OCM - Metoda czyszczenia olejem - Strona 87 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-05-30, 21:15   #2581
italiana89
Raczkowanie
 
Avatar italiana89
 
Zarejestrowany: 2011-04
Lokalizacja: Lublin/Warszawa
Wiadomości: 189
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez anna87ak Pokaż wiadomość
Jeśli masz suchą cerę to na pewno po OCM stanie się ona nawilżona sprężysta i miękka Co do rozjaśnienia przebarwień i zmniejszenia zaskórników nie robiłabym sobie wielkich nadziei ale spróbować zawsze można. Co do samej metody to z mojego punktu widzenia oleje naturalne bardzo ciężko wnikają w głąb skóry (jest to prawie niemożliwe) bo są to duże związki. Mogą jedynie zadziałać powierzchniowo i poprawić wizualnie kondycje suchej, odwodnionej skóry. Pisanie, że pojawiające się pryszcze po OCM wskazują, że skóra oczyszcza się od środka i należy być cierpliwym jest dla mnie niedorzeczne.
Ja przepraszam bardzo, ale jak ktoś ma zaskórniki to chyba dobrze, że OCM je wyciąga ze środka na zewnątrz w formie pryszczy, szybciej znikną. Co ma się stać z tym łojem i martwymi komórkami wewnątrz skóry, mają się wchłonąć?

Dlatego oczyszczanie cery po OCM jest normalne, gorzej, jeśli ktoś miał idealną cerę i nagle po OCM wyskakują mu bomby, wtedy możliwe, że ma źle dobrany olej albo metoda nie jest dla niego.

I jeżeli chce się mieć ładną cerę, to się wysyp przecierpi. Mam wrażenie, że niektórzy to chcieliby iść na łatwiznę, po tygodniu widzieć poprawę, a czasem trzeba poczekać na rezultaty. Ja po retinoidach czekałam 4 miesiące. Cały czas miałam wysyp - mniejszy lub większy - więc please, jeśli ktoś się boi 2 tyg. wysypu, to chyba nie jest wystarczająco zdeterminowany, żeby zacząć dbać porządnie o cerę i niech wróci do wątku za jakiś czas
__________________
Biochemiczny blog - własne kosmetyki krok po kroku, zapraszam

naturalnapielegnacja.blog spot.com
italiana89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 21:27   #2582
201606242139
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 2 002
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez italiana89 Pokaż wiadomość
Ja przepraszam bardzo, ale jak ktoś ma zaskórniki to chyba dobrze, że OCM je wyciąga ze środka na zewnątrz w formie pryszczy, szybciej znikną. Co ma się stać z tym łojem i martwymi komórkami wewnątrz skóry, mają się wchłonąć?

Dlatego oczyszczanie cery po OCM jest normalne, gorzej, jeśli ktoś miał idealną cerę i nagle po OCM wyskakują mu bomby, wtedy możliwe, że ma źle dobrany olej albo metoda nie jest dla niego.

I jeżeli chce się mieć ładną cerę, to się wysyp przecierpi. Mam wrażenie, że niektórzy to chcieliby iść na łatwiznę, po tygodniu widzieć poprawę, a czasem trzeba poczekać na rezultaty. Ja po retinoidach czekałam 4 miesiące. Cały czas miałam wysyp - mniejszy lub większy - więc please, jeśli ktoś się boi 2 tyg. wysypu, to chyba nie jest wystarczająco zdeterminowany, żeby zacząć dbać porządnie o cerę i niech wróci do wątku za jakiś czas
Kurcze, to ja jestem mega zdeterminowana, chyba wręcz zdesperowana hahaha
Już nawet pomijając fakt, że intensywnie stosuję OCM z oczyszczaniem od wewnątrz, to we wrześniu jadę do kliniki na odtoksycznianie organizmu, bo być może, że mam wątrobę zaśmieconą a same naturalne żarełko i owoce za słabo przy tym działa, więc walka z wiatrakami
No, ale proszę! wysyp oznacza właśnie, że się oczyszcza, bo to znaczy, że toksyny były głęboko w nas zakleszczone! Ja tam się cieszę z drugiej strony, że coś wyskakuje, mimo iż mnie to wkurza, bo jak jedno zejdzie to drugie wyłazi
Zawsze jakaś nadzieja jest, że to może "nie koniec oczyszczania" i za jakiś miesiąc będę mieć buziaka fajnego
nie ma, że się poddam!
201606242139 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-30, 21:56   #2583
wildrose
Raczkowanie
 
