Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca - Strona 4 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-09-13, 10:01   #91
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Ktos pisal "tacy ludzie rzadza krajem", gosciu jest radnym, niczym nie rzadzi.



A mozesz to uzasadnic, czy tylko na takie teksty Cie stac? Bo niestety, wiekszosc krytyki pod adresem tej partii, to prymitywne zlepki haselek bez zadnych argumentow. Bez obrazy, ale taka "krytyka" to swiadczy tylko o jej autorze a nie celu tejze. Szczerze mowiac to az irytujaca jest ta glupota - PiS jest be, ale argumentow brak.



Niektorym to wojujacy ateizm sie rzuca. Gdzie w tamtym artykule widzisz cokolwiek o katolicyzmie, katolickich partiach, czy katolickiej moralnosci. Mozesz sie powstrzymac od offtopowania na temat religii w temacie, ktory jej zupelnie niedotyczy?

Ty sie starasz uswiadomic - smiech na sali. Starasz sie przekonac do swoich antyklerykalnych pogladow.

Co Ci Giertych z Jurkiem przeszkadzaja ? Maja prawo do swoich pogladow, tak jak taka kanapa pod nazwa Racja itd.



Fajnie, tyle ze kraje 100 lat przed murzynami (w ogole, jak moglas tak niepolitycznie poprawnie sugerowac, ze czarni sa do tylu?) jak np. Wielka Brytania maja z nastoletnimi ciazami jeszcze wieksze problemy. Niektorzy chyba nie chca przyjac do wiadomosci, ze to co proponujesz, to nie jest jakies panaceum, bynajmniej.

Nie siej bezsensownej demagogii - nikt nikogo znikad nie usuwa



To jeszcze powiedz skad wam sie z Elfir w ogole wzial katolicyzm w tym temacie. sie na to chce - o czym by nie byl temat, to niektorzy musza zejsc na temat religii i KK w szczegolnosci.



O czym Ty w ogole kobieto piszesz? Gdzie tu widzisz cokolwiek prokoscielnego



No coz, brak szacunku do starszych tylko o Tobie zle swiadczy Nie rozumiem tej fetyszyzacji mlodosci - ze niby trzeba zabiegac o mlodych wyborcow, nagle 18-19latkowie itd. to idealni arbitrzy polityczni , podczas gdy znajmosc faktow i programow partii u tychze osob generalnie lezy i kwiczy.

Najlepsi sa Ci, co zaglosowali na dana partie, bo im czesc mediow od dluzszego czasu wbija do glowy, ktora partia jest be a ktora fajna i trendi. Na wlasne argumenty i samodzielne myslenie niestety ich nie stac. Fakt, ze niektorzy jeszcze sie dali nabrac na gruszki na wierzbie PO

Pisanie o jakichs moherach, to wierutna bzdura. Na PiS w 2007 roku glosowalo prawie 5.2mln osob, jesli ktos twierdzi, ze to te straszne "mohery", to sie kompromituje i tyle. Ciekawe, czy oprocz tekstow o moherach, takie osoby potrafia podac jakiekolwiek argumenty dlaczego im ta partia nie odpowiada.



Dokladnie.



Jaja jakies Jaka niby niechec spoleczna nakreca?

Jakiego strachu? Rezim Putina w Rosji zachowuje sie jak widac i jesli ktos jest przez to zaniepokojony, to zupelnie slusznie.

Taaak, tylko jakoś nie zauważyłam niepokoju samym reżimem, że jest niedemokratyczny itd. tylko niepokój na zasadzie "przyjdą Ruscy, przyjdą Niemcy, znowu nam zabiorą".

Co do socjalizmu - mijasz sie niestety z prawda. PiS obnizyl skladke rentowa i wprowadzil nizszy i prostszy podatek od osob fizycznych i teraz czytam o rzekomym socjalizmie, a "liberalne" PO chce zwiekszyc podatki i lata dziure w budzecie zyskami z dywidend spolek skarbu panstwa.

Przepraszam, użyłam skrótu myślowego. Miałam na myśli ogólne podsycanie nastrojów roszczeniowych, takie jak chociażby w kampanii ze znikającymi zabawkami dla dzieci czy czym tam. A PO jakie jest to się dowiemy jak zacznie coś robić, bo na razie ich główną zasługą jest nierobienie notorycznego obciachu za granicą.

Edukacja seksualna? Kiedy PiS nia straszyl i kogo ? Smieszne w ogole to jest, PiS jesli sie jakas kwestia zajmuje, to straszy ludzi i to juz jest wystarczajacym podowem do niecheci do tejze partii

PiS ogólnie ma problem z seksem, z in vitro. PO zresztą też, niestety. I wypisują farmazony na temat tego, jakim to złem jest in vitro, zmyślają głupoty, zamiast rozważać to czysto medycznie.

A co powinien robić, żeby powody niechęci były wystarczające? Ja nie uważam, że to partia, która zagraża krajowi czy racji stanu. Po prostu zupełnie nie leżą mi ich poglądy, większość ich przedstawicieli robi na mnie wrażenie kompletnych, za przeproszeniem, tłuków, a większość pozostałych, np. pan Kurski, bezczelnych cwaniaków. Paru normalnych niezbyt ich ratuje. Że dodam jeszcze cyrk który urządzili przez 2 lata swoich rządów - mi już samo to wystarczy, żeby czuć niechęć wobec tej partii.

Takie metody Ci sie nie podobaja? A przykladowo wysmiewanie sie z Kaczynskich z powodu ich wzrostu, czy straszenie "moherami", ktore jest lustrzanym odbiciem metod, ktore Ci sie nie podobaja - to juz nie przeszkadza ?

Nie jest lustrzanym odbiciem bo nie napuszcza na siebie grup społecznych. Co nie zmienia faktu, że też mi się nie podoba, generalnie polska polityka mi się nie podoba, bo brak kompetencji próbuje się nadrobić wrzaskiem i tematami idiotycznymi.

PiS czy nie PiS, ale jesli ktos mysli ze opcje polityczne, jakie PiS reprezentuje nie beda w parlamencie, to po prostu ma mrzonki.

Ja nie liczę na to, że PiS opuści parlament, niestety. To takie moje małe marzenie a świadomość, że ktoś ich tam zastąpi, mam.

Niestety, wysoce nieprzekonywujace to tlumaczenie
Niestety, Wyraku, nie zależało mi na przekonaniu kogokolwiek. Serendipity pytała o przyczynę niechęci więc odpowiedziałam, jak ktoś się nie poczuł przekonany - nie mój problem, to nie wybory
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:11   #92
Ankalime
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: z jaskini
Wiadomości: 1 807
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość

Wydaje mi sie ze wg Was nic sie z tym problemem nie powinno robic, niech sobie zachodza w ciaze nawet w podstawowce. Ktos napisal wczesniej ze moznaby filmy z porodu pokazywac w szkolach ale wtedy spoleczenstwo sie oburzy bo jak mozna nastolatkom takie filmy pokazywac. Psychologowie tez by mieli nad czym rozprawiac. Po co robic cokolwiek, powiedzmy mlodziezy "robta co chceta", beda wtedy zadowoleni i nie beda sie stresowac zadnymi konsekwencjami.
jezeli chcesz stresowac kogokolwiek w ciazy jakimikolwiek konsekwencjami... coz. 'pelna kontrola', takich skostnialych pogladow sam Stalin by sie nie powstydzil. Ty chcesz po prostu zrobic getta dla ciezarnych uczennic.

