Co was drażni podczas pobytu w Polsce. - Strona 2 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Kobieta > Forum plotkowe > Emigrantki

Notka

Emigrantki Emigrantki to forum dla "zagranicznych" Wizażanek. Wejdź, poznaj rodaczki, wymień się opiniami i swoim doświadczeniem.

Odpowiedz
 
Narzędzia
Stary 2012-06-04, 13:09   #31
201608040942
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2003-08
Wiadomości: 9 977
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Ha A4 to ja tez jade jak przekrocze granice i wlasnie w zeszlym roku jak juz zjezdzalismy z autostrady to postawili bramke, wiec teraz bedziemy musieli zaplacic w momencie gdy po krotkiej jezdzie bedziemy opuszczac autostrade. Nie wiem kto byl taki madry ze na zjezdzie tez sa bramki powinny byc tylko na wjezdzie.

A co do danej sytuacji. Czytalas caly artykul dokladnie? No kurcze absurd jakich malo. karetka musi sie zatrzymac, pobrac bezplatny bilet, bo z normalnych sa zwolnieni i jak beda zjezdzac z autostrady oddac ten bezplatny bilet. Hallooooo, maja oni nawalone we lbach? Potem cos o jakims sprzecie, ktory umozliwia karetce otworzenie szlabanu jak beda dojezdzac, wiec ja sie chlopa pytam, a po cholere im to? A od czego sa te panie siedzace w tych budkach, widza karetka jedze na sygnale to podnosze szlaban. Moj chlop mi odpowiedzial krotko i zwiezle: ze sie nie da inaczej bo panie sa zajete czytaniem gazety.
Dla mnie to idealne podsumowanie tej calej paranoji ;o(

Edytowane przez 201608040942
Czas edycji: 2012-06-04 o 14:24
201608040942 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:14   #32
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

ah, również niesamowicie mnie drażnią POLSKIE KOLEJE, wiecznie spóźnione, brak dobrych połączeń, nie są one tak szybkie i bezpieczne, jak w Szwajcarii.

A, i drażni mnie to, że jak jestem w domu na święta to każdy myśli, że mnie wyrzucili z pracy i wracam na stałe
Taka zawiść, nieżyczliwość i robienie łaski, że sie w ogóle żyje.


Ceny akurat mi się podobają, bo za 100chf tu w CH nie kupie zbyt wiele, a w Polsce można dostać pare fajnych rzeczy
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 13:16   #33
Asji
Zadomowienie
 
Avatar Asji
 
Zarejestrowany: 2011-05
Wiadomości: 1 763
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
ha! rekalmy to zreszta kolejna zmora nasze kraju... wielkie banery i male plakaty "ozdabiaja" maista, miasteczka i wsie.
Np. nad sama Wisla stoi wielki rozwalajacy sie (chyba to byl kiedys hotel) i tak stoi i straszy a na nim.... reklama
To hotel Forum, nieczynny jakoś z 10 lat już. Fakt, stan w jakim teraz znajduje się budynek jest straszny. Wszystko za sprawą urzędników, którzy od x lat nie chcą wydać nowemu właścicielowi dokumentów potrzebnych by na nowo zagospodarować teren
Cytat:
Nie dziwie sie juz gdy turysci powrcajacy z wyprawy do Polski juz nie chca tam wiecej wracac...
Oprocz tego, ze jest tanio i moga mieszkac jak krolowie, to na tym praktycznie koncza sie wszelkie atrakcje.
No nie żartuj. Ja mam dość często kontakt z turystami i wszystkim bardzo podoba się w Polsce (przynajmniej Kraków i okolice, ale też np Zakopane czy Warszawa). Jeszcze nie słyszałam żeby się jakiś zapierał, że już tu więcej nie wróci
Cytat:
Dlaczego? ano dlatego, ze chyba sama by mnie cos trafilo gdym nie mogla sie dowiedziec - jak dojechac, czym dojechac ile zaplacic! A nawet jesli juz sie tego dowiem to... nie sadze abym wsiadla do rozklekotanego busa w ktorym nie ma pasow bezpieczenstwa a kierowca upycha wszytskich, byle by zarobic :/
Piszesz o Krakowie dalej? Od ponad 5 lat jeżdżę busami i autobusami z/do Krakowa i nie mam problemów z uzyskaniem inforamacji jak/czym i za ile dojechać. Rozklekotanymi busami też nie jeżdżę, ale to już od przewoźnika i trasy zależy (na krótkich trasach widuję bardziej wiekowe pojazdy).
Cytat:
Ale to nie wszytsko, bo jak na przyklad przyjedziesz 3 maja to wszytsko zamkniete
Ja akurat uważam, że to dobrze, że w święto narodowe sklepy są zamknięte. I tak niektóre działają 24h, 7dni w tygodniu
Cytat:
ze nie wspomne o odsylaniu ciezarnej od jednego okienka do drugiego + czekanie 30 min tylko po to aby dowiedziala sie, ze rejestracja odbywa sie w innym skrzydle przychodni
Z tym sie zgadzam. Ostatnio byłam w przychodni na badaniach i miałam podobną sytuację: odsyłanie od jednego okienka do drugiego (łącznie z takim, w którym nikt nie obsługiwał, do tej pory nie wiem po co mnie tam wysłano) i półgodzinne czekanie aż pielęgniarka łaskawie skończy dopijać kawę i podejdzie
Asji jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 16:48   #34
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość

Sluzba zdrowa - mmm to jest temat rzeka
Kilka przykladow - Na oddziale z dosyc powaznymi schorzeniami nie ma miejsca gdzie, na wypadek smierci pacjenta, mozna "umiescic cialo". No a skoro takiego miejsca nie ma to wykorzystuje sie UWAGA łazienke dla niepelnosprawnych (czyt. jedyny prysznic na tymze oddziale )
z tym niemozna nic zrobic ?
kurcze jakbym miala lezec w takim szpitalu gdzie ide pod prysznic i sa trupy to dziekuje bardzo ale sama na zawal bym pewnie zeszla



Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Mnie moze nie drazni, ale przeraza wyjscie z domu wieczorem. Zanjomi musza mnie odbierac z domu i przyprowadzac tam.

o tak bezpieczniej to sie wcale nie robi



co mnie jeszcze drazni
jade do Polski
rok 2011 ..
chce kupic bilet na autobus zeby dojechac do rodzinki
pani mi oznajmia ze biletow niema jednorazowych
mowie trudno moze calodniowe sa
nie
kiedy beda
tego pani tez niewie i chamsko mi zamyka okienko
a kierowca w danym miescie nie musi sprzedac biletu w autobusie w ciagu dnia
coz .. poczekalam , autobusu jak nie bylo tak niema
biore taxi



co mnie drazni ? ze nie moge sobie wyjsc bezpiecznie z aparatem na miasto , chociaz to i za granica roznie bywa
no ale w Polsce czasem wyjmie sie ,,lepsza" komorke w autobusie czy tramwaju to zmierza wzrokiem albo buzke otluc potrafia
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 17:33   #35
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Mnie drażni niewiele, ale czasem jestem skrępowana kiedy słyszę, że znajomy z konieczności opanował perfekcyjnie jedno zdanie w naszym języku "Bilet normalny do X proszę". Czego się nie robi, aby dojechać gdzieś PKP. Zresztą kolej to jakaś masakra, żeby w stolicy na dworcu centralny, w przechowalni bagaży nie było ani jednej osoby mówiącej w obcym języku. Jak widzę turystów próbujących tam cokolwiek załatwić od razu podchodzę i pytam czy potrzebują pomocy. Jak do tej pory wszyscy z chęcią korzystali z oferty tłumaczenia przy zakupie biletów albo zasięgnięciu informacji o połączeniach. Swoją drogą bardzo dużo, zwłaszcza młodych osób w większych miastach, zna przynajmniej komunikatywnie angielski albo niemiecki, więc pod tym względem jestem z nas dumna.


Co do świąt trzeba przed wyjazdem sprawdzić kiedy wypadają, bo to normalna sytuacja, gdzie indziej też zamykają z takich okazji sklepy, stacje benzynowe itd.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 18:28   #36
Darianna25
Zakorzenienie
 
Avatar Darianna25
 
Zarejestrowany: 2008-02
Lokalizacja: Maidstone U.K.
Wiadomości: 5 185
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez gorzala Pokaż wiadomość
Mój brat zawsze na drogi narzeka :P Pamiętam, jak z nim wracałam z centrum miasta i wpadlismy na dziurę, omijając inną dziurę i ten rozbrajający tekst 'ja chcę już do Irlandii...' ze smutkiem w głosie hahaha Wiadomo, że dużo 'Naszego' polskiego to 'NASZE' no i ciężko niektórym bez tego się obyć, a niektórzy całkowicie odłączają się od Polski i 'europeizują' się No cóż, jak kto woli, ja w Irlandii rok temu wytrzymałam miesiąc i też głównie na polskich produktach ale za znajomymi, za moim psiakiem i tak dalej się tęskniło
Prawda.Łatwo poczuć kiedy sie polską granicę przekroczyło.

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Po ostatnim pobycie jedyne co mnie drażniło to kelnerki w restauracjach i pubach. Sztywne jak pałąki, z podejściem jak księżniczki, odpowiadanie na pytania z łachy i zachowywanie się, jakby były nie wiadomo kim, zaobserwowałam to w paru miejscach i nie żeby to były jakieś luksusowe restauracje, zwykłe miejsca. Brrr.
Zgadzam się ale z roku na rok jest coraz lepiej.Jedynie panie w hipermarketach na kasie jezcze takie za karę pracujace.

