Płyn do płukania ust zwalczy łupież ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Pielęgnacja włosów

Notka

Pielęgnacja włosów W tym miejscu rozmawiamy o pielęgnacji włosów. Jeśli twoje włosy są suche, pozbawione blasku lub zniszczone i szukasz sposobu na poprawę sytuacji. Dołącz do nas.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-10-13, 13:18   #1
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478

Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?


Witam !
Mam wielki problem z łupieżem... Ja już nie wiem, co robić, czy się powiesić, czy łeb sobie urwać, czy co...
Głowa mnie swędzi, przy czesaniu się czy nawet po potrząśnięciu głowy lecą ze mnie te cholerne białe wiórki !
Używałam różnym szamponów: nizoral, pirolam, selsun blue, head&shoulders... Uprzedzając Was, tak byłam u dermatologa, przepisała mi jakąś emulsję do wcierania. Nic nie pomogło. Najbardziej mi pomógł selsun blue, ale niestety po nim strasznie dużo zgubiłam włosów, nie mogę go używać. Myłam głowę nawet sodą oczyszczoną. Rezultat był, ale włosy miałam tak suche, sianowate, że też nie mogłam tego dłużej stosować. Bardzo dużo szperałam w Internecie o domowych sposobach łupieżu. I znalazłam stronkę, gdzie ktoś opisał różne zastosowania produktów. Mianowicie, o płynie do płukania ust, że pomaga zwalczyć łupież, a także płukanka z octu. Co do tego pierwszego sposobu jestem skłonna ( i zdesperowana) go spróbować na sobie. Octu się boję, że nie zniweluje później tego zapachu.
Przechodząc ( w końcu) do sedna sprawy:
Czy któraś z Was, kochane wizażystki próbowała leczyć łupież płynem do ust ? Na youtube dziewczyny wspominają o złotym Listerine. Jeżeli tak, to czy to faktycznie pomaga, czy skóra głowy nie szczypie, nie piecze, i jak tego używać ? Wcierać we włosy czy jako płukankę do włosów ?
I czy może znacie jeszcze jakieś inne sposoby ? I może jakieś szampony używałyście, które Wam pomogły ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, i przepraszam za rozpisanie się
Pozdrawiam Was serdecznie !
P.S Zapewne któreś z Was napiszą, że poddałam się po jednej wizycie u dermatologa. Byłam kilka razy, a teraz pod koniec października idę do nowej pani dermatolog, która jest moją ostatnią nadzieją...
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:50   #2
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

wiesz henna ma dzialanie przeciwgrzybiczne(a wiec przeciwlupiezowe w takim przypadku) - szczerze polecam
moze nie sama henne jak nie chcesz miec rudych wlosow ale np bezbarwna cassie, czy czarne indygo, albo brazowa mieszanke... i stan wlosow poprawi i skory glowy

a jesli nie to moze nizoral ? on pdoobno przeciwlupiezowy jest
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 16:51   #3
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

W jaki sposob uzywasz szamponu przeciwlupiezowego? Opisz dokladnie caly proces.

Rozumiem, ze masz lupiez suchy?
Suszysz wlosy?
Myjesz rano czy wieczorem?
Olejujesz?
Jak czesto zmieniasz posciel?
Nosisz czapki?

btw: Listerine to glupi pomysl. Podrazni i sciagnie skore jeszcze bardziej.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 19:13   #4
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Używałam nizoralu. Wogle na mnie nie działał. Henna ? Na pewno się zagłębie w tym temacie, dzięki

---------- Dopisano o 20:13 ---------- Poprzedni post napisano o 20:09 ----------

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;43249364]W jaki sposob uzywasz szamponu przeciwlupiezowego? Opisz dokladnie caly proces.