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość

Powiedz mi w takim razie co proponujesz, czepiasz sie tylko szczegolow a ja czekam na jakies sensowne rozwiazanie, no chyba, ze popierasz zasade "robta co chceta" a jak tak to zbierajcie podpisy pod tym pomyslem i zgloscie sie do premiera najlepiej bo on jest przecie z PO. Jak juz zbierzecie odpowiednia ilosc podpisow to dajcie znac bo musze miec czas na spakowanie sie i wyjazd do dzikiej dzungli zanim dzieciak sasiadow bedzie mnie gonil z siekiera po osiedlu bo przeciez dzieci nie wolno stresowac wiec nawet by go za to nie ukarali.
Czekam na propozycje jak nauczyc dzisiejsza zbuntowana mlodzierz porzadku.
nie uwazasz ze to szczegoly buduja calosc? porownywac ciaze do psychola z siekiera? Ja nie wiem, tak Cie to razi, ze obca dla Ciebie dziewczyna zachodzi w ciaze, co Cie to moze obchodzic? To ona bedzie miec przerabane w zyciu, to ona musi sie starac co najmniej 2 razy mocniej, twoja choroba 2-6 mc, obojetnie, to pikus w porownaniu z tym, ze ona to dziecko musi nakarmic/ubrac/wychowac do 18stego roku zycia. Zostawienie jej samej z tym wszystkim i mowienie 'dobrze jej tak' to po prostu przejaw znieczulicy i barbarzynstwa. A to czy ona bedzie chodzic do szkoly czy miec indywidualne nauczanie to jej wybor. Gdyby nauczyciele nie pomagali takim osobom - powinni zmienic zawod, na pedagogice nie uczysz sie tylko jak dobrze sie prezentowac przy tablicy podczas lekcji dla mnie to calkiem naturalne, ze nauczyciele chca pomoc (jedni bardziej inni w ogole - sa ludzie i ludziska).
wez pod uwage, ze ta zbuntowana mlodziez dalej przechodzi socjalizacje, to ode mnie od Ciebie, od grup w ktorych przynalezy wyniesie swoje poglady i przekonania.
Myslisz, ze izolacja jest dobrym rozwiazaniem? To tak jakby ktos Tobie narzucil miejsce pracy/dzialania/zycia 'bo to przeciez wyjdzie Ci na dobre'.
nie zmieniaj swojego zdania tylko wyrazaj jej jakos inaczej... bo jedno mi sie cisie na usta jak to czytam. 'koncz wasc- wstydu oszczedz'
Ankalime jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:19   #93
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Tak jakby pracodawca zamykał ciężarne w piwnicy żeby przez przypadek innym pracownicom nie przyszła do głowy ciążą, bo mu wydajność firmy spanie...
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:27   #94
mmm87
Zadomowienie
 
Avatar mmm87
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 1 847
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

A wracając do wypowiedzi tego pana - Co to w ogóle za sformułowanie Powinny być zamknięte. Jak zamknięte? W komórce? W piwnicy? Na strychu?
mmm87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:36   #95
sine.ira
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2006-09
Wiadomości: 15 264
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Matko jedyna baby, opanujcie się
martynka89 bidulo, nagrabiłaś sobie...już Ci nawet staliznimem pojechały widzę Ja tam Cię rozumiem, że wkurza Cię ulgowe traktowanie ciężarnych koleżanek w szkole. Mnie też by to wkurzało. Bo niby z jakiej racji ma być taka ulgowo traktowana ? Bo seks uprawiała ? Ciąża to nie choroba i uczyć się można
Nie uważam, że ostracyzm wobec takich kobiet jest OK, ale z jakiej racji iść takiej na rękę w szkole i ułatwiać zaliczanie klasówek. Bez jaj.
Pokazywaniu filmów z porodu też nie sprzyjam, ale rzetelnej wiedzy o ludzkiej fizjologii i seksie, jak najbardziej. Ciężarna uczennica nie powinna w szkole urastać do rangi gwiazdy, ale powinna być traktowana jak osoba z problemem. Tam gdzie można pomóc - pomagać, ale przesadzać z ulgowym traktowaniem, absolutnie nie.
sine.ira jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:42   #96
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Jak dają ulgę to fajnie i miło jak nie dają to też dobrze bo nie muszą.
Co do PiS, tak nawiasem mówiąc, ile w tym prawdy?>:P

Cytat:
Projekt PiS zakłada:
- całkowity zakaz tworzenia zygot metodami laboratoryjnymi (wyinterpretowany z braku „bezwzględnego prawa do posiadania biologicznego dziecka” w "katalogu praw człowieka")
- zakaz działań selekcyjnych (eugenicznych) na istniejących zarodkach
- przeprowadzenie akcji mającej na celu urodzenie dzieci poprzez odmrożenie i implantację istniejących zarodków- przez matki genetyczne lub adopcyjne
- uregulowanie ochrony ludzkiego genomu

Projekt firmowany przez p. Gowina zakłada (wychodząc z założenia że ustawa lepsza jest niż brak ustawy):
- dopuszczalność procedury in vitro pod warunkiem że komórki rozrodcze nie pochodzą od osób trzecich
- możliwość tworzenia i implantowania jednorazowo dwu zarodków
- zakaz mrożenia i przechowywania zarodków
- zakaz preselekcji zarodków

Projekt "społeczny" zakłada (zgodnie ze „standardami praw człowieka”):
- dopuszczalność in vitro także z komórek osób obcych
- dopuszczenie w granicach ustawowo określonych mrożenia i przechowywania zarodków
- dopuszczenie diagnostyki preintamplacyjnej (czyli preselekcji).
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 10:49   #97
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Fajnie, tyle ze kraje 100 lat przed murzynami (w ogole, jak moglas tak niepolitycznie poprawnie sugerowac, ze czarni sa do tylu?) jak np. Wielka Brytania maja z nastoletnimi ciazami jeszcze wieksze problemy. Niektorzy chyba nie chca przyjac do wiadomosci, ze to co proponujesz, to nie jest jakies panaceum, bynajmniej.

Nie siej bezsensownej demagogii - nikt nikogo znikad nie usuwa
Naprawdę nie wiesz skąd tyle ciąż wśród młodych Brytyjek? Lady Karen bodajże o tym napisała, w którymś poście. Przeczytaj i się zastanów nad tym.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 11:32   #98
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Nie bronię tej partii, bo jej nie popieram, komentuję tylko bezmyślnie głoszone hasła.
Faktycznie sa te hasla nie tylko bezmyslne, ale tez agresywne. Czytam dosc czesto forum gazeta.pl i schemat jest jeden. Kulturalny spokojny artykul sugerujacy niezbyt dosadnie kto jest fajny, a kto "oderwany od rzeczywistosci", "niski" czy "szalony" itp. Zaraz pod nim znajduja sie agresywne komentarze oczywiscie pod adresem tych od_rzeczywistosci_oderwan ych. Bardziej inteligetne riposty sa doslownymi cytatami z portalu spieprzajdziadu.pl czasem pojawi sie glos kogos kto mimo wszystko mysli inaczej ale szybko pogonia go z widlami. Jak sie dyskusja nie kreci wg schematu to redaktorzy pod tajemniczymi nikami dolaczaja juz bez kultury i spokoju anonimowo calkiem i przoduja w wpisach.

Agresja oznacza tez bezsilnosc i uleganie pozornemu snobizmowi ze czytelnik gazety jest bardziej swiatowy od czytelnika Super Ekspresu o RM juz nie wspominajac.

