to Euforia. W wakacje LB.
poissonivy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 20:13   #28
ROZ-ter-KA
Zakorzenienie
 
Avatar ROZ-ter-KA
 
Zarejestrowany: 2004-10
Lokalizacja: Silesia
Wiadomości: 8 645
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Cytat:
Napisane przez Eenax Pokaż wiadomość
Ja stwierdzam ze w tych rankingach coś jednak jest. Sadze ze jednak to działa w 2 stronę pierw jest stwarzany sztuczny ranking a społeczenstwo syndromem "owczego pedu", re rankingi urzeczywistnia.
Zgadzam sę z ta teorią
__________________
WYMIANA Pearl mancera
ROZ-ter-KA jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-13, 20:52   #29
ropuszka
Zakorzenienie
 
Avatar ropuszka
 
Zarejestrowany: 2004-07
Wiadomości: 5 118
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Dzieki temu, ze napisalyscie, co jesczze czujecie, przypomnialam sobie, ze moje znajome pachna Rush i Jungle. Ale kazda z osobna i nie ma czegos takiego, ze czuje na kilku osobach jeden zapach. To baaardzo rzadkie zjawisko.
ropuszka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2006-09-14, 04:54   #30
Babygia
Zadomowienie
 
Avatar Babygia
 
Zarejestrowany: 2005-09
Lokalizacja: Stuttgart/Niemcy
Wiadomości: 1 111
Dot.: Ranking = rzeczywistość?

Mnie tam rankingi sa obojetne,bo mam wlasny nos,i uzywam tego,co lubie.
Tak,jak napisala juz dzewczyna przede mna,te listy "bestsellerow" wydaja mi sie o tyle podejrzane,ze po duzej czesci figuruja na nich "zapchajpoli" sprzed potopu,ktore-gdy pytam znajome mi panie-prawie nikt nie uzywa,aze nie zyje jako pustelnik,zastanawiam sie-skad oni biora te wyniki?????
__________________
"Never argue with an idiot. They drag you down to their level, then beat you with experience."

NASZA KLASA http://nasza-klasa.pl/card/11402382/e1546266ad

FACEBOOK http://www.facebook.com/Feline.Gia?ref=profile
Babygia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Perfumy


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:41.