Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III - Strona 89 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Biochemia kosmetyczna

Notka

Biochemia kosmetyczna Interesujesz się biochemią kosmetyczną? Chcesz poznać działanie poszczególnych składników zawartych w kosmetykach oraz ich wpływ na zdrowie. Dołącz do nas.

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2013-11-21, 20:05   #2641
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
A czy Twoja skóra też jest wiotka i z rozszerzonymi porami? Czy to pomaga?

Mam troche rozszezone pory tylko, a skora jest tez troche wiotka, ale nie bardzo. A peelingi robie, bo mam dalej straszne wagry na nose i bez peelingu bym nie wyszla z domu Wiec peeling zazwyczaj robie tylko na nosie
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-21, 23:12   #2642
makie
Przyczajenie
 
Avatar makie
 
Zarejestrowany: 2013-11
Wiadomości: 18
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

juz sie nie moge doczekac az dostane tableki, w koncu szybciej sie zacznie, szybciej się skonczy! ale wizyta dopiero 4go, na razie mam zlecenie na badania krwi.
miedzy izotek/aknenormin/axotret i curacne to chybe te ostatnie najtaniej mozna dostac w warszawie.
czy komukolwiek sie trafil wzmorzony porost wlosow? czy tylko wypadanie u niektorych, bo w broszurze aknenormin wspominaja oba. ale z tymi skutkami ubocznymi to widze straszna ruletka, poza suchościa skory to u wszystkich jest inaczej. np ulotki twierdza ze b.czesto moze dojsc do zapalenia spojowek, ale na to nie widziałam wiele skarg. no nic pozyjemy zobaczymy

Edytowane przez makie
Czas edycji: 2013-11-21 o 23:45
makie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 09:56   #2643
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, farbujecie normalnie włosy ? Ja muszę coś zrobić z odrostami i strasznie się boję, bo rozjaśniam.
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 14:56   #2644
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez makie Pokaż wiadomość
j
czy komukolwiek sie trafil wzmorzony porost wlosow? czy tylko wypadanie u niektorych, bo w broszurze aknenormin wspominaja oba. ale z tymi skutkami ubocznymi to widze straszna ruletka.
mi włosy pod koniec kuracji strasznie wypadały i myślałam, ze wyłysieję. Tak się nie stało ale mam ich dużo mniej niż kiedyś (tyle dobrze, że odrastają, mam całą głowę w krótkich włoskach). Teraz jestem ponad rok po kuracji i z wypadaniem nadal mam problem. Przed kuracją nic a nic nie wypadało, nigdy.

i na początku kuracji zauważyłam, ze włosy jakoś tak szybciej rosną (zawsze mi szybko rosły ale przy izo jeszcze szybciej)

Edytowane przez allex11
Czas edycji: 2013-11-22 o 14:58
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-22, 15:39   #2645
Abilk
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: LUBLIN
Wiadomości: 9
Smile Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Witajcie

Pozwolę się przedstawić jako nowa w waszym gronie
Wiek: 33
Trądzik od 20lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Waga 52
ACNENORMIN (30mg/h) od 17ego listopada(dziś 6ta doba)
Kuracja pierwsza.

No i od razu mam pytanie...
Mam bardzo zaognioną twarz od dziś rano, normalnie mam wrażenie że lekko opuchniętą a najgorsza jest broda, bardzo boli, nabrzmiała.. To chyba tylko zwiastun jakiegos mega wyspu, prawda?Nie mam się co martwić, że to jakas reakcja alergiczna?

Ile taki wysyp może trwać, taka najgorsza faza, kiedy się nie da z domu wyjść, ani żaden makijaż czy podkład nie pokryje tego?

Mam trądzik raczej hormonalny, zawsze newralgicznym miejscem była broda właśnie, więc i tu spodziewałam się najgorszej reakcji, przez 20 lat tam się sporo działo, więc i oczyszczanie pewnie będzie wielkim wulkanem.