Tak naprawde to zal mi tych ludzi. Takze dlatego, ze widzialam na wlasne oczy kilka razy jak GW pisze swoje artykuly.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:41   #99
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez Rena Pokaż wiadomość
Takze dlatego, ze widzialam na wlasne oczy kilka razy jak GW pisze swoje artykuly.
Proszę, uchyl rąbka tajemnicy, bom ciekawa, jak diabli
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 11:42   #100
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Matko jedyna baby, opanujcie się
martynka89 bidulo, nagrabiłaś sobie...już Ci nawet staliznimem pojechały widzę Ja tam Cię rozumiem, że wkurza Cię ulgowe traktowanie ciężarnych koleżanek w szkole. Mnie też by to wkurzało. Bo niby z jakiej racji ma być taka ulgowo traktowana ? Bo seks uprawiała ? Ciąża to nie choroba i uczyć się można
Nie uważam, że ostracyzm wobec takich kobiet jest OK, ale z jakiej racji iść takiej na rękę w szkole i ułatwiać zaliczanie klasówek. Bez jaj.
Pokazywaniu filmów z porodu też nie sprzyjam, ale rzetelnej wiedzy o ludzkiej fizjologii i seksie, jak najbardziej. Ciężarna uczennica nie powinna w szkole urastać do rangi gwiazdy, ale powinna być traktowana jak osoba z problemem. Tam gdzie można pomóc - pomagać, ale przesadzać z ulgowym traktowaniem, absolutnie nie.
Chociaz Ty mnie zrozumialas.
Co do wczesniejszych wypowiedzi: gdzie napisalam ze wszystkie nastolatki sa takie same?
Gdzie napisalam zeby stworzyc dla nich "getto" i je odizolowac?


rapifen przestan porownywac dorosla, pracujaca kobiete do nastolatki. Dorosla kobieta ma prawo miec dziecko natomiast 15 albo 16 lat to NA PEWNO nie jest odpowiedni czas na macierzynstwo.

Ankalime nie porownalam ciazy do psychola z siekiera tylko napisalam zeby wprowadzic zasade "robta co chceta" zeby mlodziez mogla robic co chce nie ponoszac konsekwencji (bo nie wolno nastolatkow stresowac) a jezeli by sie taka zasade wprowadzilo to z pewnoscia i psychole biegajacy z siekiera by sie wsrod nastolatkow znalezli.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 12:07   #101
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
rapifen przestan porownywac dorosla, pracujaca kobiete do nastolatki. Dorosla kobieta ma prawo miec dziecko natomiast 15 albo 16 lat to NA PEWNO nie jest odpowiedni czas na macierzynstwo.
15 latka ma prawo uprawiać seks czego konsekwencją może być dziecko, więc prawnie ma do tego prawo _-_
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 12:32   #102
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez mmm87 Pokaż wiadomość
A wracając do wypowiedzi tego pana - Co to w ogóle za sformułowanie Powinny być zamknięte. Jak zamknięte? W komórce? W piwnicy? Na strychu?
Właśnie też mnie to uderzyło. Nawet się nie starał owinąć tego w bawełnę

Cytat:
Napisane przez sine.ira Pokaż wiadomość
Matko jedyna baby, opanujcie się
martynka89 bidulo, nagrabiłaś sobie...już Ci nawet staliznimem pojechały widzę Ja tam Cię rozumiem, że wkurza Cię ulgowe traktowanie ciężarnych koleżanek w szkole. Mnie też by to wkurzało. Bo niby z jakiej racji ma być taka ulgowo traktowana ? Bo seks uprawiała ? Ciąża to nie choroba i uczyć się można
Nie uważam, że ostracyzm wobec takich kobiet jest OK, ale z jakiej racji iść takiej na rękę w szkole i ułatwiać zaliczanie klasówek. Bez jaj.
Pokazywaniu filmów z porodu też nie sprzyjam, ale rzetelnej wiedzy o ludzkiej fizjologii i seksie, jak najbardziej. Ciężarna uczennica nie powinna w szkole urastać do rangi gwiazdy, ale powinna być traktowana jak osoba z problemem. Tam gdzie można pomóc - pomagać, ale przesadzać z ulgowym traktowaniem, absolutnie nie.


Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Chociaz Ty mnie zrozumialas.
Co do wczesniejszych wypowiedzi: gdzie napisalam ze wszystkie nastolatki sa takie same?
Gdzie napisalam zeby stworzyc dla nich "getto" i je odizolowac?


rapifen przestan porownywac dorosla, pracujaca kobiete do nastolatki. Dorosla kobieta ma prawo miec dziecko natomiast 15 albo 16 lat to NA PEWNO nie jest odpowiedni czas na macierzynstwo.

Ankalime nie porownalam ciazy do psychola z siekiera tylko napisalam zeby wprowadzic zasade "robta co chceta" zeby mlodziez mogla robic co chce nie ponoszac konsekwencji (bo nie wolno nastolatkow stresowac) a jezeli by sie taka zasade wprowadzilo to z pewnoscia i psychole biegajacy z siekiera by sie wsrod nastolatkow znalezli.
Odpowiedni może nie jest, ale tak samo ma prawo mieć dziecko. Są ludzie, którzy nigdy nie powinni mieć dzieci, a mają, i nikt się nie czepia bo oni są dorośli, a opieka społeczna niedostatecznie na rączki patrzy.

edit: a co do konsekwencji - ciąża jest konsekwencją, dziecko jest konsekwencją - i wystarczy.

Edytowane przez lady karen
Czas edycji: 2009-09-13 o 12:45
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:12   #103
Cherry Blossom Girl
nyan nyan ^^
 
Avatar Cherry Blossom Girl
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 2 956
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Kolejny mężczyzna w polityce, który uważa, że na sprawach dotyczących kobiet zna się lepiej niż one same
Cherry Blossom Girl jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:20   #104
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
edit: a co do konsekwencji - ciąża jest konsekwencją, dziecko jest konsekwencją - i wystarczy.
Byc moze, ale w przypadkach, ktore znam niestety opiekowanie sie dzieckiem spadlo na rodzicow dziewczyny (wiec to oni chyba ponosza wieksze konsekwencje) a nie na nia dlatego nikt mi nie wmowi, ze nie ma w tym nic zlego ze dzieci maja dzieci. Znam jeden przypadek gdzie dzieckiem zajmowala sie matka ojca dziecka, ale to dlatego ze dziewczyna sie do niego wprowadzila a w pozostalych przypadkach konsekwencje ponosili rodzice dziewczyny.
Jezeli nastolatka SAMA daje sobie rade w zajmowaniu sie dzieckiem i faktycznie sie sama nim zajmuje to OK, wiadomo ze czasem sie poradzi matki albo innej kobiety, ktora juz ma dzieci bo przy pierwszym dziecku zazwyczaj tak jest ale chodzi mi o zajmowanie sie dzieckiem a nie oddawanie babci dziecka z tekstami "nakarm, zmien pieluche, wykap" itd. Znam przypadki gdzie dziewczyny oddawaly dziecko swoim rodzicom pod opieke a same prowadzily tryb zycia taki jak wczesniej, dyskoteki, imprezy itd.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 13:27   #105
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Byc moze, ale w przypadkach, ktore znam niestety opiekowanie sie dzieckiem spadlo na rodzicow dziewczyny
Ale co cię to interesuje? A może rodzice adoptowali to dziecko i wychowywali jako syna nie jako wnuka? Co cię to interesuje...? Ważne żeby dziecko miało jeść pić spać miało warunki do nauki i ciepłe kochające osoby które je otaczają.

To rodziców sprawa jak córkę wychowają, jak nie wie czym grozi seks i zachodzi w ciążę jest to również ich porażka wychowawcza, jest ziarenko ich winy, ziarenko. Przecież dziewczyna może oddać dziecko do domu dziecka i co? Lepiej oddać by jej rodzice nie ponieśli konsekwencji?! Bo trochę nie rozumiem.

Cytat:
Jezeli nastolatka SAMA daje sobie rade w zajmowaniu sie dzieckiem i faktycznie sie sama nim zajmuje to OK
Jest tyle dorosłych pracujących kobiet które same nie dają rady zajmować się dzieckiem. :/

A ja znam wiele kobiet które po urodzeniu dziecka wrzucały je do śmietnika i dalej szły chlać na melinę. I co? Świata nie zmienisz, mentalności nastolatek też nie. Degeneratkom nic nie zrobisz, nastolatki możesz jeszcze uświadamiać. :/
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:15   #106
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Ale co cię to interesuje? A może rodzice adoptowali to dziecko i wychowywali jako syna nie jako wnuka? Co cię to interesuje...? Ważne żeby dziecko miało jeść pić spać miało warunki do nauki i ciepłe kochające osoby które je otaczają.

