Ani kręcone, ani proste, czyli... kręconowłosa czy nie? - Strona 3 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Pielęgnacja włosów i fryzury > Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje

Notka

Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje Forum dla osób z kręconymi włosami. Rozmawiamy o stylizacji i pielęgnacji loków. Wejdź, podziel się doświadczeniem, zadaj pytanie.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2013-05-28, 18:28   #61
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Stylizacja w fale, a strąki

Witam. Jakiś czas temu próbowałam stylizować włosy w fale (są lekko falowane, a więc podatne). Wszystko pięknie, ładnie, ale fryzura po krótkim czasie zamienia się w brzydkie strąki nadające się tylko do przeczesania czy jest na to jakiś sposób?
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 18:49   #62
martuchaOo7
Raczkowanie
 
Avatar martuchaOo7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Stylizacja w fale, a strąki

Jaki to był stylizator? Mi najbardziej służy żel lniany i isana pomarańczowy dla mężczyzn. Jeśli chodzi o drogeryjne żele najlepiej jak są bez alkoholu denaturowego który wysusza. Pianek nienawidzę, wysuszają i za bardzo usztywniają oraz matuja włosy.
martuchaOo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 20:00   #63
201605090940
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-07
Wiadomości: 700
Dot.: Stylizacja w fale, a strąki

no właśnie był to żel lniany a nie chciałabym z niego rezygnować, bo niesamowicie dobrze służy moim włosom, pozostawia je bardzo miękkie. a czasem chciałabym jakiejś odmiany w wyglądzie
201605090940 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-28, 20:10   #64
martuchaOo7
Raczkowanie
 
Avatar martuchaOo7
 
Zarejestrowany: 2008-12
Wiadomości: 148
Dot.: Stylizacja w fale, a strąki

Najwyraźniej cię obciąża. Albo to któryś z kosmetyków które używasz. Jeśli jednak wina jest po stronie żelu, to proponuje płukankę z siemienia. Po prostu żel rozcieńcz w misce z wodą i spłucz włosy w ostatnim płukaniu. Dziewczyny z włosami z tendencją do obciążania tak robią ( czytuję blogi).
martuchaOo7 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-05-29, 08:51   #65
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez xandria_ Pokaż wiadomość
Witam. Jakiś czas temu próbowałam stylizować włosy w fale (są lekko falowane, a więc podatne). Wszystko pięknie, ładnie, ale fryzura po krótkim czasie zamienia się w brzydkie strąki nadające się tylko do przeczesania czy jest na to jakiś sposób?
Witaj, jakiś czas temu tez założyłaś wątek na ten same temat, przeniosłam Cię i odpowiedziałam.
Nie widzę potrzeby zamieszczania osobnego wątka na ten temat, a już w szczególności po raz wtóry. Jest wątek poświęcony pielęgnacji fal, jest poświęcony żelowi lnianemu - można próbować tam.

Powtarzam też swoją wczesniejszą odpowiedź:
Cytat:
Napisane przez Eloe77 Pokaż wiadomość
Nie wiem, co to znaczy "zgodnie z zasadami cg". Opisz dokładnie co i jak robisz, jakich używasz kosmetyków, bo gdzieś czai się błąd.
Poza tym po kilku razach nie będziesz mieć trwałych fal. Tak samo nie zmienią się same w loki. Na wszystko trzeba czasu, a w przypadku takich włosów jak Twoje też odpowiedniej pogody. Fale są niesamowicie kapryśne, więc raz masz falę, a raz proste włosy.
Nie ma tu nic na siłę, bo inaczej będą strąki, które trzeba rozczesać, by nie wyglądać na poklejoną. Takie włosy nie są ładne bez względu na rodzaj skrętu.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 12:01   #66
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

No i wróciłam z kolejnym problemem

Zazwyczaj kładę się spać z mokrymi włosami. Oczywiście włosy czesane na mokro, po nałożeniu odżywki, wszystko ok, piękne fale....dopóki nie położę głowy na poduszce Układam się tak, żeby włosy zwisały z poduszki, żeby na nich nie leżeć, ale i tak muszę "skołtunić" je na długości ok.10 cm od skóry głowy, no muszę
Da się jakoś tego uniknąć? Bo po takiej nocy rano tak czy inaczej muszę je uczesać, a to chyba mija się z celem
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-06-24, 12:06   #67
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Nie ma na to dobrego sposobu...poza nie chodzeniem spac z mokrymi tylko myciem rano