Rozumiem, ze masz lupiez suchy?
Suszysz wlosy?
Myjesz rano czy wieczorem?
Olejujesz?
Jak czesto zmieniasz posciel?
Nosisz czapki?

btw: Listerine to glupi pomysl. Podrazni i sciagnie skore jeszcze bardziej.[/QUOTE]

Tak, suchy. Włosów nie suszę, baaardzo rzadko używam suszarki. Raz na parę miesięcy. Ale noszę turban z ręcznika. Włosy myję wieczorem. Nie olejuje, czapek nie noszę. Pościel jak często zmieniam ? Co dwa tygodnie. Włosy szamponem przeciwłupieżowym myję tak: na wilgotne włosy nakładam szampon, masującymi ruchami go rozprowadzam po głowie, wcieram go w głowę, i później myję po całej długości. Pozostawiam na ok 3-5min na włosach i spłukuję letnią wodą.
__________________


Edytowane przez Magdalena_92
Czas edycji: 2013-10-13 o 19:18
Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 19:36   #5
gusia825
Raczkowanie
 
Avatar gusia825
 
Zarejestrowany: 2011-10
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 422
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

A próbowałaś może Cerkogel? Wciera się w skórę głowy.
__________________
Eliza, 22.02.2015, 3640g
gusia825 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 19:42   #6
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Tak, mam to. Wcieram, przyznam się szczerze jak sobie o nim przypomnę. On raczej nie zmniejsza tego łupieżu, ale po nim lepiej się czuję, głowa nie swędzi i tak się nie sypie od razu z niej.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-13, 19:50   #7
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość

Włosów nie suszę, baaardzo rzadko używam suszarki.
Zle robisz. Suszarka to sprzymierzeniec walki z lupiezem. Skoro myjesz glowie wieczorem to pewnie robisz turban lub opierasz glowe o fotel/kanape siedzac albo, co gorsza, kladziesz sie z mokrymi wlosami do lozka. Zaparzasz w ten sposob skore glowy. Sprzyja to tylko i wylacznie rozwojowi bakterii.

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Ale noszę turban z ręcznika.
Fatalnie. Jak wyzej pisalam: zaparzasz skore glowy.

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Pościel jak często zmieniam ? Co dwa tygodnie.
Bardzo, bardzo rzadko zmieniasz posciel. Ludzie ze zdrowa, bezproblemowa skora powinni zmieniac posciel czesciej niz co dwa tygodnie. Ty ze swoja chora skora powinnas to robisz jeszcze czesciej. Zmieniajac posciel tak rzadko spisz we wlasnym brudzie, pocie, bakteriach i lupiezu. Jak sie chcesz lupiezu wiec pozbyc?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Włosy szamponem przeciwłupieżowym myję tak: na wilgotne włosy nakładam szampon, masującymi ruchami go rozprowadzam po głowie, wcieram go w głowę, i później myję po całej długości. Pozostawiam na ok 3-5min na włosach i spłukuję letnią wodą.
Zle. Najpierw umyj wlosy bez pozostawiania szamponu. Wtedy spluczesz brud nagromadzony przez caly dzien. Dopiero pozniej zastosuj szampon jako maseczke zostawiajac go na pare minut na skorze glowy.

Podsumowujac powiem, ze wcale sie nie dziwie, ze wciaz masz lupiez. Parzysz skore glowy, spisz w brudnej poscieli. Zyjac w ten sposob problem bedzie tylko narastal. Musisz zmienic swoje zwyczaje jesli rzeczywiscie chcesz sie pozbyc lupiezu.

Edytowane przez 4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Czas edycji: 2013-10-13 o 19:52
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-10-13, 20:34   #8
anjuta
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2011-09
Wiadomości: 5 462
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Witam !
Mam wielki problem z łupieżem... Ja już nie wiem, co robić, czy się powiesić, czy łeb sobie urwać, czy co...
Głowa mnie swędzi, przy czesaniu się czy nawet po potrząśnięciu głowy lecą ze mnie te cholerne białe wiórki !
Używałam różnym szamponów: nizoral, pirolam, selsun blue, head&shoulders... Uprzedzając Was, tak byłam u dermatologa, przepisała mi jakąś emulsję do wcierania. Nic nie pomogło. Najbardziej mi pomógł selsun blue, ale niestety po nim strasznie dużo zgubiłam włosów, nie mogę go używać. Myłam głowę nawet sodą oczyszczoną. Rezultat był, ale włosy miałam tak suche, sianowate, że też nie mogłam tego dłużej stosować. Bardzo dużo szperałam w Internecie o domowych sposobach łupieżu. I znalazłam stronkę, gdzie ktoś opisał różne zastosowania produktów. Mianowicie, o płynie do płukania ust, że pomaga zwalczyć łupież, a także płukanka z octu. Co do tego pierwszego sposobu jestem skłonna ( i zdesperowana) go spróbować na sobie. Octu się boję, że nie zniweluje później tego zapachu.
Przechodząc ( w końcu) do sedna sprawy:
Czy któraś z Was, kochane wizażystki próbowała leczyć łupież płynem do ust ? Na youtube dziewczyny wspominają o złotym Listerine. Jeżeli tak, to czy to faktycznie pomaga, czy skóra głowy nie szczypie, nie piecze, i jak tego używać ? Wcierać we włosy czy jako płukankę do włosów ?
I czy może znacie jeszcze jakieś inne sposoby ? I może jakieś szampony używałyście, które Wam pomogły ?
Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, i przepraszam za rozpisanie się
Pozdrawiam Was serdecznie !
P.S Zapewne któreś z Was napiszą, że poddałam się po jednej wizycie u dermatologa. Byłam kilka razy, a teraz pod koniec października idę do nowej pani dermatolog, która jest moją ostatnią nadzieją...
zanim to zrobisz spróbuj srebro koloidalne lub aloes jako wcierka i wewnętrznie też można
anjuta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 08:53   #9
MorganLeFay
Wtajemniczenie
 