To rodziców sprawa jak córkę wychowają, jak nie wie czym grozi seks i zachodzi w ciążę jest to również ich porażka wychowawcza, jest ziarenko ich winy, ziarenko. Przecież dziewczyna może oddać dziecko do domu dziecka i co? Lepiej oddać by jej rodzice nie ponieśli konsekwencji?! Bo trochę nie rozumiem.


Jest tyle dorosłych pracujących kobiet które same nie dają rady zajmować się dzieckiem. :/

A ja znam wiele kobiet które po urodzeniu dziecka wrzucały je do śmietnika i dalej szły chlać na melinę. I co? Świata nie zmienisz, mentalności nastolatek też nie. Degeneratkom nic nie zrobisz, nastolatki możesz jeszcze uświadamiać. :/
Dziewczyno nic mnie to nie obchodzi tylko jak bys nie zauwazyla odpowiedzialam na post, w ktorym zostalo napisane ze to dziewczyna ponosi konsekwencje a ja odpisalam ze czesto to jej rodzice ponosza konsekwencje a nie ona!
Wybacz ale nie chcialabym zeby moja nastoletnia corka oznajmila mi ze jest w ciazy bo odrazu bym wiedziala, ze to ja poniose konsekwencje. Wiadomo wnuka bym wychowala, ale chodzi mi o sam fakt, ze ta sytuacja by mi sie nie podobala bo corki nic by to nie nauczylo.

Wydaje mi sie ze to co sie dzieje jest w sporej mierze zasluga mediow, propagowanie zachowan seksualnych i innych rzeczy, gazety typu Brawo gdzie na list nastolatki odpowiada sie "masz 14 lat ale skoro czujesz sie na to gotowa to uprawiaj sex". Kiedys nie bylo takiej "propagandy" i ciaze nastolatek byly rzadkoscia a teraz wszedzie tylko sex. W filmach dla mlodzierzy zachowania seksualne, reklamy o podtekstach erotycznych, pisma pornograficzne trafiajace w rece nastolatkow- wydaje mi sie ze jedna z glownych przyczyn tego, co sie dzieje sa niestety media.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:24   #107
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Wybacz ale nie chcialabym zeby moja nastoletnia corka oznajmila mi ze jest w ciazy bo odrazu bym wiedziala, ze to ja poniose konsekwencje
To ją WYCHOWUJ, to z nią rozmawiaj.
Dziecko samo z siebie nie stworzy sobie godnych wzorców do naśladowania.
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:41   #108
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
To ją WYCHOWUJ, to z nią rozmawiaj.
Dziecko samo z siebie nie stworzy sobie godnych wzorców do naśladowania.
Nie mam dzieci, podalam tylko przyklad. Powiem szczerze, ze boje sie miec dziecko bo az strach pomyslec co by moglo z niego wyrosnac. Wiem ze moglabym sobie w domu gadac godzinami a dziecko albo poslucha albo nie i tu jest ten problem. Sama mam przyklad w mojej rodzinie- ja i moje rodzenstwo bylismy wychowywani przez tych samych ludzi czyli moich rodzicow, ale trojka z nas tych rodzicow sluchala a jedno wolalo robic to co rowiesnicy i to, co mowili rodzice jednym uchem wpadalo a drugim wylatywalo, efekty nie byly ciekawe.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 14:56   #109
Kira87
Wtajemniczenie
 
Zarejestrowany: 2008-11
Wiadomości: 2 779
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Wydaje mi sie ze to co sie dzieje jest w sporej mierze zasluga mediow, propagowanie zachowan seksualnych i innych rzeczy, gazety typu Brawo gdzie na list nastolatki odpowiada sie "masz 14 lat ale skoro czujesz sie na to gotowa to uprawiaj sex". Kiedys nie bylo takiej "propagandy" i ciaze nastolatek byly rzadkoscia a teraz wszedzie tylko sex. W filmach dla mlodzierzy zachowania seksualne, reklamy o podtekstach erotycznych, pisma pornograficzne trafiajace w rece nastolatkow- wydaje mi sie ze jedna z glownych przyczyn tego, co sie dzieje sa niestety media.
Czy ciąże nastolatek były kiedyś rzadkością? Wątpię. Myślę, że po prostu były mniej widoczne.
Patrząc w przeszłość, kiedy to tradycyjny model rodziny był standardem, a seks tematem tabu o pewnych sprawach się po prostu nie mówiło, inne się skrzętnie ukrywało.
Czy to o czym piszesz ma wpływ na zwiększenie ilości ciąż u nastolatek? Tego nie wiem...ale na pewno ma wpływ na szybszą inicjację seksualną, być może na większą rozwiązłość, a na pewno na inne postrzeganie seksu przez młodych ludzi, inne postrzeganie swojego ciała, na zwiększenie niepewności, kompleksów spowodowanych promocją nierealnych wzorców piękna.
Mnie również przeraża to, że media tak piorą mózgi młodym ludziom. Niestety - seks jest idealnym towarem...
__________________
"Wszechświat dopuszcza liczne sposoby straszliwego przebudzenia, na przykład ryk tłumu wyłamującego drzwi frontowe, wycie syren straży pożarnej czy nagła świadomość, że dziś jest właśnie poniedziałek, który jeszcze w piątek wieczorem wydawał się przyjemnie odległy."
~Lineage2 & Sigur Ros fan
Kira87 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-09-13, 14:59   #110
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Nie mam dzieci, podalam tylko przyklad. Powiem szczerze, ze boje sie miec dziecko bo az strach pomyslec co by moglo z niego wyrosnac
No faktycznie, jak puścisz dziecko wolno to wyrośnie z niego to co zobaczy na podwórku. Jak dziecko wychowasz i przekażesz mu pewne wartości, bądź zrobi to szkoła, to będzie normalne.

Cytat:
Czy ciąże nastolatek były kiedyś rzadkością?
Nie były. Policzmy sobie ile mają lat, matki koleżanek i koleżanki. Generalnie większość moich koleżanek ma matki przed 40, tj rodziły one dzieci w czasie matury, bądź przed nią _-_
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 15:33   #111
awia
Zakorzenienie
 
Avatar awia
 
Zarejestrowany: 2003-11
Lokalizacja: Śląsk
Wiadomości: 5 576
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Widze Martynke bardzo ciąze kolezanek bolą
Ja co prawda w ciazy nie bylam ale mialam wypadek, od pasa w góre w gipsie przez dwa miesiace, a to byl styczen wiec wystawianie ocen mnie ominęło - wystawili mi z tego co bylo, dopisują po kilka jedynek z niezaliczonych sprawdzianów. Do konca roku jakos nadrobiłam ale nie bylam ulgowo traktowana. I jedyny raz w zyciu nie mialam swiadectwa z paskiem

Do liceum chodzilam bardzo sredniego. Dziewczyn w ciązy nie bylo - byla jedna, w maturalnej klasie, której nikt nie pomagal - zas przeciwnie, szykanowali nauczyciele. Dziewczyna miala 18 lat, a piszac próbną mature i siedzac kolo nauczycieli nasluchalam sie ze lafirynda, ze chyba wiatropylnie w tą ciąze zaszła. Wiec osobiscie nie wiem o jakim poblazliwym traktowaniu dziewczyn w ciązy sie mówi.

