OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 129 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-08-05, 15:45   #3841
tambourinist
Rozeznanie
 
Avatar tambourinist
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 628
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pijona Pokaż wiadomość
a mnie ciekawi czym myjecie buźkę rano? też olejami czy rano używacie jakiegoś łagodnego żelu lub pianki?
Obecnie tym: http://www.lavera.de/produkte/gesich...igungsgel.html , wcześniej wodą z olejem z drzewa herbacianego. Olejek polecałabym stuprocentowy, raz przez wprowadzające w błąd opakowanie kupiłam z dodatkami i nie był fajny, podrażniał i nie miało się uczucia czystości.
tambourinist jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 16:18   #3842
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez pijona Pokaż wiadomość
a mnie ciekawi czym myjecie buźkę rano? też olejami czy rano używacie jakiegoś łagodnego żelu lub pianki?
Już było- wyszukiwarka

- przemycie tonikiem/hydrolatem/wodą ryżową, czy owsianą
- mydełka
- delikatne żele, czy pianki

Do wyboru, do koloru. OCM rano nie polecam [wyszukiwarka]
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-05, 20:17   #3843
czarna_kiecka
Zakorzenienie
 
Avatar czarna_kiecka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 8 394
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

tisi
masz na mysli taka wode po gotowaniu ryzu?
mozesz cos wiecej napisac?
__________________
WYMIANA
czarna_kiecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-08-06, 11:59   #3844
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czarna_kiecka Pokaż wiadomość
tisi
masz na mysli taka wode po gotowaniu ryzu?
mozesz cos wiecej napisac?
Był ostatnio przepis na wizażu Tak, to woda z zalanego ryżu. Nie stosuję osobiście, ale słyszałam, od przyjaciółki, że na cerę wrażliwą, atopową, skłonną do przesuszeń jest OK.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 15:51   #3845
Nyappy
Rozeznanie
 
Avatar Nyappy
 
Zarejestrowany: 2011-07
Lokalizacja: Warszawa.
Wiadomości: 829
Peeling przy ocm

Czy przy oczyszczaniu skóry olejem używacie jednocześnie peelingu? Podobno olej rozpuszcza ten naskórek, ale jak to wygląda u Was w praktyce?
Nyappy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:44   #3846
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: Peeling przy ocm

Cytat:
Napisane przez Nyappy Pokaż wiadomość
Czy przy oczyszczaniu skóry olejem używacie jednocześnie peelingu? Podobno olej rozpuszcza ten naskórek, ale jak to wygląda u Was w praktyce?
Peelingi są zawsze mile widziane- enzymatyczne, fizyczne, maseczki,szczotki do twarzy Przy metodzie OCM szmatka ma działanie peelingujące. Ale od czasu do czasu warto coś dodać

Edytowane przez 201607231719
Czas edycji: 2013-09-03 o 19:47
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-03, 19:51   #3847
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: Peeling przy ocm

Ja używam czasem peelingu. Niezbyt często, takiego mechanicznego, ale delikatnego z Nivei akurat, bo mam do wykończenia. Ale potem chciałabym wypróbować korund jako peeling. W tej roli nieźle sprawdza się też soda oczyszczona, jeśli ktoś lubi domowe przepisy

---------- Dopisano o 20:51 ---------- Poprzedni post napisano o 20:50 ----------

Moja szmatka chyba w ogóle nie peelinguje... Ale kupiłam gąbeczki do mycia twarzy z Rossa, będę testować ich właściwości peelingujące.
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-09-04, 20:29   #3848
meg67
Raczkowanie
 
Avatar meg67
 
Zarejestrowany: 2013-08
Wiadomości: 50
Dot.: Peeling przy ocm

Hej dziewczyny wlasnie zaczełam metode OCM, dzisiaj pierwsze mycie, musze powiedziec ze skóra jest miekka w dotyku i nie musialam używac kremu Chcialam Wam podziekowac po dopiero na forum dowiedzialam sie że OCM wogole istnieje, jak sie to stosuje. Mam nadzieje że za jakiś czas zobacze efekty w lustrze trzymajcie kciuki
meg67 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-05, 22:41   #3849
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Dzisiaj rozpoczęłam swoją przygodę z OCM. Niecałe 20% oleju rycynowego, reszta - macerat brzozowy. Mam skórę trądzikową i boję się wysypu po OCM, bo czytając wasze opinie dochodzę do wniosku, że dużo osób po OCM miało z trądzikiem jeszcze większy problem niż wcześniej. Mimo wszystko postanowiłam zaryzykować.

