Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie??? - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2011-02-06, 18:06   #1
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623

Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???


Witajcie,
Ostatnio dostaje jakieś dziwne maile na pocztę od dziewczyn z Afryki są one po angielsku nie mam pojęcia skąd mają mój adres a jestem pewna ze go nie podawałam bo nie wchodzę na zagraniczne strony. Ta sprawa ogólnie mi śmierdzi i cuję że jest to cos złego bo jak zaczełam na nie odpisywać to praktycznie każda wysłałą mi swoje zdjecie i pisała że miszka obecnie w osrodku dla uchodzców i że jej rodzice zostali zabici w wyniku wojny domowej nie twierdzę ze tak nie jest ale jedna z nich napisała mi ze chciałaby zebym została jej partnerem i mówiła cos o depozycie w banku na jej nazwisko na ogromną sumę pieniedzy i proponowała mi jej częsć. Oczywiscie odpisałam ze nie ma takiej mozliwośći i jak moze mi ufać skoro nawet nie zna mojego imienia i przestała pisać. Ale mimo to jest to dla mnie dziwne zna ktos takie przypadki jeszcze? Dodam że mam dwie poczty i na jednej dostałam strasznie duzo maili a na drugiej nic.
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:11   #2
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Po co odpisujesz ?przecież to jedno wielkie oszustwo, ja od razu kasuje.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:13   #3
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

wiesz co one pisały ze maja mój mail z wizaz.pl więc pomyslałam ze moze naprawdę chce po prostu popisać tylko jedna napisała takie rzeczy o tych pieniadzach reszta juz nie odpisała jak im wytłumaczyłąm ze nie podawałam im adresu ale pamietam ze byłam kiedys na wątku w którym osoby pisały do siebie maile ale nie podałam go na widoku w poście chyba ze któras z nich jest na wizazu i wysłała przez mój profil
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:18   #4
Ercola
Zadomowienie
 
Avatar Ercola
 
Zarejestrowany: 2009-05
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 1 020
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Też kiedyś dostałam takiego maila, olałam to. Bo na pierwszy rzut oka widać, że to jakiś szwindel
__________________
Nie wiem jak Ty, ale ja żyję RAPEM.


Ercola jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:21   #5
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

no wiadomo nie dam sie przecież wciagnąć w jakieś głupoty tym bardziej ze ktoś pisze o takich sumach że zer sie doliczyc nie mogła :P he he he ale chodzi o to ze moze ktos sie na to nabrał i w sumie może jest taka osoba też tutaj i moze jest w tym jakaś kryminalna historia . Odpisałam bo dziwiło mnie ardzo skąd one maja tego mojego amila ale o tym żadna mi nie napisała też kasuję od razu te maile bo po co mi to
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:30   #6
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
Witajcie,
Ostatnio dostaje jakieś dziwne maile na pocztę od dziewczyn z Afryki są one po angielsku nie mam pojęcia skąd mają mój adres a jestem pewna ze go nie podawałam bo nie wchodzę na zagraniczne strony. Ta sprawa ogólnie mi śmierdzi i cuję że jest to cos złego bo jak zaczełam na nie odpisywać to praktycznie każda wysłałą mi swoje zdjecie i pisała że miszka obecnie w osrodku dla uchodzców i że jej rodzice zostali zabici w wyniku wojny domowej nie twierdzę ze tak nie jest ale jedna z nich napisała mi ze chciałaby zebym została jej partnerem i mówiła cos o depozycie w banku na jej nazwisko na ogromną sumę pieniedzy i proponowała mi jej częsć. Oczywiscie odpisałam ze nie ma takiej mozliwośći i jak moze mi ufać skoro nawet nie zna mojego imienia i przestała pisać. Ale mimo to jest to dla mnie dziwne zna ktos takie przypadki jeszcze? Dodam że mam dwie poczty i na jednej dostałam strasznie duzo maili a na drugiej nic.
Pewnie, ze dostaje, kupe roznego spamu dostaje
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:37   #7
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

no właśnie ale najbardziej dziwi mnie to ze one wysyłają swoje zdjecia i po co to robią? moze myslą że trafia na jakiegos faceta/ sponsora ???
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 18:39   #8
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Na firmowego maila dostaję od groma takich wiadomości, nie tylko od biednych Afrykańczyków z gigantycznym spadkiem, ale też od angielskich lordów, którzy nie mają co robić z majątkiem (i których angielszczyzna pozostawia wiele do życzenia) ;].