A sprawa wielkiej brytanii zostala juz tu dokładnie omówiona.Nalezy zwrócic uwagę, ze Brytyjczycy jako naród są zwyczajnie głupi i słabo wyedukowani, w ciąze zachodzą dziewczyny z klasy robotniczej, a klasa robotnicza nie zachęca swoich dzieci do wyzszej edukacji.Im nie pomoze nawet porzadna edukacja seksualna i dostęp do antykoncepcji. Po ukonczeniu szkoly sredniej brak im zwyczajnie aspiracji.
awia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 16:31   #112
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
Widze Martynke bardzo ciąze kolezanek bolą
Ja co prawda w ciazy nie bylam ale mialam wypadek, od pasa w góre w gipsie przez dwa miesiace, a to byl styczen wiec wystawianie ocen mnie ominęło - wystawili mi z tego co bylo, dopisują po kilka jedynek z niezaliczonych sprawdzianów. Do konca roku jakos nadrobiłam ale nie bylam ulgowo traktowana. I jedyny raz w zyciu nie mialam swiadectwa z paskiem

Do liceum chodzilam bardzo sredniego. Dziewczyn w ciązy nie bylo - byla jedna, w maturalnej klasie, której nikt nie pomagal - zas przeciwnie, szykanowali nauczyciele. Dziewczyna miala 18 lat, a piszac próbną mature i siedzac kolo nauczycieli nasluchalam sie ze lafirynda, ze chyba wiatropylnie w tą ciąze zaszła. Wiec osobiscie nie wiem o jakim poblazliwym traktowaniu dziewczyn w ciązy sie mówi.

A sprawa wielkiej brytanii zostala juz tu dokładnie omówiona.Nalezy zwrócic uwagę, ze Brytyjczycy jako naród są zwyczajnie głupi i słabo wyedukowani, w ciąze zachodzą dziewczyny z klasy robotniczej, a klasa robotnicza nie zachęca swoich dzieci do wyzszej edukacji.Im nie pomoze nawet porzadna edukacja seksualna i dostęp do antykoncepcji. Po ukonczeniu szkoly sredniej brak im zwyczajnie aspiracji.
U nas nauczyciele szli ciezarnym na reke i to bardzo, w szkole byla tylko jedna nauczycielka, ktora na lekcji swojego przedmiotu powiedziala co o tym mysli i stwierdzila ze klas, w ktorych nie ma ani jednej ciezarnej jest w szkole naprawde malo tylko, ze wiekszosc poprostu jest we wczesnej ciazy wiec jeszcze tego nie widac. Stwierdzila, ze zadnej z nich na reke nie pojdzie. Bylam w klasie maturalnej wtedy wiec nie wiem ile faktycznie ich bylo ale w widocznej ciazy byly w szkole 4 dziewczyny w tym jedna pierwszoklasistka. Natomiast nauczycielka innego przedmiotu idaca ciezarnym na reke, powiedziala, ze nic do nich nie ma ale to powinno w jakis sposob zostac ukrucone i ministerstwo edukacji powinno cos z tym zrobic bo te dziewczyny powinny sie jeszcze uczyc a nie czekac na litosc nauczycieli, stwierdzila, ze moze powinni utworzyc dla nich specjalne klasy z mniejsza iloscia materialu do przyswojenia i dodatkowe zajecia dot opieki nad dzieckiem itd. Zaznaczam, ze obie nauczycielki sa mlode bo pewnie zaraz by sie posypaly teksty, ze to powiedzialy jakies stare konserwy w wieku przedemerytalnym.

Co do UK to nie tylko nastolatki z klasy robotniczej w ciaze zachodza, fakt, ze tych z bogatych domow jest mniej ale sa.

Edytowane przez martynka89
Czas edycji: 2009-09-13 o 16:32
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 16:50   #113
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
A sprawa wielkiej brytanii zostala juz tu dokładnie omówiona.Nalezy zwrócic uwagę, ze Brytyjczycy jako naród są zwyczajnie głupi i słabo wyedukowani, w ciąze zachodzą dziewczyny z klasy robotniczej, a klasa robotnicza nie zachęca swoich dzieci do wyzszej edukacji.Im nie pomoze nawet porzadna edukacja seksualna i dostęp do antykoncepcji. Po ukonczeniu szkoly sredniej brak im zwyczajnie aspiracji.
Druga sprawa to pomoc socjalna. Dziewczyna przed 20-stką machnie trójkę dzieci i dostanie mieszkanie i zasiłek, dzięki czemu nie musi w ogóle pracować. Gdyby i w Polsce takie zapomogi były, co druga małolata by z brzuchem chodziła.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 17:49   #114
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
Taaak, tylko jakoś nie zauważyłam niepokoju samym reżimem, że jest niedemokratyczny itd. tylko niepokój na zasadzie "przyjdą Ruscy, przyjdą Niemcy, znowu nam zabiorą".
Jak to nie? Przepraszam, ale mowienie "przyjda Ruscy" to jakas bzdura, niepokoj i to zupelnie sluszny jest przede wszystkim ze wzgledu na bezpieczenstwo energetyczne kraju, ktorego to tematu nie ruszyl zaden rzad poza rzadem Buzka przed PiSem. Jesli cos jest nie tak z tymi wypowiedziami nt. Rosji, to tylko to, ze ich jest za malo i sa zbyt powszechne w swietle faktow, takich jak zakrecanie przez Rosje kurka jako elementu polityki zagranicznej, gazociag polnocny, nie mowiac o takich kwiatkach, jak mordowanie dysydentow za granica, czy farsa z embargiem na eksport polskiego miesa. Niestety, ale z Rosja nie da sie zyc dobrze, bo jakos niezaleznie od opcji politycznej, wladze tego panstwa rozumieja tylko jezyk knuta i dosadnie mowiac, bicia po mordzie. Tak wiec, niestety, przykra koniecznoscia jest postawa PiSu w tej sprawie.

Co do przyjda Niemcy - z powietrza sie to nie wzielo - "wypedzona" szmata Steinbach (okreslenie szmata ze wzgledu na to, ze ma czelnosc sie okreslac jako wypedzona (sic!)) jest szefem zwiazku wypedzonych i z deputowana do Bundestagu z ramienia CDU. W Berlinie ma powstac muzem wypedzonych - kuriozum, ze Niemcy maja to robic. Dodac do tego, ze sytuacja prawna wielu nieruchomosci na Ziemiach Odzyskanych nie jest prawnie uregulowana (ze wzgledu na dzierzawy wieczyste), to znowuz, taka retoryka wydaje sie byc zupelnie usprawiedliwiona.

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
Przepraszam, użyłam skrótu myślowego. Miałam na myśli ogólne podsycanie nastrojów roszczeniowych, takie jak chociażby w kampanii ze znikającymi zabawkami dla dzieci czy czym tam. A PO jakie jest to się dowiemy jak zacznie coś robić, bo na razie ich główną zasługą jest nierobienie notorycznego obciachu za granicą.
Jakich nastrojow rozczeniowych? Bez obrazy, ale popadlas w antypisowska demagogie w tym momencie - PO w 2005 glosilo "3x15%", juz abstrahujac od tego, ze nie bylo to poparte zadnymi analizami, doprowadziloby to do tego, ze produkty, na ktore byl 0% VAT bylyby drozsze o ten 15% VAT. Gdzie tu postawa rozczeniowa, czy podsycanie jakichkolwiek nastrojow? Po prostu, trafnie wykazali, ze gloszone przez PO postulaty doprowadzilyby do wzrostu cen takich produktow.