Czy znacie może jakieś sposoby na zapobieżenie wysypowi? Nie masowałam skóry mocno, ani nie tarłam jej mocno ręcznikiem, aby nie roznieść bakterii, a po OCM zastosowałam hydrolat oczarowy.

Aha, i jeszcze pytanie: trzymacie swoje mikstury w lodówce, czy w łazience? Plus pytanie co do hydrolatu, gdzie trzymać?
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 08:25   #3850
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kejaj Pokaż wiadomość
Dzisiaj rozpoczęłam swoją przygodę z OCM. Niecałe 20% oleju rycynowego, reszta - macerat brzozowy. Mam skórę trądzikową i boję się wysypu po OCM, bo czytając wasze opinie dochodzę do wniosku, że dużo osób po OCM miało z trądzikiem jeszcze większy problem niż wcześniej. Mimo wszystko postanowiłam zaryzykować.

Czy znacie może jakieś sposoby na zapobieżenie wysypowi? Nie masowałam skóry mocno, ani nie tarłam jej mocno ręcznikiem, aby nie roznieść bakterii, a po OCM zastosowałam hydrolat oczarowy.

Aha, i jeszcze pytanie: trzymacie swoje mikstury w lodówce, czy w łazience? Plus pytanie co do hydrolatu, gdzie trzymać?
Mieszankę i hydrolat możesz trzymać w łazience.
Niestety ciężko to przewidzieć.

Na początek spróbowałabym po normalnym oczyszczeniu skóry nałożyć po prostu odrobinę olejku, wklepać delikatnie.
Albo użyć mieszanki OCM do demakijażu, a potem zmyć wszystko żelem.

Tak na początek, żeby zpbaczyć jak skóra reaguje.

OCM nie jest dobre ze szmatkowaniem jeśli masz aktywne ropne zmiany
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 09:42   #3851
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość

Na początek spróbowałabym po normalnym oczyszczeniu skóry nałożyć po prostu odrobinę olejku, wklepać delikatnie.
Albo użyć mieszanki OCM do demakijażu, a potem zmyć wszystko żelem.

Tak na początek, żeby zpbaczyć jak skóra reaguje.

OCM nie jest dobre ze szmatkowaniem jeśli masz aktywne ropne zmiany
Przy tym pierwszym sposobie, jak oczyszczałaś skórę przed nałożeniem olejku i jak potem go zmywałaś? Przy tym drugim, OCM jako demakijaż, stosowałaś wysoką temperaturę?

Czym wobec tego zastąpić szmatkę przy ropnych zmianach? Parówka + ręcznik papierowy?
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-06, 12:56   #3852
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kejaj Pokaż wiadomość
Przy tym pierwszym sposobie, jak oczyszczałaś skórę przed nałożeniem olejku i jak potem go zmywałaś? Przy tym drugim, OCM jako demakijaż, stosowałaś wysoką temperaturę?

Czym wobec tego zastąpić szmatkę przy ropnych zmianach? Parówka + ręcznik papierowy?
Oczyszczasz tak jak do tej pory Wklepujesz odrobinę oleju i już zostawiasz.
Nie, zwykłe nałożenie mieszanki OCM, żeby rozpuściło makijaż i brud, potem zmywanie Twoim żelem

Przy zmianach ropnych byłabym bardzo ostrożna. Można zastosować parówkę i delikatnie potem odcisnąć ręcznikiem papierowym, nastepnie opłukać zimną wodą, żeby pory zwęzić.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 15:57   #3853
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Oczyszczasz tak jak do tej pory Wklepujesz odrobinę oleju i już zostawiasz.
Nie, zwykłe nałożenie mieszanki OCM, żeby rozpuściło makijaż i brud, potem zmywanie Twoim żelem