Avatar wildrose
 
Zarejestrowany: 2006-08
Wiadomości: 118
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Co do Twojego stosowania retinoidów, czy przestałaś już ich stosowania i pielęgnujesz cerę metodą OCM czy używasz i tego i tego ? Własnie jestem po 2 mies retinoidów, i dopiero się poprawia ale muszę zaprzestać, bo jest ostre słońce (tak odchodząc od tematu)
__________________
i see you were a lesson to learn .. hope it all was worth it ..

Edytowane przez wildrose
Czas edycji: 2012-05-30 o 21:58
wildrose jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 07:31   #2584
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez wildrose Pokaż wiadomość
Co do Twojego stosowania retinoidów, czy przestałaś już ich stosowania i pielęgnujesz cerę metodą OCM czy używasz i tego i tego ? Własnie jestem po 2 mies retinoidów, i dopiero się poprawia ale muszę zaprzestać, bo jest ostre słońce (tak odchodząc od tematu)
Ja używam i tego i tego. Czekam aż wszystko się wchłonie po OCMie i skóra odparuje (jakaś godzinka) i nakładam dalej co trzeba. W końcu nie czuje podrażnień, które były dla mnie chlebem powszednim przed OCM

Cytat:
Napisane przez maleoreggaerockers Pokaż wiadomość
oj najgorzej jest u mnie z prawym policzkiem i czołem, mam dużo zamknietych zaskornikow.
I dziś zauważyłam że na tym policzku wychodzi mi kilka ropnych krostek. To chyba dobrze? Bo wychodzi to co jest zamkniete?
Dobrze, dobrze! bądź cierpliwa, ale nei przestawaj się obserwować. Musisz być czujna. Obserwacji siebie i cierpliwości trzeba się nauczyć przy naturalnych metodach. inaczej kicha

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
up up
co do zawartości oleju rycynowego w mieszance to nic nie tracisz przecież - możesz wypróbować! jak będzie za dużo dodasz oleju bazowego i jazda! kiedyś słyszałam, że tkoś do OCMu dodawał 70% ol.rycynowego i żył

