Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Seks

Notka

Seks Tutaj porozmawiasz o seksie. Masz pytania związane z życiem seksualnym lub szukasz porady? Dołącz do nas. Podziel się doświadczeniem, dodaj opinię.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2008-07-30, 22:07   #1
Cinkcinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Exclamation

Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?


Słyszałam, że przed pierwszym razem konieczna jest wizyta u ginekologa.
Jestem dziewica a moj chlopak tez nigdy nie wspolzyl.
Jesli ta wizyta jest konieczna (u ginekologa tez nigdy nie bylam) to co powinnam powiedziec i o co zapytac?
Cinkcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 22:16   #2
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Cytat:
Napisane przez Cinkcinka Pokaż wiadomość
Słyszałam, że przed pierwszym razem konieczna jest wizyta u ginekologa.
Jestem dziewica a moj chlopak tez nigdy nie wspolzyl.
Jesli ta wizyta jest konieczna (u ginekologa tez nigdy nie bylam) to co powinnam powiedziec i o co zapytac?
Pierwsza wizyta u ginekologa powinna odbyć się po pierwszej miesiączce. Może oczywiście mieć miejsce wcześniej, jeśli coś się dzieje.
Ogólnie przed pierwszym razem wizyta nie jest konieczna, no chyba że potrzebujesz pigułek. Oczywiście przejść się nie zaszkodzi, możesz się upewnić, że jesteś zdrowa i nie ma przeciwwskazań co do seksu.
Idąc do ginekologa sprawdź, kiedy ostatnio miałaś miesiączkę - to podstawowe pytanie, które padnie z ust lekarza. Poza tym bądź przygotowana na pytania czy miałaś problemy z tym czy z tamtym: upławy, świąd itd. A Ty pytaj o wszystko, co chcesz wiedzieć
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 22:17   #3
Marwari
Zakorzenienie
 
Avatar Marwari
 
Zarejestrowany: 2005-10
Lokalizacja: Warszawa
Wiadomości: 19 079
GG do Marwari
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

użyj wyszukiwarki i zajrzyj na podforum Ginekologia bo jest obszerny wątek o pierwszej wizycie u ginekologa.
przed pierwszym razem nie jest ona konieczna ale nie zaszkodzi. Natomiast jest konieczna po rozpoczęciu współżycia
__________________
"Przeznaczenie rozdaje karty. A my tylko gramy." Artur Schopenhauer


[SIGPIC][/SIGPIC]
Marwari jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-30, 22:26   #4
Madaaa
Zakorzenienie
 
Avatar Madaaa
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 11 804
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Nie musisz isc do ginekologa chyba ze chciaalbys od niego dowiedziec sie wszytskiego o antykoncepcji, ale ja uwaza z tym mozna sobie samemu poradzic. Jednak nie zaszkodzi ci pojsc i sie zbadac.
Madaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 09:55   #5
Cinkcinka
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2008-07
Wiadomości: 8
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Moja koleżanka przed pierwszym razem nie była u ginekologa a następne miesiączki miała tak bardzo bolesne, że aż mdlała. I nigdy jej sie to wczesniej nie zdarzalo, tylko dopiero po kochaniu sie. mowila tez ze pierwszy raz miala bardzo bolesny.
czy to ma jakis zwiazek?
Cinkcinka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-07-31, 10:39   #6
Jeanne90
Zakorzenienie
 
Avatar Jeanne90
 
Zarejestrowany: 2007-05
Wiadomości: 5 842
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Cytat:
Napisane przez Cinkcinka Pokaż wiadomość
Moja koleżanka przed pierwszym razem nie była u ginekologa a następne miesiączki miała tak bardzo bolesne, że aż mdlała. I nigdy jej sie to wczesniej nie zdarzalo, tylko dopiero po kochaniu sie. mowila tez ze pierwszy raz miala bardzo bolesny.
czy to ma jakis zwiazek?
To że pierwszy raz był bardzo bolesny to w sumie nic dziwnego, w tej sytuacji ból zależy od budowy kobiety i od wielu innych czynników. A to, że odkąd uprawiała seks zaczęły się bolesne miesiączki... no nie wiem, czy można to jakoś powiązać. Ale ja na jej miejscu poszłabym do lekarza, gdybym tak bardzo cierpiała - coś może być nie w porządku.
__________________
Jeanne90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2008-08-02, 22:35   #7
bombayia
Raczkowanie
 