Przy zmianach ropnych byłabym bardzo ostrożna. Można zastosować parówkę i delikatnie potem odcisnąć ręcznikiem papierowym, nastepnie opłukać zimną wodą, żeby pory zwęzić.
Do tej pory oczyszczałam detergentami, a chcę z nich zrezygnować, więc co polecasz zamiast OCM?
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 18:21   #3854
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kejaj Pokaż wiadomość
Do tej pory oczyszczałam detergentami, a chcę z nich zrezygnować, więc co polecasz zamiast OCM?
Masz trądzik,ropne zmiany. Rezygnowanie z detergentów - nie wiem, czy to dobry pomysł. Ważne, żebyś natłuszczała [np. olejem tamanu] skórę i nawilżała - kosmetyki do cery trądzikowej strasznie ją wysuszają i naruszają warstwę lipidową.
Spróbuj mydła aleppo,dermaglin, biały jeleń, hyrolatów, kwasów, peelingu enzymatycznego, olejów, żelu hialuronowego/lnianego. Są różne opcje
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-06, 22:26   #3855
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Witam Przeprosiłam się z ocm i daję sobie druga szanse...pierwszy cykl kuracji ocm przerwałam by poświęcić się paznokciom ( olejki swietnie podziałały) Skład mojej mieszanki przy cerze mieszanej trądzikowej to 30% o.rycynowego,30% o.ze słodkich migdałów i 40 % oliwy. Równocześnie kupiłam sobie ponoć rewelacyjny i zachwalany na wizażu żel do mycia cery trądzikowej i nie wiem jak pogodzić stosowanie tych dwóch specyfików...doradzicie?
Opcja1: wieczorny makijaż zmyć olejami a rano użyć żelu
Opcja2:użyć żelu po spłukaniu mieszanki olejowej
Opcja3:nie łączyć
A moze podpowiecie coś innego?
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 08:33   #3856
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Witam Przeprosiłam się z ocm i daję sobie druga szanse...pierwszy cykl kuracji ocm przerwałam by poświęcić się paznokciom ( olejki swietnie podziałały) Skład mojej mieszanki przy cerze mieszanej trądzikowej to 30% o.rycynowego,30% o.ze słodkich migdałów i 40 % oliwy. Równocześnie kupiłam sobie ponoć rewelacyjny i zachwalany na wizażu żel do mycia cery trądzikowej i nie wiem jak pogodzić stosowanie tych dwóch specyfików...doradzicie?
Opcja1: wieczorny makijaż zmyć olejami a rano użyć żelu
Opcja2:użyć żelu po spłukaniu mieszanki olejowej
Opcja3:nie łączyć
A moze podpowiecie coś innego?
Opcja pierwsza
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 12:36   #3857
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

OK, byłam dziś u dermatologa i przepisała mi Epiduo do stosowania punktowo na grudki i krostki. Czy mimo to mogę nadal stosować OCM (ewentualnie może jakoś go zmodyfikować?) + hydrolat + po tym, jak skóra trochę odpocznie Epiduo i jakiś krem nawilżający? Nie za dużo?
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 14:02   #3858
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Opcja pierwsza
Dzięki
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-07, 21:08   #3859
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kejaj Pokaż wiadomość
OK, byłam dziś u dermatologa i przepisała mi Epiduo do stosowania punktowo na grudki i krostki. Czy mimo to mogę nadal stosować OCM (ewentualnie może jakoś go zmodyfikować?) + hydrolat + po tym, jak skóra trochę odpocznie Epiduo i jakiś krem nawilżający? Nie za dużo?
Jedna cera lubi "warstwy" [np. moja], inna jej nie toleruje. Sama musisz sprawdzić. Nie mam pojęcia co to Epiduo? Kwas? Jeśli tak OCM może osłabić jego działanie. Jeśli już to normalnie oczyścić buzię, jak robiłaś to do tej pory, nałożyć epiduo, a po 10, 15 minutach trochę mieszanki OCM wklepać w całą twarz.
Przy kwasach ważne jest nawilżanie i natłuszczanie
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-09-07, 21:46   #3860
kejaj
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2011-08
Wiadomości: 40
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
Nie mam pojęcia co to Epiduo? Kwas? Jeśli tak OCM może osłabić jego działanie. Jeśli już to normalnie oczyścić buzię, jak robiłaś to do tej pory, nałożyć epiduo, a po 10, 15 minutach trochę mieszanki OCM wklepać w całą twarz.
Przy kwasach ważne jest nawilżanie i natłuszczanie
Epiduo to dość silny preparat na trądzik zawierający adapalen i nadtlenek benzoilu, stąd będę go stosować tylko na zmiany, a nie na całą twarz.

Słuchajcie, jak długo Wy traktujecie skórę ciepłem i jak w ogóle robicie OCM? Ja teraz robię z parówką, 10 minut, zwykła parująca woda, bez dodatków. Po parówce ścieram ręczniczkiem papierowym resztki oleju, a potem nie odczekuję nic, tylko kilka razy przemywam twarz bardzo zimną wodą mineralną z lodem i znów wycieram ręczniczkiem. Czy gdzieś w międzyczasie powinnam zrobić przerwę, żeby zdążyło się coś zadziać?