PO nic nie zacznie robic, bo to jest na dzien dzisiejszy partia koryta, w ktorej prym wioda tacy ludzie jak Schetyna i osoby zwiazane z zarowno PRLowskimi sluzbami specjalnymi, jak i UOPem z lat 90tych, kiedy to odchodzily rzeczy nie do przyjecia typu inwigilacja niewygodnych partii; premiera natomiast obchodza zdaje sie tylko sondaze

O skali tragicznosci tej partii swiadczy to, ze najpierw wyzywano od warcholow i mecicieli osoby, ktore wskazywaly na potrzebe dzialania w obliczu kryzysu gospodarczego, pozniej zaczeto realizowac budzet na kosmicznych zalozeniach, by na koncu zrobic skok na kase z dywidend spolek skarbu panstwa. W miedzyczasie jeszcze takie kwiatki, jak Donek chce podwyzszyc podatki, ale zly Kaczynski to zawetuje. "Liberalowie", co chca podatki zwiekszac

Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
A co powinien robić, żeby powody niechęci były wystarczające? Ja nie uważam, że to partia, która zagraża krajowi czy racji stanu. Po prostu zupełnie nie leżą mi ich poglądy, większość ich przedstawicieli robi na mnie wrażenie kompletnych, za przeproszeniem, tłuków, a większość pozostałych, np. pan Kurski, bezczelnych cwaniaków. Paru normalnych niezbyt ich ratuje. Że dodam jeszcze cyrk który urządzili przez 2 lata swoich rządów - mi już samo to wystarczy, żeby czuć niechęć wobec tej partii.
PiS ma kadry bardzo nierowne, to fakt, na kazdego Kowala czy Oldakowskiego przypada przynajmniej jeden Gosiewski.

Jesli chodzi o rzady PiSu, bo ogolnie jak dla mnie to byly na 3, moze 4- biorac pod uwage warunki w jakich rzadzili, ale w porwnaniu PO, ktore jest teraz na mniej wiecej -1 do 0, to zdecydowanie wole ich rzady.

Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Naprawdę nie wiesz skąd tyle ciąż wśród młodych Brytyjek? Lady Karen bodajże o tym napisała, w którymś poście. Przeczytaj i się zastanów nad tym.
No nie wiem, wytlumacz mi Nie wspominajac o tym, ze niezaleznie od przyczyny, edukacja seksualna i super latwy dostep do antykoncepcji temu problemowi nie zapobiegly - wiec to co proponujesz rozwiazaniem w ogole nie wiesz.

Cytat:
Napisane przez Serendipity Pokaż wiadomość
Proszę, uchyl rąbka tajemnicy, bom ciekawa, jak diabli
Ja moge pare slow na ten temat machnac.

Oszczerstwa na temat polskich bohaterow - vide bzdury Cichego nt. AK.
Opluwanie przeciwnikow - vide "ciemnogrod", "zoologiczny antykomunizm" no i moje ulubione - "odpiep...e sie od generala w wykonaniu red nacz.
Antylustracyjne artykuly pisane przez sbckiego kapusia Maleszke. Twierdzenie, ze po tym, jak wyszlo szydlo z worka, to Maleszka juz w GW nie pracowal. Pozniej okazuje sie, ze pracowal, niby redagujac teksty. Pozniej okazuje sie, ze pisal pod pseudonimem
Anonimowe pamfleciki red nacz pisane pod pseudonimem, ale umieszczane w sekcji listy.
Trzymanie przez pol roku informacji nt. propozycji Rywina; czy jest ktos na tyle naiwny, kto nie sadzi, ze Agora chciala cos ugrac w tym czasie?
Styl i podejscie tejze gazety jako oberautorytetu. Tak pisze GW, ciekawosc zaspokojona? Teraz to wiesz Pink, mozna sie smiac, czy ironizowac, ale 10-15lat temu podpadniecie Michnikowi rownalo sie medialnej egzekucji, a GW sprawowala niemal rzad dusz i malo osob/ogranizacji narobilo wiekszy burdel w tym czasie, niz Michnik/Agora.

Cytat:
Napisane przez Cherry Blossom Girl Pokaż wiadomość
Kolejny mężczyzna w polityce, który uważa, że na sprawach dotyczących kobiet zna się lepiej niż one same
A to Ci ciekawe - zawsze myslalem, ze ciaza dotyczy
(a) ojca
(b) matki
(c) dziecka
... a tu wychodzi, ze to sprawa dotyczaca kobiet
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:07   #115
lotta6
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-04
Wiadomości: 3 737
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

[1=c640cdfa886255292692728 c9c3f51a456c1754b_657ce90 228a24;14201604]Hmm, dają zły przykład? Ja bym powiedziała, że ich widok składnia do zastanowienia, że pewne zachowania mają konsekwencje. I to konsekwencje na całe życie
Świetny tekst był w Juno, jak mówiła coś o swojej szkole: "(...) nazywają mnie ostrzegawczym wielorybem" [/QUOTE]

Zdadzam sie

Zreszta w szkolach widuje sie gorsze przyklady- np ludzi, ktorzy cpaja itd.

Jakby tak odizolowac kazdego kto daje zly przyklad to by sie liczebnosc szkol chyba o polowe zmniejszyla- bo ta pije, bo ta wyzywajaco ubiera, bo ta wagaruje, bo ta sie nie uczy
lotta6 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:20   #116
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Swoja droga, niektore uogolnienia sa zenujace - jesli ktos cos powie, to jest to wypowiedz tej osoby... chyba ze jest PiS, wtedy to juz jest odpowiedzialnosc calej tej partii Podobny mechanizm jest np. z KK (co widac po bzdurach w temacie o koncercie Madonny, gdzie jakas kanapowa niszowa ogranizacja jest temu przeciwna, to niektorzy pisali bzdury, ze to KK ).
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 18:41   #117
Serendipity
Zakorzenienie
 
Avatar Serendipity
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 7 281
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Dzięki, Wyrak Nie czytam tej gazety zbyt często i nie jestem/nie byłam zorientowana
__________________
Denerwować się to mścić na własnym zdrowiu za głupotę innych.
Serendipity jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 19:12   #118
shockwaves
Wtajemniczenie
 
Avatar shockwaves
 
Zarejestrowany: 2005-11
Wiadomości: 2 698
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
No nie wiem, wytlumacz mi Nie wspominajac o tym, ze niezaleznie od przyczyny, edukacja seksualna i super latwy dostep do antykoncepcji temu problemowi nie zapobiegly - wiec to co proponujesz rozwiazaniem w ogole nie wiesz.
Cytat:
Napisane przez shockwaves Pokaż wiadomość
Druga sprawa to pomoc socjalna. Dziewczyna przed 20-stką machnie trójkę dzieci i dostanie mieszkanie i zasiłek, dzięki czemu nie musi w ogóle pracować. Gdyby i w Polsce takie zapomogi były, co druga małolata by z brzuchem chodziła.
Cytat:
Napisane przez lady karen Pokaż wiadomość
Tak, tylko w UK mają też politykę socjalną, która powoduje, że wręcz się opłaca zajść wcześnie w ciążę. Im wcześniej, tym większa szansa na mieszkanko i fajny zasiłek.
Cytat:
Napisane przez awia Pokaż wiadomość
A sprawa wielkiej brytanii zostala juz tu dokładnie omówiona.Nalezy zwrócic uwagę, ze Brytyjczycy jako naród są zwyczajnie głupi i słabo wyedukowani, w ciąze zachodzą dziewczyny z klasy robotniczej, a klasa robotnicza nie zachęca swoich dzieci do wyzszej edukacji.Im nie pomoze nawet porzadna edukacja seksualna i dostęp do antykoncepcji. Po ukonczeniu szkoly sredniej brak im zwyczajnie aspiracji.
Oczywiście, że w Anglii edukacja nic nie da, jeśli są mało ambitne dziewczyny, które sobie obliczą, nie nie warto iść do koledżu, lepiej zrobić dzieci i żyć z pieniędzy podatników.

A w Polsce edukacji seksualnej z prawdziwego zdarzenia nie ma.
__________________
"Każdy myślący człowiek jest ateistą"
Ernest Hemingway
shockwaves jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 21:14   #119
rapifen
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 9 732
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Nie ma sensu przypinać jednej wypowiedzi posła do całej partii, jedni są bardziej ... eeee nierozważni a inni całkiem rozsądni.