PS: dzięki za instrukcje masażu długo nie mogłam dojśc do siebie jak zauważyłam że to się czyta od tyłu
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 08:16   #2585
fredka86
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 93
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez anna87ak Pokaż wiadomość
Jeśli masz suchą cerę to na pewno po OCM stanie się ona nawilżona sprężysta i miękka Co do rozjaśnienia przebarwień i zmniejszenia zaskórników nie robiłabym sobie wielkich nadziei ale spróbować zawsze można. Co do samej metody to z mojego punktu widzenia oleje naturalne bardzo ciężko wnikają w głąb skóry (jest to prawie niemożliwe) bo są to duże związki. Mogą jedynie zadziałać powierzchniowo i poprawić wizualnie kondycje suchej, odwodnionej skóry. Pisanie, że pojawiające się pryszcze po OCM wskazują, że skóra oczyszcza się od środka i należy być cierpliwym jest dla mnie niedorzeczne.
No cóż, ja akurat mam cerę mieszaną lub nawet tłustą ze skłonnościami do trądziku. Nie rozumiem dlaczego piszesz, że myślenie, iż pryszcze wyskakujące po OCM wskazują na oczyszczanie jest niedorzeczne. Przecież wiele specyfików aptecznych działa na tej samej zasadzie: na początku stan cery może się pogorszyć, ale jest to właśnie oznaka tego, że zanieczyszczenia z głębszych partii skóry i zaskórniki wychodzą na wierzch. Innego sposobu na dokładne oczyszczenie bardzo zanieczyszczonej skóry raczej nie ma. Nie zamierzam Cię przekonywać do tej metody, ale prawda jest taka, że żeby się do niej przekonać musisz sama ją wypróbować i to nie przez tydzień, dwa, nawet nie przez miesiąc, tylko właśnie co najmniej 2-3 m-ce.
fredka86 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 08:23   #2586
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Jestem jakos poltora miesiaca po kuracji ocm i jakiegos spektakularnego efektu nie widze, aczkolwiek jest lepiej jak bylo wczesniej na calej tej chemii...
Zaskorniki dalej sa, malenkie polotwarte, takie ze mozna by bylo je swobodnie mechanicznie samemu usunąc, ale przed ocm byly takie same. Takze na to nie zauwazylam poprawy, aczkolwiek moje zaskorniki nie przeszkadzają mi bo przy makijazu w ogole ich nie widac.
Wyskakuje mi mniej niespodzianek, ale jak juz cos sie pojawilo to robi mi sie gula, nie zawsze bolaca, taka po prostu pod spodem. Nqajgorsze ze jedna mam juz chyba ze 2 tygodnie i jakos powoli schodzi, a teraz zrobila mi sie w drugim miejscu, ale to moja wina bo probowalam wycisnac malego pryszcza, on sie zagoil za zostala gula pod skora Przez to tez skora robi w tym miescu sucha i peka
Swieze przebarwienia od sciereczki muslinowej zaczely znikac, ale te starsze blizny, przebarwienia nie znikaja,ale moze za wczesnie na takie efekty kuracji.
Planuj cos wybielajacego zastosowac, moze zrobie sobie ten tonik ryzowy, albo pomysle nad zmiana oleju
Cera na poczatku byl nawilozna, ale ostatnio musialam dolac wiecej oleju, zeby stezenie rycynowego bylo mniejsze poniewaz zaczela mi sie nagle przesuszac skora.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 09:53   #2587
anna87ak
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 44
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

ale w specyfikach aptecznych nie ma olejów (jak są obecne to jest to tylko kilka procent)!!!! Posiadają one inne składniki dermatologicznie aktywne takie jak kwas salicylowy, kwasy AHA , kwas hialuronowy, które są w stanie wnikać do warstwy rogowej skóry i do głębszych jej warstw. Ponadto złuszczają naskórek co pomaga w oczyszczaniu skóry. W czasie stosowanie takich kosmetyków wsyp pryszczy to normalka. Ja na metodę OCM patrze też z naukowego punktu widzenia. Polecam poszukać sobie jakiś artykułów na temat wnikania związków odżywczych przez skórę a nie święcie wierzyć w to co piszą na forum. Nikogo nie mam zamiaru przekonywać chciałam tylko zwrócić uwagę na pewne aspekty, które tutaj nikt nie porusza a które są kluczowe.
anna87ak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 10:34   #2588
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez wildrose Pokaż wiadomość
Moja mieszanka to 10-15% procent rycyny i reszta to olej kokosowy. Zastanawiam sie nad dodaniem lnianego.
Moja cera po tym oleju i gorącym ręczniku jest cudownie miękka, nie musze użyć kremu co jest zupełną nowościa, mam wielką nadzieję, że twarz mi się oczyści, a przebarwienia zaczną znikać..
Ja używam cały czas mieszanki rycyny z lnianym i bardzo ją sobie chwalę. Olej lniany jest łatwo dostępny i ma właściwości nawilżające (dla mnie must have przy tak suchej skórze!), choć ma swój zapaszek, który nie każdemu podejdzie.
Jak kupisz i ci się zapach nie spodoba, zawsze możesz go zużyć w kuchni albo jako dodatek do kąpieli - tam zapach nie przeszkadza zanadto (z resztą zimą kąpiel z olejem lnianym była dla mnie absolutną koniecznością).
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 10:56   #2589
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
co do zawartości oleju rycynowego w mieszance to nic nie tracisz przecież - możesz wypróbować! jak będzie za dużo dodasz oleju bazowego i jazda! kiedyś słyszałam, że tkoś do OCMu dodawał 70% ol.rycynowego i żył