Ja mowiac szczerze, jestem za leniwa i chodze z takimi poczochranymi po nocy Rano je tylko palcami rozczesuje...ewentualnie mokra reka jak sa bardzo poczochrane

Ale jak chce ladnie wygladac danego dnia to jednak myje rano
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-06-24, 17:56   #68
Eloe77
MatkaPrzełożonaCurlitanek
 
Avatar Eloe77
 
Zarejestrowany: 2009-09
Lokalizacja: Wrocław - ESK 2016
Wiadomości: 5 769
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Zazwyczaj kładę się spać z mokrymi włosami. Oczywiście włosy czesane na mokro, po nałożeniu odżywki, wszystko ok, piękne fale....dopóki nie położę głowy na poduszce Układam się tak, żeby włosy zwisały z poduszki, żeby na nich nie leżeć, ale i tak muszę "skołtunić" je na długości ok.10 cm od skóry głowy, no muszę
Da się jakoś tego uniknąć? Bo po takiej nocy rano tak czy inaczej muszę je uczesać, a to chyba mija się z celem
Sposoby:
- podsusz włosy co najmniej do jakiś 90% i dopiero połóż się do łóżka,
- upnij włosy na czubku głowy w tzw. ananasa
- kup satynową poszewkę na poduszkę i śpij na takim gładkim materiale
- rano zmocz dłonie i delikatnie wystylizuj ponownie fale przy głowie palcami
- rano delikatnie rozczesz grzebieniem o szerokim rozstawie zębów.
Jest jeszcze wątek poświęcony temu tematowi - syndrom dnia następnego.
__________________
Tote este mizeriă in faţă de eternitate

Dziennik, FAQ, pigułka wiedzy i pielęgnacja - wszystko o kręconych naturalnie włosach!

MÓJ IDEAŁ

Eloe77 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-01, 20:03   #69
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

czesc dziewczyny, po bardzo duzej walce z sama soba.... postanowilam napisac na forum dla zakreconych.

pisze w tym watku poniewaz moje wlosy nie sa proste i nie sa krecone.
i to jest moj problem. gdzies kiedys w ktoryms watku dziewczyny przekonywaly mnie ze moge miec krecone wlosy, ale nie wiem czy to by mialo jakis sens.... kiedy sa zakrecone (najczesciej po umyciu krece je na papiloty- ) opadaja. kiedy je wyprostuje , faluja sie.
nie stylizuje moich wlosow, poniewaz rozjasniam je, wiec szkoda mi ich dodatkowo niszczyc suszarka czy prostownica. niestety kiedy je zostawie same sobie do wyschniecia , polowa jest prosta, a konce gdzie sa resztki cieniowania, czy kosmyki kolo uszu, wywyjaja sie , po calkowitym wyschnieciu moje wlosy (mimo ze nie uwazam ich za przesuszone) wygladaja jak siano.
efekt ten jest rowniez po calonocnym olejowaniu, zmniejsza sie troche kiedy naloze duzo silikonow na wlosy.

jest to bardzo meczace, zle sie w takich czuje. rowniez pielegnacja ich stanela jakby w miejscu. co mialo dac olejowanie to dalo i wiecej nie daje. tak samo odzywki, ktore kiedys dawaly efekty teraz nie daja.
pisze tutaj, bo zastanwiam sie... czy moze powinnam zaczac uzywac kosmetykow do wlosow kreconych ? czy wtedy ich stan sie polepszy?

kupilam nawet ostatnio fluid z nivea do wlosow kreconych, majac nadzieje ze ogarnie moje wlosy, jesli juz sie tak wywijaja niech robia to ladnie- jednak on zrobil na mojej glowie takie siano w ktorym bym w zyciu nie wyszla na miasto.

jeszcze taka jedna informacja- po glutku z siemienia mam przesuszone, sztywne wlosy, nie lubia protein nawet w najmniejszych ilociach a jednak w nich troche bialka jest.

prosze nich mi ktos doradzi
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 08:30   #70
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

skoro nie chcesz stylizowac ich z uzyciem suszarki.... to moze igniatanie ze spora iloscia drogeryjnego zelu + naturalne schniecie?

powinny byc nieco mniej sianowate bo odgnieceniu zelu

no i wiadomo, nie czesac ich inaczej niz na mokro

co do pielegnacji ja niestety nie doradze bo nie moge stosowac wiekszosci rzeczy do pielegnacji...i moja pielegnacja skupia sie na walce z lojotokiem skory glowy akurat
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 10:51   #71
Lavanja
Raczkowanie
 
