Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Dietetyka

Notka

Dietetyka Miejsce dla osób, które są na diecie. Rozmawiamy o zdrowym odżywianiu. Uwaga! Wyznacznikiem jest kaloryczność dobowa diet - muszą one mieć ponad 1000 kcal.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2010-03-16, 15:13   #31
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Z lenistwa nie chce mi się znowu szukać tych artykułów, ale było o krajach azjatyckich, że tam tego jedzą dużo, na gramy było podane ale nie pamiętam dokładnie ile, pozostał mi w głowie ogólny zarys informacji.
Ja tam nie bylem, ale spotkalem sie z informacjami, ze to ich jedzenie duzo to mit, ze owszem, jedza czesto, ale nieduzo.
Ja np. widzialem dane sprzed kilku lat, powolujace sie na statystyki FAO (food and agriculture ogranization), ktore wskazywaly na 6krotnie wieksze spozycie soi w Stanach niz w Japonii, a roznica w populacji wynosi nieco ponad 2.5raza. Tyle, ze jest kilka komplikacji:
- odnosnik do strony FAO nie dziala.
- nie jest wyszczegolniona konsumpcja wsrod ludzi, a wsrod zwierzat (soja nalezy do skladnikow paszy)
- nie ma podzialu na produkty z soi sfermentowanej a nie - natknalem sie rowniez na informacje, ze np. Japonczycy w zdecydowanie wiekszym stopniu jedza soje sfermentowana, jesli juz; aczkolwiek, nie bylem w stanie znalezc odpowiedniego potwierdzenia dla tej informacji.

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Pisali że być może przez to dziewczęta w tych krajach przedwcześnie dojrzewają. No i doczytałam też, że soja jest w tylu przetworach, słodyczach itp, że szok i po takich przeróbkach te wszystkie składniki soi nadal tam są? nie ulegają jakiejś... degradacji czy coś?
Jest, w Stanach masa jedzenia ma w sobie corn syrup i soje. Ble.

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
No i ja się nabrałam. Zresztą jest pełno preparatów sojowych w aptekach, na lewo i prawo chwali się soję. To co wczoraj przeczytałam, to taka informacja, jakby mi nagle powiedzieli że witaminy są niezdrowe. Szok i zdziwienie. Chociaż pierwsze parę punktów to zalety, a potem wymienia się wady. Jest ich tyle samo co wad, zazwyczaj. I bądź tu człowieku mądry.
Wg mnie, spozycie soi nie jest dla nikogo niezbedne, wiec biorac pod uwage potencjalne efekty uboczne...

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
On pracuje po 12 - 16 godzin dziennie. Utrzymuje mnie w zasadzie, bo ja pracuję z doskoku, parę razy w tygodniu po 3-4 godziny, więc mam mnóstwo czasu. Jakbym mu kazała jeszcze po pracy sobie gotować, to bym musiała być bez serca. Jak wychodzi o 6 czy 7 rano i wraca pomiędzy 19 - 22 do domu, to niech ma chociaż ugotowane chłopak
To zmienia postac rzeczy

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Lubię karkówkę, golonkę i kabanosy i jajka na boczku. Ogólnie lubię tłuste mięsa, jeśli mam już je jeść. No i raczej nie codziennie, bo też by mi pewnie zbrzydło. Ale kiedyś pracowałam w chińskiej restauracji i tam jadłam cielęcinę albo golonkę na zmianę, codziennie i nie miałam dość, ale oni tak gotują że to jest nie do podrobienia. Ja tak nie potrafię.
To rob czesciej miesa, ktore lubisz.

Cytat:
Napisane przez B-52 Pokaż wiadomość
Jak przytyję, to pewnie one też przytyją i wtedy mogą zostać jakie są. Ale jak ma być tak jak teraz, to ja już mam dosć. Wolę się wypchać i przypominać kobietę, niż zagłodzoną nastolatkę.
Tak, raczej sie zwieksza... ale nawet jesli nie, to co z tego? Jedrne ksztaltne piersi sa zawsze ladniejsze od balonowatych implantow, niezaleznie od rozmiaru.
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-03-16, 15:36   #32
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

:p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 13:45
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 09:02   #33
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

:p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 13:45
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 12:00   #34
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

[QUOTE][QUOTE=Wyrak;17919902]Bingo, produkty z soi sfermentowanej a niesfermentowanej to duza roznica.
O "mleku" sojowym kazdy moze juz sobie z powyzszego wyciagnac wnioski.



Gdzie niby ? Amerykanie jedza najwiecej soi na swiecie. Tego syfu jest tyle wszedzie, ze glowa mala W krajach Dalekiego Wschodu, z tego co czytalem, wcale soi nie je sie duzo - np. widzialem info o 8gramach w Japonii i stwierdzenie, ze jest traktowane jako dodatek, przyprawa, a nie np. zrodlo bialka.