Cytat:
Napisane przez blonde_hair Pokaż wiadomość
Mnie drazna Panie w urzedach, ktore odsylaja od jednej do drugiej i kazda mowi co innego, Panie obslugujace w moim sklepie osiedlowym z taka miną, ze sie odechciewa robic zakupy
No i te ceny
Ceny tak,drogo jak na zarabiającego Polaka ale dla nas to tak samo jak w uk.
A w uk też tak mam, co urzędnik to inna gatka.Nawet pani na basenie naliczyła mi inna cenę niż pani tydzień temu.

Cytat:
Napisane przez foremka001 Pokaż wiadomość
Drażni mnie to że ludzie w sklepach/na chodniku szturchają mnie i nie mówią "przepraszam".
A ty przed wyjazdem mówiłaś "przepraszam"?.Myslę, ze ten nawyk/maniera została przez nas nabyta walśnie podczas pobytu na wyspach.

Ja tylko dodam zero kultury jazdy na ulicach.W pl nie uświadczysz aby cię ktoś wpuścił lub przepuścił na ulicy.
__________________

Darianna25 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-04, 19:45   #37
CzarnyElf
Zakorzenienie
 
Avatar CzarnyElf
 
Zarejestrowany: 2004-05
Lokalizacja: USA
Wiadomości: 12 792
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Obsluga w sklepach
Obsluga w restauracjach
Obsluga w hotelach
Ocenianie po ubiorze
Cwaniactwo
CzarnyElf jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 13:38   #38
wenedka
Zakorzenienie
 
Avatar wenedka
 
Zarejestrowany: 2005-12
Lokalizacja: ZAGRANICO
Wiadomości: 10 609
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Przede wszystkim infrastruktura rodem z PRL-u, szczególnie w Polsce wschodniej- jedyne lotnisko Ściany Wschodniej jest w Rzeszowie, ew. w Warszawie
PKP- niezapomniane podróże z Pomorza na Lubelszczyznę; stanie 11 godz. w pociągu, zablokowane toalety, chamscy konduktorzy, opóźnienia, brud w przedziałach.
Kolejna rzecz, która mnie irytuje w Polsce są poslkie media, a raczej brak ich pluralizmu.
Poza tym ceny w stosunku do zarobków. Tragedia
No i obsługa.

I na koniec- maruderstwo

Cytat:
Napisane przez foremka001
Drażni mnie to że ludzie w sklepach/na chodniku szturchają mnie i nie mówią "przepraszam".
Na Lubelszczyźnie tego nie zauważyłam
__________________
Petersburski bogacz uchodzący za mecenasa sztuki,
zaprosił kiedyś na filiżankę herbaty Henryka
Wieniawskiego i jakby mimochodem, dodał:
- Może pan także wziąć ze sobą skrzypce.
- Dziękuję w imieniu skrzypiec, ale one herbaty nie
piją!


PRZYNAJMNIEJ ≠ BYNAJMNIEJ

Edytowane przez wenedka
Czas edycji: 2012-06-05 o 13:39
wenedka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:43   #39
Wyrak
Zakorzenienie
 
Avatar Wyrak
 
Zarejestrowany: 2008-02
Wiadomości: 19 268
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
ah, również niesamowicie mnie drażnią POLSKIE KOLEJE, wiecznie spóźnione, brak dobrych połączeń, nie są one tak szybkie i bezpieczne, jak w Szwajcarii.
W ogole, zwrocil ktos uwage, ile bylo ostatnio na kolei w PL incydentow? Kilka wypadkow, zderzen, pijany maszynista. Jakby tam coraz gorzej bylo

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Ceny akurat mi się podobają, bo za 100chf tu w CH nie kupie zbyt wiele, a w Polsce można dostać pare fajnych rzeczy
Jesli patrzec w ten sposob, to sie moga podobac, ale wzialwszy pod uwage sile nabywcza polskich pensji...
__________________
Łajrak blog: https://wizaz.pl/forum/blog.php?u=288138

Myslisz, ze mu sie podobasz? Czyli rzecz o nadinterpretacji: https://wizaz.pl/forum/blog.php?b=2437

OCZY (patrz av) cisna mi na MOZG. Prosze wez to pod uwage przy czytaniu moich postow.
Wyrak jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 13:48   #40
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Wyrak Pokaż wiadomość
Jesli patrzec w ten sposob, to sie moga podobac, ale wzialwszy pod uwage sile nabywcza polskich pensji...
to to jest wręcz zdzierstwo, wiem, mieszkałam sama z mamą, która wiecznie była w pracy, więc wiem, co ile kosztuje i to jest masakra dla osób zarabiających w Polsce.
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 14:24   #41
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Darianna25;34506403
Zgadzam się ale z roku na rok jes
t coraz lepiej.Jedynie panie w hipermarketach na kasie jezcze takie za karę pracujace.
Odnosnie kelnerek, barmanek czy kasjerek cotakie niemile sa.