Wątpię, żeby ktoś przy zdrowych zmysłach dał się na takie coś nabrać;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:39   #9
Agniesia666
Lady of Harley-Davidson
 
Avatar Agniesia666
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 10 083
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

ale nie rozumiem, po co one pisały? chciały czegoś od Ciebie?
__________________
Agniesia666 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:43   #10
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

no szczerze mówiąc to ja też nie mam pojęcia ogólnie maile były w stylu mam nadzieję ze u ciebie wszystko w pożadku że z praca dobrze i ogólnie potem przedstawiały swoją historię ze rodzice zgoneli itd że sa same i że maja nadzieje ze odpiszę na co ja im odpisywałam ze nie mam pojecia po co pisza i ze nie dałam im żadnego maila a jeżeli ktoś im dał tego to napewno sie pomylił i zazwyczaj nie odp tylko ta jedna mi napisała zaraz Wam skopiuję i pokażę :0





Hello My Dearest ,

I thank you for your reply, please do not be surprise or get offended for receiving this message from me, It is just that I have been obliged to lay a mere trust on you due to my situation here in the refugees camp, Let me first of all reveal my self to you, and I will require the best of your honesty after your knowing about me and whom I am, I will really like us to have a good relationship in-spite of anything(be it age,distance or color) because I have this feeling that you are my man and you will not betray me,

MY PROFILE FULL LIFE STORY
I decided to contact you because of the urgency of my situation here and after reading your profile (which will attract every reasonable woman),i became interested in knowing you the more and also to trust you with my life . I am ( MISS.KALI ESSIEN ) 22 years girl ft5.8. wt 54 Democratic Republic Côte d'Ivoire , i am the only daughter of ( LATE DR.KARIMAH ESSIEN )

The deputy minister of national security before his death , he was also chairman managing director ( KARIMAH DIAMONDS COMPANY LTD ABIDJAN ) in the capital of my country , and it also exports diamonds, coffee, cobalt copper, water, My father was killed along side with my beloved mother by some hoodlums,who parades themselves as political thugs they accuse my father of coup attempt ( which he never did ) In this last elections between President Laurent Gbagbo and his Dr.Alassane Ouattara election contested presidential which was hold 28 November 2010 and my parent where killed on December 05 2010 .

Anyway, I am constrained to contact you because of the maltreatment I am receiving from my step mother ( since the death of my late parents ) She planned to take away all my late father's treasury and properties from me since the unexpected death of my beloved parents . Meanwhile I wanted to escape from Africa to any where in the world but she hide my international passport and other valuable traveling documents . Luckily she did not discover where I kept my fathers File which contains important documents of his access , So I decided to run to the ( C.C.CAMP ) with the help of united national aid where I am presently seeking asylum under the Private charity organization for the Refugees Republic of Senegal.

I wish to contact you personally for a long term relationship that may lead us to somewhere better if we work well on it. I found out in one of the files that my father of blessed memory deposited the sum of ($3.300.000.00 USD ) Three Million Three Hundred Thousand Dollars ) in a Bank with my name ( MISS.KALI ESSIEN ) as the next of kin as the personal will of my late father stated and another deposit was a trunk box that he deposited in with the private firm as family treasure box which content about $10.000.000.00 Ten Million United state Dollar , But what i need from you now is just to stand as my investor / partner in this time of claim to claim the deposit in the bank first , when i arrive in your country we can go together to claim the trunk box deposited with private volt firm .

However, I shall forward you with the necessary documents and contacts on confirmation of your acceptance to assist me for the transfer and investment of the fund in the bank and will also want you to send me your full contact or you can reach me true this telephone number ( 00 221 777 4974 51 ) Please this telephone number belongs to the controller of the ( C.C. CAMP ) that is in charge of this Private charity organization ,Please call me by 1:PM till 5 PM Senegal GMT time that is our free time over here in this Private charity organization Camp ,if you call please tell the director that you want to speak with me so that he will send for me to come and answer your call from the female hostel ROOM 0004 .

please call and send me your information's such as your.
Names _______________________
Address _____________________
Office Address _____________________
Telephone ___________________
Country _____________________
Age _____________________
Years Of Investment Ideal _____________________

As you will also help me in investing the fund and i will like to complete my studies all under your care , as i was in my first year in the university before the crisis started which kept me homeless,fatherless and motherless as well . After the transaction you will arrange for my trip of joining you over there for us to share this feelings of been in this condition right now . You will invest the fund for me or if you don't intend me staying with your family then It will be my pleasure to compensate you with 30% of the total money for your services and the balance shall be my investment capital for real estate management .