Ciężarne odizolować bo dają zły przykład, ale tylko matki, ojców zostawić. A co z uczniami którzy palą papierosy? Przecież to bardziej karygodny czyn, gdyż w wieku 16 lat palić prawnie nie mogą, ale dziecko mieć mogą. Czemu nie przenoszą do szkół specjalnych dzieci z patologicznych rodzin? Czemu?
__________________
Kto sieje wiatr ten zbiera burze


rapifen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-09-13, 21:56   #120
lady karen
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2006-09
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 610
Dot.: Zamknąć uczennice w ciąży - pomysł PISowca

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jak to nie? Przepraszam, ale mowienie "przyjda Ruscy" to jakas bzdura, niepokoj i to zupelnie sluszny jest przede wszystkim ze wzgledu na bezpieczenstwo energetyczne kraju, ktorego to tematu nie ruszyl zaden rzad poza rzadem Buzka przed PiSem. Jesli cos jest nie tak z tymi wypowiedziami nt. Rosji, to tylko to, ze ich jest za malo i sa zbyt powszechne w swietle faktow, takich jak zakrecanie przez Rosje kurka jako elementu polityki zagranicznej, gazociag polnocny, nie mowiac o takich kwiatkach, jak mordowanie dysydentow za granica, czy farsa z embargiem na eksport polskiego miesa. Niestety, ale z Rosja nie da sie zyc dobrze, bo jakos niezaleznie od opcji politycznej, wladze tego panstwa rozumieja tylko jezyk knuta i dosadnie mowiac, bicia po mordzie. Tak wiec, niestety, przykra koniecznoscia jest postawa PiSu w tej sprawie.

Co do przyjda Niemcy - z powietrza sie to nie wzielo - "wypedzona" szmata Steinbach (okreslenie szmata ze wzgledu na to, ze ma czelnosc sie okreslac jako wypedzona (sic!)) jest szefem zwiazku wypedzonych i z deputowana do Bundestagu z ramienia CDU. W Berlinie ma powstac muzem wypedzonych - kuriozum, ze Niemcy maja to robic. Dodac do tego, ze sytuacja prawna wielu nieruchomosci na Ziemiach Odzyskanych nie jest prawnie uregulowana (ze wzgledu na dzierzawy wieczyste), to znowuz, taka retoryka wydaje sie byc zupelnie usprawiedliwiona.

Wyraku, jeżeli chodzi o Rosję, to zgadzam się, że wcale nie wszystko jest z nią w porządku, i powinniśmy uważać, co się w kontaktach polsko-rosyjskich dzieje. ALE retoryka stosowana przez PiS często ma źródło w agresywnej polityce historycznej, czego osobiście nie trawię w żadnym wydaniu, nasz kraj ma dostatecznie dużo problemów bez domagania się przeprosin od wszystkich naokoło, i naprawdę, to tymi problemami powinniśmy się zająć. Co do Niemiec - muzeum wypędzonych jest nie na miejscu, to prawda. Ale nie ma powodu do podsycania niechęci, byłoby chyba lepiej dla wszystkich postawić na jakąś współpracę, a kwestię wypędzeń załatwiać kanałami dyplomatycznymi, zamiast robić z tego cyrk. I podkreślam, nie chodzi mi o samą ostrożność wobec danych nacji czy polityków, a o sposób jej formułowania i zbędne, dotyczące historii zarzuty, które powinny być dodatkiem do głównego nurtu polityki, a nie jej przedmiotem.


Jakich nastrojow rozczeniowych? Bez obrazy, ale popadlas w antypisowska demagogie w tym momencie - PO w 2005 glosilo "3x15%", juz abstrahujac od tego, ze nie bylo to poparte zadnymi analizami, doprowadziloby to do tego, ze produkty, na ktore byl 0% VAT bylyby drozsze o ten 15% VAT. Gdzie tu postawa rozczeniowa, czy podsycanie jakichkolwiek nastrojow? Po prostu, trafnie wykazali, ze gloszone przez PO postulaty doprowadzilyby do wzrostu cen takich produktow.

Chociażby podsycanie wszelkich możliwych protestów związków zawodowych od momentu przejścia PiSu do opozycji. PO stosuje zabieg w drugą stronę, tzn. jak PiS olewał białe miasteczko pielęgniarek, to PO się użalało, a jak PO jest u władzy, to stara się "nie dać" związkom. Jedno i drugie to hipokryzja i mam tego świadomość, zresztą, dajmy spokój, nie jesteśmy dziećmi, żeby wierzyć, że polityka jest, była lub będzie kiedykolwiek od hipokryzji wolna. Tylko z mojego punktu widzenia istotne jest, co partia robi, kiedy jest u wladzy, bo to, co ktośtam sobie gada, jakoś mnie mało wzrusza. A że akurat uważam, że stoczniowcy powinni sobie sami szukać pracy, że kupcy z KDT (swoją drogą to, co radni PiSu wygadywali przy tej okazji, to jest dopiero świetny przykład podsycania nastrójów roszczeniowych) doskonale poradzą sobie dzie indziej, a nawet jak nie, to wiedzieli co będzie i trzeba się było przygotować, to prędzej strawię hipokryzję PO niż PiSu, bo jej działania chociaż w części odpowiadają moim poglądom.
Oczywiście, że trafnie wykazali wzrost cen, z tymże nie można oczekiwać od państwa coraz więcej i więcej, za te same albo wręcz mniejsze pieniądze. Ja wolę zapłacić 15% więcej za wszystko jak leci i niech do cholery pootwierają przedszkola w Warszawie, zrobią drogi, cokolwiek. Albo niech wszystko będzie finansowane prywatnie, w niektórych (z tego co wiem raczej małych) miejscowościach w Szwecji mieszkańcy zrzucają się na określoną sumę, wpłacają, w zamian dostają materiały budowlane a drogę budują sobie sami. Co kto lubi.

PO nic nie zacznie robic, bo to jest na dzien dzisiejszy partia koryta, w ktorej prym wioda tacy ludzie jak Schetyna i osoby zwiazane z zarowno PRLowskimi sluzbami specjalnymi, jak i UOPem z lat 90tych, kiedy to odchodzily rzeczy nie do przyjecia typu inwigilacja niewygodnych partii; premiera natomiast obchodza zdaje sie tylko sondaze

I tak będzie, dopóki będziemy mieli naród bez wyraźnych poglądów politycznych. Jakim cudem parę lat temu prawie 50% wyborców oddało głosy na SLD, a teraz w sumie z 80% na partie prawicowe? Pomijam już to, że PiS przejął część wyborców lewicowych, tych dla kórych lewica to przede wszystkim sfera socjalna, a nie liberalizm w zakresie czysto światopoglądowym, bo ci, którym zależy na tym drugim, raczej na PiS nie zagłosują. W tym momencie trzeba zaczarować "publiczność" żeby wygrać wybory, bo na stałe sympatie polityczne większej grupy wyborców nie ma co liczyć, niestety.

O skali tragicznosci tej partii swiadczy to, ze najpierw wyzywano od warcholow i mecicieli osoby, ktore wskazywaly na potrzebe dzialania w obliczu kryzysu gospodarczego, pozniej zaczeto realizowac budzet na kosmicznych zalozeniach, by na koncu zrobic skok na kase z dywidend spolek skarbu panstwa. W miedzyczasie jeszcze takie kwiatki, jak Donek chce podwyzszyc podatki, ale zly Kaczynski to zawetuje. "Liberalowie", co chca podatki zwiekszac

Jak już mówiłam, wszystkie partie odwalają tego typu cyrki, a te, co nie odwalają, nie mają szans na wejście do Sejmu (patrz chociażby SdPl). A podwyższenie podatków ja tam jakoś z bólem zniosę, byle by był liniowy.

