Kosmetyki mineralne Buff'd - Strona 17 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Uroda > Kosmetyki mineralne

Notka

Kosmetyki mineralne Lubisz kosmetyki mineralne? Chcesz pogłębić swoją wiedzę? Wiemy wszystko o kosmetykach mineralnych. Zapraszamy do dyskusji.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-01-30, 17:03   #481
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
Uff, nareszcie mam okazję potestować Body Shimmer w kolorze Arctic - wow, ale fajny rozświetlacz, ma genialne drobinki, nałożyłam go pod łuk brwiowy i na cień, cudownie wydobywa najlepsze piękno z oka...

Chyba zamówię większe opakowanie
Gabs, jakbyś chciała darmową wysyłkę, to prawdopodobnie mogłabyś wziąć ten rozświetlacz jako Refill Kit. Najlepiej zapytać, ale w tym mailu, który wklejała vril (jeśli dobrze pamiętam) była mowa o zamianach różu na coś innego. Więc nie powinno być problemu.
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:43   #482
edyt
Zadomowienie
 
Avatar edyt
 
Zarejestrowany: 2006-01
Lokalizacja: Wroclaw
Wiadomości: 1 033
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Ostatnimi czasy nie miałam niestety za bardzo czasu pisac ani sledzic dokladnie watku, ale ze na twarz kladlam tylko buff'd to moge napisac kilka kolejnych spostrzezn.

Plus dla buff'd za to ze nadaja sie na filtr klorane - nakladanie metoda steplowania plus ewentuslne rozcieranie i wszystko fajnie wyglada(czego przy edm nie udalo mi sie osiagnac, bo wchodzil we wszystkie pory). O ile przy samym kremie tlustym nie potrzebowalam matownienia to przy filtrze musialam uzyc odrobiny skrobi dry flo, bo blysk przebijal.
Zmiksowany kolorek z cornsilka i bisque jest bardzo fajny i bezposrednio u mnie na skorze w ogole nie wyglada zolto, ale zdecydowanie neutralnie i ladnie sie wtapia.
W ramach eksperymentu, bo moj pedzelek kabuki z isadory jest nieprzyjemny w uzyciu sporobowalam uzyc pedzla inglote 27TG(duo-fibre) i tak przyjemnie sie nakladalo podklad(bo pedzel jest milutki) i nawet lepiej rozbijal grudki podkladu. Jedyny minus to to ze wiecej podkladu sie zuzywa.

Lorri jak jest z refilami, mozna od razu zamowic refil np podkladu za pierwszym razem? Coraz bardziej przekonuje sie do buff'd i zastanawiam sie nad zamowieniem samego podkladu.
edyt jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 12:57   #483
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez edyt Pokaż wiadomość
Zmiksowany kolorek z cornsilka i bisque jest bardzo fajny i bezposrednio u mnie na skorze w ogole nie wyglada zolto, ale zdecydowanie neutralnie i ladnie sie wtapia.
Lorri jak jest z refilami, mozna od razu zamowic refil np podkladu za pierwszym razem? Coraz bardziej przekonuje sie do buff'd i zastanawiam sie nad zamowieniem samego podkladu.
oczywiscie, mozna sam refil
u mnie tez kolor sie na twarzybardzo zmienia, i w sumie kazdy w tę dobrą dla mnie stronę
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-01-31 o 12:58
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:20   #484
pranie
Wtajemniczenie
 
Avatar pranie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 2 576
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez gabs Pokaż wiadomość
nałożyłam go pod łuk brwiowy i na cień, cudownie wydobywa najlepsze piękno z oka...
Gabs, jaki poetyzm
pranie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 13:55   #485
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez pastereczka Pokaż wiadomość
oczywiscie, mozna sam refil
u mnie tez kolor sie na twarzybardzo zmienia, i w sumie kazdy w tę dobrą dla mnie stronę
Tia, to jest ich najpiękniejsza cecha.
Z mojego punktu widzenia te minerały nie są optymalne (light jeszcze jako tako, ale zarówno original jak i concealing się warzą - nawet położone na zestawie primerów puder jedwabny Hauschki + Start to Finish z EDM).
Jak nie nałożę, jest źle ;( miss poromanii po godzinie, ale kolory dostosowują się magicznie wręcz.
W każdym razie dużych opakowań zamawiać nie będę - acz mój róż próbkowy Bouquet (supertrwały piękny malinowy kolor) oceniam wyżej niż te z EDM.
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:23   #486
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

