Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III - Strona 59 - Wizaz.pl

Wróć   Wizaz.pl > Zdrowie i Medycyna > Zdrowie ogólnie

Notka

Zdrowie ogólnie W tym miejscu rozmawiamy o zdrowiu: od profilaktyki po sposoby leczenia. Porada uzyskana na forum nie zastępuje wizyty u lekarza, ma funkcję informacyjną!

Zamknij wątek
 
Narzędzia
Stary 2016-11-05, 16:30   #1741
afrodytek
Zadomowienie
 
Zarejestrowany: 2010-10
Wiadomości: 1 077
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Hej wszystkim!

Mam 24 lata

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zrobieniem badań na tarczycę. Okresowo wypadają mi włosy w ilościach ponad norme- czyt. garściami i zatkany odpływ, ale najczęściej jest to po lecie i po zimie. Dodatkowo rozdwajają mi się paznokcie. Zrobiłam rok temu TSH i wyszło mi 3,2. Czyli w normie.
Jednak w czasie ostatnich 1-2 lat przytyłam dość znacznie. Zawsze byłam chudzinką o wadze ok 48 kg, potem w czasie liceum prztyłam do granicy 55 kg. Teraz moja waga to 61 kg przy wzroście 165cm, jednak na wiosne było to 65 kg ( teraz ograniczyłam cukier) . Dodatkowo zauważyłam, że moje włosy jak nigdy zrobiły się mega suche i tak samo stało się z moją skórą.
Ogólnie jestem jakaś bez energii , ale nie jest to ciągłe. Czasem z moją energią jest wszystko w porządku Ze spaniem gorzej. Zawsze w granicach 22 już padam i mogę przeegzystować do 23-24 jeśli np. wciągnie mnie dobra książka, ale zazwyczaj wtedy po 23 padam nie wiem kiedy. Spię zazwyczaj ok 8 godzin ale im dłużej spie tym trudniej mi wstać.

Nie mam pojęcia czy z moją tarczycą może być coś nie tak. Jednak teraz wszyscy w otoczeniu mówią o chorobach tarczycy.
Chce zrobić badanie TSH , FT3 i FT4. Czy może być tak,że te badania wyjdą w normie a tarczyca może być chora?
dziękuje za pomoc
afrodytek jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 16:42   #1742
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Jest to możliwe, nawet przy tsh 3,2 mogą występować objawy niedoczynności u niektórych osób. To kwestia indywidualna, zrób trójkę tarczycową i usg tarczycy, może się okazać że masz ją bardzo małą i poprostu nie wyrabia a może być tak że przez te 2 lata w wyniku zapalenia się zmniejszyła i to początek choroby i tsh jeszcze nie zareagowało na spadek hormonów tarczycowych.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 17:51   #1743
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez afrodytek Pokaż wiadomość
Hej wszystkim!

Mam 24 lata

Od jakiegoś czasu zastanawiam się na zrobieniem badań na tarczycę. Okresowo wypadają mi włosy w ilościach ponad norme- czyt. garściami i zatkany odpływ, ale najczęściej jest to po lecie i po zimie. Dodatkowo rozdwajają mi się paznokcie. Zrobiłam rok temu TSH i wyszło mi 3,2. Czyli w normie.
Jednak w czasie ostatnich 1-2 lat przytyłam dość znacznie. Zawsze byłam chudzinką o wadze ok 48 kg, potem w czasie liceum prztyłam do granicy 55 kg. Teraz moja waga to 61 kg przy wzroście 165cm, jednak na wiosne było to 65 kg ( teraz ograniczyłam cukier) . Dodatkowo zauważyłam, że moje włosy jak nigdy zrobiły się mega suche i tak samo stało się z moją skórą.
Ogólnie jestem jakaś bez energii , ale nie jest to ciągłe. Czasem z moją energią jest wszystko w porządku Ze spaniem gorzej. Zawsze w granicach 22 już padam i mogę przeegzystować do 23-24 jeśli np. wciągnie mnie dobra książka, ale zazwyczaj wtedy po 23 padam nie wiem kiedy. Spię zazwyczaj ok 8 godzin ale im dłużej spie tym trudniej mi wstać.