PiS ma kadry bardzo nierowne, to fakt, na kazdego Kowala czy Oldakowskiego przypada przynajmniej jeden Gosiewski.


Jesli chodzi o rzady PiSu, bo ogolnie jak dla mnie to byly na 3, moze 4- biorac pod uwage warunki w jakich rzadzili, ale w porwnaniu PO, ktore jest teraz na mniej wiecej -1 do 0, to zdecydowanie wole ich rzady.

Jak dla mnie oceny podobne, tylko na odwrót PO na jakieś 3,5 a PiS na -1, no ale to już kwestia gustu i poglądów i nie ma co gdybać.

No nie wiem, wytlumacz mi Nie wspominajac o tym, ze niezaleznie od przyczyny, edukacja seksualna i super latwy dostep do antykoncepcji temu problemowi nie zapobiegly - wiec to co proponujesz rozwiazaniem w ogole nie wiesz.

Ale może zapobiegły by u nas, gdzie a) nie ma i długo nie będzie takiego systemu socjalnego (co mnie osobiście bardzo cieszy) bo nie ma pieniędzy (co mnie z kolei nie cieszy w ogóle ), b) ciąża (i seks w ogóle) w wieku nastu lat nie jest i długo nie będzie postrzegana jako coś zupełnie normalnego przez ogół społeczeństwa. Zaszkodzić nie zaszkodzi, może chociaż chorób będzie mniej, może chociaż nie będzie idiotek, które, jak kuzynka mojego eks, po zajściu w ciążę wyjmują kolczyk z pępka i chodzą do znajomego energoterapeuty, żeby dziecko było zdrowe, po czym na jednej imprezie obalają pół litra wódki, butelkę wina i kilka kieliszków ajerkoniaku, wypalając przy tym 2 paczki fajek, po czym po poronieniu robią aferę energoterapeucie, że to przez tą jego energię. Na moje tłumaczenia podczas imprezy "nie pij, nie pal, dziecku zaszkodzisz" powiedziała "no co ty niby jak, przecież to ja pije nie ono". Po poronieniu się okazało, że autentycznie pierwszy raz w życiu to usłyszała właśnie ode mnie, nikt jej tego nie powiedział. Czytała w necie, ale "czy to można wierzyć we wszystko co tam piszą". Idiotką jest, i to fakt. Ale chciała tego dziecka i gdyby miała porządną edukację, to może by się chociaż zastanowiła.


Ja moge pare slow na ten temat machnac.

Oszczerstwa na temat polskich bohaterow - vide bzdury Cichego nt. AK.
Opluwanie przeciwnikow - vide "ciemnogrod", "zoologiczny antykomunizm" no i moje ulubione - "odpiep...e sie od generala w wykonaniu red nacz.
Antylustracyjne artykuly pisane przez sbckiego kapusia Maleszke. Twierdzenie, ze po tym, jak wyszlo szydlo z worka, to Maleszka juz w GW nie pracowal. Pozniej okazuje sie, ze pracowal, niby redagujac teksty. Pozniej okazuje sie, ze pisal pod pseudonimem
Anonimowe pamfleciki red nacz pisane pod pseudonimem, ale umieszczane w sekcji listy.
Trzymanie przez pol roku informacji nt. propozycji Rywina; czy jest ktos na tyle naiwny, kto nie sadzi, ze Agora chciala cos ugrac w tym czasie?
Styl i podejscie tejze gazety jako oberautorytetu. Tak pisze GW, ciekawosc zaspokojona? Teraz to wiesz Pink, mozna sie smiac, czy ironizowac, ale 10-15lat temu podpadniecie Michnikowi rownalo sie medialnej egzekucji, a GW sprawowala niemal rzad dusz i malo osob/ogranizacji narobilo wiekszy burdel w tym czasie, niz Michnik/Agora.

A cóż to za wyszukany farmazon? co ta zoologiczność ma oznaczać? Takie teksty zawsze mi się kojarzą z wychowawczynią z gimnazjum, która nazywała nas "kloaką etyczną", "wycieraczkami moralnymi", "mentalnymi koszami na śmieci" itp.


A to Ci ciekawe - zawsze myslalem, ze ciaza dotyczy
(a) ojca
(b) matki
(c) dziecka
... a tu wychodzi, ze to sprawa dotyczaca kobiet
Sprawa jest o tyle dotycząca kobiet, że to one miałyby być izolowane od reszty uczniów.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Swoja droga, niektore uogolnienia sa zenujace - jesli ktos cos powie, to jest to wypowiedz tej osoby... chyba ze jest PiS, wtedy to juz jest odpowiedzialnosc calej tej partii Podobny mechanizm jest np. z KK (co widac po bzdurach w temacie o koncercie Madonny, gdzie jakas kanapowa niszowa ogranizacja jest temu przeciwna, to niektorzy pisali bzdury, ze to KK ).
A to to też mnie załamało, sama słyszałam wypowiedzi kilku księży, że dobry katolik może w niedzielę pójść na mszę a potem na koncert Madonny i że nie ma żadnego problemu, większość księży od Brudzyńskiego się odcięła, KK nie wydał zgody na mszę prostestacyjną, więc twierdzenie, że to wymysł KK, istotnie zakrawa na lekki żal.

---------- Dopisano o 22:56 ---------- Poprzedni post napisano o 22:49 ----------

Cytat:
Napisane przez rapifen Pokaż wiadomość
Nie ma sensu przypinać jednej wypowiedzi posła do całej partii, jedni są bardziej ... eeee nierozważni a inni całkiem rozsądni.

Ciężarne odizolować bo dają zły przykład, ale tylko matki, ojców zostawić. A co z uczniami którzy palą papierosy? Przecież to bardziej karygodny czyn, gdyż w wieku 16 lat palić prawnie nie mogą, ale dziecko mieć mogą. Czemu nie przenoszą do szkół specjalnych dzieci z patologicznych rodzin? Czemu?
Aaa, no właśnie. U mnie w podstawówce była (w zasadzie jest nadal)taka rodzinka, można by rzec, klan. Najsatrszy chłopak był nieszkodliwym, miłym idiotą, wszyscy go lubili. Ale już jego młodszy brat - koszmar. Inteligentny, to prawda. Ale potrafił wpaść na lekcję techniki do 6 klasy(gotowanie!), kiedy sam był w klasie 4, zabrać dziewczynce nóż i latać z nim po szkole wygrażając ludziom. Z trudem udało się go opanować. Teraz w tej szkole są dwaj kolejni bracia, sprawiają jeszcze większe problemy niż tamten, a w kolejce czeka jeszcze dziewczynka i kolejny chłopiec. Ale ruszyć chłopaczków nie można, bo matka się nie zgadza na przeniesienie, żadna szkoła i tak ich nie weźmie, a to, że oni biją, kradną, opluwają, wyzywają, uciekają - cóż, obowiązek szkolny jest, a kadra pedagogiczna modli się, żeby szanowna rodzicielka zaprzestała już powiększania rodziny. Niech mi ktoś wytłumaczy, na jakiej zasadzie dziewczę w ciąży daje gorszy przykład lub stwarza większe zagrożenie, niż takie typki? A przecież nie jest to przypadek odosobniony - chociażby w moim gimnazjum był chłopak z jakąś odmianą zdaje się socjopatii - szkoła nie mogła go przenieść, bo matka się nie zgodziła. A on w najlepsze molestował sobie koleżanki, policja była parę razy, rodzice robili afery - nie pomogło. A może po prostu dziewczyny w ciąży jest się łatwiej pozbyć, niż kogoś takiego, a wrażenie, że coś robimy, żeby w szkole było bezpiecznie i pedagogicznie, i tak powstaje?
lady karen jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:39.