P.S. Czym złagodzić takie zaognienie i normalnie ból twarzy?
Usta na razie ok
Abilk jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 11:00   #2646
zxc000
Raczkowanie
 
Avatar zxc000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 143
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez makie Pokaż wiadomość
juz sie nie moge doczekac az dostane tableki, w koncu szybciej sie zacznie, szybciej się skonczy! ale wizyta dopiero 4go, na razie mam zlecenie na badania krwi.
miedzy izotek/aknenormin/axotret i curacne to chybe te ostatnie najtaniej mozna dostac w warszawie.
czy komukolwiek sie trafil wzmorzony porost wlosow? czy tylko wypadanie u niektorych, bo w broszurze aknenormin wspominaja oba. ale z tymi skutkami ubocznymi to widze straszna ruletka, poza suchościa skory to u wszystkich jest inaczej. np ulotki twierdza ze b.czesto moze dojsc do zapalenia spojowek, ale na to nie widziałam wiele skarg. no nic pozyjemy zobaczymy
Ja mam zapalenie spojówek od 3 tygodni.
__________________
Moda jest formą brzydoty tak nieznośną, że musimy ją zmieniać co kilka miesięcy -->Oskar Wilde
zxc000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-23, 12:38   #2647
izusek
Rozeznanie
 
Avatar izusek
 
Zarejestrowany: 2004-11
Lokalizacja: Gliwice
Wiadomości: 833
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Ja robie sobie co jakis czas peeling, enzymatyczny i normalny tez czasami, ale trzeba uwazac zeby sie nie podrażnic
Ja też robię peeling, nawet z korundu. Tylko nie można zbyt mocno szorować no i wszystko zależy od stanu Twojej skóry, u mnie jest nawet OK, nie mam "pergaminu" jak niektórzy piszą tylko lekko suchą, więc peeling jej nie zdziera ani nie kaleczy.
izusek jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 13:56   #2648
zxc000
Raczkowanie
 
Avatar zxc000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 143
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Abilk Pokaż wiadomość
Witajcie

Pozwolę się przedstawić jako nowa w waszym gronie
Wiek: 33
Trądzik od 20lat!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Waga 52
ACNENORMIN (30mg/h) od 17ego listopada(dziś 6ta doba)
Kuracja pierwsza.

No i od razu mam pytanie...
Mam bardzo zaognioną twarz od dziś rano, normalnie mam wrażenie że lekko opuchniętą a najgorsza jest broda, bardzo boli, nabrzmiała.. To chyba tylko zwiastun jakiegos mega wyspu, prawda?Nie mam się co martwić, że to jakas reakcja alergiczna?

Ile taki wysyp może trwać, taka najgorsza faza, kiedy się nie da z domu wyjść, ani żaden makijaż czy podkład nie pokryje tego?

Mam trądzik raczej hormonalny, zawsze newralgicznym miejscem była broda właśnie, więc i tu spodziewałam się najgorszej reakcji, przez 20 lat tam się sporo działo, więc i oczyszczanie pewnie będzie wielkim wulkanem.

P.S. Czym złagodzić takie zaognienie i normalnie ból twarzy?
Usta na razie ok
Sądzę, iż to normalna reakcja skóry na leczenie w początkowym jego stadium. Co do łagodzenia objawów - ja czekałam, nie bardzo wiedziałam czym to "uspokoić".

---------- Dopisano o 14:56 ---------- Poprzedni post napisano o 14:47 ----------

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Pobierać krew trzeba niestety co miesiąc.
Większość bierze tabletki antykoncepcyjne.
A na blizny jest dużo sposobów, maseczki, kremy i zabiegi u kosmetyczki. Ja jeszcze nie wiem jak będe z nimi walczyć, mam zamiar sie zająć bliznami dopiero po zakończeniu kuracji
Ja nie pobieram krwi co miesiąc.
Tabletki są opcjonalne - generalnie chodzi o to, żeby nie zajść w ciąże. W każdym razie nie polecam - dodatkowo obciążają wątrobę.
Co do blizn - nie chodzimy do kosmetyczki w czasie leczenia ani 6 miesięcy po jego zakończeniu.
__________________
Moda jest formą brzydoty tak nieznośną, że musimy ją zmieniać co kilka miesięcy -->Oskar Wilde
zxc000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 14:16   #2649
ursaliana
Rozeznanie
 
Avatar ursaliana
 
Zarejestrowany: 2012-06
Wiadomości: 854
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Ja punktowo uzywam tormentiol, przpisala mi go dermatolog ale jest bez tecepty i bardzo dobry Aaa i jak sobie nawet nim posmatowalam wysypke ktora mi sie co jakis czas pojawia na rekach, to bardzo szybko mi znika