Avatar MorganLeFay
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: łódzkie
Wiadomości: 2 780
GG do MorganLeFay
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Mogę Ci polecić co mi pomoglo, a też miałam wieczny łupież. Przede wszystkim bardzo dokładne mycie skóry głowy, kilka minut solidnego masowania skóry palcami przy myciu, potem splukanie szamponu i umycie drugi raz tak samo. A szampony ktorych używam na przemian to lilliputz z rosmana, szampon cien przeciwłupieżowy z lidla, fructis p/lupiez.
MorganLeFay jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 15:10   #10
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

[1=4e9f92519f0a2c998a884c2 af4c543da9bfeb435_5ffce6a 84e16b;43251706]Podsumowujac powiem, ze wcale sie nie dziwie, ze wciaz masz lupiez. Parzysz skore glowy, spisz w brudnej poscieli. Zyjac w ten sposob problem bedzie tylko narastal. Musisz zmienic swoje zwyczaje jesli rzeczywiscie chcesz sie pozbyc lupiezu.[/QUOTE]

Zastosuję się do tego na pewno. Dziękuję Ci bardzo
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 16:03   #11
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-06
Wiadomości: 33 559
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Zastosuję się do tego na pewno. Dziękuję Ci bardzo
Prosze.

Co do szamponow polecam ten. Przetestowalam wiele, ale ten jest moim ulubionym. Od razu lupiezu nie zwalczy, ale bardzo koi skore glowy. Czasami, jak czuje, ze mam sciagnieta skore to uzywam go nawet, gdy lupiezu nie mam.
4e9f92519f0a2c998a884c2af4c543da9bfeb435_5ffce6a84e16b jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-10-14, 16:59   #12
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Cytat:
Napisane przez jamestown Pokaż wiadomość
Co do szamponow polecam ten. Przetestowalam wiele, ale ten jest moim ulubionym. Od razu lupiezu nie zwalczy, ale bardzo koi skore glowy. Czasami, jak czuje, ze mam sciagnieta skore to uzywam go nawet, gdy lupiezu nie mam.
Skorzystam z niego, ma dużo pozytywnych opinii na KWC, drogi też nie jest, także jeszcze dziś wybiorę się do apteki.
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-14, 19:25   #13
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Ja polecam sie wybrac do apteki. Nie kupuje produktow LRP, ale ich szampon Kerium jest genialny. Wystepuje w wersji do lupiezu suchego, tlustego jako kuracja szokowa, oraz podtrzymujacy i kolejny delikatny. Nie trzeba wszystkiego stosowac jednoczesnie, ale oprocz czystej terapii warto sie zaopatrzyc w delikatny szampon nawilzajacy. Dobry jest np. mocznikowy z Eucerin. Delikatnie zluszcza i nawilza.

Czasem warto polozyc troche oliwy na skore glowy. To brzmi jak paradoks, ale u mnie lupiez, niby tlusty, ale po oliwie wszystko ladnie schodzi, skora nie swedzi. Myje wlosy codziennie - to tez jest rozwiazanie.

Mozesz sobie kupic taka szczotke do masowania sory glowy pod prysznicem - to troche usuwa naskorek, poprawia krazenie.