Stosuję OCM od 4 dni. Po OCM twarz wydawała mi się tłustsza i szybciej się przetłuszczała. Myślałam, że zatyka mnie olej, ale zwiększyłam ilość rycyny (z niecałych 20% do 25) i już jest trochę lepiej. Grudki i krostki baaardzo powoli maleją, ale nie zauważyłam jakiejś zmiany w kolorycie skóry. Trudno mi ocenić moje pory, bo zupełnie się na tym nie znam, ale na niektórych tworzą się takie malutkie malutkie czubki, które nie rosną. Mogłybyście się do tego jakoś odnieść?

Edytowane przez kejaj
Czas edycji: 2013-09-08 o 18:48
kejaj jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-09, 22:54   #3861
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Mam dalsze dylematy...otóż stosuje ocm "na parze" mam urządzenie do maski parowej i zastanawiam się co z zamykaniem porów? Przy metodzie ze ściereczką jest okład z zimnej wody a co robić w moim przypadku...dac porom zamknąć się naturalnie czy przepłukać twarz? I jeszcze jedno pytanie droga Tisiphone...ile powinna trwać taka "parowa" sesja? 5-10 minut?Z góry dziękuje za odpowiedz.

---------- Dopisano o 22:54 ---------- Poprzedni post napisano o 22:48 ----------

Kejaj dopiero po opublikowaniu swojego postu przeczytałam Twój i widze że mamy podobne dylematy...
Mnie po 5 dniach stosowania ocm rośnie na coś dużego i bolącego na czole,pory wyglądają trochę lepiej ale może to być efekt kawitacji,którą zrobiłam na dzień przed rozpoczęciem powtórnej przygody z ocm.

Ciekawe co na to wszystko Tisiphone
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-10, 13:20   #3862
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Przemyć twarz wodą zimną, zwykłą z kranu Opłukać zwyczajnie.

Powiem tak, stosowałam metodę parówkową :P raz. I zauważyłam, że po prostu bardziej się spociłam , niż ustawa przewiduje , a do tego skóra wcale się nie oczyszczała. Dlatego uznałam, że metoda po prostu nie jest dla mnie.

Na początku wątku dziewczyny opisywały swoje wrażenia po tej metodzie. Po prostu wskakiwały pod ciepły prysznic i to starczyło. Takie długie trzymanie twarzy w "parówkarce" :P raczej dobrze mi się nie kojarzy. Jedna z Wizażanek o tym opowiadała bardziej szczegółowo.

kejaj - ciepła szmatka bez tarcia? Chyba lepiej niż parówka, bo od razu zbiera zanieczyszczenia z twarzy. Skąd taki obrót sprawy? Po prostu myślałam, że zostaniesz przy opcji nakładania samej mieszanki OCM w ramach pielęgnacji, po umyciu cery, albo na suchą buzie nałożysz ją, a potem zmyjesz żelem. Epiduo jest typowo ostrym środkiem, może wystąpić przesusz, co oleje by zminimalizowały.

Bejdi - jak wyżej, tym bardziej, że zmywasz makijaż
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-13, 18:52   #3863
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Spieszę z donosem!Jak już wspominałam sięgnęłam po ocm drugi raz,po ponad tygodniowym użytkowaniu a tak dokładnie po 5 aplikacjach ( tylko wieczorny demakijaż) zrobiłam taki bilans:
Przez tydzień czasu pojawił się tylko jeden wyprysk.Który dodatkowo potraktowany punktowo olejem rycynowym ( jedna aplikacja) szybko się wygoił.Nie odnotowałm jednak ani jednego wągra czy czarnego punkicku.Co prawda ocm zaczełam stosować na drugi dzień po pilingu kawitacyjnym i myślę,że to "zgranie" przyniosło takie efekty.Oby jak najdłuższe!Najważniejsze, że swoją cerę odczuwam tak zdrowo,nie ma uczucia przetłuszczenia ani wysuszenia.
Polecam wiec do wypróbowania dziewczynom,które sie zastanawiają i dziękuje za wszelkie porady
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:22   #3864
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Spieszę z donosem!Jak już wspominałam sięgnęłam po ocm drugi raz,po ponad tygodniowym użytkowaniu a tak dokładnie po 5 aplikacjach ( tylko wieczorny demakijaż) zrobiłam taki bilans:
Przez tydzień czasu pojawił się tylko jeden wyprysk.Który dodatkowo potraktowany punktowo olejem rycynowym ( jedna aplikacja) szybko się wygoił.Nie odnotowałm jednak ani jednego wągra czy czarnego punkicku.Co prawda ocm zaczełam stosować na drugi dzień po pilingu kawitacyjnym i myślę,że to "zgranie" przyniosło takie efekty.Oby jak najdłuższe!Najważniejsze, że swoją cerę odczuwam tak zdrowo,nie ma uczucia przetłuszczenia ani wysuszenia.
Polecam wiec do wypróbowania dziewczynom,które sie zastanawiają i dziękuje za wszelkie porady
u mnie też lepsze były efekty po połączeniu OCM z peelingiem enzymatycznym.