PS: dzięki za instrukcje masażu długo nie mogłam dojśc do siebie jak zauważyłam że to się czyta od tyłu
Hi, hi, ja jestem przyzwyczajona do czytania od tyłu, bo kocham mangi Cieszę się, że się przydało.
Rycynę walę na twarz teraz w ogromnej ilości, na dłoń trochę rycyny i tyle samo mojej mieszanki do OCM, która zawiera 20% rycyny, czyli sporo tej rycynki... jak na razie wydaje mi się, że skóra jest lepiej oczyszczona, a pory jeszcze bardziej zwężone. Jednak wydaje mi się,że nie mogę ich dogłębnie zamknąć przez to, że mam skórę odwodnioną (podkreślam odwodnioną a nie przesuszoną i miałam to na długo przed w ogóle jakimkolwiek stosowaniem rycyny). Wiem, że niektóre dziewczyny zamiast kremu dają na twarz wybrany olej + kwas hialuronowy. Próbowałam tak zrobić, ale moja twarz jak była odwodniona tak jest nadal. W dodatku czytałam, że i za mało hialuronowego i za dużo hialuronowego nie nawodni skóry (za dużo nawet ją wysuszy) stąd moje pytanie: ile oleju i ile kwasu hialuronowego? Czy dodajecie do tego jeszcze jakiś humektan? Jak tak, to napiszcie jaki i w jakiej ilości (najlepiej żeby to było coś dostępne na ZSK). Może jakieś inne rady?
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:02   #2590
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Czy dodajecie do tego jeszcze jakiś humektan? Jak tak, to napiszcie jaki i w jakiej ilości (najlepiej żeby to było coś dostępne na ZSK). Może jakieś inne rady?
Ja dodaje do hydrolatu (obecnie mam z kocanki włoskiej ) kilka kropel d-panthenolu.
oba produkty kupiłam na ecospa.pl, ale spokojnie możesz dostać je na innych stronach z półproduktami.

Miałam skórę bardzo podrażnioną, przesuszoną po silnej kuracji dermatologicznej - teraz prawie nie używam kremu (na dzień dla przyzwoitości z filtrem , ale to też nei zawsze, bo w podkładzie też mam filtr)
hydrolat trzymam w lodówce rozpylam chwilę po ocmie.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 12:37   #2591
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Ja dodaje do hydrolatu (obecnie mam z kocanki włoskiej ) kilka kropel d-panthenolu.
oba produkty kupiłam na ecospa.pl, ale spokojnie możesz dostać je na innych stronach z półproduktami.