This is the reason why I decided to contact you . Please all communications should be through this email address only for confidential purposes and make sure that you keep everything within you since i will not like to lose the deposit for government or none governmental bodies . As soon as I receive your positive response showing your interest I will put things into action immediately. In the light of the above , I shall appreciate an urgent message indicating your ability and willingness to handle this relationship and transaction sincerely .

Awaiting your urgent and positive response. Please do keep this only to your self please I beg you not to disclose it till i come over , once the fund has been transferred into your care , The bank is now waiting for me to appoint my partner .

Yours Sincerely,
Miss.Kali
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:56   #11
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

To jest zwykły S P A M -_-. Olej to i tyle.
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 18:58   #12
cava
Zakorzenienie
 
Avatar cava
 
Zarejestrowany: 2007-02
Wiadomości: 22 122
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

jakiś czas temu było o tym w radio - ostrzegali. To jest szwindel obliczony na wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy. Bo jakbyś odpowiednio zareagowała i się połasiła na połowę depozytu to by się okazało, ze musisz najpierw wpłacić sporą sumkę na ich konto żeby niby tamte pieniądze odblokować i wypłacić. Oczywiście w zyciu byś juz nie zobaczyła ani swojej złotówki , ani połowy depozytu.

O zgrozo, ponoć już spora grupa Polaków (i nie tylko Polaków, to akcja skierowana ogólnie na Europejczyków) się połasiła.
__________________
Cava

Z salamandrą w dłoni szedłem przez powierzchnię komety.
Liz Williams
cava jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 18:58   #13
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Na oferty powiększenia penisa też odpisujesz?
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:04   #14
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
jakiś czas temu było o tym w radio - ostrzegali. To jest szwindel obliczony na wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy. Bo jakbyś odpowiednio zareagowała i się połasiła na połowę depozytu to by się okazało, ze musisz najpierw wpłacić sporą sumkę na ich konto żeby niby tamte pieniądze odblokować i wypłacić. Oczywiście w zyciu byś juz nie zobaczyła ani swojej złotówki , ani połowy depozytu.

O zgrozo, ponoć już spora grupa Polaków (i nie tylko Polaków, to akcja skierowana ogólnie na Europejczyków) się połasiła.
no włąśnei ja o tym nie słyszałam nigdzie ale głupia nie jestem tylko się tak zastanawiam w zyciu bym im nie wysłałą nawet złotówki po pierwsze nie mam po drugie nie wierzę w takie rzeczy ale kurcze czy one są bezkarne ? wysyłaja swoje dane przecież i pewnie nr kont i zdjecia mi sie wydaje ze szukaja sponsorów i nie wiadomo co im tam piszą zeby ich przekonać i jakie zdjecia wysyłaja potem he he he można zrobić prowokacje zeby sie posmiać
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:04   #15
Akashka
Zadomowienie
 
Avatar Akashka
 
Zarejestrowany: 2007-08
Lokalizacja: Stad...
Wiadomości: 1 380
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
jakiś czas temu było o tym w radio - ostrzegali. To jest szwindel obliczony na wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy. Bo jakbyś odpowiednio zareagowała i się połasiła na połowę depozytu to by się okazało, ze musisz najpierw wpłacić sporą sumkę na ich konto żeby niby tamte pieniądze odblokować i wypłacić. Oczywiście w zyciu byś juz nie zobaczyła ani swojej złotówki , ani połowy depozytu.

O zgrozo, ponoć już spora grupa Polaków (i nie tylko Polaków, to akcja skierowana ogólnie na Europejczyków) się połasiła.
No wlasnie. Zdarzaja sie tez meile od nieznanej cioci z Anglii lub cioci niby przebywajacej w Afryce Swego czasu glosno bylo o tym. I fakt... ludzie podobno sie na to nabieraja...
__________________



Akashka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:05   #16
Elfia4
DOMator
 
Avatar Elfia4
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: z nad morza
Wiadomości: 7 151
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez mushroomhunter Pokaż wiadomość
Na firmowego maila dostaję od groma takich wiadomości, nie tylko od biednych Afrykańczyków z gigantycznym spadkiem, ale też od angielskich lordów, którzy nie mają co robić z majątkiem (i których angielszczyzna pozostawia wiele do życzenia) ;].