Avatar Lavanja
 
Zarejestrowany: 2011-11
Lokalizacja: Stratford-upon-Avon
Wiadomości: 162
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

a czy zel nie sprawi, ze beda to "sztywne mokre loki" ? a raczej w moim przypadku cos.... co przpomina ...loki?
__________________
zapuszczam
start : 20.11.2011
cel: choc raz w zyciu, wlosy do pasa z wymarzonym blondem

Mioduje, olejuje, nie prostuje ! Krece papiloty bo suszarka to klopoty
Lavanja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-07-02, 11:09   #72
martaakow
Zakorzenienie
 
Avatar martaakow
 
Zarejestrowany: 2011-01
Wiadomości: 9 549
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość
a czy zel nie sprawi, ze beda to "sztywne mokre loki" ? a raczej w moim przypadku cos.... co przpomina ...loki?
Tak będzie, ale w momencie, kiedy włosy z żelem są już zupełnie suche, ten żel się odgniata. Jak już puści, włosy są miękkie i na pewno nie sztywne. I wyglądają zupełnie normalnie.
martaakow jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-07-02, 11:34   #73
quleczka
Zakorzenienie
 
Avatar quleczka
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 765
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Dokladnie Nie namawiam do fryzury na mokra wloszke
quleczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 10:45   #74
cpp
Rozeznanie
 
Avatar cpp
 
Zarejestrowany: 2013-03
Wiadomości: 973
Kręconowłosa, czy nie?

Witajcie

Włosomaniaczką jestem, czy właściwie staram się być od sierpnia tego roku. Nigdy nie uważałam się za osobę mającą kręcone włosy, więc pielęgnacją CG w ogóle się nie interesowałam. Ostatnio jednak trafiłam na to podforum, poczytałam trochę i już sama nie wiem. Nigdy nie miałam zupełnie prostych włosów, od zawsze trochę mi się falują i mam wrażenie, że czesanie szczotką je puszy. I to w sumie wszystko, co mogę wywnioskować na ten temat, więc chciałam poradzić się was - czy moje włosy zaliczają się do kręconych?

W załączniku dwa zdjęcia moich włosów - jedne sprzed jakichś dwóch tygodni, włosy rozczesane szczotką, drugie z dzisiaj, włosy rozczesane grzebieniem na mokro, potem tylko palcami.

Jeżeli przeoczyłam jakiś wątek stworzony do tego typu pytań, to przepraszam i proszę o skierowanie mnie tam
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1383302164987.jpg (21,2 KB, 141 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg uploadfromtaptalk1383302184972.jpg (30,5 KB, 165 załadowań)
cpp jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 17:08   #75
201701300929
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-02
Wiadomości: 2 208
Dot.: Kręconowłosa, czy nie?

nie wiem czy sa krecone ale na pewno sa co najmniej falowane
pielegnacja cg nadaje sie tez do falek
201701300929 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-01, 18:53   #76
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Kręconowłosa, czy nie?

Fajne falki
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-02, 12:17   #77
SceneQueene
Zakorzenienie
 
Avatar SceneQueene
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie
Wiadomości: 19 655
Dot.: Kręconowłosa, czy nie?

Falki typ 2. na bank skręt zawsze możesz wyciągnąć, zajrzyj na wątek dla kręconowłosych.
__________________
Każdy problem da się rozwiązać, o ile ma się odpowiednio duży plastikowy worek.

OkiemJulii
FB
Insta
FAQ1 - Jak szybko zapuścić włosy?
FAQ2- dekoloryzacja, kąpiel rozjaśniająca, likwidacja odcieni, numery farb
SceneQueene jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-10, 22:07   #78
momolada
Raczkowanie
 
Avatar momolada
 
Zarejestrowany: 2012-10
Wiadomości: 49
Dot.: Kręconowłosa, czy nie?

Falowańce
momolada jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-23, 21:00   #79
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Kręcone? Jaki typ skrętu?

Witajcie, zaczęłam czytać o tych typach skrętu i już sama nie wiem jaki mam podejrzewam 3A, ale może się mylę już sama nie wiem... jedno zdjęcie jest z 2009 i miałam wtedy dłuższe włosy. Są trochę rozprostowane od góry bo mokre wiązałam na noc w wysoki kucyk. Nowsze pokazują stan na dzisiejszy dzień, po umyciu i jak zwykle naturalnym wyschnięciu
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg włosy 2009.jpg (8,2 KB, 73 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0548.jpg (87,6 KB, 64 załadowań)
Rodzaj pliku: jpg IMAG0542.jpg (107,8 KB, 83 załadowań)
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 13:05   #80
Rilla82
Zakorzenienie
 
Avatar Rilla82
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 6 528
Dot.: Kręcone? Jaki typ skrętu?