OCM nie zastępuje całej pielęgnacji, jest tylko jej elementem.
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:27   #3865
Cara_Mel
Zadomowienie
 
Avatar Cara_Mel
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 201
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość
u mnie też lepsze były efekty po połączeniu OCM z peelingiem enzymatycznym.

OCM nie zastępuje całej pielęgnacji, jest tylko jej elementem.
A jaki peeling sprawdził się najlepiej u Ciebie? Bo właśnie poluję na jakiś, a wolałabym od razu taki, który coś pomoże.
Cara_Mel jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 17:49   #3866
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Cara_Mel Pokaż wiadomość
A jaki peeling sprawdził się najlepiej u Ciebie? Bo właśnie poluję na jakiś, a wolałabym od razu taki, który coś pomoże.
Moim KWC jest peeling enzymatyczny z BU. Drugi w kolejności był Meritum z Dermiki, ale nie było już jakiegoś WOW.

Ostatnio polubiłam się z kwasami, ale to już osobny temat
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-14, 23:59   #3867
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez tisiphone Pokaż wiadomość

Ostatnio polubiłam się z kwasami, ale to już osobny temat
A można gdzies "Cię" poczytać w związku z tym tematem?

Oczywiście,że ocm to tylko element pielęgnacji...a najlepsze w nim jest to,że wymaga systematycznosci i oby mnie tego nauczył Ale póki co się nie poddaje,aktualnie jest 1-wsza w nocy a ja witam się swieżo wyolejona
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-15, 15:14   #3868
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
A można gdzies "Cię" poczytać w związku z tym tematem?

Oczywiście,że ocm to tylko element pielęgnacji...a najlepsze w nim jest to,że wymaga systematycznosci i oby mnie tego nauczył Ale póki co się nie poddaje,aktualnie jest 1-wsza w nocy a ja witam się swieżo wyolejona
Na razie odnośnie kwasów nigdzie się nie udzielam, testuje różne rozwiązania na sobie. Ale dziewczyny z wątków "kwaśnych" są super poinformowane
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 09:02   #3869
Bejdi
Rozeznanie
 
Avatar Bejdi
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 504
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Szukałam ooólnego wątku o kwasach,żeby nabrac jakiegoś..choćby bladego pojęcia,ale widzę że nie ma...dziewczyny się podzieliły na migdałówki mlekówki itp.Jak znajdę więcej czasu to postaram się ogarnąć po troszku z każdego...
A co do buzi po ocm to póki to jest bardzo dobrze.No oprócz zaczynającego się łuszczyć nosa,ale nawilżam...Myśle,że najlepszym sprawdzianem i testem dla ocm w moim wypadku będzie termin przed miesiączką,kiedy to lubi mnie wysypać.Jeszcze jakiś tydzień i się okaże.
Dziewczyny,a stosuje któraś olejki Alterra?Bo się zastanawiam nad takim gotowcem...
Bejdi jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-09-17, 19:11   #3870
201607231719
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2010-09
Wiadomości: 2 525
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Bejdi Pokaż wiadomość
Szukałam ooólnego wątku o kwasach,żeby nabrac jakiegoś..choćby bladego pojęcia,ale widzę że nie ma...dziewczyny się podzieliły na migdałówki mlekówki itp.Jak znajdę więcej czasu to postaram się ogarnąć po troszku z każdego...
A co do buzi po ocm to póki to jest bardzo dobrze.No oprócz zaczynającego się łuszczyć nosa,ale nawilżam...Myśle,że najlepszym sprawdzianem i testem dla ocm w moim wypadku będzie termin przed miesiączką,kiedy to lubi mnie wysypać.Jeszcze jakiś tydzień i się okaże.
Dziewczyny,a stosuje któraś olejki Alterra?Bo się zastanawiam nad takim gotowcem...
Wątki o kwasach -tu, tu Zapraszam.

Jeśli się łuszczy to zapewne za dużo rycynowego.
Na zmiany hormonalne nie wiem, czy OCM coś da,ale można próbować.
Miałam Alterre, dla mnie była dobra bez dodatkowego rycynowego Dodawałam tylko trzy krople olejku eterycznego z rozmarynu, który działa antybakteryjnie
201607231719 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:18.