Wątpię, żeby ktoś przy zdrowych zmysłach dał się na takie coś nabrać;].
Liczą na to, że ktoś im pomoże "wyprać" ten brudny majątek. A później wielkie oczka, że policja puka do drzwi i szuka współpracownika jakiejś mafii z drugiego końca świata piorącego kasę z nielegalnych procederów.
Te maile mają na celu poszukiwanie tzw. "słupów", ludzi, którzy zwabieni obietnicą prowizji od wielkiej kwoty wpłacą kasę na swoje konto czy lokatę i w ten sposób wprowadzą do obrotu nielegalnie zdobyte majątki.
W związku z tym nie dziwię się, że niby angielski lord angielszczyzną nie grzeszy, a szczęścia w finansach szuka z daleka od rodzimych banków, a nawet z daleka od "dyskretnych usług bankowych w Szwajcarii
Elfia4 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:05   #17
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Na oferty powiększenia penisa też odpisujesz?
he he he a dostałaś taką bo ja jeszcze nie
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:05   #18
mushroomhunter
Zadomowienie
 
Avatar mushroomhunter
 
Zarejestrowany: 2010-07
Wiadomości: 1 178
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
jakiś czas temu było o tym w radio - ostrzegali. To jest szwindel obliczony na wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy. Bo jakbyś odpowiednio zareagowała i się połasiła na połowę depozytu to by się okazało, ze musisz najpierw wpłacić sporą sumkę na ich konto żeby niby tamte pieniądze odblokować i wypłacić. Oczywiście w zyciu byś juz nie zobaczyła ani swojej złotówki , ani połowy depozytu.

O zgrozo, ponoć już spora grupa Polaków (i nie tylko Polaków, to akcja skierowana ogólnie na Europejczyków) się połasiła.
Dokładnie takiego samego maila dostawały osoby również w Niemczech. Dlatego kolejny raz powtarzam - olać i tyle;].
mushroomhunter jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:07   #19
paula78
Zakorzenienie
 
Avatar paula78
 
Zarejestrowany: 2003-01
Lokalizacja: z daleka
Wiadomości: 34 839
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez cava Pokaż wiadomość
jakiś czas temu było o tym w radio - ostrzegali. To jest szwindel obliczony na wyciągnięcie od Ciebie pieniędzy. Bo jakbyś odpowiednio zareagowała i się połasiła na połowę depozytu to by się okazało, ze musisz najpierw wpłacić sporą sumkę na ich konto żeby niby tamte pieniądze odblokować i wypłacić. Oczywiście w zyciu byś juz nie zobaczyła ani swojej złotówki , ani połowy depozytu.

O zgrozo, ponoć już spora grupa Polaków (i nie tylko Polaków, to akcja skierowana ogólnie na Europejczyków) się połasiła.

Kilka razy sprawa była poruszana w mediach a ludzie jak widzą kase to dostaja małpiego rozumu.
__________________
Mleko migdałowe:
http://pichceiknoce.blogspot.com/


paula78 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2011-02-06, 19:07   #20
cholernarejestracja
Copyraptor
 
Avatar cholernarejestracja
 
Zarejestrowany: 2008-11
Lokalizacja: Kraków
Wiadomości: 21 283
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
he he he a dostałaś taką bo ja jeszcze nie
Masę tego dostaję bo mój niesłużbowy mail jest podany w wielu, wielu miejscach, więc roboty go zbierają w ilościach hurtowych na szczęście gmail u mnie nieźle filtruje spam, więc lecą od razu do zakładki ze spamem. Ale usuwam tego tak 100-150 miesięcznie.
cholernarejestracja jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:10   #21
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Ja nie wiem jak można być tak głupim i wysłać im pieniadze tym bardziej ze patrzac na te zdjecia i obdrapane sciany jak mozna uwierzyc że one maja takie sumy na depozytach to są jakieś dzieciaki dosłownie chyba ze ktos wykorzystuje ich zdjecia bez ich wiedzy i sie podszywa
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:19   #22
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
Ja nie wiem jak można być tak głupim i wysłać im pieniadze tym bardziej ze patrzac na te zdjecia i obdrapane sciany jak mozna uwierzyc że one maja takie sumy na depozytach to są jakieś dzieciaki dosłownie chyba ze ktos wykorzystuje ich zdjecia bez ich wiedzy i sie podszywa
taa.. a jakoś temat założyłaś bo widocznie Ty również w te historyjki uwierzyłaś...

