Kolęda - wpuszczacie, lubicie...? - Strona 22 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe

Notka

Forum plotkowe Zapraszamy do plotkowania. Na forum plotkowym nie musisz się trzymać tematyki urodowej. Tutaj porozmawiasz o wszystkim co cię interesuje, denerwuje i zadziwia.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2016-12-23, 12:29   #631
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

A Ty weź się opanuj, bo nic o mnie nie wiesz, a wyzywa czy obrażasz. Widzisz ja jako wierząca jestem może silniejsza i nie mam pretensji do Boga czy kogokolwiek o to co mnie spotyka czy moja rodzinę.

Tak wpuść księdza po kolędzie i to mu wykrzycz, bo to jego wina i Boga
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 12:37   #632
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

W którym miejscu Cię wyzywam czy obrażam??

Oceniam podejście, IMHO szkodliwe społecznie ORAZ szkodliwe nawet dla religii jako takiej (kiedyś bym jeszcze powiedziała, że obrażające Boga), a nie Ciebie jako osobę. Jako katoliczka powinnaś łapać analogię do piętnowania grzechu a nie grzesznika

"jako wierząca" jesteś silniejsza. Hmm, fajnie ale to niestety też się tak prosto nie przekłada. Jeżeli faktycznie jesteś taka silna to gratuluję (bez ironii) bo będzie Ci w życiu łatwiej. Ale tak na dzień dzisiejszy - przeżyłaś jakąś osobistą tragedię, w której mogłaś się tą siłą wykazać?

ja księdza po kolędzie "nie wpuszczam" jak to ujmujesz, więc w ogóle co to za tekst.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 12:52   #633
_vixen_
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-09
Wiadomości: 17 087
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Do mnie w ogóle ksiądz nie puka. W dużych miastach sa chyba zapisy na kolędy w większości parafii i to dobrze, to bo cywilizowana forma, a nie dzwonienie po mieszkaniach.
_vixen_ jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 13:04   #634
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
Tak dokładnie, na przykład pytania typu że skoro Bóg jest niby taki miłosierny to czemu dopuszcza cierpienia dzieci typu ciężkie choroby, niepełnosprawność.
I temat gospodarowania środkami które parafia zbiera z tacy czy z innych źródeł :P
I co ksiądz odpowiada?
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 13:38   #635
ZamyslonaRoztargniona
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2013-07
Wiadomości: 5 580
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
I co ksiądz odpowiada?
A to różnie.
Jak jest jakiś bardziej wyedukowany to potrafi przytoczyc jakieś cytaty z biblii i to w miare wyjaśnić (niestety nie potrafię tego teraz przytoczyć).
A jak mniej wyedukowany, to nie podejmuje tematu, tylko obrazek - pamiątke z odbycia wizyty wyciąga z teczki i się żegna
ZamyslonaRoztargniona jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:24   #636
Czarna2000
Inez
 
Zarejestrowany: 2014-12
Wiadomości: 4 349
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

W październiku zmarła moja babcia. Była bardzo dobrą, szanowaną osobą. Do tego praktykującą katoliczką. Chodziła do kościoła, modliła się, dzieci i wnuki wychowywała w wierze - tylko ja się "nie udałam". Przegrała walkę z ostrą białaczką szpikową. Miała zaledwie 68 lat. Weź mi do jasnej cholery powiedz, gdzie jest ten wszechmogący bóg. Przygląda się, jak ktoś się masturbuje? Widziałam w szpitalu młodą kobietę. Przychodził do niej mąż. Mąż z trójką dzieci. Dwójka przedszkolaków przytulała się do mamy, niemowlak w nosidełku. Ta kobieta umierała, nie miała szans. Dlaczego? Co zawiniły te dzieci? Urodziły się przed ślubem?
Przejdź się do hospicjum albo na onkologie dziecięcą, to może coś do Ciebie dotrze. A jeśli myślisz, że choroby były od zawsze, to chyba słabo znasz biblię.
Jestem ateistką, ale nawet gdyby bóg istniał, to nie jestem zainteresowana takim skór*wysynem. Lekceważenie takich tragedii pokazuje, że mało w życiu widziałaś.