Jestem ciekawa ile z was by z usmiechem pracowala na kasie w polsce, moze jeszcze w jakkims markecie co jest otwarty 24h. Pamietam jak jakies 5lat temu mi zaproponowali prrace w barze studenckim za 4zl/h na szczescie nie bylam tak zdesperowana i powiedzialam, ze nie bede za takie grosze pracowac calymi nocami a jak bym nie miala wyjscia i musiala tam pracowac to raczej tez d tryskajacej radoscia pracownika bylo by mi daleko.
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 14:39   #42
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Odnosnie kelnerek, barmanek czy kasjerek cotakie niemile sa.

Jestem ciekawa ile z was by z usmiechem pracowala na kasie w polsce, moze jeszcze w jakkims markecie co jest otwarty 24h. Pamietam jak jakies 5lat temu mi zaproponowali prrace w barze studenckim za 4zl/h na szczescie nie bylam tak zdesperowana i powiedzialam, ze nie bede za takie grosze pracowac calymi nocami a jak bym nie miala wyjscia i musiala tam pracowac to raczej tez d tryskajacej radoscia pracownika bylo by mi daleko.
tak, zgadza sie... ale moim zdaniem po co jeszcze bardziej "psuc" sobie dzien, bedac non stop niezadowolonym...
zreszta np. w UK jest wiele osob ktore nie zarabiaja woecej niz 1000 funtow "na reke" i zazwyczaj sa to panie w kasie czy recepcjonistki czy po prostu sprzedawczynie w sklepie a nawet niektore sekretarki etc etc ...
wierz mi tutaj te 1tys to tez niewielkie pieniadze... a jakos nie sptkalam sie z gburowatym zachowaniem czy z brakiem uprzejmosci...

zreszta "my jako narod" mam dosyc wysokie mniemanie o sobie ... i jak juz jestesmy na jakims "wyzszym stanowisku" to niestety z takaze wyzszoscia traktujemy takze innych ...

ja mam angielskie kol ktore np. pracuja jako asystent nauczyciela w collegeu ale to nie przeszkadza im aby wieczorami w weekendy "dorobic" sobie w pubie ....
przypuszczam ze w PL byloby to raczej nie do pomyslenia... no jak to ... ponizac sie praca barmanki kiedy to od pon do piatku siedze sobie wygodnie w klasie i pomagam dzieciom....
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 16:31   #43
Rena
Zakorzenienie
 
Avatar Rena
 
Zarejestrowany: 2004-07
Lokalizacja: Paris
Wiadomości: 29 331
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Ja troche sie przestawiam na inne jedzenie i kuchnia polska smakuje mi mniej niz dawniej (a naprawde bylam fanka).

Poza tym w Polsce zaczyna byc dla mnie za spokojnie, zaczynam lubic inne tetno zycia.
Rena jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 16:34   #44
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez myaja Pokaż wiadomość
draznic to mnie absolutnie nic nie drazni choc ze mnie partiotka jak z koziej dupy trabka to mimo wszystko moj kraj wiec podobnie jak wypowiedz wyzej staram sie cieszyc z kazdej chwili.spedzonej w pl
ALE sa momenty gdzie czuje sie nieswojo...
- drogi i wieeeczne remonty
- kultura osobista kazdego rodzaju obslugi...
- telewizja w ktorej ABSOLUTNIE wszystko rozumiem
- CENY gdzie za 100zl mam 5rzeczy w siatce

z ta uprzejmoscia to na prawde tragedia jakas jedziemy do kraju samochem, panstwo po panstwie wszyscy z taaakim bananem witaja i zegnaja,az tu BACH... granica polska. idziemy do 'restauracji' a tam co?... pani spoglada na nas jakbysmy kogos wl zabili ja do niej z pelnym usmiechem 'prosze frytki' a ta do mnie z mina zabojcy 'nie ma'... znajomi z ktorymi wracalismy w smiech a ja tak zglupialam ze odp pani 'ach to PRZEPRASZAM,dowidzenia' haha
a za granica jest inaczej? fakt, ze ceny w Polsce sporo poszly w gore, ale wszedzie tak jest


w sumie to mi raczej nic nie przeszkadza, bo przyjezdzam tylko na 3 tygodnie. napewno odrazu dobrze sie czuje, bo moge sie ubrac jak chce, co we Wloszech nie jest mozliwe....
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 16:59   #45
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3452673 4]a za granica jest inaczej? fakt, ze ceny w Polsce sporo poszly w gore, ale wszedzie tak jest


w sumie to mi raczej nic nie przeszkadza, bo przyjezdzam tylko na 3 tygodnie. napewno odrazu dobrze sie czuje, bo moge sie ubrac jak chce, co we Wloszech nie jest mozliwe....[/QUOTE]

A nie jest?
za 100 funtów to ja mam bez problemowo 2 tygodnie zakupów spozywczych dla 4osobowej rodziny.