ale dziś ładnie wyglądam zaaplikowałam korektor pod oczy Helena Rubinstein, nałożyłam Sericite jako primer, na to formułę Light jako podkład, dodatkowo lekko pod oczy i wokół skrzydełek nosa i ust jako korektor formułę Original. wszystko spryskałam hydrolatem i na koniec przypudrowałam pudrem Kryolan TL2. Ładny mat
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 14:45   #487
vril
Zakorzenienie
 
Avatar vril
 
Zarejestrowany: 2006-05
Wiadomości: 7 105
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez majade Pokaż wiadomość
Stwierdzam, ze formuła light jest super
Cytat:
Napisane przez Hanneke Pokaż wiadomość
Też jestem fanką formuły light.
No to trudno, musze sprobowac
vril jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-01-31, 14:54   #488
rozwielitka
Zakorzenienie
 
Avatar rozwielitka
 
Zarejestrowany: 2008-03
Wiadomości: 4 117
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ale dziś ładnie wyglądam
zawsze wyglądasz ładnie
rozwielitka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 15:52   #489
Hanneke
Rozeznanie
 
Avatar Hanneke
 
Zarejestrowany: 2006-03
Wiadomości: 956
GG do Hanneke
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez vril Pokaż wiadomość
No to trudno, musze sprobowac
Myślę, że warto W końcu cena niewielka.



Ja dzisiaj też użyłam formuły light i jako korektora, tak jak Aga, formuły original i jest świetnie. Nawet tego nie pudrowałam i mam delikatny satynowy efekt Od rana nic się nie zmieniło Róż w kolorze Petal też jest śliczny, na pewno zamówię więcej odcieni na próbę. Zaczęłam się zastanawiać nad pełnowymiarowymi opakowaniami. Na jutro sobie przygotowałam mix 70% light i 30% original i zobaczę co z tego wyjdzie.
Hanneke jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 16:02   #490
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

A ja sie zastanawiam do czego dobiera sie kolor podkladu. Szyje mam sporo jasniejsza niz twarz. W ta pierwsza wtapia mi sie kolor Biscuit, na twarzy wyglada jak bialo-rozowa plama. Z kolei odcienie takie, jak Wool i Sungrass bardzo odcinaja sie od szyi, ale na twarzy wygladaja w miare sensownie (choc idealne tez nie sa, jakos ja wole takie zimne zolte odcienie, te wszystkie Buffy cos mi w brzoskwinie wpadaja - dopiero na skorze, w torebce takie nie sa)
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-01-31, 16:32   #491
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Przy aktualnych tendencjach na rynku walutowym będę chyba zamawiać tylko i wyłącznie refile (słoiczki już mam). Przejrzałam masę minerałowych ofert i muszę przyznać, że cenowo Buff'd jest jedną z najatrakcyjniejszych marek (obok EDM), zwłaszcza jeśli uwzględnić darmową wysyłkę. Dlatego nie chcę już szukać innych podkładów. Gdyby formuła Light mi nie podeszła, to będę modyfikować Original za pomocą matowej miki lub/i stearynianu magnezu (powinno mi wtedy wyjść coś jak Joppa, tylko bez kaolinu i krzemionki ). Może zresztą aplikacja przy użyciu kabuki nie będzie wcale kłopotliwa. W najbliższym tygodniu powinnam dostać pędzel EDM z Allegro. Nie mogę się doczekać.