Miałam skórę bardzo podrażnioną, przesuszoną po silnej kuracji dermatologicznej - teraz prawie nie używam kremu (na dzień dla przyzwoitości z filtrem , ale to też nei zawsze, bo w podkładzie też mam filtr)
hydrolat trzymam w lodówce rozpylam chwilę po ocmie.
Dziękuję Ale proszę o szczegóły Czyli robisz OCM, spryskujesz się hydrolatem (ja mam oczarowy) i na to rozsmarowujesz na buzi parę kropel d-panthenolu? Muszę próbować, na razie nie mam d-panthenolu, więc hialuronowy pójdzie w ruch
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-05-31, 14:55   #2592
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Dziękuję Ale proszę o szczegóły Czyli robisz OCM, spryskujesz się hydrolatem (ja mam oczarowy) i na to rozsmarowujesz na buzi parę kropel d-panthenolu? Muszę próbować, na razie nie mam d-panthenolu, więc hialuronowy pójdzie w ruch
po OCMie pryskam twarz hydrolatem, który ma już w sobie panthenol. Nie ma co ładować na twarz za dużo, bo nasza skóra ma jakąś swoją chłonność, więcej nie przyjmie i już.
moje stężenie panthenolu w hydrolacie to ok 5%. To i tak jest sporo. Jak nałożysz za dużo, to będziesz miała lepką twarz a żadnego większego pożytku to to nieda. Panthenol to bardzo uniwersalny półprodukt dodaje do maseczek i odżywek do włosów - u mnie sprawdza się doskonale!
Kwasu hilauronowego można dać trochę więcej ale ja i tak zawsze sprawdzam na tych stronach z półproduktami jakie stężenie w kosmetykach jest polecane (wierzę, że z palca tego nie wyssali :P)
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 16:19   #2593
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Nie jestem tego na 100 procent pewna, ale wychodzi mi z moich obserwacji, że HA chyba mnie zapycha Kurka, a tak liczyłam na to jego nawilżające działanie Chociaż słyszałam, że ten wielkocząsteczkowy 1% (który obecnie posiadam) jedynie tworzy iluzję, że nawilża bo przez wielkość cząsteczek nie jest w stanie przeniknąć w głębsze warstwy naskórka. Za to pomieszany z treściwym kremem i położony na noc na stopy koncertowo je... przesuszył Już nie wiem jak inaczej go zastosować, bo np. mieszanie go z kremem lub olejem i kładzenie na paszczę nic nie dawało, wprost przeciwnie- mam teraz swoje uzasadnione podejrzenia o zapychanie
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 18:25   #2594
guniaaa
Wtajemniczenie
 
Avatar guniaaa
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: Dolnyśląsk
Wiadomości: 2 309
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Nie jestem tego na 100 procent pewna, ale wychodzi mi z moich obserwacji, że HA chyba mnie zapycha Kurka, a tak liczyłam na to jego nawilżające działanie Chociaż słyszałam, że ten wielkocząsteczkowy 1% (który obecnie posiadam) jedynie tworzy iluzję, że nawilża bo przez wielkość cząsteczek nie jest w stanie przeniknąć w głębsze warstwy naskórka. Za to pomieszany z treściwym kremem i położony na noc na stopy koncertowo je... przesuszył Już nie wiem jak inaczej go zastosować, bo np. mieszanie go z kremem lub olejem i kładzenie na paszczę nic nie dawało, wprost przeciwnie- mam teraz swoje uzasadnione podejrzenia o zapychanie
Moze HA nie zapycha,ale na pewno przesusza,bo ja tez miałam z jego powodu mega problemy,nie umiałam go stosowac należycie,żeby nie przesuszał,wiem,że należy go stosować na WILGOTNĄ skorę,ale mi to nic nie dało...
__________________
Uzależniona od Wizażu
Staram się spełnić marzenia...za długo odkładane
guniaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 20:10   #2595
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Amu_Ikuto Pokaż wiadomość
Hi, hi, ja jestem przyzwyczajona do czytania od tyłu, bo kocham mangi
Ja mangi też...
A w kwestii nawilżania skóry - może dyjeta? Wiesz, więcej NNKT, wit. B5 (np z drożdży), coś w ten deseń? Niedobór żelaza może masz, czy niedobór czegoś innego?
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 20:24   #2596
Himee
Raczkowanie
 
Avatar Himee
 
Zarejestrowany: 2009-11
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 273
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez czuprynka Pokaż wiadomość
Nie jestem tego na 100 procent pewna, ale wychodzi mi z moich obserwacji, że HA chyba mnie zapycha Kurka, a tak liczyłam na to jego nawilżające działanie Chociaż słyszałam, że ten wielkocząsteczkowy 1% (który obecnie posiadam) jedynie tworzy iluzję, że nawilża bo przez wielkość cząsteczek nie jest w stanie przeniknąć w głębsze warstwy naskórka. Za to pomieszany z treściwym kremem i położony na noc na stopy koncertowo je... przesuszył Już nie wiem jak inaczej go zastosować, bo np. mieszanie go z kremem lub olejem i kładzenie na paszczę nic nie dawało, wprost przeciwnie- mam teraz swoje uzasadnione podejrzenia o zapychanie
A może spróbwać nawilżenia od środka? Dużo wody, zmiana nawyków żywieniowych?
Co do zewnętrznej pielęgnacji, może jakieś fajne samorobione serum albo chwalone kapsułki z olejem? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...twist-off.html