Cytat:
Napisane przez Agnes93 Pokaż wiadomość
Witajcie, zaczęłam czytać o tych typach skrętu i już sama nie wiem jaki mam podejrzewam 3A, ale może się mylę już sama nie wiem... jedno zdjęcie jest z 2009 i miałam wtedy dłuższe włosy. Są trochę rozprostowane od góry bo mokre wiązałam na noc w wysoki kucyk. Nowsze pokazują stan na dzisiejszy dzień, po umyciu i jak zwykle naturalnym wyschnięciu
Ojej, bardziej niż na literkach, skupiłabym się na pielęgnacji, bo mogą być naprawdę piękne. Poczytaj pigułkę, pokaż się na wątku pielęgnacyjnym, dziewczyny Ci na pewno doradzą.
3a to z palcem w nosie
Rilla82 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 13:32   #81
Agnes93
Raczkowanie
 
Avatar Agnes93
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 176
Wyślij wiadomość przez MSN do Agnes93
Dot.: Kręcone? Jaki typ skrętu?

Mimo, ze konto mam tu od dawna to nie używane, więc powoli się zagłębiam w forum dla zakręconych
Agnes93 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-11-24, 13:38   #82
Floria
Zadomowienie
 
Avatar Floria
 
Zarejestrowany: 2013-10
Wiadomości: 1 036
Dot.: Kręcone? Jaki typ skrętu?

Ładne, ładne, ja takich nigdy u siebie nie zobaczę
Ale z chęcią podopinguję pielęgnowanie
Floria jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-18, 17:49   #83
Kirmes
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2013-12
Wiadomości: 3
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

[QU1410 r.OTE][/QUOTE]musisz smiało smiała zgol głowe na lysienie)
On pozdrawia
Kirmes jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 10:48   #84
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez Lavanja Pokaż wiadomość

kupilam nawet ostatnio fluid z nivea do wlosow kreconych, majac nadzieje ze ogarnie moje wlosy, jesli juz sie tak wywijaja niech robia to ladnie- jednak on zrobil na mojej glowie takie siano w ktorym bym w zyciu nie wyszla na miasto.
No to mamy tak samo I podobnie z pielęgnacją - najpierw była poprawa po olejowaniu (z olejów miałam: łopianowy, kokosowy, arganowy, amlę), włosy falowały się mocniej, a teraz mam wrażenie, że doszłam z tym do ściany i ani kroku dalej :/ Nie zmieniłam odżywek, olejów itp, w miarę ogarnęłam co moje kłaki lubią - a one jakby lubić przestały. Powoli zaczynam myśleć, że to może kwestia zimy?

Mam jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś konkretny rodzaj strzyżenia, fryzura, która jest polecana do takich dziwnych włosów, które nie wiedzą czy mają falować czy wisieć prosto? Taka, żeby w miarę możliwości podkreśliła falowanie, ułatwiła je?
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2013-12-20, 10:54   #85
konspiracja
Zakorzenienie
 
Avatar konspiracja
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 4 437
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Mam jeszcze jedno pytanie - czy jest jakiś konkretny rodzaj strzyżenia, fryzura, która jest polecana do takich dziwnych włosów, które nie wiedzą czy mają falować czy wisieć prosto? Taka, żeby w miarę możliwości podkreśliła falowanie, ułatwiła je?
Tak, lekkie cieniowanie warstwami.
__________________
...najmniejsze państwo świata
Obok biegnie czas, lecz nas to nie dotyczy...

na Groszka orbicie


Syzyf była kobietą
konspiracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-07, 09:07   #86
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez konspiracja Pokaż wiadomość
Tak, lekkie cieniowanie warstwami.
Dziękuję

Znalazłam w końcu fryzjerkę, która potrafiła podciąć mi pióra jak trzeba, dodatkowo doradziła dwa proste sposoby na "pofalowanie" włosów
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-10, 15:17   #87
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
Dziękuję

Znalazłam w końcu fryzjerkę, która potrafiła podciąć mi pióra jak trzeba, dodatkowo doradziła dwa proste sposoby na "pofalowanie" włosów
Pochwalisz się tymi sposobami?
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-13, 13:59   #88
201803090921
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2012-04
Wiadomości: 4 538
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez wlosomaniaczkaaa Pokaż wiadomość
Pochwalisz się tymi sposobami?
A proszę bardzo

1. Na wilgotne włosy trzeba założyć opaskę (taką kosmetyczną lub dość szeroki kawałek materiału - nie chodzi o opaski plastikowe do trzymania włosów, tylko raczej takie jak w zimie się nosiło). Później zbierać włosy w niezbyt grube pasma i zawijać je od strony twarzy za tą opaskę, kierując się do tyłu głowy; w ten sposób pozawijać całość i niech tak sobie wyschną.