Nie mam pojęcia czy z moją tarczycą może być coś nie tak. Jednak teraz wszyscy w otoczeniu mówią o chorobach tarczycy.
Chce zrobić badanie TSH , FT3 i FT4. Czy może być tak,że te badania wyjdą w normie a tarczyca może być chora?
dziękuje za pomoc
3,2 to wcale nie jest dla osoby w Twoim wieku norma... To moze byc poczatek niedoczynnosci chociazby.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 18:24   #1744
Ferrivia
Raczkowanie
 
Avatar Ferrivia
 
Zarejestrowany: 2016-10
Wiadomości: 94
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja miałam 3,1 gdy w sumie zdiagnozowano u mnie niedoczynność więc warto przejść się do endokrynologa
__________________
34/52 📖

Instagram
Ferrivia jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 20:40   #1745
effcia82
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2006-04
Wiadomości: 7 007
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

To już ponad 2 tygodnie bez euthyroxu. Nie czuję się gorzej niż wcześniej. Kiedy powinnam zbadać tsh aby wynik był miarodajny?
effcia82 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 21:59   #1746
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

.
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-05, 22:52   #1747
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
To już ponad 2 tygodnie bez euthyroxu. Nie czuję się gorzej niż wcześniej. Kiedy powinnam zbadać tsh aby wynik był miarodajny?
Min. miesiac mysle.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  

Najlepsze Promocje i Wyprzedaże

REKLAMA
Stary 2016-11-05, 23:42   #1748
damdalena
Zakorzenienie
 
Zarejestrowany: 2008-06
Lokalizacja: podkrakowskie
Wiadomości: 3 610
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez effcia82 Pokaż wiadomość
To już ponad 2 tygodnie bez euthyroxu. Nie czuję się gorzej niż wcześniej. Kiedy powinnam zbadać tsh aby wynik był miarodajny?
6 tygodni.
damdalena jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-07, 17:32   #1749
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

A ja ostatnio odzylam. We wrześniu TSH wyszło mi 2.4 i lekarka podniosła mi dawkę z 25 na 50. Nie sądziłam ze tak szybko zobaczę efekty, ale już teraz wrócił mi krótki regularny cykl, a ostatnie pół roku borykalam się z 50 dniowym. Czuje jeszcze trochę zmianę, jestem zmęczona jesienią i tym jak szybko robi się ciemno, ale mając porównanie zwiększenie tej dawki było najlepsza decyzja w tym roku

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-09, 16:48   #1750
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Jestem już 3 miesiące na letroxie 50, początkowe TSH 4,5, fT4 około 25%. Odebrałam dziś wyniki badań kontrolnych i przedstawiają się tak:

TSH 0,77 (norma 0,23-4,00)
fT4 1,22 (norma 0,89-1,76). 38%

TSH spadło, fT4 się podniosło troszkę ale nadal jest dość niskie. Czemu nie podniosło się bardziej, skoro TSH mam już tak niskie?

Oprócz tego pierwszy raz w życiu zbadałam cholersterol całkowity i glukozę, i troche się zdziwiłam. Jestem szczupła, nawet bardzo, nie jem tłustych rzeczy, a cholesterol mam 250!! przy normie do 190. Glukoza 98,5 przy normie do 99, czyli też nie jakoś super. Skąd to?
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-10, 14:14   #1751
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Mam wrażenie że nasze sytuacje są mocno podobne, też nie jestem otyła a cholesterol w kosmos. Ale wydaje mi się że to hashi robi nas w konia. Glukozy dawno nie sprawdzałam ale chciałabym zrobić krzywą glukozowo insulinową i to dość drogie jest i nie po drodze mi ☺ co to tsh to też u mnie ostatnio ft3 15℅ tsh 0.7 i czuję się fatalnie ale co zrobić, myślę czy by samej nie podnieść sobie dawki z 50 na 75 co dwa dni no czuję się gorzej niż przed leczeniem. Możliwe że masz ten sam problem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-11, 10:59   #1752
201611290918
Konto usunięte
 