A ja to w ogóle nie rozumiem dlaczego ksiądz puka do wszystkich. Chyba ci co chcą powinni go sobie organizować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Czarna2000 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 14:32   #637
groszek75
Zakorzenienie
 
Avatar groszek75
 
Zarejestrowany: 2006-08
Lokalizacja: w ramionach MJ
Wiadomości: 68 920
GG do groszek75
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Wesołych Świąt jeśli obchodzicie

Nie będę pisać jakie tragedię ja przeżyłam , bo się nie użalam nad sobą w szczególności w wątku, który jest na inny temat

To nie Bóg jest taki tylko ludzie, bo jak trwoga to do Boga, szacunku się nauczcie najpierw a nie jadem rzucacie
__________________
Psy to cud życia

Ci których kochamy nie umierają nigdy, bo miłość jest nieśmiertelna ...

-Żyj!- krzyknęła Miłość
-Bez Ciebie nie potrafię..-wyszeptało Życie...-07.08.1995(14.12.1996)


Najgorsze w słabych ludziach jest to, że muszą upokarzać innych, by poczuć się silniejszymi

Edytowane przez groszek75
Czas edycji: 2016-12-23 o 17:02 Powód: Literówka
groszek75 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-12-23, 21:15   #638
201803290936
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-10
Wiadomości: 43 642
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez _vixen_ Pokaż wiadomość
Do mnie w ogóle ksiądz nie puka. W dużych miastach sa chyba zapisy na kolędy w większości parafii i to dobrze, to bo cywilizowana forma, a nie dzwonienie po mieszkaniach.
Do mnie już również nie. Przez pierwsze 2 lata pukał, bo pewnie jeszcze nie mieli aktualizacji danych.
201803290936 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 23:34   #639
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Wolna wola nie jest zawieszona w próżni.
Jakby nad głową wisiał wam "bóg" chroniący was od wszelkiego nieszczęścia, chorób i przykrości to nie byłoby wolnej woli ani możliwości zrobienia czegokolwiek, bo nie ma takiej czynności, której można by się oddawać nie wywierając bez/pośrednio wpływu na resztę świata. Nawet podrapanie się po dupie lub nie podrapanie się po dupie w danym momencie może efektem motyla zmienić czyjeś życie. Żeby nie szkodzić absolutnie nijak nikomu ani sobie trzeba by nie istnieć w żaden znany i dostępny wam teraz sposób.
Trzeba się naprawdę głęboko wczytywać w Biblię, żeby zczaić, bo wyłożone jest już w Księdze Rodzaju.

Żaden bóg w żadnej mitologii nie zajmował się nigdy takimi pierdołami jak chronienie ludzi na każdym kroku przed śmiercią i chorobami ot tak se, jakoś zawsze mają ciekawsze zajęcia.
Religia ani nie jest od tego, ani niczego takiego nie obiecuje. Jeśli już jakaś wytęskniona sprawiedliwość dziejowa, to ona ma być po śmierci, po sądzie ostatecznym, a nie tam gdzie umiera "niewinne" dziecko jak to tak, przecież mógłby zamiast tego umrzeć jakiś bardziej winny albo ciemniejszy bachor, który coś tam nabroił i nikt go nie chce, to by od razu mniej przykro było.