Edytowane przez Himee
Czas edycji: 2012-05-31 o 20:25
Himee jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 21:52   #2597
czuprynka
Zakorzenienie
 
Avatar czuprynka
 
Zarejestrowany: 2010-02
Wiadomości: 3 510
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Himee Pokaż wiadomość
A może spróbwać nawilżenia od środka? Dużo wody, zmiana nawyków żywieniowych?
Co do zewnętrznej pielęgnacji, może jakieś fajne samorobione serum albo chwalone kapsułki z olejem? https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,2...twist-off.html

Wodę wlewam w siebie litrami, a herbatę zieloną to już w ogóle, jako że wpływa antyandrogennie. Co do kapsułek to znam i bardzo chętnie używam do mojej OCM- owej mieszanki. Nakładane na buzię solo mocno ja przesuszyły. wymieszane z kremem oblepiały mi skórę i w efekcie nic się nie wchłaniało, a poduszka rano była cała w oleju, natomiast w mieszance bardzo dobrze się sprawdzają no i nie czuć tego smrodku

Nie wiem, jeszcze chwilę potestuję HA i chyba dam sobie potem z nim spokój- nie dla mnie on...
czuprynka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-05-31, 22:43   #2598
maacieek
Zakorzenienie
 
Avatar maacieek
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Obywatel Świata ;)
Wiadomości: 3 016
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

A ja mam takie pytanie, wy robicie OCM przed, w trakcie czy po kąpieli ? Bo dziś robiłem po raz 1 w trakcie i nie wiem czy to było dobrze czy zle. Pierw OCM póznij mycie i powiem ze się trochę bałem moczyc twarzy "żeby mi się nie popsuło to". No chyba że można pierw wziasć kapiel normalnie zamoczyć twarz osuszyć iu zrobić OCM i tyle ;D. I jeszcze 1 jak wy robicie rano ? Samą wodą wystarczy ?
maacieek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 07:28   #2599
kuroneko
Raczkowanie
 
Avatar kuroneko
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 32
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, wy robicie OCM przed, w trakcie czy po kąpieli ? Bo dziś robiłem po raz 1 w trakcie i nie wiem czy to było dobrze czy zle. Pierw OCM póznij mycie i powiem ze się trochę bałem moczyc twarzy "żeby mi się nie popsuło to". No chyba że można pierw wziasć kapiel normalnie zamoczyć twarz osuszyć iu zrobić OCM i tyle ;D. I jeszcze 1 jak wy robicie rano ? Samą wodą wystarczy ?
Każdy ma inną skórę, inne wymagania.
Ja mam suchą skórę. Kiedy robię OCM, nie myję już potem (ani przedtem) twarzy wodą. Zaraz po oleju wskakuje u mnie krem na noc. Rano zmywam go łagodnym żelem Alterry. Aczkolwiek wciąż jestem na etapie eksperymentowania ze środkami pielęgnacji i ich kolejnością.
Jeśli chcesz zaoszczędzić kilka minut, wal olej na buźkę w trakcie kąpieli. Pory ci się ładnie otworzą pod wpływem ciepłego prysznicu czy kąpieli (twarzy wówczas nie zamaczasz). Generalnie - rób, jak ci wygodniej. Przetestuj różne opcje. Nie ma jedynego słusznego sposobu wykonywania OCM - bo każda skóra ma inne potrzeby.