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
A ja sie zastanawiam do czego dobiera sie kolor podkladu. Szyje mam sporo jasniejsza niz twarz. W ta pierwsza wtapia mi sie kolor Biscuit, na twarzy wyglada jak bialo-rozowa plama. Z kolei odcienie takie, jak Wool i Sungrass bardzo odcinaja sie od szyi, ale na twarzy wygladaja w miare sensownie (choc idealne tez nie sa, jakos ja wole takie zimne zolte odcienie, te wszystkie Buffy cos mi w brzoskwinie wpadaja - dopiero na skorze, w torebce takie nie sa)
Wow, a mnie się wydawało, że odcienie Buff'd są strasznie żółte. W Biscuit nie widzę ani grama różu po roztarciu, Sungrass kompletnie żółciutki. Martwiłam się wręcz, czy uda mi się znaleźć coś bardziej neutralnego, ale Fair powinien mnie zadowolić. Odcienie z nutką różu są zdecydowanie w mniejszości, cała gama jakby pod azjatki. Jak widać, każda ocena będzie relatywna.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-01-31 o 16:39
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 03:32   #492
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
ale dziś ładnie wyglądam zaaplikowałam korektor pod oczy Helena Rubinstein, nałożyłam Sericite jako primer, na to formułę Light jako podkład, dodatkowo lekko pod oczy i wokół skrzydełek nosa i ust jako korektor formułę Original. wszystko spryskałam hydrolatem i na koniec przypudrowałam pudrem Kryolan TL2. Ładny mat
Aga -ale kusisz
Moze wkleisz jakies zdjecie (moze byc fragment twarzy) jak ten podklad wyglada na twarzy?

Mialam juz nie wchodzic na inne watki mineralne bo bede skuszona na zakupy
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 09:53   #493
agabil1
nabija na KOPIĘ kopistów.
okrutnica jakaś...
 
Avatar agabil1
 
Zarejestrowany: 2003-10
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 36 317
GG do agabil1
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez rozwielitka Pokaż wiadomość
zawsze wyglądasz ładnie
uwierz mi nie

Cytat:
Napisane przez CzarnyElf Pokaż wiadomość
Aga -ale kusisz
Moze wkleisz jakies zdjecie (moze byc fragment twarzy) jak ten podklad wyglada na twarzy?

Mialam juz nie wchodzic na inne watki mineralne bo bede skuszona na zakupy
Elfie, jak będę się malować znowu tą formułą na pewno ją sfotografuję. Wczoraj umalowałam się przed południem i przy zmatowieniu cery odrobina Kryolanu twarz wygląda idealnie aż do północy. Mam nadzieję znaleźć choć w części tak matujący jak Kryolan jakiś finishing powder.
__________________
nie pozwalam kopiować i rozpowszechniać zdjęć



agabil1 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 10:57   #494
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość
Elfie, jak będę się malować znowu tą formułą na pewno ją sfotografuję. Wczoraj umalowałam się przed południem i przy zmatowieniu cery odrobina Kryolanu twarz wygląda idealnie aż do północy. Mam nadzieję znaleźć choć w części tak matujący jak Kryolan jakiś finishing powder.
Moim zdaniem krzemionka matuje równie dobrze, jak nie lepiej aniżeli Kryolan. Chyba że nie będzie Ci odpowiadała sama jej konsystencja.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 12:22   #495
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

wiem,ze gdzies juz tu było nt krzemionki

ale zapytam niesmiałao jeszcze raz...jaką ma konsystencje i gdzie ją mozna nabyc...?
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 12:57   #496
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez milena72 Pokaż wiadomość
wiem,ze gdzies juz tu było nt krzemionki

ale zapytam niesmiałao jeszcze raz...jaką ma konsystencje i gdzie ją mozna nabyc...?

Konsystencja drobno zmielonego pyłku, który daje uczucie śliskości i gładkości. Nie potrafię tego wrażenia porównać z niczym innym, tylko krzemionka jest taka. Jak ją np. wsypuję do miseczki, to ścianki miseczki robią się gładkie. Tak samo jest ze skórą - krzemionka jakby wypełnia nierówności.