Księdza wpuszczam, lubię, szkoda, że częściej nie chodzi.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 23:37   #640
Marbella85
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 3 158
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Ja jako antyklerykał nie przyjmuję nigdy. Jakoś tak się układało, że przez ostatnie 5 lat nigdy nie było mnie w domu, kiedy się panoszą po bloku także nawet nie wiedziałam o tych wizytach, u mnie nie ma żadnych ogłoszeń na klatce, a na stronę i internetową parafii wiadomo nie zaglądam, nawet nie wiem pod jakim to wezwaniem jest. W tym roku wyjątkowo byłam. Klecha od razu "niech będzie pochwalony", to ja mu na to, że żadnych wizyt sobie nie życzę i ma więcej nawet nie pukać, bo na 100% nie wejdzie. Nic nie powiedział i poszedł. Także nie, od mnie sukienkowa mafia nic nie dostanie.
Marbella85 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-23, 23:59   #641
lilka_vanilka
Zakorzenienie
 
Avatar lilka_vanilka
 
Zarejestrowany: 2010-01
Wiadomości: 3 905
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez ZamyslonaRoztargniona Pokaż wiadomość
A to różnie.
Jak jest jakiś bardziej wyedukowany to potrafi przytoczyc jakieś cytaty z biblii i to w miare wyjaśnić (niestety nie potrafię tego teraz przytoczyć).
A jak mniej wyedukowany, to nie podejmuje tematu, tylko obrazek - pamiątke z odbycia wizyty wyciąga z teczki i się żegna
To jakis test? Bawi cie to? Czy czekasz na zadowalającą odpowiedź? To dziwne, ze co roku zadajesz różnym księżom te same pytania..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
_/\"/\_
(=^.^=)(")
(,("')("')
lilka_vanilka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-24, 04:56   #642
Mijanou
Wizażowy Kot Igor
 
Avatar Mijanou
 
Zarejestrowany: 2012-08
Lokalizacja: po drugiej stronie lustra
Wiadomości: 17 529
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
To jakis test? Bawi cie to? Czy czekasz na zadowalającą odpowiedź? To dziwne, ze co roku zadajesz różnym księżom te same pytania..

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
No w sumie.... gdybym była zainteresowana uzyskaniem odpowiedzi to poszukałabym jej już dawno na własną rękę zamiast wypytywać przygodnych księży

Natomiast tego fenomenu, jakim jest kolęda nadal nie rozumiem. Czemu to ma służyć poza inwigilacją ("a gdzie pani/pan pracuje?") i zbieraniem kasy?
__________________
I don't have time for that! I'm a cat. We are rather busy you know?



Zanim założysz wątek, zajrzyj tu: https://wizaz.pl/forum/showthread.php?t=1269209


Warto wsłuchać się w Słowo: https://www.youtube.com/channel/UC5n...oyrF8xorb-IqVw

No pasaran!
mikroREKLAMA
Spełnione marzenia
Pragniesz szybkiej i radykalnej zmiany? Najwyższa światowa klasa włosów dziewiczych. Najlepsze z natury,.

Ta reklama pokazywana jest pod 17 529 postami tego użytkownika na forum. Jak założyć taką reklamę? (klik!)
Mijanou jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 08:18   #643
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Wolna wola nie jest zawieszona w próżni.
Jakby nad głową wisiał wam "bóg" chroniący was od wszelkiego nieszczęścia, chorób i przykrości to nie byłoby wolnej woli ani możliwości zrobienia czegokolwiek, bo nie ma takiej czynności, której można by się oddawać nie wywierając bez/pośrednio wpływu na resztę świata. Nawet podrapanie się po dupie lub nie podrapanie się po dupie w danym momencie może efektem motyla zmienić czyjeś życie. Żeby nie szkodzić absolutnie nijak nikomu ani sobie trzeba by nie istnieć w żaden znany i dostępny wam teraz sposób.
Trzeba się naprawdę głęboko wczytywać w Biblię, żeby zczaić, bo wyłożone jest już w Księdze Rodzaju.