Nawet jakbym chciała sobie przeliczać na złotówki to za 20 funtów moge kupić o wiele więcej niż 5 jakiś tam produktów.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 17:11   #46
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
Odnosnie kelnerek, barmanek czy kasjerek cotakie niemile sa.
Jestem ciekawa ile z was by z usmiechem pracowala na kasie w polsce, moze jeszcze w jakkims markecie co jest otwarty 24h. Pamietam jak jakies 5lat temu mi zaproponowali prrace w barze studenckim za 4zl/h na szczescie nie bylam tak zdesperowana i powiedzialam, ze nie bede za takie grosze pracowac calymi nocami a jak bym nie miala wyjscia i musiala tam pracowac to raczej tez d tryskajacej radoscia pracownika bylo by mi daleko.
Ja tam do niemiłej, skwaszonej obsługi nic nie mam, ba, nawet postrzegam już ją jako lokalny polski folklor. Oczywiście to pewnie dlatego, że na krótko przyjeżdżam. Pierwsza wizyta na dworcu i "drobne da!" przyprawia mnie tylko o uśmiech

Chodziło mi o wyniosłość i księżniczkowatość panien restauracjach.
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"

Edytowane przez CremaCatalana
Czas edycji: 2012-06-05 o 17:13
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 17:11   #47
Niambie
Zadomowienie
 
Avatar Niambie
 
Zarejestrowany: 2010-04
Lokalizacja: Londyn
Wiadomości: 1 485
Dawno w Polsce nie bylam, ale irytowalo mnie to, ze nie moge swobodnie pogadac z kolezanka ( wszyscy mnie rozumieja ;-)).
Teraz jak czasem ogladam polska tv u kolezanki, irytuje mnie lektor. Za cholere nie moge pojac dlaczego ten facet musi mi zaklocac dialogi :-D Wiem, dziwne to.
Niambie jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 18:41   #48
kreaturkka
Wtajemniczenie
 
Avatar kreaturkka
 
Zarejestrowany: 2010-04
Wiadomości: 2 169
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Niambie Pokaż wiadomość
Teraz jak czasem ogladam polska tv u kolezanki, irytuje mnie lektor. Za cholere nie moge pojac dlaczego ten facet musi mi zaklocac dialogi :-D Wiem, dziwne to.
wcale nie dziwne, ja od zawsze mieszkam w Polsce i też irytuje mnie lektor, zagraniczne filmy oglądam tylko z napisami , dlatego TV odpada
__________________
https://wizaz.pl/forum/showthread.ph...3#post34053713 ->Majowa nowa wymiana !


in my past life I was a dancer, I danced my life away ...
kreaturkka jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:01   #49
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
A nie jest?
za 100 funtów to ja mam bez problemowo 2 tygodnie zakupów spozywczych dla 4osobowej rodziny.

Nawet jakbym chciała sobie przeliczać na złotówki to za 20 funtów moge kupić o wiele więcej niż 5 jakiś tam produktów.
ja sie odnosilam do wloskich zakupow. tutaj dla 2 osob wychodzi nam min 60 euro tygodniowo i to oszczedzajac czyli wychodzi na to, ze Anglia to raj na ziemi, a jeszcze do tego pokazywali tu tabelke z zarobkami i anglicy zarabiaja 2 razy tyle co wlosi. ale sprawiedliwosc ...


jeszcze dodam, ze tutaj kuchnia jest do bani. to tak, jakbym jadla w kolko te same rzeczy. juz sie nie moge doczekac sierpnia, to wtedy sobie porzadnie pojem w PL !!!
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2012-06-05, 19:09   #50
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3453006 0]ja sie odnosilam do wloskich zakupow. tutaj dla 2 osob wychodzi nam min 60 euro tygodniowo i to oszczedzajac czyli wychodzi na to, ze Anglia to raj na ziemi, a jeszcze do tego pokazywali tu tabelke z zarobkami i anglicy zarabiaja 2 razy tyle co wlosi. ale sprawiedliwosc ...


jeszcze dodam, ze tutaj kuchnia jest do bani. to tak, jakbym jadla w kolko te same rzeczy. juz sie nie moge doczekac sierpnia, to wtedy sobie porzadnie pojem w PL !!! [/QUOTE]

tego bym sie nie spodziewała
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 19:14   #51
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-07
Wiadomości: 4 697
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

moze zle sie wyrazilam. nie tyle kuchnia, co zasobnosc supermarketow. jedzenie w tych polskich jest duzo bardziej zroznicowane
e005a964934c5ccfb93a5ccda41449f79d95ca06 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 20:06   #52
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3453038 8]moze zle sie wyrazilam. nie tyle kuchnia, co zasobnosc supermarketow. jedzenie w tych polskich jest duzo bardziej zroznicowane[/QUOTE]

No w sumie to we wloszech je sie ciagle to samo ... bo zawsze jest to makaron ... tylko ,ze na milion sposobow,ale jednak zawsze makaron

ale badzmy szczerzy kuchnia wloska (oprocz meksykanskiej) jest najlepsza na swiecie

a co do supermarketow to sie zgadzam we wloszech jest bardzo,ale to bardzo ubogi wybor wszystkiego !