Chyba najtaniej można ją nabyć na Coastal Scents (4$ za ok. 28 g) oraz na Pure Luxe i chyba na Conservatorie.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 14:53   #497
milena72
Zadomowienie
 
Avatar milena72
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 1 608
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

własnie popełniłam kolejne przestępstwo i złozyłam zamowienie na Pure Luxe...
koncze juz OT
__________________
iwona

wymianka kosmetyczno-azjatycka
https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=906586


super ksiazki
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...06#post6154806
milena72 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:09   #498
golabek
Wtajemniczenie
 
Avatar golabek
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 2 139
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Frantic a czy czasem nie bieli?

Muszę wreszcie spróbować formuły light skoro tak ją chwalicie Na razie ciągle testuję jopp'a
golabek jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 15:58   #499
Anecka
Zakorzenienie
 
Avatar Anecka
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: UB8
Wiadomości: 8 712
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

No wlasnie ja tez musze sprobowac formuly Light
Jutro moj 1 dzien pracy, wiec nie bede ryzykowac podkladu z buff'd tym bardziej ze czasami mialam go nierowno roztartego

No i w koncu zaczne uzywac korektora do oczu.. bo czuje ze wstawanie o 4.30 da mi sie we znaki.
__________________
28.05 - dokument do odbioru

Aneckowo

metal gora - 06.02.2012
metal dol - 12.06.2012
Anecka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-02-01, 16:26   #500
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez agabil1 Pokaż wiadomość


Elfie, jak będę się malować znowu tą formułą na pewno ją sfotografuję. Wczoraj umalowałam się przed południem i przy zmatowieniu cery odrobina Kryolanu twarz wygląda idealnie aż do północy. Mam nadzieję znaleźć choć w części tak matujący jak Kryolan jakiś finishing powder.
No to bede czekac na zdjecia
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 18:47   #501
Annaluka
Zakorzenienie
 
Avatar Annaluka
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 4 010
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Witam

Wpadłam jak burza, poczytałam pobieżnie (niestety) i złożyłam szybkie zamówienie

Co prawda ja już mam swój sposób na twarz - podkład EL DW Light i na to puder mineralny z Essence albo sypki z APC Cosmetics. Więc na razie z buzią nie kombinuję Chociaż jak tylko skończy mi się sesja mam zamiar dogłębniej poczytać

Zamówiłam próbki róży:
- petal
- sugar coated
- dusty rose

Wzięłam też jeden brązer:
- honey

Korektor:
- mint

Cień:
- linen


Pozostaje mi czekać
__________________
Wszyscy mają bloga - mam i ja
Bella Beauty
Annaluka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:22   #502
gabs
Zadomowienie
 
Avatar gabs
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: stolica Warmii ;)
Wiadomości: 1 728
Wyślij wiadomość przez MSN do gabs
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Haha, poszłam wczoraj do pracy z cieniem z Buff'd Sky na powiecie, nałożony z MM - wyszedł ciekawy niebieski. A moja koleżanka - ale masz fajny cień, jak ci pasuje, wchodzisz do pokoju i tylko twoje oczy widać, ale super!

Tylu ochów i achów nad swoim makijażem jeszcze nie widziałam. Ale potwierdzam, ładnie wyszedł, nie zrolował się, wytrzymał bite 14 godzin w pracy i na imprezie. Te cienie nakładane z MM trzymają się jak przyspawane

A jak przesypałam próbki do małych słoiczków z ZSK to zauważyłam, że darmowe próbki są o wiele mniejsze niż te, za które płacimy. W woreczku tego nie widać, zauważyła któraś z was?
__________________
KAT-TUN <- so proud to be HYPHEN!!!

/Girigiri de itsumo ikite itai kara.../
/Bo zawsze chciałam żyć na krawędzi.../

<Real Face by KAT-TUN>

1. Oszczędzam
2. Nie wydaję
3. Odkładam
4. I pojadę, zobaczycie!
gabs jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:27   #503
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez golabek Pokaż wiadomość
Frantic a czy czasem nie bieli?