Żaden bóg w żadnej mitologii nie zajmował się nigdy takimi pierdołami jak chronienie ludzi na każdym kroku przed śmiercią i chorobami ot tak se, jakoś zawsze mają ciekawsze zajęcia.
Religia ani nie jest od tego, ani niczego takiego nie obiecuje. Jeśli już jakaś wytęskniona sprawiedliwość dziejowa, to ona ma być po śmierci, po sądzie ostatecznym, a nie tam gdzie umiera "niewinne" dziecko jak to tak, przecież mógłby zamiast tego umrzeć jakiś bardziej winny albo ciemniejszy bachor, który coś tam nabroił i nikt go nie chce, to by od razu mniej przykro było.

Księdza wpuszczam, lubię, szkoda, że częściej nie chodzi.
Jako kiedyś żarliwa a teraz ex-katoliczka I call BS. Na szczęście "bóg", którego tu opisujesz, nie ma wiele wspólnego z Bogiem chrześcijańskim (że tak to ujmę).

Ale dziś nie wolno się kłócić więc pax i wszystkiego dobrego
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 10:13   #644
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Wolna wola nie jest zawieszona w próżni.
Jakby nad głową wisiał wam "bóg" chroniący was od wszelkiego nieszczęścia, chorób i przykrości to nie byłoby wolnej woli ani możliwości zrobienia czegokolwiek, bo nie ma takiej czynności, której można by się oddawać nie wywierając bez/pośrednio wpływu na resztę świata. Nawet podrapanie się po dupie lub nie podrapanie się po dupie w danym momencie może efektem motyla zmienić czyjeś życie. Żeby nie szkodzić absolutnie nijak nikomu ani sobie trzeba by nie istnieć w żaden znany i dostępny wam teraz sposób.
Trzeba się naprawdę głęboko wczytywać w Biblię, żeby zczaić, bo wyłożone jest już w Księdze Rodzaju.
Ale nam (mnie) się nie chce. Wyjaśnisz?
Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Żaden bóg w żadnej mitologii nie zajmował się nigdy takimi pierdołami jak chronienie ludzi na każdym kroku przed śmiercią i chorobami ot tak se, jakoś zawsze mają ciekawsze zajęcia.
Jakie? Dlaczego są ważniejsze?
Cytat:
Napisane przez adeedra Pokaż wiadomość
Religia ani nie jest od tego, ani niczego takiego nie obiecuje. Jeśli już jakaś wytęskniona sprawiedliwość dziejowa, to ona ma być po śmierci, po sądzie ostatecznym, a nie tam gdzie umiera "niewinne" dziecko jak to tak, przecież mógłby zamiast tego umrzeć jakiś bardziej winny albo ciemniejszy bachor, który coś tam nabroił i nikt go nie chce, to by od razu mniej przykro było.
No ale dlaczego te niewinne dzieci umierają? Białe oczywiście. Takie białe białe, nie jakieś śniade.
Cytat:
Napisane przez lilka_vanilka Pokaż wiadomość
To jakis test? Bawi cie to? Czy czekasz na zadowalającą odpowiedź? To dziwne, ze co roku zadajesz różnym księżom te same pytania..
W ogóle niedziwne, nie znasz ateistów albo wierzących-niepraktykujących, którzy uwielbiają się z tym obnosić? Za to jest chyba +10 do zaebistości czy coś, bo nigdy nie przepuszczą okazji, żeby o tym wspomnieć. To ma niby świadczyć o niepoddawaniu się manipulacji, presji środowiska (ciekawe jakiej, jak zazwyczaj dobierają sobie podobne towarzystwo) i szumnie zwanym SAMODZIELNYM myśleniu, będącym po prostu byciem anty z zasady. Przedziwne i szokujące dla mnie by dopiero było, gdyby pamiętała co ksiądz odpowiedział. Nie pamięta, bo te "pytania" to nie pytania, tylko gimbazjalny manifest, który ma być chyba buntem przeciwko Kościołowi. Tak jakby atakowanie księży do znudzenia schematycznymi pytaniami mogło mieć jakikolwiek wpływ.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-24, 12:38   #645
201705071058
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Na szczęście nie muszę się z żadną z was spierać o istnienie boga, bo wiem już, że ten nie istnieje. Generalnie, nie mówię tylko o bogu chrześcijańskim.