Wczesniej mowilam, ze ja nie mam za bardzo rozszezonych porów a wczoraj zobaczylam pod swiatlo, ze na policzkach mam duzo takich malych dziurek
ursaliana jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 16:32   #2650
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez ursaliana Pokaż wiadomość
Wczesniej mowilam, ze ja nie mam za bardzo rozszezonych porów a wczoraj zobaczylam pod swiatlo, ze na policzkach mam duzo takich malych dziurek
Właśnie do cholery...Co z tym robić, sądzicie, że jest jakiś sposób by były mniej widoczne? Ja przez nie nie wychodzę z domu Wygląda to naprawdę paskudnie, znacznie gorzej niż wypryski. Macie jakiś sposób na kamuflaż?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 17:11   #2651
zxc000
Raczkowanie
 
Avatar zxc000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 143
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Właśnie do cholery...Co z tym robić, sądzicie, że jest jakiś sposób by były mniej widoczne? Ja przez nie nie wychodzę z domu Wygląda to naprawdę paskudnie, znacznie gorzej niż wypryski. Macie jakiś sposób na kamuflaż?
Dosłownie Camouflage od Artdeco. Drogi kosmetyk, ale mega wydajny i skuteczny.
__________________
Moda jest formą brzydoty tak nieznośną, że musimy ją zmieniać co kilka miesięcy -->Oskar Wilde
zxc000 jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-24, 19:38   #2652
maiia
Rozeznanie
 
Avatar maiia
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Legnica
Wiadomości: 607
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

To korektor. Czy on zakryje te dziurki?
maiia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-24, 20:11   #2653
allex11
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 436
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
Właśnie do cholery...Co z tym robić, sądzicie, że jest jakiś sposób by były mniej widoczne? Ja przez nie nie wychodzę z domu Wygląda to naprawdę paskudnie, znacznie gorzej niż wypryski. Macie jakiś sposób na kamuflaż?
ponoć dobry jest też kamuflaż Catrice, o ten https://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,5...age-cream.html z własnego doświadczenia nie powiem jak się sprawuje bo wystarcza mi tylko odrobina podkładu
allex11 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 11:13   #2654
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Moje pory też są gigantycznie, ale po 4 miesiącach się przyzwyczaiłam Niektóre wyglądają jak blizny hehe. Ja tymczasem nadal ubolewam nad śladem po ukąszeniu (najprawdopodobniej pająka). Wielki bąbel zmniejszył się o połowe, ale nadal mam bordową plamę na pół policzka, już 10 dzień. Wydaje mi się, że przez Izotek to ukąszenie będzie mi się goiło sto razy dłużej :/ Także uważajcie, żeby nic was nie dziabnęło w twarz!
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 16:27   #2655
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Moje pory też są gigantycznie, ale po 4 miesiącach się przyzwyczaiłam
Ale to powiększyły się podczas kuracji? Moje też są wielkie, ale już takie były. Liczyłam, że się zmniejszą.

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Ja tymczasem nadal ubolewam nad śladem po ukąszeniu (najprawdopodobniej pająka).
No co ty gadasz!!! Pojęcia nie miałam, że pająki mogą gryźć (w sensie te małe domowe, nie jakieś tarantule). Załamka.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 16:49   #2656
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Hej,

Udzielałam się tutaj jakiś czas temu, ale zaczynałam świrować od ciągłego myślenia o mojej skórze i potrzebowałam przerwy.

Co do cery, to jest idealnie, włosy rosną jak szalone, jedyny problem to częste krwawienie z nosa i niestety suche oczy i usta.

Powoli zaczynam schodzić z dawki. Przez 8 miesięcy brałam 30mg, teraz 20, niedługo 10, potem co drugi dzień i tak dalej aż do wykończenia opakowania :p
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-25, 19:23   #2657
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość
Co do cery, to jest idealnie, włosy rosną jak szalone,
No to ekstra.