Zarejestrowany: 2006-12
Wiadomości: 518
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że nasze sytuacje są mocno podobne, też nie jestem otyła a cholesterol w kosmos. Ale wydaje mi się że to hashi robi nas w konia. Glukozy dawno nie sprawdzałam ale chciałabym zrobić krzywą glukozowo insulinową i to dość drogie jest i nie po drodze mi ☺ co to tsh to też u mnie ostatnio ft3 15℅ tsh 0.7 i czuję się fatalnie ale co zrobić, myślę czy by samej nie podnieść sobie dawki z 50 na 75 co dwa dni no czuję się gorzej niż przed leczeniem. Możliwe że masz ten sam problem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
Mogę zapytać jaki masz ten cholesterol? I robisz coś z tym? Dieta, leki? Na szczęście za 10 dni mam wizytę u endo, która jest też internista, może coś mi na to poradzi
201611290918 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 11:47   #1753
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Tez mam wysoki cholesterol, a waga w normie, daleko mi do nadwagi czy tłustego jedzenia. Z tym ze mój lekarz nie widzi w cholesterolu problemu, uważa że to akurat nikomu nie szkodzi i żeby się tym nie przejmowac

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 11:59   #1754
gwiazdka93
Zakorzenienie
 
Avatar gwiazdka93
 
Zarejestrowany: 2009-10
Lokalizacja: Małpolska
Wiadomości: 7 428
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Ja mam za wysoki HDL i też się tym nie przejmuję
gwiazdka93 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-11, 12:56   #1755
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

230 całkowity z tym że LDL i trójglicerydy też mocno powyżej normy a HDL poniżej, moja lekarka to olała to. Kiedyś czytałam że przy hashi jest zaburzony rozkład tłuszczów czy coś takiego nie pamiętam już dokładnie ale to ponoć jedna z przyczyn tycia w niedoczynności.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-12, 01:07   #1756
gosia1119
Przyczajenie
 
Zarejestrowany: 2012-09
Wiadomości: 1
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cześć wszystkim!

Niedługo minie rok odkąd pozbyłam się prawego płata tarczycy - przez parę miesięcy chodziłam zmęczona, zdenerwowana, nie mogłam się skupić, aż w końcu doszły do tego niepohamowane wybuchu złości naprzemiennie z płaczem (a płakać mogłam o wszystko). Początkowo myślałam, że sama jestem sobie winna przez to, że nie jem mięsa i znowu dorobiłam się anemii albo jestem zestresowana szkołą (a byłam wtedy w drugiej liceum). No i coś pewnie w tym było.

Hormony badałam kilka razy - za każdym wszystko w normie, bez żadnych odchyleń - natomiast przez przypadek dowiedziałam się o anty-TPO. U mnie prawie sześciokrotnie przekraczało normę. Wtedy też zaobserwowałam z mamą zgrubienie na szyi. U endokrynologa okazało się, że mam guza i subkliniczną nadczynność, więc rok zakończyłam dwukrotnym pobytem w szpitalu.
Stres był ogromny, ale jeszcze większa ulga, kiedy okazało się, że guz nie był złośliwy. Pamiętam tylko jak bardzo byłam szczęśliwa, że wreszcie mam diagnozę, bo psychicznie przestawałam sobie radzić.