Zamiast kłócić się o podstawy, na które mamy już odpowiedź - bo wystarczy uważnie rozejrzeć się po świecie -- należałoby raczej zapytać, dlaczego władza tak bardzo lubi układać się z kościołem. Może dlatego, że władza nie do końca czuje się władzą? Może dlatego, że boi się kleru, który zagrzmi z ambony raz i drugi, a posłuszne społeczeństwo w kolejnych wyborach zagłosuje inaczej -- tzn. tak, jak nakazuje kościół. Próbuje się uwiarygodnić (lol) znaczenie kościoła w historii chociażby Polski. Że umacniał niepodległość i patriotyzm, że bronił polskiego status quo itd. A jak jest teraz? Teraz, moim zdaniem, rozchodzi się wcale nie o boga, a o władzę. Kościołowi może być nawet na rękę, że ludzie spierają się o istnienie boga czy kwestie moralne i etyczne, bo to odciąga ich uwagę od istoty sprawy, a mianowicie od tego, że kościół chce wywierać jak największy wpływ na społeczeństwo. Innymi słowy, chce mieć władzę. Straszy wiernych piekłem, obiecuje życie wieczne, stawia jednych przeciw drugim - tylko w imię władzy. Bo władza jest bogiem. A ludzie, którzy *teoretycznie* tę władzę sprawują, bo zostali wybrani w demokratycznych wyborach, są przekonani że i tak nic nie mogą bez kościoła. Bo kościół to tradycja, to polskość, to społeczeństwo, a głupio tak stawiać się polskości, a już na pewno społeczeństwu.
Na szczęście społeczeństwo polskie zmienia się. Spotykam wielu ludzi, dla których wykpione wyżej samodzielne myślenie to podstawa. Nie posyłają dzieci na religię. Nie wpuszczają księży do domów. Głośno sprzeciwiają się wydawaniu publicznych pieniędzy na kościół, itd. I bardzo dobrze, że jest nas coraz więcej.
Mówimy, że należy rozdzielić kwestie państwowe od kościelnych. Że prawo nie powinno być prawem jednej religii. Stąd takie dyskusje nad aborcją, związkami partnerskimi czy jednej płci, eutanazją, religią w szkołach itd. I nawet jeżeli na poziomie centralnym wreszcie uda się rozdzielić państwo od kościoła, to w tzw. terenie, w Polsce powiatowej, księża nadal będą święcić nowo otwarte szkoły, aqua parki czy nawet windy w urzędach (tak bylo: ksiądz poświęcił windę w urzędzie w Brzesku. I tu jest największy problem. I dlatego też należy bojkotować kościół i uświadamiać ludzi, że można myśleć inaczej.
201705071058 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 04:45   #646
adeedra
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2016-08
Lokalizacja: Moon
Wiadomości: 1 268
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Ale nam (mnie) się nie chce. Wyjaśnisz?
Wyjaśniłam w tamtym poście.
Ale może zmiennopłciowy byt wyjaśni, na pewno aż pęcznieje z pragnienia.
Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Jakie? Dlaczego są ważniejsze?
Seks, mordowanie, straszenie wieśniaków pod lasem, gra na harfie, takie tam. Pogańskie bóstwa nigdy nie obiecywały, w żadnych przypowieściach ani wierzeniach, że ich celem, priorytetem albo choćby aktywnością wartą do wzięcia pod uwagę jest to, żeby się ludziom dobrze żyło i żeby się nie nacierpieli - jak coś, to najpierw składanie ofiary a potem czekanie, czy a nuż bóśtwo pomoże, czy nie.
A Bóg chrześcijański ma w priorytecie wieczny brak trosk i spokój dla ludzi PO śmierci - dla tych, którzy szlachetnym życiem na to zasłużą. I dlatego to dla Niego ważniejsze, że tak sobie ustalił i się tego trzyma.
Kilkadziesiąt lat na ziemi vs. wieczność. Niańczenie ludzi na każdym kroku i de facto odebranie im wolnej woli równałoby się nieistnieniu świata w ogóle, bo niczym by się nie różnił od siedzenia w raju - do tego wiara byłaby zbędna, bo sytuacja by jej nie wymagała, a dobro byłoby wartością abstrakcyjną z braku kontrastu.
Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
No ale dlaczego te niewinne dzieci umierają? Białe oczywiście. Takie białe białe, nie jakieś śniade.
Bo są śmiertelne.
adeedra jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 07:44   #647
zakonna
Naczelna Nastolatka
 