Poza tym możesz dodatkowo umyć twarz żelem po OCM jeśli czujesz taką potrzebę (tak robi pół Azji ). Wydaje się, że przed nie ma takiej potrzeby.
kuroneko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-01, 08:41   #2600
soonik
Raczkowanie
 
Avatar soonik
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 219
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez maacieek Pokaż wiadomość
A ja mam takie pytanie, wy robicie OCM przed, w trakcie czy po kąpieli ? Bo dziś robiłem po raz 1 w trakcie i nie wiem czy to było dobrze czy zle. Pierw OCM póznij mycie i powiem ze się trochę bałem moczyc twarzy "żeby mi się nie popsuło to". No chyba że można pierw wziasć kapiel normalnie zamoczyć twarz osuszyć iu zrobić OCM i tyle ;D. I jeszcze 1 jak wy robicie rano ? Samą wodą wystarczy ?
OCM robie jakby na sam koniec wszystkiego, mozesz w trakcie kapieli sobie to zrobic ale juz po myciu glowy itp itd, bo jak nawet zrobisz to wczesniej i zamkniesz pory zimna woda a dalej bedziesz sie kapal to ci sie otworza.. juz wczesniej pisalam tutaj moja metode i polecam ja, w trakcie kapieli na mydlam twarz szarym mydlem(powtarzam czynnosc w trakcie calej kapieli zeby mydlo bylo jak najdluzej) bardzo dobrze zmiekcza naskorek i usuwa niedoskonalosci, potem robie OCM jak juz wyjde spod prysznica, robie jeszcze OCM bo szare mydło wysusza mi skórę.
Raz połączyłam mycie szarym mydłem twarzy i na to mydło mieszanke OCM, efekt całkiem fajny Zastanawiam się nad przetestowaniem zamiast na szare mydło dawac mieszanke to sam jakis olej bazowy
soonik jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 08:50   #2601
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Kurczę, tak szukam i szukam, bo chciałabym urozmaicić moje olejowanie. Mam skórę tłustą, ale przesuszoną, i nie wiem, jakich olejów używać : ( Mam na oku winogronowy albo słonecznikowy. przy podanych proporcjach (90% bazowego 10% rycynowego itd) to powinnam robić mieszankę do cery suchej, czy tłustej?
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 13:05   #2602
Kaira McLilian
Przyczajenie
 
Avatar Kaira McLilian
 
Zarejestrowany: 2012-04
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Caprice Pokaż wiadomość
http://allegro.pl/olejek-z-drzewa-he...364388900.html myślicie, że ten będzie w porządku? jest niby napisane 100%, ale sama nie wiem czy ufać allegro

Możesz mu zaufać! Mam olejek z drzewa herbacianego z tej serii i jest w porządku. Dodaję do mieszanki OCM oraz smaruję nierościeńczonym wypryski- szybciej się goją i nie paprzą. Mój znajomy sprowadza je z Niemiec do sprzedaży stancjonarnej.
Kaira McLilian jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 15:24   #2603
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez Kaira McLilian Pokaż wiadomość
Możesz mu zaufać! Mam olejek z drzewa herbacianego z tej serii i jest w porządku. Dodaję do mieszanki OCM oraz smaruję nierościeńczonym wypryski- szybciej się goją i nie paprzą. Mój znajomy sprowadza je z Niemiec do sprzedaży stancjonarnej.
Ja mam olejek z drzewa herbacianego, ale boję się dodać go do OCM mimo pryszczy w obawie przed przesuszeniem skóry;/ Powiedzcie jak u was się on sprawdza? Bardzo wysusza? No i czy pomoże na pryszcze.
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 15:52   #2604
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
Ja mam olejek z drzewa herbacianego, ale boję się dodać go do OCM mimo pryszczy w obawie przed przesuszeniem skóry;/ Powiedzcie jak u was się on sprawdza? Bardzo wysusza? No i czy pomoże na pryszcze.
Dodaje ok 10 kropli na porcję oleju na tydzień, pryszcze wyraźnie szybciej się przysuszają.
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 16:41   #2605
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
Dodaje ok 10 kropli na porcję oleju na tydzień, pryszcze wyraźnie szybciej się przysuszają.
dzięki. a jak z skórą, przesusza się?
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 18:26   #2606
florka_
Raczkowanie
 