8g bialka sojowego, nie samej soi, a to dosc znaczaca roznica/chyba czytalismy to samo: byla jeszcze wzmianka o nieziemskich roznicach w spozyciu w chinach, ale to jest uwarunkowane glownie dostepnoscia takiego a nie innego pozywienia/
co nie zmienia faktu, ze to i tak mniej niz w usa


Kobietom tez moga szkodzic i zdarza sie, ze szkodza.

zdarza sie, ale paniom w okresie menopauzy glownie pomaga, a wiekszosc preparatow sojowych w aptekach to te zaczynajace sie na meno-


No niestety, co gorsza soja jedzie na opinii "zdrowego jedzenia"

i wykorzystuja to brzydkie koncerny, typu herbalife
a durni klienci sie na to nacinaja
__________________
smocza mama

Edytowane przez kiciakasia
Czas edycji: 2010-04-07 o 12:01
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 13:17   #35
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
8g bialka sojowego, nie samej soi, a to dosc znaczaca roznica/chyba czytalismy to samo: byla jeszcze wzmianka o nieziemskich roznicach w spozyciu w chinach, ale to jest uwarunkowane glownie dostepnoscia takiego a nie innego pozywienia/
co nie zmienia faktu, ze to i tak mniej niz w usa
Nie, dane o ktorych ja mowie mowily o 8gramach soi dziennie, a nie bialka sojowego.
Co do Chin, to kiedys Santos pisala, jak dieta wplywa na zdrowie i plodnosc mieszkancow Hong Kongu jej zdaniem, fajnie gdyby bylo to zweryfikowane jakimis badaniami

Cytat:
Napisane przez kiciakasia Pokaż wiadomość
zdarza sie, ale paniom w okresie menopauzy glownie pomaga, a wiekszosc preparatow sojowych w aptekach to te zaczynajace sie na meno-
Zgadza sie, ja juz chyba o tym wspominalem nawet ?
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 13:38   #36
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Nie, dane o ktorych ja mowie mowily o 8gramach soi dziennie, a nie bialka sojowego.
Co do Chin, to kiedys Santos pisala, jak dieta wplywa na zdrowie i plodnosc mieszkancow Hong Kongu jej zdaniem, fajnie gdyby bylo to zweryfikowane jakimis badaniami



Zgadza sie, ja juz chyba o tym wspominalem nawet ?

nie szastaj tak emotkami, nie sledze santos.
nie twierdze tez, ze soja jest wybitnie zdrowa.
nie wiem czemu nie edytowalo, ale dopisywalam jeszcze o lecytynie, ktora jako komponent jako taki tez jest ok.
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-07, 13:57   #37
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

:p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 13:45
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2010-04-07, 14:04   #38
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

ryzowe/owsiane/migdalowe?
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 07:07   #39
B-52
BAN stały
 
Zarejestrowany: 2007-04
Lokalizacja: z domu
Wiadomości: 347
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

:p

Edytowane przez B-52
Czas edycji: 2010-09-08 o 13:44
B-52 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-04-08, 11:07   #40
kiciakasia
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2009-06
Lokalizacja: Miasto Ogrodów
Wiadomości: 3 195
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

mozesz zrobic sama: moczysz migdaly przez noc, zdejmujesz skorke, wsypujesz do miksera, zalewasz woda i jazda, mozesz doslodzic jak chcesz
__________________
smocza mama
kiciakasia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2010-06-01, 12:55   #41
ossa
Raczkowanie
 
Avatar ossa
 
Zarejestrowany: 2007-11
Wiadomości: 120
Dot.: Wiosenne... tycie (a co) do 55 kg

Cytat:
Napisane przez twinsy21 Pokaż wiadomość
Soja soją, my ją jemy raz na tydzien, dwa , żyjemy mamy się dobrze i w naszej diecie wege przyda sie troche bialka z tej rosliny Mleka nie kupilysmy i nie kupimy, w sumie kotlety z soi, tofu, itp w takiej ilosci jakiej jemy, wystarcza Mleka krowiego tez nie pijemy teraz i czujemy sie o wiele lepiej
Wszystko jest szkodliwe w pewnym stopniu, wiec...;p
U nas waga waha sie od 43.5 do 44.2 jakos tak Ale mamy nadzieje ze do maja uda nam si eosiagnac te 45 kg, bo tak troszke nasciemnialysmy endokrynologowi [ a raczej mamie, ktora musiala powiedziec to mu ] by nam dawke hormonow zmniejszyl Ale myslimy ze jakby uslyszal ze wazymy te powiedzmy 44 to tez by zle nie bylo ;p No to laseczki powodzenia w tyciu!
Bardzo dobre są napoje sojowe Alpro soya, polecam jeśli ktoś chce uzupełnić swoją dietę w soje, i jest już znudzony kotlecikami. Bardzo fajne urozmaicenie codziennych posiłków.
__________________

ossa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Dietetyka


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 10:29.