Muszę wreszcie spróbować formuły light skoro tak ją chwalicie Na razie ciągle testuję jopp'a
Jak nałożysz za dużo to może bielić. Ja tego na swojej jasnej skórze nie zauważyłam, ale Cathy pisała o tym. Rzecz w tym, że krzemionki daje sie minimalnie, najlepiej na pędzel kabuki i delikatnymi, kolistymi ruchami wmasować w skórę. Wtedy na pewno bielenia nie będzie.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-01, 20:37   #504
pastereczka
Organizatorka
 
Avatar pastereczka
 
Zarejestrowany: 2005-07
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 3 942
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Nie sa mniejsze, niektore firmy daja 1/4 lyzeczki niektore 1/2 lub 1/8, a chodzi o plaskie lyzeczki, w miarce dziecka do lekarstw wszystko sie zgadza. Sloiczki maja po 5ml

Anulka witaj, trzeba bylo podkladzik jeden wziac
__________________
Mój skromny blog o Chinach

Dziewiąty rok na wizażu

Edytowane przez pastereczka
Czas edycji: 2009-02-01 o 20:38
pastereczka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 02:06   #505
cathy
Organizatorka
 
Avatar cathy
 
Zarejestrowany: 2002-12
Lokalizacja: Zegrze k/Warszawy
Wiadomości: 5 053
GG do cathy
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Jak nałożysz za dużo to może bielić. Ja tego na swojej jasnej skórze nie zauważyłam, ale Cathy pisała o tym. Rzecz w tym, że krzemionki daje sie minimalnie, najlepiej na pędzel kabuki i delikatnymi, kolistymi ruchami wmasować w skórę. Wtedy na pewno bielenia nie będzie.
to ja może sprostuję
bielenia nie zauwazyłam, a przyglądałam się pod różnym kątem i w różnym oświetleniu (dziennym, sztucznym ciepłym i sztucznym halogenowym). Dopiero na zdjęciach z lampą zauważylam ten niezbyt miły dla oka efekt... Ale na żywo go naprawdę nie było. Nie mam pojęcia, z czego to wynika...
Nakładałam jej oczywiście bardzo mało, kolistymi ruchami wcierając w skórę.
A z samej krzemionki jestem nadal bardzo zadowolona i używam jej baardzo często, bo fantastycznie wygładza cerę i daje taki fajny poślizg

Jak tylko skończy mi się próbka od Frantic to na pewno zamówię sobie większą ilość.. chociaż ta próbka jest tak wydajna, że mam wrażenie, że w ogóle jej nie ubywa (mimo iz zanim nauczyłam się ją obsługiwać, to sporo fruwało w powietrzu, bo jest tak niesamowicie drobnym pyłkiem, że dosłownie przy każdym otwarciu pudełeczka unosił się taki śmieszny niby dymek )

w załączniku to ferelne zdjęcie
Załączone zdjęcia
Rodzaj pliku: jpg krzemionka.jpg (49,5 KB, 97 załadowań)

Edytowane przez cathy
Czas edycji: 2009-02-02 o 02:35
cathy jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 16:51   #506
Lorri
Zakorzenienie
 
Avatar Lorri
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Silesia Inferior
Wiadomości: 2 946
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
(mimo iz zanim nauczyłam się ją obsługiwać, to sporo fruwało w powietrzu, bo jest tak niesamowicie drobnym pyłkiem, że dosłownie przy każdym otwarciu pudełeczka unosił się taki śmieszny niby dymek )
Ja bym się nie śmiała z tego dymku. Krzemionka jest mocno mikronizowana, bardzo lotna i naprawdę trudno uniknąć jej wdychania przy malowaniu. A konsekwencje zdrowotne regularnej ekspozycji na pył krzemionkowy... . Cóż, talk jest o niebo bezpieczniejszy.

Pochwalę się. Przyszły do mnie wreszcie z dawna oczekiwane pędzle EDM. Jutro testy do zmroku. Wczoraj popróbowałam trochę Fair i czuję, że będzie na mnie jak druga skóra. Na pewno nie będzie za ciemny . Odcień stapia się ze skórą niesamowicie.