Zarejestrowany: 2008-05
Wiadomości: 97
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Nie, nie jest konieczna wizyta u lekarza, ale po - juz tak! Ale na pewno możesz iśc, jeśli będziesz czuła sie pewniej, spokojniej, bo podczas pierwszego razu to jest bardzo ważne! żeby być choć trochę wyluzowanym!

Nie sądzę, żeby te dwie sprawy mogłby być ze sobą powiązane. A ile lat ma koleżanka? bo np u mnie w wieku 16 lat miesiączki nagle zaczęły być tak bolesne, że nie mogłam wytrzymać i mdlałam! (a byłam jeszcze dziewicą, na dodatek pierwszy okres dostałam jak miałam 11,5 roku, więc już przez prawie 5 lat musiał się ustabilizować i wiedziałam czego mogę się spodziewac)

może u niej te dwie sprawy się nałożyły na siebie?
bombayia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2009-04-22, 20:15   #8
Sharllote
Raczkowanie
 
Avatar Sharllote
 
Zarejestrowany: 2009-04
Lokalizacja: Berlin
Wiadomości: 33
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Cytat:
Napisane przez Cinkcinka Pokaż wiadomość
Słyszałam, że przed pierwszym razem konieczna jest wizyta u ginekologa.
Jestem dziewica a moj chlopak tez nigdy nie wspolzyl.
Jesli ta wizyta jest konieczna (u ginekologa tez nigdy nie bylam) to co powinnam powiedziec i o co zapytac?
Moim zdaniem pierwszą wizyte powinnaś odbyć po pierwszej miesiaczce. Ale nie jest to konieczne by iść do ginekologa przed pierwszym stosunkiem,chyba że chcesz się porządnie zabezpieczyć mam na myśli tutaj tabletki antykoncepcyjne które są moim zdaniem najlepszym zabezpieczeniem.) Chyba,że wolisz prezerwatywe.....
Ja sama przed swoim pierwszym razem poszłam do ginekologa po tabletki by mieć te 99% pewności ,że nie grozi mi wpadka.
Sharllote jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-04-22, 22:35   #9
Malaika85
Zadomowienie
 
Avatar Malaika85
 
Zarejestrowany: 2008-01
Lokalizacja: Łódź
Wiadomości: 1 583
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Ja bym Ci radziła iść - raz, że powiększysz swoją wiedzę na temat kwestii antykoncepcji, dwa, że upewnisz się, że wszystko z Tobą w porządku, trzy cytologie i badanie piersi warto robić w każdym wieku, cztery - będziesz miała spokojne sumienie i zero stresu podczas samego stosunku, bo ginekolog wyjaśni Twoje wątpliwości...

A co mu powiedzieć? Prawdę najlepiej Że jesteś dziewicą i chcesz przeżyć swój pierwsz raz. Że nigdy nie byłaś jeszcze u ginekologa i chcesz się zbadać czy wszystko jest ok oraz dowiedzieć, czego możesz się spodziewać oraz co robić na przykładm jeśli dostaniesz krwotoku (moja przyjaciółka w trakcie 1 razu dostala krwotoku i randka skonczyla sie na pogotowiu...).
__________________
pij mleko
bedziesz wielki
Malaika85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 13:10   #10
tofaniutka
Zadomowienie
 