Cytat:
Napisane przez Splinter Pokaż wiadomość
Powoli zaczynam schodzić z dawki. Przez 8 miesięcy brałam 30mg, teraz 20, niedługo 10, potem co drugi dzień i tak dalej aż do wykończenia opakowania :p
A mogę zapytać ile ważysz i jaką dawkę wybrałaś/masz wybrać? Konkretnie chodzi mi o to po jakim procentowo czasie zaczynasz "schodzić z dawki.
Zakładając że: 8 opakowań x 3o dni x dawka 30mg = daje to 7200 mg
Czyli jeśli ważysz 60kg to już zjadałaś po "przepisowe" 120 mg na kilogram. Albo więc ważysz więcej, albo masz wybrać większą dawkę.
Znaczy się ile jeszcze masz wziąć opakowań (oprócz tych 8)?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-11-25 o 19:26
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 11:12   #2658
lone bird
Rozeznanie
 
Avatar lone bird
 
Zarejestrowany: 2011-03
Lokalizacja: Far Far Away
Wiadomości: 705
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Moje pory też są gigantycznie, ale po 4 miesiącach się przyzwyczaiłam Niektóre wyglądają jak blizny hehe. Ja tymczasem nadal ubolewam nad śladem po ukąszeniu (najprawdopodobniej pająka). Wielki bąbel zmniejszył się o połowe, ale nadal mam bordową plamę na pół policzka, już 10 dzień. Wydaje mi się, że przez Izotek to ukąszenie będzie mi się goiło sto razy dłużej :/ Także uważajcie, żeby nic was nie dziabnęło w twarz!
To pająki mogą ukąsić
U mnie 72 dzień dzisiaj. Broda dalej najgorsza, na dodatek ruszyłam takiego pryszcza giganta, który jednak nie był jeszcze "gotowy" do wyciśnięcia i mam jedną, wielką ranę, normalnie skóra mi się oderwała Po co ja to ruszam
__________________


lone bird jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-26, 16:57   #2659
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez lone bird Pokaż wiadomość
na dodatek ruszyłam takiego pryszcza giganta, który jednak nie był jeszcze "gotowy" do wyciśnięcia i mam jedną, wielką ranę, normalnie skóra mi się oderwała Po co ja to ruszam
Oj, nie... Niestety wiem dokładnie o co chodzi.

Chociaż akurat teraz cerę mam super. W sensie pod make-upem. Daleko jej do normalnej, ale mnie i tyle satysfakcjonuje. Parszywych guli - zero.

Modlę się, żeby po kuracji trądzik nie wrócił... Ale powiem wam, że nawet jeśli będzie dobrze, to i tak do końca życia będą "trądzikowcem" (analogicznie do alkoholikiem niepijącym). Dzisiaj śniło mi się, że znowu mam twarz w pryszczach.
__________________
Dbam o siebie
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2013-11-26, 23:37   #2660
Splinter
Raczkowanie
 
Avatar Splinter
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 234
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Muszę przyznać, że w tej kwestii zaufałam dermatologowi i nigdy szczególnie nie pilnowałam dawek. Faktycznie ważę 60kg, a więc wygląda na to, że szaleję z izotekiem...Hmmm...muszę to zweryfikować, choćby przez przypomnienie sobie, kiedy zaczęłam dokładnie kurację.
__________________
Julian Tuwim
Błogosławiony, który nie mając nic do powiedzenia, nie obleka tego w słowa.
Splinter jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-27, 17:44   #2661
zxc000
Raczkowanie
 
Avatar zxc000
 
Zarejestrowany: 2007-12
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 143
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez maiia Pokaż wiadomość
To korektor. Czy on zakryje te dziurki?
Warto wstąpić do Douglasa i nałożyć sobie na próbę z testera
__________________
Moda jest formą brzydoty tak nieznośną, że musimy ją zmieniać co kilka miesięcy -->Oskar Wilde
zxc000 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 09:40   #2662
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Dziewczyny, a ja mam nietypowy problem. 3 tygodnie temu byłam u rodziny gdzie napiłam się wody ze szklanki. Potem dowiedziałam się, że jedna z domowników jest zarażona gronkowcem złocistym...Teraz zastanawiam się czy dziwna zmiana, która pojawiła się na mojej twarzy i wygląda jak ukąszenie owada (nieropny bąbel) to nie jest przypadkiem efekt zarażenia się od tej osoby...Nie mam trądziku od 4 miesięcy więc zaczęłam panikować jak zobaczyłam wielki bąbel na policzku.
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 10:02   #2663
sokinky
Raczkowanie
 
Avatar sokinky
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 245
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez Selavie Pokaż wiadomość
Dziewczyny, a ja mam nietypowy problem. 3 tygodnie temu byłam u rodziny gdzie napiłam się wody ze szklanki. Potem dowiedziałam się, że jedna z domowników jest zarażona gronkowcem złocistym...Teraz zastanawiam się czy dziwna zmiana, która pojawiła się na mojej twarzy i wygląda jak ukąszenie owada (nieropny bąbel) to nie jest przypadkiem efekt zarażenia się od tej osoby...Nie mam trądziku od 4 miesięcy więc zaczęłam panikować jak zobaczyłam wielki bąbel na policzku.
Gronkowiec obecny jest w wodzie, glebie, produktach mięsnych, nabiałowych czy różnego rodzaju wypiekach. W tym przypadku zarażenie występuje przez spożycie danego pokarmu.