2. Wilgotne włosy trzeba podzielić na pasma i zwijać je wokół własnej osi; każde pasmo związać na końcu gumką i ściągnąć wszystkie do tyłu głowy, gdzie np.można je związać. Wysuszyć.
201803090921 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-14, 20:53   #89
xal
Zakorzenienie
 
Avatar xal
 
Zarejestrowany: 2007-01
Lokalizacja: zagłębie
Wiadomości: 8 346
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Witam, mam nadzieję, że ktoś mi wyłoży "łopatologicznie" co i jak stosować żeby moje włoski wyglądały po wyschnięciu tak jak w załączniku czyli jak były mokre i pogniecione?

Od początku ... poszłam do fryzjera i zwróciła fryzjerka moją uwagę na to, że ładnie mi się kręcą włosy, dała piankę, wysuszyła dyfuzorem, lakier i było tak
Po umyciu w domu kaplica.
Poradziłam się lokowanej koleżanki i odesłała mnie na forum dla zakręconych, ale powiem szczerze gubię się w liście kosmetyków (wszystkich) i nie potrafię trafić na szampon zgodny z CG. Z braku laku wyciągnęłam z szafki jakiś 2w1 próbkę Johnsona.
( Mojemu niemowlakowi tego nie zastosuję więc potestowałam na sobie, ale ponoć najlepsze nie są. Cała gama domowych szamponów zawiera SLS. Może mi rzucicie kilkoma łatwo dostępnymi to coś wybiorę (tak, leń jestem, ale nie mam czasu doktoryzować się z włosów, wystarczy doktorat z jedzenia dla dzieci ). )
Dałam na to żel mrożący z Joanny i tylko troszkę się tył mniej kręcił, ale niestety góra i przód bardziej proste ...
Następnym razem dałam jeszcze odżywkę z olejkiem arganowym d/s z Avonu, chyba więcej żelu i musiałam umyć głowę na następny dzień (chyba nie dopłukałam się po olejowaniu)
Następne mycie to pianka z sayoss (czy jak to się pisze) i totalna porażka.
Tak więc, zacznijmy od podstaw, jaki szampon przetestować na początek? Odżywka d/s czy b/s ?
No i główna sprawa z jaką tutaj trafiłam "coś" podkręcające skręt i utrzymujące go po wysuszeniu ale nie usztywniające jak żel.

Może troszkę chaotycznie piszę, ale spieszę się na karmienie małego głodomorka
Pomożecie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg mt1.jpg (30,8 KB, 29 załadowań)
__________________
Mam tylko jedno skrzydło ... A Ty masz skrzydło drugie ...
Szczęścia nie trzeba szukać, spotyka się je przy okazji

xal jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2014-01-22, 16:34   #90
wlosomaniaczkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar wlosomaniaczkaaa
 
Zarejestrowany: 2013-01
Wiadomości: 3 261
Dot.: Ani kręcone, ani proste...

Cytat:
Napisane przez Sziket Pokaż wiadomość
A proszę bardzo

1. Na wilgotne włosy trzeba założyć opaskę (taką kosmetyczną lub dość szeroki kawałek materiału - nie chodzi o opaski plastikowe do trzymania włosów, tylko raczej takie jak w zimie się nosiło). Później zbierać włosy w niezbyt grube pasma i zawijać je od strony twarzy za tą opaskę, kierując się do tyłu głowy; w ten sposób pozawijać całość i niech tak sobie wyschną.

2. Wilgotne włosy trzeba podzielić na pasma i zwijać je wokół własnej osi; każde pasmo związać na końcu gumką i ściągnąć wszystkie do tyłu głowy, gdzie np.można je związać. Wysuszyć.
A dziękuję.
wlosomaniaczkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Włosy kręcone: pielęgnacja, fryzury, inspiracje


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-22 17:34:50


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:50.