Zaczynałam od dawki 150, a w tej chwili przyjmuję Euthyrox 88 i mam się coraz lepiej. Nie wiem czy mam rację, bo sama się w tym już gubię, ale leczenie i objawy przebiegają u mnie raczej jak w przypadku niedoczynności. Czy jest możliwe takie przejście z subklinicznej nadczynności na niedoczynność, czy operacja i usunięcie tego głównego czynnika nie mają raczej znaczenia?
gosia1119 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 12:06   #1757
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
230 całkowity z tym że LDL i trójglicerydy też mocno powyżej normy a HDL poniżej, moja lekarka to olała to. Kiedyś czytałam że przy hashi jest zaburzony rozkład tłuszczów czy coś takiego nie pamiętam już dokładnie ale to ponoć jedna z przyczyn tycia w niedoczynności.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
a jakie masz trójglicerydy?
cholesterolu nie masz wysokiego, normy są sztucznie zaniżane. ważny jest stosunek poszczególnych frakcji względem siebie i niskie trójglicerydy. to, że masz całkowity 230 to akurat powinnaś się cieszyć
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 13:12   #1758
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Mam wrażenie że nasze sytuacje są mocno podobne, też nie jestem otyła a cholesterol w kosmos. Ale wydaje mi się że to hashi robi nas w konia. Glukozy dawno nie sprawdzałam ale chciałabym zrobić krzywą glukozowo insulinową i to dość drogie jest i nie po drodze mi ☺ co to tsh to też u mnie ostatnio ft3 15℅ tsh 0.7 i czuję się fatalnie ale co zrobić, myślę czy by samej nie podnieść sobie dawki z 50 na 75 co dwa dni no czuję się gorzej niż przed leczeniem. Możliwe że masz ten sam problem.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
pisałam ci już kiedyś, że podniesienie dawki nie sprawi, że będziesz mieć lepszą konwersję! chcesz się dorobić nadczynności tarczycy?
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 14:14   #1759
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez skazana_na_bluesa Pokaż wiadomość
pisałam ci już kiedyś, że podniesienie dawki nie sprawi, że będziesz mieć lepszą konwersję! chcesz się dorobić nadczynności tarczycy?
Badałam się kilka dni temu i nie grozi mi nadczynność tylko pogłębia się niedoczynność. Ft3 dalej spada już do 6 ℅ normy ale tsh w końcu zareagowało na niski poziom ft3 i wzrosło do ponad 2. Mam wrażenie że im większa dawka tym gorsze wyniki. Muszę znaleźć lekarza który przepisze mi kombo niestety mieszkam w małym miasteczku gdzie jest raptem 6 endo i nie mogę się zebrać by jechać gdzieś dalej do dużego miasta zawsze jest coś ważniejszego a leki i tak mam od rodzinnego.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
a jakie masz trójglicerydy?
cholesterolu nie masz wysokiego, normy są sztucznie zaniżane. ważny jest stosunek poszczególnych frakcji względem siebie i niskie trójglicerydy. to, że masz całkowity 230 to akurat powinnaś się cieszyć
Trójglicerydy 176 przy normie do do 150. Ogólnie ten zły LDL też przekroczony a HDL poniżej normy. Więc stosunek ich do siebie bardzo słabo. Gdyby jedno było przekroczone a reszta okej to właściwie nie byłoby tematu a tutaj się mocno zdziwiłam bo każda frakcja była poza normą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  

Okazje i pomysły na prezent

REKLAMA
Stary 2016-11-13, 18:43   #1760
anoska
Zakorzenienie
 
Avatar anoska
 
Zarejestrowany: 2009-03
Wiadomości: 6 437
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Elfelins Pokaż wiadomość
Badałam się kilka dni temu i nie grozi mi nadczynność tylko pogłębia się niedoczynność. Ft3 dalej spada już do 6 ℅ normy ale tsh w końcu zareagowało na niski poziom ft3 i wzrosło do ponad 2. Mam wrażenie że im większa dawka tym gorsze wyniki. Muszę znaleźć lekarza który przepisze mi kombo niestety mieszkam w małym miasteczku gdzie jest raptem 6 endo i nie mogę się zebrać by jechać gdzieś dalej do dużego miasta zawsze jest coś ważniejszego a leki i tak mam od rodzinnego.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

---------- Dopisano o 15:14 ---------- Poprzedni post napisano o 14:59 ----------



Trójglicerydy 176 przy normie do do 150. Ogólnie ten zły LDL też przekroczony a HDL poniżej normy. Więc stosunek ich do siebie bardzo słabo. Gdyby jedno było przekroczone a reszta okej to właściwie nie byłoby tematu a tutaj się mocno zdziwiłam bo każda frakcja była poza normą.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
no to faktycznie lipidogram nieciekawy
jaki z Twoją dietą? jakie tłuszcze spożywasz?

Coś oprócz hormonu przyjmujesz z myślą o tarczycy?
__________________
anoska jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 20:40   #1761
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Hej dziewczyny, dolaczam do Was
nie wiem jezcze czy mam sama niedoczynnosc czy Hashimoto, bede miec robione niedlugo pelne badania poza tsh ktore mi wyszlo lekko poza norme( 5,43) a 3 lata temu mialam rowne 4.0 Lekow jeszcze nie biore
mam pytanie narazie o Cukier- czy u Was tez wyszedl wysoki? mieszcze sie w normie ale jestem blizej gornej granicy- czy on sie obnizy po braniu lekow na tarczyce? podzielcie sie swoim doswiadczeniem w tej kwestii
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 21:18   #1762
Elfelins
Raczkowanie
 
Avatar Elfelins
 
Zarejestrowany: 2012-12
Lokalizacja: Ldz
Wiadomości: 461
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez anoska Pokaż wiadomość
no to faktycznie lipidogram nieciekawy
jaki z Twoją dietą? jakie tłuszcze spożywasz?