Avatar zakonna
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Podkarpacie
Wiadomości: 25 807
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Ale mogłyby jakoś być śmiertelne bez cierpienia przed śmiercią. Nie?

wysłane telepatycznie
__________________
Małgorzata i spółka.
Matka natura to suka.
zakonna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 09:55   #648
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez kotokruk Pokaż wiadomość
Na szczęście społeczeństwo polskie zmienia się. Spotykam wielu ludzi, dla których wykpione wyżej samodzielne myślenie to podstawa.
Byłoby super, gdybym je wykpiła, bo posłużenie się "argumentem", który sobie przygotowałaś, czyli po prostu przytoczenie tego, co "walczący z Kościołem" powtarzają na okrągło miałoby jakikolwiek sens. Ja wiem, że najłatwiej było wyłapać jedno słowo napisane dużymi literami i resztę sobie dopowiedzieć, ale nic takiego niestety nie padło:
Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
To ma niby świadczyć o niepoddawaniu się manipulacji, presji środowiska (ciekawe jakiej, jak zazwyczaj dobierają sobie podobne towarzystwo) i szumnie zwanym SAMODZIELNYM myśleniu, będącym po prostu byciem anty z zasady.


---------- Dopisano o 12:55 ---------- Poprzedni post napisano o 12:52 ----------

Cytat:
Napisane przez kotokruk Pokaż wiadomość
I dlatego też należy bojkotować kościół i uświadamiać ludzi, że można myśleć inaczej.
Oni już to słyszeli. Ma to tyle sensu, co nawracanie Ciebie na wiarę.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 12:49   #649
201705071058
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
posłużenie się "argumentem"
A jakim "argumentem" posługujesz się ty? Bo na razie widzę że jedynie kpisz i prowokujesz. Spoko, twoja rzecz.

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
Oni już to słyszeli. Ma to tyle sensu, co nawracanie Ciebie na wiarę.
Oczywiście, że słyszeli. Ty oczywiście wiesz najlepiej, co społeczeństwo słyszało i co ma sens.


Edytowane przez 201705071058
Czas edycji: 2016-12-26 o 13:00
201705071058 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-12-26, 13:19   #650
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez kotokruk Pokaż wiadomość
A jakim "argumentem" posługujesz się ty? Bo na razie widzę że jedynie kpisz i prowokujesz. Spoko, twoja rzecz.
Argumentem na co? Bo obstawiam, że wydaje Ci się że spieram się o coś, do czego nawet się nie odniosłam.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-26, 13:30   #651
201705071058
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2014-06
Wiadomości: 87
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez stewardesa Pokaż wiadomość
obstawiam, że wydaje Ci się
Ponownie:
201705071058 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 11:24   #652
GrumpyCat
Wredny kotecek
 