zawsze jak jestem w polsce i pojde do centrum handlowego,albo supermarketu o drogeriach nie wspominajac to normalnie oczoplasu dostaje,szal zakupow
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 21:57   #53
201610310857
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2009-02
Wiadomości: 15 803
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
No w sumie to we wloszech je sie ciagle to samo ... bo zawsze jest to makaron ... tylko ,ze na milion sposobow,ale jednak zawsze makaron

ale badzmy szczerzy kuchnia wloska (oprocz meksykanskiej) jest najlepsza na swiecie

a co do supermarketow to sie zgadzam we wloszech jest bardzo,ale to bardzo ubogi wybor wszystkiego !

zawsze jak jestem w polsce i pojde do centrum handlowego,albo supermarketu o drogeriach nie wspominajac to normalnie oczoplasu dostaje,szal zakupow
Nieprawda! TAJSKA JEST NAJLEPSZA NA ŚWIECIE
201610310857 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:03   #54
Romanaccia
Zakorzenienie
 
Avatar Romanaccia
 
Zarejestrowany: 2008-09
Lokalizacja: Buenos Aires
Wiadomości: 4 902
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Edeldredzia Pokaż wiadomość
Nieprawda! TAJSKA JEST NAJLEPSZA NA ŚWIECIE
kwestia gustu ,ale to wloska ,meksykanska i francuska (tego juz nie rozumiem ) sa uwazane za te naj... a z tajska niestety nie mialam jeszcze do czynienia,a ja lubie probowac dan z roznych zakatkow swiata,mozesz mi cos polecic ?
__________________
"Some are born to sweet delight ,Some are born to endless night ..." - William Blake
Romanaccia jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:12   #55
Kofika13
Zakorzenienie
 
Avatar Kofika13
 
Zarejestrowany: 2008-06
Wiadomości: 4 107
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Kofi dziękuję za szczegółową wypowiedź.
oh prosze bardzo. chcialam to jakos ujac inaczej ale chyba przemawiajaca przeze mnie frustracja mi nie pozwolila ...

zreszta wlasnie sie dowiedzialam, ze tacie nie przepisza jakiegos tam leku ktory jest na recepte, bo przebywa w szpitalu ....
a lek jest niezbedny bo noga mu puchnie ....
a na oddziale tego leku nie ma
zatem pytam sie CO ON MA ZROBIC? ma sie wypisac na wlasne rzadanie?
aaaa nie nie moze ... bo jest podpiety do kroplowki

co za durny kraj

Cytat:
Napisane przez Asji Pokaż wiadomość
No nie żartuj. Ja mam dość często kontakt z turystami i wszystkim bardzo podoba się w Polsce (przynajmniej Kraków i okolice, ale też np Zakopane czy Warszawa). Jeszcze nie słyszałam żeby się jakiś zapierał, że już tu więcej nie wróci
wiesz co, do mnie sie tez nikt nie zapieral
jakis czas temu znajoma z pracy wrocila z PL - do mnie powiedziala, ze bylo fajnie i w ogole, ze jej syn (pelnoletni) za dzieczynami sie ogladal, ze jedzenie nawet OK ale poniewaz tlumaczen nie bylo to nie wiedziala co zamowic...
i ze w wigile wszytsko zamkniete (katolicki kraj katolickie obyczaje ) (ale to takie tam drobiazgi)

a pozniej ... nie wiedzac ze jestem w pokoju obok w ktorym sa otwarte drzwi na osciez ... juz o Polsce z takim entuzjazmem sie nie wypowiadala

Cytat:
Piszesz o Krakowie dalej? Od ponad 5 lat jeżdżę busami i autobusami z/do Krakowa i nie mam problemów z uzyskaniem inforamacji jak/czym i za ile dojechać. Rozklekotanymi busami też nie jeżdżę, ale to już od przewoźnika i trasy zależy (na krótkich trasach widuję bardziej wiekowe pojazdy).
niedlej jak rok temu czekalismy na dworcu autobusowym w Krakowie ...
organizacji ZERO
informacji RZADNEJ
busy ciesze sie, ze przezylam.