Coś oprócz hormonu przyjmujesz z myślą o tarczycy?
Nie strasz mnie z tym lipidogramem bo moja endo olała sprawę choć sama zleciła to badanie. Moja dieta to 1200-1300kcal ułożona przez dietetyka by schudnąć 8 kilo. Tłuszcze to olej kokosowy nie rafinowany i oliwa z oliwek wyłącznie. Żadnych roślinnych olei rafinowanych ani masła bo nie toleruje mleka krowiego. Mam dość sporo nietolerancji pokarmowych więc pilnuje diety. Mam anemię więc biorę żelazo, wit D, z grupy B, probiotyki, selen i L-tyrozyne. Niestety mimo takiej diety i suplementów zaczęłam tyć i puchnąć przez kiepskie wyniki tarczycy.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka
__________________
"Iloraz inteligencji przegrywa z sumą głupoty"
Elfelins jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 21:20   #1763
skazana_na_bluesa
.
 
Avatar skazana_na_bluesa
 
Zarejestrowany: 2010-07
Lokalizacja: koniec świata
Wiadomości: 28 112
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

3 lata temu powinnaś zacząć w zasadzie leczenie.

a lipidogramami nie ma się co spinać. co jakiś czas obniżają wartości graniczne np. cholesterolu, żeby brać piguły. jedyne co to warto wprowadzić więcej zdrowych tłuszczy do diety.

a co do cukru - nie spinaj się jak masz w normie. wystarczy, że nie było odpowiednio długiej przerwy w jedzeniu i już wyniki są inne.
__________________
-27,9 kg

skazana_na_bluesa jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 21:26   #1764
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

skazana na bluesa czy kawalek o cukrze i tych 3 latach tyczy sie mnie? pogubilam sie w Twoich odp bo brak cytatow
__________________
"Believe in magic"


Edytowane przez Brook
Czas edycji: 2016-11-13 o 21:39
Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 22:08   #1765
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
skazana na bluesa czy kawalek o cukrze i tych 3 latach tyczy sie mnie? pogubilam sie w Twoich odp bo brak cytatow
Kawalek o 3 latach na pewno tyczy sie Ciebie . Juz 3 lata temu bylas chora najpewniej na niedoczynnosc. Poziom optymalny TSH u mlodej kobiety to ok.1,5 . 4 to stanowczo za duzo.

Zrob USG i do endo po leki.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-13, 23:39   #1766
Brook
Zakorzenienie
 
Avatar Brook
 
Zarejestrowany: 2005-06
Wiadomości: 9 691
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

slyszalam / czytalam ze jak zacznie brac sie leki to Twoje własne hormony przestaja sie produkowac bo sa dostarczane w tabletkach , ze tarczyca sie uspi
Zamierzam sprobowac poki mam mala niedoczynosc ja pierw pobudzic do dzialania suplementami i dieta ktora jest wskazana przy niedoczynnosci
chyba dosc wolno mi urosl ten poziom Tsh jak przez 3 lata 1,48
jak suplementy i dieta nie pomoze to wiadomo ze leki

zastanawia mnie tylko czy glukoza wtedy sie zmniejszy przy lekach jak teraz wyoko jest
__________________
"Believe in magic"

Brook jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-14, 00:30   #1767
LadyChatterbox
Zakorzenienie
 
Avatar LadyChatterbox
 
Zarejestrowany: 2015-10
Wiadomości: 3 961
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
slyszalam / czytalam ze jak zacznie brac sie leki to Twoje własne hormony przestaja sie produkowac bo sa dostarczane w tabletkach , ze tarczyca sie uspi
Zamierzam sprobowac poki mam mala niedoczynosc ja pierw pobudzic do dzialania suplementami i dieta ktora jest wskazana przy niedoczynnosci
chyba dosc wolno mi urosl ten poziom Tsh jak przez 3 lata 1,48
jak suplementy i dieta nie pomoze to wiadomo ze leki

zastanawia mnie tylko czy glukoza wtedy sie zmniejszy przy lekach jak teraz wyoko jest
Masz bardzo dużą niedoczynnosc. Oczywiście ze tarczyca nie przestaje produkować hormonów to bzdura roku. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że jak przedobrzysz z dawka to wpadasz w nadczynność, co nie byłoby możliwe gdyby tarczyca przestawała pracować Po prostu uzupelniasz poziom hormonu o wartość której twoja tarczyca nie jest w stanie wyprodukować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
LadyChatterbox jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-14, 06:36   #1768
blue3
dead & alive
 