Avatar GrumpyCat
 
Zarejestrowany: 2013-02
Wiadomości: 11 250
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez groszek75 Pokaż wiadomość
no, bo slyszalam, ze jak sie nie ma u nich kartoteki to potem sa problemy z pogrzebem w swojej prafii, a kartoteka sie zapełnia jak ksiądz chodzi po kolędzie, jak ksiądz jest okej to spoko, ale byly przypadki, ze odmowil Kiedys moja tesciowa corce gadała o tym, ze nie maja koscielnego, to nie maja kartoteki itd.
I tak chcę pogrzeb świecki więc mała strata
GrumpyCat jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 11:28   #653
Batosky
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2016-12
Wiadomości: 2
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Kolęda, jak kolęda. Można się spotkać, pogadać itd. Może Ci, którzy nie lubią księży powinni się z nimi spotkać i podyskutować, rozmowa czasami pomaga.
__________________
https://wizaz.pl/Mikroreklama
Batosky jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 12:11   #654
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Komu? Księżom czy tym osobom? Bo nir widzę jakoś tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 13:49   #655
stewardesa
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2011-01
Lokalizacja: ostatni bastion obiektywizmu
Wiadomości: 9 515
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez funk_you Pokaż wiadomość
Komu? Księżom czy tym osobom? Bo nir widzę jakoś tego.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Z kim chcesz dyskutować? Koleżanka wpadła bloga zareklamować.
stewardesa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 19:32   #656
funk_you
Wtajemniczenie
 
Avatar funk_you
 
Zarejestrowany: 2012-07
Lokalizacja: Białystok
Wiadomości: 2 549
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

A to przepraszam. Nie wiedziałam i nie wiedziałam.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
__________________
funk_you jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 20:24   #657
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez Czarna2000 Pokaż wiadomość
W październiku zmarła moja babcia. Była bardzo dobrą, szanowaną osobą. Do tego praktykującą katoliczką. Chodziła do kościoła, modliła się, dzieci i wnuki wychowywała w wierze - tylko ja się "nie udałam". Przegrała walkę z ostrą białaczką szpikową. Miała zaledwie 68 lat. Weź mi do jasnej cholery powiedz, gdzie jest ten wszechmogący bóg. Przygląda się, jak ktoś się masturbuje? Widziałam w szpitalu młodą kobietę. Przychodził do niej mąż. Mąż z trójką dzieci. Dwójka przedszkolaków przytulała się do mamy, niemowlak w nosidełku. Ta kobieta umierała, nie miała szans. Dlaczego? Co zawiniły te dzieci? Urodziły się przed ślubem?
Przejdź się do hospicjum albo na onkologie dziecięcą, to może coś do Ciebie dotrze. A jeśli myślisz, że choroby były od zawsze, to chyba słabo znasz biblię.
Jestem ateistką, ale nawet gdyby bóg istniał, to nie jestem zainteresowana takim skór*wysynem. Lekceważenie takich tragedii pokazuje, że mało w życiu widziałaś.