Edytowane przez Lorri
Czas edycji: 2009-02-02 o 16:54
Lorri jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 17:58   #507
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez Lorri Pokaż wiadomość
Ja bym się nie śmiała z tego dymku. Krzemionka jest mocno mikronizowana, bardzo lotna i naprawdę trudno uniknąć jej wdychania przy malowaniu. A konsekwencje zdrowotne regularnej ekspozycji na pył krzemionkowy... . Cóż, talk jest o niebo bezpieczniejszy.
Lorri, a jesli krzemionka stanowi tylko czesc pudru, to rowniez przyczynia sie do jakichs zmian w plucach, itp.? I dlaczego jest dopuszczona w dalszym ciagu do sprzedazy, skoro jest tak szkodliwa?
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:01   #508
frantic
Zakorzenienie
 
Avatar frantic
 
Zarejestrowany: 2005-09
Wiadomości: 3 372
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez rocki Pokaż wiadomość
Lorri, a jesli krzemionka stanowi tylko czesc pudru, to rowniez przyczynia sie do jakichs zmian w plucach, itp.? I dlaczego jest dopuszczona w dalszym ciagu do sprzedazy, skoro jest tak szkodliwa?
Bo informacje o jej rzekomej szkodliwości nie są w ogóle potwierdzone.
frantic jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:02   #509
jmw
Zadomowienie
 
Avatar jmw
 
Zarejestrowany: 2008-04
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 1 206
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez cathy Pokaż wiadomość
to ja może sprostuję
bielenia nie zauwazyłam, a przyglądałam się pod różnym kątem i w różnym oświetleniu (dziennym, sztucznym ciepłym i sztucznym halogenowym). Dopiero na zdjęciach z lampą zauważylam ten niezbyt miły dla oka efekt... Ale na żywo go naprawdę nie było. Nie mam pojęcia, z czego to wynika...
Nakładałam jej oczywiście bardzo mało, kolistymi ruchami wcierając w skórę.
A z samej krzemionki jestem nadal bardzo zadowolona i używam jej baardzo często, bo fantastycznie wygładza cerę i daje taki fajny poślizg

Jak tylko skończy mi się próbka od Frantic to na pewno zamówię sobie większą ilość.. chociaż ta próbka jest tak wydajna, że mam wrażenie, że w ogóle jej nie ubywa (mimo iz zanim nauczyłam się ją obsługiwać, to sporo fruwało w powietrzu, bo jest tak niesamowicie drobnym pyłkiem, że dosłownie przy każdym otwarciu pudełeczka unosił się taki śmieszny niby dymek )

w załączniku to ferelne zdjęcie
cathy - przepiękny makijaż oka, niby mam takie kolory cieni i kolor oczu też się zgadza w miarę, ale efekt hmmm nieporównywalny (mnie chyba nigdy tak nie wyjdzie )
Mam pytanie do Ciebie i do innych użytkowniczek krzemionki - czy ona dobrze utrzymuje mat, zależy mi szczególnie na porównaniu do skrobi kukurydzianej, dryflo albo Hauschki?
Mnie dobrze służy skrobia kukurydziana /obecnie w postaci Finishing Dust EDM/ (cera mieszana, 30+) i zastanawiam się czy napalać się na tę krzemionkę czy nie?
jmw jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-02-02, 18:10   #510
rocki
Wtajemniczenie
 
Avatar rocki
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 2 262
Dot.: Kosmetyki mineralne Buff'd

Cytat:
Napisane przez frantic Pokaż wiadomość
Bo informacje o jej rzekomej szkodliwości nie są w ogóle potwierdzone.
Jako ze na pierwszych 5 stronach Pubmedu nic mi nie wyszlo interesujacego po wpisaniu slow: silica, cosmetics, lungs, chyba nie bede sie ta szkodliwoscia krzemionki przejmowac A artykuly o szkodliwosci talku dotyczyly tylko osob pracujacych z talkiem, a nie kosmetykow
rocki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Kosmetyki mineralne


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-11-05 09:38:51


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 19:20.