Powiedziałabym, że to możliwe, choć nie panikowalabym bo gronkowiec nie objawia się tak nagle i tak szybko. Na Twoim miejscu pobiegłabym w te pędy do lekarza na wymaz żeby wykluczyć gronkowca
__________________
When I die, bury me upside down, so the world can kiss my ass!
sokinky jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 16:30   #2664
Selavie
Rozeznanie
 
Avatar Selavie
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 762
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Zastanawiałam się nad tym wymazem, ale przeczytałam, że nawet do 60% ludzi w populacji ma gronkowca ( i większość nawet o tym nie wie). Także możliwe że i tak jestem jedną z tych osób. Pytanie czy mogę mieć teraz nowy trądzik jeśli lecze się już 5 miesiąc Izotekiem?
__________________
Acnenormin -> 19.07.2013
Acnenormin II -> 17.12.2016
Selavie jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 20:14   #2665
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cześć Wam
Przyłączam się do tego tematu, ponieważ i ja rozpoczynam niebawem kurację dokładnie z Aknenorminem. W związku z tym chciałabym zapytać, czy może któraś z Was stosowała wcześniej antybiotyk Tetralysal-lub podobny? I po jakim czasie zaczęła stosować izotek? W broszurce napisane jest że należy odczekać 2 tygodnie. A na dzisiejszej wizycie u dermatologa całkowicie wypadło mi to z głowy i jakoś ominęłam dopytać o to. Jutro się z nim skonsultuję i będę wiedzieć. Jednak byłabym wdzięczna za opinie od Was- może byłyście w podobnej sytuacji
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 20:40   #2666
Likable
Zakorzenienie
 
Avatar Likable
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 8 551
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez pallstre Pokaż wiadomość
Cześć Wam
Przyłączam się do tego tematu, ponieważ i ja rozpoczynam niebawem kurację dokładnie z Aknenorminem. W związku z tym chciałabym zapytać, czy może któraś z Was stosowała wcześniej antybiotyk Tetralysal-lub podobny? I po jakim czasie zaczęła stosować izotek? W broszurce napisane jest że należy odczekać 2 tygodnie. A na dzisiejszej wizycie u dermatologa całkowicie wypadło mi to z głowy i jakoś ominęłam dopytać o to. Jutro się z nim skonsultuję i będę wiedzieć. Jednak byłabym wdzięczna za opinie od Was- może byłyście w podobnej sytuacji
Brałam, ale 3 miesiące przed izotekiem, to chyba średnio Ci pomogę
__________________
Czasami ludzie wokół Ciebie nie będą rozumieć Twojej drogi. Nie muszą, ona nie jest dla nich.

Likable jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 20:47   #2667
pallstre
Raczkowanie
 
Avatar pallstre
 
Zarejestrowany: 2013-06
Lokalizacja: Wrocław
Wiadomości: 61
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