A ja to w ogóle nie rozumiem dlaczego ksiądz puka do wszystkich. Chyba ci co chcą powinni go sobie organizować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
A co z ludzmi, ktorzy tragedie przezyli i dalej wierza? Twoja babcia miala 68 lat, nie twierdze, ze byla bardzo stara, ale niejeden by chcial dozyc takiego wieku. Ja pewnie nie dozyje, ale Boga za to nie winie. Jako 6-letnie dziecko trafilam do szpitala w stanie krytycznym, przez kolejne kilka miesiecy lezalam plackiem w stanie ciezkim, ale stabilnym. Bylam spisana na straty przez lekarzy, nie reagowalam na zadne leczenie. Mama nauczyla mnie rozanca, widzialam w tym nadzieje, wierzylam, ze skoro lekarze nie moga mi pomoc, to zrobi to Bog. Przez 7 miesiecy wyrwalam sie ze szpon smierci wiecej razy, niz niejeden emeryt. Gdy choroba sie wycofala nawet lekarze nie potrafili wyjasnic jak to sie stalo. Moze pomoglo mi to, ze bardzo wierzylam i doszlo do samouzdrowienia a moze faktycznie ktos mnie wysluchal. Ja wierze, ze Bog mi pomogl. Dzis juz medycyna potrafi sobie radzic z moja choroba i zyje normalnie miedzy nawrotami, ale nadal wierze, ze ktos nade mna czuwa. I nie wiem w czym Tobie przeszkadza, ze ktos wierzy w sile wyzsza. Ktos Cie krzywdzi w ten sposob? Mnie nawet nie obchodzi, ze ktos wierzy w Allaha, dopoki nie robi nikomu krzywdy. Niech sobie kazdy wierzy, lub nie. Mamy wolny wybor i nie wiem co komu do tego. A ludzie umierali, umieraja i umierac beda, planeta ziemia nie bylaby w stanie nas wykarmic gdyby ludzie nie umierali. Pocieszam sie tym, ze po smierci cos na mnie czeka i nie rozumiem jaki Ty masz z tym problem.
Aha i zebys mi nie zarzucala, tak jak poprzedniczce, ze malo tragedii w zyciu widzialam, to dodam, ze jak lezalam w szpitalu, niejedno dziecko zmarlo na tym samym oddziale.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 20:34   #658
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2016-09
Wiadomości: 9 219
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Cytat:
Napisane przez martynka89 Pokaż wiadomość
Pocieszam sie tym, ze po smierci cos na mnie czeka i nie rozumiem jaki Ty masz z tym problem.
Aha i zebys mi nie zarzucala, tak jak poprzedniczce, ze malo tragedii w zyciu widzialam, to dodam, ze jak lezalam w szpitalu, niejedno dziecko zmarlo na tym samym oddziale.[/COLOR]
Nie chcę tu grać adwokata ale przejrzałam jeszcze raz powyższe posty i w którym miejscu Twoja przedmówczyni "ma problem", że ktoś wierzy?

Ale już tak konkretnie - i pytam bez ironii i podtekstów, szczerze jak nie do końca 'wyleczony' katolik, który nie umie sobie z tym poradzić - jak sobie tłumaczyłaś to pogrubione? Gdzie był wtedy Bóg?

bo dla mnie na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź w którą bardzo chcę wierzyć ale już częściej nie potrafię niż potrafię.
3ebdb6c370169ce1a39c163fc8d64643247d9f80 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-27, 20:44   #659
martynka89
Zakorzenienie
 
Avatar martynka89
 
Zarejestrowany: 2008-08
Wiadomości: 6 790
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

[1=3ebdb6c370169ce1a39c163 fc8d64643247d9f80;6899597 6]Nie chcę tu grać adwokata ale przejrzałam jeszcze raz powyższe posty i w którym miejscu Twoja przedmówczyni "ma problem", że ktoś wierzy?

Ale już tak konkretnie - i pytam bez ironii i podtekstów, szczerze jak nie do końca 'wyleczony' katolik, który nie umie sobie z tym poradzić - jak sobie tłumaczyłaś to pogrubione? Gdzie był wtedy Bóg?

bo dla mnie na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź w którą bardzo chcę wierzyć ale już częściej nie potrafię niż potrafię.[/QUOTE]
No widocznie ma z tym problem, skoro komus wytyka, ze wierzy w Boga pozwalajacego ludziom umierac.

Co do pogrubionego- nie tlumaczylam tego sobie w zaden sposob, bo niestety wiekszosc tych biednych dzieci mozna bylo uratowac. Zawinili lekarze a nie Bog. Co do dzieci, dla ktorych juz nie bylo ratunku, to wierze, ze teraz, na drugim swiecie maja lepiej. Sama zylam z nadzieja, ze nawet jesli nie wyjde z choroby, to czeka na mnie drugie, lepsze zycie, bez bolu i cierpienia.
martynka89 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2016-12-28, 20:11   #660
201803111829
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2011-12
Wiadomości: 13 966
GG do 201803111829
Dot.: Kolęda - wpuszczacie, lubicie...?

Moja babcia wpuszcza, ja zawsze ostentacyjnie mijam się z księdzem w drzwiach (kiedyś nazywał mnie dzieckiem szamana, miałam z 14 lat).

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka
201803111829 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Forum plotkowe


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2020-01-25 18:02:22


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 03:49.