Cytat:
Ja akurat uważam, że to dobrze, że w święto narodowe sklepy są zamknięte. I tak niektóre działają 24h, 7dni w tygodniu
tak i owszem gdy tych swiat jest 5 na krzyz a nie co miesiac COŚ
ej ... przeciez u nas najlepiej by zamykali przy kazdej nadarzajacej sie okazji
dobrze ze z okazji "dnia kazdego swietego" wszytsko nie pozamykane!!!

tydzien temu w PL bylam i byly Zielone Swiatki - wsztsko zamkniete
ej ... a ci co nie wierza dlaczego maja sie dostosowywac...

tutaj jedynymi dniami gdzie nie mozna nabyc (teoretycznie bo w praktyce to i u Hindusa i w niektorych tesco kupisz) chleba czy mleka sa 1 dzien swiat BN i chyba Niedziela Wielkanocna



Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
z tym niemozna nic zrobic ?
kurcze jakbym miala lezec w takim szpitalu gdzie ide pod prysznic i sa trupy to dziekuje bardzo ale sama na zawal bym pewnie zeszla
no jak widac niestety nie mozna :/

zreszta wiele przykladow takich i innych moznaby mnozyc i mnozyc !!
__________________
Mad about Mad Men

“Two things are infinite: the universe and human stupidity; and I'm not sure about the universe.”
Albert Einstein
Kofika13 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:22   #56
paulinka1128
Zadomowienie
 
Avatar paulinka1128
 
Zarejestrowany: 2006-04
Lokalizacja: Trento
Wiadomości: 1 467
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez CremaCatalana Pokaż wiadomość
Ja tam do niemiłej, skwaszonej obsługi nic nie mam, ba, nawet postrzegam już ją jako lokalny polski folklor. Oczywiście to pewnie dlatego, że na krótko przyjeżdżam. Pierwsza wizyta na dworcu i "drobne da!" przyprawia mnie tylko o uśmiech

Chodziło mi o wyniosłość i księżniczkowatość panien restauracjach.

ale tak nie jest tylko w polsce!
Ja ostatnio w Mediolanie kupowalam bilet na pociag. Kosztowal 6€. Wlozylam banknot 20€ i w tym momencie podchodzi zul i poyta sie o drobne. Ja mowie, ze niestety nie mam a on beszczelnie do mnie " Jak to nie masz przeciez zaraz automat ci wyda 8€ reszty".
__________________
www.wloskiedolomity.blogspot.it
Blog fotograficzno-podrozniczy
paulinka1128 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:33   #57
CremaCatalana
Rozeznanie
 
Avatar CremaCatalana
 
Zarejestrowany: 2010-11
Wiadomości: 857
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
ale tak nie jest tylko w polsce!
Ja ostatnio w Mediolanie kupowalam bilet na pociag. Kosztowal 6€. Wlozylam banknot 20€ i w tym momencie podchodzi zul i poyta sie o drobne. Ja mowie, ze niestety nie mam a on beszczelnie do mnie " Jak to nie masz przeciez zaraz automat ci wyda 8€ reszty".
Ale mi nie chodziło o żuli tylko obsługę
__________________
"Ten wie, tamten wie tylko ja nie wiem
Może coś przeoczyłem, a może nie znam sam siebie"
CremaCatalana jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-05, 22:33   #58
***luna
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-07
Lokalizacja: UK
Wiadomości: 8 190
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Kofi to jest aż tragikomiczne z tym szpitalem. Aż słów brakuje.

Cytat:
Napisane przez paulinka1128 Pokaż wiadomość
ale tak nie jest tylko w polsce!
Ja ostatnio w Mediolanie kupowalam bilet na pociag. Kosztowal 6€. Wlozylam banknot 20€ i w tym momencie podchodzi zul i poyta sie o drobne. Ja mowie, ze niestety nie mam a on beszczelnie do mnie " Jak to nie masz przeciez zaraz automat ci wyda 8€ reszty".
W UK taki nieuprzejmych bezdomnych nie spotkalam. A w sumie podobne rzeczy mogą nas denerwować i drażnić w Polsce i w innych krajach.
__________________
Blogi są dwa
blogowo: poradnik emigranta nowy post:
14/10/2012 Obyście tego postu nie potrzebowali
blogowo:
aktywnie
nowy post 12/09/2012 Veni Vidi Vici
***luna jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 00:20   #59
irenkaaa
Zakorzenienie
 
Avatar irenkaaa
 
Zarejestrowany: 2010-03
Lokalizacja: Fr
Wiadomości: 11 433
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

[1=e005a964934c5ccfb93a5cc da41449f79d95ca06;3453006 0]ja sie odnosilam do wloskich zakupow. tutaj dla 2 osob wychodzi nam min 60 euro tygodniowo i to oszczedzajac czyli wychodzi na to, ze Anglia to raj na ziemi, a jeszcze do tego pokazywali tu tabelke z zarobkami i anglicy zarabiaja 2 razy tyle co wlosi. ale sprawiedliwosc ...


jeszcze dodam, ze tutaj kuchnia jest do bani. to tak, jakbym jadla w kolko te same rzeczy. juz sie nie moge doczekac sierpnia, to wtedy sobie porzadnie pojem w PL !!! [/QUOTE]

w Irlandii to samo - na 2 ososby na tydzien mi 60 e idzie a wcale rarytasow nie jemy i oszczednie sie staram

tez czekam na sierpien
Francja czeka - zjem sobie dobrze


Cytat:
Napisane przez Romanaccia Pokaż wiadomość
kwestia gustu ,ale to wloska ,meksykanska i francuska (tego juz nie rozumiem ) sa uwazane za te naj... a z tajska niestety nie mialam jeszcze do czynienia,a ja lubie probowac dan z roznych zakatkow swiata,mozesz mi cos polecic ?
a dlaczego? moze zalezy z jakiego regionu Francji bo znam Francuzow ktorzy zab i tego typu jedzenia nie lubia wcale , swietnie gotuja i kuchnia francuska w kazdym regionie ma cos ciekawego do zaoferowania
ja tam lubie


Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość

tutaj jedynymi dniami gdzie nie mozna nabyc (teoretycznie bo w praktyce to i u Hindusa i w niektorych tesco kupisz) chleba czy mleka sa 1 dzien swiat BN i chyba Niedziela Wielkanocna





no jak widac niestety nie mozna :/

zreszta wiele przykladow takich i innych moznaby mnozyc i mnozyc !!
u nas tez jedynie 2-3 dni w roku nie kupisz chleba

Cytat:
Napisane przez ***luna Pokaż wiadomość
Kofi to jest aż tragikomiczne z tym szpitalem. Aż słów brakuje.



W UK taki nieuprzejmych bezdomnych nie spotkalam. A w sumie podobne rzeczy mogą nas denerwować i drażnić w Polsce i w innych krajach.
ja spotkalam .. w Irlandii niby polskiego bezdomnego i to kilka dni temu ktory wygladal calkiem calkiem a zebral kolo marketu ale tylko od polakow
irenkaaa jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Stary 2012-06-06, 10:27   #60
amber2046
Zakorzenienie
 
Avatar amber2046
 
Zarejestrowany: 2006-02
Lokalizacja: na zachód od HollyŁódź
Wiadomości: 4 399
Dot.: Co was drażni podczas pobytu w Polsce.

Cytat:
Napisane przez Kofika13 Pokaż wiadomość
tak i owszem gdy tych swiat jest 5 na krzyz a nie co miesiac COŚ
ej ... przeciez u nas najlepiej by zamykali przy kazdej nadarzajacej sie okazji
dobrze ze z okazji "dnia kazdego swietego" wszytsko nie pozamykane!!!

tydzien temu w PL bylam i byly Zielone Swiatki - wsztsko zamkniete
ej ... a ci co nie wierza dlaczego maja sie dostosowywac...

tutaj jedynymi dniami gdzie nie mozna nabyc (teoretycznie bo w praktyce to i u Hindusa i w niektorych tesco kupisz) chleba czy mleka sa 1 dzien swiat BN i chyba Niedziela Wielkanocna
Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
u nas tez jedynie 2-3 dni w roku nie kupisz chleba
W Austrii w samym maju święta wypadały 1; 17; 28 i jutro też mamy tu kolejny wolny dzień. Przy takiej okazji nawet na większości stacji benzynowych nie masz czego szukać, o zakupach spożywczych zapomnij.
W tygodniu sklepy otwarte standardowo 7:30-20 (na wiosnę tego roku przedłużyli, bo wcześniej była 19:30, ale za to teraz później zaczynają). Jedna Billa przy głównym dworcu pracuje do 21. Nie ma azjatyckich sklepów otwartych do późnych godzin nocnych. Może w tym miejscu wspomnę, że mieszkam w stolicy regionu nie małym miasteczku, czy wiosce.
Poczta i banki pracują krótko (standardowo 9-17) i do tego w środku dnia mają zwykle przynajmniej godzinne okienko kiedy nic nie załatwisz.
Sklepy odzieżowe na główniej ulicy zamykają o 18:30, w soboty o 17. Centrum handlowe pon.-pt. 9-19:30 sob. 9-18. Niedziela jest dniem wolnym od pracy.
Bardziej ceni się tutaj wolny czas, rodzinny często spędzają go aktywnie. Mnóstwo ludzi w weekendy wybiera się na wycieczki, chodzi po górach nawet z malutkimi dziećmi w nosidełkach, jeździ na rowerach, starsze osoby spacerują po parkach lub nad jeziorem. Moim zdaniem to ogromny plus, że nie trzeba tutaj pracować na okrągło.


Cytat:
Napisane przez irenkaaa Pokaż wiadomość
w Irlandii to samo - na 2 ososby na tydzien mi 60 e idzie a wcale rarytasow nie jemy i oszczednie sie staram
My na dwie osoby w opcji oszczędnej wydajemy 100 euro tygodniowo.
__________________
"Związki partnerskie? Ja od razu na małżeństwa homoseksualne bym pozwolił. Nikt nigdzie nie powinien być zwalniany z tego koszmaru. (...)
Co to ma być - same romanse? Jakieś przyjemności? I uważam, że absolutnie powinni dostać prawo adopcji."
Janusz Głowacki

Crucify Your Mind
amber2046 jest offline Zgłoś do moderatora   Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Nowe wątki na forum Emigrantki


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Wyłączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2014-01-01 00:00:00


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 01:53.