---------- Dopisano o 20:19 ---------- Poprzedni post napisano o 20:19 ----------

Cytat:
Napisane przez cholernarejestracja Pokaż wiadomość
Na oferty powiększenia penisa też odpisujesz?
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:22   #23
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

nie napewno nie chciałam im nic wysłać po prostu myślałm na poczatku że rzeczywiście sa z wizazu albo cos ale jak dostawałam ich duzo i jeszcze ten o depozycie to sie nad tym zastanowiłam i chciałam sprawdzić o co w tym chodzi ale bez przesady nie uwirzyłąm w to ze nagle wszystkim rodzice zmarli i są uchodzcami nie mam 15 lat
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:23   #24
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
Witajcie,
nie mam pojęcia skąd mają mój adres a jestem pewna ze go nie podawałam bo nie wchodzę na zagraniczne strony.
a to post kilka minut pózniej

Cytat:
wiesz co one pisały ze maja mój mail z wizaz.pl więc pomyslałam ze moze naprawdę chce po prostu popisać
to Ciekawe... zdecyduj się
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk

Edytowane przez Asiaa90
Czas edycji: 2011-02-06 o 19:24
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:28   #25
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

a poza tym moze dobrze ze ten wątek załozyłam bo z tego co widac duzo jest odwiedzin czyli sytuacja jest nagmina i nie wszyscy słyszeli o tym w radiu czy telewizji (ja np nie słyszałam) i moze dzieki temu ktoś nie odpisze na takiego maila jeśli go jeszcze nie dostał a może dostanie niedługo tak jak ja to zrobiłam gdybym nie odpisała i nie przeczytała tego wszystkiego teraz bym nie wiedziałą ze jest z tego powodu jakaś afera

---------- Dopisano o 20:28 ---------- Poprzedni post napisano o 20:25 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
a to post kilka minut pózniej



to Ciekawe... zdecyduj się
no tak tak pisały ale ja go nie podałam jawnie w watku przecież więc nie wiem czemu go mają chyba ze sie zarejestrowały tu i wysłąły mi z profilu a poza tym nie wiem co chcesz tym osiagnac tak mi pisząc negujesz moje zachowanie a ja chciałam podzielić sie tylko moimi obawami które jak widać sa słuszne
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:32   #26
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

1. Nie neguję poprostu zastanawiam się co jest prawdą, czy ten pierwszy post, w którym napisałaś, że nie wiesz skąd mają Twojego e-maila, bo nigdzie nie podawałaś czy ten kilka minut póżniej, w którym piszesz, że mają go z wizażu
2. na pewno znajdzie się nie jedna naiwna osoba, która uwierzy w to... ale coz takie życie.
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:37   #27
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
1. Nie neguję poprostu zastanawiam się co jest prawdą, czy ten pierwszy post, w którym napisałaś, że nie wiesz skąd mają Twojego e-maila, bo nigdzie nie podawałaś czy ten kilka minut póżniej, w którym piszesz, że mają go z wizażu
2. na pewno znajdzie się nie jedna naiwna osoba, która uwierzy w to... ale coz takie życie.
ja nie wiem dokłądnie bo nie wszystkie pisały ze znalazły go tutaj z reszta to nie jest wazne tylko to że skoro mogły go zdobić to wszystkie wizazanki sa narazone a przecież jest ich tu strasznie duzo i pewnie nie tylko do mnie napisałyza pośrednictwem wizazu ja zrobiąłm to z czystej ciekawosci i mam nadzieję ze ten wątek ostrzeże inne wizażanki choć mnie niec sie nie stało ani nic nie straciłam
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:41   #28
Elfir
Zakorzenienie
 
Avatar Elfir
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: Poznań
Wiadomości: 14 836
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

1. Maile o wygranej czy też chęci przelewu dużej kwoty - to oszustwo zwane "nigeryjskim przekrętem" - można poszukać w sieci.

2. maile od dziewczyn - to może być chęć zdobycia wizy lub inna forma wyłudzenia numeru konta albo sum pieniędzy.

NIGDY się nie odpowiada na takie maile!!!

Służą one sprawdzaniu, czy dany adres mailowy jest aktywny i sprzedawaniu go dalej innym oszustom.