Dokladnie zmywaj wszelkie kosmetyki. Plucz wlosy woda z octem, nie uzywaj pianek czy suchych szamponow/silikonowych pudrow na objetosc - to mi daje wielki wysyp lupiezu i swiadu. Jak kosmetyki - to nie na objetosc, one maja duzo roznych dodatkow, co oklejaja wlos i osadzaja sie na skorze.

Jak lupiez jest uciazliwy, zrob posiew na grzyby i bakterie.

No i popieram suszenie suszarka - chlodny nawiew, ale skora musi byc sucha, bo cieplo i wilgoc to super warunki dla grzybow i bakterii.

Poszowki na poduszke zmieniaj czesciej, do reszty sie nie czepiam. Co komu. Czapki bawelniane luzniej tkane - zadnej welny czy sztucznego - nie zagrzejesz i nie zaparzysz glowy, a i nie zmarzniesz.

Ps. Tez mam na pienku z lupiezem. Czasem jest to zwyczajna nadwrazliwosc na produkty, czasem alergia na jedzenie, czesciej jednak nieodpowiednia pielegnacja. I daje mi to potem po skorze.
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 18:07   #14
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Ja polecam sie wybrac do apteki. Nie kupuje produktow LRP, ale ich szampon Kerium jest genialny. Wystepuje w wersji do lupiezu suchego, tlustego jako kuracja szokowa, oraz podtrzymujacy i kolejny delikatny. Nie trzeba wszystkiego stosowac jednoczesnie, ale oprocz czystej terapii warto sie zaopatrzyc w delikatny szampon nawilzajacy. Dobry jest np. mocznikowy z Eucerin. Delikatnie zluszcza i nawilza.

Czasem warto polozyc troche oliwy na skore glowy. To brzmi jak paradoks, ale u mnie lupiez, niby tlusty, ale po oliwie wszystko ladnie schodzi, skora nie swedzi. Myje wlosy codziennie - to tez jest rozwiazanie.

Mozesz sobie kupic taka szczotke do masowania sory glowy pod prysznicem - to troche usuwa naskorek, poprawia krazenie.

Dokladnie zmywaj wszelkie kosmetyki. Plucz wlosy woda z octem, nie uzywaj pianek czy suchych szamponow/silikonowych pudrow na objetosc - to mi daje wielki wysyp lupiezu i swiadu. Jak kosmetyki - to nie na objetosc, one maja duzo roznych dodatkow, co oklejaja wlos i osadzaja sie na skorze.

Jak lupiez jest uciazliwy, zrob posiew na grzyby i bakterie.

No i popieram suszenie suszarka - chlodny nawiew, ale skora musi byc sucha, bo cieplo i wilgoc to super warunki dla grzybow i bakterii.

Poszowki na poduszke zmieniaj czesciej, do reszty sie nie czepiam. Co komu. Czapki bawelniane luzniej tkane - zadnej welny czy sztucznego - nie zagrzejesz i nie zaparzysz glowy, a i nie zmarzniesz.

Ps. Tez mam na pienku z lupiezem. Czasem jest to zwyczajna nadwrazliwosc na produkty, czasem alergia na jedzenie, czesciej jednak nieodpowiednia pielegnacja. I daje mi to potem po skorze.
Dziękuję za rady. Szczerze powiem, że nie przypuszczałam, że tyle czynników jest, co może szkodzić. Na pewno zastosuję wszystkie te rady, i drogą eliminacji wybiorę co dla mnie jest najlepsze. Dziękuję jeszcze raz
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-15, 18:20   #15
guacamole
Wtajemniczenie
 
Avatar guacamole
 
Zarejestrowany: 2010-05
Lokalizacja: wichrowe bagna
Wiadomości: 2 007
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Cytat:
Napisane przez Magdalena_92 Pokaż wiadomość
Dziękuję za rady. Szczerze powiem, że nie przypuszczałam, że tyle czynników jest, co może szkodzić. Na pewno zastosuję wszystkie te rady, i drogą eliminacji wybiorę co dla mnie jest najlepsze. Dziękuję jeszcze raz
Powodzenia
guacamole jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-10-16, 15:19   #16
Magdalena_92
Zadomowienie
 
Avatar Magdalena_92
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 1 478
Dot.: Płyn do płukania ust zwalczy łupież ?

Cytat:
Napisane przez guacamole Pokaż wiadomość
Powodzenia
Oj przyda się ))
__________________

Magdalena_92 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Pielęgnacja włosów


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 22:43.