Avatar florka_
 
Zarejestrowany: 2010-08
Wiadomości: 99
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez sailormaary Pokaż wiadomość
dzięki. a jak z skórą, przesusza się?
wiesz, ciężko mi powiedzieć obiektywnie, bo przy OCMie nie mam problemu z przesuszaniem się skóry i dodatek olejku tego nie zmienił
Jeśli dodasz go w takiej proporcji to napewno nie będzie to jakieś strasznie intensywne działanie, może nie wpłynie na stan całej twarzy?
__________________
"Prostota jest najwyższą formą finezji"
- Leonardo da Vinci
florka_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 19:21   #2607
Miszti88
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-05
Wiadomości: 16
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Ja do porcji oleju dodaje z 3 krople herbacianego a czasem na sam koniec, już do spania nakładam punktowo na jakies gulki/krostki albo dodaje do porcji kremu i jest ok
a co do ocm i kąpieli to ja dzisiaj najpierw sie wykapalam i po zrobilam ocm i jest git, bo jak najpierw zrobilam ocm a potem poszlam pod prysznic to po i tak mialam sciagnieta skore od wody i nici z efektu miekkiej skory.
Miszti88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 20:20   #2608
brzozka88
Zadomowienie
 
Avatar brzozka88
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 1 879
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

hej. zdaje kolejne relacje. to juz mój chyba 3 tydzien z OCM. wysypalo mnie jak nigdy... dosłownie wyprysk przy wyprysku i kilka guli ...wrrrrrrrrr
brzozka88 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-01, 21:43   #2609
sailormaary
Zadomowienie
 
Avatar sailormaary
 
Zarejestrowany: 2009-12
Lokalizacja: Żary/Zielona Góra
Wiadomości: 1 965
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez florka_ Pokaż wiadomość
wiesz, ciężko mi powiedzieć obiektywnie, bo przy OCMie nie mam problemu z przesuszaniem się skóry i dodatek olejku tego nie zmienił
Jeśli dodasz go w takiej proporcji to napewno nie będzie to jakieś strasznie intensywne działanie, może nie wpłynie na stan całej twarzy?
to spróbuję może dodać kilka kropel do mojej mieszanki, obecnie już została tylko polowa więc jak coś będzie nie tak to będę w stanie ją wykończyć a i dowiem się czy mi służy
sailormaary jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-02, 00:27   #2610
Amu_Ikuto
Raczkowanie
 
Avatar Amu_Ikuto
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 379
Dot.: OCM - Metoda czyszczenia olejem

Cytat:
Napisane przez kuroneko Pokaż wiadomość
Ja mangi też...
A w kwestii nawilżania skóry - może dyjeta? Wiesz, więcej NNKT, wit. B5 (np z drożdży), coś w ten deseń? Niedobór żelaza może masz, czy niedobór czegoś innego?
Nie, nie, wszystkiego mam w bród, tylko ta skóra jakaś taka dziwna, niby mieszano - tłusta a tu te odwodnione policzki... Dzisiaj przyszła do mnie paczka z ZSK z olejami Rozpoczynam testy na najlepszy olej zamiast kremu do twarzy. Dzisiaj siedzę z olejem z ogórecznika. Na razie (zaledwie po 1 użyciu) nie widzę, aby w jakikolwiek sposób nawilżył mi policzki. Ogółem faje uczucie na skórze, ale te policzki właśnie... Dałam na nie jeszcze olej rycynowy jak polecają dziewczyny na wątku o japońskiej pielęgnacji. Zobaczymy, co będzie jutro rano... a jakby co, to jutro najwyżej wymieszam ogórecznik z hialuronowym albo z olejem z nasion z truskawek i będę testować dalej.
Do skutku!
__________________
Doko e demo yukeru
yume miru chikara de!


Watashi - wa kyoukasuigetsu desu ^^


Amu_Ikuto jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-04-03 12:09:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 00:12.