jak to jest z tym błonnikiem ? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2009-11-03, 11:51   #1
EjjSenioritta
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2009-10
Wiadomości: 6 178

jak to jest z tym błonnikiem ?


Moja kolezanka ostatnio w torebce zaczela nosic blonnik.Nie pamietam nazwy .Takie proszkowane cos
Podobno to wlasnie dzieki niemu zrzucila 5 kg w 2 miesiace.
5 razy dziennie bierze tego po lyzeczce i popija woda.

To na naprawde takie ma dzialanie ? Nie znam sie gdyz nigdy nie bylam na zadnej diecie i jestem zielona w tych tematach
EjjSenioritta jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 15:39   #2
ChilliRed
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2009-05
Wiadomości: 177
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

Cytat:
Napisane przez EjjSenioritta Pokaż wiadomość
Moja kolezanka ostatnio w torebce zaczela nosic blonnik.Nie pamietam nazwy .Takie proszkowane cos
Podobno to wlasnie dzieki niemu zrzucila 5 kg w 2 miesiace.
5 razy dziennie bierze tego po lyzeczce i popija woda.

To na naprawde takie ma dzialanie ? Nie znam sie gdyz nigdy nie bylam na zadnej diecie i jestem zielona w tych tematach
Hmm mysle ze to mozliwe bo jesli jadla tak jak zawsze i zaczela ograniczac kalorie (bo blonnik blokuje wchlanianie ilusc tam kalorii) to po prostu je obciela taka redukcja no;D
__________________
Stąpam po ostrzu miecza.
To nie odwaga.
To równowaga.
ChilliRed jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-03, 16:04   #3
halfsara
Rozeznanie
 
Avatar halfsara
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: krk
Wiadomości: 712
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

Moze to byl Ispagul? Dzialanie ma jak to blonnik,zapychajace.
__________________
"To look life in the face, always, to look life in the face and to know it for what it is. At last to know it, to love it for what it is, and then, to put it away."
halfsara jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 11:02   #4
Dinulka
Zakorzenienie
 
Avatar Dinulka
 
Zarejestrowany: 2006-02
Wiadomości: 7 143
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

Macie jakiś sposób na "bezbolesne" przyswojenie tej materii? Bo mi się wymiotować chce tym proszkiem, nie mogę przełknąć te łyżeczki i w dodatku drapie w gardło, popijanie ogromną ilością wody nie pomaga. Próbowałam też mieszać w potrawie, ale nie rozpuszcza się
Dinulka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 12:34   #5
Marzeniatko
Zakorzenienie
 
Avatar Marzeniatko
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 11 650
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

Błonnik ma to do siebie, że zapycha. Jeżeli go wejdźmiemy i popijemy wodą wtedy pęcznieje w żółądku i zabija uczucie głodu, przez co jemy dużo mniej, a w związku z tym chudniemy.

Zamiast takiego błonnika w proszku polecam błonnik w tabletkach, łatwiejszy do przyswojenia. Ja go stosowałam i sobie chwalę, z dwojga złego lepszy niż inne tabletki na odchudzanie nafaszerowane chemią. Ja używałam błonnika z ananasem "BioGardenu", w takim słoiczku było 100 tabletek, starczało na długo, a kosztował ok 20zł
__________________
fragment mojego makijażowego świata

B L O G


Marzeniatko wystarczy Marzena

Edytowane przez Marzeniatko
Czas edycji: 2009-11-04 o 12:36
Marzeniatko jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 13:17   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

Blonnik jest szeroko dostepny w pozywieniu, to jest wg mnie lepszy sposob na jego pozyskanie, niz suplementy...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-04, 15:34   #7
yamejka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 4
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

hej, no ja sobie kupiłam błonnik w aptece, łykam i nie czuję w sumie smaku on jest z ananasem i chromem wiec jestem zabezpieczona przed słodyczami, he he, ale nawet mi sie tak nie chce słodkiego.
a dzisiaj poza tym mam 2 dzień diety oczyszczającej, więc zapychacz mi baaardzo pomaga )
yamejka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-11-06, 13:43   #8
czikicziki
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-03
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 4 451
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

Cytat:
Napisane przez Dinulka Pokaż wiadomość
Macie jakiś sposób na "bezbolesne" przyswojenie tej materii? Bo mi się wymiotować chce tym proszkiem, nie mogę przełknąć te łyżeczki i w dodatku drapie w gardło, popijanie ogromną ilością wody nie pomaga. Próbowałam też mieszać w potrawie, ale nie rozpuszcza się
Ja kupiłam len mielony z kawałkami wiśni i dosypuję go codziennie do musli i mleka np. Tylko czekam tak z 10 min, czasem więcej, aż napęcznieje. Wtedy jest naprawdę ok- mleko robi się bardziej gęste a posiłek bardziej treściwy i sycący Albo dosypuję ogólnie do czego można- tak po szczypcie- nie czuć go wtedy (ALE ZWYKŁY, NIE Z WIŚNIAMI) a działa.
Bardziej wierzę w działanie takiego- naturalnego niż z kapsułek
czikicziki jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-11-12, 18:21   #9
marchefka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 4
Dot.: jak to jest z tym błonnikiem ?

Błonnik to włókno pokarmowe (roślinne), którego najwięcej znajduje się w otrębach pszennych. Można je dodawac do jogurtów, zup mlecznych, sałatek, surówek itp. Błonnika jest dużo w warzywach i owocach, przede wszystkim w surowych, nasionach roślin strączkowych,pieczywie pełnoziarnistym, w kaszach, ryżu brązowym. Jeśli odżywiasz się prawidłowo, czyli w wystarczającej ilości jesz surowe warzywa i owoce, pieczywo razowe, graham, to nie ma najmniejszego powodu uzupełaniania błonnika tabletkami! Błonnik wpływa na zwiększenie perystaltyki jelit, wiąże nadmiar wody przez co pęcznieje dając uczucie sytości (nie dając przy tym kalorii). Nie jest trawiony w przewodzie pokarmowym dlatego działa jak "szczoteczka". Ważne jest żeby osoba zdrowa nie przesadzała z błonnikiem (norma to 30-40g/dobę), ponieważ w większej ilości działa on drażniąco na jelita.
marchefka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 17:08.