Avatar blue3
 
Zarejestrowany: 2015-05
Wiadomości: 3 330
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez LadyChatterbox Pokaż wiadomość
Masz bardzo dużą niedoczynnosc. Oczywiście ze tarczyca nie przestaje produkować hormonów to bzdura roku. Najlepszym dowodem na to jest fakt, że jak przedobrzysz z dawka to wpadasz w nadczynność, co nie byłoby możliwe gdyby tarczyca przestawała pracować Po prostu uzupelniasz poziom hormonu o wartość której twoja tarczyca nie jest w stanie wyprodukować.

Wysłane z aplikacji Forum Wizaz
Bardzo duza niedoczynność? Doucz sie w tej kwestii albo nie pisz bzdur, bo w tym momencie tylko niepotrzebnie straszysz dziewczynę
blue3 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-14, 06:38   #1769
Adrianna_8
Zakorzenienie
 
Avatar Adrianna_8
 
Zarejestrowany: 2014-02
Wiadomości: 9 612
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

Cytat:
Napisane przez Brook Pokaż wiadomość
slyszalam / czytalam ze jak zacznie brac sie leki to Twoje własne hormony przestaja sie produkowac bo sa dostarczane w tabletkach , ze tarczyca sie uspi
Zamierzam sprobowac poki mam mala niedoczynosc ja pierw pobudzic do dzialania suplementami i dieta ktora jest wskazana przy niedoczynnosci
chyba dosc wolno mi urosl ten poziom Tsh jak przez 3 lata 1,48
jak suplementy i dieta nie pomoze to wiadomo ze leki

zastanawia mnie tylko czy glukoza wtedy sie zmniejszy przy lekach jak teraz wyoko jest
Za duzo bzdurnych opinii z internetu. Twoja tarczyca produkuje hormony i bedzie, ale produkuje ich za malo. I dopoki produkuje te hormony moze byc ciezko dopasowac leki i wyniki beda sie wahac, dopiero jak tarczyce usunie sie operacyjnie to hormonow nie ma wcale. Usypiajaco to dzialaja tabletki anty, ale nie letrox czy euthyrox :P.

No i tak jak ktos napisal... Niedoczynnosc to Ty masz juz duza i powinnas ja leczyc. TSH 4,0 nigdy nie bedzie norma dla kobiet.

Jesli chcesz eksperymentowac z dieta to zrob to + leki. Jak juz wdrozysz diete i pozbedziesz sie bialek z glutenu i laktozy i innych, to stopniowo zmniejszaj dawki lekow i obserwuj.

Wysłane z mojego HTC Desire 820 przy użyciu Tapatalka
Adrianna_8 jest offline Zgłoś do moderatora  
Stary 2016-11-14, 07:00   #1770
GrazynaWarkocz
Raczkowanie
 
Avatar GrazynaWarkocz
 
Zarejestrowany: 2016-11
Lokalizacja: Gdańsk
Wiadomości: 61
Dot.: Niedoczynność tarczycy - wątek zbiorczy! - część III

A czy jeśli ma się astmę, niedoczynność tarczycy a do tego jest się☠chorym (zapalenie płuc) u kobiety w wieku 56 lat to jest to bardzo niebezpieczne ?.........
GrazynaWarkocz jest offline Zgłoś do moderatora  
Zamknij wątek

Nowe wątki na forum Zdrowie ogólnie


Ten wątek obecnie przeglądają: 1 (0 użytkowników i 1 gości)
 

Zasady wysyłania wiadomości
Nie możesz zakładać nowych wątków
Nie możesz pisać odpowiedzi
Nie możesz dodawać zdjęć i plików
Nie możesz edytować swoich postów

BB code is Włączono
Emotikonki: Włączono
Kod [IMG]: Włączono
Kod HTML: Wyłączono

Gorące linki


Data ostatniego posta: 2019-12-17 19:28:59


Strefa czasowa to GMT +1. Teraz jest 07:51.