Jak pozyskuje się adresy? Np. z NK, Facebooku, poprzez szpiegowskie oprogramowanie.
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...story by Elfir

***
Kiedy stwórca składał ten świat, miał mnóstwo znakomitych pomysłów, jednak uczynienie go zrozumiałym jakoś nie przyszło mu do głowy.
T.Pratchett
Elfir jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:42   #29
Asiaa90
Zakorzenienie
 
Avatar Asiaa90
 
Zarejestrowany: 2010-09
Lokalizacja: R.
Wiadomości: 5 182
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez Binolka Pokaż wiadomość
ja nie wiem dokłądnie bo nie wszystkie pisały ze znalazły go tutaj z reszta to nie jest wazne tylko to że skoro mogły go zdobić to wszystkie wizazanki sa narazone a przecież jest ich tu strasznie duzo i pewnie nie tylko do mnie napisałyza pośrednictwem wizazu ja zrobiąłm to z czystej ciekawosci i mam nadzieję ze ten wątek ostrzeże inne wizażanki choć mnie niec sie nie stało ani nic nie straciłam
Szczerze mówiąc wątpię by ostrzegł innych, nie raz się mówiło o tego typu naciąganiach lecz spora ilość ludzi będąc w takiej sytuacji nie dopuszcza do głowy nawet myśli, że to przekręt bo jak ? "mnie przecież takie coś nigdy nie spotka" i niestety póżniej budzą się z ręką w nocniku... dlatego spora część ludzi nauczy się dopiero robić wszystko z głową gdy spotka ich właśnie taka sytuacja, w która dadzą się wkręcić, a inni żerują na tym.. i nie, nie żerują na ludziach tylko na ich głupocie, tak było jest i zapewne zawsze będzie.
I ciężko z tym walczyć, no ale temat jest więc może kogoś jednak ostrzeże
__________________
ChomikoManiaczka

31.08.2006
Aparatka:
Góra 23.04.2012
Dół 16.07.2012
24.03.2014 koniec

odwyk
Asiaa90 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2011-02-06, 19:48   #30
Binolka
Zakorzenienie
 
Avatar Binolka
 
Zarejestrowany: 2009-04
Wiadomości: 5 623
Dot.: Dziwne maile od dziewczyn z Afryki, też takie dostajecie???

Cytat:
Napisane przez Elfir Pokaż wiadomość
1. Maile o wygranej czy też chęci przelewu dużej kwoty - to oszustwo zwane "nigeryjskim przekrętem" - można poszukać w sieci.

2. maile od dziewczyn - to może być chęć zdobycia wizy lub inna forma wyłudzenia numeru konta albo sum pieniędzy.

NIGDY się nie odpowiada na takie maile!!!

Służą one sprawdzaniu, czy dany adres mailowy jest aktywny i sprzedawaniu go dalej innym oszustom.

Jak pozyskuje się adresy? Np. z NK, Facebooku, poprzez szpiegowskie oprogramowanie.
O widzisz czyli pora na zmianę maila słyszałam i jedna z Was też mówiła ze na gmailu są dobre maile i dobrze wyłapują spam

---------- Dopisano o 20:48 ---------- Poprzedni post napisano o 20:46 ----------

Cytat:
Napisane przez Asiaa90 Pokaż wiadomość
Szczerze mówiąc wątpię by ostrzegł innych, nie raz się mówiło o tego typu naciąganiach lecz spora ilość ludzi będąc w takiej sytuacji nie dopuszcza do głowy nawet myśli, że to przekręt bo jak ? "mnie przecież takie coś nigdy nie spotka" i niestety póżniej budzą się z ręką w nocniku... dlatego spora część ludzi nauczy się dopiero robić wszystko z głową gdy spotka ich właśnie taka sytuacja, w która dadzą się wkręcić, a inni żerują na tym.. i nie, nie żerują na ludziach tylko na ich głupocie, tak było jest i zapewne zawsze będzie.
I ciężko z tym walczyć, no ale temat jest więc może kogoś jednak ostrzeże
duzo osób weszło na ten wątek moze nie odpowiedziały ale z pewnscia pomyśleły moze nawet już zostały oszukane a jak nie to chociaż przeczytaja i jak zobaczą takiego maila to zapali im sie czerwona lampka stop
__________________
ciuchowo-wymiankowo odp u mnie - ja odp u Ciebie
Binolka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 13:17.