3 miesiące to taki chyba... zdrowy okres na rozpoczęcie kuracji z izotekiem Chyba nie ma opcji, abym wzięła np. w poniedziałek izotek, kiedy ostatnią tabletkę Tetralysalu wzięłam dzisiaj o godzinie 9:00, prawda ? :P Muszę wytrzymać do jutra, trudno będzie ];->
pallstre jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 21:24   #2668
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Post podsumowujący!
Izo zaczęłam brać 2 marca, zakończyłam 20 listopada, więc trochę zeszło…
Leciałam na dawce 20/40 mg przez pierwsze 2 tygodnie, później 40 mg dziennie, w lecie trochę zeszłam z dawki( też ze względu na rany w nosie…) wyjadłam ok. 148(g/kg masy ciała?) także długość kuracji w porządku.
Na szczęście płaciłam za Izo b. mało, 110 zł za 60 tabletek po 20 mg, ale dochodziły do tego wydatki na badania(ok. 50-100 zł, bo jeszcze mocz, hormony, różnie) + dermatologa(pierwsza wizyta po miesiącu, później średnio co 2 miesiące), do tego brałam anty, ale to tylko ze względu na Izo…jednak po 7 opakowaniach dałam sobie spokój…
Skutki uboczne: ból pleców, może przez jakiś tydzień na początku kuracji, wiecznie suche usta –momentami bardzo mi to doskwierało... ogólne zmęczenie, wysuszenie całej skóry(do ciała używałam nawilżacza, do twarzy nie)
Na wypadanie włosów nie narzekam(ba wręcz chętniej rosły… i to nie tylko te na głowie;/), rzęsy też b. ładne się zrobiły, ale to sprawka odżywki
Oczywiście mogłam myć włosy co 5 dni ^^ choć po jakimś 3-cim były bardzo wysuszone…
Efekty: z aktualnych efektów jestem b. zadowolona! Cera jest czysta (jakieś zaskórniki są, ale to mnie nie rusza) nie błyszczy się(w sumie to ja nigdy nie miałam problemów z błyszczeniem, ot taki paradoks) zrobiły mi się 4 czy 5 takich małych dziurek-blizn, jest to troszkę widoczne, mam nadzieje że może zniknie albo zmaleje, choć bardzo mi to nie przeszkadza. Mniej więcej po jakiś 10 dniach zaczęło mnie wysypywać, ok.20 dnia była masakra, ale jakoś przetrwałam i jakoś od 30 dnia zaczęło się powoli(baaaardzo) goić, powiedzmy od 4 miesiąca było już b.dobrze!
Jak ktoś chce zdjęcia to proszę o PW z mailem, nie będę tu wrzucać.
Kosmetyki: podczas kuracji nie używałam nic nawilżającego. Na dzień krem Aknicare z filtrem 30, na to minerały Annabelle. Do mycia używałam i nadal używam Avene(żel z serii Cleanance) i to chyba tyle
Nie żałuję podjętej decyzji i wydanej kasy, mam nadzieje, że efekt się utrzyma!
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 22:11   #2669
--Olka--
Zakorzenienie
 
Avatar --Olka--
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 5 516
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

Cytat:
Napisane przez krolowa zurawin Pokaż wiadomość
Nie żałuję podjętej decyzji i wydanej kasy, mam nadzieje, że efekt się utrzyma!


Mogę prosić o zdjęcia? Masz porównawcze?

I mogłabyś przypomnieć jak długo walczyłaś z trądzikiem? Bardzo nasilonym?
__________________
Dbam o siebie

Edytowane przez --Olka--
Czas edycji: 2013-11-28 o 22:14
--Olka-- jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2013-11-28, 22:29   #2670
krolowa zurawin
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-05
Wiadomości: 1 410
Dot.: Retinoidy doustnie: Roaccutane, Acnenormin, Isotrex i inne... CZ.III

z trądzkiem walczyłam jakieś ostatnie 8 lat- mam 22 teraz (z czego przez ostatnie 6 chodziłam najpierw nieregularnie,ostatnie 2 lata regularnie do derm)
Nasilony to on nie był bardzo,taki średni(ale co mi zniszczył samoocenę,to moje...) generalnie też niezbyt często pojawiały mi się jakieś wielkie gule,ale wiadomo, przed okresem zawsze wyglądało to jeszcze gorzej ;/
może napiszę jeszcze jakie leki stosowałam:
-doustnie: 2x Unidox ,jedna kuracja to chyba z 4-5 miesięcy trwała,efekty były świetne,ale krótkotrwałe... druga kuracja nie przyniosła efektów. Tetralysal jakieś 3 miesiące... nawet w trakcie brania nie było super
- kremy maści i inne: przerobilam biodermy, la roche, vichy, avene( triakneal w miare miło wspominam) Differin za 2 czy 3 razy,Acne-derm,Skinoren, Clindacne, brevoxyl,Zineryt (to dobrze akurat działało,ale mega wysuszało...) i milion innych,ale nazw nie pamiętam... Do tego wszystkie lactocery, zincasy,bratki i inne kwiatki... jeżeli coś pomagało to na chwilę, a zazwyczaj bardzo wysuszało ;/
Olka podaj maila,tak Ci wyślę
__________________
Zaczynam wszystko od nowa !
Gotuję!
Wciąż szukam...

Edytowane przez krolowa zurawin
Czas edycji: 2013-11-28 o 22:32
krolowa zurawin jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Biochemia kosmetyczna


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2016-04-19 14:47:23


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:05.