Avatar tofaniutka
 
Zarejestrowany: 2008-10
Wiadomości: 1 098
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

heh ja nie byłam nigdy. Ani przed ani po jest mi dobrze, nic mnie nie bloli. Mam uprzedzenia do ginekologów... Mojej koleżance przerwał błonę dziewiczą. Pójdę jak będę w ciązy, chyba że mnie coś wczesniej zmusi
tofaniutka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 13:21   #11
zagubiona89r
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: Katowice
Wiadomości: 4 972
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Cytat:
Napisane przez tofaniutka Pokaż wiadomość
heh ja nie byłam nigdy. Ani przed ani po jest mi dobrze, nic mnie nie bloli. Mam uprzedzenia do ginekologów... Mojej koleżance przerwał błonę dziewiczą. Pójdę jak będę w ciązy, chyba że mnie coś wczesniej zmusi
Tak... jasne... Gorzej jak zajdziesz w ciąże, mając jakąś infekcję czy inne dziadostwo. I np. poronisz. Ciekawe czy wtedy będziesz taka mądra.

Ten lekarz nie gryzie. A wg. mnie kwestia zdrowia jest rzeczą podstawową, a nie dopóki nie boli, nie piecze i nic nie odpadło to się nie trzeba fatygować.
__________________

... znam słowa, które jak atropina rozszerzają źrenice i zmieniają kolor świata. Po nich nie można już odejść ...
zagubiona89r jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2009-12-29, 15:03   #12
Dotka90
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-01
Lokalizacja: stąd
Wiadomości: 36 831
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Cytat:
Napisane przez tofaniutka Pokaż wiadomość
heh ja nie byłam nigdy. Ani przed ani po jest mi dobrze, nic mnie nie bloli. Mam uprzedzenia do ginekologów... Mojej koleżance przerwał błonę dziewiczą. Pójdę jak będę w ciązy, chyba że mnie coś wczesniej zmusi

Masakra. W XXI wieku i z takim dostępem do lekarzy, jeszcze ciągle natykam się na takie kobiety, toż to masakra jest totalna.
Bo 'jak nie boli, to wszystko jest w porządku'. No ludzie, czy Wy czasem myślicie?! To, że coś nie boli, to nie znaczy, że nie jest się chorym!
Jest całe mnóstwo poważnych chorób, które nie dają żadnych objawów i tylko regularne wizyty u lekarza i badania pozwalają je odpowiednio szybko zdiagnozować!
Przerwał koleżance błonę? Ok, ale Ty dziewicą nie jesteś, więc takiego problemu u CIebie nie ma, a po drugie - przecież nie istnieje tylko 1 ginekolog w całej Polsce.
Dotka90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2009-12-29, 15:24   #13
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2007-06
Wiadomości: 5 979
Dot.: Pierwszy raz - konieczna wizyta u lekarza?

Uważam, że taka wizyta to będzie świetny pomysł! Ginekologa nie ma się co bać Za to od razu fachowo Cię zbada i może dowiesz się paru rzeczy o antykoncepcji, itp.?
Cytat:
Napisane przez Dotka90
Masakra. W XXI wieku i z takim dostępem do lekarzy, jeszcze ciągle natykam się na takie kobiety, toż to masakra jest totalna.
Zgadzam się! Nie wiem skąd tyle strachu przed pierwszą wizytą u ginekologa? Ja kiedyś przez 2 miesiące nie miałam okresu (jeszcze nie współżyłam, miałam może z 16 lat) i tak mnie pani ginekolog uspokoiła, że na drugi dzień miesiączka wróciła Najlepiej korzystać z usług lekarza, którego ktoś Ci polecił, wtedy na pewno wizyta nie będzie złym przeżyciem. Ja w ogóle nie rozumiem czego tu się można bać?

Cytat:
Napisane przez tofaniutka
Mam uprzedzenia do ginekologów...
Chociaż u żadnego nie byłaś? Gdzie tu logika?!

Edytowane przez 8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8
Czas edycji: 2009-12-29 o 15:25
8c9538aac29bb5fbc2d31b2aac28a8f9b62d5c74_6584d267571b8 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Seks


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 09:51.